wr WESTERHOFs I No. 1 37 */«ct. 421/ B, Wilhelmina Anthraciet N. Firma H v. 1 MOLEN KLEEQI^GMAGAZUH LEEUWENBURG -SMEEK.- DEMI’S en WINTERJASSEN 8 Ruitenboer T Java Preanger 55 I KOFFIE. i I s “O fi I annax 50 Prijzen p» half pond STOOKT Heeren- enJongeheeren RECLAME kolom. Braodeubnrgh, Boschma Co Tetefcc». SF» 150 mEOWSTIJDIHSEH :l- er- EN. me He )E- ma SHEERER COURANT «s» WYMBRITSERAOEEL r n I OHiciesi Oimn der Ssmeenie Snul S8e J««ii*gaiiQ Woensftaft 27 September 398S Me. 104 te rma Telef. 53. Kantoor 2e Oosterkade. 1 I» Nieuwste Stoffen en Modellen ZEER LAGE PRIJZEN. ken. En waar wou je me nu over spreken? (Nadruk verboden.) Geen Weinig asch S, -3 85 b 61) tot Lr- i K 8» 1 een n Alleenverkoop: de i i PBUILLETOlï door ETHEL M. DELL Liggen is toch veel makkelijker voor je. ek mm. i i—irMfcTBin irntfinr-wr-"nrn— --—-»CI- Kerknieuws. Ned. Herv. Kérk. Beroepen te Blokzijl P. Sie- nielink te Gaastmeer. Aangenomen naar Koudum door W. J. de Wilde te Btirum. stra, mej. D. de Jong en de heer H. v. d. Schaaf. Vastgesteld werd, dat er Maandagsavonds ge oefend zal worden. Anne wankelde achteruit, verdoofd, be dwelmd, doodelijk moe, en viel neer in een stoel. Toen zij weer bijkwam, was ze alleen. HOOFDSTUK Xlll. Het spoorwegongeluk bij Weesp. Den laatsten dag dat de mogelijkheid daartoe bestond, hebben zoowel de H. IJ. S. M. als de Staat appèl aangeteekend tegen de uitspraak van de rechtbank te Amsterdam in alle processen, de H. IJ. S. M. aangedaan wegens het spoorweg ongeluk te Weesp. Deze zaken zullen dus voor het Gerechtshof te Amsterdam nader worden behandeld. Het tekort van het I. C. A. R. Volgens het „Rotterdamsch N.blad” bedraagt het tekort van het I. C. A. R. f200.000. Van die twee ton is slechts f 170.000 gedekt door het waarborgfonds. De resteerende f 30.000 zullen door den voorzitter der tentoonstelling, den heer D .G. van Beuningen te Rotterdam worden bij gepast; de heer van Beuningen had zich te dier zake garant gesteld. gid. bij verlies van sa» wljevlnger. ‘r r- 11 JIEUWB SHEEKEE COVUI! Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor- matiebureau van Van der Graaf <S Co.’s Bu reaux voor den Handel zijn over de afgeloo- pen week; eindigende 22 Sept, in Nederland uitgesproken 89 faillissementen tegen 40 fail lissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 22 Sept. 1922 2161 faillissementen tegenover 1515 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Een huwelijksadvertentie. Een telegram uit Genève aan de Engelsche bladen luidt: De Bulgaarsche minister-president Stamboe- linski maakt bekend, dat koning Boris wenscht te trouwen met een jong, mooi en rijk Ameri- kaansch meisje. De Bulgaren hebben hun vertrouwen in ko ninklijke verbintenissen verloren en hopen, dat een Amerikaansche koningin een waardevoller bezit voor hun land zal zijn dan een Euro- peesche. Koning Boris is 30 jaar oud. Zijn toekomstige bruid moet niet alleen jeugd, schoonheid en rijk dom bezitten, maar bovendien beschaafd zijn en belang stellen in de opvoeding der vrouw en de inrichting van scholen voor meisjes in Bulgarije. r 1 Een lastige buurvrouw. Twee buren, te Rotterdam, de één woonde beneden, de ander boven, konden het niet goed mét elkaar vinden. Dit kwam voornamelijk door dat de bovenbuur, een juffrouw, ’s avonds als de ander, een leidekker, rustig sliep, zoo’n ge weldig leven maakte, dat hij wakker werd. Zij was dan aan ’t sjouwen met kisten en andere zware voorwerpen, alsof ze plotseling wilde gaan verhuizen. Op ’n avond toen de benedenbuur in zijn bed wou stappen, begon ’t leven weer. Hij maakte zich zoo driftig, dat hij een revolver nam en door den vloer heen schoot in de richting, waar hij ’t geljjid hoorde. De juffrouw werd evenwel niet geraakt. Voor den leidekker was ’t gevolg, dat hij zich een dezer dagen voor de rechtbank te verant woorden had. Hij zeide, dat hij alleen maar geschoten had, Om de juffrouw schrik aan te jagen. Waarom deze laatste toch altijd zoo’n lawaai maakte ’s avonds, werd toen gevraagd. En nu kwam ’t uit, dat de juffrouw, wier man op zee vaart, gewend is visite te ontvangen, die nu niet door ieder gezien mag worden en om deze visite ongemerkt de trap af te laten glippen, maakte zij ondertusschen heftig kabaal. Tegen den leidekker werd één maan# gevan-I genisstraf geëischt. De trouwplannen van den ex-keizer. De bezwaren, welke van de zijde der familie leden tegen het voorgenomen huwelijk van den ex-keizer zijn te berde gebracht, zijn zonder resultaat gebleven. De officieele bekendmaking is binnenkort te verwachten. „Die houdt zich als gewoonlijk achter de schermen. Je moet ’t zelf maar lezen, maar; Wou je gaan trouwen?” difect. De rest kan wachten. En wanneer je klaar bent, zou ik je graag even spreken.” „Daa vermoedde ik al. Leg nog een kus sen achter me. Ik Aan beter ctenken, als ik recht op zit.” Abonnementpar jaar f 2.50 fr p. poet f 3.60. Bnitenlaad f 8.allee bij vooruitbetaling. Loss® Nos. 5 ct. Advcurtentiên 10 et., p. regel. In ge» sondes ModedoeltEgoE dubbel tarief, bij Abosneiaent belangrijks koOing Kleine Adv. kannen ingesondsn wer den op de» flag der uitgifte, tot 10 uur. 8EPTEMBERPRIJZEN: Afmeting 30/50 f4 per H.L 20/30 50/80 Wail Street-tips van duivelsche kerel!”, orplnnf nipt rlnf dip IV orplnnf nnV c voor landbouwwinterscholen bij uitzondering gunstiger tariefbepalingen te doen gelden. Het nieuwe Sanatorium. Donderdagmiddag is, in tegenwoordigheid van tal van genoodigden onder wie als verte genwoordiger van den minister van arbeid de directeur-generaal voor de volksgezondheid, leden van Ged. Staten van Friesland, de heer en mevrouw Driesen te Nijmegen (de schenkers van Herema-State te Joure), het Friesche Volks- sanatorium te Appelscha geopend door jhr. P. B. J. Vegelin van Claerbergen, voorzitter van de vereeniging, welke dit sanatorium zal exploi- j teeren. Hij wees er in zijn toespraak op, dat het par- ticulier initiatief dit sanatorium grootendeels deed verrijzen. Daarbij maakte hij melding van Woningbouw. Bij hoofdstuk Arbeid der staatsbegrooting dëelt de minister mede, dat in 1921 werden toe gekend ten behoeve van den bouw van 24004 woningen aan voorschotten f42.805.179.69, aan bouwvoorschotten f 155.812.335.33 aan bij dragen in maximum f2.889.196.75. In de eerste 6 maanden van 1922 werd- toe gekend ten behoeve van den bouw van 3891 woningen: grondvoorschotten f 2.808.355.64^2, bouwvoorschotten f 24.307.709.72'/2, bijdragen in maximum f 355.889.41'/2. Uitbetaald in 1922 aan grond- en bouwvoor schotten samen f 54.672.794.26. In 1921 werd verleend ten behoeve van den bouw van 28.077 woningen aan premies f44.759.551.29, ten behoeve van den bouw van 14228 woningen aan hypotheken f67.872.864.96 (alléén wat den opstal betreft)uitbetaald werd aan premies f 18.255.886.64, aan hypotheken f 10.086.569.63 ’/2. In de eerste 6 maanden van 1922 werd ver leend ten behoeve van den bouw .van 10027 woningen aan premies f 10.561.125.70, ten be- hoeVe van den bouw van 2772 woningen aan hypotheken f 7.847.002 (alleen voor wat den opstal betreft). Uitbetaald werd aan premies f 14.218.785.45, aan hypotheken f 13.849.160.47. Meerdere gegevens omtrent de woningpro ductie worden nog verzameld en zullen nader worden medegedeeld. Mishandeling door een onderwijzer. De rechtbank te Tiel veroordeelde een onder wijzer van de R.-K. school te Culemborg, we gens mishandeling van een 11-jarigen leerling, tot f60 boete of 60 dagen hecht. 3 70 De rijkste man. Berichten uit New York verklaren, dat de magnaten in Wall-street Henry Ford, den auto fabrikant, thans voor den rijksten man op de wereld houden, rijker nog dan J. D. Rockefeller. De winst van de Ford Motor Car Company in dit jaar (het blijkt niet, of een afgesloten boekjaar bedoeld is) heeft 125 millioen dollars beloopen of na aftrek van belasting 110 mil lioen dollars. Uit deze getallen valt af te leiden dat de Ford Company gekapitaliseerd zou kun nen worden op 2 milliard dollars, waarvan 5 pet dividend wordt betaald. Daar Ford feitelijk de uitsluitende eigenaar van de Ford Company is, bedraagt zijn fortuin het dubbele van dat van Rockefeller dat geschat wordt op een milliard dollar. Ford beeft echter niet alleen het grootste for tuin op de wereld, maar beschikt ook over het grootste persoonlijke bezit aan contanten. Men schat dit bezit op 180 millioen dollars. In 't drukke seizoen heeft Ford een inkomen van ruim een half millioen dollars daags, maar dat mindert aanmerkelijk in den slappen tijd. Het spooradministratiegebouw te Utrecht. Op vragen van het Tweede Kamerlid den heer van Braambeek betreffende de kosten van het nieuwe administratiegebouw der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht heeft de minister van Waterstaat geantwoord:: De kosten hebben bedragen voor: aankoop van het voormalige park Nieuwer- oord, bijdrage in de verplaatsing van het ge bouw van ’t Staatsboschbeheer, gebouw, plant- soenaanleg, enz. f 6.685.200, electrische verlich ting, centrale verwarming, liften, telefoon, schel len, luchtdrukinrichtiug, uurwerken, enz. f 1.631.000, meubilair, gordijnen, archiefrekken, enz. f615.000, totaal f8.931.800. Hierbij zij aangeteekend, dat het na de tot standkoming van de belangengemeenschap voor een goede en zoo economisch mogelijke exploi tatie een eerste vereischte was de geheele ad ministratie der Nederlandsche Spoorwegen zoo spoedig mogelijk te Utrecht te vereenigen, en dat door deze samenvoeging zijn vrijgekomen te Amsterdam: het administratiegebouw H. IJ. S. M., het gebouw Keizersgracht no. 77, een ge deelte van het gebouw aan de De Ruyterkade, en de lokalen boven het Centraalstation te Utrecht, het vroegere Cgb. III aan den Catha- rijnesingel en tal van huizen aldaar, alsmede de administratiegebouwen van N. C. S. te Utrecht en van N. B. D. S. te Gennep. Een en ander had tengevolge, dat het adminis tratiegebouw H. IJ. S. M., het gebouw Keizers gracht 77 te Amsterdam en het Cgb. III te Utrecht konden worden verkocht, dat verschil lende gehuurde huizen te Utrecht niet werden ingehuurd, en dat zoowel te Amsterdam als elders een aantal localiteiten konden worden verhuurd. De bouwkosten hebben f 35 per M.3 bedragen. Het voormalige administratiegebouw der H. IJ. S. M. te Amsterdam is verkocht aan het rijk voor' f 938.023.57'/2. Het spoorwegtarief voor leerlingen landbouw winterscholen. Op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Weitkamp betreffende het tegen verminderd tarief vervoeren van leerlingen der landbouw winterscholen heeft de minister van Waterstaat geantwoord: Volgens de tariefbepalingen worden am- bachtsschoolkaarten alleen afgegeven aan leer lingen van ambachtsscholen, welke jonge lieden door practisch vakonderwijs opgeleid worden voor den arbeid, waarmede gewone handwerkslieden in hun onderhoud voorzien.” Daar landbouwwinterscholen aan deze om- schrijving evenmin beantwoorden als velerlei De dag van den vijfden November is voor de andere vakscholen, bestaat geen aanleiding om volrekking van het huwelijk bepaald. Deze vol trekking zal volgens het Nederlandsch burger lijk recht plaats vinden, aangezien het Hohenzol- lern-recht in Duitschland bij de grondwet van Weimar vervallen is verklaard. De „Daily Express” verneemt uit Berlijn dat EEN SMEEKBEDE EN HET ANTWOORD, Een door regen afgekoeld briesje kwam door het wijdopenstaande raam en Lucas Errol draaide zijn hoofd op het kussen om. om het op zijn gezicht te voelen. Hij steun de, terwijl hij zich bewoog, alsof zelfs die kleine inspanning hem pijn deed. Zijn oogen hadden een zware, bedwelmde uitdruk king en schenen dieper te liggen dan ge woonlijk, ofschoon ze niet slaperig stonden, maar alleen dien uitgeputten blik hadden, welke volgt op een slaap na morphine. Toen de deur zacht open ging, kwam er een .rimpel op zijn voorhoofd, doch weldra verscheen er een glimlach op zijn gelaat, toen hij Bertie op zijn teenen naar zich oe zag komen. „Ben jij ’t, beste jongen? Ik ben wakker.” Bezorgd ging Bertie naast zijn bed zitten. glimlachje. „Ik moet zien gauw een meid. En wat heb je me nu te zeggen? Iets delijk van me zooveel tijd van jou te gebrui- Wordt vervolgd. de gewezen Groothertogin van Baden, de tante van den vroegeren Duitschen Keizer, een uitnoo- diging aan diens verloofde prinses Hermine von Reuss heeft gezonden om op haar kasteel te Mainau te komen voor een ontmoeting met prins en prinses Eitel Frederik. De groothertogin die ’t met de keus van haar neef eens is, hoopt dan den familietwist te kunnen bijleggen, die door de verloving van den gewezen keizer ontstaan is. Het is niet algemeen bekend, voegt de cor respondent hieraan toe, dat de Keizer zijn bruid weggekaapt heeft voor den neus van prinses Hermine’s neef, den jongen prins Schonaich, die zijn tante geruimen tijd het hof gemaakt en om haar hand gevraagd had. De geschiedenis van zijn hofmakerij is een publiek geheim. Te Potsdam hebben de „Kaisertreue” winkels lijsten aangelegd, waarop iedereen kan teeke- nen, die den ex-keizer ter gelegenheid van zijn verloving met prinses Hermine van Reuss wil gelukwenschen. Haar ademhaling was sneller geworden, maar haar antwoord volgde onmiddellijk: voor het eerst lag er een klank van toorn gestreden had wanhopig worstelde met den hare in krachtigen, die ieder oogenblik sterker werd, totdat zij zich krachteloos, verloren waande, alsof alle machten uit de hel op haar waren losgela ten, rond haar sisten en haar naar beneden rukten. Haar zelfbeheersching begon te wanke len. Zij voelde een zoo groote lichamelijke zwakte over zich komen, een zoo overwel digende beklemming, dat zij dacht, dat haar hart nooit meer zou kloppen. Nogmaals scheen zij te wankelen op den rand van een afgrond, te diep om er in te kijken, scheen zij te zweven boven de peilloozediepten Toen plotseling was de beproeving voor bij. Een verblindende bliksemstraal zette de kamer in lichtelaaie, spleet de duisternis als een zwaard, dat een gordijn scheurt, en was weer i - knor van een angstig dier en dan een vree- selijk geknetter van den donder. Bertie knikte van neen. „Haar vader wil er nog niet van hooren en Dot zelf neen, we wachten nog wat.” „Wacht niet te'lang, jongen,” zei Lucas kalm. „Je krijgt het oude Dower House om „Doe dat nou heusch niet, oude jongen! in te wonen. Zeg dat maar aan den oude. Liggen is toch veel makkelijker voor je.” Het is maar een stap van de pastorie. We „Kom, onzin! Doe wat je gezegd wordt. zullen er een garage bij laten bouwen, hè En kijk me niet zoo aan, kwajongen! Het Bertie? Vrouwlief moet haar eigen wagen is makkelijk genoeg om een zieken kerel dehebben. En dan moet je natuurlijk, wanneer baas te blijven. Flink en langzaam! Je moet je advocaat bent, een kantoor in de stad een krakende deur piet hard dichtslaan. Dat is niet goed voor de scharnieren!” Doch hoe behoedzaam en voorzichtig Bertie ook te werk ging, er stonden dikke zweetdroppels op het voorhoofd van zijn broer, toen hij weer in de kussens achter over viel. Bertie veegde ze met een licht bevende hand af, terwijl Lucas met pijnlijk trekkende lippen tegen hem lachte. „Dank je jongen! ’t was maar een steek. Ga maar weer zitten en geef me het tele gram van Marsh en de ochtendbladen. Straks’kan je de brieven wel vborlezen.” Onmiddellijk was hij geheel in de zaken verdiept met een concentratie van gedach ten, die steeds weer de bewondering van zijn jongen broer opwekte. „Wat heb je toch een wonderlijk geheu gen, Luke!” riep hij.uit. „Geen wonder, dat je altijd zoo op de hoogte bent. Je bent een in: „Ik veracht je, omdat je ’n lafaard bent! Je bent nog minner dan ik gedacht had!” Hij stak het wapen weer in zijn zak. „Het is niet voor jou bestemd, maa'r voor den man, die tusschen ons staat, die dacht, dat hij Nap Errol kon afranselen en leven, j i Na dien tijd heb ik altijd met een wapen I rondgeloopen.” Hij hield even op en keek haar nijdig aan. Dan ging hij voort: „Er is maar één ding, dat ik in ruil voor het leven van dien man wil .aannemen. Slechts één ding!” Doch sprakeloos als een steenen bééld 1 bleef zij staan. I Een vlaag van redelooze hartstocht .'zweepte hem tot redelooze woede op. „En dat ééne ding wil ik hebben!” slingerde hij haar in het gezicht. „Geen macht in den hemel of in de hel zal mij daarvan berooven. Ik zeg je”, zijn stem klonk luider, en in de donkerte gloeiden die twee vlammen nog rooder, vlammen als daarvoor nog nooit in de oogen van een man opgelaaid waren 1£ gld. bij verlies tv ven etss. vinp»r Sneek en J. A. Landstra en T. C. Marcus te r, I ueeuwaraen aan wier onvermoeid werken het Als leider werd gekozen de heer R. Langman, c i ggn groot deel was te danken, dat een in- 1 zameling onder de Friezen niet minder dan f 100.000 opbracht. Dank werd voorts gebracht ban Prov. Staten van Friesland, die een subsidie van f 100.000 voor den bouw toestonden. Voorts zeide spreker dat de vereeniging nooit zal vergeten, dat Appelscha een voortzetting is van Herema-State te Joure. Zij zal de schenkers daarvan in dankbare herinnering houden. Waar- deerende woorden werden verder gericht tot den architect, den heer M. O. Meek te Donker broek en tot den geneesheer-directeur dr. Geers, voor diens veelomvattenden arbeid voor het nieuwe sanatorium. Het sanatorium is volgens ’t paviijoensysteem gebouwd en is bestemd voor 100 patiënten. Het terrein is 70 H.A. groot. In het centrum staat het zgn. dienstgebouw, verder naar rechts het vrouwenpaviljoen met 2 lighallen, zoomede het machinegebouw. Links van den weg is het mannenpaviljoen met 4 lighallen. Het dienst gebouw is 45 M. lang. In de machinekamer is een locomobiel opge steld van 100 P.K. met over-verhitter welke be halve zijn diensten verricht voor aandrijving van een dynamo, mede zorgt voor het oppompen van het benoodigde water uit een 54 M. diepen norton-put en het leveren van stoom voor de warmwatervoorzieningen van' de badkamers enz. enz. in de gebouwen. De geheele inrichting is electrisch verlicht. In het dienstgebouw worden de keukens en eetzalen centraal verwarmd door afgewerkten stoom; overigens worden de vertrekken door gewone kachels verwarmd. De gebouwen staan op betonnen voet, zijn alle zoowel binnen als buiten dubbel-wandig en afgedekt met roode pannen daken. „ik zeg je, dat, wat je zegt of niet, je de mijne bent en dat weet je zelf heel goed. Vroeger of later later of vroeger zal ik zorgen, dat je dat erkent.” Zijn stem daalde plotseling tot een gefluister, niet langer hartstochtelijk, maar onzegbaar boosaardig. „Zal je me dan minachten, Ko ningin Anne? Daar ben ik benieuwd naar.” Eindelijk verroerde zij zich, hief haar hand op. „Ga!” zeide zij. „Ga!” Toch bleef hij nog eenige oogenblikken op den drempel staan, haar dreigend als een lenige tijger. De spanning was vreese- lijk. Zij scheen uitgerekt te worden tot zij springen moest, en toch bleef zij aanhouden Het was de heftigste strijd, dien zij ooit l een strijd, waarin zijn wil Li een alles overweldigenden greep, Verschjjnt DlNSPAGSsn VRIJDAG8A VOND8 UitjflTar* ïolaeus Toorw»8,rden overeengekomen met de HellIeHdSOh* JÜÜfl So&ïtMS&m gijn onse Abouaé’s terseirerd tegea cngeteskei) 'oor 4VVV hebben.” „Je bent een beste kerel, Luke,” zejde de jongen met stralende oogen. „Maar tus schen ons gezegd en gezwegen, ik heb niet zoo heel veel verwachting van dat advo- caatschap. Ik doe het alleen, om hun te la ten zien, dat ik net zoo goed kan werken als alle anderen. Maar ik zou veel liever altijd jouw secretaris blijven, dat weet je wel!” „Zoo?” Lucas stak hem zijn hand tog. „Maar ik geloof, dat je gelijk hebt. Ik zou’ ook liever niet zien, dat je voor je werk van mij afhankelijk bent. Want dan zou je je, waneer ik eens mocht worden weggenomen, te eenzaam voelen. Het is beter, dat je an dere bronnen van inkomsten hebt!” „Maar Luke!” „Ja, ja, ik weet het wel! Maar vroeger of later moeten we allemaal sterven. Doch dat onderwerp zullen we nu maar laten rusten. „Ik geloof ook, dat ik op dat gebied een Alleen dit nog: als je mij een pleizier wilt Cradock het buskruit uitgevonden heeft. Die! specialiteit ben,” zei de millionnair met zijn doen, trouw dan gauw met die lieve, kleine heeft ce.. .-.ucdlg moe glimlachje. „Ik moet zien gauw een J meid. En wat heb je me nu te zeggen? Iets „Ik zal zijn brief eens doorlezen,” zeide anderen secretaris te krijgen. Het is schan- over Nap?” Lucas. ’„En Marsh?” an gld. hij leven»- IA A Ung6 InvaliditcU. Ui' gid. liigsvst van ovsk- J Eft gld, bij verlies wan 7E gld. bij uerifes fi-dssi binnen 80 d. één baad, sewt ai oog !v een dsim. TERHORNE, 22 Sept. Gisteravond werd al hier opgericht de gyninastiekvereeniging „Voor waarts”, met aanvankelijk 61 leden. Als bestuur werd gekozen de heer F. Hosper, voorzitter; mej. A. Duisterhout, secretaresse; de heer H. Koning, penningmeester; mej. R. Kleef- den arbeid van de fteeren J. H. H. Piccardt te j Leeuwarden - -o---o- leider van lichamelijke oefeningen te Akkrum. L. C. Rijkslandbouwwinterschool te Leeuwarden. Van de 55 jongelieden, die zich voor het toe latingsexamen voor de eerste klasse hadden op gegeven, heeft zich één teruggetrokken, terwijl geslaagd zijn: M. J. Akkerman, Leeuwarden; Ph. Bakker, Oude Leije; R. Beetsma, Ooster Nijkerk; Q. Bilyam, Luinjeberd; P. de Boer, Stiens; F. Botke, Leeuwarden; P. S. Bouma, Stiens; H. Bruinsma, Leeuwarden; L. Dijkstra, Anjum; Tj. Dijkstra, Oudetrijne; J. J. Feenstra, Baijum; F. Gerbens, Lieve Vrouwen Par.; G. de Haan, Oudeschouw; F. de Haan, Rauwerd; K. Hanje, Westermeer;; R. Hesling, Rinsumageest; S. Hiernstra, Leeuwarden; H. L. Hilarides, Schal- sum; H. L. Hilarides, St. Jac. Par.; S. Hosper, Oldeboorn; B. de Jong, Beetgum; P. de Jong, N. Bildtzijl; B. Kalina, Jellum; R. Keestra, Dron- rijiT; W. Kooistra, Jellum; R. Meijer, Oldeboorn; E. Miedema, Jelsum; H. Miedema, Stiens; IJ. Miedema, Wommels; J. Okma, Woudsend; D. Oosterbaan, St. Anna Par.; A. N. Osinga, Dei- num; D. J. Peereboom, Oldeboorn; R. Rienks, Boer ;S. Sevenster, Wier; D. Swierstra, Pop'pin- gawier; D. Tilma, Wartena; J. Tjaarda, Mars- sum; A. Tullner, Jelsum; G. Voetberg, Akkrum; R. Wijmstra, St. Anna Par.; M. Hijlkema, Ak krum. „Voel je je wat beter, oude jongen?” „Ja, dat wel, maar zoo moe als een hond. Heb je de post meegebracht?’-’ .„Er Ts niet veel bijzonders vandaag. Al leen schrijft die Cradock weer om instruc ties voor de boerderij in Arizona en dan een paar telegrafische v' Marsh. Zeg, Luke, ik geloof niet, dat die weg. Er volgde een geluid als het ge- boerderij heeft een krachtiger man noodig moe

Sneeker Nieuwsblad nl | 1922 | | pagina 1