II Z5 s et. sch IIP. I aiw 1 tag ÉBiW» TARWEBLOEM en PHYTINE. EFFECTENNOTA’S Ingezonden Mededeelingen. Het recht op het leven verkrijgt men door UITPUTTING Braudeuburgh, Boschma Co. I I Oud nieuws PINK PILLEN. I RRANOfHBURGH, 90SCHN14 Co.. J. W. BOEIJENGA ZONEN, - annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL fiïMlWoÜOTB Officieel Orgaan der Gemeente Sneek- „KRISTAL” )nd. RECLAME KOLOM !05. !8 !8 18 Nieuwstijdingen. t. e t. e t. KOOPMANS’ ■o. 74 ÏTOJ Woensdag 15 Juni 1921 37e Jaargang a«- j ■■a -■r-an Postkantoor Sneek. I ia het, maar alle gebruikers van PE PERMUNT worden er aan herinnerd, dat er geen betere bestaat dan de zuivere medicinale TEL. 18 SNEEK md. Biecht Hollandsche verpakking en gebruiksaanwijzing. Bit Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. pwi f 3.60. Buitenland f8.alle» bij vooruitbetaling. Loess Nos. 5 et. Advertenttën10 ot. p. regel. Inge zonden Medsdeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor- don op den dag der uitgifte, tot 10 uur Vörsohgnt DINSDAGS et» VRIJDAGSAVONDS Uitgever» Telefoon No. 150. Vraa^l di( fabrfkaat in dez \KfabrieksverpaKki ngvary^X en 2/^ KG \|MEELFABRÏÊK 7K gld. bij vorlisa EA lv van «sn dsim, vV I fa. J. RIJPKEMA. en- I wij a. Sneek, 13 Juni 1921. Alhier. i[uï li. f ~w» Wij leveren EFFECTENNOTA’S tegen billijken prijs. Met dank voor de plaatsing van bovenstaande. Hoogachtend, Het Sneeker Centraal Dranweer Comité. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terug ont vangen in de 2e helft der maand Mei. 1921. Brieven. Binnenland. 8 brieven ont vanger Successie, Sneek; Alg. Ned. Electr. Mij., vh. Oroenendaal, Venlo; N. Octaberwehl, Nieuw- veen; Int. Adv. Bureau, Groningen; Mej. M. de Jong, Wolvega; J.Wz. Scherginga, Rotterdam; Mevrouw Scholtens, Arnhem; Mej. S. Waaijer, Bussum. Briefkaarten. Binnenland. C. Bak ker, Den Haag; Mej. W. Hoekstra, Leeuwarden; J. vd. Mes, Amsterdam. gld. bij levens lange invaliditeit. Straatnamen. De Amsterdamsche Raad heeft eenige nieuwe straten gedoopt, o. a. met de namen Talma- straat en P. L. Tak-straat. Namens B. en W. van de hoofdstad werd meegedeeld, dat het in hun voornemen ligt om eerstdaags een belang rijke straat te noemen naar Domela Nieuwenhuis. De heer Wijnkoop drong er echter, uit naam van degenen die Domela Nieuwenhuis na staan, bij het bestuur op aan niet door eenig burgerlijk college een straat naar Domela Nieuwenhuis te noemen. gld. bij verlies v&n een wijsvinger. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) .nn*. <z^ ftrwurr n m iiaiiiiiinii i De Bioscoop-kwestie. Mag ik eenige opmerkingen maken naar aan leiding van het ingez. stuk van den heer Voss? Ie. Volgens den heer V. moet de heer Tromp over de bioscoop zwijgen, want wanneer men 1 SNEEK, KLEINZAND TEL. UI en 150 adres va» vertrouwen by het koopen eener solide VULPEN is NIEUWE SUEEKER COURAH l k 'Iftft gld. ingeval van over- *VV lijden binnen 80 d. der voetbalver. Blauw-Wit. Met rust was de stand 10 voor de Sneekers. Tegen wind in maakte Sparta nog 2 doelpunten. Blauw-Wit maakte 1 goal, zoodat het einde kwam met 3—1 ten voordeele der Sneekers. komt veel voor bij over werkte menschen. Voor f 2.50 per doos koopt U bij alle apothekers en drogis ten het meest versterkende middel Korfbal. De Sneeker Korfbalver. „Concordia” 1 speel de Zondag te Harlingen tegen Frisia I een com- petitie-wedstrijd. Beide clubs waren aan elkaar gewaagd. Rust ging in met een gelijk spel 1L Direct na hervatting van ’t spel namen de Snee kers de leiding 2— J. Hierna maakte „Frisia” nog twee doelpunten, zoodat het einde kwam met een 32 nederlaag voor de Sneekers. Wij meenen nog eens extra te moeten her inneren aan de uitvoering van „Die Schöpfung” op Donderdag a.s. 16 Juni in de St. Martinikerk alhier. De uitgebreide koorbezetting, medewer king van bekende solisten, orchest, orgel en piano geven ons het recht een bijzonder hoog staande uitvoering te mogen verwachten. Niet genoeg kunnen wij opwekken om deze uitvoe ring bij te wonen, eensdeels om te genieten van ’t mooie werk van Haydn, anderdeels om een zoo groote opzet als thans is geschied, niet bij deze eene keer te doen blijven. Bij de examens van den Algemeenen Neder- landschen Zuivelbond is geslaagd voor het diplo ma van assistent-directeur eener boterfabriek H. Schuurmans te Sneek; voor botermaker: E. Ger- ritsma te Heeg. Geachte Heer! Ik wensch te beginnen met een krachtig woord van protest tegen Uw schrijven over „de bios coop” te Sneek, dat de indruk zou kunnen wek ken alsof Sneek in dit opzicht in ongunstige con ditie zou verkeeren. Het is wel eens aardig een ingezonden stukje in een courant te schrijven en daarin zaken te bekladden, maar dit brengt de verplichting mee feitenmateriaal aan te brengen; er maar op los kletsen als bakvisschen, durft men niet veronder stellen. Als ik zeg: de handel in suikerwerken en si garen verkeert in Sneek in een stadium van zwendel, dan moet ik dit in details kunnen be wijzen, anders doe ik beter mijn mond te houden. Als ik de bescheiden bioscoop-inrichting in Sneek eens vergelijk met de royale handelszaken en winkels, waarbij er onderscheidene dateeren van de laatste jaren, ondanks ’t dure in ’t bouw- wierp ze de turf op het erf eener 1 in de verwachting, dat deze ze in de kachel zou werpen. WOUDSEND. Geslaagd voor het candidaats- examen theologie le gedeelte aan de universiteit te Utrecht de heer A. Steenbeek, van hier. Loonsverlaging. Ruim honderd georganiseerde cartonbewerkers te Oudepekela hebben zich aangemeld om tegen een tot f 22 verlaagd weekloon, vroeger f 26, in de cartonfabrieken Albion en Union te werken. Het spoorwegverkeer. Bericht wordt dat geen nieuwe winterdienst- regeling zal worden ingevoerd. De tegenwoor dige zal doorloopen tot 1 Juni 1922, met deze restrictie dat sommige speciale zomertreinen in het najaar uitgeschakeld zullen worden. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor- matiebureau van Van der Graaf Co.’s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 10 Juni in Nederland uitgesproken 37 faillissementen tegen 32 failliissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 10 Juni 1921 832 faillissementen tegenover 589 over hetzelfde tijd perk van het vorige jaar. De Djambi-olievelden. Blijkens het voorloopig verslag der Eerste Ka- j mer over het wetsontwerp tot ontginning van aardolievelden in de residentie Djambi werd van verschillende zijden gewezen op de groote inter nationale beteekenis van dit wetsontwerp. Eenige leden achtten het standpunt onzer regeering, ge steund door een deel der pers, dat onze nationale eer niet toelaat dat wij rekening houden met be denkingen van de regeering der Vereenigde Sta ten, niet onbedenkelijk. Onze regeering loopt nu gevaar, in een strijd tusschen twee groote we reldmachten op petroleumgebied, onder Ameri- kaanschen en Engelschen invloed staande, te worden betrokken. Vele andere leden deelden deze vrees niet; zij achtten het een eisch van onze nationale waardigheid en zelfbehoud, dat ook in de kolo niën een volkomen zelfstandigheid en onafhan kelijkheid door ons worden bewaard, en konden in het algemeen de door de regeering ten op zichte der brieven van den Amerikaanschen gezant aangenomen houding goedkeuren. Zij achtten onze Indische mijnwetgeving niet in strijd met de politiek van de open deur, die ook voor op elk» doo». firm»'» Joh. W. M»ij»r »n 0. M«ind»r»ma. Sneek 13 Juni 1921. Geachte Redactie. Wandelende op het perron van het Spoorsta tion hier, ergerden wij ons aan een daar aan gebrachte reclame van een jeneverfirma, die haar product (oude genever) aanbeveelt. Als geheel onthouder ergert men zich uit den aard der zaak aan een dergelijke reclame, maar onze ergernis werd het meest gewekt door het feit, dat men dergelijke reclames toestaat op een plaats, waar nuchterheid gebiedende eisch is, een eisch die dan trouwens ook terdege door de Spoorw.- Maatschappijen gesteld wordt aan het personeel. Wij namen ons voor U te vragen, hierover een ingezonden stukje in Uw blad te mogen plaatsen, en lezen thans het volgende rake stukje over dezelfde quaestie in No. 19 van de Neutrale Goede Tempelier, waarvoor wij nu beleefd plaatsing vragen. „De Nederl. Spoorwegen geven blijk van hun belangstelling in den drankstrijd door op haar stations in grooten getale annonces te doen op hangen van een firma, die haar ouden jenever aanbeveelt. Op sommige perrons prijken tien cn meer van deze drankreclames. Dit strookt niet erg met de strenge eischen, die aan het personeel worden gesteld inzake nuchterheid. Strookt niet met het verbannen door de regeering van den jenever uit de wachtka- mers. Strookt niet met het weigeren van den toe- gang tot de treinen aan beschonken personen. Strookt niet met het geven van subsidie aan de spoorweg-geheelonthouders-vereeniging. Als al deze strenge bepalingen en voorschrif- ten ernst zijn, dan verkoopt een groote maat schappij als de Nederl. Spoorwegen haar prin cipes toch niet voor een luttel bedrag ontvangen voor het plaatsen van dergelijke reclames. Dronken personeel dreigt ontslag, met mede- i weten van de Directie worden de plaatsen, waar het personeel doorloopend moet vertoeven, vol Vakkundige bediening. Jarenlange garantie. Eigen reparatie- inrichting. Keuze uit vele uitsluitend le klas merken. Noodlottig schot. De Amsterdammer, die een vluchtenden in breker met een geweerschot doodde, is wel wat heel spoedig met schieten klaar geweest. Im mers, 't is zeer waarschijnlijk, dat de getroffene, noch iemand anders eenig kwaad in den zin had, en dat de ongelukkige, de 53-jarige L. Koot, uit Diemen, enkel voor den regen in de portiek der woning heeft gescholen. Pogmg tot braak is in de betreffende woning niet gevonden. De roekelooze schutteer, de_ arbeider B. Mole naar, is door de politie gearresteerd? KORT GEMENGD. Een jongeman te Amsterdam, die zijn mooien doghond met een ijzeren ketting mishan delde, omdat het dier op een gegeven bevel niet dadelijk gehoorzaamde, hoorde zich voor de Amsterdamsche rechtbank tot één week gevan genisstraf veroordeelen. -Donderdagavond is een 5-jarig zoontje van de familie Mulder in de Timorstraat te Leiden, dat op de bovenverdieping in zijn bedje lag, er uit gegaan toen hij andere kinderen nog op straat hoorde spelen. Het knaapje boog zich te ver uit het openstaande raam en viel op straat. Met gebroken schedel werd hij door de buren opge nomen. De moeder, die in de kamer zat, viel in onmacht. Naar het ziekenhuis vervoerd, werd bij de kleine hersenschudding en schedelbreuk geconstateerd en is de toestand hopeloos geacht. De vader was niet thuis. Als een staaltje van de onsympathieke spil zucht, die ingeburgerd schijnt te zijn bij tal van leden der Amerikaansche plutocratie, moge het volgende gelden. Mevr. Anna T. Dodge te De troit is de weduwe van den schatrijken motor- fabrikant Horace E. Dodge. Het schijnt dat de boedel door curatoren beheerd wordt. De we duwe moet echter leven. Zij heeft zich dus tot den rechter gewend met het verzoek om haar uit den boedel een jaargeld toe te wijzen. Haar echtgenoot was, zeide zij, gewoon $1.000.000 ’s jaars te besteden voor het onderhoud van het gezin. Zij kon het trouwens niet doen met minder dan 40.000 in de maand. De rechter kon zich met die opvatting vereenigen en stond toe, dat de weduwe een jaargeld uit de nalatenschap zal ontvangen van 500.000. Te Leicester (Eng.) heeft een kleine terrier een geheele familie van den dood gered. De eigenaar van het diertje werd nl. vroeg in den morgen wakker, omdat de hond voor de kamer deur stond te blaffen. Tweemaal joeg hij het dier weer naar beneden, doch steeds kwam het terug. Toen hij, in woede ontstoken, voor de derde maal opstond om den keffer weg te jagen, rook hij in den gang een brandlucht Met groote moeite wisten man en vrouw hun zes kinderen nog in veiligheid te brengen. De Echo v. h. Z. meldt, dat te Heusden 30 woningen leegstaan. Te Maastricht is bij het afbreken van een school in den Capucijnergang een muur inge stort. De 44-jarige werkman Jung werd onder het puin bedolven en is levenloos er onder uit gehaald. De gemeenteraad van Kerkrade heeft, zoo meldt De Tijd, in een verordening bepaald, dat het voortaan aan door de gemeente aangestelde vroedvrouwen of haar plaatsvervangsters verbo den zal zijn, bij doopplechtigheden, in de uit oefening van haar functie, drankgelegenheden te bezoeken, op den tocht van of naar de plaats waar deze plechtigheid geschiedt. Tegen twee reeders te IJmuiden, die een visschersvaartuig, dat voor f 50.000 verzekerd was, in zee tot zinken lieten brengen, is twee jaar gevang, geëischt. Tegen den schipper en den machinist, die voor f 3000 hunne handlangers waren, luidde de eisch 1 jaar gevang. Volgen» voorwaarden overeengekomen met de Hollsndsch* Algcm**n* 700(1 keringa-Bank ta Schieten» zijn onze Abonné’a verzekerd tegen ongelukken voor «VvV absinth gedronken? Indien niet, magTiij er dan heusch niet over oordeelen? Zijn er dan geen brochures, geen dagbladen? Mag men niet hech ten aan het oordeel van hoogstaande mannen en vrouwen? Geven de onzinnige reclamebiljetten vol moord en doodslag, die bij vrijwel elke bios coop te zien zijn, dan niet den indruk, dat steeds weer het beest in den mensch daar vertoond wordt? 2o. Zeker, men moet daar rekening houden met den smaak van het publiek. Dat deden de Romeinsche keizers ook, wanneer ze op één feest honderden slaven lieten slachten. De sou teneurs houden ook rekening met den smaak van hun publiek. Maar U weet even goed als ik, dat in den mensch het beest woont. Dat hebben we de laatste jaren gezien en dat zien we nog, als we de rubriek misdaden in de bladen lezen. En nu is het maar de vraag: moeten we maar steeds doorgaan met dien honger naar sensa’tie en die behoefte aan sterke prikkels als een nor male geestelijke behoefte te beschouwen? Ons heele volk raakt verslaafd. Zelfs op koude dagen snoept men IJsco-wafeltjes, jongens met korte broeken rooken pijpen, kinderen van 10 jaar kun nen niet meer buiten een fiets, err in de bioscoop zit een opgepakte menigte te staroogen naar een opgehangen Chinees of een bedrogen meisje. Een volkszonde moet men niet onbestreden laten. We zijn op ’t goede pad wat onze wet geving betreft. Zekere beruchte buurten in de groote steden staan al onder politie-toezicht. De speelholen zijn verboden. Nu is de beurt aan den drank. Dacht U nu heusch, mijnheer V., dat we den duivel door de eene deur er uit gooien om hem door de andere weer binnen te laten? Een film met op zedelijk gebied prikkelende voorstellingen is toch zeker wel even gevaarlijk, of nog gevaarlijker, dan een glaasje wijn? 3e. Zoo, gaat de bioscoop het drankmisbruik tegen? Ik wou, dat de cijfers dat maar aantoon den. Ik weet wel, dat èn ’t aantal bioscopen én 't drankmisbruik de laatste jaren toegenomen zijn. Dat hiertusschen verband bestaat, beweer ik niet. En dan ’t snoepen. Ik heb wel eens ge- hoord, dat de bezoekers soms hun lekkers mee nemen naar de bioscoop. Maar de heer V. kan 't beter weten dan ik. 4e. De heer V. spreekt van een commissie van toezicht. Ja, laten we daar eens mee beginnen. Geen films meer, die moord, echtbreuk, duels, menschen op spoorrails, en dergelijke griezelig heden vertoonen. Op die manier komt de bios coop weer een beetje op peil. De kunst moet toch ook opvoedend en veredelend werken! ’t Kan toch nooit de bedoeling zijn, onze heele natie zoo langzamerhand te demoraliseeren? 5e. Mijn schrijven doelt op de bioscoop in ’t algemeen. Wat de beide inrichtingen te Sneek tot nu toe presteerden, is mij onbekend. Hoogachtend, met dank aan de Redactie, G. J. SWANBORN. bedrijf, en dan zie hoe zaken voorheen van mati gen om vang, zich thans tot oogenschijnlijk be- teekenende zaken hebben kunnen opwerken, en zelfs de weelde van auto of andere luxe kunnen permitteeren, dan ben ik 't nog niet zoo grif eens met U dat de handel in Sneek kwijnt. De door U beweerde hinderlijke stukken moet U noemen en waar en wanneer vertoond, met nauwkeurige opgaaf der voor U kwetsende pas sages. Zeer zeker is ’t waar dat men niet tot een be paalde richting, wat bedoelt U hier kerkelijke of politieke, behoeft te behooren, om het goede Ie willen en dit bizonderlijk voor zijn kinderen. Maar ten opzichte van 't door U besproken vraagstuk „de bioscoop”, haar nadeelige en nut tige zijde, want evenals tooneel, lectuur, handel en wat al niet i n’t dagelijksch leven zijn uitwas sen heeft, heeft ook de bioscoop zijn uitwassen, ten opzichte van dit vraagstuk. Kunt U zich dan absoluut losmaken van de door U, met alle respect, gehuldigde levensopvatting; ik zou U dit wel eens in gemoede hard op willen hooren beantwoorden. Want wat voor een vrijzinnig denker toelaat baar is, wordt door een rechtzinnig mensch dik wijls niet goed gevonden en befden bedoelen 't beste voor hun kinderen. En zien wij dan om ons heèh dan weet ik niet of U durft beweren dat de jeugd der laatsten ais regel een beter en hooger moraal toonen. Als U stuitende en gevaarlijke voorstellingen aan de openbare weg bekend zijn, en U zeker weet en dit kunt aantoonen dat dit een gevolg is van de bioscoop, drukt U zich dan nader uit Geef U tijd en plaats aan, maar daarvoor is dan niet mijns inziens dit blad de plaats om er de aandacht der bevoegde autoriteiten op te vesti ge,n maar dient U zich te wenden tot ons hoofd van Politie over wiens activiteit toch zeker niet is te klagen sinds reorganisatie. Hoogachtend, Sneek, 12 Juni ’21. |EÜ gld. bij verlies van I v V één hand, roet of oog wordt door verschillende kookscholen geregeld gebruikt. Geachte Redactie. Het ingezondene in Uw blad van 8 Juni 1.1. met er boven „De bioscoop”, geeft mij aanleiding U ook eenige plaatsruimte te vragen, om dan den heer H. Tromp Jzn. ook mijn gedachtengang eens (e laten weten. Bij voorbaat mijn beleefden dank daarvoor. Den heer H. Tromp Jzn., Aan I de Redactie der Nieuwe Sneeker Courant, 's noodig! Alhier. Kaatsen. Aan de Zondag jl. te Huizum gehouden groole jaarl. kaatspartij namen 12 parturen deel. De uit slag is dat de le prijs f 60 en 3 zilv. med., werd gewonnen door A. Rienstra,-Sneek, G. Koster, Dokkum en KI. Kooistra, Dokkum. 2e prijs f30 M. Miedema, Franeker, H. Plantinga, Franeker, J. Dijkstra, Menaldum. 3e prijs f 15 C. Westra, K. D. Kuiken, S. vd. Leij, St. Jacob. Het prijswinnend partuur versloeg in de eerste omloop met eindstand 54 en 62 het partuur J. Vlietstra, A. Smidts, beiden van Franeker en Tj. de Jong, van Tjummarum. In de 2e ronde verloor het sterke partuur Jousma en de beide Roukema’s het met eindstand 5—5 en 62, ter wijl de eindstand om prijs en premie was 55 en 62. MOEDER! DENK ER OM. Vrouwen dienen meer ruit te nemen. Als vol wassenen deden wat zij onderwijzen vroeg naar bed gaan - zouden veel minder menschen lijden aan nierkwalen. Het is niet verstandig om na de inspanning overdag avonds nog laat te strijken, verstellen, stoppen enz. Denk er om, moeder! Laat naar bed gaan, zorgen, overwerking, en ongeregelde maaltijden overladen het bloed met urinezuur, en het filtreeren van zulk vergiftigd bloed verzwakt de nieren. Die pijn in den rug, in de lendenen en zijden, is een waarschuwing van nierzwakte, die als niets gedaan wordt, kan lei den tot uierontsteking, bïaaskwalen, nierwater- zucht, niergruis en -steen. Besluit zulk» gevaren te vermijden. Verminder - de inspanning der nieren. Vermijd laat naar bed I gaan en onverstandige gewoonten. Geniet meer friwche lucht, wandel meer buiten, en zorg voor meer gezondheid-gevende slaap. Laat Foster’» Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan in uw poging om gezond te worden. Dit genees middel voor de nieren bereikt zulke uitstekende resultaten, doordat het uitsluitend op de nieren j »n blaas werkt, doch niet op de ingewanden. Vroege behandeling is het best. Bijtijd» geno men, kunnen Foster’s Rugpijn Nieren Pillen de I ontwikkeling van nier- en bïaaskwalen voorko men. Duizenden dankbare vrouwen danken haar geluk en gezondheid aan dit speciale niergenees- middsl. De handteekenina van James Foster komt Te Sn»ek verkrijgbaar bij de IE gld. bij verlies «u van een vinger gehangen met reclames van het goed, waardoor dronkenschap ontstaat. Is dit konsekwent? Is dit I spoorweg-moraal?” i Wij onderschrijven dit stukje volkomen en i hopen dat er uit het reizend publiek zoodanige i stemmen mogen opgaan tegen een dergelijk in de volste beteekenis van het woord misplaatste j reclame, dat die platen eerlang verdwijnen. Dat Buitenland. Buchecher Rosa, familie zij voor de juiste hielden. Peters, Hamburg. I Vele leden klaagden over de schaarschheid en 'onvolledigheid der regeeringsmededeelingen be- VOETBAL. I treffencje de buitenlandsche belangstelling in dit De uitslag van de Zondag jl. alhier gespeelde wetsvoorstel. voetbalwedstrijden is als volgt: Eenige leden bepleitten verder op de bekende Voorwaarts S. V. G. speelden een gelijk spel gronden staatsexploitatie. Verschillende bezwa- 1L 1 ren tegen de voorgenomen exploitatiewijze wer- Sparta alhier won met 3—1 van de Leeuwar- den geopperd en bestreden. Een valsche chèque. Zaterdag heeft de Brusselsche justitie de hand gelegd op de makers van den valschen chèque ten bedrage van 475.000 frank, die zgn. voor rekening van het departement van koloniën geïnd is. Onder de vier aangehoudenen bevindt zich een directeur-generaal van het ministerie van ko loniën, die vroeger belast is geweest met de or ganisatie van de financiën in Perzië! De booze buurvrouw. De rechtbank te Winschoten veroordeelde Naantje Julius, 51 jaar, weduwe van Nanno Ham ster, te Wedde, wegens poging tot het veroor- jets nooit gezien heeft, kan men het niet beoor- zaken eener ontploffing, waardoor gevaar voor deelen. Ik heb nooit een moordpartij of een stie- goederen kon ontstaan, tot zes maanden gevan- rengevecht zien, nooit een meisje zien schaken, genisstraf. Bekl. had een turf uitgehold, het gat Zelfs niet in de bioscoop. Mag ik’over die din- met kruit gevuld en daarna weer afgesloten. Zoo gen dus geen opinie hebben? Heeft de heer V. wierp ze de turf op het erf eener buurvrouw, i wel eens een opiumkit gezien? Heeft hij wel eens 111 rlo zint rlmn z-l/i lm L» ZA1 1-__iO T _i - --z. I J

Sneeker Nieuwsblad nl | 1921 | | pagina 1