u af I NIEUWSTIJDINGEN. 1 Officieel gedeelte. BUITENLAND. REKLAMEKOLOM. 1 r- r, MEUBELFABRIEK „NEOËRLANO.” LAGERE NOTEERINGEN DER GRONDSTOFFEN, VERMINDERING IN LOONEN EN GROOTE VOORRADEN, STERK VERLAAGDE PRIJZEN. '3 16 Bijwsl HIEDWESNEBKER CODRANT ft. 9! !U Zalrtl 15 AoiDSlK 1331. geen R. K. K. i: f Kirill mi r~ isswaööSffs» Groningen. Franco levering. J. A. HUIZINGA, Westersingel, Telefoon 118. SECRETARIE. De Secretarie der gemeente Sneek is Woens dag 17 Augustus 1921 geopend van 8J/2 tot 9J/2 uur ’s voormiddags. DOOR I. KERMIS SNEEK. De Commissaris van Politie te Sneek brengt ter kennis, dat niet zal worden toegestaan het maken van straatmuziek en het geven van ver- tooningen op straat. Sneek, 10 Augustus 1921. De Commissaris van Politie, WALRAVEN. KERMIS SNEEK. De Commissaris van Politie te Sneek herin nert belanghebbenden aan de bepalingen der Arbeidswet, luidende: „Een jeugdig persoon mag geen arbeid ver richten, bestaande in gevaarlijke kunstverrich tingen en in het deelnemen aan kunstverrich tingen voor zoover dit gevaar oplevert” Deze waarschuwing geschiedt ter voorko ming van overtreding. Sneek, 10 Augustus 1921. De Commissaris van Politie, t WALRAVEN. werd opgegeven de wederinvoering in de ge vangenis van de strenge bepalingen uit vredes tijd. De directie van de gevangenis heeft de troe pen te hulp moeten roepen. De oproerlingen verschansten zich in hun cellen. De militairen maakten toen van hun vuurwapenen gebruik. Vier gevangenen zijn doodgeschoten, een aan tal zijn gewond. De toestand is nog gespannen, daar de gevangenen in twee partijen verdeeld zijn. De extremisten bedreigen de vreedzamen met den dood. In de omgeving van de gevan genis is men alles behalve gerust en vreest men een uitval der gevangenen. De oproerlingen had den zich wapenen weten te verschaffen door middel van bezoekers. Men zoekt achter deze beweging de hand der communisten. Deze in druk wordt versterkt door het feit, dat de com munistische Rote Fahne het met ijver voor de oproerlingen opneemt. De telefoon In NewYork. Het is da» nu in New-York zoover gekomen, dat het aantal telefonische aansluitingen, tegen einde 1921, het millioen zal pasieere». New York heeft thans reeds meer telefoon aanslui- tinges, dan alle hoofdstads a va» Europa en Azië tezamen. Het aantal gesprekken per dag bedraagt vier en een kwart millioen daarvan vallen er in het morgenuur van tienen tot elven, vgf honderd duizendop dat uur tele- foneeren er dus totaal een millioen menschen te New-York. Dit mag den vreemdeling het gevoel geve», lat hg de telefoonjuffrouw met zachte waar> leering moet gedenken, ook al Ijjdt hij name loos. Er worden te New-York, in den loop van oo’n dag, door gebruikers en door personeel tezamen, circa vjjftien millioen nummers gezegd, •chrgft de N. R. Crt. De New-Yorksche telefoon-maatschappy gaf in 1914 aan nieuw materiaal en aan nieuwen hijbouw circa zeven millioen dollars uit, over 1920 steeg dit bedrag tot zes-en-twintig millioen dollars. Doch de grootste bezwaren, erbonden aan deze geweldige toeneming, zgn gelegen in de moeilijkheden bg het betrekken van nieuwe materialen, als toestellen, uitrus tingen. Eén groot schakelbord kan tien duizend vjjf honderd telefoonlijnen bedienen, door middel van twee honderd personen. Er loopee vgf-en- twintig duizend mylen draad door en er be vinden zich vijftien duizend kleine electrische lampjes op, om de telefoniste te waarschuwen bg den aanvang en het einde van een gesprek tussche» twee abonié’i. Eén man zou er theoretisch vgf-en-dertig jaar over arbeiden, om zoo’n schakelbord te vervaardigen, doch een flink getal werklieden werkt er toch altijd aog één jaar over om het te maken en één jaar om het te installeeren. En desk eens na over het materiaal, waar het al niet moet van daan komen De Rubber uit Brazilië, het lood ait de mijnen van Missouri, het koper uit die van Nevada. Schellak komt van de Indische vijgoboomen, antimoon van de Straits Settle ments, Pittsburg levert het staal, China en Japan de zgde en de geheele wereld draagt bg in de voorziening van ’t hout. Een telefoon is ’n sprookje. KORT GEMENGD NIEUWS. De wandelaars te Daytoa werden Zater dag verschrikt door een auto zonder bestuur der, welke in volle vaart de hoofdstraat van de stad kwam afrij den. De schrik sloeg echter over in vrooljjke verbazing toen bleek, dat de „auto zonder bestuurder” nauwlettend de aan wijzingen van de verkeersagenten volgde. Ein delijk hield de wagen stil voor het groote postkantoor. Uit een andere auto stapte de bestuurder, kapitein Vaughan, die door middel van een toestel voor draaldooze telegrafie dit kunstukje volbracht had. Mevrouw Martha Truelove London's oudste inwoonster, heeft Zondag haar 105en verjaardag gevierd. Zjj kreeg een heelen stapel geluk wen schen, welke haar eenig kind, de heer E. Truelove, die by haar inwoont, haar heeft voorgelezen. Truelove vertelde aan een verslaggever vrn de Dailly Mail, dat zgn moe der neg van alles mee at en nimmer medicij nen innam. Als zjj spreekt van „vroeger”, noemt zjj den eersten tjjd van haar huwelijk da gelukkigste jaren baars levens. Haar man is 35 jaren geleden gestorven. KERMIS SNEER. Burgemeester en Wethouders van Sneek ma ken bekend, dat door hen in het belang van de goede orde is bepaald: dat de vaste ligplaatsen voor stoombooten en andere vaartuigen op Woensdag 17 Augustus e.k. niet geldig zijn en dat de regeling der lig plaatsen op dien dag aan de politie is opge dragen. Sneek, 10 Augustus 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. DE HOOP. De Secretaris, MAASSEN, loco-secr. Raadsvergadering. Vergadering van den Raad der gemeente Sneek op Maandag 15 Aug. 1921 7j4 uur ’s avonds. De agenda telt 7 punten. Als punt 3 komt aan de orde:Nieuwe stemming over het advies van B. en W. op het adres van het be stuur der afd. Sneek van de Vereeniging „Volks onderwijs” en ander organisaties betreffende de inrichting van het openbaar lager onderwijs. VOETBAL. Dimdagavond speelde het voorloopig Sneeker Elftal tegen een zoor versterkt Zwaluwen Elftal. Er werd flink spel vertoond. Rust brak aan met 00 Daarna namen de Zwaluwen met 1 0 de leiding. Het Saeeker Elftal wist hierdoor aangevuurd, spoedig geljjk te maken en even voor het einde de leiding te semen en deze te behouden. - Geslaagd voor de m. o. acte teekenen (Mc) de heer P. Toereppel, leeraar Ambachts school alhier. ST. N1COLAASGA, 11 Aug. Aan de gehou den keuring van afstammelingen van den hengst „Bles Gallus”, gestationneerd bij de logement houder F. Homminga, namen deel 13 enters, 9 veulens geb. vóór 15 Mei en 13 veulens geb. na dien datum. Uitslag ais"volgt: a. prijs f 10, S. Buma te IJpecolsga, premie f5, W. Frankena te Heeg, cadeau f2.50, A. Hustema te IJpecolsga; b. pr. f7.50, B. D. Okma te Woudsend, premie f5, S. J. Leenstra te Gaastmeer; c. pr. f7.50, J. R. de Jong te Scharsterbrug, premie f5, A. v. d. Hoek te Broek. Jury-leden waren de heeren: L. K. Agricola, A. v. d. Weij en K. O. de Jong allen te Doniaga. HEEG. Mej. M. G. A. Mulder alhier komt voor op de voordracht voor onderwijzeres aan de openbare school te Waterhuizen. Loting voor de lichting 1922. De Commissaris der Koningin in Friesland heeft een regeling vastgesteld van de loting voor de lichting 1922. Doniawerstal te Langweer 16 Sept., Lemster- land te Lemmer 17, Stavoren te Stavoren 19, Hein. Oldephaert en Noordwolde te Koudum 19, Hindeloopen te Hindeloopen 20, Workum te Workum 20, Wijmbritseradeel te Sneek 21, Sneek te Sneek 22, Ijlst te Sneek 22, Hennaar- deradeel te Wommels 23, Bolsward te Bolsward 24, Sloten te Sloten 26, Gaasterland te Balk 26, Rauwerderhem te Rauwerd 27, Baarderadeel te Mantgum 27 en voor Wonseradeel te Wit- marsum 28 September. De 3 Ocfob: r-wiering te Lelden. Dé waarsemendc burgemeezter va» Leiden, wethouder Pera, heeft toestemming geweigerd aan het bestuur van de 3 October-vereeniging tot het houden van kermisvermakeljjkheden op het Schutterveld, op dea Zaterdag voorafgaande aan da 3 October-viericg. Door des burge meester werd dit steeds toegestaan. In de cel dood gebleven. Den 3den September 1920, dus reeds bijna een jaar geleden, werd een kastooper van de Javasche Bank te Amsterdam op klaarlichten dag in een perceel in de Olofsteeg, waar hij niets te maken had, door een vrouw met hare handlangers beroofd van f30.000. De politie had groote moeite om licht in deze zaak te verspreiden. Successievelijk werd een vijftal personen in arrest gesteld, die men verdacht, de berooving te hebben gepleegd, althans ver dacht meer van het geval af te weten. Dinsdag j.l. zou dit vijftal voor de vacantie- kanier der rechtbank moeten verschijnen. De zaak is er echter niet gemakkelijker op ge worden, nu een der gedetineerden, de tapper Jan de Boer, wonende Spuistraat, in den nacht van Zondag op Maandag in het Huis van Be waring te Amsterdam overleden is. Jan de Boer had ongeveer elf maanden in hechtenis gezeten. Dinsdagnacht, toen een der bewakers als gewoonlijk de gedetineerden con troleerde, merkte hij, dat de Boer in een onge wone houding op zijne krib lag. Toen de deur werd opengemaakt, bleek de man overleden te zijn. Hij werd er van verdacht de heler van het gestolen bedrag te zijn. Dronken kinderen. Te Rotterdam zijn aangehouden vier jongens van 912 jaar, die hadden ingebroken in den Doelen en daar 21 flesschen oranjebitter hadden gestolen. Zij hadden deze verborgen in een pak huis bij den Doelen, waar zij zich aan den in houd der flesschen hadden te goed gedaan, met het gevolg, dat zij bij de ontdekking allen stom dronken waren. Een tapverbod te Zwolle. De gemeenteraad van Zwolle nam het be sluit een tapverbod in te voeren, waarbij het o. m. een houder van een voor ’t publiek toegan kelijke localiteit verboden is sterken drank te verstrekken op Zondagen, feestdagen en des Zaterdags na 12 uur des middags, en op Maan dag vóór 12 uur des middags. Ernstig ongeluk. Woensdagmiddag heeft op den Utrechtschen Bg het baden in zee is te Leek (N.H.) Zondag verdronken de 12-jarige K. L. die daar gelogeerd was. In haar woning in de Wijde Broedersteeg te Rotterdam is juffrouw de P. met haar doch tertje van 7 maanden op den arm van de trap gevallen. Zij kwam in het portaal terecht boven op het kind en werd bewusteloos opgenomen. Het kind is aan de gevolgen overleden. Juf frouw de P heeft eenige kwetsuren gekregen. De 22-jarige H. K. en de 20-jarige A. Br., beiden te Veendam hadden verkeering. Daar de ouders van een der verloofden tegen het huwe lijk waren, hebben beiden arsenicum ingenomen, ten gevolge waarvan K. is overleden. Het meisje hoopt men in het leven te houden. In het Engelsche Lagerhuis is Maandag een der leden, Wintrinhaus, plotseling in de leeszaal dood neergevallen. Het Huis js oninid- dellijk verdaagd. Beroovingen. Een lezer van de „Maasb.” vond van Amster dam in zes maanden tijds gesignaleerd meer dan honderd gevallen van berooving, waarbij wij, zegt hij, gerust mogen voegen evenveel beroovingen, die om welke reden dan ook niet werden aangegeven. Bij dat hondertal beroovingen gingen verlo ren: 145 pond sterling, achttienduizend vierhon derd veertig mark, een chèque van vierhonderd tien duizend tael en drie en veertig duizend drie honderd zestien gulden. Er vielen zeker ook kleinere bedragen aan die hyena’s ten prooi maar verreweg de meeste bedragen gingen over de 100 gulden. Ja er zijn slachtoffers die op eenmaal 33000 mark, 8000 frs., en 900, 1000, 3000, 6000, 6500, ja 8400 gul den „verloren”. Werkgevers. Mej. Chr. Reinhardt te Groningen, verf. R. K. Vrouwenbond, secretaresse. Dr. J. A. J. Tonella te Groningen. M. Visser te Leeuwarden, vert. R. Werklieden vereeniging. „Steppie” staan. Men meldt uit Maarssen aan het „Centrum”: Zaterdagmiddag keerde een werkman per fiets huiswaarts, toen hem onderweg door een meisje gevraagd werd, of zij op zijn „steppie” mee mocht rijden. De man voldeed aan het ver zoek en bracht haar van Maarssen naar Maars- seveen. Hoe vreemd stond hij evenwel te kijten, toen hij bij thuiskomst zijn portemonnaie miste met circa 50 gulden er in! Direct keerde hij denzelfden weg terug en hoopte zijn verloren schat terug te vinden. Wat echter tevergeefs was. Ten einde raad stelde hij de politie in kennis met het gebeurde. Deze wist het meisje spoedig te arresteeren. Zij bekende de portemonnaie gerold te hebben. Het geld was al zoo wat op. Een groet aan het Nederlandsche volk. De nuntius, mgr. R. Vicentini, titelvoerend aartsbisschop van Helenopol, die Woensdag avond 8 uur te 's Gravenhage aankwam, heeft te Brussel door middel van de „Msb.” de vol gende officieele boodschap en groet aan het Ne derlandsche volk gezonden: „Bij mijn aankomst in Nederland groet ik de Nederlandsche regeering, het Doorluchtig Ne- derlandsch Episcopaat, de Nederlandsche Ka tholieken en al de andere Nederlanders en ik ben gelukkig den voet te mogen zetten in dit zoo edel en gastvrij land.” Beroepsvoetbal. Dinsdagavond heeft te Amsterdam een bijeen komst plaats gehad van een aantal bekende Amsterdamsche eerste klasse voetballers ter be spreking van de oprichting van een club van be roepsvoetballers daar ter stede. Het gevolg van deze vergadering is geweest, dat een zoodanige vereeniging inderdaad is gesticht onder den naam „Amsterdam”. Voorloopig is als secretaris aangewezen de heer M. F. Lizé. Een 15-tal spelers hebben defi nitief toegezegd als lid toe te treden. De kleu ren waarin het elftal uitkomt, bestaan uit rood zwart shirt met witte broek. Schriftelijk is aan den N. V. B. de erkenning van deze nieuwe ver eeniging aangevraagd. De 15 spelers, waaruit de nieuwe vereeniging is samengesteld, zijn: Gebrs. Pelzer, Couton, De Natris, Van Dort, Delsen en Hordijk (allen van Ajax), Schindeler, Van der Kluft, Van Diermen, Mazurel en Lietzen (van Blauw Wit) benevens Van Gendt, De Lange en Grobben (van de Spar taan). De bedoeling is om niet meer spelers als lid van „Amsterdam” toe te laten. Nieuw hemellichaam? Uit New-York wordt d.d. Dinsdag het vol gende aan de Daily Mail gemeld: Er zijn thans nadere bijzonderheden over een nieuw hemellichaam, dat Zondagavond nabij de zon is waargenomen door waarnemers van de Lick sterrenwacht in Californië. Het lichaam werd het eerst opgemerkt door vijf leden van den staf van het observatorium, aan wie het duidelijk met het bioote oog zicht baar was, kort voor zonsondergang. Bijzonder heden daarover werden doorgegeven aan andere observatoria in verschillende deelen des lands, waar men op den uitkijk is naar een her-ver- schijning. De beschrijving, die door de autoriteiten der Lick sterrenwacht werd verstrekt, was als volgt: Een ster-achtig lichaam, zekerlijk helderder dan Venus, drie graad beoosten en één graad bezuiden de zon, werd 7 minuten voor en ook bij zonsondergang gezien met het bioote oog, door vijf waarnemers. Het ging achter een lage wolk. Er is de meeste kans, dat het de kern is van een heldere komeet; minder waarschijnlijk is, dat het een nieuwe ster zou zijn. Oproer in een Oostenrijksche strafgevangenis. In de strafgevangenis voor ernstige misdadi gers te Stein is een groot oproer uitgebroken, Weg bij Arnhem een ernstig ongeluk plaats ge- 1 dat 2 dagen geduurd heeft. De oproerlingen heb- had. Twee meisjes, van 20 a 22-jarigen leeftijd, ben het geheele meubilair vernield. Als reden over Zuid-Oost-Siberië te be»chikken. Het benieuwt on» ook of Japan genoegen zou ne men met het instellen van een internationalen raad voor Azië. Laat Japan de Vereesigde Staten een» voorstellen^een internationalen raad voor Zuid-Amerika ea Mex’co in te stellen Dan zou het eens wat hooren. Tenslotte een berichtje dat niet veel hoop voor de ontwapening» cosferentie geeft: Japan heeft by een firma in Zwitserland Dieselmotoren begteld, tot een badrag van 1 250.000 pd.st, om te worden g-ïastalleerd in reusschtige duikbooten. De bestelde motoren zijn dubbel zoo krachtig als die welke eenigen tgd geladen door de Ver. Staten besteld waren bij dezelfde firma. Opper-Siiezie. Deze zaak bljjft de belangrijkste op het ge bied der buitenlandsche politiek, nu te Pargs de Opperste Raad bijeen is om over de ver- deeling te beraadslagen. Op de vergadering blgken de meeningen van Lloyd George en Briand inderdaad zoo fel te genover elkaar te staan als we vermoedden. De Engelschen beplei ten er een toekenning van hot industriegebied, dat zjj als één geheel wenschen te zien beschouwd aan Duitschland, de Franschen wenschan dat Polen dat geheele gebied zal krijgen. Lloyd George betoogde, dat Opper Silezië laager Duitsch was dan Normaadië Fransch, dat het langer Pruisisch was dan Elzas-Lotharingea Fransch voor 1870, dat er geen onderdrukt volk woonde, dat het Engelsche volk geen onrechtvaardigheid zou dulden, dat hij begreep, dat Fraakrgk bezorgd is voor zyn veiligheid, maar dat deze veilig heid niet bereikt kon worden door onrecht vaardigheid, dat Fraakrgk slechts sterk was door de zuiverheid van zgn zaak en slechts op de hulp van de andere geallieerden kon reke nen wanaeer het deze verdiende. Hg zei ook, dat heel Silezië behoudens een klein gedeelte Duitsch is en zelfs het plebiscietgebied nog voor zeven elfde. Hg kon niet erkennen, dat een boerenstem meer waard was dan een ar- beidersstem of dat Duitschland geen rechten aan de industrialiseeriag ontleende. Mea staat eigenlijk wel ee» beetje verbaasd over deze rede, omdat wanneer men de daarin uiteengezette gedachtengang volgt, de volks stemming eigeslyk geheel overbodig is ge weest. Engeland had dan steeds moeten op komen tegen het toewgzen van gedeelten van dit gebied aau Polen. Dat. het dit niet immer heeft gedaan bg de opmaking vaa het verdrag van Versailles heeft het zelfs gestemd voor toowgzing van geheel Opper Silezie aan Polen heeft ver wachtingen by Polen gewekt, welke thans tot groote verwikkelingen aanleiding kussen geven. Ook het Fransche standpunt lijkt echter al heel weinig aas.uem?lgk daar door hot toewy- zeu van het geheele industriegebied aan Poles een groote groep E uitschors tegen haar wil bij dit rgk zou worden ingelgfd. De hoop dat er een middenweg zal kunnen worden ge vonden is nog niet uitgesloten ea zelfs verge makkelijkt door het volgende voorstel van Lloyd Goorge, dat door den Óppersten Raad is aangenomen „Gezien de moeilijkheden vaa het naast el kaar bestaa», in het middengedeelte van Op- per-Silezië, dat bekend staat onder den naam van industriestrook, van eenerzjjds stedeljjke gemeenten, welke ee» sterke meerderheid voor Duitscblaud hebben opgeleverd, ea anderzgds van bg de steden gelegen oflandelgke gemeen ten, welke een meerderheid voor Polen heb ben opgeleverd gezien eveneens de noodzakelijkheid om voor zoover mogelgk deze toestand in overeenstem ming te brengen met de beginselen sesrgelegd in het verdrag wordt de commissie van deskundigen, die uitgebreid wordt metdehooge commissarissen, uitgenoodigd het vraagstuk opnieuw te oader- zoeken en een rapport in te dienen, waaruit zal blgken welke gemeenten, om redenen van economkchen of topografischen aard niet van de groote stedelgke gemeenten kunneB worde» gescheiden, welke hierboven bedoeld zgn. Het rapport zal tevens aangeven welke spoorwegen noodzakelijk zgn voor het handelsleven en den bloei van deze streek”. Ten gevolge van dit besluit zijn de deskun digen aan het werk getogen. Dit onderzoek opent de gelegenheid voor een compromis, ofschoon de bewoordingen vas Lloyd George’s rede inderdaad zoodadg zijn gekozen, dat hg een dergelijk compromis schgnt af te wjjzen. Blgkbaar heeft hg echter tenslotte het principe vaa ondeelbaarheid van de industrie-strook prijs gegeven. Misschien dat Italië, Japan ea Amerika welke alle ter vergadering vertegenwoordigd zgn, er thans in zullen slagen het Fraische standpunt, dat naar Briand liet doorschemeren voor wg- ziging vatbaar is, met het Engelsche te verzoe- sen. Dc ontwapenings-oosifarant'e te Washington. Het Amerikaansche dept, van Staat is door den Amerikaanschon zaakgelastigde te Tokio ervaa verwittigd, dat Japan gaarne den llden November aaavaardt als^datum voor de opening der ontwapeningsconferentie. Het Amerikaansche blad „de Philadelphia Public Ledger” stelt em werkplan voor van de conferentie van Washington. Daarop staat oader meer de initelling va» een internatio nale» raad, die Azië moet beschermen tegen territorialen roof of economische exploitatie. Verder zouden dat deel van het vaste land van Azië, dat in do buurt ligt van Japan, het van China afhankelgke gebied Mandsjoerge en zekere gebieden i» Zuid-Oostelgk Siberië worden aangewezen als kolonisatiegebieden van Japan. Alle Aziatische naties zouden verder het recht dienen te hebben om immigrante* buiten te sluiten, behalve lieden van zekere ont wikkeling. Hot is een aardig plan dat de Ledger hier opdient, maar men mag nu toch werkelgk eens vragen of de Amerikanen maar zoo in staat zyn, zonder zelfs Rusland te raadplegen, INDIEN GEZOND, BLIJF GEZOND. Maak geen gewoonte van het gebruiken van geneesmiddelen. Als gij ziek zijt, hebt gij waar schijnlijk medicijnen noodig. Maar zoodra gij ■weder gezond zijt, dient gij met het gebruik op rte houden. Zorgzame gewoonten, lichaamsoefe ningen, eenvoudig voedsel, goede ontlasting, en geregelde, verkwikkende slaap dienen u gezond te houden. Wees blij, als gij vrij zijt van verschijnselen van nierzwakte. Als gij er aan twijfelt, kunnen Foster’s Rugpijn Nieren Pillen u helpen. Dit ge neesmiddel schept geen gewoonte-vorming. Onderzoek u zelf. Ontwaakt gij ’s morgens met een doffe, kloppende pijn in den rug? Hebt gij blazen onder de oogen en zijn uw handen en enkels gezwollen? Is de urine bewolkt, zanderig of brandend? Geschiedt de loozing te veel of te weinig? Zijn uw ledematen beverig en rheuma- tisch, vooral bij vochtig weder? Zijt gij moede loos, altijd vermoeid, zonder lust en wilskracht? Wordt gij duizelig na een poos gestaan te heb ben? Hebt gij last van rheumatiek, spit of ischias? Als gij „ja” moet antwoorden op een van deze vragen, is het bepaald noodig, om een speciaal niergeneesmiddel te nemen, en kunt gij niet beter doen dan onmiddellijk te beginnen met Foster’s Rugpijn Nieren Pillen. Te Sneek verkrijgbaar bij de firma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma a f 1.75 per doos. KERMIS SNEEK? Burgemeester en Wethouders van Sneek ma ken bekend, dat de kermis aldaar dit jaar begint op Zaterdag 13 Augustus des morgens 8 uur, om te eindigen op Donderdag 18 Augustus des morgens 8 uur en dat voor den 20sten dier maand alle kramen, disschen, tenten, enz. zul len moeten zijn afgebroken en weggeruimd. Tevens wordt herinnerd aan art. 12 der Al- gemeene Politieverordening, waarbij is bepaald: dat niemand een tent, kraam, tafel of iets der gelijks op den voor den openbaren dienst be stemden grond mag op slaan of daarop uit stalling van goederen hebben, dan na vooraf gaande aanwijzing en na voldoening van het marktgeld. Sneek, 10 Augustus 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. DE HOOP. De Secretaris, MAASSEN, loco-secr. wonende Albert Cuypstraat te Amsterdam, en logeerende bij een familie te Arnhem, fietsten in de richting Oosterbeek en werden ter hoogte van de Brink achterop gereden door een auto. Een van de meisjes fietste links van den weg op het rijwielpad, de andere rechts. Op het waarschnwingssignaal van de auto stuurde laatstbedoeld meisje naar links en kwam daar door voor de auto. De chauffeur haalde ook naar links uit, waardoor het op het rijwielpad rij dende meisje werd aangereden en tusschen de auto en een paal werd gedrukt. Zij kwam er met eenige schrammen en een totaal verbrij zelde fiets af. Het meisje, dat links was uitgewe ken, sprong van haar fiets en werd door de auto overreden. Na eenige oogenblikken is zij overleden. In de nabijheid van de plaats van het ongeval reed een meisje uit Groningen, die van het gebeurde zoo schrok, dat zij tegen een hoop steenen opreed en daarbij verwondingen opliep, die haar overbrenging naar het Elisa- bethsgesticht noodig maakten. De chauffeur, die, volgens ooggetuigen, schuld heeft, kreeg eenige ontvellingen. De overledene is juffrouw D. C. Dacunha. Een R. K. Universiteit. De aartsbisschop van Utrecht heeft, naar de „Tijd” mededeelt, benoemd tot leden van het Comité van Actie voor Stichting der R. K. Universiteit voor de Provinciën Drenthe, Friesland, Groningen: G. Dijkhuis te Zandberg, vertegenw. R. K. Onderwijs. Fr. Eppink, Pastoor-Deken te Groningen. W. Fransen te Leeuwarden, vert. R. K. Middenstand. F. A. Hettinga te Cornjum, vert. Boerenbond. R. L. A. Muller te Groningen, ver. R. K.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1921 | | pagina 1