Fa.T. R.TJERKSTRA SICKESZ’ Puur Chocoladereep. Ruitenboer Molton Gestikte' 1® III ib JURGENS’ PLANTA PLANTENBOTER f- Q EENT PER POND gfei Ikandenburgh, Boschma Co 4»bs< Telefoc® No. 150. s IM NIEUWSTIJDINGEN. MEUBELFABRIEK „NEDERLAND DAMES annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL Pepermunt Mticieel Orgaan der Gemeente SneeL Zaterdag 8 Juli 18» S8a Jaargang Be. 81 ^jaCL-A.JkZEEJKZOTjOJ^L. J FEUILLETON. aan de trap staan en fluisterde: (Nadruk verboden.) P noodigt uit tot een bezoek aan hare Magazijnen en Fabriek van elke politieke richting kozen van alle soorten) de zuivere medicinale Abonnement per jaaf f 2.50 fr.. p. pont i 3.60. Buitenland f 8.alten bij vooruitbetaling. Lom Nos. 5 ct. Ad vertentiên 10 ct. p. regel. In ge zonden Mededeeiingen dubbel tarief, bij Abonnement beiaagrijke korting Kleine Adv. knnnez. ingesondeu wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur. Vemhijnt DINSDAGS en VRIJDAGS A VOND® Uitgever» door ETHEL M. DELL. diie, zooals u merkt, van zenuwachtigheid nog niet praten kan.” „O, jullie Amerikanen,” lachte Mrs. Da rner. „Jullie zitten nooit met je mond vol tanden. Maar laten’ we nu aan tafel gaan. als de hare. Nap kwam binnen vlug, correct gekleed en ongedwongen gevolgd door zijn broer, die blijkbaar het land had. „Het spijt me, dat we zoo laat zijn,” zei hij. Bertie zal onze excuses wel maken.” Doch Bertie zeide niets en Mrs. Darner moest nu wel in de bres springen. Zij deed het heel dapper, ook al was het wat onhan dig. „Ik vind het heel prettig je te zien, Nap, maar we verwachtten eigenlijk je broer. Ik wist niet eens, dat je thuis was.” Nap glimlachte. maakt u geen excu ses! Het is heel vriendelijk van u mij in zijn plaats te willen ontvangen, al ben ik maar een armzalig plaatsvervanger. Maar mijn broer moest bij een oud vriend, die hem onverwachts opzoeken kwam, blijven en toen heb ik hem weten te bepraten mij in zijn plaats te zenden. Hij heeft mij opgedra gen u alle soorten van verontschuldigingen en excuses te maken, wat ik echter niet ge daan heb, daar ik weet, dat ze onnoodig zijn.” Of ze wilde of niet, Mrs. Damer moest om die rustige onbeschaamdheid lachen, hoe wel zij wist, dat achter haar majoor Shirley zich Teelijk stond te ergeren. „Wanneer ben je teruggekomen?” vroeg zij. „Ik dacht, dat je in Amerika was.” „Daar was ik ook,” zeide Nap. „Een half uur geleden ben ik pas teruggekomen; van daar dat we zoo laat zijn, 'waarvoor ik nederig mijn excuses aanbied en wat ik u eerbiedig verzoek niet te wijten aan Bertie, feu VOEDZAAM HEERLUK VQÜR0EELI5 Majoor Shirley was zooals gewoonlijk de partner van Mrs. Randal, waarover Anne, die een blik van de laatste opving, met op zet begon te lachen. „Ja, het is erg grappig,” zeide Nap en opschrikkënd ontdekte Anne, dat zij aan zijn linkerhand zat. „Ik ik had je niet gezien!” stotterde zij. „Niet?” zeide hij koel. „Het is toch in orde. Mijn gastvrouw heeft mij deze plaats aangewezen blijkbaar ingeving van de góden. U zult het wel een beetje brutaal van me vinden, als ik zeg, dat ik alleen daar voor hier gekomen ben.” „Ja, wel wat!”' Hij maakte een korte buiging voor haar. j meende een spottenden blik in zijn oogeri te zien. Nog nooit had zij hem min der vertrouwd, zich minder op haar gemak tegenover hem gevoeld dan op dit oogen blik. Zij had een gevoel, alsof hij op de een of andere geheimzinnige wijze, die haar be grip geheel te boven ging, iets in zijn schild voerde, alsof hij het een of ander ingewik keld web om haar weefde, te fijn en te teer om het te kunnen zien of grijpen. Eén ding was haar echter volkomen duidelijk. Hij zou geen toespeling op hun laatste samenzijn dulden. Wat ook het resultaat van die ver schrikkelijke afstraffing geweest was, hij verkoos niet, dat zij het zien zou. Zij had hem gezien in zijn diepste vernedering/ maar nooit zou zij de litteekens, die daar van overgebleven waren, zien. Dat tenminste kon zij uit zijn houding opmaken. Doch al maakte dit zijn manier van doen eenigszins begrijpelijk, op haar gemak voelen kon zij zich nog niet. Wordt vervolgd. Neen, Nap, de'dokter is mijn tafelbuur. Wil 7 ij jij miss Waring je arm aanbieden? Maar - I jullie zult niet naast elkaar kunnen zitten. I Je heb mijn heele regeling in de war ge- j stuurd. Ik zal maar doen, of je er niet bent.” „Miss Waring, mag ik u mijn arm aan bieden?” zeide hij met ironische beleefdheid tegen de predikantsdochter. „Doe uw oojgen maar dicht en volg mij, dan is het gauw voorbij.” Dot was jong genoeg om schertsend te antwoorden, maar de harde blik, waarmede hij haar aankeek, deed haar onmiddellijk verlegen worden. Waarna hij niet meer op haar lette en haar niet meer aankeek. Doch zij kreeg vergoeding genoeg, want aan tafel was zij geplaatst tusschen Bertie en den dokter, een prachtig plaatsje, waar door zij spoedig haar vroolijkheid weer te rug kreeg, daar de-dokter met de gastvrouw praatte en Bertie’s andere buurvrouw, me vrouw Shirley, zich alleen maar bemoeide met haar gastheer, die aan de andere zijde naast haar zat. 40) Gedurende den rit door het donker flitste de herinnering aan dien winteravond haar weer door den geest. Zij herinnerde zich dien zachten, geruischloozen tocht, waarin zij op vleugelen gedragen scheen te wor den. Zij herinnerde zich haar ellende en moeheid, haar droom en haar ontwaken. Nap was dien avond heel vriendelijk voor haar geweest. Hij had haar vertrouwen, haar dankbaarheid, haar vriendschap ge wonnen. Niettegenstaande zijn minder goe de reputatie had zij hem ten volle vertrouwd en zij had zich dat vertrouwen niet behoe ven te beklagen. Een zucht ontsnapte haar lippen. Zij begon haar vriend te missen. Maar onmiddellijk jaarna had zij die gedachte snel en onverbiddelijk van zich afgezet, als had zij een engel met een vlam mend zwaard gezien. Dit was de weg, dien zij niet wilde bewandelen. Waarom zou zij dat willen? Er stonden nu zooveel andere wegen voor haar open. Toen zij eindelijk uit haar rijtuig stapte, was haar gelaat kalm en rustig als de zach te lente-avond achter haar. Boven zag zij de vrouw van den dokter, die voor een spiegel haar kapsel in orde bracht. Toen Anne binnentrad, keerde ze zich om. „Dag, Lady Carfax. Wat ben ik blij u uier te zien!” Er klonk oprechte blijdschap in haar stem en glimlachend herinnerde Anne zich, dat Mrs. Randal haar gaarne mocht. Onder het uitdoen van haar mantels praatten zij nog wat. Toen zij samen naar Die oude praten minder pijnlijk had trachten te krijg ik natuurlijk tot tafelbuur. Dat is! VII altijd zoo. Hoe moet ik het gesprek langs I Anne mo'est zich bedwingen, om niet het- veilige kanalen voeren!” Anne kon alleen maar haar hoofd schud- - 1 IT i JP !lii'M v Volgena voorwaarden overeengekomen met de Hvliatndsohe Aifimaenc V*i*xe> SahiKidssiEn siin onsf Abonné'* ver«ck«rd tanen onaalukken voor «VVV Una 7£ gld. bij verUee EA u van oen daim. vV kwrlags-Bank ie Sohiednm ai|n onae Abonné'a verankerd tagen ongelukken voor GRONINGEN WESTERSINGEL J. A. HUIZINGA Telefoon 118. Franco levering. thens i= „DE KEIZERSKROON’ I I SISUWB “W cm«! n e bij levana- ünge invaliditeit. 1922 1628 1234 917 922 588* 352** 228 104 1919 792 509 274 323 349 202 gld. bif verliea «»n «on wijsvinger. Een buitenkansje. Een arm man van het Vlaamsche platteland, zoo vertelt de „Daily Mail”, kwam dezer dagen voor het eerst sinds vele jaren in Antwerpen en ging daar de bureaux der „Caisse Communale” binnen om te hooren, of de obligatie, die hij had genomen in de leening van 1903, bijgeval met een prijs was uitgekomen in een der jaar- lijksche trekkingen. Nadat hij een heelen tijd gewacht had, terwijl de kassier de registers nasloeg, werd hem mee gedeeld, dat zijn obligatie in 1907 was uitge loot, en dat hij recht had op een uitkeering van 200.000 francs. De stumper was dus 15 jaar te laat rijk ge worden. De spoorwegramp in Amerika. De „Times bevat nog de volgende bijzon derheden omtrent het spoorwegongeluk tus- schen Philadelphia en Atlantic City. De trein was overvol met vacantie-menschen, die den vierden Juli den nationalen feestdag van Amerika in de meest populaire badplaats van de V. S. wilden doorbrengen. Bij het kruis punt te Cambden liep de trein uit de rails en viel van den 10 M. hoogen dijk. Het geraas werd een mijl in den omtrek gehoord. De oor zaak van het ongeluk was een vergissing van een wisselwachter met vele dienstjaren achter den rug. Hij zag den sneltrein voor een goede rentrein aan en telegrafeerde een oogenblik later haastig naar Atlantic City* „Ik heb nr. 33 op het verkeerde spoor geleid.” Het telegram kwam te laat aan. Enkele oogen- blikken later kwam de sneltrein, de „midnight” flyer”, zooals hij wordt genoemd, met een vaart van 75 mijl per uur, plotseling in een bocht De zware machine stortte van den dijk af, maar op onverklaarbare wijze kwam eerst het salon- rij tuig op den grond terecht. De locomotief viel er boven op, gevolgd door een tweeden salon- wagen en de andere wagons. Daarna brak er brand uit. Van de naburige dorpen kwamen menschen met lantaarns en bijlen toesnellen. Zij vonden gewonde en bloedende passagiers, die uit de gebroken vensters kropen. Spoedig waren hulptreinen met doktoren, verpleegsters en brandbluschmiddelen ter plaatse. Onder den eersten wagen werden zes personen gedood. Twee-en-dertig zwaar, gewonde mannen en vrouwen werden uit het tweede rijtuig gehaald en naar het ziekenhuis in Atlantic City ver voerd. Een van hen was een pasgetrouwd man, die onder .den wagen was bekneld geraakt. Zijn jonge vrouw sloeg het werk van zijn redders gade. Zijn rug was gebroken. Een vrouw met een baby in den arm werd ongedeerd te voorschijn gehaald uit een der salonrijtuigen. Behalve enkele schrammen be kwamen veertig personen, die in de twee ach terste wagons zaten, geen letsel, hoewel de rijtuigen over den kop waren geslagen. KOUT GEMENGD. Óp last der justitie heeft de politie te Deventer beslag gelegd op de door de firma C. Jamin uitgegeven reclamebiljetten, de z.g. stembiljetten, enz., voor de door deze firma uitgeschreven „verkiezingen" voor de Smul partij. De justitie ziet in deze verkiezingen, we gens de daaraan verbonden prijsraadsels, over treding van de Loterij wet. Deze chocoladereep, welke in de laatste we ken, zoowel in figuurlijken als in werkelij- ken zin bij zooveel Nederlanders over de tong is gegaan, heeft in een korten tijd een belangrijke plaats onder de zoo gewilde Cho- coladereepen ingenomen. Werd hij in den beginne, met het oog op de kostbare reclame, die er aan verbonden was, door velen met een zeker vooroordeel ge proefd, al spoedig bemerkte men, dat de firma SICKESZ ook hier weer haar leuze „Altijd beter” gestand deed, daar bleek, dat de PUUR- REEP een zuivere, zeer fijn smakende Cboco- lade is. met de fabricatie waarvan de aan de SICKESZ fabrieken verbonden technici weder om bewezen hebben in staat te zijn, de kwa liteit der in Nederland gefabriceerde choco lade steeds weder op een nog hooger peil te brengen. Zij, die gewend zijn SICKESZ reepen te koopen, weten, dat zij altijd op de kwaliteit kunnen staat maken, zoodat men veilig kan aannemen, dat deze nieuwe reep niet alleen nu, doch ook in de toekomst zoo goed zal zijn. It gld. bij verlies •V van een vinger A’s gij mij zengt hoe gij eet ee>| ik u zeggen wie gij zijt. Indien gij met graagte eet en een goede eetlust hebt, bewijst dit dat gij een uitmun tende gezondheid geniet. Daarmee mag men u feliciteeren en u tevens toewenschen nog vele jaren op die wijze voort te leven. Maar indien gij u aan tafel zet zonder trek, indien uw maag lusteloos of lui is, bewijst dit dat gij een behandeling met de Pink Pillen noodig hebt, waarmee wij u dan ook raden zoo gauw mogelijk te beginnen. Daar het gebrek aan eetlust, de kuren van|de maag, de onregelmatighe den der spijsverte ring dikwijls geen andere oorzaak heb ben dan de verarming van het bloed of de verzwakking van het zenuwstel,is men heel natuurlijk geneigd zijn toevluchtjte nemen tot de Pink Pillen, die Heer P. H. Meewissen, algemeen bekend zijn voor hunne zeldzame eigenschappen als her steller van het bloed en van de zenuwkrach- ten, alsook voor hunne merkwaardig wel- dadjge werking op de maag zelve. Aan de levendige geneeskrachtige werking dor Pink Pillen wordt door niemand meer ge- tweifeld. Nog pas hebben daarover verscheidene geneesheeren proefhoudende waarnemingen gedaan. En zie hier nu een brief van een door de Pink Pillen genezen lijder, die hevige maag pijnen had, waarvan hij zich niet kon ver lossen. Het eetreft den heer P. H. Meewissen, Turfstraat No. 5 te Venlo „Eenigen tijd geleden schrijft ons de heer P. H. Meewissen leed ik aan slechte spijs vertering en aan hevige hoofdpijnen. Ik moest zelfs mijn werk onderbreken en te bed gaan liggen. Toen ben ik de Pink Pillen gaan ge bruiken en ik moet zeggen dat deze pillen mij geheel hebben hersteld. Met genoegen sta ik toe dat deze getuigenis wordt gepubliceerd.’’ De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de doos, f 9.de zes doozen. Zij worden ver kocht in het HoofddépötNassaukade 314 te Amsterdam. Eisch dit adres en de Holland- sche gebruiksaanwijzing. De Pink Pillen zijn ook te verkrijgen bij alle goede apothekers en drogisten o.a. bij Erven Joh. W. Meijer en firma B. Meindersma. De Tabakswet valsche zegels. De tabakszegeis, nauwelijks zijn ze er, of ze zijn ook al weer vervalscht. Reeds zijn groote hoeveelheden valsche Duitsche zegels in omloop. Verbrand. Op de Leidschegracht te Amsterdam heeft een felle brand gewoed in het restaurant voor heen Dikkers, thans geëxploiteerd door den heer Ehrig. De brandweer was er spoedig in geslaagd de vlammen te blusschen, die hevig uit de kelderverdieping, waarin de keuken ge legen is, uitsloegen en zich reeds hadden mee gedeeld aan de gelijkvloersche verdieping, waar zich de tot restaurant ingerichte vertrek ken bevinden, en aan de woonvertrekken daar boven. Toen de spuitgasten in den kelder wa ren binnengedrongen, vonden zij daar het lijk van de 30-jarige mevrouw Ehrig, die veriftoede- lijk door den rook bewusteloos was geworden en daarna den dood in de vlammen gevonden had. De heer Ehrig was onmiddellijk op het brandalarm gevlucht, in de overtuiging, dat ook Iftft gld. Ingeval van over- gld. bij verlies van AuU lijden binnen 30 d. luw één hand, voet of oog zijn vrouw, van wie hij wist, dat ze in de keu ken bezig was, zich in veiligheid had kunnen stellen; eerst later vernam hij, dat ze was om gekomen. Omtrent de oorzaak van dezen noodlottigen brand bestaan geen aanwijzingen. Opheffing huurcommissiën. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven den gemeentebesturen in die provincie in overwe ging eens na te gaan of de tijdsomstandigheden niet zoodanig zijn gewijzigd, dat opheffing der bestaande huurcommissies kan worden over wogen. S. D. A. P. Anti-Rev. Chr. Hist. Roomsch KatH. Vrijheidsbond Vrijz-, Democr. Chr. Dem. Chr. Soc. ten-Faubel 31. op verwante partij-Heeres bovendien 30. Wanneer we er rekening mede houden dat het aantal kiezers door het vrouwenkiesrecht sedert 1919 meer dan verdubbeld is, valt het op dat onder de groote partijen vooral de Chr. Histori- schen een merkwaardige vooruitgang hebben geboekt, daarnaast zijn de R. Katholieken be langrijk, de A. R. iets minder gestegen. Het verlies is vooral geleden door Vrijheidsbond en Vrijz. Democraten, de S. D. A. P. is hier ter stede ongeveer gelijk gebleven. Er is ditmaal goed gestemd, van de 7125 kiezers zijn er 6450 of meer dan 90 opge komen. Een vrij belangrijk aantal biljetten was van onwaarde er waren n.l. vele blanco bil jetten ingeleverd. Wij zagen een Vrijz. demo cratische stem verloren gaan, doordat het bil- De verkiezingen te Sneek. Terwijl we dit schrijven is er nog slechts een zeer klein deel van de uitslagen der Kamer verkiezing bekend, en wat we weten is maar officieus. De cijfers door ons voor Sneek ver zameld laten echter reeds eenige conclusies toe. Hier verwierven: de lijst van Houten 28 st, Fau- bel 3, Nieuwe Katholieken 3, Rapaillepartij 29, Anti-revolutionnairen 1234, Communisten 46, Socialistische Partij 11, v. d. Zwaag 18, Vrijz.- Dem. 352, Linksche Plattelandersbond 13, R.- Katholiefte idem 1, rechtsche idem 13, Abraham Staalman (Vrijheidsbond) 101, Bierema (Vrij heidsbond) 448, Ter Hall (Vrijheidsbond) 39, Chr. Democraten (A. P. Staalman) 228, Grond- partij 12, Onafhankelijken 41, Geref. Staatspartij (Kerkten) 10, Democratische Partij (Heeres) 30, Chr. Historischen (van Boetzelaer) 21, Chr. Historischen (Schokking) 896, Sociaal-democra- ten (Sannes) 1628, Bezuinigingspartij (v. d. Myle) 10, Roomsch-Katholieke Staatspartij (v. Vuuren) 922, Christelijk Sociale Partij (v. d. Laar) 104, Herv. Staatspartij 1, Plattelands- partij (Teenstra) 5. Op de niet genoemde lijs ten werden geen-stemmen uitgebracht. Een eerste overzicht doet zien, dat wanneer ‘we de onderscheiding rechts en links toepassen, van de 6259 geldige stemmen er 3433 op recht sche, 2826 op linksche partijen zijn uitgebracht, waarmede voor het eerst in onze stad een recht sche meerderheid is verkregen. Enkele der be- standdeelen van die meerderheid, als de Chr. De mocraten en Christelijk Socialen, brengen te samen uit ruim 330 st, worden echter niet tot de coalitie der rechtsche partijen gerekend en het zijn dus deze kiezers die bij de volgende raadsverkiezingen en bij dezelfde verhoudingen als thans, heel wat gewicht in de schaal zullen leggen, immers met 6259 uitgebrachte geldige stemmen en 15 raadszetels zou de kiesdeeler 417 zijn. Op de 3052 stemmen, welke op de rechtsche coalitie partijen zijn uitgebracht, zou den dan 7 zetels komen, (nu ook zeven), op 2826 linksche stemmen waarschijnlijk door het groote overschot ook 7 zetels, terwijl de kie zers, welke nu Christelijk Sociaal en Chr. Demo cratisch gestemd hebben, zooals men dat noemt, op de wip komen te zitten, daar hun gezamen lijk eveneens feitelijk een zetel zou toekomen. Nu nog een en ander over de partijen afzon derlijk. Wanneer we de thans verkregen uit slag vergelijken met die van 1918 (Kamerver kiezing) en 1919 (Gemeenteraadsverkiezing) krijgen we de volgende cijfers: 1918 750 570 233 369 305 232 135 9 bovendien op de verwante partijen v. Hou- jonge Ralph Waring zich haastte haar aan te bieden, aan te nemen. Er volgde een lange en eenigszins pijn lijke pauze. Het gesprek stokte overal. Iedereen luisterde naar de komst der laatste gasten en toen na enkele minuten een auto - - voor de deur stil hield, sprong iedereen op. beneden gingen, bleef Mrs. Randal boven Voor Mrs. .Damer, die de stilte door hard aan e trap staan en fluisterde: „Die oude praten minder pijnlijk had trachten te ma- zamk van een majoor Shirley is er ook. Dien ken, was het een heele opluchting. i Dot keek ongeduldig naar de deur en - - - ..w>- i zelfde te doen. Toen de deur open ging, ov.iuu- keek zij heel natuurlijk op, en zeker ver- den. Zij wist, dat Mrs. Randal ook niet moedde niemand, dat haar hart zoo onstui- bekend stond om haar al te groote discretie. mig klopte. Toen zij in den salon kwamen, vonden1 zij daar met den gastheer en de gastvrouw majoor Shirley met vrouw en dochter, Ralph en Dot Waring en den dokter. Na hen begroet te hebben, keek Mrs. Da mer naar de klok. „De Errols zijn laat.” Anne stond op dat oogenblik met Dot te praten en de plotselinge verandering van uitdrukking op hef gelaat van het meisje deed haar meer aandacht aan die woorden schenken, dan zij anders gedaan zou heb ben. Zij vroeg zich af, of haar gezicht ook zoo veranderd zou zijn en merkte toen tot haar schrik, dat haar hart plotseling snel ler begon te kloppen. Kalm echter ging zij de Shirley’s aanspreken. De majoor nam haar kort en brutaal, zooals dat zijn ge woonte was, van boven tot beneden op en zij maakte, dat zij zoo gauw mogelijk uit zijn nabijheid kwam. Zijn vrouw, een ge- blankette, reeds vrij oude dame, trachtte haar'aan den praat te houden, maar na enkele oogenblikken wist Anne ook aan haar te ontsnappen door de plaats, die de jet geen stempel van den burgemeester droeg; een ander biljet was waardeloos omdat een kiezer alle blokjes der C.-H. candidaten had in gevuld. Dergelijke dingen komen nu eenmaal voor. Aan de zeven stembureaux is druk ge werkt, van groote moeilijkheden vernamen wij niet. De vrouwen bleken al aardig thuis met het stembiljet. We hebben ook nog niet van een aange brande maaltijd of een verbrande zuigeling ge hoord. Tenslotte een advertentie uit het Nieuws- en Advertentieblad te Meppel: „Huismoeders wees nu niet bang 1 Aron van Gelder en echtgenoote, bevelen zich (bij ieder stembureau) beleefd aan voor het oppassen van Zuigelingen in Kinderwagens a 5 ct. per stuk, bij partij lager. N.B. Zorg voor de Zuigflesch.” Korfbal. Voor Zondag a.s. wordt dbor de Friesche Korfbalbond de competitie-wedstrijd Concor dia IIVitesse aangekondigd. Ook deze ont moeting zal wel door Concordia alhier verloren worden, daar Vitesse een van de sterkste 12-tallen van deze afdeeling is. Postkantoor te Sneek. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugont vangen in de 2e helft der maand Juni 1922. Brieven Binnenland. 3 voor G. v. d. Linden en Co., ’s Gravenhage; Pepsodent Compagnie, Amsterdam. Briefkaarten Binnenland. Miepje Kikker, Am sterdam. Ten overstaan van de gedelegeerden van den Schoolraad zijn geslaagd voor het Kweek- school-diploma (Bijb. Gesch. en de methodiek daarvan), de hh. W. Wijnia, Bolsward, H. H. Rutgers, Sneek, W. v. d. Mark, Workum, Th. Bakker, Oudega (W.), J. Jellema, Gaastmeer, W. Nauta, Hommerts en mej. A. F<enstra, I J tens.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1922 | | pagina 1