E id. I I I I In boeien. verwaarloosde verkoudheid ia, I Brandenburgh, Boschma Co. NIEUWSTIJDINGEN. W valda jfl Pink Pillen zijn de toevlucht voor de verzwakten, OHiciesl Orgaan der Gemeente Sneek. Woensdag 27 October 1920 37e Jaargang KECLAMB KOLOM. EKLAMEKOLOM. 16. 9 ct. rille 1 Werdt vervelgd. F ek. won mits F EEN KEEL-, LUCHTPIJP- EN LONG AANDOENINGEN. Verwaarloost nimmer een gevatte keudel U kunt ze afdoende en met kleine kosten genezen door het gebruik van de echte antiseptisch werkende Valda Pastilles. Wijgliaai’ bij alls apothekers en dregistea in HsdwJaiii A 1. de zwaarmoedigen, de bloedarmen, rden en door K. d. 1. BRUYERE. (Nadruk verboden.) HOOFDSTUK V. 10. >r\ fin >or De nieuwe duurtewet. In de Tweede Kamer heeft minister Van IJs- selstein medegedeeld, dat het ontwerp van de enkel woord gerept. „Is er in den langen tijd voor mij in ’t geheel niets gekomen?” vroeg ze eindelijk. „Niets van de collega’s aan ’f instituut „Jawel, van de directrice een brief, die al licht uw ontslag inhoudt, want na de affaire met de barones ben je daar natuurlijk on- fei Is een open deur voor allerlei uitsluitend in DOOZEN a 1.— per doos,. met den naam J NIEUWE SHEERER COURANT - annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL Te Winschoten is een Duitscher aangehouden, die belangrijke sommen Nederlandsch en Duitsch geld over de grens had gebracht, die vermoede lijk van inbraak afkomstig zijn. Te Koblenz zijn drie personen in Ameri- kaansche uniform het bankierskantoor van Jones binnengedrongen, waar zij den bedrijfsleider en zijn zoon met revolvers in bedwang hebben ge houden en 172.000 mark hebben gestolen. Men is de daders nog niet op het spoor. Uit Leipzig wordt gemeld, dat er veel op schudding gewekt is te Neustadt aan de Bo- meester. Was er dan geen mensch? Waar om toch liet men haar zoo alleen? Thans hoorde ze buiten fluisterende stem men, en oog en oor werden met inspanning naar de deur gericht, waarin de breede ge stalte van vrouw Bartels en daarachter die van Julius verscheen. Johanna strekte bei den blij de handen tegen, doch vrouw Bar tels schoof den jongen man de kamer binnen en liet broer en zus alleen. Het weerzien van dezen had niettegen staande hun blijdschap toch aanvankelijk Abonnement: per jaar f 2,50 fr. p. poet f3.Lome Noa. 5 ct. Advertentiên 10 ct. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur ietwat gedwongens. Geen van beiden roerde de nieuwe verhouding aan. Julius verhaalde daarentegen met groote opgewektheid, dat hij weer wat werk afgeleverd had. Hij had namelijk de geheele aangelegenheid met de barones tot een novelle omgewerkt, die hij in acht dagen persklaar en uitstekend be taald gekregen had. Het korte verhaal ver wekte algemeene sensatie, men sprak in de stad van niets anders en zijn naam was op aller lippen. Johanna was diep getroffen. Julius scheen haar erg roekeloos. Tot zulk een revanche zou zij haar toestemming niet gegeven heb ben. Maar haar broer stelde haar gerust. Na men had hij niet genoemd en de zaak in zeer zachte vormen gekleed. Het was een straf gericht, dat hij voltrokken had en wat niet alleen direct de volledige betaling van Jo- hanna’s rekening tengevolge had gehad, doch ook hem tevens het vijfvoudige van dit bedrag had opgebracht. „Nu vraag ik je dan, beste zus,” voer hij in ’t bewustzijn van zijn overwinning voort, I mogelijk geworden. Doch, geen bezwaar, er „heb je je nu zorgen te maken over Suzes j zal wel iets anders te vinden zijn. De zuster en mijn toekomst? Ik behoef slechts de pen i van Julius Storbeck zijn thans alle deuren te grijpen om in één week zooveel te ver- geopend. Bovendien nog bloemen in menigte De Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers gpcxK Telefoon No. 150 ffoloens voorwaarden overeengekomen met de Hailandsoh* Ala®m®«snft Vmreo- 8ohi«d«m zijn onze Abonné’s verzekerd tegen ongelukken voor «VVv tijd zou hij zich aan de verwanten van zijn vrouw niet storen. Nu, wat dat betreft, daar over kan hij gerust zijn, wij hebben ook onze trots. En Suze heeft ook immers heel wat anders geleerd, dan wij menschen; ze zal nog wel wat meer kennis krijgen en u geen schande aandoen, daarvoor vrees ik niet. En ten slotte moet de lieve God toch ook weten, wat Hij doet, want wij ieeren immers, wat j Hij doet, is wèlgedaan.” Johanna had de laatste woorden nog pas, als heel uit de verte komend, gehoord. Ze was in een weldadige sluimering gezonken Of uren of dagen sedert dezen nacht ver vlogen waren, zij wist het niet, toen zij ein delijk met een heerlijk gevoel van beter schap weer ontwaakte, ’t Was dag en de zon scheen: ze was alleen en alles was zoo stil en vriendelijk om haar heen. Een bou quet viooltjes stond op tafel bij haar bed. Ze lag en dacht. En plotseling verbreidde zich over dat bleeke gezicht ’n zacht blosje, die ingezonken oogen kregen een wonder baren glans. Ja, ja, dat was zoo! Hoe won der, dat ze daar niet dadelijk aan gedacht had. Ze was nu immers vrij, ontslagen van haar plicht. Nu kon ze Anton tot zich roe pen, hem toebehooren met lichaam en ziel. Ze richtte zich in haar bed op en zag in de kamer rond. Het was de mooie kamer van de familie Bartels en de wand tegenover haar bed was behangen met gezichten uit verschillende steden, waarin ze gewoond hadden. In ’t midden hing een groot aan zicht uit New York met zijn trotsche haven. Anton had het plan geuit, naar Amerika te gaan; wie weet, of hij niet juist de haven invoer. Gedurende haar lange ziekte was er zeker reeds een brief van hem aangekomen. Een groote onrust maakte zich van haar besluit het aanstaande Partijcongres voor te stellen, paragraaf 6 van het strijdprogram te vervangen door de volgende: Actie voor internationale en nationale ontwa pening. Deelneming aan en bevordering van de internationale actie der georganfseerde arbeiders ter verhindering van oorlog. Actie tot democra- tiseering en verbetering van den Volkenbond en bestrijding van alle imperialistische stroomingen. Het volksonderwijs vrij te maken van elk streven naar nationalisme en militarisme. Drama. De 27-jarige behanger Van D„ te Rotterdam, hëèïnsche gTens'doór hët'plötsëï“ng*wrd‘wijëën van den groot-industneel baron von Klingen. De vorige week was von Klingen met zijn familie - - - --j-„...j? naar het buitenland ge- voo!waardelijk ontslagen. j g3ai1) blijkbaar vanwege de hooge belastingen. Hij dacht bij zijn ontslag uit ae zijn vroegere vriendin Adriana L. weer op te zoeken en weer als vroeger met haar om te gaan. Maar zij woonde niet meer waar hij haar zocht. Op ’t bevolkingsbureau vernam hij, dat zij met een ander samenleefde, en dat zij „in het leven” was gegaan. Die mededeelingen brachten hem geweldig uit zijn postuur. Hij werd buiten zich zelf van woe de, kocht een revolver en zocht Adriana op. In de Blaardorpstraat ontmoette hij haar. „Jeanne, ik moet je even spreken,” zoo Zij keerde zich naar hem toe, en werd op het zelfde oogenblik door een schot in ’t hoofd ge troffen. Dood zonk zij neer. Johanna’s herstel vertraagde zich opmer kelijk. Er verliepen nog meerdere weken, voor ze de kamer verlaten mocht. Vrouw Bartels was zooveel van haar pa tiënt gaan houden, dat ze er in ’t geheel niet ongeduldig onder werd. Ja, ze zou haar geheel als huisgenoot bij zich houden, want boven bij Julius was voor Johanna geen plaats meer. Het jonge paar wilde van haar kamertje hun slaapkamer maken. Suze ver stond de kunst zich gedurende de genezing in Johanna’s hart een plaatsje te veroveren. Verstandig als ze was, nam ze daartoe de geëigende middelen te baat: ze dweepte met Julius en verscheen steeds ordelijk en netjes gekleed, en altijd met werk in de hand. Haar gedrag had zoo nog menig ander hart dan dat van Johanna kunnen veroveren. Midden December was deze eindelijk zoo ver genezen, dat ze het jonge paar naar „Ach, mijn goed best vriendinnetje,” zei j deze. „God zij dank, dat eindelijk uw be- I wustzijn teruggekeerd is. O, :t was vreese- lijk. Je hebt je wel als een engel van zacht heid en geduld gedragen, maar die starre oogen en dat smartelijk steunen! U kan niet gelooven, wat pijn me dat deed.” Ze wischte zich met den rug van de hand de tranen van ’t gelaat. „Hoe is ’t met mijn broer en hoe hoe.” „Ik versta je, bedaard maar, wind je maar niet op. Ach, ik wilde er ook immers niets van weten, je weet wel, wat ik meen. Dat een man als uw broer voor Suze niet past, dat ziet toch ieder, ik dacht, och, dat is wat onschuldige kennismaking, en u was er immers ook steeds bij, kort en goed, ik had niet het minste idee. Toen ik de geschiedenis eindelijk vernam ’t was op denzelfden morgen, dat u de koorts kreeg u gloeide als een kool en uw broer wist zich geen raad en kwam ons roepen en daarbij werd het natuurlijk verteld. Ziedaar, ik wist geen raad. Dat heeft de juffrouw ook ziek gemaakt, zei ik dadelijk en uw broer gaf ik nog in overweging zich nog eens te bedenken, Suze paste immers niet voor hem. Maar, jawel, dat wenschte hij niet, het ging niemand aan, zei hij, en hij had het alleen met Suze te doen en wilde alleen teastemming van de ouders, na dien sen en papieren, doch liet verder mets van zich hooren. De vertegenwoordiger van de Nederlandsche mijnbouwfirma heeft reeds bekend gemaakt, dat geen personeel voor de nieuwe expeditie meer aangenomen wordt. Het Roosterbosch te Soestdijk, toebehoo- rend aan het particulier domein van het paleis aldaar, is voor f 1.200.000 verkocht aan een bouwgrond-maatschappij, die het terrein, ter grootte van 60 H.A., wil exploiteeren als villa park. Aldus de Maasbode. dienen, als jij met de naald in maanden pas krijgt.” Johanna had op de lippen om te vragen, waarom hij er dan niet vaker naar greep, maar ze zweeg. Ze wist, dat Julius zich in zelf vergiste, dat zijn talent niet zoo groot was, dat hij er de toekomst van een huis gezin op zou kunnen grondvesten, dat hij steeds een bijzondere aanleiding behoefde om te reageeren, van eigen inspiratie was geen sprake, ’t Was hem als de geiser, waarvan ze eens gelezen had, waar men eerst een steen inwerpen moest, om hem in werking te brengen. „Dan zul je zeker spoedig trouwen?” „Zoodra jij hersteld bent; daar hebben we op gewacht.” Daarmee was het ijs gebroken en Julius begon thans over Suze te spreken, hoe ze zich veranderd had en beschaafd wist te gedragen. Van het ballet had ze afscheid genomen en ze hield zich thans bezig met haar uitzet, waarvoor ze van de dame, die haar opgevoed had, als antwoord op ’t be richt van haar verloving, een aanzienlijk be drag had ontvangen, benevens een zeer har telijk schrijven. Dat waren alle zeer goede berichten. Over j Johanna’s toekomst werd echter met geen het gemeentehuis begeleiden kon.' De bruid enkel woord fferent Is er in Aen lanaen tiid zag er werkelijk lief uit in een donkerblauw cachemir kostuum met prachtigen pels en bijpassenden hoed. Van een huwelijk in de kerk, dat het jonge vrouwtje zoo zeer ge- wenscht had, moest wegens de hooge kos ten worden afgezien, maar inplaats daarvan zou een uitstapje naar Dresden gemaakt worden, dat direct na ’t huwelijk onderno men werd. IE gld. bij verlies *u van een vinger De S. D. A. P. en het militarisme. Het Volk meldt, dat de partijraad van de S. D. A. P. met algemeene stemmen de memorie van het partijbestuur inzake het militarisme heeft aanvaard. De memorie komt tot de volgende conclusies: De S. D. A. P., de handhaving der nationale onafhankelijkheid aanvaardende, verwerpt de iciën te Aiu- militaire defensie als middel daartoe. Zij aan gemelde zil)’ vaardt, als betere waarborgen voor het behoud der onafhankelijkheid van een klein land als Ne derland, dë directe internationale actie der ar beiders en van den Volkenbond. De actie der Partij dient zich voortaan conse quent te richten, niet slechts op internationale, maar ook op nationale ontwapening. Hiermede vervalt elke actie voor het volks- leger-. Het programpunt inzake militarisme dient in dien zin te worden gewijzigd. De Partij steunt elk streven, om den Volken bond tot een werkelijk internationaal orgaan voor den wereldvrede te maken en hem onder invloed der arbeidersklasse te brengen. Ter versterking der waarborgen uit de inter nationale actie der arbeiders tegen den oorlog voortvloeiende, zal in overleg moeten worden getreden met het I. V. V. en de Arbeiderspartijen der landen, die ten opzichte van eventueel oor logsgevaar voor ons land daarvoor in aanmer king komen. In ons land wordt een krachtige propaganda voor de ontwapening op touw gezet, waarbij wordt gewezen op de diensten, die vooral de transportarbeiders en de mijnwerkers voor de afweer van oorlogsgevaar kunnen verrichten. Ter versterking van het internationaal saam- hoorigheidsgevoel, ter bestrijding van imperialis me en oorlog wordt nu en dan een internationale meeting voor de ontwapening belegd, waar ver tegenwoordigers van buitenlandsche arbeiders organisaties het woord voeren. Voor de parlementaire actie der Partij, in bo vengenoemden zin gevoerd, gelden de volgende regelen: Stemmen tegen militaire credieten. De Kamerfractie onthoudt zich van alle posi tieve medewerking aan ons militair stelsel, dat zij voortdurend blijft critiseeren. Wettelijke maatregelen, die wezenlijke ver mindering van bewapening medebrengen, wor den door haar gesteund. Zij eischt omzetting van oorlogsbedrijven in vredesbedrijven. Indien en voor zooverre onze aansluiting bij den Volkenbond de vcrpi. kring- rot deelneming aan internationale prestaties van militairen aard medebrengt, beslist het congres of de Partijraad, in hoeverre die prestaties, in het belang der in ternationale ontwapening kunnen worden aan vaard. Elke poging, de opvoeding der kinderen en der jongelieden aan militarisme en nationalisme dienstbaar te maken, wordt met alle kracht te gen gegaan. Gestreefd wordt naar een hervor- ming van onderwijs en volksopvoeding in dien zin, dat de vredesgedachte, de solidariteit aller volkeren, de plicht aller burgers tot arbeid voor de welvaart van allen zich bij het opkomend ge slacht baanbreken en naast de geestelijke ook de lichamelijke oefening van het opgroeiend ge slacht is gewaarborgd. In onze buitenlandsche politiek worde vol doende rekening gehouden mei net element van den wereldvrede, waaraan de nationale belangen der staten ondergeschikt dienen te zijn. De eisch van openbaarheid van het buiten- landsch beleid blijft voortdurend gesteld. Onze delegatie in den Volkenbond cnent daar een krachtige vredespolitiek te volgen. Ook onze Partij behoort daarin te zijn vertegenwoordigd. Uitgaande van bovenstaande beschouwingen heeft de Partijraad eenstemmig de volgende re solutie genomen: De Partijraad der S. D. A. P., kennis genomen hebbende van de door het P. B. ingediende memorie, Korfbal. Zondag jl. is alhier een zeer mooie korfbal- wedstrijd gespeeld tusschen „Doel” alhier en de sportvereeniging Workum. De Sneekers hebben hun naam „Doel” in dezen wedstrijd eer aan gedaan. Niet minder dan 10 maal werd een punt gemaakt. Vooral het keurig samenspel van den heer S. van Wijk en mej. Wels Talsma hebben er veel toe bijgedragen, dat de Sneekers met deze stand de Workumers wisten te kloppen. Voetbal. Er is Zondag ji. weer heel wat gevoetbald. Begunstigd door heerlijk najaarsweer hadden al hier op het vrije speelterein 3 wedstrijden plaats. s Morgens om 10 uur had voor de 2e klas een wedstrijd plaats tusschen L. S. C. II en Voorwaarts II. Eerstgenoemde club won met 20 goals. ’s Middags om 12 uur speelden Vitesse en Voorwaarts 1 voor de le klas competitie. Waren de partijen voor rust aan elkaar gewaagd, in de 2e speelhelft liet Vitesse het zitten. De voor hoede van Voorwaarts combineerde aardig en won met eindstand 51 goals. Om 2 uur ontving S. V. G. alhier de club F. C. A. II van Bolsward. S. V. G., welke club tot nog toe geen wedstrijd heeft weten te winnen, moest ook nu weer het onderspit delven. De Bolswarders wonnen met 10 goals. Een gelijk spel was de verhouding geweest. L. S. C. I ging met een flink elftal naar F. C..A. te Bolsward. Dat de Sneekers sterk op kwamen is hun geluk geweest, want t elftal dat F. C. A. in 't veld bracht, bestond uit eerste krachten. Forsch spel werd er vertoond. Van beide kanten werd er alles op gezet om een doel punt machtig te worden. Rust kwam met een blanke score. In de 2e speelhelft wisten de Sneekers een doelpunt te veroveren en wonnen met 10 goals. Sneek trok volledig naar H. Z. C. te Harlin gen. De Harlingers brachten een zeer versterkt elftal in ’t veld. Voor rust waren de Sneekers zeer ongelukkig, de meeste ballen gingen naast of over de doelpalen. Een strafschop zelfs werd door de H. Z. C.-doelman gekeerd. Nadat er gewisseld was van doel, kwam Sneek los en wist 2 maal te doelpunten. Het won met 20 goals. HEEG. Voor directeur der coöperatieve stoom- zuivelfabriek te Haulerwijk is o. a. op de voor dracht geplaatst de heer M. Houtsma, alhier. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Warns Scharl ds. J. H. Key te Varik. Na afgelegd peremptoir examen is tot het predikambt in de Geref. kerken toegelaten de candidaat G. Kruyswijk, beroepen predikant te Oudega. had gezeten. Hij was indertijd wegens mishan deling tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld, doch hij Paste in de gevangenis goed op en werd döor°Tsjeëho-Sloëakijë gevangenis, zijn spinnerijen en weverijen te Neustadt, die ‘veer 00 te 2000 arbeiders werk verschaften, staan nu stil. De arbeiders zijn in grooten nood vanwege den komenden winter. Een honderdtal mijnwerkers uit Buer in Westfalen, die verleden jaar naar de mijnen in Spitsbergen gegaan waren en thans met een flink spaarduitje in hun vaderlans zijn terugge- keerd, hebben onder de mijnversers van het I Roergebied veel animo verwekt om ook daar zeï hii heen te trekken- Een oplichter heeft hiervan i reeds partij weten te trekken. Hij wierf nl. eeni- f ge honderden mijnwerkers voor de expeditie van i het volgende jaar aan en liet zich door elk hun- „I ner duizend Mark betalen voor ae nooditre oas- Van D. jaagde met een schot den man, die c uuu'"8': Jeanne vergezelde op de vlucht, knielde bij het lijk neer, en trachtte ook zichzelf met een schot te dooden. Hij werd evenwel niet ernstig aan het gezicht verwond. Thans heeft hij voor de rechtbank terecht gestaan. Er werd 10 jaar gevangenisstraf tegen hem geëischt. EDIT CEMENGB. Te Finsterwolde is een over de grens ge vluchte Duitscher aangehouden, die in drie ge meenten inbraken heeft gepleegd. nieuwe duurtewet gereed is en binnenkort zal I worden ingediend. Geen valsche zilverbons. In verband met de verschillende berichten, als zouden er vele valsche zilverbons van f 2.50 in omloop zijn, is door den gemeente-veldwachter Van der Veen te Grootebroek, een dergelijke zil- verbon ter keuring opgezonden naar het Agent schap van het Ministerie van Financiën te Atr sterdam, met het resultaat, dat de g verbon niet valsch, maar echt was, onder opmer king, dat door een defect aan de machine bij de laatste druk, de stippels in de cijfers ontbraken. Voor zoover aan gemeld agentschap bekend, waren geen valsche rijksdaalderbons in omloop. Een geruststeling voor het publiek, dat de on gestippelde zilverbons niet valsch zijn. De credietovereenkomst met Duitschland. Volgens een mededeeling van het ministerie voor Volksvoeding, zoo wordt uit Berlijn aan de „N. Ct.” gemeld, zou de Duitsche regeering zich ontslagen achten van de aan de Duitsch-Néder- landsche levensmiddelen- en credietovereen komst ten grondslag liggende verplichting om voor anderhalf millioen gulden aan levensmidde len te betrekken, aangezien niet voldaan is aan de voorwaarde, dat de overeenkomst van 19 April 1920 van Nederlandsche en Duitsche zijde voor Juli 1.1. moest zijn geratificeerd. Daar deze ratificatie niet heeft plaats gehad, meent de Duitsche regeering dat over de voor waarden en prijzen nieuwe onderhandelingen ge voerd moeten worden. Crediet aan Zuiderzee-visschers. De besprekingen met verschillende belang hebbenden uit de nevenbedrijven der visscherij in de kustplaatsen en de staatscommissie (eco nomische afdeeling uit den Zuiderzeeraad) bij haar bezoek aan de onderscheiden gemeenten, hebben duidelijk naar voren gebracht, dat scheepswerfeigenaars, nettenfabrikanten, zeil makers enz., niet het risico willen loopen, hun vorderingen op de visschers onbetaald te zien, bij het uitrusten der visscherijvloot. Toch kan er zeker nog wel een 5-tal jaren met de takken der visscherij worden voortge gaan. In verband hiermede is door het comité der bij de drooglegging belanghebbenden, ge vormd uit een 25-tal Zuiderzeegemeenten, in overleg met en ojf aanwijzing van de staats commissie voornoemd, een steunregeling voor de geheele Zuiderzee-visscherij voorgesteld, zoo- dat: a. Over het tijdvak 1921’22 een crediet van 20 pet. der totaalwaarde van inventaris en ma teriaal zal worden verstrekt; b. dit crediet achtereenvolgens in 5 dergelijke perioden wordt verleend, waardoor in het tijdvak 1920’30 de geheele waarde (100 pet.) zou zijn uitbetaald en al het materiaal aangeschaft; c. niet de visschers zelve die voorschotten in handen krijgen doch toewijzingsbonnen worden verstrekt, waarmede de visscher bij scheepsbou wers en leveranciers terecht kan, en waarbij de Staat borg blijft voor de bedragen dier bonnen; d. in elke kustplaats een tusschenpersoon- deskundige wordt benoemd, die de credietbon- nen afgeeft en controle op de naleving der bepa lingen en het materiaal uitoefent. Dit voorstel zal groote bevrediging in Zuider- zee-kringen schenken. Op een ontwerp volgens het bovenstaande schema voor credietverleening wordt nog deze maand hoogere sanctie gevraagd. (Tel.) Uitvoer van varkensvleesch. Ten einde de varkenshouderij en -mesterij hier te lande in staat te stellen een uitbreiding gelijk aan die van vóór den oorlog te herkrijgen, heeft de minister van landbouw, nijverheid en handel besloten, eerlang een beperkten uitvoer van var kensvleesch mogelijk te maken, zulks in de ver wachting, dat daardoor niet alleen de varkens- fokkerij zich verder krachtig zal uitbreiden, maar ook, dat de prijzen voor het binnenland op een redelijk niveau zullen blijven. gld. bij leven»- gld. ingeval v»n over- |£fi gld. bij verlies van *7E gld. bij verlies Eft gld. bij verlies van lange invaliditeit. AVV lijden binnen 30 d. één hand, voet of oog iv van een duim, vv een wijsvinger. van collega’s en leerlingen. Deze viooltjes hier zijn er een klein proefje van.” Johanna glimlachte vermoeid. „En anders niets?” vroeg ze. „Neen, niets anders.”

Sneeker Nieuwsblad nl | 1920 | | pagina 1