I GRITZNER EXTRA I Het Spinneweb TARWEBLOEM En gros: N.V. R.A.M.I., vh Fa. NAUTA,LEEUW ARDEN RECLAME KOLOM de beste V S Naaimachine KOOPMANS’ I Nieuw ingerichte Toonkamers. NIEUWSTIJDINGEN. Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. Brandenburgh, Boschma Co. - annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL J. W. BOEIJENGA ZONEN, Brieven aan de Redactie. „KRISTAL” leveren vrij ■o. 75 Zaterdag 18 Juni 1821 37e Jaargang voor huishoudelijk gebruik. Meubelfabriek Nederland. Vereohgnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers iSnn Telefoon No, 150. TEL. 18 SNEEK igl dil fabrikaat in de Vraa^ fabrieksverpakki ngv. ?2,1 en 2/£ KG \|MEELFABRIEK n Volgen» voorwaarden overeengekomen met de Hollandsohs Atgcmawnc V*rz«- 7000 eld' kei*ina*"Baak fa Sohiadam zijn onze Abonné'a verzekerd tegen ongelukken voor 4vvV lang 7C gld. bij verlies EA Iw van een dnim. vv I Telefeen 118 Westers ingei Groningen Franco levering 3 FEUILLETON. IVANS. HOOFDSTUK XIV. 26) (Nadruk verbaden.) NACHTELIJK SPEL. deur en nu kwamen nooit j i i Kleinzand, Sneek Psstchèque- en jiro-no. 6039. Tel. 111 en 150. Naar wij van welingelichte zijde vernemen heeft de firma Gebr. Bervoets de nieuwe in 1920 voltooide fabriek gekocht van de firma Andries- sen Zonen te Rotterdam. Het confectie en engros-bedrijf van Sneek en Rotterdam worden samen gevoegd en te Rotterdam, in de nieuwe fa briek ondergebracht. Dientengevolge zal de fabriek te Sneek bin nenkort ophouden te bestaan. De heer A. Ronner, onderwijzer aan de school voor christelijk m. u. 1. o. alhier, die als zoodanig is benoemd te Almelo, te Groningen en te Culemborg, heeft laatstgenoemde betrekking aangenomen. bepaald onbelangrijk. Er was echter iets anders, dat mijn be langstelling wekte. Het duurde niet lang, of ik ontdekte den Graaf de Villemiers, die aan een der roulette-tafels stond en het spel met aandacht volgde. Hij stond achter den stoel van een jongen man, iemand van misschien vijf-en-twintig jaar, die geheel in het spel verdiept was en groote sommen waagde, daarbij nu en dan een klein papier met aan- teekeningen raadplegende. Blijkbaar speelde hij naar een „onfeilbaar” systeem, zich voor stellende daardoor het toeval naar zijn hand te zullen zetten, een illusie, waaraan reeds menigeen te gronde is gegaan. M. Duval, gevolgd door Mand en mijzel- ven, plaatste zich aan de overzijde van de tafel, zoodat wij den Graaf in het gezicht zagen. Weldra kreeg deze onzen metgezel dan ook in het oog en knikte hem gemeen zaam toe. Dat deze „Senateur” zich hier vertoonde in het gezelschap van lieden, die openlijk tegen de wet zondigden, zou in Holland misschien verwondering gewekt hebben. Hier was het anders! Het hasard-spel gold, ook al was het verboden, als een vermaak voor de meer bevoorrechten in de maat schappij en het behoorde tot den goeden toon, daaraan deel te nemen, op gevaar af van bij betrapping de daarop gestelde straf te beloopen. Niemand dacht er aan, dit aan hooggeplaatste personen kwalijk te nemen, en, werden zij ervoor gestraft, dan zag men in zulk een straf niets onteerends. gld. bij verlies van een wijsvinger. door J. A. HUIZINGA, Jim SNEEKER C0URA1ÏT Een adres van vertrouwen by het koopen eener solide VULPEN is I DRUKKERSWIJSHEID. Lessen u i t d e P r a k t ij k. XXIV. Oplaag en prijs. Gok dit lesje mogen de drukwerkgebruikers vooral de kleinere wel eens ter harte nemen. Het lesje dat juist een kleine oplaag het werk duur maakt. Wanneer iemand slechts luttele exemplaren van een biljet, een boekje of wat dan ook bestelt, schrikt hij in den regel van den buitensporigen prijs, waarop hem elk exemplaar te staan komt. De schuld daarvan ligt echter niet bij den drukker, maar de oorzaak is eenvoudig dat de besteller te weinig afneemt om werkelijk goedkoop te kunnen worden bediend. Een der voornaamste factoren welke den prijs van het drukwerk beheerscht, n.l. de z e t p r ij s, blijft toch onveranderd of de oplaag gering of enorm is. En het spreekt wel van zelf, dat naar mate het aantal exemplaren dat men van een bepaald werk laat vervaardigen kleiner is, deze zetkosten zwaarder op elk exemplaar daarvan moeten drukken. Bezuiniging op uw drukwerk wordt dus ook verkregen, wanneer gij er flinke opla gen tegelijk van bestelt. Voor dergelijke oplagen is uw adres: BRANDENBURG», BOSCHMA Co. Beek- en Steendrukkers Gelukkig had het echtpaar Dujardin zijn kamer reeds opgezocht hij eenigszins uit het veld geslagen, omdat ik voor den vol genden ochtend een tweede vischpartij afge- wimpeld had! Op straat was het nog vrij druk, maat de oude stad was als uitgestorven en in het nauwe straatje, waarin het poortje lag, dat G. G. of liever: M. Duval, zooals hij thans heette ons aanwees als den ingang van het dorado, dat wij betreden zouden, was geen mensch te zien. Toen wij aan de bel trokken, klonk het luiden daarvan vèr weg en gedempt bin nenshuis, zoodat wij nauwelijks hooren kon den of de bel wel was overgegaan. Maar de deur werd zeer spoedig geopend en men liet ons in eeft klein voorportaal, waarin een schemerduister heerschte en zich een drietal mannen bevond, waarvan er één de bel be antwoord had. Deze drie mannen waren in een eenvoudige livrei gekleed. Zij hadden hooge gestalten en breede schouders en her innerden aan de dignitarissen, die wij in Holland in een dergelijke „discrete” gele genheid „uitsmijters” noemen zouden. Ver moedelijk echter bestond hier hun taak er veeleer in, ongewenschte bezoekers buiten te houden dan ze „er uit te smijten”, wan neer deze eenmaal binnen gekomen waren. De man, die ons binnengelaten had, wis selde met M. Duval eenige.’ woorden op fluisterenden toon. Hij tilde toen een zware portière op, die achter in het kleine voorportaal was aange bracht en een vrij breede trap verborg, die naar de eerste verdieping van het huis voer de. Ik telde, bij het opgaan, twintig treden. De lakei, die ons voorgegaan was, opende „Wie is Monsieur Gros?” vroeg ik. „Dat ben jij, Willy!” zeide hij met onver stoorbare kalmte. „Ik zal er voor zorgen, dat je beste vrienden je niet herkennen!” „Moet ik dan in een vermomming gaan?” „Natuurlijk, Willy! Een eerzaam Hol- landsch advocaat kan zich toch niet in den natuurstaat in een Fransch speelhol vertoo- nen!” „Hoor eens, G. G.!” zeide ik. „Je weet wel, dat ik graag bereid ben, je een dienst te bewijzen, maar dit gaat toch wel wat héél ver.” „Het is niet ver, Willy: in de oude stad!” antwoordde de detective lakoniek. „Om half- elf vanavond komt M. Duval zijn jongen vriend, M. Gros, afhalen.” „Je loopt heusch te hard van stal, G. G.”, zeide ik. „Maud heeft ook een stem in het kapittel!” Maar Haud bleek uit pure vrouwelijke nieuwsgierigheid natuurlijk! op de hand van G. G. te zijn. Zij stond er echter op, zelve mee te gaan, en de detective had daar tegen geen overwegende bezwaren. „Nog één ding!” zeide hij. „Het is niet uitgesloten, dat wij, zoo tegen ’n uur of vier in dep ochtend, ruzie krijgen, Willy! Ver- Vakkundige bediening. Jarenlange garantie. Eigen reparatie inrichting. Keuze uit vele uitsluitend le klas merken. Kinderen lijden al te vaak aan huidaandoeningen als uit slag, gordelroos, dauwworm enz. Een probaat geneesmiddel vindt gij in Foster’s Zalf, prijs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. Willem Lodewijk Gymnasium. Geslaagd voor het eindexamen aan het Wil lem Lodewijk Gymnasium te Groningen de hee- ren U. Elgersma Je Wommels, A. Lootsma te Warns, W. v. d. Meulen te Bergum en IJ. Nauta te Terzool. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 15 Juni. Eenige jongens te Koudum bevonden zich in den avond van 17 April op den Dammenscheweg. Het liep er aardig tusschen de boomen, in het groenend voorjaar. Daar naderden vier jongens op de fiets uit de richting van het dorp. Een hun ner sprong van het rijwiel, kwam op de wande laars toe en zeide: „ik ben G. K. van Balk”. K. is 21 jaar en kaaskoopman. De Koudumers keken hem eens aan met vra- genden blik, maar K. liet hen niet lang in de onzekerheid. Een van de wandelaars had, zoo beweerde hij, kwaad van hem gesproken. Over die beschuldiging ontstond een woordenwisse ling tusschen den kaaskoopman uit Balk en den- wandelaar Simon v. d. Veen. Laatstgenoemde is daarbij door K. mishandeld. Het feit wordt bekend. Eisch: f 5.boete of 5 dagen hechtenis. L.C. Vonnissen. in de zitting, van 8 Juni hebben terechtgestaan: S. K., 48-jarig koopman te Hindeloopen, we gens verduistering in het arrondissement,Heeren- veen. Geëischt 6 maanden gevangenisstraf en heden tot 8 maanden veroordeeld. J. V., 48-jarig arbeider te Workum, wegens weerspannigheid aldaar. Geëischt 3 maanden ge vangenisstraf en heden tot 1 maand veroordeeld. Kerknieuws. Geref. kerk. Beroepen te Ijlst E. D. Kraan, cand. te Den Haag. Amsterdam’s burgemeester. Benoemd is tot burgemeester van Amsterdam de wethouder dier gemeente, de heer W. de Vlugt (a.-r.). De lichamelijke opvoeding. Naar de „Tel.” uit parlementaire kringen ver neemt, houdt het departement van Onderwijs zich ernstig bezig met de vraag of het geen aan beveling verdient het ontwerp betreffende de lichamelijke opvoeding van de mannelijke jeugd in te trekken en te vervangen door een ontwerp van wet tot regeling van de algemeene vrije lichamelijke opvoeding, zoowel voor de manne lijke als voor de vrouwelijke jeugd. De premie voor woningbouw. De v'oed van verzoeken om premie voor wo ningbouw overtreft alle verwachting. Hoeveel er precies noodig zal zijn, is nog niet te voorzien; zeker is, dat het bedrag van f9.000.000 ontoe reikend is, zoo zegt de minister van Arbeid in zijn memorie van toelichting op het wetsontwerp tot aanvulling van zijn begrooting. Een vcrhoo- ging met f30.000.000 is zeker noodig. KORT GEMENGD. Twee jongelieden in Buinerveen, die ujt een sloot water dronken, zijn ernstig ziek geworden. De een is reeds aan inwendige ontsteking over leden, zoo meldt het Hbl. Volgens „De Zaanlander” zullen de wethou ders Duys en Donia nog dit jaar voor hun wet houderschap van Zaandam bedanken. De heer Duys zou zich in Den Haag vestigen. Het Zaan- sche blad weet zelfs mede te deelen, dat het in de bedoeling zou liggen, dat de heer Duys, na de volgende gemeenteraadsverkiezingen, in ’s Gravenhage den heer Albarda als wethouder zou opvolgen. Te Boekel (N.-Br.) is een kind van een landbouwer in een ketel heete soep gevallen en aan brandwonden overleden. boeien en hier, te Vichy, scheen deze ver zameling van menschen, die, met meer of minder begeerige oogen, staarden op het groene laken of de draaiende roulette, mij neem, dan is dat om in het kort te releveeren, dat deze dag hoewel mislukt toch gelukt is; en dat een kievit, dan boven de oude Roek, en dan er weer onder is, als hij deze aanvalt; op enkele oogenblikken Zelfs tegelijk onder en boven; en dat hij vóór het voorstel van het ge acht lid Sjors is; en dat de vlag onzer club het juiste symbool is van knusse, onderlinge har monie en verdraagzaamheid, broederen in één nest; dat dit nog sterker het geval is bij eenden en slobben waar deze knusheid bedekt is met dons of stroo Vèrrèk! roept Sjors; wat beweert hij nou allemaal? De voorzitter confuus zwijgt. Piet die gevoelt, dat hij thans het presidium moet waarnemen zegt nog 'n hartig woordje en wil 'n „afzakkertje”. Dan vervalt men weer in intieme tweegesprek ken, tot de schipper roept: Vlak bij stad, heeren! Het was reeds donker, toen de boot weer in het Kanaal aanlegde. Hein, de voorzitter, vertrok tusschen twee clubgenooten; Piet met de overigen onder druk en luidruchtig gekout ging ’n andere kant uit, terwijl Sjors in de weer opgezette mie zerige regen, alléén z’n weg neemt, met kwiet- serig geluid in z’n laarzen bij iedere stap die hij doet; de kraag van z’n regenjas heeft hij op gezet en onder z’n pet draagt hij het eitje. En als hij thuis komt vergeet hij z’n jas af te doen. Skrutel de deur der woonkamer openend, terwijl hij bijna sluipend binnentreedt, zegt hij niets tegen z’n vrouw, die hem verbaasd aanziet. Dan neemt hij met beide handen de pet van z’n hoofd onhandig zóó onhandig dat het eitje op de grond valt en breekt. i Beroerd, stottert hij; dat had ik nou voor jou gekocht voor 22 ets. ze waren van de leg en Hein beweert, dat de clubgenooten eenden en slobben zijn, knus onder dons en stroo het symbool der club, die legavonden wil organi- seeren met gekortwiekte Roeken als object; en-ne Z’n hoogst verbaasde vrouw is verstandig en valt hem in de rede: Sjors, jongen, vertel me het morgen maar; ga nu naar bed; je bent moe, hè vent? Ja, juist, zegt hij, moe, ja juist, dat is het en dan zachter als hij strompelend de kamer ver laat ik ben moe. Stroffelend vindt hij z’n slaapkamer; stroffelig gaat het uitkleeden. Als hij in bed ligt, welt ’n zware zucht uit z’n borst; de oogen gaan toe en onze eierzoeker valt in een rustige slaap. kunst; dat praktische oefeningen kunnen worden gehouden, twee man tegelijk, bij hem in de bleek, als er nl. geen sneeuw ligt; dat in plaats van een kievit als object 'n gekortwiekte tamme „ka” genomen kan worden, dat.... Maar ’n gebrul van lachen maakt het hem voorbands onmogelijk, met z’n rede door te gaan. En als de heeren „bekomen zijn van hun ge lach”, vervolgt hij: Mijne heeren, als een der grootste factoren wil ik noemen, het liegen en het uitliegen. (Da verend gelach.) Immers, vraagt hij, hoe is het mogelijk ’n veld rustig te krijgen? ’t Is het ei van Damocles, nl. door degene die er in is er uit te liegen, 't Lijkt „simple comme bonjour”, maar ik kan er direct bijzeggen, dat het niet meevalt! (de boot schudt van ’t lachen der man nen). Dit gedeelte der cursusXn theorie, geachte Voorzitter, zal ik voor mijn rekening nemen, ver volgt Sjors, want al zeg ik het zelve nie mand kan mij hierin evenaren. (Interrupties als: pfü pedant vlerk etc.) Sjors, eenigszins geprikkeld, roept: Wilt u het bewijs, en nogmaals harder: het bewijs? En als redenaar, die zijn oogenblik weet te kiezen om z’n woorden nadruk te doen geven, wacht hij even; een stilte valt in en dan zegt hij op triomphantelijke toon, met langzame stem: Welnu, het bewijs: het kievitsei, dat ik zoo juist vond, heb ik reeds gisteren gekocht! ’n Gebrul van woede steeg op; beleedigende termen en uitlatingen als schooier! bedrieger! schreeuwt men Sjors toe, en Piet het ergste scheldwoord op z’n lippen brengt dit goddank niet uit, want hij stoot met z’n te groote laarzen, tijdens zijn wild opstaan, tegen de tafel, dat de glaasjes omvallen. Nu richten de tochtgenooten zich tot hem in „waardeerende” termen, als „stommeling” enz., het ergste wel Sjors en Hein; maar als zij later verklaren, dat ze het niet zoo bedoeld hadden, zegt Piet, dat hij er zich niets van had aange trokken, omdat hij wist van wie het kwam. Dan komt er kalmte in de salon; langen tijd hoort men alleen het getik van messen en vorken op de borden; ieder beijvert zich om den in- wendigen mensch te versterken. Zoo nu en dan stijgt ’n zucht op; de hoofden der clubgenooten worden rood en opgeblazen, èn door het gecon sumeerde, èn door de benauwende warmte, die in de salon hangt. Als het diner afgeloopen is, fuift Piet uit de kas op ’n Wascana. Ondertusschen brengt de schipper koffie; het gezelschap lodderig door iiet^enotene en dooi de borrel fideel, causeert twee aan twee; kleve rig, amicaal en vertrouwelijk. ’t Weer is iets beter geworden; de zon die reeds in ’t westen staat, verhoogt nog de tem peratuur in het salon, waardoor de club-, tocht en disChgenooten in dolce far niente zich over geven aan wegzinking. Dan zet de schipper de motor aan en koerst om de Noord om terug te stoomen naar de zetel van de club „het Broed”. In de kajuit redeneert Piet zwaar met z’n buurman over de valuta; Sjors beweert, dat de kievitten van de leg zijn, dat daarom de eieren 22 ets. kosten hij zet daarbij z’n pet telkens op en af terwijl Hein, de voorzitter, al maar kucht, herhaaldelijk met z’n voorvinger tegen de reeds aschlooze sigaar boven hét aschbakje kloppend. Piet bemerkt dit, hij ziet de inspanning des voorzitters om het woord te nemen, en roept: Heeren, als ik mij niet bedrieg, verlangt de voorzitter het woord! Zoo is het, geachte clubgenooten, zegt Hein, die dan meteen als buigend tegen de tafel zich opricht. En, m. h.! als ik het woord duister, plotseling in ’n hel-verlichte, breede gang. Er lagen hier dikke tapijten op den grond en een rij ramen, aan de ééne zijde van dezen corridor, was met zware portières behangen. Toen ik onbemerkt een van die portières ter zijde schoof, ontdekte ik, dat de vensters met rolluiken gesloten waren, zoodat naar buiten geen lichtstraal kon doordringen. Wij gingen de gang tot het einde toe door (de lakei was naar beneden teruggegaan) en daar opende M. Duval, die hier thuis scheen te zijn, een deur die hij dadelijk weer achter ons sloot. Wij bevonden ons nu in een vrij groote zaal, met een parketvloer en een lange rij vensters, die even zorgvuldig bedekt waren als die andere in de gang, die ons hierheen gevoerd had. Aan de zoldering hingen een drietal zware lustres, die een helder licht verspreidden over de bonte omgeving. Aan den wand van de zaal stonden verscheidene speeltafeltjes, die alle bezet waren, en in het midden verdrong zich een talrijk gezel schap zoowel dames als heeren en allen in avondtoilet om drie groote tafels. Op twee daarvan stond de roulette en aan de derde werd „baccarat” gespeeld. Aan het goudgeld en het bankpapier, dat op deze tafels lag, kon men zien, dat hier grof ge speeld werd. Zooals in de meeste speelzalen, was het vrij stil. Alleen het eentonig roepen der crou piers, het: „faïtes vos jeux” en „rien ne va plus” klonk telkens luid door de zaal. Ge sprekken werden op rtedempten toon ge voerd. In tegenstelling met vele mijner bekenden, heb ik het publiek in een speelzaal nooit aan het boveneinde van de trap een zware bizonder interessant kunnen vinden. Zelfs te j deur en nu kwamen wii. uit het schemer- Monte-Carlo heeft het mii nooit kunnen Dit, G. R., is het verhaal van Walter. Gegroet XIX. Arnhem, eind Mei 1921. Vervolg verhaal van Walter. (5) Kletsdoornat van de regen hebben toch de clubgenooten dapper hunne tocht voortgezet, zonder resultaat. Als ’n kantlucht het water als bij emmers vol over hen uitstort, die nu „drijf” zijn, roept Sjors: Ik pas er voor, smeer ’m naar de boot! Mét zet hij „de sokken er in”; de anderen vol gen en het wordt een wedloop naar de boot, waarbij Sjors al spoedig de achterste is. Behalve de doffe klank van het neerzetten der voeten, hoort men het „gekwits” van het water, dat in de laarzen staat, dat als gekarnd wordt, door de voeten der hardloopende mannen. Upeens roept Sjors, terwijl hij staan blijft: Hei, 'n kievit (hij bedoelt: ’t ei). De clubgenooten wenden zich; scharen zich om het eitje in het waterig-modderkuiltje of modderig-waterkuiltje om het te zien, dat ge heimzinnig^ Sjors raapt het op, doet het onder de pet; daarna reppen de tochtgenooten zich verder, naar de boot. Even later zit de hijgende, puffende „bende” nat tot op hun lijf bijeen in het salon van „Altijd klaar”. Dan neemt Hein, de voorzitter, het woord; hij schetst in natte kleuren het vak kundig lid der club, Sjors, die niettegen staande er geen kansen geweest zijn tóch een kievitsei heeft gevonden; hij stelt voor, de waar- deeringsprijs, ’n rondje brandewijn, uit te reiken. Sjors krijgt eerst de beurt; hij drinkt z’n borrel in twee klokken uit; de oogen dicht. Hè, dat verwarmt, mompelt hij; gelukkig dat het er nog is. Dan krijgen de anderen hunne beurt. Piet heeft ondertusschen den schipper ge vraagd, of het eten klaar is; zij, de schipper en z’n knecht hebben gekookt, terwijl de tochtge nooten in het veld waren. Terwijl de schipper dekt, komen reeds de kwinkslagen los; ’t is ’n rumoer in de kajuit, waardoor de wind en de regen niet te hooren zijn. Ook onder het diner, waarbij veel wijn wordt gedronken, is het niet stil. Sjors vraagt al spoedig het woord; hij zet zin gend z’n rede in: Frysk bloed tsjuch op, Lit it nou mar reine en waeije; Wy hawwe in ünderdak ’t fen iten en drinken, bést! Hij bepleit sterk, dat er a.s. winter een cursus gehouden moet worden, om de leden theoretisch in te wijden in de geheimen der eierzoekers- t. t. HAEGXMA P.S. 'n Volgende keer het vervolg van onze tocht. onder garantie van zuiverheid. 'an Ht was ongeveer elf uur in den nacht, toen wij M. Duval, Maud en ik halt hielden voor een klein, onaanzienlijk poortje in de oude stad. Het oude Vichy, waarvan het middelpunt gevormd wordt door een mas sieven toren, vormt het oostelijke deel der tegenwoordige stad en bestaat grootendeels uit nauwe, niet altijd zindelijke straten en stegen. G. G. had zich, zooals hij ons had aange- kondigd, om half-elf aan onze woning in de Rue de Nimes gemeld en mij daar zeer spoe dig in Monsieur Gros getransformeerd. Hij had, met behulp van een valschen baard en pruik, benevens van een gouden bril, een soort van professoraal type van mij ge maakt. De spiegel leerde mij, dat ik vrijwel onkenbaar was, vooral voor menschen, die mij slechts enkele malen gezien hadden. Maud deed geen poging om haar persoon lijkheid te verbergen. Dat was ook niet noo dig, want haar kende niemand, terwijl de twee menschen, die ons zoo bizonder inte resseerden en die wij, naar G. G. zeide, waarschijnlijk ontmoeten zouden de Graaf de Villemiers en Madeleine Descamps mij, zonder mijn vermomming dadelijk herkend zouden hebben. Abonnementper jaar f 2.5D fr p. post f 3.60. Buitenland f8.alles bij vooruitbetaling. Lopso Nos. 5 et. Advertentiên 10 et. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op don dag der uitgifte, tot 10 uur TE gld. bij verlies Lu van een vinger wonder je dan over niets wat er gebeurt. En onderwerp je, met ’n blij gemoed, aan wat je overkomen zal. Ik waak over je, m’n jon gen, en dat zal je onder alle omstandigheden een gevoel van groote gerustheid geven!” Daarmee nam M. Duval afscheid, ons bei den achter latende met de inquisitieve nei ging van onzen geest aanzienlijk versterkt. 1 bij levens- 700 lange invaliditeit. v V gld. ingeval van over- ICA gld. bij verlies van lijden binnen 30 d. lüv één band, voet of oog

Sneeker Nieuwsblad nl | 1921 | | pagina 1