iter ite. Voor een ra Westerhof’s Preanger uur. per ons'24 cents. kleintje Koffie, koopt u toch zekeraltijd p. 'i ponds pakje 60 cl. Firma H. WESTERHOF, Artikelen tegen Hoest. Prima Kwaliteit. TARWEBLOEM) „KRISTAL” i Ingezonden Mededeelingen. Brandenburgh, Boschma Co. Nieuwstijdingen. RECLAME KOLOM. GOEDKOOP DRUKWERK KOOPMANS’ 5ct. OHicisel Orgaan der Gemeente Snaak. BRAHOENBURGH. S0SCBM1J Co.. - annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL Katjes Drop Knoopjes Drop Anijsdrops Hoesttabletten Borst Caramels Salmiak Jujubus 30 Prima Pijpen Drop p.p. 22 Salmiak Pastilles 200 150 CA’ÏÏSiïï; ■n \|meelfabrieK WERKELIJK GOEDKOOP DRUKWERK LEVEREN WIJ. id. 203. Isten ■9 i ich. Ook uitgewogen Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Sxixk Telefoon No. 150. E yn> m BIJ Prijzen per ons, 30 ct. 25 20 20 20 Abonnement: per jaar f 2.50 fr. p. post f3.Los»e No». 5 ot. Advertentlèn 10 tri. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur en 2Za KG 7R gld. bij verhei CA Id van hu duim, vv taeriHga-Bank ta Schiedam «ijn onus Abonné’a verzekerd tegen ongelukken voor Si H H O JJ Hetzelfde was geschied met de interneerings- van t Ondertusschen had zich een vrouw bij de last van ld. gld by verlies van een wijsvinger. ll SNEEK, KLEINZAND. TEL. 111 en 150. NIEUW SNEEZER COURANT het vervaardigen van auto’s en ook zal wel veel van dit aluminium na verloop van tijd weer de lucht instijgen, als onderdeel van een vliegtuig, maar nu van Engelsch of Amerikaansch maaksel. Opheffing R. K. D. De Avp. meldt, dat de commissie van advies inzake de Rijkskolen-distributie aan den minister van landbouw heeft verzocht om zoo spoedig mogelijk de Rijkskolen-distributie op te heffen; aangezien de kolenprijzen steeds dalen, is het onmogelijk om verder op denzelfden voet door te gaan. Mond- en klauwzeer in Engeland. Het mond- en klauwzeer heeft zich in Enge land, naar gevreesd werd, verder verspreid; o. a. bleek een zending vee bij aankomst aan het slachthuis te Birmingham aangetast te zijn. Blijkbaar heeft men door de groote drukte in den veehandel gedurende de dagen vóór Kerst mis onvoldoende acht geslagen op de verschijn selen van de ziekte, die zich reeds eerder moet hebben voorgedaan. Thans heeft het Engelsche departement van landbouw den in- en uitvoer van vee in de graafschappen Staffordshire, Warwickshire, Leicestershire, Northamptonshire, Worcestershire, Exfordshire, Gloucestershire en Shropshire verboden; ook de veemarkten in dit gebied zijn gesloten. In de eerste elf maanden van 1920 zijn in En geland meer dan 10.000 dieren af gemaakt, welke door het mond- en klauwzeer aangetast waren; als schadeloosstelling werd een bedrag van ruim een half millioen pond sterling aan de eigenaars uitbetaald. Men dringt er thans steeds meer op aan, ook naar andere bestrijdingswijzen dan het afmaak-systeem om te zien. De graafschapsraad van Herefordshire heeft voorgesteld, een beloo- ning van 50.000 pond uit te loven voor den uit vinder van een deugdelijk middel, dat de ziekte voorkomen of genezen kan. Dat is zoo. Het is uitstel van executie, sprak hij. Dan moeten ze toch tot de thee en de kwast en de koffie. Maar tot zoolang? Wie veel in huis heeft, gebruikt gemakkelijk van zijn voorraad en ik vrees, dat er in de eerste weken in Rotterdam „zwaar gepeerd” zal worden, betoogde de re porter. En nog erger. Menschen, die nooit drank in huis hadden, doen nu voorraad op, omdat het duurder wordt. En ze gewennen zich aan een glaasje-vóór-den-eten en een groeje ’s avonds. De gevolgen zullen fataal zijn. De afschaffer zweeg bedenkelijk. Maar bij den volgenden drankwinkel hield hij stil. Tot ziens, zei hij. Gaat u hier binnen? Ach ja. Mijn vrouw heeft de slechte ge woonte het kind met brandewijn te wasschen. En nu die zoo duur wordt is het helaas, eco nomisch, een paar flesschen voorraad op te doen. Met een diepen zucht verdween de afschaffer in den drankwinkel. Daar hoorde hij echter tot zijn bittere spijt, dat alles was „uitverkocht”. Zijn baby zal voor taan met thee moeten worden gewasschen. De nieuwe armen. Eenigen tijd geleden deed een vereeniging van leeraren met academische opleiding te Berlijn een rondvraag onder haar leden over hun tegen woordige levensomstandigheden. Van de 2000 leden antwoordden er 1600. Bij 141 was het inkomen groot genoeg om juist rond te komen, indien de grootste zuinigheid in acht werd ge nomen, 1000 moesten bijverdiensten zoeken, 500 waren aangewezen op steun van verwanten, bij 150 moesten de kinderen mee verdienen. Bijna 900 moesten schulden maken, 300 hebben nood zakelijk meubelen verkocht, 700 hun kapitaal aangesproken. Bijna 250 konden geen kolen koo- pen, 400 vonden, hoe zij ook zochten, geen bij werk, 200 konden geen bijwerk doen, omdat zij door de ondervoeding te zwak geworden waren. En meer dan 200 lijden aan ernstige ziekten door deze ondervoeding. Een speelt er in zijn vrije uren piano in een cinema, een andere is boekbinder, een derde ’s nachts telefonist, een vierde kruier. N1ERAANDOENING BIJ KINDEREN. Kinderen zijn zoowel als volwassenen onder hevig aan nieraandoeningen en men heeft zelfs opgemerkt, dat procentsgewijze blaassteenen meer voorkwamen bij kinderen dan bij volwas senen. Sommige kinderen erven nierzwakte over. Bij anderen is het een gevolg van mazelen, schar lakenkoorts, diphtheritis, windpokken en derge lijke infectieziekten. De ouders dienen derhalve op te passen, als een kind klaagt over pijn in den rug en de ledematen, pijn in de schouders, of als de urine bezinksel bevat. Allicht is het meest voorkomen de gevolg van nierzwakte bij kinderen het verlies van de macht over de blaas, hetgeen bedwateren en dergelijke onaangename kwalen veroorzaakt. Als uw kind teer en kwijnend is, niet speelt en draaft als ander^ kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op een vorm Foster’s Rugpijn Nieren Pillen bleken succes- Toen de vrouw van Krumholz met het feit in vol in tal van dergelijke gevallen. Het verdient - poien stoeien en lezen voor het slapen gaan te vermij- was gegaan. De dochter echter bekende, dat haar vader nog te Weenen verblijf hield, en dat een uitstekend kosthuis beschikbaar is. Bor- ger deelt mede, dat het onderwijs in nuttige handwerken uit een particuliere kas met f 100 beloond wordt, terwijl Coevorden elke bijakte uit een particulier fonds met f 100 beloont. Neder- horst den Berg, maakt sollicitatie aanlokkelijk door te vertellen, dat de functionaris twee kleine klassen zal krijgen, Sprang door te zeggen dat mogelijk een woning disponibel is en dat de kostgelden laag zijn. Oudega biedt in de oproe- ping aan een „prima kosthuis voor f50 per maand”. Wilnis zegt: ,,’s Zaterdags vrij, best kosthuis beschikbaar”. Welsrijp biedt, naast eenige andere aantrekkelijkheden „gelegenheid tot bijverdiensten” aan. De ontreddering op de spoorwegen. Op een der stations in Noord-Holland kwam dezer dagen ’s avonds half twaalf een goederen trein binnen, uren over tijd natuurlijk. Een kwar tiertje later zou met rangeeren worden begon nen, doch toen de rangeerder de seinen gaf, kwam er geen beweging in den trein. Hij liep naar voren, doch hoe hij ook op zijn hoorn blies en met zijn licht zwaaide, de trein bleef staan. De rangeerder ging daarop naar de machine, om de oorzaak hiervan te vernemen en vond zoowel machinist als stoker slapende. Deze man nen hadden van 's morgens 6 uur af dienst ge daan en waren wat te begrijpen is van oververmoeidheid in slaap gevallen. En na het rangeeren moesten zij nog eenige stations ver der. Het N. v. d. D., waaraan we dit bericht ont- leenen, durft den naam van het station niet te noemen, daar de betrokkenen anders wellicht nog gestraft zouden worden. In dit geval moest het personeel meer presteeren dan waartoe het menschelijk uithoudingsvermogen bestand is. Een corr. van de N. Rt. Ct deelt mee, dat door den hoofdingenieur der H. S. M. te Am sterdam, 20 zware goederentrein-locomotieven zijn besteld, waarvan bij aflevering der machi nes blijkt, dat deze machines„niet over de bruggen mogen”, wegens te zware asbelasting. Indien men dit van te voren had nagegaan en deze machines had besteld met 4 gekoppelde assen in plaats met 3, dan hadden ze de bruggen wel kunnen passeeren. Men kan ze nu alleen op baanvakken zonder bruggen gebruiken, hoewel ze daar weer niet aan ’t doel zullen beantwoor den, aangezien ze ongeschikt zijn voor moderne goederentreinen van 1500 ton. Iedere machine kost ongeveer f78.000 en dus is op deze wijze alleen reeds f 1.560.000 vrijwel verknoeid. De vernietigde Duitsche vliegtuigen. Te Utrecht heeft men onderdeden van 26.000 Duitsche oorlogsvliegtuigen, zooveel mogelijk verbrijzeld, duizenden kilo’s aluminium voor een waarde van drie millioen g een pakhuis in de buurt van de Oudegracht -----Tl» TE gld. bij varlfta van een vinger Een aanklacht. Naar de Standaard verneemt, is tegen ds. Van der Meulen, redacteur van het Friesch Kerkblad, die in dat blad een opstel heeft geschreven naar aanleiding van het adres van ds. Brussaard en dr. Geelkerken aan de generale Synode der ger. kerken inzake de procedure-Netelenbos, door deze beide predikanten bij den kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Reitsum een klacht in gediend, waarin zij ds. Van der Meulen op grond van zijne beweringen in gemeld artikel, welke zij zoo duidelijk in lijnrechten strijd achten met den inhoud en de strekking van hun adres aan de Generale Synode, aanklagen van publieke zonde tegen het negende gebod. Onderwijs. Volgens het „Schoolblad” zijn-er verschillende gemeenten, waar zich na herhaalde oproeping geen enkele sollicitant voor het lager onderwijs f aanmeldde. Te ’t Veldt (N.-Holl.) heeft eene vacature reeds f 250 aan advertenties gekost. Te Nieuwe Tonge zijn van 1 Juli tot 1 Dec. in dezelfde klas achtereenvolgens vijf tijdelijke leerkrachten werkzaam geweest In het „Chr. Schoolblad Onze Vacatures” staan in den laatsten tijd tal van advertenties, waarin onderwijzers gevraagd worden, met bij voeging van de oorzaak der vacature, bv. Maas sluis, gevraagd wegens huwelijk aan de school een onderwijzeres. Aan deschool te Apeldoorn wegens vertrek naar Indië gevraagd twee onderwijzeressen. Te N. f wordt wegens teleurstelling een onderwijzeres gevraagd, te Bussum een onderwijzer wegens benoeming elders, te Arnhem een wegens over lijden. In andere oproepingen leest men aanmoedi gende dingen, bv. Emmer Compascuum, flinke Onvoegzame kleeding. Naar men in de Christian Monitor leest, heeft bij een huwelijksinzegening te New Orleans, een geestelijke last gegeven de lichten der kathedraal te dooven, opdat de bruid, die naar zijn oordeel op onvoegzame wijze was gekleed, gelegenheid zou hebben zich te verwijderen, om in een meer passend gewaad terug te keeren. Het wegbrengen van schepen. De Haagsche recherche heeft aan de politie te Ijmuiden de aanhouding verzocht van A. G„ uit Scheveningen, varende op een IJmuider stoom- treiler, in verband met het tot zinken brengen van visschersschepen. De Keizer erfgenaam. Een landeigenaar te Plauen had in zijn testa ment den voormaligen Duitschen keizer al zijn bezittingen vermaakt. Na zijn dood hebben zijn verwanten getracht, deze uiterste wilsbeschik king ongeldig verklaard te krijgen, doch in hoog- j ste instantie heeft nu het rijksgerecht hen in Scharwoude het ongelijk gesteld. Interneeringskosten. De „Nation Beige” schrijft, dat de rekening, welke Nederland bij België heeft ingediend voor de interneering van Belgische soldaten, 250 mil- i lioen bedraagt. De geallieerden zijn echter over- i eengekomen om deze op de oorlogsschuld van woning disponibel, eigen lokaal. Benthuizen be- Duitschland over te schrijven looft „Gunstige gelegenheid voor studie”. Nes Hetzelfde was geschied met de interneerings- bij Dokkum eveneens en deelt bovendien mede,1 fcosten in Zwitserland. Dit land heeft echter on- j middellijk zijn rekening ingediend, terwijl Neder land, ondanks de aanbiedingen, er de voorkeur aan gaf, zijn vordering te laten rusten. Thans heeft Nederland deze ingediend, vermeerderd met een interest van 6 pet. Verwaarloozing. Het O. M. bij de rechtbank te Amsterdam eischte tegen de vrouw in de Overamstelstraat, die haar zoon acht jaar in een alkoof had opge sloten, twee jaar gevangenisstraf. De verdediger vroeg vrijspraak en pnmiddellijke invrijheidstel ling. Dit laatste werflhftgewezen. De belangstelling voor de behandeling deze zaak was buitengewoon groot. Vrijdagochtend om 6 uur stonden, naar de „Tel.” meldt, velen in de lange Leidschedwars- straat waar de ingang voor de publieke tribune is, te wachten. Eenige uren later was de menigte zoo groot geworden en drong zoo op, dat de po litie van de wapens gebruik moest maken. Er werd een ruit ingedrukt,/en verschillende keeren werd gechargeerd. Er waren menschen die den portier van het gerechtsgebouw f20 voor een plaats boden, op welk vriendelijk aanbod natuur lijk niet werd ingegaan. Sollicitatie-misère. Onder dit opschrift deelt „Het Schoolblad” het volgende mee: Een onderwijzeres komt zich presenteeren bij een Noord-Hollandsche boer: raadslid. Als de jonge dame haar speech heeft afge stoken, krijgt ze ten antwoord: „Nee, ik mot je niet.” Hoe ze ook praat en vraagt, ze wordt niets wijzer. „Ik mot je niet,” is het eenige bescheid. Ten einde raad stapt ze op en de boerin is wel zoo goed haar uit te laten. „Maidje, maidje, weerum hè je d’r ok gien gaassie veur deen,” zegt de goedhartige boere- vrouw. Toen begreep de sollicitante, dat haar blouse zondigde tegen de zedelijkheidsbegrippen van den stijven patriarch. Smokkelende Hollanders. Men is te Berlijn een smokkelaffaire op het spoor gekomen. Bij het lossen van een wagon roode kool kwamen tachtigduizend sigaretten voor den dag, die door twee Hollanders tus- schen de roode kool waren verstopt. De siga retten werden in beslag genomen en de beide Hollanders gearresteerd. De drank-accijns. Volaen» voorwaarden overeengekomen met de Hollandsoha Aig«m«XH« V«rze> 9Id- bij levens- fa Schiedam aiin onze Abonné’e verzekerd tegen ongelukken voor *"vV lange invaliditeit Speciaal voor huishoudelijk gebruik ge-] I fabriceerd van de fijnste soorten tarwe, p <Vraa^l cM faLriltaat in de fabriaksverpakki ngvan/y Millioenendief gearresteerd. De politie te Weenen heeft een millioenendief te pakken gekregen. De Arbeiter-Zeitung geeft een omstandig verhaal van zijn arrestatie. Een zekeren Isidor Krumholz was een jaar of tien geleden naar Amerika gegaan, en had sinds dien niets meer van zich laten hooien. Hij had, naar later is gebleken, 50.000 dollar gestolen, die hij in zijn vaderland tegen ongeveer 35 mil lioen kronen kon inwisselen. Aan de Weensche politie nu werd eenige we ken geleden vanwege het Amerikaansche ge zantschap de diefstal van Krumholz gemeld. Waar de dader gebleven was, wist men nog niet, maar men achtte het niet onwaarschijnlijk, dat hij naar Oostenrijk, misschien zelfs naar Weenen, waar zijn familie in den oorlog was gaan wonen, zou zijn teruggekeerd. Daarom hield de politie een oogje op die familie, en het viel haar op, dat deze menschen, die tot dusver Het was Woensdag een verwonderlijk drukke in tamelijk behoeftige omstandigheden hadden avond, schrijft het „Rotterd. Nwsbl.”. De drank- verkeerd, zich thans kostbare sieraden en dure winkels stonden vol licht en vol volk. Een groot meubels hadden aangeschaft. Naar aanleiding deel van onze burgerij deed voorraad op. Nooit hiervan werden de vrouw, de dochter en de is er in één avond zooveel bitter, cognac, jene- zoons van Krumholz gearresteerd. Bij een van 3 ver, Curasao, brandewijn, kummel en ouwe klare deze laatste werden 120.000 kronen gevonden, gulden opgeborgen in opgedaan. I Daar (iepen juffrouwen met boodschappen-politie aangemeld, die het volgende vertelde: Zooals men weet, zijn deze vliegtuigen op mandjes en uit het deksel staken de koppen van Twee mannen, die opgaven inspecteur van po- de Entente vernield. De Allgemeine flesschen en kruiken. Achtenswaardige burgers litie te zijn, waren bij haar gekomen, en hadden Elektrizitats Gesellschaft was opgedragen, de’zag men gaan met onder eiken arm één of twee gezegd, dat zij Isidor Krumholz, een uit Ame- stuks in vloeipapier gewikkeld glazen of aarden rika gevluchten koopman, zochten. Zij had hun het in drie vaatwerk. geantwoord, dat deze wel bij haar had gewoond, Er liepen met plechtige stappen belastingbeta- maar thans vertrokken was. Daarom hadden de te vernietigen. Hetgeen overbleef, is over Euro- lenden twee-aan-twee, die een kist tusschen zich twee mannen een huiszoeking gehouden, en een 1U ulvtt.vlI) en goedgevulde 1 pakje, dat door Krumholz was achtergelaten, in :n u ucikciiuC, waar. beslag genomen. Men vermoedde, dat dit pakje de OudegrachtHet leek Sinterklaas-avond, als de surprises de rest van het gestolen geld in Amerikaansch i„ tv. I schichtig naar de blije huizen worden gebracht.bankpapier (voor Oostenrijksch was ’t te klein) van nieraandoening en onderzoek dit spoedig. Wie het grootste pak had, dus den meesten bevatte. Foster’s Rugpijn Nieren Pillen bleken succes- Toen ae vrouw van tvrumnoiz met ner reu m vui m iai van ucigcujKe gcvauen. net veruieni kennis werd gesteld, bekende zij, dat haagman j dan tevens aanbeveling om opwinding door den, het kind ’s avonds niet te veel te laten drin ken, het niet te warm toe te dekken en het vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Foster’s Rugpijn Nieren Pillen (let op den juisten naam) zijn te Sneek verkrijgbaar bij de Men zoekt thans nog naar het pakje met de firma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma a Amerikaansche bankbiljetten. ‘fl.75 per doos. Kindersterfte te Berlijn. De Tagliche Rundschau deelt mede, dat van de 485.000 Berlijnsche kinderen niet minder dan 23.000 tuberculeus zijn, terwijl 77.000 sterk on dervoed en ziek zijn. De zuigelingensterfte over het eerste kwartaal van 1920 is sedert het vorige jaar verdubbeld, terwijl de sterfte van kinderen van 5 tot. 15 jaren, vergeleken bij voor den oorlog, met 55 is gestegen. Verboden Drankgebruik te New-York. Naar uit New York gemeld wordt is een over val ter constateering van verboden drankver- bruik gehouden op zoo groote schaal, als tot dusver nog niet was vertoond. Er is voor een waarde van 350.000 aan alcoholische dranken aangehaald, waaronder de beste soorten whisky en champagne. KORTGEMENGD. De Gothaische Zeitung, een der oudste dag bladen van Duitschland, die 229 jaargangen be leefde, heeft sinds 31 December jl. opgehouden te verschijnen. Te Delft is gearresteerd de kantoorbedien de K. wegens verduistering van f3200 ten na- deele van een firma en een poging tot oplichting van f 15.000 van een ingezetene aldaar. In den raad van Emmen stelde bij de be- grootingsdebatten een der leden voor het „Wil- helmus” te zingen „voor afwisseling”. Bij de de vorige week in de Groningsche en Drentsche veenkoloniën gehouden veenver huringen is, wegens te laag bod, geen enkele veenplaats toegewezen. Te Dresden zal binnenkort begonnen wor den met de stichting van een reusachtig gebouw dat 1000 kantoorlokalen, 30 ateliers, 40 winkels en verder concert-, vergader- en tooneelzalen zal bevatten. Het zal een front van 200 meter heb ben en 7 verdiepingen hoog worden. Het dierenpark van Hagenbeek, in Stellin gen bij Hamburg, kan zich niet meer bedruipen. Eenige kapitalisten ter plaatse zijn nu overeen gekomen, het voortbestaan er van te verzekeren, mits de bevolking van Hamburg door het nemen van aandeelen toont, dat zij in het behoud van de diergaarde belang stelt. De commissie voor de kredieten uit het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden heeft een bedrag van 23.000.000 geschrapt op de be- grootingen voor den dienst van het ambtenaren en beambtenpersoneel bij het wetgevend en uit voerend gezag en bij de rechterlijke macht. Deze bezuiniging beteekent, dat ca. 10.000 ambtenaren en beambten zullen worden aan den dijk gezet. Een correspondent te Washington maakt melding van een nieuwe taktiek der Sinn Feiners in Amerika. Toen onlangs majoor Putman een lezing over Ierland zou houden, en daarbij iets zei dat voor Sinn Fein-ooren onaangenaam v begon een vrouw te kuchen, een andere vc"* en spoedig hoestte een heele rij. Toen dat tv ;e minuten geduurd had, volgde een andere rj. En zoo ging het door: niemand zei wat, doe de vrouwen bleven zoo hardnekkig kuchen, dai de spreker niet te verstaan was. Er waren vijftig politie-agenten in de zaaC om de orde te bewaren, doch de inspecteur, dx aan het hoofd stond, was van oordeel, dat hoesW ten geen verstoring van de orde was en drj hij dus niet mocht ingrijpen. Te Berlijn kregen eenige politie-beambten twee mannen in de gaten, die groote hoeveel heden Duitsch papiergeld poogden om te wis selen tegen buitenlandsch geld. Na een langdurig onderzoek bleek dat de beide personen de daders waren van een in Augustus van het vorige jaar te Bochum gepleegden roofoverval op een auto waarmede 3J^ millioen mark aan geldswaarde werd vervoerd. Zij schoten de drie geleiders van de auto dood en maakten zich met de kostbare lading uit de voeten. 4000 K.G. worst en 8000 K.G. vleesch gin gen als totaal bedorven naar de mestvaalt te Winschoten, ’t Was door dé gemeentepolitie in beslag genomen bij den worstfabrikant S„ aan den Trekweg. Volgens S. was ’t bestemd voor Weenen! In den Veenpolder te Assendelft loopen thans met het zachte weer een schaap en een lam, dat op 30 December jl. geboren is, in de weide. cember is in een groot aantal waggons het was een zending van de Duitsche regeering, waarop de Fransche legatie een streng oogje hield de lading naar Utrecht gebracht, waar zij onderdak vond in een pakhuis, wachtend nu om weer vervoerd te worden. Want hier is het eigenlijk slechts een tusschenhandel; de ver werking, de omsmelting van het aluminium zal - - plaats hebben in het buitenland, in Engeland en js toch alles op land mocht het koper houden, en ’n bekende, groote ijzerhandel te Utrecht aan werd de eigenaar van het aluminium. In De-schichtig naar voorraad, vond zichzelf een bevoorrechten kraan, j Keurige dames slopen met kistjes eau-de-co- logne over de trottoirs. Want ook het Keulsche te Weenen was geweest, maar thans naar water, dat vol spiritus is, wordt duurder. i u u De stad voorzag zich van drank en reuk. Dom volk, smaalde een afschaffer. Maarwist ook zijn adres op te geven. Daar werd hij de reporter troostte hem: over een paar weken inderdaad gevonden en gevangen genomen. en dan moeten ze vanzelf aan i Amerika. Daar zal de voorraad weer dienen voor je duurdere waar. verminking van het oorlogsmateriaal uit te voe- ren en met 3000 man heeft men hei m «ut maanden klaar gespeeld om 26.000 vliegtuigen j 1 L'. f V» 1 I- 11 pa verspreid. Engeland kocht het staal, Duitsch- in droegen, kisten vol breekbare waar.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1921 | | pagina 1