VEEMARKT-SNEEK KLEEflINGMAËAZIJH Wollen IEK, JA 35 ct. T. R. TJERKSTRA, Dames- en Meisjes-Kleeding iSF’ >s aangevuld met de laatste PARIJSCHE NOUVEAUTÉ s. Ruitenboer WESTERHOF’s KOFFIE. No. 1 Java 40 Preanger 55 „LEEUWENBURG' Officiéél gedeelte ftrandenbiirgh, Boschtna Co. SNEEK RECLAME KOLOM. N ieuwstijdingen Buitenland morgens om 7 uur Crêpe Mousselin Viyella Kamgaren Cheviot Geheel aparte KLEUREN en MODELLEN. Officieel Orgaan dir Gemaenta Sneek. Prijzen p. half pond Woenft^n* 28 April 1*22 Ms. 60 38« Jaargang 7K flld. bij verlie* fffl lv f®d daim, vv dat ONZE COLLECTIE FEUILLETON (Nadruk verboden.) HOOFDSTUK XIII. DE HEL VAN DEN NAR. .j De VEEMARKT te Sneek zal tot nadere aankondiging worden open gesteld voor den aan voer van Vee des Tusschen de twee mannen werd de eerste minuten geen woord gewisseld. Nap sloop heen en weer met zijn hoofd achterover en den hem eigen brutalen glimlach, die zijn R. A. gld. bij verlies van sen wijsvinger, Kruizebroederstraat 26. trouwen zelfs eerder nog als het moge lijk is. Onopgemerkt was hij op zijn gewone ge- druischlooze manier achter hen gekomen. In rok, met glad gekamd haar en lakschoenen lag hij languit op den divan en keek met een boosaardige schittering in zijn oogen naar de broers. Hij hield een onaangestoken si garet tusschen zijn vingers. door ETHEL M. DELL. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgavers Smbbx Telefoen 150. Het loont de moeite, onze collectie te bezichtigen. JORWERD, 23 den gemeenteveldwachter Bonne en den rijksveldwachter Venema werden bij „Lucht en Veld” aangehouden twee personen uit Leeuwarden, die een zak bij zich droegen, gevuld met allerlei voorwerpen van inbraak werkelijk ziek kan men worden wanneer men een verkoudheid in de luchtpijp veronacht zaamt. Gebruik daarom, zoodra U een begin van verkoudheid bespeurt LSkerol-Pastilles. Overal verkrijgbaar Fi®0.50 per doos. 17. op hem. Hij verwaardigde zich zelfs niet den fidibus aan te nemen en zwijgend hield Bertie hem aan het eind van de sigaret. Zijn hand was niet heel vast en even later greep Nap zijn pols vast. De sigaret brandde en Nap keek op. „Het is jammer, dat je te groot bent, om je een pak rammel te geven, Bertie,” zeide hij spot tend en met een plotselinge beweging „Laat ik je niét storen, Lucas,” zeide hij vouwde hij het brandende papier dubbel, Volgens voorwaarden overeengekomen met de H«ltand*oh« Algemeen* Verse- kerlHga-Bvsnk te StahieAam sijn onse Abonné’a wersekerd tegen ongelukken voor in zijn oogen, doch toorn was er niet in te lezen. Nog steeds op zijn kruk leunend, stond Lucas met zijn rug naar hem toe en staarde in het vuur. Ook uit zijn houding sprak geen toorn, doch wel groote moeheid. Abonnement per ja&r f 2.50 frt p. poel f 3.60 Baitenland f8.alles bij voosoitbetaling. Loet? Nor. 5 et. Advertontiên10 ei. p. regel. In ge- Koadah Mudedeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur. ,laat me gaan, oude jongen. Je moet me la ten gaan. Het is niet rechtvaardig, om mis bruik te maken van wat je bent.” De toon, waarop de woorden gezegd wer den, ontnam er iedere opzettelijke prikkeling aan; toch liet Lucas op hetzelfde oogenblik zijn hand vallen, zoodat hij vrij was. ,Goed, Bertie! Ga maar!” zeide hij. En Bertie ging drie stappen, en bleef dan staan. Lucas stond nog onbeweeglijk voor het vuur. Hij keek hem zelfs niet na. Enkele seconden gingen in zwijgen voor bij. Dan keerde Bertie zich impulsief om. Zijn iippen beefden. Hij liep regelrecht terug naar de beweginglooze gestalte aan den haard, lichtte den vrijen arm op en legde dien jongensachtig om zijn hals. „Vergeef het mij, oude jongen.” „Wat je niet gedaan hebt?” vroeg Lucas met een vriendelijk lachje. „Neen, dat ik een onredelijke bruut ben,” zeide Bertie echt-gemeend. „Ik bedogjde het niet zoo, oude jongen. Ik bedoelde het niet zoo.” „Kom, dwaasheid, beste jongen zoo erg is het niet,” zeide Lucas en drukte vriend schappelijk op Bertie’s schouder. „Het is een lief klein meisje, Bertie. Ik ben zelf een beetje verliefd op haar geworden.” Bertie keek hem in zijn gezicht. „Luke, je bent een kranige kerel!” Lucas schudde zijn hoofd. „Maar je moet haar nu niet vragen, jongen. Zij is daar nog te jong voor. En het is best mogelijk, dat jij er ook nog te jong voor bent.” Bertie’s gezicht betrok. „Maar ik meen het in vollen ernst. Ik wil met haar trouwen, zoo gauw als zij mij hebben wil.” „Precies,” teemde Nap van af den divan achter hem. „En zij wil ongetwijfeld met jou Plotseling staakte Nap zijn heen en weer loopen en ging naar hem toe. „Kom,” zeide hij, „je hebt nu lang genoeg gestaan. Ik zal je naar je kamer brengen.” Langzaam sloeg Lucas zijn zware oogle den op. „Ga Hudson even roepen.” Nap keek hem scherp aan. Dan zeide hij: „Leun maar op mij. Ik zal je helpen.” „Neen, ga Hudson halen.” De woorden eindigden in een pijnlijk gekreun. Nap draaide zich gauw om en trok den divan naar voren. „Ga hier zoo lang liggen, terwijl ik hem haal. Val niet flauw, kerel. Het is dadelijk weer beter. Je hebt veel te lang gestaan. Daar. Is het zoo beter?” Lucas haalde lang en huiverend adem en strekte langzaam de beenen uit. Zijn gezicht was doodsbleek, toch dwong hij zich tot een glimlach. „Ja, het gaat al wat beter. Roep Hudson nog maar niet, Nap.” Nap boog zich over hem heen. „Leg je hand onder mijn schouders. Zoo, dat helpt. Zeg, Boney”, de woorden kwa men er afgebroken uit, zijn neergeslagen oogen waren zwaar van pijn, „zeg Boney, je zult me wel een minnen kerel vinden. Dat ben ik, jongen, dat ben ik; een lafaard ook, uit hetzelfde oogpunt bezien. Maar ziek of niet, ik moet het zeggen. Je bent vandaag uitgevaren en je hebt dingen ge zegd, die volstrekt niet te pas komen. Dat heb je na te laten. Begrepen?’’ Nap’s glimlac^ was verdwenen. Een an dere impuls deed zijn lippen cynisch krullen, toen hij antwoordde: „Jouw woord is wet.” Wordt vervolgd. Op voorstel der Franschen is de Duitsche antwoord-nota inzake het DuitschRus sisch verdrag opnieuw beantwoord en Duitschland nog eens op zijn verplichtingen gewezen. Het incident schijnt nu, wat Genua betreft, ten einde. Nu krijgt men echter nog de behandeling voor de Opperste Raad der geallieerden, waar Frankrijk de zaak aan hangig heeft gemaakt omdat het verdrag volgens Fransch inzicht wel degelijk in strijd is met dat van Versailles. Genua. De Russen hebben de voorstellen hun door de geallieerden gedaan voor het aan- knoopen der betrekkingen, beantwoord met tegenvoorstellen, waarin o.a. de Russische schuld van voor den oorlog in hoofdsom erkend werd, daarentegen geëischt werd dat de oorlogsschulden en de achterstallige rente afgeschreven werd. De Franschen en Japanners hebben in de commissie van des kundigen, welke deze voorstellen zou onder zoeken, korte metten gemaakt. Zij hebben geweigerd er over te praten en de vergade ring verlaten. Daarop hebben de Russen zich gehaast hun tegenvoorstellen in te trekken. Zij schijnen te beseffen dat zij zul len moeten toegeven aan de eischen der ge allieerden willen zij voor Rusland’s opbouw hun steun verkrijgen. De totale schuld welke door de Russen nu erkend zal moeten worden bedraagt 18J^ milliard goudroebel. Betaling is natuurlijk niet mogelijk. Zij zal moeten worden opge schort, tot Rusland in staat is zooveel te produceeren dat de schuld geleidelijk met schikken.” Hij bracht de sigaret tusschen zijn lippen en voelde naar lucifers. „Dank je, ik zal nou eerst mijn aandacht aan jou wijden,” antwoordde Lucas op zijn vermoeiden toon. Bertie, zou jij je niet gaan verkleeden? En kom dan straks in mijn ka mer!” „Geef me eerst even een fidibus,” zei Nap. Bertie stond recht als een kaars. Hij zag doodsbleek van de inspanning, om zich te bedwingen. Soepel als een tijger lag Nap hem strak aan te kijken. „Ga, Bertie!” zeide Lucas heel kalm. Zelfs nam hij een fidibus van den schoor steenmantel en trachtte die in de vlam van j- het vuur te houden. Doch het bukken vielmondhoeken optrok. Er was een roode gloed hem zwaar en Bertie vloog naar hem toe, om den fidibus van hem over te nemen. „Ik zal het wel doen,” zeide hij kortaf, stak den fidibus aan en bracht hem naar Nap, die op zijn gemak was blijven liggen. Met een flauw glimlachje wachtte Nap IC gld. bij verliet •3 van een vinger April. De Korfbal. De Sneeker korfbalvereniging „Con cordia” trok Zondag j.l. uit naar Leeuwar den om aldaar voor de competitie N. K. B. en F. K. B. met haar twee 12-tallen te spe len tegen Friso I en Friso II. De Sneekers verloren met 70 en 30. Voetbal. Zondag zijn alhier slechts twee van de vier aangekondigde competitie-wedstrijden doorgegaan, waarvan de ontmoeting Sneek I!-Workum, wegens het niet opkomen van laatstgenoemde club door Sneek II met 50 werd gewonnen. In een zeer slecht gespeelde wedstrijd wisten de B. V. C.ers van Bolsward Stan fries alhier te kloppen met 20. Sneek II speelde tegen een Voorwaarts- elftal met uitslag een gelijk spel 22. Voor de 3e klas N. V. B. won Leeuwar den II met 21 goals van Friesland II. Stard klas N.V.B. Afd. B (Noord) Goals gemeente- en rijkspolitie heeft Vrijdag op Zaterdagnacht succes gehad met hare surveillance. Door den gemeenteveldwachter Bonne weer, werd aan een zulk een schietwapen voorzienen heer gevraagd, den kaaiman „neer te leggen”, hetgeen ook geschiedde. Eén schot was voldoende; de kogel was in één der oogen gedrongen en het beest sloot den bek, dien het alsmaar wagenwijd open had gehouden. Omstanders verklaarden, dat het dier niet tot de verzameling van den heer Kom mer behoorde; het moest uit de naastbij- zijnde rivier zijn gekomen. Het beest mat ongeveer drie meter en werd door de politie aan pastoor Fleerak- kers afgestaan. Zijn huid zal eenmaal de nieuwe pasto rie sieren. KURTGEMENGU. Te Wageningen is het 4-jarig doch tertje van den heer A. van Essen, dat met lucifers speelde, levend verbrand. Vrijdag is in de buurt van Bosch en Duin onder de gemeente Zeist een ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan den 33-jarigen zoon van een molenaar al daar.. Hij reed met een wagen, met paar den bespannen, die op hol sloegen. De man werd van den bok geslingerd, en kreeg een schedelbreuk, die onmiddellijk den dood tot gevolg had. Naar de Fransche bladen melden heb ben gewapende bandieten een aanval ge daan op den trein MarseilleNizza, waar mee een geldkist, inhoudende een som van 220.000 francs vervoerd werd. Toen de trein zich in den tunnel van Saint Barthélemy bevond, drongen de ban dieten den wagon binnen, waarin het geld geborgen was. De beambte, die met de be waking belast was, werd tegen den grond geslagen en vastgebonden. De roovers wierpen daarop de geldkist uit den trein, sprongen er uit en verdwenen met hun buit. Donderdag is, naar de „Daily Mail” meldt, de oceaan-stoomer „Metagama” van Liverpool naar Canada vertrokken met 25 bruiden aan boord, wier verloofden in Ca nada werkzaam zijn en waar zij zich ook zullen vestigen. De „Metagama” wordt dus met recht voor deze reis een bruidschip ge noemd. Reeds hebben ter eere van de brui den verschillende feestelijkheden aan boord plaats gehad, terwijl van de bruidegoms bij aankomst in de Canadeesche haven zal ge- eischt worden een schitterende receptie te geven. Vrijdagnacht is te Amsterdam in de Haarlemmerstraat een 9-jarig meisje in nachtgewaad uit het raam gevallen en in het ziekenhuis bleek ze reeds overleden. Het kind bleek een slaapwandelaarster te zijn. De tijgerplaag is in sommige streken van Atjeh werkelijk onrustbarend. Eenige maanden geleden werd door de bevolking van Tangsé een prachtexemplaar gevan gen en gedood. Daarna echter verscheurde er een op de Landanp Kapoq (aan de Kroeëng Teunon) een kind en deze week werd dicht bij het bivak Geumpang een vrouw opgegeten. Van den sneltrein van Londen naar Manchester zijn, terwijl hij met volle kracht reed, te Crowford (Derbyshire) drie wa gons omvergevallen. De trein was stamp vol, maar gelukkig is niemand ernstig ge wond. Er worden echter wonderbaarlijke reddingen vermeld. - Vrijdagmiddag heeft in de buurt van Tilburg een boschbrand gewoed. Een groote oppervlakte werd vernield. De oor zaak is onbekend. De 60-jarige landbouwer Timmermans is bij het blusschen van den brand door te groote inspanning dood neergevallen. „Maar beste jongen, dat is mijn zaak, niet de jouwe.” Bertie stampte woedend op den grond. „Dat is allemaal goed en wel, maar wat duivel, Lucas, je houdt me altijd terug. Maar in dit geval kan ik het niet op me laten zitten. Het spijt me voor jou, maar dat kan ik niet. Ik moet het nu met hem uitvechten. Wat je ook zeggen mag, deze quaestie gaat meer mij dan jou aan.” Hij zou met die woorden weggeloopen zijn, doch de hand van zijn broeder hield hem nog steeds terug. Woedend bleef hij staan. „Je moet me laten gaan. Ik zal je pijn doen, als je het niet doet.” „Je zult me pijn doen, als ik je niet los laat, jongen,” antwoordde Lucas ernstig. „Ik moet het en het spijt me. Maar ik kan niet anders. Er zijn oogenblikken, dat een man als hij een man is voor zich zelf moet handelen. En ik woedend nog, hield hij op, terwijl zijn hand zonder heftigheid zich trachtte vrij te maken van die greep, welke toch niet zoo krachtig ge weest kon zijn. „Luke,” zeide hij plotseling en de woede was uit zijn stem .verdwenen, luchthartig, niet lettend op Bertie’s scherpe I zoodat het op Bertie’s vingers, die het vast- alles-behalve vredelievenden uitroep: „Het j hielden, viel. is mij altijd een genot om te zien, als jij op 1 Bertie’s gil kwam meer uit woede dan den trots van de Errols werkt, om te zorgen, uit pijn voort. Woest sloeg hij naar zijn dat zij geen dwaze dingen doen. Het is kwelgeest, doch door een handige beweging zeker een reusachtig zwaar werkje, niet? ontweek Nap den slag. Met een duivelschen Als je hulp noodig hebt, kan je over mij be-hoonlach sprong hij over den rug van den j divan. „Ga, Bertie”, riep Lucas bevelend. Zonder een woord te zeggen hield Bertie zich in als was hij in volle vaart, bleef staan als iemand, die zijn zelfbeheersching tracht te herwinnen, keerde zich dan om en ging zwijgend weg. konden worden overgeleverd. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelde, blijkt het een goede vangst te zijn. Vreeselijke wanhoopsdaad. Te Roermond is uit de Maas opgehaald het lijk van de 10-jarige dochter van vrouw W., van wie vermoed wordt, dat zij met haar drie kinderen, twee meisjes van 10 en 16 jaar en een jongen van 15 jaar, uit wan hoop in het water gesprongen is. De klee- ren werden aan den oever gevonden. Vrouw W. leefde gescheiden van haar man en ver keerde in zeer behoeftige omstandigheden. De kinderen waren zeer aan haar gehecht. Pensioenbelangen. De Partij voor Pensioenbelangen heeft besloten, bij de Kamerverkiezingen met vijf candidaten uit te komen. Deze partij stelt zich ten doel, een betere pensionee- ring voor ouden van dagen te verkrijgen en alle oud-gepensioneerden in de nieuwe pensioenwet te doen opnemen. De namen van de candidaten zijn: van der Meulen, A. van over Meeren, van der Heyden, B. Beumer en B. J. Linet. Vergadering van Roomsch-Katholieken. Te Utrecht heeft een vergadering plaats gehad van Roomsch-Katholieken uit nage noeg alle rijkskieskringen des lands, die de democratische beginselen aanhangen, ten einde te bespreken, wat onder de huidige omstandigheden behoort te geschieden, ter verdediging van de democratische beginse len, die huns inziens ernstig gevaar loopen door het streven van hen, die de katholieke staatspartij in conservatieve richting wen- schen te leiden. De vergadering was eenstemmig van oor deel, dat een bijzondere actie vooralsnog onnoodig is, in het vertrouwen, dat de ge zonde democratische denkbeelden, die leven bij de groote meerderheid van de leden der Roomsch-Katholieke Staatspartij, ver wezenlijkt zullen worden. Groothertogin Marie van Mecklenburg, j- Groothertogin Marie van Mecklenburg, moeder van den Prins is Zaterdagochtend te ongeveer 11 uur in den ouderdom van 72 jaar ten Koninklijke Paleize Noordeinde overleden. Groothertogin Marie Caroline Auguste van Mecklenburg werd geboren te Rudol stadt op 29 Januari 1850. Op 4 Juli 1868 huwde zij met Groothertog Friedrich Franz II, groothertog van MecklenburgSchwe rin, die 15 April 1883 overleed. Uit dit hu welijk werden drie kinderen geboren. Groot hertogin Elisabeth, gehuwd met den voor- maligen groothertog van Oldenburg, her tog Adolf en prins Hendrik. Bij het huwelijk van de Koningin en den Prins was Groothertogin Marie tegenwoor dig, terwijl zij later vaak te ’s-Gravenhage en op het Loo logeerde. Een krokodil op straat. Het zal tegen een uur of half tien zijn ge weest, dat Vrijdagavond (10 Maart) vóór den dierentuin van den heer Kommer te Soerabaja zich een krokodil „deed bemer ken”, vertelt de Nw. Soer. Crt. Het beest lag aanvankelijk dwars op den weg, doch werd blijkbaar bang voor de passeerende auto’s, zoodat het een toe vlucht zocht in het gras langs de straat. Al spoedig stond er een heele drom men- schen te kijken naar het lugubere dier; ook een groot aantal auto’s waarin nieuwsgie rigen, vulde de straat. De politie werd gewaarschuwd, doch aangezien zij niet in het bezit is van een ge- Stand 2a kla» F.V.B. Afd. C: JAAA Isvana- JA A gld. Ingeval van over- IE A gld. ölj ■sarlioa «au fcVV" lange Invaliditeit *”v lijder. bicnsE 80 d. Iv" één hand, wat of oog |MH het overschot der goederenproductie kan afkomstig. Ze hadden op verschillende boer- worden verminderd. Hoe enorm die schul- derijen bezoeken afgelegd, ’t laatst bij IJ. B. B9HES denlast is in verhouding tot de draagkracht, onder behoor van ons dorp. Direct werden m blijkt uit het feit dat de Bolsjewiki zelf ze door den Burgemeester in verhoor geno- schatten dat het Russische volksinkomen men en bekenden, zoodat ze aan de justitie per jaar en per hoofd der bevolking van 101 roebel tijdens het Czarisme tot 30 roe bel nu is gedaald. ft 8» Stoffen I. I W WWWWWWWWWWWWWW 5 4 6 4 1 8 3 1 1 1 1 O O 1 1 o o 1 o 4 3 1 8 7 3 2 O 12 12 12 ii 12 6 11 6 9 6 3 4 4 2 3 1 2 3 4 4 6 2 8 3 19 15 11 11 10 6 6 4 l 24—6 11—2 5— 21 6— 6 0—11 35-7 20—15 7—4 4—7 6—8 4—22 3—16 NIEUWE sneeker couwft annex MEEKER COURAMT en WYMBRITSERADEEL 9 6 3 3 4 6 3 Clubs F.O.4. I Voorwaarts I Workum I Sneek II L.S.C. II Clubs F. V.C. I Bteenwijk G. V.C. I Leeuwarden II M.S.C. Sneek I Friesland II L.S.C. I Clubs B.V.C. F.C.A. II S.V.Ö. Voorwaarts II Stanfries Workum II Sneek III 0 2 0 2 3 5 3 Gesp. Gow. Gel. Vcrl. Pnt. Voor-Tegen 1 3 5 3 2 2 0 2 17 7 4 2 2 2 0 21) 28-9 21—14 20—19 14—19 17— 22 8—5 18— 25 5—10 Stand lo klas F.V B. Afd. C: Goals Gesp. Gew. Gel. Varl. Pnt. Voor-Tegen 4 3 1 1 0 Goal* Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. Voor-Tegen 1 1 2 0 0 0 o i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1922 | | pagina 1