Voor een Westerhof’s Preanger per ons 24 cents. kleintje Koffie, koopt u toch zeker altijd p.a ponds pakje 60 ct. Het Spinneweb TARWEBLOEM MEUBELFABRIEK NEDERLAND ZIJESTKA Hzn. Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. Brandenburgh, Boschma Co - annex SNEEKER COURANT „KRISTAL” BEWAARPLAATS VOOR INBOEDELS, KOOPMANS’ Nieuwstijdingen ■o. 31 Zaterdag 15 Januari 1921 37e Jaargang K.T1KTA Tx/TTHTTOT .O~IVr i 50 ct. FEUILLETON. F 1 Ook uitgewogen Vemsliijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Bitkek Telefoon No. 150. voor laxhle. ejubUaJAhehujui. UueraL Merbrygbaap J. Aa HUIZINGA, Groningen. Wester sing el 2. Telefoon 118. Vraa^ wn fabriaksverpakki ngvan /2.1 en 27= KG ^meelfabriek Abonnement: per jaar f 2.50 fr p. poet f3.Losse Noa» 5 ot. Advertentlên 10 ct. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting' Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag dor uitgifte, tot 10 uur 2/2 KG A 18 ct. per pond. 40 ct. per pond. 65 ct. per pond. 55 ct. per pond. 60 ct. per pond. 22 ct. per pond. PUDDING-RECLAMB GRATIS TBR KENNISMAKING: kouxo') 15 ct. per pak. 18 ct. per pond. 35 ct. per pond. 90 ct. per pond. 90 ct. per pond. 2025 ct. per pond. 7 ct. per pond. Zuid-Hollandsche Redding-Maat- m |CA 01a. bij verliea van 7E gld. bij verlies CA IvV één hand, voet of oog I v van een duim. vV s. g I I Co. L I i i HOOFDSTUK I. Niet altijd wordt heldenmoed zoo spoedig be- 1) I i I Wordt vervolgd. I i I I L I PUDDING HAVERMOUT PRUIMEN STUKJES APPELEN SULTANA-ROZIJNEN VIJGEN SODA Ons Feuilleton. Met ingang van heden beginnen we met een groot en boeiend feuilleton. Het is „Het Spinne- web”, ’n nieuw werk van Ivans, wiens „De Man uit Frankrijk” reeds vroeger in dit blad werd op genomen, en toen zeer groote belangstelling trok. gld. ingeval van over lijden binnen 30 d. Scheveningen naar Den Haag zouden worden vervoerd, onderweg defect is geraakt en naast den weg in het zand is terecht gekomen? 2. Weet de minister, dat een dezer dienstwei- gld bij verlies van een wijsvinger. I VOETBAL. Onze Sneeker clubs L. S. C. I en L. S. C. 11 moeten Zondag uitkomen resp. tegen Z. H. C. I en Z. H. C. II te Harlingen. x door IVANS. (Nadruk verboden.) ■paald, mag NIEUWE SNEEKER COURANT het Engelsche recht als in dat van de West-Euro- peesche vaste-landstaten goed tehuis was. Mijn vrouw had zich het overlijden van haar vader, zoo kort na ons huwelijk, zeer aangetrok ken. Ik vond het meer dan noodzakelijk, dat zij eenige afleiding nam, en daarom hadden wij afgesproken, dat zij mij, zoodra ik de zaken had afgedaan, nareizen zou en wij elkander te Vichy terug zouden vinden, om daar enkele we de weer naar het provoosthuis waren terugge bracht, onmiddellijk bij den directeur op rapport is gegaan om namens allen te verzoeken niet met de cel-auto te worden vervoerd, terwijl Over- heele personeel der firma Van Houten Co., te penc Haag te loopén en door hem verder werd EEN MAÏZENA RIJST CACAO SCHIJFJES-APPELEN KRENTEN ELEMÉ-ROZIJNEN STIJFSEL „Bien merci, Monsieur!”- Een seconde later werd ik in den menschen- stroom plotseling medegenomen, dóór de open die vóór hem stond. deur van het visitatielokaal, en stond binnen Ook daar prijsdaling? De gemeenteraad van Arnhem heeft besloten, in verband met de aangevangen prijsdaling, niet thans tot den bouw van een volksbadhuis aan het Nassauplein over te gaan, waarmede mo menteel f52.900 zou gemoeid zijn, maar over drie maanden een nieuwe aanbesteding te houden, in de hoop dat de kosten dan lager zullen zijn. De dure vliegtuigen. Blijkens het eindverslag der commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ont werp van wet tot wijziging van de Oorlogsbe- grooting voor 1920 werd op het zonderling be leid der regeering inzake den aankoop van vlieg tuigen gewezen. De 100 vliegtuigen toch, waar voor laatstelijk is gecontracteerd, komen het Rijk op 42.000 gulden per stuk te staan, terwijl dezelfde machines bij advertentie in de couran ten zijn aangeboden voor 2000 gulden per stuk. Een bedeeld predikant. Naar aan De Rotterd. wordt gemeld, heeft de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Werkho ven met ingang van 1921 den predikant op de bedeeling gezet voor één gulden per week. Zulks naar aanleiding van het bedanken voor toelage door iemand, die meende, dat de predikant het eerder noodig heeft en als protest tegen de laks heid van het college van kerkvoogden en nota belen. Het tractement is f 1150, d. i. f50 minder dan van zijn voorganger in 1908. De kerkeraad is van gereformeerde richting; de kerkvoogdij en notabelen zijn vrijzinnig. De slapte. Door den zeer geringen omzet van de zgn. talkistjes, gebruikelijk bij vischexport van pl. m. 200 stuks 1 tal) bewerkt product, heeft de kistenmakerij te Huizen dit bedrijf geheel moeten stilleggen. Dergelijke inrichtingen, sommige elec- trisch gedreven, zijn vaak gecombineerd met kui perijen, klompen-industrie en hoepel- (matten) fabricage. In totaal trof de slapte reeds twaalf kan flink mee gemanoeuvreerd en gezeild wor den. L. C. zoodanig om borst en buik spande, dat van eiken knoop uit een diepe plooi hem om het lichaam liep, begon zijne goede zorgen aan mij en mijn bagage te wijden. „Een douanier is iemand, die ’t den menschen nooit naar den zin kan maken” had mijn vriend G. G. eens gezegd. „Wanneer hij z’n plicht doet, verbruit hij ’t bij 't publiek, en wanneer hij z’n plicht niet doet, verbruit hij het bij z’n superieuren.” Daarom gevoel ik voor deze ongelukkige men schen altijd eenig medelijden ook al ergert mij hun optreden. ,,’t Is hun plicht” denk ik dan, en lijd in stilte! Maar ditmaal werd het mij toch wat al te kras. Want de dikke Belg scheen er een pervers ge noegen in te scheppen, geen voorwerp in mijn koffer op zijn plaats en geen kleedingstuk op gevouwen te laten. Anders beteekende de visita tie hier te Esschen niet veel. Maar ditmaal was ik in handen gevallen van een waren fanaticus! Intusschen, ik had niets te declareeren en de i beambte vond dus ook niets, hetgeen hem zéér uit zijn humeur scheen te maken. Hij concen treerde daarop al zijn aandacht op den kleinen handkoffer naast den mijnen, dien ik voor de jonge dame „gered” had. Gelukkig had de rechtmatige bezitster haar weg thans tot in mijn buurt gevonden en kon zij dus zelve de honneurs van haar bagage tegen over den onvriendelijken vertegenwoordiger van den Belgischen fiscus waarnemen. rijks. Deze tioost nu gewerd mij! Op een gegeven oogenblik werd ik door een opdringenden Belg (een soort van Vlaamschen John Bull, met ’n pet op en een rood hoofd) dermate vooruitgeschoven, dat mijn koffer on zacht in aanraking kwam met een anderen, veel RIDDERDIENST. Bij de aankomst van den Hollandschen trein aan het station te Esschen heerschte er als gewoonlijk groote drukte op het perron. Ik was zooeven uit mijn coupé gestegen en drong, met een grooten handkoffer in de hand, in de richting van de zaal, waar de bagage ge visiteerd moest worden. Dien ochtend was ik uit Rotterdam waar ik toenmaals nog mijn praktijk als advocaat uit oefende vertrokken, met bestemming naar Parijs. Mijn reis stond in verband met het over lijden van mijn schoonvader, Lord Stockton, die geïnteresseerd bleek geweest te zijn bij eenige groote Fransche industriëele ondernemingen, zoowel te Parijs als in Midden-Frankrijk. Ik had dan ook niet uitsluitend in de Fransche hoofdstad te doen, maar zou vermoedelijk spoedig dóór- reizen naar het Zuiden, waar ik te Lyon en te Clefiuont-Ferrand bezoeken moest afleggen. Men had mij namelijk de afwikkeling van de nalaten schap van mijn schoonvader opgedragen, het geen ook begrijpelijk was, omdat ik zoowel in Weesp tegen 1 Maart ontslag is aangezegd, deelt deze firma mede, dat dg stand van zaken als volgt is: Door de opheffing van den dienst der onderhoudswerken in eigen beheer zijn eenige technici en een aantal arbeiders ontslagen. Ver der heeft eenige inkrimping van personeel plaats gehad. huurcontract was o. m. de voorwaarde opge nomen, dat de huurder geen wild op het gehuur de mocht bemachtigen. Desondanks zou de huur der op het gepachte land toch een wild zwijn geschoten hebben. De verhuurder meende op grond van deze en andere overtredingen, het recht te hebben, ontbinding van de huurovereen komst te vorderen. Het Hof heeft, in overeenstemming met de desbetreffende beslissing van de Zutphensche rechtbank, aangenomen, dat wilde zwijnen in den zin der jachtwet niet als wild zijn te be schouwen, daar deze dieren in Nederland niet in het wild plegen voor te komen, zoodat, al ware het doodschieten van zulk een dier op het gepachte bewezen, zulks toch geen overtreding van het huurcontract zou opleveren. Twee motorrijders gedood. Op den Leidschen Straatweg, even voorbij Oud-Wassenaar werden twee motorrijders door een vrachtauto aangereden, bij welk ongeval zij beiden gedood werden. De lijken werden door de Wassenaarsche po- a voor flensjes, poffertjes, tulband, drie in de U'pan,tromkoek, zandtaart,',rozijnebrood,ïg sausen,Jenz. dil fabrikaat in land is het aantal echtscheidingen sedert den oorlog reusachtig toegenomen. Ook trouwen de menschen vooral door de hooge loonen onder -7-3 op zeer jeugdigen leeftijd. Men - treft 15-jarige huisvrouwen aan, en weduwnaars en weduwen van 16 en 17 jaar! Woeker. Twee slimmerds Avellis en Cohen die enkele jaren geleden nog geheel onbemiddeld waren, hebben zich te Berlijn zoo handig als bemidde laars tusschen de rijksinstellingen voor den ver koop van sterken drank en het publiek weten voor te doen dat ze er millioenen mee verdiend hebben. Ze versterkten hun positie niet weinig door de oprichting van een blad „Het brande- wijnmonopolie”, dat velen voor een officieel or gaan van ’t Rijksbureau aanzagen. Cohen streek o. a. op die wijze van de vertegenwoordigers van Tsjecho-Slowakije voor zijn bemiddeling bij den verkoop van 12 millioen liter brandewijn aan het monopoliebureau van welke bemiddeling daar echter niets bekend was eenige honderd duizenden mark provisie op. Het ging hem zoo goed, dat hij in Berlijn een weelderig gemeubi leerd huis, in Wannsee een villa, in Homburg een sanatorium heeft kunnen koopen. Hij heeft twee luxe auto’s en een schilderijenverzameling van 650.000 M. waarde. Aangezien de door hem en zijn collega Avellis gemaakte „verdiensten” volgens de wet als woe kerwinsten zijn te beschouwen zijn hun bezittin gen in beslag genomen en de twee heeren in voorloopige hechtenis gesteld. Pest te Parijs. In verband met de geruchten over het voor komen van gevallen van pest te Parijs, wordt medegedeeld, dat de dienst van het Centraal Laboratorium voor de Volksgezondheid te Utrecht is toegerust voor onderzoek op pest. De minister van Arbeid zendt, den hoofdin specteur voor de bestrijding van besmettelijke ziekten en den voorzitter van den gezondheids raad naar Parijs om zich daar op de hoogte te stellen van de getroffen maatregelen. Draaiorgel spelen. Draaiorgel spelen is geen slecht baantje voor gewezen officieren van ’t Engelsche leger, voor al als zij het uitoefenen in het Londensche West end. Onlangs liep daar een gewezen officier in uni form, maar met een masker voor het gezicht met een draaiorgel, toen een vroeger collega, met wien hij op een bureau had gezeten, hem aan zijn houding meende te herkennen. De chef van een regeeringsdepartement werd gewaarschuwd en deze begaf zich naar hem toe, omdat de liereman-officier ziekenverlof had en nog zijn volle salaris voor werk trok, waaraan het depar tement hem geholpen had. Hij sprak den officier aan en deze kwam er ten slotte voor uit wie hij was, maar voegde zijn chef toe: „Houd uw baantje maar, ik verdien met dit akefietje meer dan 100 in de week.” PAK PUDDING VAN 15 CENT (smaak naar 15—17 ct. per pak. voor do filialen te Sneeka Bolsward, Joure, Heoranveen. hebt gij noodig, want dit werk, het nette werk, het moderne werk, geeft een cachet aan uw zaak, dat niets anders er aan kan geven. Daartegenover staat het drukwerk, dat de minimumprestatie uit ons vak vertegenwoordigt, het laagst geprijsde werk vaak, maar het slor dige werk a 11 ij d, ’t werk met fouten, ’t slechte werk, het werk dat tegen den gebruiker getuigt. Die gebruiker krijgt dan de minimum prestatie voor den minimum prijs, maar zijne zuinigheid bedriegt hier de wijsheid, zooals de in volgende nrs. verschijnende „Lessen uit dé praktijk” zullen aantoonen. Wilt gij intusschen kennis maken met de ma ximum prestatie van ons vak, vraagt dan eens modellen en prijs bij BRANDENBURGH, BOSCHMA Boek- en Steendrukkers, Kleinzand, Sneek. Tel. 111 en 150. Volgende week geven wij aan ieder kooper van TWEE PAK MAÏZENA lichteren koffer, die voor mij uitgedragen werd. Door den schok ontsnapte deze aan de hand, die hem droeg. Ik hoorde een damesgilletje en ving een blik op uit een paar blauwe, wat ontstelde oogen, die tot mij opblikten uit een gelaat, dat ten halve in mijne richting gewend was. Nog een oogenblik en, met mijn rechterhand het handvat van mijn eigen kofer omklemmende, dook ik als een held onder in den menschen- ken stil te blijven. Van Clermont-Ferrand uit zou stroom, de linkerhand uitgestrekt, tastende naar tk haar telegrafeeren, wanneer ik haar in de het verloren koffertje van mijn buurvrouw, groote Fransche badplaats verwachtte. i Niet altijd wordt heldenmoed zoo spoedig be- Voorloopig was ik dus uitsluitend voor zaken loond als het mij ditmaal ten deel viel. Ik had op reis en, daar ik altijd zoo min mogelijk „groote bagage” medéneem, had ik mijn hebben en houden in een handkoffer gepakt, wetende dat Maud later met eenige groote koffers volgen zou. In een dichte, opdringende menigte te staan, met een zwaren handkoffer in de hand, is een van de onaangenaamste situaties, waarin men zich bevinden kan: de bewegingen van de huur lieden zetten zich dan om in stompen en stooten tegen de knie en scheenbeen en, terwijl men die huurlieden verwenscht, heeft men tevens het on aangename gevoel, dat zij U met méér recht ver- wenschen dan gij hen! In een dergelijke benauw de positie iemand aan te treffen, die in dezelfde omstandigheden verkeert, heeft altijd iets troost- I Fransch. Vitesse ontvangt alhier F. C. A. van Bols- ward, terwijl Sneek naarWorkum moet uittrek ken. Bij Koji, besluit van 4 dezer is benoemd tot dijksgedeputeerde van het waterschap Wijm- britseradeel c. a., Contributie Zeedijken, de heer P. J. de Hoop, alhier. Dit jaar en wel op 12 Juli hoopt ds. H. M. Dethmers, predikant bij de Geref. Kerk alhier zijn 30-jarig jubileum als predikant te vieren. Bekendmaking. De Hoofdcommissaris van Politie te Rotterdam brengt ter kennis, dat de ROTTERDAMSCHE HANDELS- EN LANDBOUWBANK, tot voor korten tijd gevestigd te Rotterdam, haar bedrijf heeft overgebracht naar de Sarphatiestraat 2 te Amsterdam, waar als beheerder optreedt P. van STAAL, broeder van de oud-directeur der Bank K. R. van Staal. Opname in andere bladen is gewenscht. LEMMER, 11 Jan. Hedenmiddag bij stormweer heeft de alhier gestationneerde reddingboot der Noord- en 7 schappij, den eersten proeftocht gedaan. j Deze boot, van tuigage voorzien, voldeed vol- j gens den schipper J. Kingma aan de eischen. Er cember 1920, toen eenige militaire dienstweige- Friesche Waterschapsbond. De „Staatscourant” bevat de statuten van den Frieschen Waterschapsbond. De woningnood. De gemeenteraad van Hengelo heeft bepaald, dat geen woning aan haar bestemmi< mag i f worden onttrokken, zoolang er geen nieuwe voor in de plaats is gesteld. J Het ontslag bij Van Houten. Naar aanleiding van het bericht, dat^het ge- steegen verklaarde, dat allen bereid waren naar L7L-H naag ie luupen en uuor nem verder werd medegedeeld, dat de dienstweigeraars bereid waren zelf de reiskosten van Scheveningen naar Den Haag per spoor of tram te betalen, indien het aanbod om te loopen niet mocht worden aanvaard? 3. Is het den minister voorts bekend, dat op 27 December 1920 toch deze dienstweigeraars per cel-auto naar Den Haag zijn vervoerd, nadat zij door ernstige mishandelingen waren gedwon gen daarin plaats te nemen, mishandelingen waarbij werd gebruik gemaakt van den gummi stok, waarbij de handboeien met kracht werden aangedraaid en waarbij een hunner een eind over den grond werd gesleurd, ten gevolge waarvan zijn hoofd op een paar plaatsen werd ontveld? 4. Weet de minister, dat een der hier bedoelde dienstweigeraars op dien 27 December een brief heeft afgegeven in den Haag, geadresseerd aan P. v. d. Veen te Sneek, welke brief den geadres seerde nimmer heeft bereikt? 5. Is de minister van oordeel, dat, indien deze feiten juist zijn, zoo’n behandeling van militaire dienstweigeraars toelaatbaar is? Zoo neen, wat is de minister dan voornemens te doen, ten einde mishandeling en achterhouding van correspon dentie in het vervolg te voorkomen? Een instorting in de Staatsmijn „Emma”. Dinsdagnacht had in afdeeling S. van de Staatsmijn „Emma” te Nuth eene instorting plaats. Verschillende werklieden werden min of meer ernstig gewond, terwijl een Duitsche op zichter en de meesterbouwer B. uit Treebeek onder het vallend gesteente werden verpletterd en onmiddellijk gedood. De brand van den logger „Heini”. In verband met het dezen zomer zonder be kende oorzaak op zee verbranden van den zeil- logger met hulpstoom „Heini” IJM 420 van de Visscherij-Mij. „de Dogger” is Woensdagmiddag te IJmuiden gearresteerd de heer J. A. K., een der directeuren. Ook dè schipper A. O., de ma chinist I en de stoker B, van Velseroord zijn in arrest gesteld. De Zwijnenplaag. Voor het gerechtshof te Arnhem is een geschil behandeld tusschen den huurder van een boe renplaats te Vaassen en den verhuurder. In het IC gld. bij verlies *3 van een vinger De jonge dame was inmiddels van haar plaats enkele oogenblikken in de voorste rij, zoodat verdwenen, doch ik had geen gelegenheid op ik de beide koffers op de toonbank plaatsen te merken, of zij in mijne richting kwam, want kon. „Toonbank” is hier een wat zonderling een dikke Belgische beambte, wiens uniform Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hoilandaohe Aig«m««n« Versa- 7000 gld' levens- 7ftft keriffigs-Bank te Sobiedam viju onse Abonné’s versekerd tegen ongelukken voor «vvu lange invaliditeit. *vv nog slechts enkele stooten en stompen van de omstanders opgeloopen, toen ik weer overeind j stond. Thans was ook mijn linkerarm belast: ik had het koffertje van mijn buurvrouw onmiddel- lijk bij het handvat te pakken gekregen en i nu, heffen of den elleboog te buigen, ruimte ver- DRUKKERSWIJSHEID. II. MINIMUMPRESTATIE EN MINIMUMPRIJS. „De arbeider is zijn loon waard”, zegt men. En wanneer dit juist is, is het tevens juist dat goed werk zijn prijs waard is, want tusschen ar beidsloon en prijs van een artikel bestaat een onverbreekbaar verband. Onder goed werk verstaan wij dan de maxi mum prestatie van zeker vak en wanneer wij spreken van goed drukwerk dan beteekent dit dat wij bedoelen drukwerk, dat in z’n soort de maximum prestatie van het drukkersvak ver tegenwoordigt. Dit drukwerk nu woord, maar voor zoover ik weet hebben wij in onze taal geen andere uitdrukking om de afscheiding tusschen publiek en douane-beamb- ten aan te duiden. Nadat het toeval mij aldus met onverwachte snelheid op de plaats mijner bestemming ge bracht had, keek ik rond naar de dame, wier koffer ik zoo plotseling onder mijne hoede ge nomen had. Eerst na eenige minuten kreeg ik haar in het oog. Zij stond rechts van mij, op vrij grooten afstand, blijkbaar ook harerzijds naar mij uitziende. Bijna op hetzelfde oogenblik, waarop ik haar ontdekte, zag ik, dat zij mij eveneens herkende. Ik wenkte haar, dat zij trachten moest, mij te bereiken, want het scheen mij ondoenlijk, met de beide koffers opnieuw door de menschen- werd menigte héén te dringen. Op dit oogenblik kwam zonder dat ik mij, door den arm op te ik tot de ontdekking, dat recht tegenover mij *'-:2(de „toonbank” had den vorm van een ovaal: schaffen kon, als een schip zonder stuur door j daarbinnen stonden de beambten der douane, de menschenmenigte opgestuwd. Ik stevende op daarbuiten het publiek) een oude heer stond, die deze wijze de jonge dame, in wier dienst ik mij mij strak aankeek en blijkbaar het teeken, dat gesteld had, op zij, en terwijl ik haar passeerde, vond ik gelegenheid haar toe te roepen: „Ik heb Uw koffer in mijn linkerhand.” Aan haar gezicht zag ik, dat zij mij niet be greep. Ik herhaalde daarom mijn woorden in het de menschenmenigte opgestuwd. Ik stevende op daarbuiten het publiek) een oude heer stond, die 1111 j olICiK cici 11K. CC K. til UllJKUcldl IIVL ICCtvCilj udl ik aan de jonge dame gegeven had, had opge merkt. Het was een lange, grijze man, zonder baard of snor en met een spitse kin, die eenigs- zins vooruitstak, waardoor zijn gezicht een nij dige, agressieve uitdrukking had. Toen hij, zijnerzijds, bemerkte dat ook mijne aandacht op hem gevallen was, wendde hij den blik af en hield zich bezig met den handkoffer, dezer bedrijven in eenige Zuiderzeegemeenten. De werkloosheid breidt zich te Rhenen nog meer uit. Ook de dassenfabriek die aan vele meisjes werk verschaft, zal worden stopgezet. Naar de „Tel.” verneemt, zullen te Veenendaal binnenkort eenige weverijen gaan stilliggen, waardoor vele arbeiders werkloos worden. Valschheid in geschrifte. Voor de rechtbank te Breda moest zich Maan dag verantwoorden een geneesheer uit Zeven bergen, die op Pinksterdag 1920 een milicien soldaat uit Klundert, in garnizoen te Willemstad, een bewijs had gegeven van onbekwaamheid voor ’t vervullen van zijn militaire plichten, we tende dat dit bewijs valsch was. Beklaagde verklaarde niet geweten te hebben dat den soldaat niets mankeerde. Zonder hem te onderzoeken had hij dit bewijsje geschreven, meer om dezen te helpen. De officier van justitie eischte vier maanden gevangenisstraf. Mishandeling van militaire dienstweigeraars? Het Tweede Kamerlid, de heer Kolthek, heeftlitie naar het lijkenhuis te Wassenaar vervoegd. i Oorlogsgevolgen. aan den minister van Justitie gevraagd: j 1. Is het den minister bekend, dat op 24 De- j volgens de sta«stïe?de7hJwehjken in Duitsch- raars zouden worden overgebracht van het pro- voosthuis te Scheveningen naar het fort Spijker- i boor, de cel-auto, waarmede die jongelui van j jjg arbeiders

Sneeker Nieuwsblad nl | 1921 | | pagina 1