Ruitenboer WESTERHOF’s KOFFIE No. 1 Java 42v» Preanger 55 s.ïs.’sssst 2000 38 v» ct. RECLAMEKOLOM. Officiéél gedeelte Prijzen p. half pond Mul Orgin dir Kiiminti W- Brandenburgb, Boschma 4 Co. Pepermunt Woensdag 17 Januari I9&3. 39e Jaargang No. 31 j PBUILLBTOJï (Nadruk verboden.) „Geloof je, dat ik dAt wil?” vroeg zij Alles is goed,” zeide hij Anne stond, haar handen stijf om de neer- Haar hart begon met hardej ongelijkma- T Paulus Potter en SEMPER-MELIOR zijn de IO>cents SI8&REII die de lastigste rookars bavredigen* Neemt proef. Engros TROMP. Snoek. Prettig om je weer eens te zien. Jjj gebruikt ook zeker altijd die beroemde door Ge- gld. ingeval van o«er- lijctes biaaau 80 d. door ETHEL M. DELL. Verwiipni DINSDAGS eu VRIJDAGSAVONDS Uitgevers 3xmk Telefcs». No. 1.50 Engrosbij R. G. VAN SLOOTEN, Harlingen en bij de bekende Grossiers. WONINGNOOD SNEER. Ter verkrijging van een overzicht over den nog in de gemeente heerschenden wo ningnood, verzoeken Burgemeester en Wet houders van Sneek degenen, die behoefte hebben aan een woning, daarvan voor 1 Februari a.s. door invulling van een aan het Bureau der gemeentewerken te verkrijgen formulier, mededeeling te doen. Ook zij die reeds vroeger een aanvrage om een gemeentewoning hebben gedaan, moeten, indien zij aanspraak willen blijven maken, een nieuw formulier invullen. GEMEENTETUINEN. Op 1 Februari 1923 eindigt de huur van de perceelen tuingrond: a. aan de Almastraat; b. in het Kloosterhof; c. in den Hospitalerpolder (oude tuinen); d. in den Hospitalerpolder (nieuwe tuinen achter 't Kerkhof). De tegenwoordige huurders, die hun per ceelen weder wenschen in te huren, kunnen zulks doen in het tijdvak 2131 Januari a.s. op alle werkdagen behalve des Zaterdags, ’s morgens van 9 tot 12J^ uur ter secretarie (boven). De niet weder ingehuurde perceelen wor den na dien datum aan de overige gegadig den verhuurd. De verhuring geschiedt voor den tijd van een jaar. De huurders, ook zij die reeds een verzoek tot wederinhuring hebben ingediend, zijn verplicht in persoon te verschijnen en zich door het plaatsen van hun handteekening voor de huur te verbinden. De huursom moet bij onderteekening worden voldaan. De huur der tuintjes, vermeld onder b en c, is tot 2 cent per M.a verlaagd. N ieu wstijdingen Voetbal. Sneek I ontving Zaterdagmiddag van de voetbalvereeniging „West-Frisia” te Enk- huizen een telegram dat het terrein was Abonnementpor jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Buitenland f 8.—, allee bij vooruitbetaling. Loese Noa.5 et. Advertentlftn10 et. p. regel. Inge» zonden Mededeelingen dubbel tarief, bg Abonnement belangrijks korting Kleine Adv. kunnen ingesonden wor den op dan dag der uitgifte, tot 10 uur. geur niet eens op te merken. Naarmate zij dichter bij den vijver kwam, begon zij langzamer te loopen, en toen zij bij den ingang van den tuin onder een scha duwrijken ceder een bank zag staan, ging zij zitten en staarde met haar grijze oogen in het water, dat aan haar voeten murmelde. Een glinsterende groene waterjuffer, die als een meteoor door haar visioen schoot, stoorde haar in haar gepeins. Met een schok van schrik werd zij wakker. Zij raapte haar bloemen op en stond op. En op dat oogenblik wist zij, dat zij niet al leen was. Hoe zij het wist, zou zij niet heb ben kunnen zeggen. Geen geluid of geen schaduw vertelde het haar. Geen hand raakte haar aan. Toch wist zij het. Eenige oogenblikken bleef zij onbeweeg lijk op den rand van het beekje staan. Dan zeide zij, zonder zich om te keeren: „Zocht je naar mij?” „Ja,” zeide hij. De moordaanslag te Valkenswaard. Omtrent den moordaanslag te Valkens waard is thans gebleken, dat vroeger een poging tot vergiftiging heeft plaats gehad, welke door beide verdachten erkend is. Hieromtrent verneemt het „Eindh. Dagbl.” de volgende bijzonderheden: Ongeveer een jaar geleden, het was in Carnavalsdagen, zijn de heer Desmet met zijn vrouw en de heer Kerssemakers nog gezamenlijk uit ge weest naar den Bosch. De heer Desmet kreeg bij deze gelegenheid ongenoegen met zijn vrouw voor welke laatste de heer K. toen partij trok. Sindsdien is de verhouding tusschen K. en mevr. D. inniger geworden. Zij schijnen toen met elkaar overeengeko men te zijn, dat het ’t beste was, dat de heer D. uit den weg geruimd werd en be raamden daartoe een vergiftigingspoging. De heer K. kocht cyaankali en gaf dat vergif aan mevr. D., die het haar man zou toedienen. Inderdaad heeft zij voor dezen een boterham gesmeerd met boter, waar door dat goedje gemengd was, en er een IE gld. bij variiw van een vinger goedgekeurd en men de Sneekers Zondag verwachtte om te spelen voor de zilveren beker. Eenige der Sneek-spelers vertrokken daarom reeds Zaterdagavond 6 uur. Des avonds omstreeks 9 uur kwam echter be richt dat het terrein was afgekeurd. Men vraagt zich af hoe het mogelijk kan zijn dat het terrein om 4 uur wordt goedgekeurd en terwijl het na dien tijd niet heeft geregend, even later wordt afgekeurd. Zeer zeker heb ben andere redenen het bestuur van „West- Frisia” doen besluiten de wedstrijd uit te stellen. Voor de betrokken spelers is het niettemin een schadepost. De wedstrijd F. C. A. I en Workum I werd Zondag j.l. gestaakt plm. 25 min. voor het einde, nadat de Bolswarders reeds een 4 0 voorsprong hadden. Je moet maar boffen! Tot assistent voor den stationsdienst is benoemd de heer H. Meertens alhier. WESTSTELL1NGWERF, 15 Jan. De ge- I meenteraad verwierp heden weer de aange boden begrooting over 1923. De beide wet houders, die bedankt hadden, werden her kozen. De heer Zweers (v.d.) bedankte weer, de heer v. d. Veen (s.d.a.p.) wenschte beraad. WORKUM. Bevolking op 1 Januari 1922: 2021 m. 2092 vr. Totaal 4113. Bij door ge boorte 52 m. 48 vr. Totaal 100. Bij vestiging 131 m. 150 vr. Totaal 281. heele vermeerdering alzoo 183 m., 198 vr. Totaal 381. Af door overlijden 36 m., 22 vr. Totaal 58. Af door vertrek 127 m., 123 vr. Totaal 250. Totale vermindering dus 163 m., 145 vr. To taal 308. Zoodat de geheele bevolking vermeerderd is met 20 m„ 53 vr. Totaal 73. Bevolking op 1 Januari 1923: 2041 m., 2145 vr. Totaal. 4186. Aantal voltrokken huwelijken 34. IJLST, 15 Januari. Op de bovenzaal van Feenstra hield hedenavond de begrafenis- vereeniging „de Laatste Eer” haar jaarver gadering. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat de vereeniging thans 376 leden telt. In het afgeloopen jaar zijn 10 vertrok ken en 6 bijgekomen. De kas sloot met een batig saldo van f 824.251/2- Besloten werd het eerste half jaar geen contributie te betalen. Nog werd besloten een kistkleed aan te schaffen. Medegedeeld werd dat de vereeniging de leden van het onderlinge Zieken en Begrafenisfonds alhier heeft overgenomen om deze bij eventueel overlijden voor de kostende prijs grafwaarts te dragen. Bij acclamatie werd J. Kuipers 1 herbenoemd tot voorzitter. Kerknieuws. j Ned. Herv. kerk. Beroepen te Nije- en Oudehorne H. J. Pijnacker Hordijk te Ter- horne. KOUDUM. Geslaagd voor het diploma boekhouden van de Vereeniging van leera ren de heer L. de Boer, alhier. Kieviten. In sommige weilanden in onze provincie 1 ziet men groote scharen kieviten, als schre- 1 ven we Maart. En druk dat het volkje is! Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor- matiebureau van Van der Graaf Co.’s Bu reaux voor den Handel zijn over de afgeloo- 1 pen week eindigende 12 Jan. in Nederland uitgesproken 82 faillissementen tegen 35 faillissementen in dezelfde week van het vo rige jaar. Van 1 Januari tot en met 12 Jan. 1923 149 faillissementen tegenover 81 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Conflict bij de Ned. Tramweg Mij.? Bij de Ned. Tramweg Mij. dreigt, naar het 11.11...,1,1 ill! .’Ml I I het gevoel hebben, dat tusschen jullie alles in orde is. God weet, dat ik dat liever wil, dan wat anders ter wereld ook.” „Onzin, jongen. Dat was de reden niet!” „Ik wou, dat je me dit spaarde,” zeide Nap, plotseling heftig. „Het is meer dan ik doen kan zelfs voor jou.” „En toch geloof ik, dat je het doen zult. En wanneet je het gedaan hebt, kom of liever komen jullie samen het me dan ver tellen.” Hij deed zijn oogen dicht en keerde zijn gezicht naar de zon. „Tot strakjes dus, oude jongen! Je hoeft niet thuis te blijven. Ik heb je niet noodig. Ik geloof ,dat ik nu wel sla pen zal. En laten ze me, als dat zoo is, niet wakker maken.” Doch Nap bleef talmen, hield zijn hand nog vast. „Luke!” zeide hij. Er was iets smeekends in zijn stem, maar voor de tweede maal in zijn leven hield Lucas zich doof. De glimlach speelde nog om zijn lippen, maar zijn oogen bleven dicht. „Ga nou, kerel!” zeide hij zacht. „En God zegene je!” En Nap ging. HOOFDSTUK XVI. Het eerlijke spel. Het liep tegen den avond, toen Anne, die „Hdbl.” meldt, een conflict als gevolg der met 1 Januari j.l. ingevoerde loonsverlaging. Een deel van het personeel acht deze verla ging in strijd met de nieuwe dienstvoor- waarden. Het inkomen van den boer. De Coöp. Centrale Landbouwboekhouding in Friesland geeft in ,,’t Fr. Landb. blad” een staatje van de winsten der boeren over de laatste drie boekjaren. In 191920 werden 218 bedrijven gecontroleerd, in 192021 276 en in 192122 382 bedrijven. Per be drijf bedroeg de netto-winst in het eerste jaar gemiddeld f 6829.75, in het tweede jaar f 6578.04 en in het derde jaar f 25.23. In de netto-winst zijn alle vpordeelen welke de boer in nature uit het bedrijf geniet, als melk, eieren, vleesch, aardappelen en groen ten begrepen, behalve het genot van vrije woning. Wanneer men dat genot op f 200 schat, bedroeg het gemiddelde zuiver inkomen uit het bedrijf over 21—22 f 225.23. De kósten voor levensonderhoud etc. moesten dus zoo goed als geheel uit andere bronnen worden betaald. De nieuwe katholieke partij te Utrecht. Vrijdagavond hield de afdeeling Utrecht van de nieuwe katholieke partij een druk bezochte algemeene vergadering. Na een uitvoerige inleiding van den voorzitter be sloot men in principe en wel met algemeene stemmen tot terugkeer naar de r.k. kiesver- eeniging en deze beslissing ter kennis te brengen van het centraal comité der nieuwe katholieke partij. Ernstig vliegongeval te Soesterberg. Bij het oefenen boven het vliegkamp Soesterberg, had Zaterdagmiddag een ern stig vliegongeval plaats. Toen de sergeant- vliegenier Bergsma wilde dalen, stortte zijn toestel omlaag. De ongelukkige werd opge nomen met ernstige beenverwondingen; na dat dr. Bendien, chef van den geneeskundi gen dienst de eerste hulp had verleend, werd hij naar het militair hospitaal te Utrecht vervoerd. Levensgevaar is niet bui tengesloten. 92) Na zijn operatie had hij haar bijna dage» lijks gezien, maar hij was te lusteloos ge weest om haar iets te vragen. Hij had slechts tegen haar geglimlacht en nu en dan een oogenblikje haar hand vastgehouden. „Zij gaat heen en weer. Maar ik geloof, dat zij vannacht hier blijft.” „Maar, Boney dan wil ik, dat je van avond met haar spreekt.” Hij keek zijn broer met zijn ouden, vriendelijken glimlach aan. „Het is voor mijn eigen bestwil, oude jon gen, dat ik het vraag. Ik heb vannacht niet erg goed geslapen. Ik dacht te veel aan jul lie tweeën. En ik wil, dat zij vanavond alles weet. Ik zal geruster slapen, als zij het weet.” Nap zweeg. Er kwamen scherpe lijnen op zijn gezicht. „Wil je het haar zeggen, Boney?” „Wat moet ik haar zeggen?” „Zeg haar de waarheid, jongen, zóó, dat zij alles begrijpt. Breng haar aan haar ver stand, dat mijn vurigste wensch haar ge luk en het jouwe is.” Hij stak zijn hand uit naar de roerlooze gedaante naast zich. „Dit ééne ding nog, Boney. Bedenk, dat ik hierom en hiervoor tot het leven teruggeko men ben. Het zal mijn geluk ook zijn. Ik wil Roode hond, huidschil vering, ecieem en alle jeukende huidaandoeningen moeten spoe dig iwiohten voor de uitstekend versachtende, heelende on genezende eigenschappen van Foster’s Zalf. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken a f 1.75 per doos. stukje kalfsvleesch overheen gelegd. Zoo „Het zou dwaas van me zijn, zoo schrijft heeft zij haar man den boterham opgediend, hij, te gaan opsommen wat voor schoons het De heer D. hapte erin, maar vond de smaak wandelen wel inhoudt, als ge het vervelend zoo vies, dat hij den hap eten weer uit denvindt. Mijn wandelen is het uwe niet. Maar mond legde en de boterham niet verder nut- misschien zijn er jonge ouders, die het ter tigde, meenende, dat de spijs op de een of andere manier bedorven was. Deze vergif tigingspoging was dus mislukt en werd niet weer herhaald. Men zon nu op andere mid delen en men kwam overeen om den heer D. overhoop te schieten. K. leverde het moordtuig, in casu revolver met patronen, weer aan mevr. D., die haar echtgenoot op een geschikt moment in huis zou overvallen en neerschieten. Mevr. D. heeft lang met deze bedoeling rondgeloopen, doch ten slotte aan K. bekend, dat zij een moord op deze wijze niet durfde begaan. Zij vroeg den heer K. het te doen. Daarop is het bekende plan voor den overval in de Valkenswaardsche bosschen gemaakt.” Nog vernemen wij, dat de heer K. tegen over de justitie eerst over de vroegere moordpoging gesproken heeft, nadat mevr. D. het eerst was gaan spreken over de schuld van den heer K. in den Valkens- waardschen aanslag. Verder deelt men ons mede, dat de autojas van den heer K., die met bloed bevlekt was, nog niet is terug gevonden of teruggebracht. De heer K. heeft bekend, deze jas op den Boschdijk uit zijn auto geslingerd te hebben. Ten slotte ver nemen wij nog, dat het slachtoffer, de heer D., het gasthuis heeft verlaten. Ook mevr. D. heeft bekend. Tel. Fraude met werkloozengelden. Door de politie te Weesp is proces-ver- baal opgemaakt tegen den penningmeester van de afdeeling Weesp van den Bond van Fabrieksarbeiders, wegens het plegen van valschheid in geschrifte en verduistering van gelden. Naar men verneemt heeft deze zaak zich als volgt toegedragen: Iemand, die na geruimen tijd gewerkt te hebben, zonder werk was geraakt, klopte om steun aan bij den secretaris der werk loosheidsverzekering, doch vernam daar tot zijn niet geringe verwondering, dat hij reeds tot de z.g. „uitgetrokkenen” behoorde. De betrokken persoon was hierover ten zeerste verwonderd, daar hij ervan over tuigd was, dat hier een misverstand of iets ergers in het spel moest zijn. Het laatste bleek het geval te wezen. Bij een onmiddellijk ingesteld onderzoek kwam n.l. aan het licht, dat door den pen ningmeester H., van den Bond van Fabrieks arbeiders, tal van malen op lijsten uitkee- ringsposten waren opgevoerd, welke niet uitbetaald waren. De handteekeningen van degenen, aan wie het geld uitgekeerd zou zijn, waren door vorengenoemd bondsbe- stuurslid nagemaakt. In totaal werd op deze wijze 101 maal een valsche handteekening geplaatst, het geen een bedrag aan uitgekeerde gelden van f 257.55 vertegenwoordigt. Verder werden uit de kas, welke onder berusting van genoemden penningmeester was, door hem gelden verduisterd tot een gezamenlijk bedrag van f 61I.O6J/2. Leer de kinderen wandelen. Daarvoor pleit O. B(arendsen) in „School en Huis”. ld. bij verlies van HC gld, bij verlies Eft gld. bij verllee van én band, voet of oeg iv van een dnim. vu een wijsvinger. gld. bij levens- 7 Af) lange invaliditeit. »vv wille van hun jonge kinderen nog willen probeeren. Die zoodra de oudste zoon maar stappen kan, met hem mee willen loopen langs paadjes en slootjes, om naar de bloempjes te kijken en de kikkers. Er is geen kind dat daar geen plezier in heeft. Alleen de groote menschen vinden dat verachtelijk, vooral als ze plant- en dierkunde hebben moeten leeren, zooals ik. Maar ik kijk alleen maar voor mijn genoegen naar al dat heer lijke wat men buiten vindt, enkel en alleen maar voor plezier. En dan is er niets wat daar boven gaat. Kinderen moeten veel meer naar buiten dan ze nu doen en ik laat me niet wijsma ken, dat de ouderen ze daarbij niet meer lei ding zouden kunnen geven dan ze nu doen. KORT GEMENGD. De gemeenteraad van Newcastle heeft een schadeloosstelling van 6000 gul den toegekend aan een paardenkoopman uit Yorkshire, die het slachtoffer was geworden van ergerlijke mishandeling door de politie. Rechercheurs hadden hem ’s nachts in zijn hotel te Glasgow aangehouden onder ver denking dat hij een paardedief was. Hij ver zette zich tegen zijn arrestatie en werd op het politiebureau dermate mishandeld, dat zijn onderkaak verbrijzeld werd en hij voor zijn leven misvörmd is. De verdenking was volkomen ongegrond. De betrokken recher cheurs werden tot gewoon agent gedegra deerd, de andere beambten in het bureau kwamen er met een berisping af. Het nieuwste snufje op luchtvaartge bied is een plan tot het instellen van een dienst met z.g. vliegbooten tusschen Cher bourg en le Havre en Southampton, van waar de Engelsche stoombootdiensten op Amerika afvaren, ten einde den overtocht van Frankrijk naar Amerika aanzienlijk te bespoedigen. De „vliegbooten” hebben het voordeel, dat men er zonder gevaar laag mee kan bfijven vliegen, zoodat er geen kracht en tijd verloren gaat met het bereiken van zekere hoogte, zooals met andere vlieg tuigen het geval is. De booten voor dezen dienst zijn thans te Southampton in aan bouw. De administrateur van het Gemeen telijk Electriciteitsbedrijf te Nibbikswoud (N.-H.), die voortvluchtig was, is te Leiden aangehouden, en daarna ter beschikking van den officier van justitie te Alkmaar. De politie te Soest heeft een lijst doen aanleggen van personen, die zich bij herha ling aan openbare dronkenschap hebben schuldig gemaakt; deze lijst wordt in alle vergunningslokalen opgehangen en de café houder, die aan deze personen tapt, wordt volgens verordening beboet. Woensdag is te Stanmore, Common bij Bushey (Middlesex) een nieuwe „Havil- land,” bemand met major R. E. Keyes en vier mechaniciens, van een hoogte van 300 voet neergestort. Major Keyes en een van de mechaniciens werden gedood. De drie andere mechaniciens werden zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd. hangende bloemen, naast hem te wachten. Hij ging heel snel voort, als wilde hij zoo gauw mqgelijk klaar zijn. „Dat was de ware reden, dat ik terugkwam. Ik weet niet, of u Wat komen ging, voelde zij zich onmach- zorgen, dat hét niet gebeurde. Maar hoe dat Hij klemde zijn handen in elkaar. „Dat zou ik niet kunnen zeggen. De meeste vrou- „Ja,” zeide Anne zacht. wen zouden het doen. Maar als u het we- [inucuig naai viiciiusvnap j-evibuni nau. van-j „Dat wist ik wel.” Er klonk iets als bit- ten wilt ik heb hem beloofd, dat ik een daag scheen het, alsof hij geen woord te tere satisfactie in zijn antwoord. Hij wierp eerlijk spel zou spelen, en dat doe ik nu. Ik I uacj zijn hoofd met een zweem van de vroegere zeg u de zuivere, ruwe waarheid. Ik heb u wachtte zij, dan begon zij, in zijn arrogance in zijn nek. „Welnu, ik ben hier Hef. Ik moet u dat zeggen. Maar - n. :-x „je houdt meer van Lucas,” zeide zij. Hij knikte. „Precies. Maar Lukas is een edele kerel. Hij wil uw geluk vóór alles. Ter wijl ik?” steeds nog starend, bukte hij zich wat, alsof hij iets bijzonders zag „terwijl ik, Lady Carfax, er misschien in zou kunnen slagen u gelukkig te maken, maar het zou niet hetzelfde zijn. U zoudt mijn le ven moeten leven niet ik het uwe. Ik ben niet Lucas. Ik zou niet tevreden zijn met een beetje.” Wordt vervolgd, had, door het park terugwandelde. Zij liep in het maanlicht hand in hand schaatsen hij in het diepe water. J - 1 J -1 1 J 1 I zich nu en dan, om de bloemen, die in het een paar maal aan, doch hij scheen het niet Doch terwijl zij dat deed, stond haar gerover het beekje staren, alsof zij er niet was. diepte iets las. zicht ernstirx pn ncinzend 7ii «chpcn rlpn Uur hort harrnn mot hard» Anne «stond tige slagen te kloppen. Wat had hij haar te zeggen? En waarom bleef hij zoo zwijgen? Er was iets tragisch, iets bijna angstwek kends in. Zij wachtte in stil-angstig voorgevoel, dat begrepen hebt. Ik heb echter getracht te Wat komen ging, voelde zij zich onmach- zorgen, dat hét niet gebeurde. Maar hoe dat tig af te wenden. Zij kon zich slechts stalen zij, het lukte mij niet Lucas om den tuin te om het onder de oogen te zien. leiden. Hij ziet alles. Hij weet bijv., dat ik Hoewel hij in het geheel haar kant niet van u houdt,” bijna nijdig kwamen die uitkeek, moest hij op de een of andere wijze woorden er uit „en hij vindt, dat u dat haar zenuwachtigheid opgemerkt hebben, moet weten, voor het geval,” zijn lippen want toen hij eindelijk begon te spreken, vertrokken tot een vreemden grijns „u was er iets geruststellends in zijn stem, al van mij houdt. Het is een belachelijk idee klonk er ook geen ontroering in door. van hem. Dat heb ik hem ook gezegd. Maar „Ik zal het u niet lastig maken,” zeide hij. hij hield niet op, of ik moest u de gelegen- „Ik zal u zelfs niet vragen mij te antwoor- heid geven op mij te trappen. Hij vindt ze den, en nog veel minder vriendelijk tegen- ker, dat ik u dat verschuldigd ben. En mis- over mij te zijn. Maar u moet mij aanhooren, schien heeft hij gelijk. Welnu ik stel u in niet voor mijzelf, maar omdat Luke bevolen de gelegenheid.” heeft, dat u het moet weten. Misschien „Geloof je, dat ik dAt wil?” vroeg zij vondt u het vreemd, dat ik zoo spoedig te- zeer zacht. ruggekomen ben. Het heeft u waarschijnlijk Hij kwam naast haar staan. Zij waren verbaasd?” dicht bij het plekje, waar hij eens zoo over- i moedig haar vriendschap geëischt had. Van- i zeggen had. j Even 1 zwijgen iets vindend, dat haar ongerust t om maakte, weer te spreken. Ésen .Alles is toch goed? Waarom ben je niet nu nog zijn. Maar toch moet u weten, dat ik terugkwam, omdat ik gehoord had, dat u doch liet de vrij was, en ik gek genoeg was om mij in te I gebeurd is, nog zou kunnen overhalen mijn umrrlotl Hij hield een oogenblik op, maar bleef in zijn hoofd met een zweem van de vroegere zeg u de zuivere, ruwe waarheid. Ik heb u het u uit te leggen. Ik wist, dat mijn kan weg waren, toen ik vertrok wat ze net liep tegen oen avond, toen Anne, die i „Alles is o den middag op’Dower House doorgebracht bij Lucas?” terugkwam, omdat ik gehoord had, dat had, door het park terugwandelde. Zij liep „Alles is goed,” zeide hij, ouen net ue vnj wao, Cn ik 8<_k ....j langs het beekje, waarop zij en Nap eens tweede vraag onbeantwoord. Strak staarde beelden, dat ik u eens ondanks alles wat er in het maanlicht hand in hand schaatsenhij in het diepe water. gebeurd is, nog zou kunnen overhalen mijn gereden hadden. Onder het loopen bukte zij I Eenige seconden verliepen. Zij keek hem vrouw te worden.” zich nu en dan, om de bloemen, die in het een paar maal aan, doch hij scheen het niet Hij hield een oogenblik op, maar bleef in gras naast het paadje groeiden, te plukken, j te merken. Zijn donker gelaat bleef peinzend het water staren, alsof hij in de kristallen zicht ernstig en peinzend. Zij scheen den JIEUWE sïeïeïe coüeaiï *nno SREEKER COIIRMKT WYMBRITSERADEEL I UCC1UC11, Util IIS. U tvuo vmviCAiirxo uuvu y

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1