Ruitenboer dooi 200 Uit onze Haadzaal- OHiciosi Oreaan gei temti Smi Ver schijnt Rrandenburgh, Boschina Co RECLAMEKOLOM. NIEUWSTIJDINGEN, 1 Woensdag 10 Januari 1813. 38« Jaargang Mo 28 1 1 b. J. Wind. J over een ander spreekt. „Als je zoo goed dB bouw waarvan thans ook is begonnen, op de wóningruimte 1 tatie, waarbij er op gelet dient te worden dat het Rijk zijn F E D I L L B T O lï, Bij de geringste aanmoediging i Bertie’s voeten gekropen heb- Wordt vervolgd. Plaatsvervangende leden: F. Blok; C. Q. Stockmann en P. Sikkes. dan zal ik die binnenbrengen, in geen geval mag Mr. Errol’s bediende naar binnen.” Langzaam drensden de uren van dien dag, die eindeloos scheen, voort, ’s Middags ging Bertie naar zijn vrouw en nam Tawny Hud son mee. ’s Avonds ging hij weer terug, terwijl de genoemde feiten, uitstekend werd geleid door scheidsrechter A. de Groote van Leeuwarden. Over den geheelen wedstrijd genomen werd het beste spel geleverd door Meppel. Het veld was verre van bespeelbaar, mede tengevolge van de druilerige motregen gedurende de wedstrijd. gld. bij verhei van een witevingar. 2 3 O 2 1 2 0 26—8 18—18 16—8 16—12 12—14 7—17 4—22 Abonnementper jnar f 2.50 fr p. peat f 3.60. Buitenland f8.allee bij vooruitbetaling. Loeee Not. 5 et. Advertentlin 10 et. p. regel. Inge* sonden Mededeelingei dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingenonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur. 18 13 12 8 5 4 2 fié*L 8 6 6 4 2 1 1 en haar geweest, doch de Meppeler doelverdediger deed Hij had niet den moed hem weg te sturen. I I1OTE SISEKER COUBAI! annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL volkomen I deur geopend werd. Dadelijk sprong Bertie op. Dr. Randal kwam naar buiten, keek rond en bleef dan staan. „De operatie is achter den rug. Wij heb ben hem naar zijn slaapkamer gebracht. Hij komt langzamerhand bij. Neen, je mag niet naar hem toe. En zijn bediende ook niet. De het Zondag was. Dot zou nu uit de kerk naar huis rijden. Zij zou niet naar Baron- mead komen. Oorspronkelijk was het wel geloof, dat het beter is, als je maar niet naar binnen gaat. Maar blijf in de buurt.” Hij was al weer weg. Bertie ging de dames waarschuwen, om dan in angst te wachten, dat hij voor de laatste maal ge roepen zou worden. Het was een stille nacht. Alleen de tocht van de openstaande deuren en ramen be woog zich door de kamer. Mrs. Errol en Anne zaten met Bertie in de kamer, welke uitkwam op die, waarin Lucas Errol j laatsten strijd streed. In een hoek hurkte was, antwoordde: „Houd je nog even goed, gld. iugevi! van over lijden Mtuün 30 d. was meer dan eens te laat en het plaatsen naai de voorspelers liet veel te wenschen over. In ’t begin speelde ’t binnentrio der Sneeker voor hoede een uitstekende partij voetbal. De half- linie van Sneek heeft vele gevaarlijke aanvallen van M. S. C. weten te onderbreken. Jan Kuipers die de afwezigheid van Karsten zeer zeker danig heeft gevoeld, was in schitterende vorm. De Sneeker doelman heeft ’t grootste aandeel voor zijn rekening genomen. Tal van lastige ballen wist hij op meesterlijke wijze onschadelijk te maken. De rechtsbuiten Visser speelde voor rust uitstekend. In de 2e speelhelft kreeg hij zoo goed als niets te doen. De Weert en Ringma waren evenals in de laatst gespeelde wedstrijden in goeden vorm. Stand 3b klas N.V.B. Afd. B. (Noord): Goals Clubs - Sneek I Leeuwarden II Steen wijk M.8.C.* G.V.C. I Friesland II L.8.C. I J DINSDAG# es VRIJDAGSAVONDS Uitgaven Sïbsst TalefcoR No 150 gld. bij levens lange invaliditeit. M gld. bij varllaa van een vinger is overwonnen, dat ten slotte in den bouw van dertig wo ningen is toegestemd. Door dit in herinnering te brengen, meenen wij onmiddellijk reeds te doen uitkomen, dat er veel plaats is voor twijfel, of thans op Rijkssteun voor de stichting der resteerende 37 woningen mag worden ge rekend. Afgezien echter van deze omstandigheid, waaromtrent in het huidige stadium der zaak absolute zekerheid be zwaarlijk zal kunnen worden verkregen, meenen wij, dat er andere redenen zijn waarom het antwoord op de vraag of tot inwilliging van het gedaan verzoek moet worden besloten, niet direct bevestigend kan luiden. In de eerste plaats moet nog worden afgewacht welken invloed de stichting van 30 woningen door „W.e.e.g.t.h.” mompelde hij en luid dan: „Je moést je verzachten. schamen. Is dat nou mannenwerk?” j Het was bijna één uur, toen eindelijk de Tawny kroop ineen. Hij was overwonnen. T" zou hij aan Bertie’s ben. Bertie verwijderde zich van de deur en ging zitten. Zijn eigen angst was bijna on dragelijk, maar hij bedwong dien. „Ga daar zitten,” zeide hij en wees op een stoel een eind verder. „En beweeg je niet, voor ik je er verlof toe geef.” De man gehoorzaamde en ging in elkaar gedoken met zijn hoofd in zijn handen zit ten. Bertie keek hem aan met een strengheid, die meer voorgewend dan werkelijk was. Voetbal. Sneek IM. S. C. (Meppel) 42. De toestand in de 3e klas N. V. B. Noord is voor „Sneek” 1 zeer gunstig geworden nu de onzen Zondag jl. M. S. C. 1 van Meppel hebben weten te kloppen met 42 goals. Sneek heeft thans 18 wedstrijdpunten. Alleen de club „Steenwijk” kan in totaal ook nog 18 punten veroveren, doch dan moeten alle 3 door deze vereeniging nog te spelen wedstrijden gewon nen worden met meer dan 10 goals voor en niets tegen. Sneek moet nog spelen tegen Fries land II te Leeuwarden en zou dus deze wed strijd zooals de staand nu aangeeft wel kunnen verliezen. Daar komt nog bij dat het lang niet zeker is dat de club Steenwijk in deze afd. blijft daar reeds alle door Steenwijk nog te spelen wedstrijden door de N. V. B. voorloopig zijn uitgesteld en een onderzoek wordt ingesteld naar de oorzaak van de ongeregeldheden in de onlangs gespeelde wedstrijd M. S. C.Steen wijk. De burgemeester van Staphorst in deze gemeente ligt het speelveld van de Meppelaren heeft dientengevolge het voetballen op Zon dagen verboden. Sneek is dus zoo goed als zeker kampioen der afd. B. Noord 3e klasse. Over de wedstrijd het volgende:: Te ruim 2 uur stellen beide ploegen zich onder leiding van scheidsrechter A. de Groote van Leeuwarden op. Sneek is op Karsten na com pleet. Deze wordt vervangen door S. ten Cate. Het Meppeler elftal is volledig. Broodwinder wint de toss en verkiest eerst het windvoordeel. Er wordt in 't eerste kwartier enthousiast ge speeld en de partijen wegen vrijwel tegen el kaar op. ’t Eerste succes is voor Sneek, wanneer De Weert de bal fraai voorzet krijgt Brood- winder haar te pakken en zet haar onhoudbaar en keihard in 't Meppeler doel. De scheidsrech ter annuleerde, hoewel ten onrechte, dit punt wegens buitenspel. Op het moment dat Brood- winder de bal kreeg toegespeeld bevond hij zich achter de bal en loste in eens door de bal op ’t vijandelijk doel. O. i. werd het 2e doelpunt dat Sneek toegekend werd wel in buitenspel-positie gemaakt. Visser loste een keihard schot op ’t Aleppeler doel, dat door de verdediger nog werd gestopt. Deze kon evenwel tengevolge van de gladheid van het terrein de bal niet ver genoeg wegwerken waarna Broodwinder, die buiten spel stond, de bal in ’t Meppeler doel trapte. Ook het 2e geldige doelpunt heeft Sneek wel dra te pakken. De Meppeler rechtsbuiten geeft aan zijn mede spelers verscheidene kansen die echter niet benut worden. Eenmaal als v. d. Meer is uitgeloopen en de rechts binnen op 't Sneeker doel een kogel lost weet Jan de Vries onheil te voorkomen dooi de bal nog juist uit 't Sneeker doel te trappen. Dan gaat het spel van de Sneeker voorwaartsen iets verslappen. De thuis-verdediging krijgt druk werk.Kuipers en de reserve-back ten Cate heb ben al hun aandacht noodig om de meer dan eens gevaarlijke Meppeler aanvallen onschade lijk te maken. 10 minuten voor rust krijgt Sneek haar 3e doelpunt. Dit punt was wel houdbaar Hij wist, dat dat kolossale wreedheid zou zijn. Een lange tijd verliep. Geen van de twee, die daar zaten te wachten, verroerden zich. Volgen» voorgaarden overeengekomen met de HsHanAsoh* t® ïiju onxe Abonnés «ersakerri tegen ongelukken voor AUW Tawny Hudson ineengedoken neer, oude jongen! Kijk maar, ik steun je. Draai de lamp wat op en neem de kap er af. Hij kan me niet zien. Zoo, oude jongen, kijk me maar aan en houd je stevig vast. Neen, je kan niet achterover zakken, ik houd je tegen!” Capper goot iels uit zijn lepel tusschen de bleeke lippen. Dan volgde een stilte. Doch de blauwe oogen bleven open en staarden naar die andere vurige oogen. Drie gedaanten slopen als geesten de ka nier binnen. De kamer scheen vol spoken. Na eenige oogenblikken begon Lucas weer te spreken, en zijn dunne lippen be wogen onmerkbaar. „Het is zoo’n lange weg terug, Boney geen eind te zien en heelemaal bergopwaarts.” Het schijnsel van de lamp viel vol op Nap’s gezicht; het feekende de harde lijnen scherp af en het kwam Anne voor, alsof zij keek naar het gelaat van een man, die in de uiterste wanhoop verkeert. En zijn stem was ’t Nap’s stem, die zoo radeloos smeek te? „Den moed niet verliezen, oude jongen! Ik zal je er wel boven op helpen. We zijn al door het ergste heen. Houd moed, Luke, houd moed!” Weer goot Capper iets door de nu open lippen, en een huivering voer door het krachtelooze lichaam. „Houd moed,” herhaalde Nap. „Je hebt me beloofd, dat je het doen zoudt. Je moet niet sterven. Je kunt niet gemist worden. Zonder jou ben ik aan den duivel overge leverd!” Gesp. Gew. Gel. Verl. Put. Voor-Togen 1 2 3 3 6 4 8 benoeming van leden en plaatsvervangende leden van het hoofdstembureau voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad, (bijl. no. 12). B. en W. berichten: Tot leden en plaatsvervangende leden van het hoofd stembureau voor de verkiezing van de leden van den ge- haar plan geweest, doch hij had het haar afgeraden. Hij wist, dat zij vol belangstel- J I ling was, maar hij wilde haar niet de risico man hem als een hond volgde, om den toe- Binnen zat Dr. Capper aan het voeteinde van het bed, onbeweeglijk, op zijn hoede als een schildwacht. Een verpleegster stond als een standbeeld bij het raam en hield het klapperende gordijn vast. En op zijn knieën lag naast het bed, de slappe polsen stevig in zijn gespierde vingers, Nap. Het licht van een schemerlamp viel op zijn donker gezicht en deed den glans van zijn speurende oogen en de lijn van zijn juk beenderen scherp uitkomen. Hij leek wel een uit brons gegoten gedaante. Uren lang lag hij daar al aan één stuk te waken, onvermoeibaar starend naar het uit geputte gezicht op het kussen. Het had het gelaat van een dooden kunnen zijn, waarop het staarde, doch de pols, die in zijn hand nog z\vak klopte, zeide hem het tegendeel. Ongeveer een uur na middernacht sprak een stem in de diepe stilte: „Boney.’ „Hier ben ik, kerel!” „Dag, beste jongen!” Het was nauwelijks meer dan een zucht, die van de op elkaar geklemde lippen scheen te komen. „Doe je oogen open,” zeide Nap. Langzaam gingen de zware oogleden open. De blauwe oogen ontmoetten den donkeren, mysterieuzen blik boven hem. Zwijgend als een geest kwam Capper haar hem toe. De verpleegster ging van het raam weg, en het gordijn bolde uit in de kamer, fladderend als een gevangen ding, dat tracht te ontsnappen. „Ja, Boney,” zeide de vermoeide stem. En Nap’s stem, die doortrild werd door zijn i een teederheid, die meer dan menschelijk rkfo I was antwoordde' Hoiiri ie noo even 11 10 9 9 9 7 9 M.S.C. twee winstpunten in mindering wegens niet opkomen tegen Sneek I op 10 Sept. 1922. De wedstrijd voor de le klas F. V. B. tus schen B. V. C. I van Bolsward en de Black-Boys van Sneek is op verzoek der Sneekers uitge steld. halen. Hij zat daar als het menschelijk beeld van iemand, die tegen zijn wil in met lof van wanhoop. I over een ander spreekt. „Als je zoo goed Het sloeg twaalf uur. Ergens in de verte wilt zijn wat ververschingen te laten komen, begonnen kerkklokken te luiden. Bertie schrok op. Hij had heelemaal vergeten, dat ETHEL M. DELL. Plaatsvervangende leden: 1. a. F. Blok; b. L. L. Lampe. 2. a. P. Bos; b. A. Beekhuis-FIesselink. 3. a. D. Zuiderbaan; b. F. de Wolf. Iedereen heeft bij tijden een zacht laxeer middel noodig voor de lever en ingewinden. Fester’s Maagpillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en ver- sohaffen natuurlijke werking der ingewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door foster’s Maagpillen verzekerd- Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0 6»; in apotheken en drogistzaken. gld. bij verlies CA van een daim. vV VERGADERING van den Raad der gemeente SNEEK op Maandag 8 Januari 1923, des avonds 7% uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig 14 leden. 1 vacature Stockmann. Punt 1. Notulen der vergadering van 18 December 1922. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt 11. Ingekomen stukken: a. Adres van M. Hoekstra en andere bewoners van per- ceelen aan de Ijlsterkade en het Kaatsland, houdende ver zoek het pad aldaar van een bestrating te doen voorzien. (177.781(10). b. Adres van D. J. IJntema, houdende verzoek hem te ont heffen van de 4iuur der woning Oud Kerkhof no. 1. (171. 11/4-2(153). Voorgesteld wordt: a. Dit adres te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders om advies. Aldus besloten. b. D. J. IJntema met ingang van door Burgemeester en Wethouders te bepalen dag van de huur der woning te ont heffen en Burgemeester en Wethouders te machtigen deze woning te verhuren tegen een huur van f225.— per jaar en onder door hen te stellen voorwaarden. Aldus besloten. c. Adres van het bestuur der afd. Sneek van het genoot schap van leeraren aan Nederlandsche gymnasia, houdende- verzoek om niet aan te nemen het voorstel van Burgemees ter en Wethouders, opgenomen onder no. 5 der agenda, voorzooveel betreft het verhaal van pensioensbijdragen met ingang van 1 Januari 1923. (189.49.01.008.741(1). Wordt bij punt V behandeld. Punt 111. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot rechter van het veld wordt gestuurd. Vol moed strijden nu de Meppelaren met 10 man verder tegen Sneek. Tegen de rust komen de gasten ge vaarlijk opzetten. Hun spel is keurig en staat op een veel hooger peil dan dat van de Sneekers, ’t Succes kan ook niet uitblijven en onder een hartelijk applaus van de aanwezigen is het de rechtsbinnen van Meppel die de Sneek-doel- man weet te passeeren. Stand 31 voor Sneek. Spoedig is het dan rusten. In de tweede helft pakt Meppel dat nu van het windvoordeel profiteert flink aan. Sneek is totaal ingesloten. De halflinie en backs hebben heel wat te verduren. V. d. Meer wordt danig aan ’t werk gezet Spoedig heeft Meppel haar achterstand verkleind. Met een voor v. d. Meer Leden 1. a. G. L. Dokkum; b. F. Boeijenga. 2. a. S. Breeuwsma; b. U. Sijtema. 3. a. M. A. Kuyt; b. J. W. O. Kiezebrink. 4. a. P. Sikkes; Benoemd worden tot leden de hh. Dokkum met 11 st., Breeuw sma met 14 st, Kuijt met 9 st. en Sikkes met 14 st.; de heer Boeijenga had 2, de heer Sijtema I, de heer Kiezebrink 5 st Tot plaatsvervangende leden worden benoemd de hh. Blok met 14 st, Bos met 14 en Zuiderbaan met 11 st; de heer De Wolf had 3 st Punt IV. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van het Bestuur der woningbouwvereeniging „W.e.e.g.t.h.”, houdende verzoek om toekenning van een voorschot voor den bouw van 37 woningen in het Sperkhem en om toekenning van een bijdrage in het te verwachten tekort op de exploitatie, (bijl. no. 1). B. en W. adviseeren: Door het bestuur der Woningbouwvereeniging „Weegth” is tot U het verzoek gericht om toekenning van finan- cieelen steun voor den bouw van 37 woningen in het Sperk hem, op de wijze als is aangegeven in de bij het verzoek overgelegde bescheiden en teekeningen. De gevraagde financieele steun zoude moeten bestaan in het verleenen van een voorschot uit de gemeentekas van ten hoogste f 164400. en van een jaarlijksche bijdrage in het tekort dat naar schatting de exploitatie zal opleveren, van f518, waarbij dan nog gerekend is op een bedrag per jaar uit ’s Rijks kas van f 1554.om het resteerende gedeelte van het tekort te dekken. Wij meenen goed te doen ons advies ten aanzien van de bovenomschreven aanvrage te beginnen met er aan te her inneren, dat de bouw, waarvoor thans medewerking van Rijk en gemeente wordt verwacht, aanvankelijk was opge nomen in het plan van den bouw van 67 woningen in het Sperkhem, waarvan nu een gedeelte, omvattende 30 wo ningen, door de adresseerende vereeniging wordt uitge- o- voerd. meenteraad, van welk bureau de Burgemeester ambtshalve Bekend meenen wij te mogen veronderstellen, dat niet j voorzitter is, werden in Uwe vergadering van 17 Februari dan met veel moeite de tegenkanting van het Ministerie i 1919, voor den tijd van vier jaren benoemd; van Arbeid tegen den toen gewenschten bouw in zooverre Leden Dr. G. Bouma R. S. H. Visser; J. Ytsma en G. L. Dokkum. Deze leden en plaatsvervangende leden, waarvan R. S. H. Visser overleed en J. IJtsma zich in een andere gemeente vestigde, treden 17 Februari a.s. periodiek af. Dr. G. Bouma wenscht niet weder voor eene benoeming in aanmerking te komen. Wij geven U in overweging met ingang van 17 Februari a.s., overeenkomstig art. 33 der Kietwet, voor den tijd van vier jaren te benoemen, vier leden en drie plaatsvervan- gende leden van bovengenoemd hoofdstembureau, waar- voor wij aanbevelen als: in deze gemeente heeft. Daar komt bij dat langzamerhand de particuliere bouw weder toeneemt in die mate, dat zij in de woningvoorziening weder een factor wordt waarmede kan worden gerekend. De toekenning van bouwpremie door het -Rijk sedert einde 1920 heeft mede veroorzaakt, dat ongeacht derhalve de woningen van „Patrimonium” en „W.e.e.g.t.h.” sedert den aanvang van 1921 zijn ge bouwd of in aanbouw zijn ongeveer 60 woningen, terwijl in een meer of minder vergevorderd stadium van voorbe reiding is de bouw van ongeveer 30 woningen in ver schillende deelen der gemeente. Rekent men daar nog bij de 38 door de gemeente ge bouwde woningen, dan komt men tot een totaal van onge veer 200 woningen van verschillende soort in ruim twee jaar tijds. Waar, als gevolg van den van Rijkswege geboden finan- cieelen steun, maar meer nog als gevolg van een geleide lijke daling der bouwkosten zooals blijkt uit den toe nemenden bouw ondanks het afnemend bedrag der bouw premie het particulier initiatief zijn plaats met betrek king tot de woningvoorziening langzamerhand herneemt, past alleen om die reden reeds aan de gemeente een af wachtende houding. Naast deze is er nog een andere reden die ons noopt tot het uitbrengen van een advies van gereserveerde strekking. Toen tijdens den oorlog de woningtoestanden hoe langer hoe nijpender werden, kon de overheid, ondanks den steeds stijgenden kostprijs per woning, zich niet aan de recht- streeksche woningproduktie onttrekken, wilde zij althans niet, dat zich onhoudbare toestanden ontwikkelden. Dit verklaart en rechtvaardigt o.i. waarom tot den bouw van woningen werd overgegaan ofschoon de ter zake te doene uitgaven niet geheel uit de opbrengst der exploitatie kon den worden bestreden. Wij herinneren er aan dat door de gemeente drie blokken woningen zijn gebouwd de typen D. en D. max. in de Priorstraat, F. min. aan het Klooster hof en E. aan de Priorstraat op de huren waarvan voor de meeste bewoners een bijslag moet worden gegeven om de exploitatie-uitgaven te dekken. Ter zake is op de gemeente-begrooting voor 1923 als zuiver aandeel der gemeente uitgetrokken een bedrag van f 2738.051/2, zulks na aftrek van de voordeelige saldi op de exploitatie van twee woningblokken Een specificatie van deze cijfers is gegeven op blz. 41 der ontwerp-begrooting voor 1923. In dezelfde begrooting is onder de volgnos. 227 en 228 het tekort geraamd op de exploitatie van woningen door „W.e.e.g.t.h.” en „Patrimonium”. Het gemeentelijk aandeel hierin bedraagt naar raming onderscheidenlijk f 622.89JA en f 467.64. Toegegeven zal o.i. moeten worden dat bouw door of vanwege de overheid met bijslag harentwege op de huren, een abnormaal verschijnsel is, dat alleen kan worden ge rechtvaardigd door toestanden als hierboven aangestipt; een verschijnsel, dat niet langer dan absoluut noodzakelijk moet worden bestendigd. De gemeente moet uit hare mid delen momentelijk bijna f 4000.— voor dekking van tekor ten op woningexploitaties bijpassen. De huren die thans bedongen kunnen worden zijn vrij hoog. Er is plaats voor de vraag of dit zoo zal kunnen blijven. Moet, als gevolg van vermindering van inkomsten der huurders, het bedrag der huur worden verlaagd, dan stijgt daardoor natuurlijk en die van 27 woningen door „Patrimonium”, met den het door Rijk en gemeente te dekken tekort op de exploi- Pf nn nrnlaf rlinni fr» urnerion rlni hoF DilV 14. A.. JÜ. -.1 J (Wadruk yerbodtn.) er geen moeite voor. Dan doet er zich een in- onhoudbaar schot wordt de stand 3—2 voor cident voor tusschen de aanvoerder van t’ Mep- Sneek. „Aanpakken Sneek” schreeuwen de peler elftal en de scheidsrechter. Eerstgenoemde j Sneek-supporters. 't Begint er donker voor hen kon zich niet vereenigen met de scheidsrechter-uit te zien. De Meppelaren spelen schitterend, lijke beslissingen, waarom hij door de scheids- i Maar voorloopig wordt er door Sneek slechts verdedigd. Als Ringma dan de bal krijgt toegespeeld gaat Hoewel ten Cate goed heeft gespeeld, zou o. i. deze met De Weert in stormpas op het Meppeler t eerste doelpunt voorkomen zijn geweest in doel af. Laatstgenoemde weet voor de vierde dien Karsten deze plaats had bezet. Zijn aanval maal de Meppeler doelverdediger ’t nakijken te geven. Stand 42 voor Sneek. Meer en meer nemen de withemden, dat waren Zondag jl. de Meppelers, het spel in handen. De Sneeker ver dediging laat echter niet los en verdedigt uit alle macht. V. d. Meer was in deze periode bewon- derenswaardig. Door beide vereenigingen wordt echter geen doelpunt meer veroverd, zoodat met een 42 overwinning voor Sneek het einde aanbreekt van deze stevige, doch in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd, die op aangename wijze, behoudens de twee door ons IEA gld. bij *erlle« van 7E Ivv Hn hand, voet of oog Iv uit van een schok laten loopen. Als de operatie stand onveranderd te vinden. Capper en Nap Lucas sterven moest, zou hijwaren nog bij Lucas, wiens leven aan een zelf vertellen. Hij wist, dat hij, zijden draadje hing. oio.» i.u.w.m i Bertie besloot ’s nachts te blijven. Laat 1 in den avond zag hij Dr.Capper even. Het gezicht van den grooten man was vertrok ken en bleek. „Hij zal den ochtend niet halen. Zeg aan de dames, dat zij niet naar bed gaan. Als het noodig is, zal ik ze laten roepen.” „Is er heelemaal geen hoop meer?” vroeg Bertie. Dr. Capper schudde zijn hoofd. „Ik ben ramen en deuren moeten alle wijd open, bang van niet. Hij gaat hard achteruit. Ik Doch niemand mag bij hem. Hij moet abso- Qic „aar lute rust hebben.” Terwijl hij sprak, zette hij de deur vast. Zijn gezicht stond zeer ernstig. „En denk er om, dat het dichtslaan van deze deur of een ander plotseling geluid het einde beteekenen kan.” „Is hij dan zoo erg?” vroeg Bertie. „Ja, hij is erg minnetjes. De operatie heeft langer geduurd dan we dachten. Als hij blijft leven, zal het een succes zijn. Maar het hart werkt niet, zooals het moet, leder oogenblik 90) Hij wees er naar. „Jouw werk?” Hudson kromp ineen onder den blik die verwijtende, blauwe oogen. Hij begon te mislukte huilen als een geslagen hond. het Bertie raapte de knop op. „Arme duivel!” beter dan wie ook, den slag zou kunnen Tawny Hudson scheen zelfs geen adem te kan het laatste zijn. Dr. Capper en je broer i it - _1 1. i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1