WESTERHOF’s - WITTE GOEDEREN Fa.T. LTJERKSTRA De Internationale Kaatswedstrijd te Sneek. THEE, JURGENS’ funste jKLflMEIANGE VERVANGT DE FIJNSTE BOTER ll - (r Brandenburgti, Boschtna Co- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. BECL1ME KOLOM. 19 22 Pecco 24 Roodzak 28 No. 3 China Souchon 36 40 Imperial Pecco 2 o Officies! Orgaan der Gemeente Sneeb- Broken Pecco NIEUWSTIJDINBEli. S8« Jaargang Wcewiösg 28 Juni IS^J8 «o. 78 B I s a rw’me keuze Versohgnt niNWAGS sn VRIJDAGSAVONDS Uitgaver# taBM Telafooa K®, 150. Prijxen per o«a i Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Buitenland f8.—, alle* bij vooruitbetaling. Losse No*. 5 et. Advertenttên10 et. p. regel. Inge zonden Mededeeiingen dubbel tarief, bij Abonnement belaugrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur. S9 Volgen* voorwaarden overeengekomen met de Hwlinndwnho Algsm«ewn* Was**»» IjHIfl sriin onva Abonné’a verzekerd teasn onoelnkken voor «VVV kartags-Bank la Sohlftrtwm sijn onze Abonné’s verzekerd tegen ongelukken voor en 2—6. bal terug, •4 4 „DE KEIZERSKROON Friezen. S. Kooistra, C. Werkhoven, Belgen, C. Bruyeer, G. Picheque, M. 1912. Friezen, C. Werkhoven, J. Reitsma, R. is 0—8. 4—8. ■O een 8—8—8. derd te zijn. 1 I tt No. 7: No. 8: No. 2: No. 3: veer zich Hierna treden in 't krijt de parturen 5 en 6. No. 5. L. Brisart, Lessines, A. Druart, Je- Heeg slaat een bal buiten Reitsma laat een zal zitten Reitsma laat een bal zitten Vlietstra slaat een bal buiten Volgen twee kaatsen. Rienstra laat een bal zitten Heeg slaat de 2e kaats niet voorbij Zijlstra slaat een bal buiten Rienstra slaat een bal boven Heeg laat een bal zitten Volgen twee kaatsen. Heeg slaat buiten Vlietstra slaat buiten Vlietstra slaat buiten Vlietstra slaat een bal buiten Vlietstra slaat een bal voor Vlietstra slaat een bal buiten Rienstra slaat de kaats niet voorbij 4—6. 4—8. 2—2. 2—4. 4—4. 4—6. 4—8. 0—2. 0—4. 0—6. 0—2. 2—2. 4—2. 2—0. 4—0. 2—0. 4—0. 4—2. 2—2. 4—2. 4—6. 0—2. 0—4. 0—6. 0—8. IEUWE SHEERER COURAUT annex SHE EK ER COURANT en WYMBRITSERADEEL 0—2. 0—4.y 0—6. Heeg slaat de bal voor Heeg slaat de bal buiten Heeg slaat de bal buiten Volgt een kaats. Heeg laat de bal zitten Volgen twee kaatsen. Reitsma slaat de le kaats niet voorbij 20. Vlietstra slaat een bal buiten Roukema laat een bal zitten Vlietstra slaat een bal buiten Heeg slaat een bal buiten Volgt een kleine kaats. Heeg laat een bal zitten Het verloop van het spel tusschen de parturen 2 en 6 was als volgt: No. 2: 0—8 No. 6: 8—6- Partuur no. 6 heeft dus den le prijs f90 en en 2—6. 4—6. 66. 8—6. No. 2. J. Heeg, Oosterend, A. Rienstra, Sneek, I J. Vlietstra, Franeker. No. 6: J. A. Reitsma, Witmarsum, Ids Roti- I këma, Harlingen, T. Zijlstra, Witmarsum. No. 2 heeft den opslag. No. 6 staat in het perk. Altijd in huis. De ontsmettende, verzachtende en heelende eigenschappen van Foster’s Zalf maken deze onmisbaar voor huiduitslag, kloven, huidvlekken, eczema, psoriasis, en de verschillende vormen van aambeien. Spoedige aanwending brengt wel- dra baat. Houdt Foster’s Zalf altijd in huis; prijs ^k^l.75 per doos, alom verkrijgbaar. 4—8—6—8—0—8—4—0—6. 8—6—8—0—8—2—8—8—8. De ontvangst der Belgen Zaterdagavond heeft op de ouderwetsche manier plaats gehad d. w. z. met dezelfde hartelijkheid als vroeger. Er was veel publiek op de been, op’het perron werd het Belgisch gezelschap verwelkomd door den voorzitter der Kaatsvereeniging Sneek, den heer D. Zuiderbaan, met de muziek voorOp ging het door de stad en later, toen men in meer in- tiemen kring bijeen was is er nog heel wat gespeecht. Bij de ontvangst, de optocht en tijdens den wedstrijd zorgde het Stedelijk Muziekcorps van Bolsward voor goede en toepasselijke muziek. ’t Weer heeft dezen Zondag niet meegewerkt, de Internationale begon nu, zooals de laatste hier in 1914 gehouden geëindigd was, nl. met een stortbui. Gelukkig werd het spoedig droog, maar de wind heeft toch wel heel veel afbreuk aan het spel gedaan. Wij hopen dit tenminste maar, want als werkelijk het spel dat nu over hef algemeen vertoond werd, een juist beeld zou geven van het tegenwoordige spelpeil, dan moeten wij zeggen, dat dit er niet op vooruit gaat. We hebben weinig eerste klas spel gezien, hoewel we er ons over verheugen dat wat we daarvan nog te zien kregen was van onzen stadgenoot Rienstra die gedurende den gan- schen strijd getoond heeft een kaatser te zijn die in ons nationaal twaalftal met eere thuis hoort; het hoofdbestuur is tégenover de Veree- niging van Kaatsers, die aanvankelijk op de ver wijdering van Rienstra uit dit twaalftal schijnt te hebben aangedrongen, wel schitterend in het gelijk gesteld. Er was nog een enkele Friesohe kaatser die naast Rienstra behoorlijk uitkwam, nl. Roukema van Harlingen, de rest was maar matig; de Belgen hadden geen enkele ster, Meyskens was onder hen de beste, hij heeft dan ook nog een verguld zilveren medaille ont vangen te elfder ure door den scheidsrechter uitgeloofd voor de Belg, die het best speelde en zijn spel toonde de bepaald Friesche taktiek, welke hij tijdens zijn interneering hier goéd blijkt te hebben bestudeerd. De nederlaag van het Friesche premiewinnend partuur tegen het prijswinnend was wellicht niet noodig geweest, en had stellig niet zoo eclatant behoeven te zijn, wanneer Rienstra betere helpers had gehad. Wie het spel van Vlietstra en Heeg echter in die laatste partij heeft ge volgd samen sloegen zij niet minder dan 18 hallpn hllif-pn vrnozvl- r»Jz.U «f ...~1 ,4 oorzaak mag zijn geweest, dat deze spelers ten slotte zoo uit allen vorm geraakten. Over het bezoek viel niet te klagen. Onge- 2 spelers met als derde maat Edouard Gilbert een vier duizend menschen bevonden in één partuur en wisten toen het sterkste Frie- op het terrein. De Belgische gezant hadsche partuur j. Vlietstra, J. Reitsma en R. Zaag- telegrafisch bericht tot zijn leedwezen verhin- mans (de winnaars van de lauwerkrans 1913) te kloppen met 54 en 86. We denken nog 18 ballen buiten, vraagt zich af wat wel de mappes, J. Demeulder, Jemappes, De twee laatstgenoemden van dit partuur zijn oude bekenden voor ons. In 1914 speelden deze afgevallen. Het verloop is als volgt: 8—8—2—8—4—2— 6—6—8—6—8—8—8—6—2—0. Zijlstra slaat een bal buiten Rienstra slaat een bal boven Volgen twee kaatsen. Roukema slaat de fe kaats niet vorbij f0. Reitsma slaat de 2e kaats niet voorbij 80. Zeer interessant is de stfijd tusschen de par turen 3 en 4. No. 3. A. v. Lierde, Ninove, O. Meijskens, Deux-Acren, L. Tremiseau, Lessines. No. 4. Ids Roukema, Wommels, N. Staalstra, en V. Bruinsfna, Franeker. Dit Belgische partuur voldeed best. Aan den opslag was v. Lierde voor best in goeden vorm. Weinig sloeg hij buiten. Ook Meyskens als min ste opslager knoeide weinig, terwijl zijn perkspel uitnemend was. Als achterinsche was Tremiseau de beste speler van den dag. Meermalen hebben we hem bewonderd met hoeveel elan hjj de bal len uit 't perk wist te krijgen. Bij de Friezen sloeg Roukema (W.) voor best op. Staalstra stond voorin, zijn plaatsgenoot Bruinsma ach ter in het perk. De eerste 3 halve spellen waren voor de Belgen met de standen 80, 84, 80. Toen haalden de Friezen 3 halve spellen met de standen 28, 68 en 48. De Belgen maak ten hierna de 3 spel vol op de standen 84, 80 en 84. In deze partij sloeg van Lierde 4 ballen buiten, Roukema 10, Staalstra 5 en één kwaad. Tremiseau sloeg een bal boven. De Frie zen lieten in totaal 8 ballen in ’t perk zitten. Voor de Belgen noteerden wij 5. De Belg Meyskens heeft het Friesche spel terdege aan geleerd. Zijn speltechniek was best. Uit het perk sloeg hij direct de bal tegen de grond waar mee hij de Friezen belette de bal terug te slaan. Toen de Friezen een spel aan de telegraaf kre gen werden ze wat vuriger. Het spel der Bel gen was over het geheel in deze partij van betere kwaliteit. Het verloop was als volgt: No. 3: 8—8—8—2—6—4—8—8—8. No. 4: 0—4—0—8—8—8—4—0—4. aan die oogenblikken toen een daverend applaus van een opgewonden publiek dit partuur Belgen voor hun kranige prestatie van destijds ten deel viel. No. 6 het sterkste Friesche partuur j. Reit sma, Witmarsum, Ids Roukema, Harlingen en Teade Zijlstra, Witmarsum. De Belgen zijn aan den opslag. De Friezen in ’t perk. Van de Frie zen slaat Teade Zijlstra voor best op. Roukema voor minst. Deze speler staat voor in ’t perk. J. A. Reisma is achterinsche. Bij de Belgen slaat DruSrt voor best op. Demeulder voor minst. Brisart is achterinsche. Het eerste halve spel is op 84 voor de Friezen. Op den stand 66 laat Roukema de bal zitten en wordt het een half spel gelijk. Om beurten behalen de Friezen en Belgen daarna een eerst. Met 6-6 laat Demeul der een bal zitten en wordt het ‘een spel voor de Friezen. Met een schoone zes maken de Belgen daarna één spel gelijk doordat Zijlstra op 60 een bal laat zitten, ’t Volgende halve twee ballen buiten. 2—4. Hierna laat Ver-spel verknoeit Druart door 3 maal buiten voor te slaan en op 60 de bal te laten zitten. Ook de Friezen verstaan de kunst van knoeien, want in ’t volgende half spel moeten wij 2 bui tenslagen voor Zijlstra noteeren en één voor Roukema, terwijl deze speler op 62 de bal niet voorbij slaat. Hierna weten de Friezen de nog ontbrekende 3 halve spellen te bemachtigen en wel op de standen 84, 8—0 en 86. Ook dit Belgische partuur is dus afgevallen. In deze partij noteerden we voor Demeulder 3 buitenslagen. Zijlstra 8, Druart 9, Roukema 2 en voor Brisart die in ’t laatst de bal van Druart overnam 2. Het verloop is als volgt: No. 5: No. 6: No. 7 en 8. No. 7. F. Cosijns te Lessines, G. Dubuisson te Fayt, A. Hiroux te Braine-le-Comte. No. 8. Tj. de Jong te Tjummarum, G. Koster te Dokkum, M. Miedema te Franeker. Lest best kon niet van de laatste parturen van de le lijst gezegcf worden. Integendeel was de laatste strijd een zeer matige vertooning. Vooral de opslag der Belgen was treurig. Deze partij begon met 3 buitenslagen van Dubuisson en een bovenslag van Tj. de Jong 80. Hierna sloeg Dubuisson weer twee ballen buiten, Dé Jong nogmaals boven en liet Hiroux een bal in ’t perk zitten 80. ’t Volgende halve spel kregen de Friezen op den stand 8—2. Dubuison sloeg buiten 40. De Jong liet een bal zitten 42. Cosijns sloeg buiten 62 terwijl Hiroux een bal liet zitten 82. Dezelfde speler sloeg hierna de bal kwaad 20. Koster voor en bui ten 24. Koster slaat de bal in, de keurmeester kent zijn partuur de bal toe doch de Belgen roepen „buiten” en de scheidsrechter, de heer Hilarides stelt de Belgen in gelijk. 44. Hiroux laat dan 'n bal zitten 64. De Jong slaat ’n bal kwaad, Dubuisson een bal buiten 66, waarna ’Cosijns de kaats niet voorbij slaat 86. Met een schoone 6 en nadat Cosijns de bal niet voorbij slaat sneuvelt dit laatste Belgische par tuur mét geen enkel bordje aan de telegraaf. Zij maakten in totaal maar 12 punten. Het verloop is als volgt: 0—-02460 12 punten. 888888 48 punten. De le ronde is hiermede afgeloopen. Er dus nog slechts één Belgisch partuur aangeble ven. Dit moet thans de strijd aanbinden tegen no. 2 J. Heeg c. s. Deze partij begint met twee kleine kaatsen. De eerste 2 punten zijn voor de Friezen, daar Meijskens buitenslaat 20. De 2e kaats kan Heeg niet voorbij krijgen 22. Van Lierde slaat daarna buiten en Meijskens voor 62. Vlietstra slaat buiten en Rienstra laat een bal zitten 66. Rienstra maakt dan een groote bovenslag en verovert voor zijn partuur daar mee ’t eerste halve spel. Een spel krijgen de Friezen aan de telegraaf doordat van Lierde een bal buitenslaat 20, Tremiseau een bal laat zit ten en Meijskens een bal kwpad slaat, terwijl Heeg dit halve spel beëindigd door een groote bovenslag 82. 't Volgende halve spel is daar na op 8—2 voor de Belgen. Rienstra levert pri ma werk. De een na dé andere bal slaat hij boven. Vlietstra en Heeg verknoeien om beurten nog al eens een bal. Met 6—6 gelijk en een buitenslag van Van Lierde wordt het 3 halve spellen voor de Friezen. Daarna weten de Bel gen de achterstand in te halen, ja zelfs de lei ding te nemen. Deze eersten vielen de Belgen ten deel met de volgende standen 84, 82 en 86. Dit was hoofdzakelijk te wijten aan den slechten opslag van Vlietstra en J. Heeg. Zal dit Bel- De Belgen A. v. Lierde, Meyskens erf Tre- misseau krijgen dus de 4 e prijs f30. In deze partij sloeg Vlietstra 8 maal buiten, Jan Heeg 7, van Lierde 7 en Meyskens 7. Rien stra wist 4 ballen boven te slaan, Jan Heeg 2 en TremiSeau 1. Volgen twee kaatsen. Reitsma slaat de le kaats niet voorbij 20. Vlietstra slaat de bal buiten Vlietstra slaat de bal buiten Volgen twee kaatsen. Heeg laat een bal zitten Rienstra slaat een bal boven Rienstra slaat een bal boven Zijlstra slaat een bal voor r Volgen twee kaatsen. Reitsma slaat de le kaats voorbij Reitsma slaat de 2e kaats voorbij Heeg slaat een bal buiten Volgt een kaats. Rienstra slaat een bal boven Weer volgt er een kaats. Heeg slaat op, Reitsma slaat de waarna Rienstra op zijn beurt de bal in 't perk terug drijft 46. Heeg slaat een bal buiten 48. IE gld. bij verlies «9 «*n een vinger gische partuur nog winnen? Het begint ej’ op te gelijken. Want nadat de Friezen een schoone 1 zes aan de telegraaf hebben verkregen door een bovenslag van Jan Heeg en twee buitenslagen van Meyskens en van Lierde keeren de kansen weer ten gunste van het Belgische partuur,1 doctv ten slotte verknoeit van Lierde de kans meFeen buitenslag. Stand 2 spel gelijk. Dit moedigt de Friezen aan. Vooral Rienstra gaat weer uitblinken. Twee flinke bovenslagen be- zorgen zijn partuur 40 aan de telegraaf. Een voorslag van Meyskens en nog een bovenslag1 van Rienstra bezorgt partuur no. 2 5 halve spel len. Dan is het met de glorie van dit anders zoo eminente Belgische 3-tal gedaan. Meyskens slaat nog twee ballen buiten. Rienstra doet dan de verste bovenslag van den dag. De bal gaat over de tribune heen. Een groote kaats volgt. Meyskens slaat de door Vlietstra opgeslagen bal terug doch de kaats is niet voorbij hiermee is ook het laatste Belgische partuur De wedstrijd. Te ruim half twaalf treden naar voren de parturen 1 en 2. No. 1. L._ Allard, Braine-le-Comte, V. Jans sen, Aalst, C. Verbeeke, Braine-le-Comte. No. 2. J. Heeg, Oosterend, A. Rienstra, Sneek, J. Vlietstra, Franeker. Dë Belgen zijn aan de opslag terwijl liet Frie sche partuur in de krite gaat. Allard slaat bij de Belgen voor best op. Ver beeke voor minst. Rienstra is in het perk voorin, Heeg achterin; ’t spel begint met twee kaatsen van Rienstra en Heeg. Bij de Belgen gaat Verbeeke achterin spelen. Janssen neemt de voorste plaats in. Vlietstra is bij de Friezen voor best aan den opslag. Met een terugslagbal van Riensftra krijgt zijn partuur 20 aan de telegraaf. Vlietstra slaat nu beeke tweemaal de bal zitten, waarmee de stand 64 wordt voor de Friezen. Met een kleine kaats laat Rienstra vervolgens de bal zitten en wordt de stand 66 gelijk. Allard geeft een echte „pripper”, Rienstra kan deze niét uit krij gen en het eerste halve spel is daarmee voor de Belgen. Een half spel gelijk wordt het doordat Ver beeke tweemaal de bal buiten slaat, en Rien stra twee kaatsen voorbij slaat, waarvan één bijna boven. Dan halen de Friezen 't volgende half spel als volgt. Janssen slaat boven 20. Verbeeke laat een bal zitten 22. Heeg slaat een kaats voorbij 42, Rienstra slaat een kaats voorbij 62, Rienstra slaat de bal boven 82. In deze periode was Heeg best in het opslaan, terwijl André in ’t perk prachtwerk verrichtte. Ook de drie hierop volgende halve spelen ko men ten goede aan de Friezen en wel al volgt: Met een keurige triktrakslag krijgen de Friezen een groote kaats. Janssen slaat deze niet voor bij 2—0. Vlietstra slaat buiten 22. Janssen laat een bal zitten 42. Janssen slaat een bal boven 44. Rienstra laat een bal zitten 46. Vlietstra en Rieqstra elk een bal boven 86. Rienstra laat een bal zitten 02. Allard slaat buiten 22. Rienstra slaat 2 maal de bal boven en Allard slaat buiten 82. 't 5e .halve spel ver overden de Friezen als volgt: Allard slaat de bal voor 02. Rienstra laat een bal zitten 22. Rienstra slaat een kaats voorbij 24. Met deze stand moest het spel even gestaakt worden we gens een flinke regenbui. Verbeeke slaat daarna een bal buiten 26. Volgt een kaats. André slaat de bal terug in 't perk 28. Stand 51 voor de Friezen. Nog één half spel weten de Belgen te halen. Hoofdzakelijk was dit te wijten aan ’t slechte spel van Heeg die tweemaal de bal buiten sloeg en vervolgens in 't perk tweemaal, de bal liet zitten 8—0, Met gelijken stand behalen de Frie zen hierna de overwinning, doordat Allard bui ten slaat. 20, Verbeeke dat 2 maal doet en dezelfde speler een door J. Vlietstra opgeslagen bal niet kan verwerken. Eindstand alzoo 52 en 60. Het eerste Belgische partuur is dus afgeval len. Het verloop van het^spel was als volgt: No. 1: 8—0—2—6—0—2—8—0. No. 2: 6—8—8—8—8—8—0—8. Het perkspel van dit partuur Belgen viel te gen. De opslag was in de beginne goed. Rien stra voldeed ons uitstekend. Heeg en Vlietstra hadden beter kunnen zijn. weer zes gelijk. De partij schijnt op één slag na uit. doch dan lonkt Fortuna no. 7 weer even toe en krijgt doordat Roukema de bal laat zitten "partuur no. 8 3 halve spellen. Tot twee spellen weten Koster en zijn maats het nog te brengen, doch dan slaat Miedema op den stand 62 buiten waarmee no. 6 't nog ontbrekende halve spel verovert. Het verloop van het spel was als volgt: No. 6: 4—8—8—8—8—4—8—6—2—8. No. 8: 8—0—4—2—6—8—2—8—8—2. In deze partij noteerden we de volgende bui-, v- Wouterghem. ten en voor-slagen. Koster 6, Roukema 4, Zijl-' 1912. Friezen, C. Werkhoven. J. Reitsma, R. stra 7, Miedema 4. Koster maakte ééTi boven-Zaagmans. I 1913. Friezen, J. Reitsma, J. Vlietstra, R. Zaagmans. I 1914 werd de partij wegens een hevig on- weder niet uitgespeeld. Toen kwam de oorlog. Na 8 jaren stilstand werd in 1922 de krans weder door de Friezen gewon nen en wel door J. A. Reitsma, Witmarsum, Ids slag en Roukema 3. De Jong en Roukema sloe gen elk één bal kwaad. Partuur no. 8, Koster I Miedema en De Jong krijgt dus de 3e prijs f30. De Finale. Na ruim een half uur pauze ving «de strijd aan om le en 2e prijs. Over deze partij zullen wij geen op of'aanmerkingen maken, we laten het' spelverloop hier in het geheel volgen: Roukema, Harlingen, T. Zijlstra, Witmarsum* j De tweede prijs f60 benevens 3 zilv. med. aangeboden door den heer Dr. v. Welderen ba ron Rengers te IJsbrechtum, J. Heeg, Oosterend. A. Rienstra, Sneek en J. Vlietstra, Franeker. J Bovendien ontvingen de afgevallen parturen ieder f 15. Eindexamen H. B. S. 5 jarige cursus te Heerenveen. Geslaagd de dames M. Hanje, J. H. Rotgaai, A. Sgtsem», S. Sjjtsema en F. Visser, es de heeren W. Boltje, J. Bottema, L. Bouma, K. K. Daan, W. Eisma, G. Kuperus, H. Meijer, J. Siebenga, J. Wierda en J. Winters. Steunregeling werkloozen. In eea circulaire aan de gemeentebesturen zegt de minister van Binnenlandsche Zaken, dat een steunregeling van rgkswege voor werklooss arbeiders op den duur slechts dan bestaanbaar is, zoo de regeering op algemeene, Icyale medewerking vaa de gemeentebesturen mag rekenenwaaronder hjj verstaat, dat men niet ga boven de door hem gestelde uit- keeringen. Het doet hem leed, in de laatste maanden te hebban mouten vaststelle», dat de yereischte medewerking niet steeds verleend is. Verschillende gemeentebesturen toch hebben regelingen getrrffen, tengevolge waarvan hoogere uitkeerisigea verstrekt worden dan verleend kunnen worden overeenkomstig de door hem vastgestelde regeling of tengevolge waarvan uitkeeringen gedaan kunnen worden, in gevallen waarin dit volgens de door hem getroffen regeling niet mogelgk is. Gevolg van het gebrek aan voldoende mede werking zal zjju, dat de steunverleening van wege 's ministers departement zal moeten worden ingetrokken voordat de juiste tijd daarvoor gekomen zal zg«. De minister ver zoekt daarom den gemeentebesturen, voor zoover noodig, voortaan hun volle medewer king wel te willen verleenen. De minister zal nel* nu de rjjkssubsidie in de kosten van steunverleening intrekken voor die gemeenten, wier besturen tot volle mede werking niet bereid blgken. Om 2e en 3e prijs komen nu twee Friesche parturen tegenover elkaar te slaan en wel de nos. 6, Reitsma, Roukema, Zijlstra en ito. 8, Tj. de Jong, G. Koster en Miedema. Men kan zien dat de belangstelling gedeeltelijk was ver dwenen toen de strijd niet meer internationaal was. Ook bracht deze kamp slechts weinig spannende momenten. Bij den stand 84 is ’t eerste halve spel voor Koster’s partuur. Doch met 3 buitenslagen van Koster en een terugslagbal van Zijlstra komt ’t volgende eerst op een schoone zes aan Rou kema c. s. Als de stand dan weer 64 is laat Tj. de Jong een bal zitten en bezorgt aan no. 6 een spel. Ook ’t volgende spel verovert Rou- kema’s partuur en wel op de standen 6—2 doordat Koster een bal laat zitten en op 66 gelijk met een bovenslag van Ids. Dan haalt no. 8 een schoone zes en ofschoon no. 6 nog 4 punten op weet te halen door dat Reitsma een kaats voorbij slaat en Ids een bovenslag doet blijft dit halve spel aan Koster’s partuur, 3 verg. zilv. medailles aangeboden door Zijne waarmee de stand 42 halve spellen wordt ten Hoogheid Prins Albert de Ligne, gezant van voordeele van ito. 6. Weer is 't partuur no. 6 België te Den Haag. Tevens heeft dit partuur dat hierna met de punten gaat strijken. Wan- j de eere-prijs de zilv. lauwerkrans gewonnen. De neer de stand 62 is geworden weet Reitsma krans wordt nu definitief het eigendom van den de kaats voorbij te slaan en krijgt zijn partuur Ned. kaatsbond. Deze lauwerkrans werd in 1909 5 halve spellen aan de telegraaf. Dan wordt het door onze burgemeester de heer P. J. de Hoop „oi;;ir r>o cnhiinr r>r< AAn lUr»! aangeboden en moest 3 maal achter elkaar of 51 maal in ’t geheel gewonnen worden om eigen dom te worden van de Belgische of Nederl. Kaatsbond. De lotgevallen van de krans waren de volgende: J909. Friezen, A. Terpstra, P. Hovinga, R. Feitsma. 1910. Tj. Kooistra. 1911. gld. bij Isvenu- in A laugs Invaliditeit. *vv o zoo Lekker gld.Ingeval van over- |EA gld. bij verlies van 7C gld. bij verlies EA gld. bij verlies vau lijden binnen 30 d. Ivv één hand, voet oS oeg «v van ean duim. vV een wijsvinger. 4—8—0—4.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1922 | | pagina 1