Wilhelmina Antbraciet KLEEDIOmZIlN - SNEEK. - WESTERHOF’s KOFFIE. No. I 37‘M. LUISTER NU EENSI Ruitenboer Java Preanger 55 11" je I! Ij Firma, H v, d. MOLEN „LEEUWENBUIIG’ STOOKT 42‘/2 F Braudetiburgh, Boscbma 4 Co de meest betrouwbare.. MEUBELFABRIEK „NEDERLAND ELEGANTE Prijzen p. half pond NIEUWSTIJDINGEN. iciul Offlaan der Sameanta Snaak. annex SNEEKER COURANT en WVMBRITSERADEEL 3 WINTERMANTELS I Zaterdag 13 September ISIS Ie. 103 k i Telef. 53. Kantoor 2e Oosterkade. ZEER LAGE PRIJZEN. f: n door I i I I I Geen eteen Weinig asch I I wordt medicinaal bereid TAPIJTEN. GORDIJNSTOFFEN TSGEN LAAG GESTELDE PRIJZEN. i« dus daarom :e m ie >0 10 10 10 12 >4 12 10 16 ;e m re Au is daardoor geneeskrachtig staat onder controle van Apotheker J. Ruiter. Wordt vervolgd. GRONINGEN WE8TER8INGEL J. A. HUIZINGA Telefoon 118. Franco levering 1t I I Alleenverkoop: L. C. V.S. Pepermunt In PBUILLBTOlf. 5 ETHEL M. DELL. dat in storm te nemen, wat door wachten niet 1 i i )r ie d. Abonnementper ja»r f 2.50 fr p. pont f 3.60. Buitenland f8.allee bij vooruitbetaling. Lowe No». 5 et. Advertentlên10et.p.regel. Inge* aonden Mededeellngen dubbel tarief, bg Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kannen ingeaonden wor den op dan dag der uitgifte, tot 10 uur. gld, bij verlies van een wijsvinger. Afmeting 30/50 20/30 50/80 al ie ie ie 1- >o al et ie n. i- t- f- !11 i- Verschgnt DINSDAG» en VRIJDAGSAVONDS Uitgave?» Bvrik Telefoon No. 150 r NIEUWE S5EEKER COURANT s- et ie m g- in a. 0. er :n 1- :n tr :n ce Het lijk van den man, den 64-jarigen H. W. Jeuken, lag in de keuken. Dat van diens 67-ja- rige vrouw bevond zich op de W.-C. Een gas- comfoor in de keuken stond open, De lijken waren reeds verstijfd. De ongelukkigen hebben vermoedelijk reeds Dinsdagmiddag den dood gevonden. De man was oud-chef van de Tractie der spoorwegen en had een goed pensioen. Niets wijst er op, dat hier van moedwil sprake zou zijn. De lijken zijn naar het R.-K. Ziekenhuis over gebracht. RECHTBANK TE LEEUWARDEN. Zitting van Woensdag 20 Sept. den avond van 8 Juli kwam P. de Vries, boerenknecht te Scharnegoutum, met zijn meisje, beide per fiets, van Sneek. ’t Jongmensch zou zijn dulcinea, die bij Sijbrandi onder Deersum woont, thuis brengen. Nier ver van de woning van S. kregen ze ge zelschap, o. a. van J. B. en G. B., boerenknech ten onder genoemd dorp. De eerste had vroeger verkeering gehad met het meisje van De Vries en scheen ’t niet te kunnen zetten, dat deze laatste thans de gun sten van ’t meisje genoot. In elk geval toen De Vries ’t hek, dat toe- HEEG, 18 Sept. Bij de keuring van fokvee heden vanwege de afdeeling ,,Heeg” van de Friesche Maatschappij van Landbouw zijn de volgende bekroningen toegekend: Rubriek I. Enterstieren, geb. na 31 Oct. 1920 en vóór 1 Nov. 1921, (5 deelnemers). Ie prijs Samuel, van H. v. d. Hoek Jr. te Hommerts; 2e Prins 11, van P. de Haan, Dijken onder Wouds- end; eervolle vermelding Matador, van IJ. T. Stoffelsma te Smallebrugge. Rubriek II. Stierkalveren, geb. na 31 Oct. 1921 en vóór 1 Febr. 1922, (15 deelnemers). Ie prijs Bouma, van B. W. Okma te IJpecolsga; 2e Kees, van denzelfde; 2e Verwachting, van A. O. Baje ma te Draaisterhuizen bij Ijlst; 3e Tijsma, van J. J. de Vries te Woudsend;~3e Jonge Prins, van O. v. d. Kooi onder Woudsend; 3e Jeannette’s Hatsumer, van Johs. Oppedijk bij Woudsend. Rubriek III. Stierkalveren, geb. na 31 Jan. 1922 en vóór 15 Maart 1922, (16 deelnemers). Ie prijs Alike HI, van B. D. Okma onder Wouds end; 2e Auke II, van denzelfde; 2e Lolke, van denzelfde; 3e Bonte, van R. de Boer te Dijken bij Woudsend; 3e Verwachting, van B. W. Ok ma te IJpecolsga. Rubriek IV. Stierkalveren, geb. na 14 Maart 1922, (10 deelnemers). Ie prijs Eersteling Klaas, van D. Rijpkema te Ijlst; le Boersma, van B. W. Okma te IJpecolsga; 2e Gerard IV, van D. Rijpkema te Ijlst; 2e Arie’s Gerard, van L. D. Cnossen te Hommerts; eervolle vermelding Otto, van T. GeerJigs te Heeg en Nette, van B. W. Okma te IJpecolsga. Rubriek V. Koekalveren, geb. na 31 Oct. 1921 en vóór 1 Febr. 1922, (ééntal) (7 deelnemers), le prijs IJke III, van B. W. Okma te IJpecolsga; 2e Pietje VI, van R. de Boer te Dijken; 3e Anna, van IJ. Kampen te Indijk bij Woudsend; 3e Pietje VII, van A. O Bajema te Draaisterhuizen. Rubriek VI. Koekalveren, geb. na 1 Febr. en vóór 15 Maart 1922 (tweetallen), 7 deelnemers). 3e prijs Jantje VI en Hitje XI, van R. de Boer te Dijken; 3e Sjandoek en Gadsche, van J. J. de Vries te Woudsend. Engros bij d« bekende Grossiers en bij N.V. B. G. VAN SLOOTEN s SUIKERWERKFABRIEK HARLINGEN—LEEUWARDEN. VéteVaVMVAVAWAWAVIAVAVaVAVAVAVAV (Nadruk verboden.) SEPTEMBERPRIJZEN: f 4.per H.L 3 85 -3 70 WERK, ONTSPANNING, SLAAP. Werk, ontspanning en slaap, van elk acht uren per dag, doen wonderen voor de gezondheid. Duizenden genieten echter veel te weinig slaap en besteden te weinig tijd aan ontspanning —r zij verstoren het evenwicht der lichamelijke gezond heid door overmatig werk. Overwerking overlaadt het bloed met afge werkte stoffen en urinezuur. De nieren worden overspannen en verzwakt door hun eindeloozen strijd om een dusdanige hoeveelheid uit het bloed te filtreeren. Dientengevolge doen zich verschijnselen voor als rugpijn, urinekwalen, rheumatische pijnen, waterzuchtige zwellingen, duizeligheid, hoofdpijn, een vermoeid gevoel enz. Foster’s Rugpijn Nieren Pillen geven de noo- dige hulp, als de nieren verzwakt zijn. Gepaard gaande met een verstandige leefwijze vermij ding van overwerking, laat naar bed gaan, zwaar verteerbare spijzen en alcohol; en door te zorgen voor de noodige ontspanning en slaap ver sterken Foster’s Pillen de nieren en regelen zij de blaas. Zij doen de pijnlijke waarschuwingen van nierzwakte verdwijnen en voorkomen de ontwikkeling van rheumatiek, steen in de nieren en blaas, waterzucht, ischias, nier- en blaasont- I steking enz. Onthoud echter, dat als gij weder gezond zijt, gij moet trachten gezond te blijven zonder ge neesmiddelen. Iedere echte doos Foster’s Rugpijn Nieren Pil len draagt de handteekening van James Foster. Te Sneek verkrijgbaar bij de firma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma a f 1.75 per doos. gang geeft naar ’t erf van Sijbrandi zou open doen. werd hij daarin door Jan verhinderd. Toch kwam 't hek open, maar daarmee was de zaak niet uit. Op ’t erf kregen de jongelui ruzie, een gevecht volgde en De Vries kreeg slagen. Zoo kwam de zaak heden voor de rechtbank. De officier requireerde met het oog daarop aan houding der zaak tot heden over acht dagen, voor het hooren als getuige van het meisje van De Vries. De rechtbank ging daarmee accoord. Voor mishandeling op 13 Juni jl. te Kotidum van Jeltje Kuipers werd tegen den 20-jarigen H. de J„ zonder beroep aldaar, veroordeeling ge vraagd tot 1 maand gevangenisstraf. Vonnissen. In de terechtzitting van Woensdag 13 Sep tember hebben terechtgestaan: S. B., 21 jaar, boerenarbeider te Idsega, voor oplichting te Sneek. Geëischt 6 maanden ge vangenisstraf en heden tot 4 maanden veroor deeld. H. W., huisvrouw van E. V. te Sneek, voor eenvoudige beleediging aldaar. Geëischt f 15 boete of 15 dagen hechtenis en heden tot die straf veroordeeld. E. B., 24 jaar, metselaar, en A. de V., 21 jaar, smidsknecht, beiden te Bolsward, voor weder- spannigheid aldaar. Geëischt 2 maanden'gevan- genisstraf en heden tot 1 maand veroordeeld. W. A., 53 jaar, veehouder te Idsega, appellant tegen ’t vonnis van den kantonrechter te Sneek, waarbij hij voor overtreding der politieverorde ning is veroordeeld tot f5 boete of 5 dagen hechtenis. Geëischt bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, met verandering der straf in 1 dag principale hechtenis. De rechtbank verklaarde het feit niet strafbaar en ontsloeg beklaagde van alle rechtsvervolging. waar, heb ik gedacht, dat je een man was, dien ik zou kunnen liefhebben. Maar dat is voorbij. In die dagen kende ik je niet. Nu ken ik je.” „En haat me, omdat je me kent?” „Neen,” antwoordde zij, „ik haat je zelfs niet.” „Wat dan?” hoonde hij. „Heb je mis schien medelijden met me?” „Neen.” Heel duidelijk en krachtig klonk, het antwoord. „Ik veracht je nu slechts.” „Wat?” „Ik veracht je,” herhaalde zij langzaam, wetende, wat je zoudt kunnen zijn en wat je bent.” De woorden zweefden weg in de stilte een stilte, zoo spannend-benauwend, dat het was, alsof de wereld zelf stil stond. En door die stilte kwam na enkele seconden Nap’s stem, zoo zacht, dat zij die nauwelijks scheen te verstaan. „Het is niet altijd verstandig een vijand te minachten, Lady Carfax speciaal niet, wanneer je in de macht van dien vijand bent.” Zij verwaardigde zich niet te antwoorden; maar zij sloeg haar blik niet neer voor den zijne, evenmin als haar trots ook maar een oogenblik wankelde. Plotseling haalde hij iets uit zijn zak en hield het voor haar. „Zie je dat?” Zij huiverde even, doch slechts zoo wei nig en onwillekeurig, dat zij op hetzelfde oogenblik haar zelfbeheersching terug had. „Wil je me doodschieten?” vroeg zij. „Ik dacht, dat het je wel aan het spreken zou krijgen. Veracht je me nog altijd?” het besef van je dwaasheid komt, moeilijk zal vallen, je zelf te vergeven. Ik heb je als een vriend behandeld, omdat ik dacht, dat je ter wille van mijn vriendschap alle ge dachten aan iets anders hadt laten varen. Ik dacht, dat ik je kon vertrouwen, en ik heb je vertrouwd. O, ik geef dadelijk toe, dat ik je beter had moeten kennen. Maar die fout zal ik nooit meer begaan.” „Dat weet ik nog zoo niet.” Hij sprak op beslisten toon, ja er lag zelfs iets temerigs in zijn stem. Toch wist zij, dat er nog gevaar voor haar was. Zijn plot selinge kalmte was nog verschrikkelijker dan zijn hartstocht. „Maar waarom zeg je me dat?” vroeg hij. „Geloof je, dat dat eenig verschil maakt?” Terwijl hij het zeide, had hij zich niet be wogen, maar toch had zij een gevoel, alsof hij haar bedreigde. Hij deed haar denken aan een loerenden tijger een tijger, wiens vurige liefde plotseling in woede ’omge slagen was. Zij deinsde niet meer voor hem terug, maar haar hart klopte sneller. „Dat moet een verschil maken. Je hebt me te eenen- male verkeerd begrepen, anders zou je me niet hier gebracht hebben.” 14 Maart eigenaar, le prijs verzameling van P. de Haan o in te Dijken; 2e verzameling van D. A. Rijpkema te Ijlst. Rubriek XIX. Vee ter opluistering, le prijs een geïmporteerde Lincoln ram, van H. S. IJdema te Abbega; le een beer, groot York ras, van wed. Talsma en H. S. IJdema te Abbega; le een over- jaarsche fokzeug, groot York ras, van H. S. IJdema te Abbega; eervolle vermelding Bleske XXX I, (volbloed) en Marten Ruurds XII, (vol bloed) tweetal overloopers, van IJ. T. Stoffel* sma te Smallebrugge; eervolle vermelding, een geimporteerde Lincoln-ram. van H. S. IJdema te Abbega; eervolle vermelding Alida, melkgeit, van P. van der Bank te Heeg; zwartbles hengst (volbloed), van R. Falkena te Smallebrugge; Jo hanna, vosmerrie, van denzelfde. Na afloop der keuring van het fokvee had een keuring van tuigpaarden plaatj, waarvan de uit slag is: le prijs Bertha, 5-jarige bruine merrie, van H. Zijlstra te Hommerts; 2e Juliana, zwarte merrie, van Sj. v. d. Werf te Heeg; 3e Marianne, van H. Zijlstra te Hommerts; 4e Flora, zwarte merrie, van H. Piersma bij Woudsend; 3e Marianne, van H. Zijlstra te Hommerts; be- stuursprijs Greta, 4-jarige zw. merrie, van G. S. van der Meer te Heeg; bestuursprijs Achata, 7- jarige zw. menie, van Sj. de Vries te Osinga- huizen. De jury bestond uit de heeren: M. Huitema te Tjerkwerd, KI. Vrolijk te Workum, J. J. van der Heide te Leeuwarden, G. Miedema te Leeuwar den, E. Wesbonk te Winsum en Siebesnta, as- sistent-veearts te Sneek, Slecht bijenjaar. Nu de ijmkers hun volken weer terughalen van de Drentsche heide, blijkt het, dat het al een heel slecht bijenjaar Is geweest. ’t Honiggewin is door den velen regen en wind ver beneden 't middelmatige gebleven. Er moet terdege bijgevoerd worden, zal men de volken den winter door in leven houden. Gasverstikking te Nijmegen. Woensdagmorgen kreeg de melkboer aan de woning in de Jan v. Galenstraat 65 te Nijmegen ge^n gehoor. De deur was niet gesloten, binnen tredend vond hij de bewoners, een bejaard echt- prijs een 2-tal enterschapen van A. O. Bajema paar, overleden ten gevolge van gasvergifti- te Draaisterhuizen; 2e een 2-tal F. L. S. S., van ging. H. S. IJdema te Abbega; eervolle vermelding een 2-tal F. L. S. S., van denzelfde. Rubriek XVI. Ooilammeren( tweetallen), le prijs een 2-tal F. L. S. S., van H. S. IJdema te Abbega; le een 2-tal (Texelsche), van J. Visser Az. te Heeg; 2e een 2-tal lammeren van H. Cnossen te Gaastmeer. Rubriek XVII. Ramlammeren, (ééntallen). le prijs ramlam F. E. S. S„ van H. S. IJdema te Abbega; le ram (Texelsche), van J. Visser Az. te Heeg; 2e ramlam F. L. S. S., van H. S. IJdema te Abbega. Rubriek XVIII. Schoonste verzameling van één „Ja,” zeide hij, „ik geloof, dat ik je dit maal veroveren kan, maar je zult moe ten toegeven, dat ik geduldig geweest ben. En ik heb de moeite genomen om het je makkelijk Te maken. Ik heb je ongemerkt hierheen gebracht zonder eenigen angst of aarzeling van jouw kant. Ik heb het zoo ge daan, dat niemand er iets van gewaar kon worden. Morgen gaan we naar Londen, dan naar Parijs, dan overal waar je maar heen wilt, overal onder de zon, waar we alleen kunnen zijn. En dan hebben we” zijn stem werd plotseling zacht met iets snor- rends er in „ons heele leven voor ons, om elkaar te begrijpen; zullen we elkaar iederen dag beter leeren kennen.”- Zijn besliste zekerheid maakte haar spra keloos. Er was iets onverzoenbaars, iets onaantastbaars in een vesting, die zij niet in staat was te bestormen. „Trekt dat programma je niet aan?” vroeg hij, dichter bij haar komend. „Kan je soms een beter aan de hand doen? De heele wereld ligt voor ons. Willen we soms samen in de wildernis gaan zoeken naar een Eden, dat geen mensch te voren ooit betre den heeft? Willen we, Anne? Willen we? Ver weg van alles, ergens in de zon, waar ik je kan leeren gelukkig te zijn en lief voor mij?” Toen hij zich bewoog, ging zij wat ach teruit. „Neen,” zeide zij, en haar stem klonk zacht, maar krachtig. En dan ging zij voort, gewonnen kan worden.” zonder dat het haar blijkbaar eenige in- - - spanning kostte. „Je bouwt voort op een valschen grondslag. Als dat niet het geval niet zou ik het je nooit kunnen vergeven.' nooit tegen hem hadïatën blijken? 60) Zij verzamelde al haar kracht om hem weerstand te bieden met al die onbewuste majesteit, welke hem het eerst tot haar aan getrokken had. „En laten we nu elkaar eens en voor al goed begrijpen.” „Wat?” zeide hij. „Begrijp je me nog niet? Besef je nog niet, dat, wanneer een man van mijn slag een vrouw hebben wil hij haar krijgt?” Weer klonk in zijn stem de diep-woeste toon, die haar sidderen deed. Doch het was nu niet het oogenblik om terug te deinzen. Zij wist het als bij instinct, dat bij het eerste teeken van zwakheid hij haar weer in zijn armen nemen zou. Dus vermande zij zich, en riep al haar trots te hulp. „Dacht je werkelijk, dat ik een vrouw ben om me zoo te laten veroveren? Zoo ja, dan heb je me nooit gekend, evenmin als ik tot op dit oogenblik jou gekend heb.” Hij luisterde naar haar zonder den min sten zweem van verbazing of schaamte en stond voor haar met de zorgelooze dierlijke gratie, die hem in zekeren zin grootsch maakte. a TC gld. bij verlie» *3 tin «en vinger „Noem het zooals je wilt!” zeide hij teiaig. „Het is iets, dat jouw koude deugdzaamheid in stukken rukken kan, iets dat je van een marmeren heilige tot een levende vrouw van vleesch en bloed maken kan. Om jou- wentwil heb ik getracht heb ik gewor steld om jouw hoogte te bereiken. En dat is mij mislukt, omdat ik daar niet ademen kan. Vanavond zal je van jouw hoogte moe ten afdalen tot de mijne. Jij, die nog nooit geleefd hebt, zult weten wat leven is zooals ik het weet vanavond!” Onstuimig-woest slingerde hij de woor den er uit, en de adem van zijn hartstocht was als de vurige gloed uit een heftig- laaienden oven. Maar nog deinsde zij niet voor hem terug. Trotsch en kalm wachtte zij, zich oprichtend met een vorstelijken moed, die van geen aarzelen wist. En hef was, alsof zij in een toovercirkel stond, want hij stak geen hand naar haar uit. Zon der één woord of één beweging hield zij hem in bedwang. Hij hield zijn adem in, toen hij haar aankeek. Het dier in hem deinsde angstig terug, maar de duivel drong hem voorwaarts. Hij kwam dichter bij haar, staarde haar aan, trachtte de zwakke plek te vinden, die in ’t harnas van iedere vrouw „Wees daar niet al te zeker van. Het kan is en welke de duivel gewoonlijk wel weet aijn, dat je jezelf makkelijker misleiden te vinden. Maar nog waagde hij het niet kunt dan mij. Of ook kan het zijn, dat mijn haar aan te raken. Hij had haar uit zijn geduld ten einde is en dat ik besloten heb armen losgelaten, omdat hij meende, dat zij de zijne was, en nu durfde hij het niet opnieuw doen. „Anne,” zeide hij plotseling, „waar is je liefde voor mij? Eens heb je me lief gehad!” „Ik heb je nooit lief gehad,” antwoordde zij scherp, snijdend en koud als een zwaard. „Ik heb je nooit lief gehad. Eens, dat is Volgen» voorwarden overeengekomen met de Hellanriaoha lllflsmsvna Varza- TGAn gld. bl] leven»- TAA gld. ingeval van over- |EA gld. bl] verlie» van TE gld. bij verRea EA ([•rlaga-Baak te Sahiudam aljn onae Abouué'e veraekerd tegen ongelukken voor 4uUv lange invaliditeit. «VU lijden binnen 30 d. Ivv één hand, voet of oog <v van een duim, vv 1 F” Zij richtte zich trotsch in haar volle lengte op. „En dat noem je - liefde!” riep zij uit 1 een minachting, die zij vroeger nog „Je durft was, Maar ik geloof, dat het je, wanneer je tot dat liefde noemen! Rubriek VIL Koekalveren, geb. na 1 1922, (5 deelnemers), le prijs Theunia III, van B. D. Okma onder Woudsend; 2e Sipkje, van D. Rijpkema te Ijlst; eervolle vermelding Roosje 11, van S. K. Visser te Dijken. Rubriek VIII. Hokkelingen, geb. na 31 Oct. I 1920 en vóór 1 Febr. 1921, (eental), (13 deel nemers). le prijs Tjerkje VI, van IJ. B. v. d. Valk te Hommerts; 2e Jonge Tijsma I, van J. J. de Vries te Woudsend; 2e Joukje IX, van Joh. Oppedijk bij Woudsend; 3e Tromp X, van B. P. Hoekstra te Coevorderpolder. Rubriek IX. Hokkelingen, geb. na 1 Febr. 1921 (tweetallen), (11 deelnemers), 2e prijs van der Meer II en Maria XII, van P. de Haan te Dijken; 3e Boukje en Wikje 11, van D. Rijpkema te Ijlst; 3e Blanksma VIII en van der Bank II, van P. de Haan te Dijken. Rubriek X. Melkerieren, geb. na 31 Oct. 1919 (11 deelnemers), le prijs Daisy XVI, van H. v. d. Hoek Jr. te Hommerts; 2e Mientje II, van D. Rijpkema te Ijlst; 2e Janke VI, van H. v. d. Hoek Jr. te Hommerts; eervolle vermelding Marie 11, van D. Rijpkema te Ijlst Rubriek XI. Melke twenterrieren, (8 deelne mers). le prijs Hzelena, van D. Rijpkema te Ijlst; 2e Trijntje IV, van Johs. Osinga te Woudsend; 3e Pronkje IV, van P. de Haan te Dijken. Rubriek XII. Melkekoeien, (27 deelnemers), le prijs Aaltje, van A. O. Bajema te Draaisterhui zen; le Hitje, van D. Rijpkema te Ijlst; le Tromp VIII, van B. P. Hoekstra te Coevorderpolder; 2e Foekje van Johs. Osinga te Woudsend; 2e Keetje van B. P. Hoekstra te Coevorderpolder; 3e Paulina, van J. J. v. d. Brug te Woudsend; 3e letje XI, van P. de Haan te Dijken; 3e letje VII, van denzelfde. Rubriek XIII. Kalvekoeien vóór 1 Januari 1923 kalvende (11 deelnemers), le prijs Hitje, van D. Rijpkema te Ijlst; 2e Tuinia lil, van denzelf de; 3e Boukje, van E. Hofstee te Hommerts. Rubriek XIV. Koeien, met hooge opbrengsten (11 deelnemers), le prijs Hitje, van D. Rijpkema te Ijlst; 2e Jantje, van P. de Haan te Dijken; 3e Boukje, van E. Hofstee te Hommerts; 3e Leeuwarden, van A. O. Bajema te Draaisterhui zen. Rubriek XV. Melkeschapen (tweetallen), le fp Draai<fprhni7pn 7p ppfi 7-tal F I van’ I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1922 | | pagina 1