VROOM DREESMANN TARWEBLOEM Het Spinneweb moderne Behangselpapieren 4 Ingezonden Mededeelden. BïVEWfÏÏTMEËÜ jffir' 5. FUKEBOEKWEITGORT Officieel Orgaan der Gemeente Snsek- Brandenburgh, Boschma Co- BRAH0EHBUKGH, BOSCHMA 8 Co.. "4* KOOPMANS’ I „KRISTAL” 2000 200 It N ieuwstij dingen aEKLAM^KOLOM. Woansdtag 23 Februari 1921 37e Jaargeng :a se FEUILLETON. Vraagt onze staalboeken Op aanvrage verstrekken wij gaarne vooraf kosteloos prijsopgave Alle werkzaamheden worden vakkundig' door ons uitgevoerd en 2/^KG \Imeelfabriek1 i I I -3* r>^WW«gr IH 1111 IIIBII MI De NOTA’s, welke WIJ u leveren, maken op Uw klant een aangenamen indcuk. Ons Carillon. Onderstaand adres is door de Algemeene Klok- kenspel-vereeniging aan den betrokken minister verzonden: Aan Z.Exc. den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen geven met verschuldig- den eerbied te kennen ondergeteekenden: Mr. A. Loosjes, Voorzitter en P. A. van Westhreene, Secretaris der Algemeene Klokkenspel-Vereeni- ging, afdeeling Nederland, die in dezen optreden namens het Bestuur van genoemde Vereeniging, welke is goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 21 Aug. 1919, dat zij met leedwezen hebben vernomen, dat de Raad der gemeente Sneek besloten heeft met gebruikmaking van de oude klokken het gemeen- hotel op te zoeken. Hij scheidde blijkbaar met een bloedend hart van de vele genoe gens van het Parijsche nachtleven! Bij het afrekenen hield ik een oogje in het zeil, want de Professor was te ver weg dan dat hij zelf had kunnen controleeren, of men hem ook het vel wat al te veel over de ooren haalde. Daardoor kwam ik, nog vóór Professor nog aanmerkelijk toenemen! Het was niet dan met de grootste moeite. 1 door IVANS. (Nadruk verboden.) he 10- lis i'j. ral en d- m- te ;r- tar lor Versuhgnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Ssbsk Telefoos Ne. 150, SNEEK, KCEINZAND TEL. lil en 150 ad as ge :n, Ji- ze let tje en oo •er et, e- in, or ht te m. tar ;er KORT GEMENGD. Het aantal Mormonen in Amwkia bedraagt thans 450.000, in de andere landen tezamen 50.000. Hun „tienden” komen tot een bedrag van 2.600.000 dollar per jaar. Te Toledo in Ohio hebben vijf auto-ban- dieten een inval gedaan in het hoofdpostkantoor. Zij maakten zich uit de voeten met elf gevulde postzakken, waarin vermoedelijk voor een waar de van 500.000 of meer. De bandieten ont kwamen. Lord Desborough heeft in het Engelsche Hoogerhuis een wetsvoorstel ingediend, bepa lende dat in 1922 en alle volgende jaren de Paaschdag gevierd zal worden op den tweeden Zondag in April en alle andere feestdagen, die van Paschen afhangen, daarnaar geregeld zullen worden, met uitzondering van Advent, waarvan de datum onveranderd zal blijven. mee hij een der detectives doodschoot. Vervol gens maakte hij alarm en greep een revolver en een groot mes, en daarmee ging hij de andere bezoekers te lijf, die hij ernstig verwondde. Toen de kantoorbedienden, na van revolvers en jachtmessen te zijn voorzien, het kantoor v<n hun chef binnenkwamen, zagen zij hem ge- Ireel verslagen naar zijn zieltogende slachtoffers staren. Voor het motor verkeer. Gedeputeerde Staten van Friesland hebben aan de gemeentebesturen, ter wegneming van het gevaar, dat het steeds toenemende snelver keer door belemmering van uitzicht ondervindt, verzocht, om zooveel doenlijk te bevorderen, dat struikgewas, dat bij kruispunten en bochten in wegen het uitzicht belemmert, worde opgeruimd of althans zóó worde ingekort, dat het verkeer vrij uitzicht krijgt. Voorts hebben Ged. Staten er op gewezen, dat de Friesche Motorclub er bij hun college over heeft geklaagd, dat het steenstoften of zooge naamd macadamiseeren der wegen in de ver schillende gemeenten op zoo verschillende tijd- 8) Intusschen moest hij, tot zijn leedwezen (niet tot het mijne: ik erken het in allen ootmoed!), dien namiddag nog confereeren. Hij maakte zich dus gereed om op te breken. Daarbij kwam hij tot de ontdekking, dat al zijn zilvergeld op was en hij alleen een paar biljetten van duizend francs bij zich had. Den „gargon”, dien hij „hondsch” vond, te verzoeken zoo’n biljet voor hem klein te ma ken, was iets dat hem niet toelachte; en daar ik toevallig nog al wat geld bij mij had, bood ik aan, hem daarmede van dienst te zijn. Dit aanbod werd aangenomen op een wijze, die mij, zoo ik meer impressionabel uitgevallen was geweest, den indruk gege ven zou hebben, dat de Professor mij een buitengewone eer bewees. Beiden rekenden wij daarna af met den bediende, bij welke gelegenheid mij bleek, dat mijn „prestige” er, tengevolge van mijn goede kameraad schap met den hooggeleerden heer, bij dezen Parijschen jongeman niet op was vooruit gegaan. Wij scheidden met de afspraak, dat In Zondag jl. te Bolsward F. C. A. II aldaar en S. V. G. van Sneek. De uitslag was een gelijk spel 2-2. Een van de twee door F. C. A. veroverde doel punten werd dóór de achterspelers van S. V. G. zelf in het Sleeker doel getrapt. Daar het bdUuur van den N. V. B. het ver zoek, om de competitiewedstrijd Frisia-Be Quick uit te stellen van de hand had gewezen, heeft Zondag jl. deze belangrijke ontmoeting toch te Leeuwarden plaats gehad. De belangstelling was enorm. Meer dan 5000 betalende bezoekers pas seerden de controle. Ook van uit Sneek was de opkomst flink te noemen. De uitslag was een welverdiende 52 overwinning voor de Gronin gers. Met rust was de stand 21. De kampioe nen gaven fraai samenspel te zien. De stand 52 geeft de juiste verhouding dan ook weer. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Oudernirdum ds. P. Kruyt, te Staphorst. Het gas. Te Rotterdam is de gasprijs met 1 j/2 cent ver laagd. ste één der klokken van het oude klokkenspel voor het nageslacht bewaard blijft, en verder in aangelegenheden, een klokkenspel betreffende, niet slechts het advies van den Klokken- en Or gelraad, maar ook dat van hunne Vereeniging in te winnen. ’t Welk doende enz. Het Bestuur van de Algemeene Klokkenspel- Vereeniging, afdeeling Nederland, A. LOOSJES, Voorzitter. P. A. VAN WESTHREENE, Secretaris. VOETBAL. vriendschappelijke ontmoeting speelden twee detectives en een inspecteur van een ver zekeringsmaatschappij in het bureau van den president der rubberonderneming. Deze zag de hem onbekende bezoekers echter aan voor bandieten en greep een geweer, waar- Men liet ons daarop zonder bezwaar ver- NIERAANDOEN1NG BIJ KINDEREN. Kinderen zijn zoowel als volwassenen onder hevig aan nieraandoeningen en men heeft zelfs opgemerkt, dat procentsgewijze blaassteenen meer voorkwamen bij kinderen dan bij volwas senen. Sommige kinderen erven nierzwakte over. Bij anderen is het een gevolg van mazelen, schar lakenkoorts, diphtheritis, windpokken en derge lijke infectieziekten. De ouders dienen derhalve op te passen, als een kind klaagt over pijn in den rug en de ledematen, pijn in de schouders, of als de urine bezinksel bevat. Allicht is het meest voorkomen de gevolg van nierzwakte bij kinderen het verlies van de macht over de blaas, hetgeen bedwa’cren en dergelijke onaangename kwalen veroorzaakt. Als uw kind teer en kwijnend is, niet sneeft en draaft als andere kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op een '«orm van nieraandoening en onderzoek dit spoedig. Foster’s Rugpijn Nieren Pillen bleken s’^ces- vol in tal van dergelijke gevallen. Het v<* -rient dan tevens aanbeveling om opwinding '•oor stoeien en lezen voor het slapen gaan te vermij den, het kind ’s avonds niet te veel te laten drin ken, het niet te warm toe te dekken ei> “t vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Foster’s Rugpijn Nieren Pillen (let op den juisten naam) zijn te Sneek verkrijgbaar bij firma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma a f 1.75 per doos. HIEUWB SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hollendsohe Aigsmnane k«f*lng*-Bsnk sdjr. onse Abonaé’a verzekerd tegen ongelukken voor telijk klokkenspel te doen herstellen, dat zij met niet minder leedwezen vaststellen, dat dit besluit klaarblijkelijk is genomen met het oog op een rijkssubsidie, de gemeente tot dit doel toegezegd, zoo in dezen geest is gehandeld, dat de door het gemeentebestuur benoemde carillon-commissie het klokkenspel ondeugdelijk en tot restauratie niet geschikt heeft bevonden, weshalve zij 7 December 1917 adviseerde, bij de toen zeer hooge metaalprijzen, de klokken te ver- koopen, en wanneer die prijzen gedaald zouden meente Sneek te kennen te geven, dat ook op j een Rijkssubsidie kan worden gerekend, zoo de Raad dezer gemeente besluit nieuwe waarlijk 1 superieure klokken te doen gieten, mits ten min- Abonnement: per jaar f 2.50 fr p. port f3.Losse Noa. 5 et. Advertentie» 10 ot. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belang rijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur stippen geschiedt, zoodat de weggebruiker daar van eigenlijk bijna den geheelen lierfst en winter den last ondervindt en dat sommige gemeente besturen als verhardingsmateriaal gestooten gra nietkiezel van veel te groote afmeting gebruiken, waarvan de banden van auto en motorfiets zeer veel te lijden hebben. Ged. Staten hebben in ver-' band hiermede de gemeentebesturen uitgenoo- digd zooveel mogelijk de wegen in October, No vember en December van nieuw verhardings materiaal te voorzien en daarvoor in den regel niet te grof materiaal te gebruiken. De eierprijzen. De groote aanvoeren op onze binnenlandsche eiermarkten eenerzijds en de groote daling op de Engelsche markt, waar de prijs van 35 op 30 shilling per 120 terugliep anderzijds, hebben in ons land een belangrijke prijsdaling der eieren veroorzaakt. Naar het „Weekblad voor den Handel in Krui denierswaren” meldt, zijn de exporteurs tenge volge dezer daling er niet’zonder kleerscheuren afgekomen, temeer waar het getal der de vorige week naar Londen geëxporteerde eieren veilig op drie millioen te schatten is. Een valuta-toeslag? Door mr. C. P. M. Romme en mr. M. L. Kan, optredende voor en namens de Federatie van Bonden van Confectie-fabrikanten, den Lande- lijken Bond van Confectie-fabrikanten, de R.-K. ver. van Damesconfectiefabrikanten en den Ned. Bond van Pettenfabrikanten, is een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin zij er de aan dacht op vestigen, dat het voor het producee- rende en verbruikende Nederland wenschelijk is, dat niet iedere vorm van bescherming der bin nenlandsche nijverheid tegen op abnormale va- luta-verhoudingen steunende buitenlandsche con currentie afgewezen worde;. Voorts wordt in het adres het volgende te ken nen gegeven: „dat het met name aanbeveling verdient, aan de Confectienijverheid (daaronder begrepen de fabricage van lingeries, en de hoeden- en petten industrie) een tijdelijke bescherming tegen bo venbedoelde buitenlandsche mededinging te ver- leenen; „dat zij de Kamer met den meesten aandrang verzoeken mede te willen werken aan voor zooveel noodig het initiatief te nemen tot het openen van de mogelijkheid van het heffen van een Valuta-toeslag, opdat meergenoemde dooi den oorlog en diens gevolgen kunstmatig onder mijnde concurrentie weer op een meer gezonde basis worde gesteld.” Ter staving hunner meening aangaande het belang van geheel Nederland bij deze tijdelijke bescherming der daarvoor in aanmerking ko mende industrieën in het algemeen en van de confectie-nijverheid in het bijzonder in het eco nomisch tijdperk, dat wij thans doorleven, doen adressanten hun verzoek van een uitvoerige me morie van toelichting vergezeld gaan. Het dratna te Klappelsdorf. Het onderzoek in het geheimzinnig drama op het kasteel Klappelsdorf wordt nog steeds voort gezet. Naar de correspondent van de N. Rt. Ct. te Berlijn meldt, herinneren de bladen er aan, dat de vader van het jongste slachtoffer, Schade geheeten, wier stiefvader als verdacht van de moord gearresteerd werd, 8 jaar geleden even eens op tragische wijze om het leven is geko men. Hij was op jacht en zou zich toen per ongeluk zelf hebben doodgeschoten. Destijds deden allerlei geruchten over zijn dood de ronde. Zijn weduwe huwde enkele jaren later den architect, die thans gearresteerd is. Zij verdween echter in den herfst van verleden jaar plotseling. Haar man vertelde toen, dat zij hem in den steek had gelaten, om een minnaar naar Amerika te volgen. Het gerechtelijk onderzoek zal moeten uitmaken, wat hier van waar Is. Gevaarlijke bandietenvrees. Het volgende bewijst, hoezeer men te New York de schrik te pakken heeft van de aldaar ge pleegde misdaden. In verband met het stelen van een auto van een bekende rubbermaatschappij verschenen er het Grand Hotel, waar ook de Professor lo geerde, zouden treffen; en bij het scheiden klopte de zware man mij op den schouder met het „air” van een koning, die zijn ver trouwden kamerdienaar een prijsje uitdeelt! Nauwelijks was ik alleen, of ik gevoelde er spijt van dat ik mij aldus er toe had laten brengen, mij zelven voor den avond met het gezelschap van dezen man op te sche pen! Maar er was niets meer aan te doen: belofte maakt schuld en wien eenmaal in het schuitje zit moet meevaren! HOOFDSTUK V. EEN VROOLIJKE PROFESSOR. De lezer, die Parijs kent, ook bij nacht, en wel eens den voet gezet heeft in lokalen als Maxim, de „Chat Noir”, de „Moulin rouge” en dergelijke, zal mij begrijpen; wanneer ik zeg, dat het een bezoeking was, met iemand als Professor Volkers „ergens heen” te gaan. De man trok dadelijk overal de aandacht, en dat niet het minst van die elementen onder het vrouwelijke publiek, wier doel het bij zulke gelegenheden is hunnen mannelijken medeschepselen de zinnen te bekoren. Zoo’n tocht door het nachtelijk Parijs heeft, wan neer men op den achtergrond blijven kan, voor ieder, die belang stelt in de studie der menschelijke natuur, iets buitengewoon in teressants. Maar zoodra men daarbij op den voorgrond geschoven wordt, krijgt de situa tie voor een eerzaam Hollandsch advocaat iets pijnlijks. De man nu, in wiens gezel schap ik ditmaal was, bleek overal het mid- gt-gaan. wij oi.iiciu.ueii mei ue cuopiaan, uaidelpunt der belangstelling te zijn. Zijn zon vrij elkander om ze-yen uur in de voorhal van 1 derling uiterlijk was daarvan zeker de voor- teekent, dat feen gemeente, die eenmaal minder gelukkig is geweest in de keuze van een gieter harer klokken, gedoemd is ten eeuwigen dage de muziek van onfraaie klokken in. haar midden aan te hooren, dat het naar hunne' meening toejuiching ver dient, dat de gemeente Sneek, bij monde van haar klokkenspel-commissie, zich niet wil tevre den stellen met een klokkenspel, dat zelfs vol gens de afgevaardigden van den NederlandscUen Orgel- en Klokkenraad „niet superieur” kan wor den, maar een klokkenspel wenscht, dat wèl su perieur, zeer goed en aan de hoogste eischen voldoende is, dat het huns inziens op den weg van Uwe Ex cellentie ligt dit streven aan te moedigen en dezen wensch te helpen vervullen, wel verre van een houding aan te nemen, die het tegenover gestelde schijnt te beoogen, dat zij het bovenstaande onder de aandacht van Uwe Excellentie brengen namens een Ge nootschap, dat uitsluitend onze torenmuziek wil verheffen, opdat zij meer dan ooit diene tot ont wikkeling van ons volk en versterking van zijn nationaal gemeenschapsbesef, en vertrouwen, dat thans en ook in het vervolg naar zijn stem zoo niet meer, dan toch niet minder wordt geluisterd dan naar die van den Orgel- en Klokkenraad, die getoond heeft meer archaeologischen zin te bezitten dan gevoel voor de beteekenis van het klokkenspel als muziekinstrument. Redenen waarom zij Uwe Excellentie drin gend verzoeken alsnog aan het Bestuur der ge- zijn, nieuwe klokken aan te schaffen, waarop een raadsbesluit overeenkomstig dit advies is ge volgd, dat vervolgens op last der regeering de ver koop der klokken is uitgesteld, en een nieuw klokkenonderzoek heeft plaats gehad, dat dit onderzoek is geschied door twee per sonen vanwege den Nederlandschen Orgel- en Klokkenraad, die zooals Uwe Excellentie be kend zal zijn aan het klokkenspel hoofdzake lijk oudheidkundige waarde toekent, en waar ook een tegenovergestelde strooming bestaat, naar de meening van ondergeteekenden niet al leen met het onderzoek had mogen belast wor den, dat bovengenoemde twee personen rapporteer den, dat men, eenige klokken bijwerkend en eenige vervangend, een wel „niet superieur”, maar „niet zoo slecht” en „aan billijke eischen voldoend” klokkenspel zou kunnen verkrijgen, dat vervolgens den Raad der gemeente Sneek het oordeel onzer Vereeniging over het klokken spel heeft gevraagd, welke Vereeniging het on derzoek der klokken heeft opgedragen aan drie bekwame onbevooroordeelde klokkenisten, die een restauratie van het klokkenspel met behoud van de oude klokken op grond van een uitvoe rige kritiek ontrieden en het aanschaffen van nieuwe klokken aanbevalen, dat de historische waarde van de Sneeker klokken twijfelachtig moet genoemd worden, niet alleen omdat zij tot de jongste speelklokken be- hooren, welke ons land bezit zij zijn nauwe lijks l'p2 eeuw oud maar ook omdat zij ver vaardigd zijn door den gieter Borchardt, wien nooit eerder of later een opdracht tot het gieten van klokken voor een klokkenspel is gegeven, wat zeker niet voor zijn beteekenis als gieter van klokken voor een carillon pleit, dat aan de bedenkelijke historische waarde van deze klokken voldoende eer wordt bewezen, wanneer een dezer klokken voor het nageslacht wordt bewaard, dat in de „gouden eeuw”, die ook de glorie tijd van onze carillons was, steeds de uit muzi kaal oogpunt minderwaardige klokken van vroe gere klokkenspellen zijn gebruikt voor het gie ten der nieuwe klokken, en dat ons land, zoo in dien tijd slechts gelet was op de historische waarde van de toen -1 a l'/2 eeuw oud zijnde klokken der 16e-eeuwsche carillons, thans niet zich zou kunnen beroemen op vele carillons met klokken van voortreffelijke gieters als de gebroeders Hemony en anderen, dat een breken met deze door de traditie en naar hun bescheiden meening door het ge zond verstand voorgeschreven handelwijze be- gevaar dreigde. De gerokte meneer, aan wien de betaling geschiedde (hij was te deftig in uiterlijk en gebaren om maar kort weg „gar^on” genoemd te worden!) con stateerde namelijk met eenigen ophef, dat een der biljetten van frs. 100, die de profes sor hem ter hand had gesteld (ik zal ’t maar met den mantel der liefde bedekken, hoeveel van zulke biljetten de portefeuille van Zijne Hooggeleerde verlaten hadden), valsch was. Hij demonstreerde dit aan eeni ge niet zeer in het oog loopende kenmerken, die mij echter geen oogenblik in twijfel lie ten, of de man had gelijk. Daar de beteeke nis van wat er voorviel niet in zijn vóllen ooomvang tot den Professor scheen door te en met dit vroolijke gezelschap aan god dringen en ik het bepaald noodig vond, hem Bacchus bracht, niet zonder uitwerking ble- i zoo spoedig mogelijk naar huis te loodsen, ven op de helderheid van zijn hoofd en dat ruilde ik het valsche biljet tegen een echt: de koorden van zijn beurs losser werden I later zou ik dan wel met den vroolijken is speciaal voor huishoudelijk gebruik ge fabriceerd van de fijnste soorten tarwe. xVraa^t dil fabrikaat in de 7. Fabrieksverpakki nó gld. bij verlies’van -TE gld. bij verlies een wijsvinger. «u van een vinger gld. ingeval van over- jCA gld. bij verlies van 7E gld. bij verlies EA lijden binnen 30 d. »«U één hand, voet of oog 13 van een duim, vv tuurlijk ook harerzijds en dit deed haar be- trekken en ik dankte den hemel, toen wij in langstelling in den dikken, Hollandschen een victoria zaten, op weg naar het Grand- Professor nog aanmerkelijk toenemen! Hotel. Het was niet dan met de grootste moeite, De geest van den Professor hield zich nog dat ik den hooggeleerden heer er eindelijk steeds bezig met de fraaie zaken, die zijn toe bracht, zich met mij op te maken om ons oog in de laatste uren aanschouwd had. En waar de geest vol van is, loopt de mond van over. Mijn metgezel sprak voortdurend op bewonderenden toon over de bekoorlijk heden der „Parisiennes”; maar, op een ge geven oogenblik Frankrijk voor Marocco verlatende, wijdde hij plotseling uitvoerig uit over de buitengewone kwaliteiten van _.„o(je bijzondere dansen, die wij door een zeer dat ik voor een lachkramp begon te vreezen. den patient zelven, tot de ontdekking, dat er bruine schoone bij eentonige trommelmuziek Werdt vervolgd. hadden zien uitvoeren. Hij werd bepaald bloemrijk in zijn enthousiasme en gaf dingen ten beste, die hij zeker op zijn eigen colleges achterwege zou hebben gelaten. Van nu af stond zijn denken en spreken voortdurend in ’t teeken van dit onderwerp. Het ongeluk wilde, dat hij in het hotel, om naar zijn kamer te komen, eerst de mijne passeeren moest. Ik was, in mijn be geerte om hem kwijt te raken, onhandig ge noeg aan de deur van mijn kamer te blijven staan om hem goeden nacht te wenschen en afscheid van hem te nemen. Maar dat gelukte mij niet, want mijn joviale Professor wilde absoluut mee naar binnen en maakte, toen ik daartegen eenige oppositie voerde, in de gang zoo’n leven, dat ik wel gedwon gen was, hem althans voorloopig mee op mijn kamer te nemen, wilde ik moeielijk- heden met de hotelgasten vermijden. Nauwelijks waren wij binnengetreden, of de Professor vertoonde de kenmerken van een steeds toenemende dronkenschap. Hij verbeeldde zich nu plotseling op zijn eigen kamer te zijn, en begon zich gemoedelijk uit te kleeden. Het is moeilijk te beschrijven, wat ik alles met dezen uit den band ge sprongen geleerde medemaakte. Het culmi natiepunt werd bereikt, toen hij, in zijn on dergoed en met een dood-ernstig gezicht, zélf proeven van den danskunst begon uit te voeren, die hoewel ik, met het oog op de bewoners der naburige kamers, al het pijn lijke van den toestand gevoelde mijn i lachspieren dermate in beweging brachten, Werdt vervolgd. naamste reden; maar de zelfgenoegzame en toch onbeholpen wijze, waarop hij tegen over de nachtvlinders der Fransche hoofd stad optrad, werkte daartoe ongetwijfeld mede. Voor den eerzamen Professor bleek dit op-den-voorgrond-treden intusschen in ’t geheel niet pijnlijk te zijn! Integendeel, hij amuseerde zich kostelijk, omdat hij volko men onbewust was van het feit, dat hij door de belangstellende dames, die zich om hem verdrongen, kostelijk voor den gek werd ge houden. Voor de eer, aldus tot het middelpunt van een kring van schoone vrouwen gemaakt te zijn, moest hij evenwel betalen! Ik zag met eenige bezorgdheid, dat de offers, die hij in on mot- irmnliilzo irovolcrh nti nan crnrl i Lil IHVl LUI V 1 VJVJ1 IJ rx V ^LZ,L10VllUp Cl Cl 11 Bacchus bracht, niet zonder uitwerking ble- (ln Ti z-11 ni zl tmn rz i i n li rx 4'/I zin zI n 4- de koorden van zijn beurs losser werden i later naarmate de helderheid verloren ging. De ouden heer afrekenen! bewuste dames deden deze ontdekking na- 1 [abrieksverpakki ngv.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1921 | | pagina 1