FAMILIEDRÏÏKWERK I 1 I n 1. IASMEEU iSSHHKKMSSièKêSKUMMiMw* WBtmmEEö WIWEB10EM Ingezonden Mededeelingen. B RECLAME KOLOM. n- NIEUWSTIJDINGEN. w Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. Brandenburgh, Boschtna Co. BRANDENBURGH, BOSCHMA i Co.. annex SNEEKER COURANT jen WYMBRITSERADEEL KOOPMANS’ IWI1 FÜNLBÏEKWEITGORT „KRISTAL” wordt door versehillende kookscholen geregeld gebruikt. Woensdag 9 Februari 1921 So. 38 37e Jaargang <-41 a 4 ONS FAMILIEDRUKWERK wekt steeds den indruk met zorg gekozen te zijn RIJWIELEN enz. U. W. ZIJLSTRA, Scharnasteeg, 1 7 Vraagt dil faLriKaat in He/! pabrieksverpakki ngvanyy' en 2Z2K.G meelfabriek]/ i 7K gld. bij verlies EA IV van een dnim. VU 1 pij-inrichting door een andere. I, r j ring door de voorz. mr. dr. P. C. Andreae met I 9 den trein te Utrecht kwam en daar aan de politie drag” alleen geldt voor de kleinste zaken en voor Geen fusie met de liberalen. Over bovengenoemd onderwerp sprak Vrij dagavond in Amicitia Mr. H. P. Marchant voor de afd. Sneek van den Vrijz. Dem. Bond. bezoek van een heer en dame, die meteen het driejarige kind meebrachten en dit achterlieten bij de familie, die zich tot verdere opvoeding bereid had verklaard. Mijnheer en mevrouw wil den ruim betalen en verzekerden geregeld naar de kleine te zullen komen kijken. Men wenschte gld. ingeval van over lijden binnen 80 d. via de Een brandbare inboedel! De Londensche brandweer moest een dezer dagen op een en denzelfden dag viermaal uit rukken naar een huis te Hampstead en eiken keer werd er een brand gebluscht die twee of drie verschillende haarden had, zoodat de brandweer in den loop van 7 uren totaal negen branden in dat huis bluschte. Het officieele rapport van de brandweer kwalificeert de oorzaken van deze branden als „bedenkelijk’’. Dat lijkt niet te veel gezegd. cutieloods leidt, stond wijd open. Binnen de loods hingen twee stroppen boven het gesloten valluik. De beul en zijn helpers kwamen het laatst aan. De beide veroordeelden werden afzonderlijk naar beneden gebracht van uit hun cel. Gray werd snel naar een vertrek San het einde van een korte gang geleid, op twaalf pas van de executieplaats. Field werd, eveneens door drie bewakers be geleid, naar een tegenovergelegen vertrek ge bracht. De beide mannen waren geheel gekleed, doch zonder halsboord en hoed. Toen de klok acht uur sloeg kwamen de beide veroordeelden te voorschijn. Hun handen waren op den rug gebonden. Field stapte naar voren met opgeheven hoofd en vasten tred. Gray zag zeer bleek, doch ook hij toonde geen teekenen van opwinding. Niet meer dan een halve minuut verstreek tus- schen de verschijning van de beide en hun val door het luik. De gevangenispriester prevelde een gebed, ter wijl de veroordeelden het schavot bestegen. De helpers van den beul bonden de beenen van beide mannen, op wier hoofd een kap werd ge plaatst. Een bout werd uitgetrokken en het val luik viel. gld. bij verlies van een wijsvinger. d V ereuhijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Smuk Telefoon No. 150. SNEEK, KLEINZAND TEL. 111 en 150 NIEUWE sneekee courant helpen aan eenige opheldering in deze zaak; de liberale partij”wel getoond in de Novemberdagen recherche speurde eenigen tijd in den omtrek van eerst wel uit de Economische bond, die in 1918 alle politieke partijen uit de booze achtte, dus ook de liberale en nu met deze wil samensmel ten. Spr. begrijpt niet hoe iemand als de heer handige wijze van vrijzinnig democraat vrij libe- vesting werd gezocht voor een driejarig meisje, raai werd, dit met zijn kiezers moet klaar spelen opdat dit in den familiekring, die zich daartoe evenmin als hoe de vrije- en unie liberalen, die aangetrokken zou gevoelen, algeheele opvoeding in 1918 toch voor een deel gekozen zijn omdatzou kunnen vinden. Een gezin, achter Abstede De doodstraf in Engeland. Te Londen zijn Vrijdagmorgen de twee jeug dige moordenaars Field en Gray opgehangen. Zij zijn eenigen tijd geleden gearresteerd in verband met den moord op een Londensche typiste, waarmede beiden te Eastbourne hadden kennis gemaakt. De verslaggever van de „Associated Press” vroeg van den sheriff vergunning tot publicatie van het volgende verslag van de executie: De sombere omgeving van de binnenplaats der gevangenis bracht alle aanwezigen in een neer- WIJ zullen U toonen dat het besteladres voorj is SNEEK. het optreden van een economischen Napoleon ofDe vrijzinnig democraten willen het vervangen van de tegenwoordige maatschap- met korte oefentijd in kampen, niet in kazernes, blijf hield, maar feitelijk in Amerika woonde, te doen nagaan, of zich ook wellicht in Utrecht een vrouw ophield in gezelschap van een circa drie- jarig meisje en zoo ja, dan daarvan onverwijld te willen kennis geven aan Amsterdam. Bij het verzoek was ingesloten een foto van den vader, van de moeder en van het drie-jarige meisje. Het was de vader zelf, die aan de Utrechtsche politie de opsporing vroeg van zijn vrouw en kind. De recherche bracht dezen brief natuurlijk direct in verband met de geschiedenis achter Abstede, ging met de foto, waarop het drietal bijeen stond, naar de kostouders en nauwelijks zag de kleine meid het portret, of het riep luid keels uit: pappie en mammie. Dit resultaat werd naar Amsterdam bericht, met het gevolg, dat de man, die de opsporing had verzocht, per keeren- van 1918 toen zij door revolutievrees aangegre pen tot angstdemocratie verviel, aandrong op afschaffen van de Eerste Kamer, op sociale wet geving en bezuiniging op oorlog. Later zijn ze even vlug weer van meening veranderd en wil- den zij van al deze hervormingen niets weten. I ter van Oorlog niet bezuinigde tegen Hoofdstuk I van de staatsbegrooting te zullen stemmen, lieten zij later spr. bij zijn pogingen tot bezuiniging in zijn hemd staan. Dan is er de Indische politiek, waarbij de libe ralen de overheersching van de drie groote kapi- talisten-groepen, de Handel-Maatschappij, de Kon. Petroleummaatschappij en de Paketvaart- mij. over het Indische bewind steunen. De vrijzinnig-democraten willen echter een eind maken aan deze overheersching, waardoor de Indische bevolking wordt uitgezogen ten bate van enkele kapitalisten, zij willen Indië opvoeden totdat het zich zelf kan besturen. Een derde punt is de legerkwestie, waarbij de liberalen aansturen op een klein kernleger, dat Duitschland kan als voorbeeld dienen noodwendig een klasseleger moet worden, dat Abonnement: per jaar f 2,50 fr p. post f3 Losse Noe. 5 et. Advertentiën 10 ct. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op dan dag der uitgifte, tot 10 uur Inschrijving in ’t handelsregister. Voor inschrijving in 't handelsregister, krach- tens de handelsregisterwet 1918, moet worden betaald. „En niet weinig ook”, schreef iemand in ’t HbL, „nl. voor de eerste inschrijving een som van f5 tot f 1000, naar gelang van de groot te van ’t handelskapitaal, en dan ieder jaar de helft van dat bedrag,” Dat is niet geheel juist, antwoordt claarop een andere inzender en hij deelt mee, welke bedra gen bij inschrijving moeten worden betaald, nl. bij een kapitaal van niet meer f 10.000 ’t eerste jaar f5, vervolgens f2.50, bij id. van f 10.000 tot f25.000 f 15f5, idem van f25.000 tot f 50.000 f 50—f 10, idem van f 50000 tot f 100000 f 100—f 20, idem van f 100.000 tot f 500.000 f 250 f 30, idem van f 500.000 tot f 1 millioen f 500— f50, idem van tl tot f2 millioen f 1000f 100, idem van f2 tot f3 millioen f 1000—f200, idem van f3 tot f4 millioen f 1000—f300, idem van f4 tot f5 millioen f 1000—f400, idem van meer dan f5 millioen f 1000f500. Uit bovenstaande blijkt, dat de bewering: „en dan ieder jaar de helft van dat inschrijvingsbe- |CG 9^’ verlies vu luV één hand, voet of oog Een kaaswet. Naar het N. v. d. D. verneemt is bij de re- geering een ontwerp-kaaswet in voorbereiding, waarin wordt voorgesteld een absoluut verbod van ongemerkte kaas. Alleen gecontroleerde, dat is gemerkte kaas, waarop het vetgehalte in de droge stof is aangegeven, zou mogen worden zal krijgen waarop hij door zijn aanleg recht Dat deed hem besluiten óók naar Holland te heeft, dat voortgezet onderwijs niet meer het gaan en zijn vrouw hier op te zoeken. Hij zocht privilege zal zijn voor de hoogere standen. Zij 1 in Rotterdam, in Amsterdam en strekte zijn in- wenschen geen afschaffing van het particulier formaties, toen hij in die steden geen succes eigendom, opdat ieder de vruchten van zijn had, uit naar andere steden en zoo kwam zijn arbeid zal kunnen genieten, maar zij wenschen aanvraag ook in handen der Utrechtsche politie. MOEDER! DENK ER OM. Vrouwen dienen meer rust te nemen. Als vol wassenen deden wat zij onderwijzen vroeg ‘naar bed gaanzouden veel minder menschen lijden aan nierkwalen. Het is niet verstandig om na de inspanning overdag ’s avonds nog laat te strijken, verstellen, stoppen enz. Denk er om, moeder! Laat naar bed gaan, zorgen, overwerking, en ongeregelde maaltijden overladen het bloed met urinezuur, en het filtreeren van zulk vergiftigd bloed verzwakt de nieren. Die pijn in den rug; in de lendenen en zijden, is een waarschuwing van nierzwakte, die als niets gedaan wordt, kan lei den tot uierontsteking, bïaaskwalen, nierwater- zucht, niergruis en -steen. Besluit zulke gevaren te vermijden. Verminder de inspanning der nieren. Vermijd laat naar bed gaan en onverstandige gewoonten. Geniet meer frissche lucht, wandel meer buiten, en zorg voor meer gezondheid-gevende slaap. Laat Foster’s Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan in uw poging om gezond te worden. Dit genees middel voor de nieren bereikt zulke uitstekende resultaten, doordat het uitsluitend op de nieren en blaas werkt, doch niet op de ingewanden. Vroege behandeling is het best. Bijtijds geno men, kunnen Foster’s Rugpijn Nieren Pillen de ontwikkeling van nier- en bïaaskwalen voorko men. Duizenden dankbare vrouwen danken haar geluk en gezondheid aan dit speciale niergenees- middel. De handteekening van James Foster komt voor op elke doos. Te Sneeic verkrijgbaar bij de firma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma. j Voetbal. i 'Voor Zondag.jl. is het terrein alhier afgekeurd 1 voor competitiewedstrijden. De Sneeker clubs I VoorwaartsSparta en VitesseS. V. G. speel- gedaan in'iatër ‘t^d vLoë/htm heil in anti-cleH- i den die" da« vriendschappelijk. De uitslag was een 82 overwinning voor Voorwarts II, terwijl S. V. G. het moest afleggen tegen Vitesse met 21 goals; waarbij de arbeider die hard werkt slechts zijn patroon rijk maakt. De vrijzinnig democraten zijn vaak verkapte socialisten genoemd. Zij staan echter op de bodem der democratie en veraf schuwen revoluties, waabij een minderheid het heft in handen wil nemen, dit is altijd reactionair maar zij willen opwerken met die sociaal democraten die met hen overtuigd zijn, dat alle sociale hervormingen moeten geschieden binnen de grenzen der wetgeving. De vrijzinnig democratische partij is een partij met heilige beginselen, die zich boven mammo- nisme verheffen. Spr. verwacht hierom vooral vuu »vuo viv v**v ivuciv.il uvuvrvii, wx- VtLl O IV,Uil V cm LlC V1UUWC1I, U1C UiClllO Iltl IV1CO” lijken, ondernemenden Hollander bezielt. Dit zijn recht bekomen hebben. echter nietszeggende woorden. Wil men dat bovengenoemde beginselen in Dat de vrijzinnig democraten aan dit gedoe praktijk zullen worden gebracht, dan hebben de vrijzinnig-democraten en ook hun afdeeling in Sneek de steun noodig van allen die voor deze beginselen gevoelen. Hiermede eindigde spr. zijn herhaaldelijk door applaus onderbroken rede, waarna de vergade- KORTGEMENGD. De afgevaardigden van de vakbonden uit Denemarken, Zweden, Noorwegen en Finland hebben in ’n te Stockholm gehouden vergadering besloten niet toe te stemmen in loonsverlaging en verlenging van den werkdag, en verklaard dat het de plicht der regeeringen is door openbare werken in de werkloosheid te voorzien of vol doenden onderstand aan alle werkloozen uit te betalen. - Bij Mörz heeft een bandiet de auto, waar mee de loongelden van de mijn Rheinpreussen werden vervoerd, overvallen. Hij gooide den mijnbeambte die 250.000 mark in een tasch bij zich had, peper in de oogen, sloeg hem daarop bewusteloos en ging er met de tasch vandoor. Er is nog geen spoor van den roover gevonden. De rechtbank te Krefeld heeft twee arbei ders, Kremer en Schlosserman, die in den nacht van oud- op nieuwjaar bij een 78-jarige weduwe inbraken, de vrouw vermoordden en haar zoon zwaar verwondden, ter dood veroordeeld. - Te Nottingham stonden Donderdag Alfred en Edith Mulligan, man en vrouw, terecht we gens afschuwelijke mishandeling van een meisje van drie jaar, waarvan de vrouw de moeder was. Een politie-ambtenaar verklaarde, dat hij nog nooit zulk een ernstig geval gezien had. Het kind was eerst schandelijk afgeranseld en daarna met de armen aan een ledikant vastge bonden, zoodat ’t twee uur als gekruisigd stond, met bloote voeten op een cementen vloer. Zij had niets dan een dun hemdje aan, had blauwe oogen en het bloed stroomde uit haar neusje en langs haar gezicht. De man werd veroordeeld tot zes maanden tuchthuis-, de vrouw tot zes maanden gevangenisstraf. litieke partij vormen. Dit is de eenige gezonde basis waarop een politieke partij kan rusten. Noch partijen die ontstaan zijn uit persoonsver- eering, noch zij die de belangen van bepaalde groepen willen behartigen hebben levensvatbaar heid, zij zijn onherroepelijk ten doode opgeschre ven, wat thans duidelijk blijkt, nu de in 1918 ook niet de tegenwoordige toestand gehandhaafd Daar zat men juist met de eigenaardige gèschie- hplanapnnnrtiitip« rich (wn fiiQinnpp- wanrhii Hp nrhpidpr Hip hard uzPrV-t qIppFiFc viin donic von aon ontstane belangenpartijtjes zich gaan fusionee- ren met de vrij liberalen, Economische Bond en Unie liberalen tot een nieuwe partij, die nog geen naam heeft, want reeds voordat de fusie tot stand is gekomen is er ruzie over de naam die de nieuwe partij voeren zal. Deze nieuwe partij echter, die ontstaan is uit verlangen naar macht rust evenmin op een ge zonde basis. Uit de programs van de drie voor naamste partijen is een nieuw program samen gesteld, waarin zoo goed als niets staat en waarvan ,,de Loods”, het orgaan van de Ekono- mische bond slechts kon getuigen,, dat de geest er van was de geest' die iederen trouwen, eer-veel steun van de vrouwen, die thans het kies- 'calisme daar zij zich zelf als het denkend deel der natie en andersdenkenden als getroubleerd beschouwden, wat tot op onze dagen de verbit terde strijd tusschen rechts en links voor een groot deel heeft teweeggebracht, de nieuwe libe rale partij zal in hoofdzaak haar ontstaan te dan ken hebben aan anti-socialisme, dus wederom aan iets negatiefs. En evenals de oude zal ook de nieuwe liberale partij aan gebrek aan een positief beginsel ondergaan. Waaruit bestaat nu de nieuwe partij. Aller-1 uitgevoerd. Mishandelende politie-agenten. In een bovenwoning aan de Brouwerijweg te Arnhem werd een huiselijk feest gevierd, ’t Ging er nog al luidruchtig toe en dat hinderde de be nedenburen, twee agenten van politie, die wei wenschten te slapen. Zij vroegen om staking van het rumoer en dit gaf aanleiding tot ruzie, waarbij een der agenten van zijn gummistok ge bruik maakte. De juffrouw van boven werd aan het oogbeen gekneusd. De agenten hebben thans voor de rechtbank terecht gestaan. Tegen den een, die den gummi stok gebruikt had, werd 6 weken gevang, ge- eischt, tegen den ander f 25 boete of 25 dagen hecht. die welke werken met een kapitaal van meer dan 5 millioen. De bioscoop. De film-importeurs te Wellington, in Nieuw- Zeeland, zijn in opschudding over een procla matie van de regeering, volgens welke na 1 Mei geen films meer vertoond mogen worden waarop diefstal, roof, moord of zelfmoord afgebeeld wor den. snoeien. Men kan slechts werken op den grond- noemd worden en die rustende op de bodem van slag van wat eenmaal is. het anti-socialisme slechts de belangen w»" 1 Bij dit laatste zal de een zus willen, de ander pitalistische groepen zal behartigen te eener en 1 echtgenoot niets zoo. Zij, bij wie tot op zekere hoogte over- I de vrijzinnig democraten te anderer zijde. Deze zij moest in Rotterdam ontscheept zijn, dat eenstemming van meening is, zullen nu bij elkaar laatsten willen uit ’t volk halen wat er in zit. Zij hem wel bekend geworden, maar overigens stappen, een program opstellen en aldus een po- willen, dat ieder in de maatschappij de plaats bleef alle navraag voor hem een groot raadsel. denis van een uitbesteed kind, dat niet was thuis te brengen. De recherche had nu een spoor, dat haar tot leiddraad dienen kon; om de zaak niet in de war te sturen, wachtte men rustig den dag af, waar óp mijnheer en mevrouw hun gewone bezoek achter Abstede zouden brengen en toen op een goeien middag het tweetal daar aan de woning kwam der kostouders, stond de politie klaar, om hen uit te noodigen zich naar het hoofdbureau te willen begeven. Daar ontknoopte de puzzle zich verder; mevrouw, een Hollandsche, bleek de wettige echtgenoote te zijn van den man uit Amerika, had op de boot van Amerika naar Rotterdam kennis gemaakt met een landgenoot en het besluit genomen met dezen vriend wel en wee van het leven verder te deelen. De vriend bleek te wonen op een dorp in den omtrek van Utrecht en zij volgde hem daarheen. Het drie jarige meisje werd hun op den duur een last en daarom kwam men op het idee voor het kind pleegouders te zoeken. De in Amerika achterge bleven echtgenoot werd in ’t vergeetboek gezet en moest maar zien zich verder te redden. Zou de geschiedenis ten langen leste wel snappen. Om incognito te blijven, had men de goeie men schen achter Abstede in het onwetende gelaten omtrent werkelijke naam en woonplaats, opdat men, bij een mogelijke nasporing, niet dadelijk in de gaten zou loopen. Er volgt nog een slot-tafereel. De situatie leek niet gemakkelijk. Men zou meenen, dat zij allerpijnlijkst moest worden. Maar dat is wonderlijk nreegeloopen, dank zij het gouden hart van den Amerikaanschen echt genoot, x en dank zij den tact van de Utrechtsche politie-autoriteit, in wiens ressort deze zaak zich afspeelde. o--o-- --j-o-- De oplossing was in een ommezien gevonden; siachtige stemming. De deur, die naar de exe- precies als in het meest pakkende comediestuk, als plots op de hoogte van de spanning opeens het einde komt, zoo is ook in deze geschiedenis op gansch onvoorziene wijze het gordijn ge vallen. De heusche echtgenoot uit Amerika verklaarde alles te willen vergeten en vergeven, en vrouw en kind in nieuw geluk weer te willen terug voeren naar de Staten aan gene zijde van de wijde Oceaan, waar de prairiën liggen en de onmetelijke steden. De vriend van de mailboot verklaarde afstand te willen doen van het geluk, dat hij voor zich in de toekomst had afgeteekend gezien en was bereid naar de stilte van zijn Utrechtsche dorpje terug te gaan en daar een ander leven te beginnen. De vrouw wilde moeder blijven van haar kind en keerde in tot zich zelf, in dat heiligdom, waarin het diepste zwijgen de grootste ontroering vertolkt. In een der kamers van het politiebureau had de ont moeting plaats en het afscheid. Vader, moeder en kind gingen den avond van dien dag Vlissingen weer naar het verre land aan overzij terug. IE gld. bij verlies Itv van een vinger Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hoflandsoha Aig«m«cn« Vcrxe» gld. bij levens- Iftft keringa-Bank t» Schiedam zijn onze Abonné's verzekerd tegen ongelukken voor A v vu lange invaliditeit. A Vu VERGADERING van den Raad der ge meente WYMBRITSERADEEL op Donder-] dag den 10 Februari 1921 des voor middags 10 uur. Punten van behandeling: Punt 1. Notulen van 29 Januari j.l. Punt 11. Ingekomen stukken en mededee lingen. Punt 111. Voorstel betreffende geldleening. Punt IV. Rapport Commissie voor de Ge- meentereiniging. Punt V. Behandeling van reclames tegen het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag. Punt VI. Vaststelling van een kohier be treffende navordering van hoofdelijken omslag. niet wenschen mee te doen heeft hen het oude verwijt, dat zij altijd ro^t in het eten gooien weer eens op de hals gehaald. Spr. begrijpt dan niet, waarom de andere vrijzinnigen dan zoo graag I met deze roet-in-het-eten-gooiers aan één tafel willen eten. i Vooral ook om de beschuldiging aan het adres een woord van dank aan Mr. Marchant gesloten van hem en zijn partijgenooten dat zij ruziema- werd, kers zijn te ontzenuwen, wil spr. gaarne zijn be zwaren tegen de nieuwe fusiepartij uiteenzetten. De grondslag waarop deze partij berust toch is iets negatiefs. Zochten de liberalen, na.in het midden der vorige eeuw goed werk te hebben die of bij de vrijz. dem. of bij de vrije liberalen kleine meisje was een aardig,' aantrekkelijk kind, ze IlCCll UUÖ geen ICUCll vein uc- vil Mvxnoeev xxxvix 11* V4V. 1 1.1OVK/..K-, I**^* Spr. juicht daarom" het tot stand nende, vandaag of morgen wel eens te zullen omdat hierdoor in het I uitvisschen, wie die heer en dame toch wel vervolg slechts twee vrijzinnige partijen zullen mochten zijn. Telkens als papa en mama het bestaan, wat noodig is omdat diepgaande prin- meisje kwamen bezoeken wat zij steeds vol cipieele verschillen de vrijzinnig democraten en belangstelling deden werden deze ongemerkt de vrij liberalen scheiden, verschillen die thans gevolgd, als zij de woning achter Abstede had- minder dan ooit te overbruggen zijn. I den verlaten, maar men raakte hen steeds kwijt Spreker gaat thans deze verschillen na. Aller- in den omtrek van de Donderstraat,waar men eerst de houding der vrij liberalen tegenover de dan hun spoor bijster werd. Eindelijk begon deze democratie, die de Nieuwe Courant naar aan- geschiedenis den kost-ouders te vervelen en zij leiding van de reis van de Zaandamsche bedrij-vervoegden zich daarom op zekeren dag bij de vëncommissie belachelijk heeft gemaakt. i politie, met het verzoek, of men hem niet kon Dat wij tegenwoordig snel leven heeft de vrijhelpen aan eenige opheldering in deze zaak; de de Donderstraat, achter het Ooglijdersgasthuis en omgeving, maar men kon geen heer en dame ontdekken, die een meisje hadden uitbesteed. Het opgegeven signalement van mijnheer en me vrouw leidde tot niets. Bijna tezelfder tijd ontving de politie het ver- Waar zij eerst gedreigd hadden”om als de Minis- zoek van iemand, die tijdelijk in Amsterdam ver in deze wel interessante maar tevens zorge- zoowel voor de binnenlandsche als buitenland-mededeelde, wat de aanleiding was geweest tot lijke tijden verwachten, aldus spr., velen heil van sche vrede een groot gevaar kan meebrengen. zijn opsporingsverzoek. Hij woonde in Amerika, het optreden van een economischen Napoleon ofDe vrijzinnig democraten willen een volksleger o - - I en waarvan de geest, die van het volk zal zijn. Noch het eene, noch het andere middel zou l Zoodc*ende bestaan er diepgaande verschillen tusschen de nieuw op te richten partij, die de waar zijn echtgenoote eenige weken geleden be richt ontving, dat haar moeder, die in Holland woonde, ernstig ziek was en naar de overkomst van haar dochter verlangde. Dadelijk werd be sloten, dat de vrouw onmiddellijk passage zou bestellen op de Holland-Amerika-lijn, op welke reis zij haar driejarig meisje rnee zou nemen; en -zoo vertrokken moeder en kind naar Holland. Se- I het anti-socialisme slechts de belangen van ka- 1 dert dien had de in Amerika achtergebleven meer van zijn vrouw vernomen; was wel bekend geworden, maar overigens baat kunnen geven. De maatschappij toch is een tusschen de nieuw op te richten partij, die de I levendorganisme en men kan slechts ten op-heer Treub de Welvaartspartij wilde noemen, zichte van haar handelen als de tuinman bij het maar beter de partij der welvarenden kan ge- I ennpipn Mpn wprlzpn nn Hpn trrnnrl- 1 nnpmrl wnrrlpn pn Hïa i-nel-onrla nn rl„ slag van wat eenmaal is. Een romannetje. Wij lezen in het Utr. Dagbl.: In een der Utrechtsche bladen verscheen Treub, die langs een omweg op buitengewoon niet lang geleden een advertentie, waarin huis- nanuigc W1JZ.C van viijz-mnig udnvixaai vnj nvc- raai werd, dit met zijn kiezers moet klaar spelen opdat dit in den familiekring, die zich daartoe fcvciiiiiiu aiö iiuc uc viijc- cu unie uucicucii, uic j ze elkaar bestreden, zich, nu ze op eigen houtje (’n wijk van Utrecht) wonende, schreef als ant- bij elkaar stappen, moeten verantwoorden. woord op die annonce een brief, bood de ge- Spr. stuit dit gedoe tegen de borst. Bedriegt vraagde opneming aan en kreeg kort daarop men zoodoende niet zijn kiezers? De unieliberalen maakten met deze fusie het meeste haast. Geen wonder omdat ze ten doode opgeschreven waren en nu door een zelfmoord zich van een smadelijk uiteinde zoeken te redden, j Wat is toch het geval? De vrije liberalen heb ben nooit veel voor fusie met de vrijzinnig de- evenwel geen naam op te geven, noch adres, en mocraten gevoeld, omdat zij begrepen dat er zoo vertrokken de onbekende vreemdelingen, reden van bestaan was voor twee vrijzinnige zooals zij zeiden, naar een dorp in de provincie, partijen. De Unieliberalen begrepen dat niet,De bewuste familie achter Abstede vond dit alles omdat hun partij uit elementen is samengesteldwel een zonderlinge manier van doen, maar het die of bij de vrijz. dem. of bij de vrije liberalen kleine meisje was een aardig,’ aantrekkelijk kind, thuis hooren, ze heeft dus geen reden van be- j en zoo berustte men in de vreemde historie, mee staan meer. 1 komen van de fusie toe

Sneeker Nieuwsblad nl | 1921 | | pagina 1