eo T. R TJERKSTRA TARWEBLOEM I T LABELS f ■ei- V AJ.P’s Eierpudding 16 els f 125.00 Peper munt 2000 Êi.SUSX 200 Ingezonden Mededeelingen. Brandenburgh, Boschma Co. Brieven uit de Tweede Kamer. KOOPMANS’ ^AiWüËïAlïi „KRISTAL” maakt het bereiden uwer schotels tot een genoegen. lis J Officies! örgaon der Gsmeente Sneek. BRANDEH8URGK. 80SCHMA i Co.. - annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL BEDDEN. DEKENS. MATRASSEN, BEDTHIJKEN. OVERTREKKEN. SLOOPEN. PRIMA VEEREN en KAPOK. MANUFACTUREN. 1 ShiTta en Kirman Jor» ogan KARPETTEN. Nieuwstijdingen. BUITENLAND. 11 No. 48 Woensdag 16 Maart 1921 37e Jaargang 58 VERTROUWD ADRES. NIEUWE GOEDEREN. NIEUWE PRIJZEN. te >au ft i au ns- 1R. I. 15. NETJES BEDRUKT, BHKLAMïïKOLOM. I. G. een of ind at de on in ;en ns (3 00. te 87. VemJignt DINSDAGS ea VRIJDAGSAVONDS Uitgevers gmi Telefooa No. 150. gMKEK. J te 18- rdt ad :s- iis- n- id. A- IE E- )T Abonnementper ja»T f 2.50 fr. p. post f 3 60 Buitenland f 8.alles bij vooruitbetaling. Losse Nos. 5 et. Advertentiêu 10 ct. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel ta»ief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur i De Paaschpudding bij uitnemendheid. Vraagt dil fabrtkaat in de fabrieksiverpakki ngvan >2.1 en 2/zKG ^MÊËLFABRIÊkIk Dl BESTB. |£A aid. bij verlies ven 7C gld. bij verlies CA v iéu hand, voet o! oog 1 v ven een daim, v v BSS 3»U fa alle modellen leveren WIJ. noch vooi de mogelijkheid om onze tegenwoor- lijke gendarmerie, zelfbestuur voor 3 urksche en en den veestapel te houden op ongeveer dezelfde i ie. er. Schitterende Oostereohe Dessin?. Zuiver wol fabrikaat. «n ge jn- De geallieerden en Duitschland. Minister Simons heeft in de Rijksdag zijn uit eenzetting van de onderharidelingen te Londen gegeven. Nieuws kwam niet aan het licht. Ten slotte werd een motie van vertrouwen ingediend, uit naam van de regeeringspartijen en de Duitsch nationalen, sociaal-democraten, Welfen en den Beierschen Boerenbond. Deze motie luidde: „De Rijksdag keurt goed, dat de rijksregeering on danks de maatregelen van geweld, waarmee te Londen is gedreigd en die thans zijn uitgevoerd, bij de weigering van niet te vervullen eischen volhoudt.” Deze motie is met 268 tegen 41 stemmen (der onafhankelijke socialisten en communisten) aan genomen. Tevoren had de meerderheidssocialist Wels verklaard dat elke gelegenheid om te onderhan delen moet worden waargenomen, terwijl graaf Westarp (Duitsch nationaal) zich tegen nieuwe onderhandelingen verklaarde voordat het thans bezette gebied ontruimd is. De Engelsche Daily Sketch zegt, dat de gealli eerden tot de uitvoering van de thans uitge voerde sanctie besloten, in de hoop, Duitschland zoodoende het nuttelooze van het zich onttrek ken aan zijn verplichtingen te toonen. Die hoop is niet verwezenlijkt. De bezetting van de Rijn steden heeft de Duitsche .gemoedsstemming niet gewijzigd. Indien Duitschland op 20 Maart niet getoond heeft, naar rede te willen luisteren, zul len draconische maatregelen volgen. Het lijdt den toestand gewijzigd heeft. In Rusland. Aan het front tusschen Kroonstad en St. Pe- maatregelen, o. a. de bezetting van Berlijn, dan spoedig tot uitvoering zullen komen. De Oostersche kwestie. De conferentie der geallieerden te Londen heeft Grieken en Turken nieuwe voorstellen gedaan. Den Sultan wordt te Konstantinopel een gld ingeval van over lijden binnen 30 d. gld. bij verlies van een wijsvinger. en 1 ming van Cilicië door de Franschen. H SNEEK, KLEINZAND TEL. lil en 150 NIEUWE SIÏEEKER COURANT Den Haag, 11 Maart 1921. Vriend Simpel, Reeds twee dagen lang geniet Minister De Vries met zijn wetsontwerp aangaande de ta baksbelasting de belangstelling van de Kamer en de algemeene beschouwingen met de daarbij Je vriend H. BLUT. DRIE BELANGRIJKE VRAGEN. Worden nier-waarschuwingen begrepen? Be seft men het gevaar? Zou het niet verstandig zijn om een bewezen weerstandsmelhode aan te nemen? Rugpijn, duizeligheid, prikkelbaarheid, sla peloosheid, urinekwalen, zenuwoverspanning, loome dagen en slapelooze nachten, stijve en gezwollen gewrichten en pijnlijke spieren dat zijn de waarschuwingen. En gevaar volgt spoedig, want verwaarloozing doet ernstiger ver schijnselen ontstaan als rheumatiek, vorming van steen, spit, ischias, graveel, nier- en blaas ontsteking, waterzucht en urinezuur-vergiftiging. De weerstand hangt af van de volkomen fil tratie van het bloed door de werkzaamheid der nieren. Alles zou goed gaan, indien de regels van de natuur: gezond verstand, eenvoudig voedsel en geregelde gewoonten, werden toege past. Maar ronduit gezegd, krijgt de natuur geen voldoende kans. De nieren worden vaak tot de grens van uitputting overspannen, en dan pas denkt men na. Draal niet in twijfel. Vermijd de gevolgen van verwaarloozing. Behoed de nieren met Foster’s Rugpijn Nieren Pillen. Zij versterken de nieren, lenigen de blaas, en hun werking doet de vei- schijnselen, door verzwakking van deze organen veroorzaakt, verdwijnen. Foster’s Rugpijn Nieren Pillen (let er op, dat de handteekening van James Foster op de doos voorkomt), zijn te Sneek verkrijgbaar bij de fir ma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma. o vooral ook meer voedsel jn iedere gemeente uit den aard der zaak moeten de arbeidersklasse beleekende. Ook voor berusten bij den burgemeester. De burgemees- «-.««-> iwvli+inlz in ïIp tilP t. het hoogste oelang zijn. Spr. wees hen, die zij daarvoor het meest aangewezen ach- Volgena voorwaarden overeengekomen met de HolSwndsche Vsrxc» 4® zijn onze Abound’» varaekerd tegen oagalukken voor Van financiën gesproken. Hiervan hing de Minister een weinig hoopvol beeld op. 1921 zal een slecht jaar voor de belastingen zijn. Als Zijn Excellentie hetzelfde binnen krijgt als in en dan mag hij van geluk spreken is er nog f 40 millioen te kort. En daarom kwam hij met deze belasting op tabak, die naar hij hoopte de Kamer wel zou aannemen. Mochten zijn illusies in rook opgaan, dan, ja, wat er behoorende re- en duplieken zijn nu veilig en wel achter den rug. Zoodat het zoetjes aan tijd wordt het slagveld te overzien en jezelf af te vragen krijgt Zijne Excellentie zijn zin of niet? Eerst nog een woord over de belasting zelve, die geheven zal worden volgens het banderole- systeem, nl. iedere sigaar ook de grootste stinkstok ieder doosje sigaretten, ieder pakje tabak moet in het vervolg met een door de re- geering verkocht bandje prijken. Doen ze dit niet, dan mogen ze niet verkocht worden, deze bandjes zijn dus zooveel als zegels. Minister De Vries lichtte dit plan toe aan de hand van een fijne sigaar, met een bandje, die Zijne Excellentie uitloofde voor dat Kamerlid, dat het laatst zijn stem vóór het wetsontwerp zou uitbrengen. Naar aanleiding waarvan een collega mij toefluisterde, dat de Minister de grondwet overtrad, aangezien die het uitloven van geschenken en belooningen aan hun stem- uitbrengende Kamerleden verbiedt. Nu de bezwaren. Allereerst van die heeren, die zooals de heer Wintermans (r.-k.) niets van die bandjesboel moesten hebben, ’n Belasting op ruwe tabak zou veel'eenvoudiger zijn. Ja, maar zeiden enkele Kamerleden, een dergelijke be lasting kan alleen per gewicht worden geheven en dan wordt de arme slokker voor hetzelfde kwantum dat hij in rook doet opgaan even zwaar belast als de millionnair, die de fijnste en duurste havanna’s nog niet fijn en misschien ook nog niet duur genoeg vindt. Waar blijft dan het sys teem van belasting naar draagkracht? Minister De Vries had trouwens nog andere bezwaren. Als men een invoerrecht op ruwe tabak wilde heffen, dan moest men een controle uitoefenen op de Amsterdamsche handel in ruwe tabak, die bijzonder ingewikkeld in elkaar schijnt te zitten. En dit zou wel eens tot gevolg kunnen hebben, dat Amsterdam zijn tabaksmarkt kwijt raakte. En'zijn nl. kapers op de kust. Bremen ligt op de loer. op het schiereiland Gallipoli en aan den Aziati- haar geen cent meer belasting zou willen toe- schen oever te 1 sjanak. Een Engelsch blad staan. Waarop de Minister den heer Staalman maakt den toestand duidelijk door te spreken van een „geallieerd Gibraltar” maar dan een geal- het1 lieerd Gibraltar aan weerskanten. Smirna wordt De vrouw en de strijd der arbeidersklasse. Over bovengenoemd onderwerp sprak voor de Soc.-dem. Vrouwenclub en de S. D. A. P. alhier c Vrijdagavond in Amicitia mevr. G. Miedema met de portefeuille gaat zwaaien, dan Zondervan Nu de vrouw het kiesrecht heeft veroverd,, al dus spr., zijn juist die partijen, die dit zoolang mogelijk tegen gehouden hebben, er op uit om overal in den lande te vertellen, dat zij het zijn geweest, welke die wet tot stand gebracht hebben. Niets is minder waar. Wel is de achturendag, wel is het vrouwenkiesrecht tot stand gekomen onder een Christelijk kabinet, maar het zijn juist de sociaal-democraten geweest, die door hun aanhoudende strijd de andere partijen tot toe geven dwongen. Eenigen tijd na de grondwetsherziening van 1848, die slechts aan 3 van de 100 mannelijke Nederlanders het kiesrecht had gegeven, begon zich in Nederland langzamerhand met groote periodieke vooruitgang en verslapping de eerste arbeidersbeweging te ontwikkelen. En toen bij de grondwetsherziening van 1887 het kiesrecht werd uitgebreid van 3 op 7 van de 100 mannen gelukte het zelfs deze arbeidersbeweging Domela Nieuwenhuis tot lid van de Kamer te doen verkiezen. Dit Kamerlidmaatschap was een te leurstelling zoowel voor Domela Nieuwenhuis als voor de Soc. Dem. Bond en in 1892 besloot de laatste door de motie Hoogezand-Sappemeer aan te nemen, voorgoed van alle parlementaire actie af te zien. Enkele leden van den Bond konden zich met dit besluit niet vereenigen en richtten in 1894 de S. D. A. P. op, welke het reeds in 1897 gelukte twee Kamerzetels te veroveren. Deze partij nam snel in aanzien en macht toe en vooral een van haar eischen, invoering van algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen, werd sterk gepropageerd, getuige de roode Dinsdagen van 1911, 1912 en 1913, toen duizen den naar Den Haag stroomden en de smadelijke behandeling, van de zijde der regeering onder vonden, slechts het gevolg had dat de beweging hoe langer hoe meer veld won. Deze partij zag bij de verkiezingen in ’13 haar aantal Kamerleden meer dan verdubbelen. Bij de herstemmingen in dat jaar wist zij van de andere linksche partijen de belofte los te krijgen, dat bij de eventueele linksche Kamermeerderheid het algem. kiesrecht zou tot stand komen. Het extra-parlementaire kabinet Cort van der Linden vervulde in 1917 die belofte, na er door de Soc.-Dem. Kamerleden telkens aan herinnerd te zijn. In zooverre echter, dat het algemeen mannenkiesrecht er kwam en tevens passief kiesrecht voor de vrouwen, die, evenals anders altijd, nu ook in de politiek moes ten wachten tot zij „gevraagd” werden. Het actieve kiesrecht werd hun onthouden, de vrouwen waren er nog niet rijp voor, meenden de Burgerlijke partijen. Slechts zij wier huise lijke plichten haar niet in den weg zouden staan bij de uitoefening er van, mochten het kiesrecht erlangen, meende de heer van Idsinga, dus vrouwen die de zorg voor hun huishouden en hun kinderen aan anderen overlaten om visi tes te maken, taartjes te eten, enz. Toen kwam November 1918, met de „vergis sing” van Troelstra, die het proletariaat zooveel winst bracht, de schrik sloeg de burgerlijke par tijen om ’t hart en zij haastten zich twee van de eischen van het Rotterdamsche congres, de achturendag en het vrouwenkiesrecht tot stand te brengen. Eerst toen ze zagen dat de arbeiders klasse niet zoo bloeddorstig was om de wapenen der barbaren ter hand te nemen, wilden ze wel gaarne terug krabbelen en tegenwoordig gaan er tal van stemmen op om de achturendag en andere hervormingen ongedaan te maken. Het is aan de arbeidersklasse deze reactie de kop in te drukken. Thans gaan alle partijen de boer op, ook de Christelijke, die de arbeiders voorpreeken, dat zij de geestelijke belangen boven de materieele moeten stellen en van de arbeidersvrouwen spaarzaamheid eischen in een tijd dat de wer keloosheid zulke ontzettende afmetingen aan neemt, terwijl de Christelijke voormannen in tegendeel in de allereerste plaats voor hun eigen materieele belangen zorg dragen en enorme som- Het geld moet er komen had de Minister ge- j zegd en hierover waren natuurlijk alle heeren het roerend eens. Maar hoe haalt men de ontbre kende 40 millioentjes het beste binnen? Wie moet ze betalen? De heer Oud (v. z.) sprak van een heffing in eens en een vermogensaanwasbelasting, waar men f 100 millioen uit zou kunnen halen. Maar ook hier wilde de Minister niet van weten. Het nationaal vermogen is in de oorlog van 7 mil liard op 12 milliard gestegen, maar de waarde van het geld is tot meer dan de helft verminderd, zoodat wij eerder armer dan wel rijker gewor den zijn. En daarom doet men het beste tot andere middelen bv. de tabaksbelasting zijn toevlucht te nemen, die alleen echter niet genoeg zal op brengen. De Minister heeft dan ook meer pijlen op zijn boog. Wijziging van de successie-belas- ting, herziening van de grondbelasting, dit alles staat nog op het programma. Of dit alles ook aangenomen zal worden. Wij wagen ons niet aan voorspellingen, maar met het nu behandelde wetsontwerp zal het weer een dubbeltje op zijn kant zijn. Tenzij er belangrijke amendementen aangebracht worden, waarvoor de minister naar zijn eigen zeggen een open oor zal hebben. Anders? De politiek brengt altijd de grootste en meest onverwachte verrassingen mee en daarom doet men maar het beste de gang van zaken rustig af te wachten. Met de groeten van 1920 zegt dat de Grieken voldoende volmacht hebben om 1 RAUWERD. De boerenplaats bewoond door den heer A. Engwerda, onder behoor van ons dorp, groot 80 pdm., is bij onderhandschen ver koop in eigendom overgegaan aan den heer W. de Boer, alhier, voor de som van f113000. DEERSUM. De voor een week alhier gestolen fiets is weer terecht. Iemand uit Dokkum had ze zich toegeëigend, met het gevolg, dat de po litie te Leeuwarden de fiets in beslag nam en den berijder in arrest stelde. Lijfrente. Een oud echtpaar, zoo schrijft men aan de L. Ct. uit Schoterland, dat een kleine lijfrente kocht bij de Algemeene Maatschappij van Levensver zekering en Lijfrente en van die rente hoofd zakelijk moet leven, ontving van de directie het volgende schrijven: Bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal is een wetsontwerp ingediend, houdende voor schriften betreffende levensverzekering-maat- schappijen, welke bijzondere voorziening behoe ven. Wij zijn voornemens, indien dit wetsont werp wordt aangenomen, toepassing daarvan op onze maatschappij te vragen. Wordt dit verzoek ingewilligd, dan bestaat de mogelijkheid, dat door de autoriteit, welke die wet zal aanwijzen, een gedeelte wordt teruggevorderd van de beta lingen, welke wij sedert 2 Februari jl. op onze polissen hebben gedaan. Wij meenden verplicht te zijn, u thans reeds op deze mogelijkheid te wijzen.” Veetelling. De Minister van Landbouw heeft aan de Com missarissen der Koningin bericht, dat het voor nemen bestaat in het laatst van Mei en het oegin I van Juni a.s. een telling inzake het grondgebruik en den veestapel te houden op ongeveer dezelfde rordeelige wijze, als in het jaar 1910 heeft plaats gehad. I Evenals in 1910 zal de leiding dezer telling Een ander bezwaar werd in het midden ge bracht door mr, dr. Van de Laar, die zeide slechts directe belastingen te willen. Alle indi recte belastingen waren volgens dezen leider van de Chr. Soc. Partij uit den booze. De Minister en de heer Smeenk (a.-r.) bestre den deze opinie. Te veel indirecte belastingen I weinig twijfel, zegt het blad, dat de nieuwe en belastingen op levensmiddelen waren niet -x- goed, maar op weelde-artikelen, dat was toch heel wat anders, de mentaliteit van het Neder- landsche volk zou er toch voorzeker niet bij winnen als alle accijns op gedistilleerd werden afgeschaft en een borrel voor een paar cent te koop was. Bovendien de verhouding tusschen soort souvereiniteit beloofd, die meer strookt met directe belastingen en indirecte belastingen was*zjjn positie van Kalief dan wat het tractaat van al een heel andere als voor de oorlog. I Sèvres hem gelaten had, zegt de N. Rt. Ct. In 1913 werd uit de directe belastingen per Nauwlettend beschouwd, zijn de concessies aan .hoofd gehaald f 10.90, in 1921 f40.5. Voor indi- 1 - - - j- recte 1 f 16 en f35. IE gld. bij verlies van een vinger te kunnen blijven en dan is er wellicht; bjer Op celltrale verwarming, cential? keukens ten. In zeer vele gevallen zullen dit wel de in Klein-Azië al weer een en^ ander gebeurd, dat betere dan tijdens de mobilisatie centrale gemeenteveldwachters zijn. waschinrichtingen, krachtige tuberculosebestrij-De economische crisis. ding enz. Te Eindhoven zijn op de Philipsfabrieken 200 Het wetsontwerp van minister De Visser in- arbeiders ontslagen. dan precies zal gebeuren is niemand recht dui-tersburg geen verandering van beteekenis. Het deiijk. schijnt intusschen dat de Bolsjewiki de opstan- „Dan moet de Kamer de gevolgen die dit kandelingen weer de baas zullen worden, hebben wel binnen haar gedachtenkring hou- ------ den,” verzekerde minister De Vries geheimzinnig. De geleerden waren het er niet over eens wat met deze orakelwoorden bedoeld kon zijn. Bang makerij, portefeuillekwestie, kabinetskwestie? Niemand weef het rechte er van. De heer Stulemeijer (r.-k.) schoot echter uit zijn slof. Als de minister telkens en telkens weer i worden de leden van de regeeringspartijen in hun vrijheid om te stemmen zooals ze willen belemmerd. I min IITTT TTI rill ill I Deze karpetten zijn aan twee zijden te gebruiken. BC===SS5=ESSSK==S=S==SSS==S=SSSSSS==SSSS: wat goedkooper en voor I de vrouwen zal een soc.-dem. politiek in de toe j ters kunnen de werkzaamheden opdragen aan j komst van 1 gehaald f 10.90, in 1921 f40.5. Vooi indi-hem meer schijn dan wezen en zijn zij van het me|1 betrekken uit de petroleum, die voor veel belastingen bedroegen deze cijfers resp. J siag ais die, waarbij aan Turkije bv. het eere- fe )l00ge prijs aan de arbeiderS verkocht wordt. j wat een Christelijke regeering voor de arbei- Turken wordt opgedragen. Voor ders s^nd brengt heeft men kunnen zien aan Ie onntrAu „Anilipprrtpn üe opheffing vail de distributie, toen het heette, dat vrije concurrentie de prijzen zou verlagen, terwijl deze door trust- en kartelvorming nog hoogei werden. Pogingen om de prijzen te ver lagen van de zijde van de arbeidersklasse onder nemen zooals de motie-Sannes werden afge stemd. Jaren en jaren hebben onze mannen werk gehad de ouderdoms-pensioenen tenminste eenigszins te verhoogen, de voorbereiding van dergelijke wetsontwerpen kost tijd, aldus de Chr. partijen. Maar de anti-revolutiewet, deze aan slag op de vrijheid der arbeidende klasse, kon in de tijd van 6 weker, voorbereid worden. Wat de soc.-dem., waar ZL de macht hebben, zake de lichamelijke opvoeding is wel een van de schandelijks!® aanslagen op ons volk. Zullen de vrouwen, zullen de moeders dulden, dat hun kinderen reeds vanaf hun 14e jaar tot moorde naars worden opgeleid? Vooral de vrouwen en kinderen hebben onder het kapitalistisch regiem te lijden, het is vocral in hun belang, dat hieraan zoo spoedig mogelijk een eind wordt gemaakt en daarom moeten de vrouwen niet meer ter zijde blijven staan, daar om moet niemand meer klap loopen op de geor ganiseerde arbeiders, maar allen zich aansluiten bij de S. D. A. P., de eenige partij, die het menschdom een betere maatschappij kan bren gen. De voorzitster der Soc.-Dem. Vrouwenclub dankte de spr. voor haar rede, die telkens door applaus was onderbroken en sloot hierna de goed bezochte vergadering. Voetbal. Voorwaarts II en S. V. G. speelden Zondag jl. een vriendschappelijken wedstrijd. De uitslag was een gelijk spel 22. Voor de competitie B-klasse F. V. B. speel den ’s middags 12 uur L. S. C. en Vitesse. Na een zeer harden strijd wist L. S. C. met 20 te winnen. Het Vitesse-elftal speelde haar laatste com petitie-wedstrijd zeer kranig. Een beetje meer fortuin had een tegenpunt kunnen brengen, dat ten volle verdiend zou zijn geweest. ’s Middags 2 uur had Sneek 1 Z. H. C. van Harlingen op bezoek. Direct na aftrap nam Z. H. C. met een fraai schot de leiding, ’t Was evenwel ’t eenige doelpunt dat Z. H. C. wist te maken. Het Sneek-elftal gaf fraai spel te zien en wist niet minder dan 7 doelpunten te maken. Het einde kwam dus met een 7—1 overwinning voor Sneek. Zelden zagen we zooveel publiek bij een wedstrijd. i voorzitterschap in de financieele commissie van geallieerden en Een bijzonder argument om tegen te stemmen de Dardanellen is de controle der geallieerden had, nog de heer A. P. Staalman (c.-d.), die minder scherp geworden, maar zij handhaven zeide, dat zoolang de regeering doorging met versterkte posten aan den Europeeschen ever geld onnut uit te geven voor leger en vloot, hij .«x. oever te Staalman maakt den toestand duidelijk door te spreken uitnoodigde bezuinigingen op militaire uitgaven aan te wijzen, die de weerbaarheid van het-- - - - leger niet verminderen. Wat weer gejouw bij de een fraie lappendeken naar Balkan-model: Turk- soc.-dem. en vrijzinnig-democraten tengevolge i sche souvereiniteit, een gouverneur-generaal te had. Deze heeren geven, zooals je weet, geen benoemen door den Volkenbond, in plaats van oortje voor de weerbaarheid van onze militie, het Grieksche mandaat, een gemengde plaatse- noch vooi de mogelijkheid om onze tegenwoor- lijke gendarmerie, zelfbestuur voor 1 urksche en dige militie weerbaar te maken. En daarom zien i Grieksche districten en, als wij het goed begrij- ze met leede oogen elk miilioentje na dat uitpen, ook nog een Grieksch garnizoen. Wie °P.voor bef yoii; Runnen doen, bewijst de Arnster- onze berooide financiën naar deze groote slokop den duur te Smirna het sterkst blijkt, zal er de damscbe politiek, waar Wibaut en de Miranda gaat. [macht hebben. Tegelijkertijd hebben Briand i a)s wcdl0llders er jn slaagden door v’. i Bekir-Sami-bei zich verstaan over de ontrui- aankoopen de broodprijs met 5 cent te verlagen, j Over een maand worden Grieken en 3 urken te Londen terug verwacht een ander bericht

Sneeker Nieuwsblad nl | 1921 | | pagina 1