F-J. L. BAKKER I Uit onze Raadzaal. I Co J I 75 RECLAMEKOLOM. annex «MEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL öliiciasi Orgasn der Oesnmli biel f 25.00 NIEUWSTUBIN6EN. Die ondervinding heeft kan goeden raad geven. S9e Zaterdag 13 Januari I9&3. ■o» 30 Tetetam No 150 Zaken gemaakt bezwaar tegen de verordening op de hef- I 4340.02 missie voor zooveel de gemeente aangaat mede te werken. Pant XIV. Advies van Burgemeester en Wethouders naar (Vervolg.) VERGADERING van den Raad der gemeente SNEEK op Maandag 8 Januari 1923, des avonds 7% uur. A. 6.91 33.61 72.28 115.52 168.49 283.21 - 403.42 - 1052.98 - 1762.01 2514.11 - 4016.03 6919.87 Veraohgat DINUl )AG8 «b VRIJ D A-G8A VONDS Uttgsvar» ■imi -- Telefee* No 150 B. en W. adviseeren het volgende: De Minister van Binnenlandsche Zaken maakt blijkens de hierbij overgelegde stukken bezwaar tegen de in Uwe vergadering van 16 October 1922 vastgestelde verordening op de heffing van een plaatselijke inkomstenbelasting. Hij is van oordeel, dat het maximum-percentage dat van de toenemingen van een belastbaar inkomen wordt geheven, in het in art. 7 dier verordening opgenomen tarief bij een te laag inkomen is vastgesteld, met het gevolg, dat de hooge inkomens, bij toepassing van het maximum-verme- nigvuldigingscijfer van 3.25. te zwaar zouden worden belast. Het verdient daarom, naar zijn meening, aanbeveling het tarief zoodanig te herzien, dat dit maximum-percen tage worde bereikt bij een inkomen van b.v. f 15000. Wij hebben na doen gaan op welke wijze aan den wensch van den Minister het meest doelmatig zoude kunnen wor den voldaan, zonder dat daarbij al te sterk de belasting druk van de hoogere naar de lagere inkomens werd ver legd. Het 'resultaat is geweest een tarief van heffing, dat wij U hierna ter vaststelling aanbieden en waarin het maximum-percentage dat van de toeneming van een be lastbaar inkomen wordt geheven, wordt bereikt bij f 15000. In het nu geldende tarief is dat f 7000. Wij geven U de vaststelling van dat tarief in overweging, teneinde de goedkeuring der verordening niet in de waag schaal te stellen. De resultaten, indien dit nieuwe tarief zoude zijn toege past op het belastingjaar 1922/1923, blijken voor enkele inkomensgroepen uit de volgende staatjes: - 15000.— - 20000,— - 30000.— - 50000.— Abonnementper jaar f 2.50 fr p. poet f 3.60 Bnitenlaad f 8.—, alle» bij vooruitbetaling. Lomo No». 5 et. Advertenti&n10 ot p.regel. Inge* soades MadedeeiJago» dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Klein» Adv. kuanee ingesonden wor den op den dag de? uitgifte-, tot 10 uur. Punt Vil. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der verordening op de bediening van bruggen in de gemeente Sneek. (bijl. no. 4). B. en W. adviseeren: Door de Commissie van toezicht op het lager onderwijs is in een hierbij overgelegd schrijven onze aandacht er op gevestigd, dat, sedert de morgenlessen aan de openbare lagere scholen alhier om kwart voor negen aanvangen, het te laat komen van leerlingen op die scholen is'toegenomen, hetwelk zijn oorzaak vindt in het afgedraaid zijn van de verschillende bruggen. Wij hebben daarin aanleiding ge vonden, na te gaan, op welke uren de morgenlessen aan alle onderwijsinrichtingen in deze gemeente aanvangen en zijn tot de conclusie gekomen, dat dit tijdstip voor alle scholen,met uitzondering van de ambachtsschool, welke des winters om 8 uur en des zomers om half 9 begint, en van de middelbaar technische school, welke aanvangt om half 9 is gelegen tusschen half 9 en 9 uur des voor- middags. Met het oog op den geregelden gang van het onderwijs in deze gemeente, achten wij het met de hiervoren genoemde commissie wenschelijk, dat de bruggen, behoudens de uit zondering voor de bepaaldelijk in de verordening aange wezen bruggen op den Dinsdag, op werkdagen gesloten blijven van half 9 tot 9 uur voormiddags. Wij stellen U daarom voor de verordening op de bedie ning van bruggen in de gemeente Sneek dienovereenkom stig te wijzigen. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming van grond op den hoek van de Galigastraat en de Scharnesteeg, van de weduwe P. Hofstra. (bijl. no. 5). B. en W. stellen voor: Door de weduwe P. Hofstra alhier, is bij ons een plan ingediend tot het verbouwen van haar perceelen Galiga straat nos. 21 en 23, kadastraal bekend gemeente Sneek, sectie B, no. 3151. Het bedoelde gebouw bevindt zich op den hoek van de Galigastraat en de Scharnesteeg en ver oorzaakt daar ter plaatse een scherpe bocht in den vrij drukken verkeersweg Stationsstraat—Oud KerkhofGali gastraatScharnesteeg—Leeuwenburg en verder. In verband met den voorgenomen verbouw van het ge noemde pand, hebben wij gemeend, goed te doen om te bevorderen, dat de scherpe bocht, waarvan hierboven sprake is, zooveel mogelijk wordt afgesneden, ten einde zoowel de veiligheid ter plaatse als het verkeer langs de bovenaangegeven wegen daarmee te dienen. Met de betrokken eigenares zijn daarom besprekingen gehouden ten einde te vernemen onder welke voorwaarden zij genegen zou zijn het bouwplan zoodanig te wijzigen, dat de hiervoren omschreven verkeersverbetering tot stand zal kunnen komen. Zooals U uit het hierbij gevoegd rapport van den ge- meente-architect blijkt, was de weduwe Hofstra aanvan kelijk bereid den in het bouwplan geprojecteerden rechten hoek van het pand door een schuine te vervangen tegen een vergoeding van f 600.—, een bedrag, dat buitensporig hoog is te noemen. Nadere besprekingen hebben evenwel tot resultaat gehad, dat zij zich thans bereid heeft ver klaard, den bij afschuining van den hoek vrij komenden grond, op de hierbij overgelegde situatieteekening nader aangeduid, tegen een bedrag van f 250.aan de gemeente in eigendom over te dragen. Wij achten dit aanbod, mede in verband met de meer dere kosten, welke de eigenares zich tengevolge van den gewijzigden bouw, heeft te getroosten, billijk. In ver band met de verbetering van den toestand ter plaatse, een verbetering welke wij als belangrijk beschouwen, geven wij U in overweging het aanbod te accepteeren. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de vermindering der jaarwedde van de vroedvrouw Mej. H. Dijkstra, bedoeld in het raadsbesluit van 31 Januari 1921 no. 4, een jaar op te schorten, (bijl. no. 6). Bij raadsbesluit van 31 Januari 1921, no. 4 werd, met tijdelijke afwijking van art. 1 der verordening op de ge nees-, heel- en verloskundige armenpractijk de jaarwedde van de nieuw benoemde gemeente-vroedvrouw, Mej. H. Dijkstra, bepaald op f 1000.voor het eerste jaar, te ver minderen met f200.— voor het tweede jaar en daarna weder met f200.voor het derde jaar, terwijl vervolgens naar gelang van omstandigheden offer eventueele verdere verlaging zou worden geoordeeld. Reeds bij de behandeling der begrooting voor 1922 werd door een Uwer leden de wenschelijkheid ter sprake ge bracht om met het oog op de geringe practijk van Mej. Dijkstra de eerste vermindering van f 200.niet toe te passen. Nadat was medegedeeld, dat de betrokken func- tionaresse geen daartoe strekkend verzoek had ingediend werd toen op deze aangelegenheid niet verder ingegaan. Daar Mej. Dijkstra op 15 Februari 1921 in functie trad, zou de eerste vermindering der jaarwedde met f 200.op 15 Februari 1922 ingaan. In de maand Januari van dat jaar richtte Mej. Dijkstra zich tot ons met het verzoek te bevorderen, dat haar jaar wedde voor 1922 (lees: het tijdvak 15 Februari 1922 tot 15 Februari 1923) werd bepaald op f 1000.—, m.a.w. dat de eerste vermindering harer jaarwedde met f 200.over dat tijdvak niet werd toegepast. Om te kunnen beoordeelen of hiervoor termen aanwezig waren, hebben wij het noodig geacht, te kennen het aantal verlossingen, gedurende 1921 en dat gedurende 1922 door Mej. Dijkstra buiten de gemeentelijke practijk verricht, zoo mede de voor die verlossingen over elk dier jaren in totaal genoten belooning. Wij hebben adressante hieromtrent om inlichtingen ver zocht, welke inlichtingen zij bij schrijven van 24 Januari en bij dat van 6 December 1922, beide hierbij overgelegd heeft verstrekt en waaruit blijkt, dat het aantal hiervoor bedoelde verlossingen bedroeg: over 192154, waarvoor in totaal genoten f462.z over 1922: 39, waarvoor in totaal genoten f408.55; Van die verlossingen werden in 1921 42, met een totaal genoten belooning van f310.75, in 1922, 22, met een in totaal genoten belooning van f 187.30, verricht door tus- schenkomst van Mej. ZijlstraWagenaar. Wij vinden in de medegedeelde cijfers geen vrijheid om, zooals door mej. Dijkstra in haar schrijven van 6 December 1922 wordt verzocht, U voor te stellen het salaris vast te bepalen op f 1000.per jaar. Wij meenen, dat vooralsnog of niet behoorlijk invullen van formulieren, welke voor de richtige heffing der belasting ter invulling worden aange boden, strafbaar wordt gesteld. De wenschelijkheid van zoodanige strafbepaling is gebleken bij het verzamelen van de gegevens voor de forensale aanslagen. Z. li. s. aangenomen als voorgesteld. Punt XV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verhuring van een gedeelte van het Waag gebouw aan P. Schuitemaker. (Bijl. 13). B.. en W. berichten: Onder dagteekening van 17 November 1922 is van den heer P. Schuitemaker alhier een verzoek ingekomen om van de gemeente onderhands te mogen huren een gedeelte van het Waaggebouw ten behoeve van het houden van groentenveilingen. Het gedeelte, dat adressant zou willen huren is thans bestemd als bergplaats en grenst aan het kantoor van den gemeente-ontvanger. Dit gedeelte als veilingslokaal beschikbaar te stellen komt ons minder gewenscht voor, omdat wellicht de ge meente-ontvanger in zijn werkzaamheden hiervan hinder zal hebben. De bergplaats voor de postkarren, die het Rijk van de gemeente huurt, komt naar onze meening hiervoor eerder in aanmerking. De directeur van het Post- en Telegraafkantoor, wiens schrijven wij hierbij overleggen, heeft ons bericht, er geen bezwaar tegen te hebben dat de beide lokaliteiten onder ling. van bestemming wisselen, zoodat de bergplaats voor de postkarren als veilingslokaal ter beschikking is. Het advies van den gemeente-architect, deze aangele genheid betreffende, leggen wij hierbij mede aan U over. Wij hebben ook overigens tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar en geven U derhalve in overweging het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 27 December 1922, no. 171.11/4-2(77); BESLUIT: le. onder voorbehoud der goedkeuring van de Gedepu teerde Staten onderhands, aan P. Schuitemaker alhier, ten behoeve van het houden van groentenveilingen, te ver huren tegen f 3.per week een door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen gedeelte van het Waaggebouw, kadastraal bekend gemeente Sneek, sectie B, no. 3347, zulks onder de door Burgemeester en Wethouders te stel len voorwaarden. De heer Pot m a vond in het adres dat deze adressant groen ten wil veilen maar toch blijkbaar ook aan particulieren wil ver- koopen, daar hij werkloozen 15 andere personen 10 kor ting wil geven. Spr. gelooft dat dit geen veiling is, daar daarbij van een korting geen sprake kan zijn. Spr. komt het voor dat dit voorstel tekort doet aan een groep onzer belastingbetalers, aan de Sneeker middenstand, tenzij ook onze middenstanders op dezelfde voorwaarden een deel van de Waag kunnen huren. Anders heeft hier bevoorrechting plaats van een van buiten de stad komende. 0 De heer Lampe is het hiermee eens. De adressant schijnt ook nog een deel van de eiermarkt te willen huren. Wordt dit een particuliere veiling, dan kan daar niemand tegen zijn, maar de zaak schijnt niet zuiver, gezien de beloofde korting. Spr. wijst er op, dat hier voor een geringe prijs een prima winkel stand wordt verhuurd. Mevrouw Beekhuis verheugt er zich over dat, waar er 11.62 39.75 79.59 - 128.82 181.42 j- 297.67 - 428.85 - 1190.02 te stellen de verordening op de invordering dezer belas ting aan te vullen met een bepaling volgens welke het niet aan het principe van een afnetnend salaris moet worden Wij kunnen ons dan van te voren over het aantal leden nog vastgehouden, omdat over den loop der practijk in de toe- met Regenten verstaan, komst thans nog niet voldoende kan worden geoordeeld. i Wel meenen wij, dat er termen bestaan om de eerste ver- mindering dier jaarwedde met f200.een jaar op te f aanleiding van een door den Minister van Binnenlandsche schorten, zooals aanvankelijk door haar werd verzocht, en Zaken gemaakt bezwaar tegen de verordening op de hef- in verband daarmede ook de volgende verminderingen een fing van een plaatselijke inkomstenbelasting (bijl. no. 11). jaar te doen verspringen. Wij stellen U mitsdien voor het volgende besluit te nemen De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 19 December 1922, no. 208; BESLUIT: de eerste vemindering der jaarwedde van de gemeente- vroedvrouw Mej. H. Dijkstra, welke vermindering inge volge raadsbesluit van 31 Januari 1921 in verband met hare infunctietreding op 15 Februari 1921, zou ingaan op 15 Februari 1922, een jaar op te schorten en in verband hiermede ook de beide volgende in dat raadsbesluit voor geschreven verminderingen dier jaarwedde telkens een jaar later te doen ingaan. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt X. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van landerijen aan den Oppenhuizerweg, de Sperkhemmer opvaart en de Woudvaart, van het Old Bur ger Weeshuis, (bijl. no. 7). Het betreft hier eenige perceelen behoord hebbende tot de Sathe „Wigledam”, van de Sathe bewoond door Bette kens en van eenige landerijen reeds vroeger eigen aan het O. B. W. De aangekochte landerijen worden op enkele uit zonderingen na in het openbaar verhuurd. In totaal bedraagt de oppervlakte van de aangeboden landerijen 43.65 p.m. en de koopprijs f 50408.09. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt XI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der verordening op de heffing van schoolgelden voor het onderwijs op het gymnasium in de gemeente Sneek. (bijl. no. 8.). B. en W. stellen voor: a. onder voorbehoud van de goedkeuring der Koningin’ de Verordening op de heffing van schoolgelden voor het gymnasium in de gemeente Sneek”, te wijzigen in dien zin, dat: le. art. 2, le lid gelezen wordt als volgt: „Het door belanghebbenden verschuldigde schoolgeld wordt berekend naar het zuiver inkomen, dat volgens de bij den aanvang van het schooljaar, of, bij tusschentijdsche toelating, ten tijde der toelating, laatstbekende kohieren tot grondslag heeft gestrekt voor den aanslag in de plaatse lijke belasting naar het inkomen hunner gemeente.” 2e. art. 2, 2e lid wordt gelezen als volgt: „Indien in een gemeente geen belasting naar het inkomen wordt geheven, wordt als zuiver inkomen, bedoeld in h 1ste lid van dit artikel aangemerkt dat, waarnaar de berc kening van den aanslag in de rijksinkomstenbelasting heeft plaats gehaa.” b. te bepalen, dat deze wijziging in werking zal treden den veertienden dag na dien der goedkeuring. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt XII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot gewijzigde vaststelling van de Verordening op het houden van veemarkten in de gemeente Sneek. (bijl. no. 9). B. en W. stellen het volgende voor: I. de verordening op het houden van veemarkten in de gemeente Sneek, vastgesteld bij raadsbesluit van 16 Octo ber 1922, no. 11, te wijzigen in dien zin, dat: a. artikel 6 wordt gelezen als volgt: ■„De plaats voor de verschillende diersoorten wordt door de zorg van den marktmeester aangewezen door borden, met dien verstande, dat voor de runderen en paarden wordt aangewezen het zuidelijk deel van de Nieuwe Veemarkt, voor de schapen en geiten het Noordelijk deel van de Nieuwe Veemarkt, voor de nuchteren kalveren het Noord Westelijk deel van de Nieuwe Veemarkt en voor de varkens het Oud Kerkhof.” b. de slotzin van artikel 13, 2e lid, wordt gelezen als volgt „Het aldus gemerkte vee mag uitsluitend worden ge plaatst op het daarvoor door borden aangegeven gedeelte aan de Zuid Westzijde der Nieuwe Veemarkt.” c. aan artikel 13, 13de lid wordt toegevoegd: „aan de Zuidzijde van de Nieuwe Veemarkt.” d. artikel 16 wordt gelezen als volgt: „Overtreding van een der bepalingen dezer verordening wordt, voor zoover daartegen in de Veewet geen straf is bedreigd, gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maan den of geldboete van ten hoogste vijfhonderd gulden.” II. de onder I gewijzigde verordening opnieuw vast te stellen. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt Xlll. Advies van Burgemeester en Wethouders op een schrijven van heeren Regenten van het Old Burger Weeshuis alhier, betreffende het in het leven roepen van een fonds voor onderwijsdoeleinden, (bijl. no. 10). B. en W. adviseeren het volgende: In een schrijven van heeren Regenten van het Old Bur ger Weeshuis, dat in Uwe vergadering van 6 November j.l. om advies in onze handen is gesteld, wordt aan U mededee- ling gedaan van het aanvankelijk bij dat College bestaande voornemen, tot vorming van ’n fonds, waaruit in een min of meer ver verwijderde toekomst, steun zoude kunnen worden verleend voor onderwijsdoeleinden welker verzorging dan noodzakelijk mocht blijken. Een nadere uiteenzetting wordt gegeven in een schrijven van een lid van het genoemde College, dat in afschrift aan den brief van Regenten is toe gevoegd. Aan de bovenomschreven mededeeling is toege voegd het verzoek om, indien ook Uwerzijds voor het op de aangegeven wijze werkzaam zijn wordt gevoeld en samen werking met het College van Regenten wordt gewenscht, daarvan wel mededeeling te willen doen, in welk geval het aan Regenten wenschelijk voorkomt de verdere voorberei ding gemeenschappelijk ter hand te nemen, b.v. door de instelling van een'kleine Commissie uit den Raad en het i College van Regenten. i Het beginsel, in het schrijven van Regenten en de daarbij I gevoegde bijlage ontwikkeld, heeft onze instemming, waar om wij U dan ook adviseeren in principe U uit te spreken voor het werkzaam zijn in de aangegeven richting. Uit den aard der zaak is het na te streven doel nog eenigermate vaag omschreven. Het zal de taak der in te stellen Com missie zijn met een meer concreet uitgewerkt plan te ko men, dat dan aan de eindbeslissing van den Raad en van het College van Regenten zal moeten worden onderworpen. Het lijkt ons het meest practisch indien wij door U wor- den gemachtigd aan de samenstelling der in te stellen Com- 5.62 30.- 66.52 108.67 159.97 272.22 401.47 - 1158.52 1977.52 >- 1946.02 2765.02 2733.52 - 4308.52 7490.02 i- 7458.52 Wij maken van deze gelegenheid gebruik U tevens voor j 1 kcS Zuiver Nullen Nieuw tarief 1 ,w f Bedrag zuiver inkomen. Gehuwden zonder kinderen. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Gehuwden zonder kinderen. Gehuwden met 2 kinderen. Gehuwden met 2 kinderen. gld. bij verlfe» van «en wijsvinger, t.-. EWE S1EEKER COURAÏT Voetbal. Het programma voor Zondag a.s. van de 3e klas N. V. B. vermeldt slechts één ontmoeting nl. die tusschen Friesland II en Oorredijk I. De voor Zondag a.s vastgestelde wedstrijd L. S. C. I alhier en Steenwijk I is om de bekende redenen voorloopig uitgesteld. Voor de C-afdeeling le klas Friesche Voet balbond worden twee wedstrijden aangekondigd en wel: Sneek II—S. V. G. I. F. C. A. IWorkum I. HEERENVEEN, 9 Jan. Het was heden feest voor de R. H. B. S., ter eere van den heer H. Rozenbeek, die 40 jaar als teekenleeraar aan die nrichting verbonden is. Uit oud-leerlingen had zich een feestcommissie gevormd. De jubilaris werd toegesproken door den directeur, auto- 't en, collega’s, oud-leerlingen en leerlingen. receptie was druk bezocht. Daarna volgden •i diner en een feestavond. L. C. Benoemd met ingang van 1 Januari tot inspecteur le klas bij de Raad v. Arbeid alhier, chef v. d. buitendienst, de heer J. H. Wamelink, alhier. Bestaand tarief 13.35 44.10 85.72 136.22 190.43 307.24 427.78 1079.33 1791.55 - 2542.51 - 4044.43 - 7042.72 1000.- - 1500.— - 2000.— - 2500.— - 3000.— - 4000.— - 5000.— - 10000.- in alle kleuren afgewerkt aan im. eiken garnituur met gobelin rand gegar neerd, compleet per raam Raammaat 150X300 c.M. elk raam 2 gordijnen. Adres aan de Kamer van Koophandel. Door de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze”, alhier, is een schrijven gericht aan de Kamer v. Koophandel te Leeuwarden, waarin wordt gewezen op het feit dat het postkantoor eek op 25 Dec., 1ste Kerstdag en 26 Dec,, Kerstdag, de postpakketten aan huis liet be zorgen, en de winkeliers welke die dagen hunne zaken gesloten hielden, heeft beboet met 20 ets. per postpakket. Adressante vraagt de Kamer v. itoophandel hare aandacht hieraan te wijden, en ter bevoegde plaatse op wijziging aan te drin gen. TE gld. bij verlies *3 w oen vinger Men gaat er niet altijd toe over naar goeden raad te luisteren, maar als hij oprecht is en gewetensvol en met liefde gegeven wordt, moet men niet aarzelen hem op te volgen Indien een vriend of oen bloedverwant door een meer of min ernstige ziekte is aangetast en een ge neeswijze heeft gevolgd die hem uitmuntende resultaten heeft opgeleverd, is deze aan zich zelf verplicht de personen die hij genegen is in een zelfde geval van zijn eigen onder vinding te doen profiteeren. Welnu, het is gebeurd dat een persoon die blijkbaar was aangetast door bloedarmoede en al hare gevolgen, zooals hoofdpijnen, pijn in ;de lenden en algemeene verzwakking, de goéd bekende behandeling met de Pink Pillen had gevolgd en daarbij een volkomen ge nezing had gevonden, bij een bloedverwante dezelfde verschijnselen heeft waar genomen Hij heeft toen aan deze den raad gegeven eveneens de Pink Pillen te gebruiken, waarbij hij zich zoo goed had bevonden. Qvertuigd door het welslagen van deze be handeling, waarasn meerdere malen eenigen hater bloed verwanten zich hadden onderworpen, heeft zij den raad gevolgd en nu zegt zij ons j zelve wat er met haar is gebeurd „Ik ondergeteekende, Wed. A. Bouve’ie,geb Nijpels, oud 55 jaren, wonende Oeverenwal 10 "te Maastricht, verklaar hiermede gaarne dat ik reeds eenigen tijd voor deze veel heb ge- leden aan hoofdpijnen, algemeens verzwakking en pijn in den rug. Den raad volgend van ?- eenige bloedverwanten, die met succes de M Pink Pillen hadden gebrnikt, ben ik die pillen l zelve ook gedurende eenigen tijd gaan ge- bruiken, en nu heb ik het genoegen te ver- Sf klaren dat zij mij het meeste goed hebben gedaan en dat ik aan de genoemde pijnen niet meer heb geleden.” Te aarzelen wanneer men zulke verklaringen voor zich heeft, staat gelijk met niet te willen genezen. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de doos, f 9.— de zes doozen. Zij worden ver kocht in het HoofddepfttNassaukade 314 te Amsterdam. Eisch dit adres en de Holland- sche gebruiksaanwijzing. De Pink Pillen zijn ook te verkrijgen bij alle goede apothekers en drogisten. O. a. bij Erven Joh. W. Meijer, firma B. Meindersma. gld. bij verlies ER van een dnlm. vv gld. ingesai vfcn ovw- iEft gld. bij «eriios van bianmj 80 d IvV hsnd, of oog ïolgon» voorwarden overeenaokomen mot de AlflxmaaH» V»rxe* JAAR gld. bij leven»- 7Aj| sl|n on«e Abcnnés ?er»ek(»rd tegen ongelatKen vac? 4VVV lang» invelidiselL

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1