I Preanger ,5. Het Spinneweb door IVANS. I Vooreen Kleintje Koffie Westerhofs HRWEBLOEM „KRISTAL” is zuiver, blank en voordeelig in£het gebruik. len Brandenburgh, Boschma Co. KOOPMANS’ Nieuw ingerichte Toonkamers. - annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL RECLAME KOLOM Officieel Ommin der Gemeente Sneek. Officiéél gedeelte. Brieven aan de Redactie. Zaterdag 9 Juli 1921 37a Jaargang ■o. 81 ■w id i< J Per pakje V2 pond 55 cents. Los per ons 22 Meubelfabriek Nederland, J wordt U aanbevolen INFLUENZA EN DE GEVOLGEN. raaL Xa.l en 2/^ KG XlMEELFABRIEK] Telefoon *118 Franco'levering Wcstersingel Groningen NIEUWSTIJDINGEN. FEUILLETON. 29) 1 n g Kleinzand, Sneek Postchèque- en giro-no. 6039. Tel. 111 en 150. Kaatsen. üitilag kaatipartij Holwerd. Ie prjji f 90 BRANDENBURGH, BOSCHMA Co. Beek- en Steendrukkers J. A. HUIZINGA, NIEUWE SNEEZER COUEAET Walter, sprak hij verder, terwijl hij dezen aanzag, Walter, zou er wel één zijn, die er aan twijfelt, dat jij een persoonlijkheid van de eerste rang bent? jou persoonlijkheid ligt in de sfeer van de hoogste eigenschappen: tevredenheid, prettig humeur, altruistische toewijding en dat bij jouw celibatairschap! Kaptein, ging hij voort, ik behoef geen woord te spreken om jou als persoonlijkheid aan te merken; de persoonlijkheid ligt op je kop, ligt in je gestalte, in alles! Fokke! Present Paping, antwoordde Fokke. Jij, Fokke, bent de eenvoudigste onder ons, maar desniettegenstaande de grootste persoon lijkheid; dat heb je getoond in deze paar weken. Dus nogmaals: Vrienden! Laat ons beginnen met dit glas te ledigen op deze onze onderlinge verhouding; ik spreek daarbij de wensch uit(dat is ouderwetsch, Paping, interrumpeerde Walter) ik spreek daarbij de wensch uit, dat deze verhouding o zoo lang mag blijven bestaan. Wij klonken en noemden daarbij telkens de naam van degene, met wien wij klonken; wij dronken onze glazen „ten bodem” uit. Paping schonk ons nogmaals in. Zijn rede hervattende ging hij door: Nu we leven in de tijden, dat het stichten van vereenigingen „en vogue” is, wil ik voor stellen, dat ook wij een vereeniging stichten nl. de eierzoekersclub „het vijftal”. Jullie weet, dat bij den laatsten aanleg de kievit enkele malen vijf eitjes legt waarvan het laatste niet grooter is dan een spreeuwenei; de naam wijst dus in bio- logischen zin op iets bijzonders, in betrekking tot het bijzondere van onze club. Als doel wilde ik aangeven, dat telken jare een clubtocht wordt gehouden in den geest van die, wélke thans helaas is afgeloopen. Het bestuur bestaat uit één persoon, die alle functies tegelijk vervult en alles regelt. Deze persoon, vrienden, kan niemand an ders zijn dan vriend Walter! Hoerah! leve Walter, daar ga je, riepen wij uit, en wij allen liepen naar hem toe en klon ken met hem. Zelfs de kapitein had z’n roer los gelaten en stond ook bij ons. Zwerver, Zwerver! riep Fokke, de aak vliegt met de kop in de wal! Nog juist op tijd pakte hij het roer en wierp het met kracht te loevert; we kwamen met een schok vrij, alleen het zwaard „tilde” even, daarna zeilden we weer lustig midden in het vaarwater. Door de spoorbrug ging het langs Nieuwen- brug; toen duurde het nog maar een korten tijd of we gooiden de touwen op de wal in Heeren- veen. Fokke stelde voor, een kar te halen om onze bagage naar de trein te brengen; hij wilde het als passagiersgoed aangeven. Wij namen afscheid van onze kapitein; we be taalden hem en bedankten voor z’n goede zorgen en voor den prachtigen tocht die hij ons bezorgd had. Met ons drieën liepen we de gemeente in, naar het telegraafkantoor, waar ik het volgende tele gram aan mijne vrouw verzond: Komen half zes thuis. Walter en Paping komen eten. Kokend water onnoodig. Kie vitseieren met koud op als kookt nog vier minuten. Man. De heeren waren nieuwsgierig naar het groote telegram; ze moesten het lezen; ze lachten; von den het te érg en te slim; maar beide verstokte celibatairs vonden het toch maar heerlijk en fa milie te eten. Aan het station troffen we Fokke; hij had drie regu’s. Van ieder kreeg hij ’n tientje fooi. Een oogenblik stond hij paf; toen gebruikte hij een paar krachttermen, gaf ons de hand en zei dat hij ’n volgend jaar weer op ons rekende; hij bleef toch bij Zwerver, omdat hij verloofd was met diens dochter. t. t. HAECXMA. Nadat we kaartjes genomen hadden, drentel den we gezamenlijk nog wat op het perron op en neer. Het gesprek vlotte niet best meer; ieder voor zich verwerkte de indrukken van voorheen, thans en het toekomstige. Onze trein kwam; we namen afscheid van Fokke en stapten in. Toen ze weg reed hingen drie hoofden uit het portierraam, drie handen wuifden naar Fokke, die met z’n groote hand terugwuifde in een waar achtige stemming, die omgekeerd evenredig was met z’n onhandigheid op dit gebied. Wat gezellig had m’n vrouw de tafel aange richt; bloemen en nog T eens bloemen; een der kistjes had ze uitgepakt en de kievitseieren waren reeds gekookt. Ze lagen op een schaal, waarvan de bodem bedekt was met ’n servet, omkransd door mooi gras. Hoe heerlijk wij ons dineetje gebruikten, hoe leuk we keuvelden, hoe prettig ’t kleintje Mokka met een lekkere sigaar ons in stemming hield, dat is niet te beschrijven. ’s Avonds om tien uur stonden de vrienden op; zij bedankten mijn vrouw hartelijk en wij namen afscheid Ook wij gingen, vroeg ter ruste; morgen wach ten mij weer de beslommeringen van het tegen woordige drukke leven Gegroet waar hij mij door u werd aanbevolen.” van wèl-overwogen bedrog geweest! Dat (Nadruk verboden.) „Kom, kom, Monsieur de Salès,” hoorden wij thans de stem van den Graaf. „Het is eert geluk, dat wij zonder getuigen zijn. Ver scheur die verraderlijke biljetten en zegen het toeval, dat u in aanraking gebracht heeft met iemand, die niet onverbiddelijk is in het straffen’van de misdaad.” „Er heeft geen misdaad plaats gehad. Ik ben het slachtoffer van een mystificatie,” bracht de jonge man, dien wij nu' M. de Salès hadden hooren noemen, er met moeite uit. De Graaf de Villemiers lachte nu even: een korten, drogen lach. „U is wel naief, dat u gelooft, u (met der gelijke praatjes uit de zaak te kunnen red den!” zeide hij toen. „De heele wereld kent u als een lichtzinnig mensch en een harts tochtelijk speler. Omtrent uw eigen reputatie zult u zich wel geen illusies maken. Wan neer ik met'mijn verhaal voor den dag kom, en u daartegenover niets anders te beweren hebt dan dat u het slachtoffer van een mysti ficatie is, dan zult u wel begrijpen, aan wien van ons beiden men geloof zal schenken.” Er klonk nu een geluid, dat verdacht veel geleek op een korten drogen snik, en daarop igl dil fabril\aat in de an Tegen leverkwalen galzucht, hartwater, verstopping en alle voe dingsstoornissen gebruike men de zeer zacht werkende Foster’s Maagpillen, welke geen kram pen veroorzaken en geen verstoppende reactie hebben. Prijs f 0.65 per flacon, alom verkrijgbaar. Velen hebben tot hun schade ondervonden, dat de gevolgen van influenza en griep soms erger dan de kwaal zelf zijn. Een van de gevolgen is achteruitgang van de nieren, en dit kan maanden van pijn en ellende met zich brengen. Bij kou en koorts toch worden de teere nierorganen overspannen door hun pogen om de ongewone hoeveelheid onzuivere stoffen uit het bloed te filtreeren. Zorg voor de nieren bij deze inspanning zou uitputting voor komen, doch hoe zelden wordt die zorg besteed. En deze verwaarloozing leidt tot ontsteking van de nieren en blaas, urinekwalen, onzuiver bloed, niergruis, nierwaterzucht, rheumatiek, steen, rug pijn, duizeligheid enz. Foster’s Rugpijn Nieren Pillen baten tegen deze nierverschijnselen. Wees niet moedeloos door vroegere verwaarloozing; hoewel vroegere behandeling het best is, kan verdere ernstige ontwikkeling voorkomen worden. Dit speciaal geneesmiddel voor de nieren behaalde zelfs bij gevorderde en ernstige nier- en blaaskwalen suc ces. Duizenden dankbare mannen en vrouwen hier in het land danken hun goede gezondheid aan tijdige behandeling met Foster’s Rugpijn Nieren Pillen. De handteekening van James Foster op de verpakking waarborgt de echtheid. Foster’s Rug pijn Nieren Pillen zijn te Sneek verkrijgbaar bij de firma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma a f 1.75 per doos. Stremming der scheepvaart. De Burgemeester van Sneek brengt ter open bare kennis, dat vanaf 13 tot en met 18 Juli a.s. alle scheepvaart door de Zuiderstadsgracht te Sneek, tengevolge monteeren van de nieuwe brug, gesloten zal zijn. De Burgemeester voornoemd, P. J. DE HOOP. om de gevolgen te verijde- „Daaraan zal het niet mankeeren”, zeide i'.'un. „Maar intus- schen is het de vraag, wat deze M. Gros, die toch ongetwijfeld door u tot op zekere hoogte is ingewijd, met zijn luisteren beoog de. Ik zie niet in, dat hij er iets mee te win nen had.” Wordt vervelgd. yWWWBHBEBBB JWJBgnnNBli. „Ik dank u, M. Ie Comte!” „Maar”, opnieuw werd de stem van den Graaf droog en snijdend, „geen poging om te ontsnappen, m’n waarde heer! U staat onder surveillance; wees zoo goed dat in het oog te houden.” Wij hoorden aan het verschuiven van de stoelen op den parketvloer, dat de twee mannen opstonden en ik maakte mij gereed, naar de speelzaal terug te keeren. „Nog niet, Willy!” klonk het op eens naast mij. „Nu is het oogenblik gekomen om ruzie met je te maken. Bedenk, wat ik je gezegd heb en verwonder je over niets!” Tot mijn stomme verbazing greep M. Du val mij plotseling bij den kraag en ontwik kelde daarbij een lichaamskracht, die een oningewijde in zijn beverige armen zeker niet vermoed zou hebben. Tezelfdertijd overstelpte hij mij met een zee van lieflijk heden in de Fransche taal, maar zorgde er blijkbaar voor, aan zijn verontwaardiging niet al te luid lucht te geven. De beide heeren waren intusschen op den drempel verschenen en keken met eenige verbazing toe. M. de Salès echter, die zeer bleek was,, hield zich niet lang op. Hij had blijkbaar, in zijn tegenwoordigen gemoeds toestand, geen lust om zich te bemoeien met dingen, die hem niet aangingen. Vluch tig groetend trad hij de gang in en ver dween door de portière, die toegang gaf tot de trap, waarmede men naar beneden ging om het huis te verlaten. Mij steeds bij den kraag houdende, trok M. Duval mij thans het vertrek binnen, maar vond gelegenheid mij, te midden van den rijtuig naar huis gestuurd én nu vind ik hem teren: „Stel je ’n beetje te weer, Willy! Maar met mate, als ’t je blieft!” Ik maakte mij dus vrij uit zijn greep, stelde mij in postuur en vroeg met dreigende stem, wat dit alles te beduiden had. Tot eenig antwoord trad de Graaf de Villemiers op de deur toe en draaide den sleutel om. Had hij dit vroeger gedaan, wij zouden dien nacht heel wat minder belang rijks gehoord hebben! „Ik ondersteun ’t verlangen van M. Gros”, zeide hij kalm. „Gaarne zou ik de verklaring ontvangen van deze onverwachte scène.” „Het is begrijpelijk genoeg, dat u zich over de zaak verwondert,” zeide M. Duval. „Maar mijn vriend, M. Gros,” (hij sprak het woord „vriend” op smalenden toon uit) „zal minder verwonderd zijn. Wie voor luister vink speelt, moet op dergelijke verrassingen zijn voorbereid.” „Heeft hij voor luistervink gespeeld?” Er lag een stille bedreiging in deze woorden van den Graaf. „Laat mij u de zaak uitleggen”, zeide M. Duval, terwijl hij op een stoel zitten ging en mijn bewaking overliet aan De Villemiers, aan wal stappen, mannen, vrouwen en kinderen. Vlak bij ons legde een groote melkschouw aan; hierin bevonden zich een tiental mannen, allen reeds vergrijsd. Zij plaatsten een groote kist op het kopje van den wal en begonnen toen „achter elkaar” en niet in den slag het land af te loopen. Zijn ze gek? vroeg Paping. Maar Fokke wist de oplossing. -Dat is de oudste eierzoekersclub van onze provincie, beweerde hij; hunne oogen zijn slech ter geworden en nu redeneeren ze zóó: Wat de eerste over het hoofd ziet, kan door de tweede nog gezien worden, en zoo door; zóó vertegenwoordigen ze één flink ziend persoon, alleen natuurlijk bij het „zoeken” en niet bij dat gedeelte, waar kunst bij komt, m. a. w. in de verte. Die groote kist, ging hij voort, is nog een attribuut uit den tijd van de oprichting der club. Toen werden hier zóóveel eieren gevonden, dat deze grootte van kist noodig was om ze te ber gen; thans dient ze voor proviand, kooktoestel en wat er meer noodig is; voor eieren behoeven ze thans geen ruimte meer beschikbaar te heb ben! Dat geloof ik direct, zei Walter; wij lachten. Zoo langzamerhand liep het land vol; het leek wel of er talrijke clubs bestonden, die dezen dag hadden uitgezocht voor hunne tocht. Het herinnerde mij aan een plaat, die ik inder tijd in een Duitsch geïllustreerd tijdschrift had gezien en waaronder stond: „das Eierrapen in Holland”. Dames in zomertoilet, heeren in rok en hooge hoed liepen of wandelden in een park; hier en daar bukte zich een heer, bezig de ge vonden eieren in den hoogen hoed te bergen; de dames zagen er naar. Er was echter één verschil; hier in ons veld liepen menschen genoeg, maar zich bukken, dat zagen we sporadisch. Dit alles was aanleiding, dat Fokke voor stelde het land maar niet meer in te gaan. Het was thans de kaptein, die practisch begon op te treden. Hij stelde voor om den middag trein te nemen uit Heerenveen, ’n mooie ver binding, waarmee we ca. half zes in Arnhem konden zijn. We hadden nog alle tijd om onze bagage bij elkaar te pakken. We stemden geheel met hem in; Fokke zou alle eieren in kistjes doen, met zaagmeel aange vuld dat hij in een flinke bezending had mee genomen. En toen we onze „oogst” zagen, stonden we pafwat ’n eieren; en wat ’n soorten Toen alles klaar was, hcschen we de zeilen, zoodat we nog rustig en heerlijk konden profi- teeren van onze laatste zeiltocht. Het ging zijwind de Geeuw uit; we draaiden het Akkrtimer-rak op en zeilden daarna rustig langs het Deel verder de Heeresloot in. Paping was in het vooronder gegaan; hij kwam thans terug met een flesch rijnwijn (ik meende dat hij ze Yquem noemde) en vijf glazen. Hij trok de flesch open en schonk alle vijf glazen boordevol; daarna reikte hij niet zon der morsen aan ieder ’n glas aan. Wat er toen volgde, daar verbaas ik mij nog telkens over. Paping stond midden in de achtermastruimte, z’n glas in de hand; hij sprak! (Nooit had ik nog een speech van hem gehoord.) Hij sprak het volgende: Vrienden! Ik noem jullie allemaal vrienden, omdat naar mijn inzicht en gevoelen eene verhouding, die als zoodanig kan worden betiteld, alleen af hankelijk is van de persoonlijkheid en nooit van stand, wat dikwijls geld of geboorte beteekent. Dus: Vrienden!... Jij, Haakman, bent mijn vriend uit negatieve persoonlijkheid, omdat je zoo’n lieve vrouw hebt. Dank je, zei ik. den, onverwachts naar buiten kwamen, zou den zij ons daar aangetroffen hebben in een positie, die voor onze eigenliefde niet zeer aangenaam was, ook al waren onze bedoe lingen zuiver! Intusschen begon, na eenigen tijd, de Graaf opnieuw te spreken. Zijn stem had een beschermenden, bijna vaderlijken klank. „Ik heb u al gezegd, mijn jonge vriend”, aldus begon hij, „dat ge niet te doen hebt met iemand, die onverbiddelijk is, waar het betreft de fouten van de jeugd door de vin gers te zien. Wij allen hebben onze zwak heden en het is een plicht, die ons door rede en menschelijkheid wordt opgelegd, den zwakken broeder te steunen en te red den, wanneer hij in een afgrond dreigt te storten. Ge staat op den rand van zoo’n af- grondL jonge vriend. En ik ben bereid u de reddende hand te reiken.” „Ik zal u dankbaar zijnmits ge mij maar niet voor schuldig houdt.” „Wees nu niet kinderachtig, M. de Salès”, hernam de Graaf en ik kon mij voorstel len, hoe hij de spitse kin agressief naar voren stak „uw schuld of onschuld doet niets ter zake. De wereld zal u voor schuldig houden, dat weet u even goed als ik. Ik ben bereid, de onaangename gevolgen daarvan van u af te wenden.” „U behoeft slechts te zwijgen,” zeide M. de Sales. „Juist! En ik ben bereid dat te doen, onder zekere voorwaarden. Maar daarover praten wij nu niet verder. Voorloopig zal ik u on- bleef het zóó lang stil, dat ik ongerust begon gestoord laten gaan. Overdenk den toestand, te worden; als de twee mannen, die daar-'en kom daarna wederom tot mij. Ik zal u binnen een zoo eigenaardig gesprek voer- dan misschien een voorstel kunnen doen.” stroom verwijten, in hét Engelsch toe te luis- hier, aan de deur van dit vertrek, zóó be- DRUKKERSWIJSHEID. XXVII Z. M. de Verbruiker. Er is een tijd geweest, dat de verbruiker feite lijk een ondergeschikte, zij het dan onmisbare, rol speelde en dat de verkooper de markt in handen had. De verbruiker kwam bij hem en stelde zich tevreden met alles tegen eiken prijs. Dat was in de dagen van den Grooten Oorlog en kort daarna. Dat is nu anders. We hebben nu de „buyers- market”, hetgeen wil zeggen dat Z. M. de Ver bruiker opnieuw regeert. Hij kan te kust en te keur terecht tegen dalende prijzen. De goede zakenman houdt met dezen veran derden toestand rekening. Hij beseft dat het nu zijn taak is Z. M. de Verbruiker te winnen, te behagen en te behouden. De levering van goede waar tegen billijken prijs kan hem daarbij behulpzaam zijn, maar het leeuwendeel van het werk moet door de Reclame ge daan worden. Bij het maken van reclame kunt gij goed drukwerk niet ontberen en dat leveren en drie medailles de twee Roukema’i en Jouw- ima, 2e prijs f 60 G. Koster en KI. Kooistra te Dokkum en A, Rienitra te Sneek. 8e prjji f 30 T. Zjjlstra, J. A. Reitsma en J. Arende allen te Witmarsum. Aan de Zondag a.s. te Ried te houden groote kaatipartij (3 kaatsers uit één plaats) zullen uit Sneek deelnemen, J. de Vries, L. Ringma en J. Meester o.e.a. Rienstra speelt in één partuur met KI. Kooi stra en G. Koster van Dokkum op de groote jaarl. kaatspartjj te Harlingen. Demonstratie van Rijkegroepen. Deze demonstratie, gedurende eenige weken reeds overal aangekondigd en besproken, had Woensdag te Leeuwarden plaats. Uit alle doe len van ons gewest waren de jongelui in de hoofdstad samen gestroomd, in het geheel 2850, behoorende tot 104 Rjjksgroepen. Om half tien was het verzamelen op de vee markt en om 10 uur begon de optocht van alle groepen, tezamen 1100 jongens en 1250 meisjes, gekleed in kleurige, fleurige pakjes, begeleid van vaandels en muziek. Men trok naar de Wilhelminabaan, waar de repetitie dor vrije oefeningen plaats had. ’s Middags 2 uur werd op het zelfde terrein de demonstratie geopend met toespraken van Jhr. Mr. van Beyma, burgemeester van Leeuwarden, en den heer M. J. Graafland, inspecteur der lichamelijke opvoeding, 8e in spectie te Deventer, waarna de vrjje oefenin gen onder leiding van den heer v. d. Werf uit Heerenveen begonnen. Zjj werden door duizen den gadegeslagen en verliepen in de beste orde. Om drie uur werd m-t de uitvoering der «xtra-nummers als grensslagbal, Duitsche drie sprong, spel, Tremplinpaard, staafoefeningen enz., enz., een aanvang gemaakt. Bovendien werd er gekaatst door den Ned. Kaatsbond, aan de rek gewerkt door de Gymnastiekver- eeniging „Leeuwarden” athletiekuitgevoerdldoor Thalia” te Leeuwarden, gekorfbald door „Friso” te Leeuwarden en vrije oefeningen vertoond door de Leeuwarder Turnbond. Het weer hield zich vrjj goed. Deze demon stratie mag dan ook als uitnemend geslaagd worden beschouwd. Verechijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers ioxx Telefooa No. 150. Volaana voorwaarden overeengekomen met de Hollandsohs Algemeene Verse» 7000 kerlsgs-Bank ta Schiedam rijn onze Abonné’e verzekerd tegen ongelukken voor «VVv lang fabriaksverpakki ngv. Arnhem, eind Juni 1921. XXII. Onze laatste dag! ’t Zag er al direct naar uit, dat er op dezen dag niet veel van ons eierzoeken zou komen. Midden in den nacht had ik herhaaldelijk ge klop gehoord en toen Fokke ons in den ochtend- schemer wekte, bleek het dat wij bezoek hadden gekregen. Naast ons lag een bootje met twee mannen; zij vertelden dat ze in den nacht hier reeds heen geroeid waren en den tijd hadden zoek gebracht met pijpjesrooken. Het geluid was veroorzaakt door het herhaal delijk uitkloppen van hunne pijpen tegen de boot. Van alle kanten kwamen thans vaartuigen op zetten; vrachtscheepjes, pramen, bootjes met en zonder aanhangmotor, schouwen en wat al niet meer. En allen zetten hunne menschelijke lading aan wal, die direct „in den slag” het land begon af te loopen. Soms zelfs zagen we ’n heele familie Abonnementper jau f 2.50 fr. p. post f 3.60. Buitenland f8.—alles bij vooruitbetaling. Lom Noa. 5 et. Ad verten tién 10 ct. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur bij levens- 700 gld. ingeval van over- (CA gld. bij verlies van 7C gld. bij verlies CA gld. bij verlies van JC gld. bij verlies ige Invaliditeit. *uu lijden binnen 80 d. 'vu eén hand, voet ol oog lv van een duim, vu een wijsvinger. van een vinger te worden; als de twee mannen, die daar-'en kom daarna wederom tot mij. Ik zal u i J’- 1 1.1 M langstellend luisterend naar wat hierbinnen geschiedde, dat hij mij niet eens hoorde aan komen!” Hoe handig was hier waarheid en fantasie dooréén gemengd! Mocht Graaf de Ville miers mij de eer hebben aangedaan, mij ook zijnerzijds onder observatie te nemen, hij zou moeten bekennen, dat wat de oude tooneel-directeur vertelde, volkomen in overeenstemming was met de feiten. Maar waartoe de geheele comedie diende, begreep ik in de verste verte niet. „Het schijnt, dat u nieuwsgieriger is dan goed is voor uwe gezondheid,” zei de Graaf op drogen toon, zich daarbij tot mij rich tende. „Hebt u inderdaad iets gehoord van wat hier in de kamer is afgehandeld?” „Dat is onmogelijk!” viel M. Duval hier haastig in. „Ik zag hem zijn plaats innemen en hij stond hoogstens ’n minuut met zijn oor tegen de deur aan.” „Gelukkig!Voor hèm!” zeide de Graaf veelbeteekenend. „Intusschen begrijp ik niet,” vervolgde hij, zich in het bizonder tot Duval richtende, „hoe zóó iets mogelijk is, die naast mij stond en mij de hand op den „Vermoedelijk ben ik het slachtoffer schouder had gelegd. „Den heelen avond al een - is mij het vreemde gedrag van M. Gros op- spijt mij en wij zullen alles in het werk gevallen. Met zijn vrouw is hij van het eene moeten stellen einde van de zaal naar het andere geslen-;ien! terd, voortdurend de aanwezige gasten ob- i serveerend en beluisterend. Slechts nu en de’ Graaf op scherpen toon dan namen zij blijkbaar voor de leus! aan het spel deel. Een paar maal heb ik hem met anderen fluisterende woorden zien wis selen. Daarop heeft hij zijn vrouw in een

Sneeker Nieuwsblad nl | 1921 | | pagina 1