k tui Voor een kleintje Koffie, koopt u toch zekeraltijd Westerhof’s Preanger p.1ponds pakje 60 ct. Firma H. WESTERHOF, Artikelen tegen Hoest Prima Kwaliteit. 2000 Brandenburg, BoschmaA Co- Brieven uit de Tweede Kamer. lettó KECLAME KOLOM. I Nieuwstijdingen. Officieel gedeelte. last. Katjes Drop Knoopjes Drop Anijsdrops Hoesttabletten Borst Caramels Salmiak Jujubus 30 Prima Pijpen Drop p.p. 22 Salmiak Pastilles K. en H. 'per fl. 40 I Officieel Orgaan der Gemeente Sneek- Veraahgnt Hinderwet. Woensdag 8 December 1920 Io. 20 37e' Jaargang Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hoilandsoha Algem««ne V*rz«- 71» gld. bij verlies EA lu van een duim. vV kerlngs-Bank ta Schiedam zijn onze Abonné’s verzekerd tegen ongelukken voor n iog: uiven indapf ppels i ter ii langhel voornti oezwaai de 0 hij be- van zijn zeide zijne Excellentie, rezen ten berge bij de gedachte hoeveel ambtenaren hij weer zou noodig hebben om dit examen af te nemen. Dinsdag stemming over deze motie. A4et de groeten van je vriend H. BLUF. bij levend ige invaliditeit. Voor Hommerts-Jutrijp hebben zich met een van f gld. bij verlies van een wijsvinger. in di byiaif AGEK en me tal te sretari Ook uitgewogen per ons 24 cents. vat imber fijne een iliteil niemi n. I Abonnement: per jaar f 2.50 fr. p. port f3.Losse Nos. 5 ct. Advertentiên 10 ct. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur BIJ -- toe te lichten. Sneek, 8 December 1920. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. DE HOOP, Burgemeester P. SIKKES, Secretaris. Prijzen per ons, 30 ct. 25 20 20 20 Spoedeischende Vergadering van den Raad der gemeente WYMBRITSERADEEL, op Maandag 6 Dec. 1920, ’s'vooim. 10 uur. >v. 192 e Stak d, JNXÏ EN, oorzitt riffler. Iftft gld. ingeval van over- |£A gld. bij verlies van *UV lijden binnen 80 d. 13U ‘éénhand, voetoloog inzake schadeloosstelling bij drooglegging van de Zuiderzee wordt medegedeeld, dat in de laat ste 5 jaren 2056 botters de verschillende takken van visscherij op de Zuiderzee uitoefenden, waarmee bijna 1200 nevenbedrijven samenhan gen, nl. bedrijven, die de Zuiderzeevloot uitrus ten en de vangsten afnemen en verwerken of omzetten; de bemanning van de botters omvatte ruim 4300 personen, meest gezinshoofden. De geschatte materieele waarde (vaartuigen, zeilen, netten, want) beloopt 7.7 millioen gulden. Dit cijfer kan tevens, aldus wordt in het rapport gezegd, als totale schade aan de Zuiderzee-vis- schersvloot worden aangemerkt, daar een botter met toebehooren na de drooglegging van de Zuiderzee vrijwel als waardeloos kan worden beschouwd, uitgezonderd voor het kleine deel der vaartuigen, dat nog op het IJselmeer het bedrijf wellicht kan voortzetten. De materieele schade voor de nevenbedrijven is geschat op 1.1 millioen gulden, waarbij alleen het waardeverlies is getaxeerd, en een behoorlijk revenu is aangenomen voor gebouwen, die als fabrieken, pakhuizen, enz. verkocht kunnen wor den, en gerekend is met het belang, dat andere takken van industrie bij de terreinen van den opslag kunnen hebben. De bedrijfsinkomsten, bij de drooglegging te derven, worden als netto-opbrengst, gemiddeld over de 5 laatste jaren bepaald op ruim 4 mil lioen gulden voor de vischers. De bedrijfsschade voor de nevenbedrijven en aanverwante vakken is begroot op ruim 1 millioen gulden. Een nieuw Nederlandsch crediet aan Oostenrijk? Naar in financieele kringen te Weenen ver luidt, zegt het Hbl., zal de gouverneur der Oos- tenrijksch-Hongaarsche Bank, dr. Spitzmüller, binnenkort naar Parijs vertrekken. Het doel dezer reis vormt de aangelegenheid in zake de terugbetaling der schuld van 24 millioen gulden aan Nederland, waarvoor de Oostenrijksch-Hon- gaarsche bank de garantie op zich had genomen. In overeenstemming met de liquidateuren werd de op 1 December vervallen termijn van vier millioen gulden betaald. Naar verluidt, zou de Nederlandsche regeering een nieuw crediet aan Oostenrijk na de betaling der schuld van 24 millioen gulden in uitzicht hebben gesteld. 's Avonds is de begrooting van binnen- fflndsche zaken be- en bijna afgehandeld. Dat ging dus vlug in zijn werk Natuurlijk kwam hierbij weer een debat over burgemeesters in het algemeen en som mige burgemeesters waarover het klachten geregend had in de groote en plaatselijke pers in het bijzonder, vooral de heer Her mans (s.d.) kwam met een heel klachten lijstje. De heer Ter Hall (n.p.) vond dat de burgemeesters en secretarissen veel te wei nig verdienden, terwijl de heer Gerhard (sd.) pleitte voor het verruimen van het gebied der gemeentelijke financiën. De heer van Ravesteyn (comm.) meende dat de burgemeester moest behooren tot de partij die het sterkst in de Raad vertegen woordigd was. In Rotterdam b.v. zou dan een soc.-democraat burgemeester moeten worden. De burgerwachten krijgen f 1J4 millioen subsidie. Tegen de soc. dem. en de rev. Van autorijden, onveilige wegen en een communistische motie. Zie hier het onderwerp dat vandaag aan de órde kwam en waarbij zich vele Kamer leden dapper weerden, liefhebbers van auto- en motorsport en beminnaars van rustige wandelpaden komen ook onder onze hoog- mogenden voor. Het was een van die weinige debatten waarbij de politiek zoo niet geheel, dan toch grootendeels de wijk neemt naar de achtergrond. De heeren Otto u.l. en Ter Hall n.p kwamen vooral voor de motor- en autorijders op. ’t Is volgens deze heeren vooral de schuld van de voetgangers, dat er zooveel ongelukken ge beuren, als deze zich maar beter tan de re gels van den weg hielden. Als schoolkinderen, interrumpeerde de heer Marchant. Hoewel ik mij altijd er van onthouden heb mijn persoonlijke meerling te doen uitkomen in mijn brieven aan jou, vriend Simpel, meen ik toch, dat je mij niet kwalijk zult nemen als ik zeg, dat naar mijn bescheiden oordeel deze interruptie wel eenigszins misplaatst is. Een invloedrijk politicus heeft dunkt mij, be ter werk te doen, dan, zij het ook indirect, ons Hollandsch publiek aan te sporen zich niet aan de regels van de weg te houden. Enfin, dit is een kwestie van appreciatie. Na een lang debat kwam de heer van Rave steyn met een motie waarin de wenschelijk- heid werd uitgesproken, dat iedere auto bestuurder voorzien moet zijn van een diplo ma, uit te reiken na een examen, waarbij ge bleken was, wijze met een auto kon omgaan. De Minister wilde hier niet aan. Zijn haren, DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Smizk Telefoon No. 150. Gymnastiek. De Aigemeene Vergadering van het Ge west Friesland van het K. N. G. V. zal 25 de zer gehouden worden te Leeuwarden. Bescherming? Naar de N.R.Crt. verneemt, bereidt de mi nister van financiën plannen voor tot een belangrijke fiscale bescherming van de pro ducten der Nederlandsche nijverheid, in ver band met de malaise in de Nederlandsche industrie. De hoofdambtenaren aan het de partement adviseerden den minister evenwel tegen een dusdanige belangrijke verhooging der invoerrechten. De melkprijs. Burgemeester en Wethouders van Sneek brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter visie ligt een door hen ontvangen verzoekschrift met bjjlagen van de N. V. Drukkerg „DE MOTOR”, strekkende tot het erlangen van vergunning tot het uitbreiden barer boek- en couranten- drukkeig in het gebouw, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie B., No. 3465, gelegen aan de Gedempte Pol door het plaatsen vaa een rotatiepers in het perceel, kad. bekend gem. Sneek, Sectie B., No. 3406, dat op Woensdag, den 22 December 1920, des middags te 12 uur, ten gemeentehuize aldaar gelegenheid zal worden gegeven om tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondeling en ichriftelijk toe te lichten, ei dat, zoowel de verzoeker, als zg die be zwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen voor evengemeld tgdstip ter secretarie der gemeente, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kunnen nemen. De aandacht van belanghebbenden wordt er iszonderheid op gevestigd, dat, volgens de bestaande jurisprudentie, slechts tot hooger beroep gerechtigd zjjn zjj, die overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeente bestuur of een of meer zijner leden zgn ver schenen, ten einde hunne bezwaren mondeling heeft voor een paar weken een minister bijna zijn kraag zijn politieke kraag dan gekost. Minister van IJsselsteyn, n.L, die toen een amendement-Marchant om niet over te gaan tot het aanstellen van een paar nieuwe ambtenaren, aangenomen werd, schorsing der zitting vroeg ten einde het nemen van ontslag te overwegen. Een bezigheid waarmee hij zich nog steeds onledig houdt. Al verklaarde Mr. Marchant gisteren dan ook dat hij redenen had om aan te nemen, dat het „ongeluk” bij landbouw doelde natuurlijk het aannemen amendement, dat naar het eerst scheen de minister tot heengaan noopte, en niet deze zelf, zooals je uit mijn woorden misschien zou kunnen lezen dat het „ongeluk” bij landbouw dan, geen verdere politieke gevol gen zou hebben. Dus m.a.w.De Minister van landbouw blijft. Vandaag kwam weer aan de orde het aan stellen van nieuwe ambtenaren, nu bij de Waterstaatsbegrooting. Maar mr. Marchant vond dat het al wel letjes was en ging een boekje open doen van de toestand aan de departementen. De ambtenaren hier verbruikten veel te veel van de dure nationale tijd met koffiedrinken en dergelijke karweitjes. Ook het „ewig Weib- liche” komt sedert er zooveel dames aan de departementen werkzaam zijn het lieve va derland niet ten goede. Ten minste niet in de vorm van meer zakelijke administratieve arbeid. Kort en goed, de leider der vrijzin- nig-democraten wilde van het aanstellen van nieuwe ambtenaren niets weten. Hiertegen kwamen de heeren Drion (v.L), Lely (u.l.) en Snoeck Henkemans (c.h.) krachtig op. De heer Lely die zelf minister van water staat was en dus het klappen van de zweep kent, sprak van de groote moeilijkheid om aan goede ambtenaren te komen. De tegen woordige minister kan met zijn departement en de prestaties hiervan voor het licht ko men, meende hij. De heer Drion meende dat het bezuini- gings-amendement des heeren Marchant maar prutserij was. Hij wilde een commissie die eens onderzoeken kon of de werkwijze op de departementen ook veranderd kon worden. Nu bleek de minister niet ongenegen stappen in deze richting te doen. Maar de heer J. Ter Laan vond het toch maar veiliger om de stok bij de deur te zet ten. Hij kwam met een motie waarin terug neming van al de uitbreidingen van het de- partementspersoneel gevraagd werd, zoo lang niet een nauwkeurig onderzoek naai de noodzakelijkheid hiervan had plaats ge had. Deze motie werd verworpen met 40 tegen 27 stemmen. Evenals het amendement- Marchant. IC gld. bij verlies *3 van een vinger met een toeslag van f 1900 de zaak wilden on-kwesties als thans gerezen te voorkomen, door i dernemen. De raad wordt hier de keus gelaten. nl. voor 1 - Voor Hommerts-Jutrijp hebben zich met een In het eindrapport van het centraal comité bijslag van f 1000 3 sollicitanten aangemeld. .voor de gemeentereiniging instellen. Laten B. DEN HAAG, 3 Dec. 1920. Vriend Simpel, De heer Marchant (v.d.) wil bezuinigen, zooveel er maar bezuinigd worden kan. En daarom komt hij bij elk hoofdstuk van de begrooting met eenige amendemen ten, die hier een f 100.000, daar een millioen, elders iets minder op de plannen van de Mi nister beknibbelen. Vooral op de buitengewone traktements- verhoogingen heeft hij het begrepen. Dit Samenvoeging van gemeenten. LEEUWARDEN, 6 Dec. Naar wij verne men wordt door Ged. Staten een onderzoek ingesteld naar de vereeniging van Franeker met Franekeradeel, Ijlst met Wymbritsera- deel, Stavoren en Hindeloopen met Hemelti- mer Oldephaert. ’t Motief is vooral de hooge belastingen in de genoemde stadsgemeenten. Samenvoeging zou bezuiniging kunnen geven. LEMMER, 6 Dec. De staking bij de Gro ningenLemmer stoombootmaatschappij is geëindigd, het geheele personeel is tegen het i oude loon weer aan het werk gegaan. He denavond is de eerste boot dezer Maat schappij weer van Amsterdam naar hier ver trokken, morgen hervatten ook alle booten alhier weer hun dienst. Deze staking heeft 3 weken geduurd. OUDEGA (W.) 7 Dec. Uitslag van de Za terdag j.l. in de herberg van de wed. F. van der Werf alhier ten overstaan van notaris Mulder gehouden verkooping van het Bur gerhuis alhier eigen aan en laatst bewoond door den heer Johs. H. IJkema is, dat kooper werd de heer S. Buma te Sandfirden voor f 6068, en van het huis te Idzega van de wed. J. Fortuin de heer R. Wynja te Ferwoude voor f 1111 Geen salaris-verhooging voor burgemeesters en secretarissen. Ged. Staten van Friesland hebben - in antwoord op een verzoek van het bestuur der Vereeniging van Burgemeesters en Ge- meente-Secretarissen in Friesland om in af wachting eener nadere regeling der jaarwed den, in verband met het rapport der Staats commissie voor de salariëering der ge- meente-ambtenaren, met ingang van 1 Jan. 1921 aan de burgemeesters, secretarissen en ontvangers een duurte-toeslag toe te kennen medegedeeld, dat het rapport hun geen aanleiding geeft om de regeling der bedoel de jaarwedden te herzien en dat er ook uit anderen hoofde voor hen geen reden bestaat om de toekenning van een duurte-toeslag te bevorderen. de uitvoerheffing van kaas is teruggebracht van een Volgens een bericht in de Tel. zou minis ter van IJsselsteyn er geen bezwaar tegen hebben, dat te Amsterdam de straatprijs der melk van 23 op 24 cent zou worden ge bracht, en zou aldaar deze verhoogde prijs eerstdaags van kracht worden. Naar aanleiding van dit bericht hebben 12 van de grootste zuivelfabrieken en melkin richtingen in Zuid-Holland zich tot den mi nister gewend met een telegram, waarin zij hun verbazing uitspreken over een plan tot pnjsverhooging op dit oogenblik, „nu een sterke tendenz voor prijsverlaging, ook in den melkhandel naar voren treedt en de ont wikkeling van de gebeurtenissen er op wijst dat het oogenblik om prijsverhooging té overwegen, wel zeer ongelukkig is gekozen.” De legerplannen. In een nota aan de Tweede Kamer, inzake het wetsontwerp betreffende tijdelijke afwijkingen van de militiewet, wordt medegedeeld, dat de bestaande vredesorganisatie intact blijft, totdat over de reorganisatie is beslist. Van de lichting 1921, groot 25.000 man, wor den voorloopig 15.000 man ingelijfd. Komt er vóór 1 September 1921 geen wet tot stand, waarbij het contingent nader wordt be paald, dan zullen bedoelde 10.000 man alsnog ter inlijving worden opgeroepen. Pensioenactie. Volgens mededeeling van den minister van Financiën zal met het tijdstip van inwerking treding van de nieuwe pensioenwet de vrijstel ling van bijdragen voor het gezinspensioen ook voor de gepensionneerden ingaan. Er kan ech ter geen sprake van zijn, die bepaling terugwer kende kracht te geven. Het uitvoerrecht van kaas. Het „Friesche Landbouwblad” verneemt, dat hebben deze raadsvergadering aangevraagd om B. en W. deelen mede dat het niet ging Voor deze plaats wordt G. Dijkstra, de tegen woordige pachter, aanbevolen. De heer Schaafsma heeft nog een voorstel ingediend, dat beoogt voor de verschillende dor pen het minimumloon voor de reinigers te garan- deeren, nl. op f25, f20, f 18 en f 15, al naar de verschillende plaatsen, onder voorwaarde, dat de pachters aantoonen dat zij dit bedrag niet maken. B. en W. achten dit voorstel niet meer toe laatbaar na de beslissing in de raadsvergadering van 8 October. De heer Gaastra vraagt een inlichting, welke de V o o r z. verstrekt. De heer Schaafsma wijst er op dat in een vorige vergadering gezegd is dat spr. nog nader zou mogen terug komen op zijn voorstel den pachters een minimumloon te garandeeren. Tot zijn verbazing zag spr. echter kort geleden de oproeping voor sollicitanten in de krant, zon der dat hij daartoe in staat was gesteld. Dat maakte een pijnlijke indruk op hem. Misschien zou het D. B. een week voor het nieuwe jaar deze zaak, als alle contracten reeds gesloten waren ter goedkeuring aan den Raad voorleg gen. Maar dan was het voor veranderingen van beteekenis te laat. Spr. heeft daarom het D. B. verzocht zoo spoedig mogelijk een raadsverga dering te beleggen, waarvoor B. en W. niet voelden. Toen hebben 4 raadsleden deze verga dering doen bijeenroepen, om het D. B. te too- nen, dat. de raad wenscht zich over deze zaak te uiten en wel in tijds, zoodat de besprekingen nog resultaat kunnen hebben. Waarom achten B. en W. spr.’s voorstel niet toelaatbaar? Waar om zeide men dat niet reeds toen spr. het in diende? De raad sprak zich 8 October wel uit tegen gemeentelijke exploitatie, maar niet is uit gemaakt, dat men geen minimum loon wilde ga randeeren, B. en W. wilden het echter niet en elk middel is goed genoeg om dit voorstel de nek om te draaien. Het D. B. schijnt te denken dat de raadsleden weinig of niets meer hebben in te brengen. Het verzoek der raadsleden hebbe men dan ook te beschouwen als een protest tegen dit eigendunkelijk optreden. De heer A b m a meende dat op 8 October de raad besloot dat door bemiddeling van B. en W. nieuwe contracten met de reinigers zouden wor den gesloten en daarin de verbeteringen zouden worden aangebracht welke de raad wenschte. De heer De Boer heeft destijds gezegd het met den heer Schaafsma eens te zijn dat er een garantieloon diende vastgesteld in de contracten en het verwondert spr. dat B. en W. de raad niet nader in de gelegenheid wilden stellen hier over te spreken. De dóór B. en W. voorgestelde pachtvoorwaarden werden door iemand die Spr. sprak, treurig genoemd. Spr. begrijpt niet dat de gelegenheid wordt afgesneden hierover te spreken. De V o o r z. antwoordt dat hij op 18 October er bij den heer Schaafsma op aandrong de con tracten bij den opzichter in te zien. Vier weken geleden bracht de opzichter de contracten in de vergadering van B. en W., met de door hem, den opzichter, gewenschte wijzigingen. Nu was het oordeel der meerderheid van B. en W. dat op 6 October de raad machtiging aan B. en W. had verleend over te gaan tot verpachting en zich geen contract-bepalingen had voorbehou den. Zoodat de raad alleen de onderhandsche verpachting in haar geheel had goed te keuren, zooals gebruikelijk is. De heer W e s s e 1 i u s merkt op dat hij niet op alle speldeprikken van den heer Schaafsma wil ingaan. Er is echter een misverstand, wat geen wonder is omdat men in nevelen dwaalt. 8 October is de zaak reeds voldoende uitgevoch ten, de raad wilde geen gemeente-exploitatie, wilde dus het bestaande pachtcontract. En nu kan de raad zich de vaststelling van deze con tracten inderdaad voorbehouden, maar de raads leden zijn met geen voorstellen gekomen. B. en W. moesten dus voortwerken op het besluit van 8 October. Nu zijn zij gereed en de bedoeling was deze contracten aan den raad voor te leg gen, waarop deze dan ja of neen zou kunnen ■zeggen. Wil men dit onderhandsche contract niet, dan moet men publiek verpachten. Om op dit oogenblik nog verandering in de pachtcon- tracten aan te brengen is mosterd na den maal tijd, dan had men direct na October moeten komen. Spr. gelooft dat er andere motieven achter het bijeenroepen dezer vergadering zitten. De heer Schaafsma laat deze laatste grof heid voor rekening van den heer Wesselius, die schijnt te verkeeren in een milieu waar men achter dergelijke zaken steeds iets zoekt. Er is hier inderdaad een afschuwelijk misverstand. De Voorz. heeft immers zelf gezegd, dat spr. reeds een voorstel heeft ingediend, terwijl de heer Wesselius zegt dat er geen voorstel was. Dit voorstel is wel degelijk ingekomen, nu wordt het niet toelaatbaar geacht, terwijl men volgens den heer Wesselius er sedert October tevergeefs op wachtte! Spr. wijst er op dat hier contracten aan de orde zijn, die voor drie jaren loopen, dan is het toch wel de moeite waard ze nader te bezien, ze kunnen niet vergeleken worden met contracten voor het afsluiten waarvan B. en W. door den raad wel gemachtigd worden als bv. verhuring, aanbesteding enz. Spr. zal stemmen tegen het voorstel van B. en W. en hoopt dat de raad zich zal willen uitspreken over de al of niet toelaatbaarheid van Spr.’s voorstel be treffende het garantieloon, De Voorz. zegt dat de heer Schaafsma zich beklaagt over de behandeling van zijn voorstel inzake het garantieloon. Spr. nu wil iets mede- deelen over de behandeling van deze zaak in I B. en W. vergelaten. De heer Schaafsma vraagt of dit wel mag, waar B. en W. deze kwestie van het garantie loon immers buiten de orde achten. De heer dr. Ren ge rs vraagt voorlezing van de notulen van 8 October wat deze zaak betreft. De secretaris leest deze, waaruit blijkt, ■dat B. en W. gemachtigd zijn tot het opmaken der contracten en dat dus het voorstel-Schaaf- sma om daarin alsnog een garantieloon op te nemen niet meer kan worden behandeld. De heer Bakker verwerpt de veronderstel ling van den heer Wesselius dat bijoogmerken Voorzitter de heer H. M. Tromp, burge meester. Secretaris de heer J. Poppinga. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer Landman. Aan de orde is Punt I. Notulen van 20 November 1920. Gelezen en overanderd vastgesteld. Punt II. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Medegedeeld wordt dat tot tijdelijk onderwij zer te Tirns is benoemd de heer P. de Jong te Dronrijp. Ingekomen zijn dankbetuigingen voor verleen de salarisverhoogingen, subsidieverleeningen enz. Alles voor kennisgeving aangenomen even als diverse beschikkingen van Ged. Staten op reclames H. O. Resolutie van Ged. Staten betreffende afvoe ring van de staat van waterstaatswerken (brug jes te Heeg en Gaastmeer). Het betrekkelijke stuk wordt aan B. en W. terug gezonden met verzoek deze zaak nader te onderzoeken. B. en W. worden gemachtigd nadere onder- handelingen met een reclamant te Den Haag te voeren. Verzoek van den Bond van Gem. Ambtenaren om subsidie voor een Rustoord. Z. h. s. afwijzend beschikt. Schrijven van den Ned. Bond van Arbeiders in het Land-, Tuinbouw en Zuivelbedrijf inzake werkverschaffing en om verzekerden der werk lozenkassen voorrang bij dit werk te verieenen boven niet-verzekerden. B. en W. hopen bij eventueele werkzaamheden hierop te letten. De heer Breeuwsma vraagt waarom deze verzekerden voorrang moeten genieten. De Voorz. zegt dat aansluiting bij de werk lozenkassen toch voor de publieke kassen zijn voordeel heeft en dat deze menschen dan toch ook zeker recht op eerste hulp hebben, wat ook de opvatting van den minister is. De heer Schaafsma sluit zich bij dit ant woord aan. De verzekerden worden gedwongen zich bij eene organisatie aan te sluiten. Die men schen betalen aan contributie 47 ct en 55 ct. per week wanneer het arbeiders in losse dienst zijn, waaronder 20 ct. voor de werkloosheidsverze kering. Nu spreekt het toch van zelf dat deze menschen, die jaarlijks zooveel contributie be- l talen, eenige aanspraak hebben op steun. 1 De heer A b m a wil wat de gevraagde loonen betreft verwijzen naar de organisatie in het land bouwbedrijf. Een en ander wordt aan B. en W. o Punt lil. Mededeeling en bespreking over de verpachting der exploitatie van de dorps- reinigingen. De heer Schaafsma en eenige andere heeren g en cjee]en me(Je dat het niet ging een- j minimumloon in de pachtvoorwaarden op te ne- I men, waarover-in een vorige raadsvergadering ij door den heer Schaafsma gesproken was. De o heer Postma heeft met alle dorpsreinigers be- invloed hebben gehad op het bijeenroepen dezer halve die te Woudsend en te Hommerts, waar- vergadering. Men wilde invloed oefenen op de over klachten waren, overlegd of zij weer willen j keuze der reinigers te Woudsend en Hommerts, pachten, wat deze wel wenschten. Met die te dat is al. P'z"—h-L i? -"g ?rdcrh~-'del:-t~ v??r S De heer dr. Rengers vraagt of men het sloten haar weverij wegens slapte des Vrijdags Woudsend meldden zich 17 sollicitanten aan die huishoudelijk reglement niet moet herzien om in te dienen. Voorts wil spr. een commissie "en Dit geldt ook voor de heffingen wegens nog niet uitgevoerde consenten. De malaise. Bij de firma Van Houten te Weesp is een tweede groep personen, omvattende 20 mannen en 100 meisjes, optslagen, omdat er hoegenaamd geen uitvoer is. De firma H. Hedeman Jr. te Almelo heeft be- Blauwhuis is men nog in onderhandeling. Voor dat de houder op behoorlijke en Zaterdags stop te zetten. De drooglegging van de Zuiderzee. i !l i H I! 11 i I i i 1 I NIEUWE SNEEKER COURANT - annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL I rtlö III a 11 gciC4CH IC VUVT1 mriucii, uw* te schrijven amendementen schriftelijk rvII 11 Cl wil VAaiHVllj Wddl U1J --- -J -J-,----

Sneeker Nieuwsblad nl | 1920 | | pagina 1