WESTERHDFs THEE 26 28 32 Ruitenboer Fa. T. R. TJERESTRA Gordijnen, Vitrages, Allovernetz, Karpetten, Tafelkieeden, enz. Broken Pecco 26 Pecco Roodzak No. 3 China Souchon 36 Imperial Pecco 40 I 200 8,! RECLAMEKOLOM. IN leuwstijduigen. PAULUS-Potter Offieieil Oreaan der Sameenta SnaeM Bratidenburgh, Boschma Co. PRIJZEN PER ONS: 38e JaargteBg Woensdag 14 Februari 1988. Ho» 39 OBTVAMGEN de nieuwe zendingen in I 17 ar as art IE eb >au 'ek. Hedenavond re Do. den hoogoven stond open. Zij kon PBUILLETÜIf rillend van honger en koude, steeds dichter dat kan ik niet. Ik dacht, i (Nadruk verboden.) met mij trouwen.” Hij hield op; zij meen- Nap sprong op en stond vlak naast haar. (Slot volgend no.) blik rf heb gewacht.” „Gewacht?” Plotseling stond zij met een hartstochte- Abonnement: per jaar f2.5<! ft p poel f 3.60. Buitenland f8.alle? bij vooruitbetaling. No». 5 ct. Ad verten tien 10 ct. p. regel. Ie ge- Konden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement bclaagrgke korting Kleine Adv, kunnen ingexonden wer den op des dag der uitgifte, tot 10 uur door ETHEL M. DELL. SEMPER MELIOR staan aan de spits der 10 cents SIGAREN. Eb gros en detail bij TROMP, Sneek. P- iaën L. C. 1. „DE KEIZERSKROON” - Inbmdenli. 2B 2B - SNEEK ite K JA. ct. p. •gen Versekgni □IN1DAG8 sa VRIJDAG8A VOND8 üitgavers Ssxsk Talofet»1» No. 150. to 5, i- Ï5 A to ot Groote ïoorraad. Piachtigo sortanring. hei billijke prijzen. „I- alsof zij zich opgelucht voelde. „Nog niet geheel.” Anne zweeg. Na eenige oogenblikken keek hij haar aan. „En wat hebt u gedaan, koningin?” Haar handen lagen gevouwen in haari schoot. „Wil je het me niet vertellen?” I Hij sprak op zachten toon en wachtte ge- de oogen zien duldig op een antwoord. dat ik mezelf kon oefenen, vervormen in zijn gelaat, toen hij dit hoorde. „Dat is alles, koningin Anne. Het a 100) 1 veel verlangd, alleen maar één, één ding.’l „Wat heb ik in 's hemelsnaam ook weer Haar stem begaf gedaan? Het verledene 'n beetje herkauwd, schielijk van hem af. itr M ,Is dat alles. Er was iets in haar toon, Doch hij hield zichzelf in bedwang. Alle zijn voor je om met mij te leven. Een duivel Zijn oude glimlach flikkerde even over zijn stem. „Dat is alles, koningin Anne. Het was I buitengewoon vervelend. Ik geloof nu een- is juist het vervloekte hart. deur van f u v 1 „En je zegt nog al, dat je niet veel ver- de hitte er uit voelen stroomen, die Jhaar langt. Als ik je maar een tiende gedeelte weldra zou beginnen te zengen. En toch wist kon geven van wat je verlangt en wat je zij niet van terugdeinzen. Eerder ging zij toekomt dan zou je een gelukkige vrouw dichter tegen hem aanstaan, zooals een dier, zijn en ik een driewerf gelukkige man. i i Maar we moeten de feiten eerlijk onder naar het vuur van den jager gaat. n ct Stat'd 8a Club. opgenomen. d 1 oordeel van Gedeputeerc-e Staten over het denk beeld om bevoegdheden, als het Rijk krachtens het wetsontwerp met betrekking tot de Rijks- wegen zou bekomen, ook toe te kennen aan de provincie ten aanzien van de provinciale wegen, te mogen vernemen, terwijl hij mede gaarne hun het N. R. S. had voorgesteld dat beide Stamboe ken voor het zwartbont vee door wederzijdsche erkenning der registratie samen zouden werken en dit voorstel door het bestuur van het F. R. S. voor onaannemelijk was verklaard. Het bestuur van het N. R. S. heeft deze zaak in 13 districtsvergaderingen met de ledenfokkers besproken en bevonden dat ongeveer 90 pet der daar aanwezige fokkers met het bestuursvoorstel accoord gingen. Tevens heeft het bestuur van het N. R. S. besloten het register voor stieren met ingang van 1 April a.s. te sluiten, zoodat na dien datum uitsluitend stieren met door het N. R. S. erkende afstamming zullen worden in geschreven.* De classificatie van de gemeenten. Zaterdagmiddag is te Utrecht een vergadering gehouden van provinciale en andere comité’s in zake de classificatie van de gemeenten. Er zijn reeds provinciale comité’s gevormd in De bevolking. Nu de cijfers van December 1922 bekend zijn kan reeds worden vastgesteld, dat in het afge- loopen jaar de geboorten weder afnamen even als het aantal huwelijken. Behalve in Januari werden er iedere maand per 1000-tal inwoners minder kinderen geboren dan in de overeenkom stige maanden van 1921. Het geboortecijfer dat in de voorafgaande vijf jaren respectievelijk was: 26.05, 24.77, 24.24, Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor- matiebureau van Van der Graaf <S Co.’s Bu reaux voor den Handel zijn over de afgeloo- pen week, eindigende 9 Febr. in Nederland uit gesproken 106 faillissementen tegen 55 faillisse menten in dezelfde week van het vorige .jaar. Van I Januari tot en met 9 Febr. 1923 508 faillissementen tegenover 267 over hetzelfde tijd perk van het vorige jaar. Aardappelen naar Spanje. In de provincie Groningen worden honderden hectoliters witvleezige aardappelen opgekocht tegen f 1 per 100 K.G., om naar Spanje te wor den uitgevoerd. Rijkskeuring van films. Naar de N. Rt. Ct. meldt, hebben 61 vereeni- gingen en corporaties van verschillende kleur instemming betuigd bij de regeering met het plan van een rijkskeuring van films. Het onderwijzers-examen. Aan het departement van Onderwijs wordt een regeling voorbereid ter invoering van de schoolexamens, naast het gewone examen ter verkrijging van de lagere onderwijsbevoegdheid. Het zou, naar de Msb. meldt, in de bedoeling der regeering liggen, de examens voor onder wijzers dit jaar later te doen plaats hebben dan andere jaren. te rt 10 e 1. ct PU 18 15 12 10 7 6 2 a. 00 o 11 11 9 12 10 9 10 Onrust te Beetgum. In den laatsten tijd doen fantastische verhalen te Beetgum de ronde. Velen vertrouwen zich daar niet meer, zijn ongerust en denken aan de jaren 18941895. Men ging zelfs in de omge ving hulp zoeken bij autoriteiten. In den laatsten tijd werd nl. ingebroken bij den heer Groeneveld, waarbij f 100 werd gesto len, brandde midden in het dorp een korenschelf af achter de woning van M. S. de Vries, wiens schuur tengevolge daarvan een prooi der vlam men werd, brandde de achterwoning van O. Z. af, waarbij twee koeien en een paard in de vlam men omkwamen, en maakte een ingezetene door ophanging een eind aan zijn leven. Ook de justitie te Leeuwarden was van dezen zenuwachtigen toestand op de hoogte gebracht. Zij werd ingelicht en 'stelde een uitgebreid on derzoek in. De rechter-commissaris liet Vrijdag twee ingezetenen, die te Leeuwarden waren, den gardenier G. Z. en den koopman M. H.„ bij zich ontbieden. Beiden voldeden aan het verzoek, dat een rijks veldwachter hun overbracht. Na ’t verhoor liet de rechter-commissaris bei den naar het huis van bewaring overbrengen. Een algeheele opruiming zal nu wel volgen. m ir. >r. ons 1 2 3 5 6 5 9 S 1,64 1,37 1,33 0,84 0,70 0,66 0,20 s n NIEUWE SNEEZER COURANT annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL "5 d> 2 3 0 2 1 2 0 geloof ik. RAUWERD, 9 Febr. Gisteravond geraakte door een noodlottig toeval de 19-jarige J. de B. met haar fiets in de diepe Kolk, onder behooren van ons dorp. Gelukkig passeerde even later de heer L., die na veel moeite er in slaagde, haar op het droge te krijgen. Bewusteloos werd zij binnen gebracht bij den heer O., waar zij na eenigen tijd weer bij kennis kwam. Dit ongeval is dus nog goed afgeloopen. S1JBRANDABUREN, 11 Febr. gaf- de Gymn.-Vereen. „Wêz Kwyk” haar jaar- lijksche uitvoering voor een overvolle zaal. De oefeningen werden over het algemeen vlug en correct uitgevoerd. Vooral het brugwerken van de dames was op een enkele uitzondering na, te roemen. Ook vielen de oefeningen van de ad- spiranten zeer in den smaak. Tot slot een ge zellig bal. LEMMER, 12 Febr. De afgeloopen week is aan de gemeentevischafslag alhier aangevoerd: Rudelsheim een jaarlijksche toelage te verleenen burgemeester wethouder van Oude-Pekela; A. J. van Pesch, directeur van het post- en telegraafkantoor te Medemblik, en S. van Weyde, schoolhoofd te Rhenen. Plaatsgebrek. Te Assen is het Huis van Bewaring zoo vol, De bevolking van Sneek. Van de bevolking der gemeente Sneek, op 1 Januari 1923 bestaande uit 13787 zielen, waren: Ned. Hervormden 5798, Gereformeerden 2130, Roomsch-Katholieken 1976, Doopsgezinden 524, Chr. Gereformeerden 335, Baptisten 139, Israë lieten 84, Andere gezindten 406. Tot geen ge zindte behoorden 2405 personen. Voetbal. ’t Was een goed idee van de voetbalvereem- ging „Sneek” om voor Zondag jl. F. V. C. I van Leeuwarden uit te noodigen om tegen het eerste elftal een vriendschappelijke wedstrijd te komen spelen. Vooral nu Sneek eenige weken rust heeft gehad en komende Zondag haar laatste compe titiewedstrijd in dit seizoen moet spelen tegen Friesland II te Leeuwarden. Jammer was het evenwel dat de aanhoudende motregen het ter rein onbespeelbaar had gemaakt. Daar er echter geen gelegenheid meer bestond de Leeuwarders af te telegrafeeren, besloot men de wedstrijd maar te laten doorgaan. Klokslag 2 werd onder leiding van den heer S. Velleman begonnen. De Leeuwarders oefen den geruimen tijd druk uit op het Sneek- doel, dat echter, dank zij het enorme spel van Van der Meer voor een doorboring gespaard bleef. De Sneekers brachten er overigens eerst weinig van terecht. Nadat ze een kwartier bezig waren ging het beter en werd Schouten in zijn doel eenige malen een bezoek gebracht. Tot aan de pauze waren de partijen toen tegen elkaar opgewassen. Zelfs ontkwam het Leeuwarder doel 4 maal op 't nippertje aan een doorboring, terwijl ook 't Sneek-doel danig werd bestookt. Rust kwam met blanken stand. Nadat van doel was gewisseld kwam F. V. C. geducht opzetten, terwijl het spel der Sneekers al meer en meer ging verslappen. Na een 10 min. spelens had de rechtsbuiten van F. V. C. succes en wist met een o. i. wel houdbare bal V. d. Meer te verschalken. F. V. C. had de lei ding met 1—0. Nu ontpopten de Leeuwarders zich al meer en meer als ’n goed spelende ploeg. Het plaatsen en doorgeven van de bal was in één woord schitterend. Het Sneek-elftal liet de moed zakken, ’t Verband in de voorhoede was u o 26—8 21— 18 16—8 22— 18 15—15 12—23 5—26 men Goedb eetlust, goede spijsvertering, goed bloed en een goed humeur worden verkregen door Foster's Maagpillen te gebruiken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewan den door de vloeiing der gal te regelen. Zij werken zeer zacht en hebben geen nadeelige »eaotie. Prijs per Haoon van vijftig versui- kerde pillen f 0.65in apotheken en drogist zaken. 9 Een lang biljet. De gemeente Almelo heft sinds eenige maan den een bijzondere belasting op bouwterreinen. Aan mr. A. F. L. Graaf van Rechteren Limpurg is nu een aanslagbiljet voor deze belasting uit gereikt dat (wegens de vele perceelen, die daar op vermeld worden) een lengte heeft van 188 centimeter. De auto-tentoonstelling. Te Amsterdam is geopend een groote ten toonstelling van rijwielen, auto’s, enz. Bij de opening er van werd er gezegd, dat aangenomen wordt, dat op iedere vijf Nederlanders er één een rijwiel bezit, terwijl het aantal motorrijwielen in ons land einde 1921 niet minder dan 12000 bedroeg, en het aantal personen-auto’s naar schatting ongeveer 9000 bedraagt. De afvloeiing der onderofficieren. Naar de Tel. verneemt, zullen door het depar tement van Financiën, in overleg met het minis terie van Oorlog in 1923 honderd beroepsmili tairen, beneden den rang van officier, in aanmer king kunnen komen voor een benoeming tot commies bij ’s rijks belastingen. Als eischen worden gesteld: ongehuwd, leef tijd van 2228 jaar, krachtig en gezond gestel, bij een daartoe in te stellen geneeskundig onder zoek te bepalen. De verdeeling over de wapensoorten is als volgt: genie 6, bereden artillerie 14, cavalerie 16, vesting-artillerie 24 en infanterie 40, in totaal 100 plaatsen. Het vergelijkend examen zal t. z. t. te Arn hem worden gehouden. Volgen» voorwaarden overeengekomen met de Hvliandsohe Ai|«me«na Varie®- fcarlaes-Baafc te Sofeledasss sijn onze Abonné’s verzekerd tegen ongelukken voor AVVV gld. bij levene tenge tevaUdHoit. „Ik kan niet,” zeide hij. Doch hij stond op en ging, zooals zij ver langde, naast haar zitten. van het geval. Je wilde waarheid in plaats van verraad, eer in plaats van schande, liefde in plaats van ._o_. Sne' sfak z'j haar kand uit. „Zeg het niet,1 gedrukt. Zij kon het voelen kloppen als Hij nam haar hand en bracht die aan zijn Zijn oogen waren beginnen te gloeien. De maal niet, dat de hemel mij voor een kluize naar voorbestemd heeft.” Onwillekeurig moest zij glimlachen. Haar hart klopte weer heel regelmatig. Zij was niet bang meer. Nap! „En heb je jezelf weer gevonden?” aandoening weerde hij uit zijn gelaat en uit ben ik niet meer, en ook geen bruut, maar zim stem. jn mjjn hart ^en nOg een wilde en in som- „Denk je, dat ik het niet geweten heb? mige opzichten ben ik niet te temmen. Mijn Lieve Anne, ik heb het altijd geweten. Dat liefde voor jou is een onuitsprekelijk smach ten naar je. Ik kan je niet aanzien als een gewoon mensch, ik snak er naar je te be zitten.” j Hij had haar hand vaster tegen zijn hart J-,i -‘seen woest dier, dat in een kooi gevangen zit. IE gld. bij verlies •u van een vinger 8 6 6 5 3 2 1 a. .8.0. twae winstpunten in mindering wegens Zij wees hem ’n stoei naast zich. „Vertel me eens, wat je al dien tijd gedaan hebt!” lijk gebaar op. „Ja, gewacht,” zeide zij; „gewacht,Nap, gewacht! En o, ik ben het zoo moe! Ik ben niet als jij. Ik heb nooit gaan. Maar ook kan je me hier houden en „.rhnnrrf met mij- trouwen.” Hij hield op; zij meen- haar; zij wendde zich de te kunnen hooren, dat zijn hart sneller i klopte. „Je kunt met me trouwen, maar je kunt me niet temmen. Het zal een heele toer totaal zoek. Ook het steunen van de half-linie was niet zoo goed als in vorige wedstrijden. Bij Sneek werd individueel gespeeld, en hier bereikt niets mede, vooral niet als men een elftal als F. V. C. tegenover zich heeft. Nog éénmaal wist F. V. C. te doelpunten doordat V. d. Meer over de bal heentrapte. Het einde kwam alzoo met een verdiende 20 overwinning voor F. V. C. Sinds F. V. C. haar laatste wedstrijd alhier heeft gespeeld, heeft deze club flink geleerd en men kan wel merken dat het spelen in een hoogere afdeeling beter voetbal aankweekt. 't Is voor Sneek een mooie oefening geweest, waarvan veel te leeren viel. De wedstrijden voor de Friesche Voetbalbond werden alle afgelast wegens onbespeelbaarheid van de terreinen. Voor de 3e klas N. V. B. speelden te Gorre- dijk de club van dien naam en M. S. C. van Meppel. Laatstgenoemde club verloor met 31 goals. De stand in deze afdeeling is thans als volgt: klas N.V.B. Afd. B. (Noord) Goals M Sneek I Leeuwarden II Steen wijk M.8.C.* G.V.C I Friesland II L.8.C. I niet 0} komen tegen Sneek I op 10 Sept. 1922. HEERENVEEN, 12 Febr. Door de Krite van het Frysk Selskip is een sjongkoar opgericht. Ruim 60 leden traden toe. De leiding is opgedra gen aan den heer L. de Jong, muziekleeraar alhier. OOSTERWIERUM, 10 Febr. Zeker ten gevol ge van den zachten winter zijn de eenden de kluts ook kwijt. In de afgeloopen week vond de veehouder P. S. alhier aan den slootkant op zijn erf vijf eendeneieren in een nest, die den volgen den morgen met één vermeerderd waren. Op het hooren van dit nieuws zijn hier overal eenden- korven aan de boomen gehangen; zeker ver wacht men, ‘dat andere eenden het voorbeeld weldra van haar „vroegeling” zullen volgen. L. Ct. DEERSUM, 12 Febr. De uitslag van de alhier gehouden handicap-biljardpartij is als volgt: le prijs L. Vries, Deersum, 2e prijs S. Aukema, Terzool, 3e prijs R. Brouwer, Deersum. De prij zen bestonden uit kunstvoorwerpen. 48 tal 12 worp haring, prijs f6.90f8.70 per tal; 474 K.G. spiering, prijs van f 0.16f0.29 per K.G.; 67 K.G. sprot, prijs van f0.llf 0.18 per K.G.; 95 K.G. bot, prijs van f0.50f0.78 per K.G.; 13 K.G. puitaal, prijs f0.37 per K.G. De heer W. Visser van Oudemirdum had zijn rijwiel neergezet tegen het huis van den vischhandelaar Sterk alhier, en was toen naar binnen gegaan om een boodschap te doen. Toen hij even later weer buiten kwam was zijn fiets verdwenen, maar had men daarvoor een betere soort in de plaats gezet. Zoo iets komt zeker niet alle dagen voor. Visser was dan ook best met deze ruil tevreden. Bouwverbod op gronden langs provinciale wegen. De Minister van Waterstaat heeft de aandacht van Gedeputeerde Staten der provincies geves tigd op de wet van 22 December 1922, houdende regeling inzake vaststelling van een bouwverbod op gronden langs Rijkswegen (Staatsblad 698). Naar aanleiding van een opmerking bij de be handeling van het ontwerp van die wet in de Tweede Kamer der Staten-Generaal door het lid dier Kamer, den heer Van Sasse van IJsselt, ge maakt, zou de minister het op prijs stellen het 28.06 en 27.50, blijft in 1922 beneden ’t laatste. Doordien het gunstig sterftecijfer bleef, is de zoogenaamde natuurlijke aanwas der bevolking gehandhaafd. Van 1 December 1921 tot 1 De cember 1922 was de bevolking gestegen van 6.942.080 tot 7.072.704, een winst dus van 130.624 zielen of 1.89 pet. De bevolking der gevoelen zoude kennen omtrent de vraag, of er groote steden nam toe met 2.05 pet, zoodat aanleiding zoude zijn te bevorderen, dat ook nog het platteland weer aan de steden geofferd heeft, ten aanzien van andere wegen, als bijvoorbeeld gemeente- en waterschapswegen, een regeling als de bovenbedoelde in het leven worde ge roepen. Het opperrabbinaat van Friesland. In de Zondag gehouden vergadering van het Friesland, Groningen en Noord-Holland, terwijl synagogaal ressort Friesland kwam aan de orde Drente beschikt over twee comité’s en verschil- het rapport van de commissie-van voorbereiding lende plaatselijke comité’s over het verdere ge inzake de benoeming van een opperrabbijn. deelte van het land verspreid. Staande de ver- 1 vkvuvK ma n.um me mui lumiucii. iiui zaï uuu nuuie iuui 4.^—— 1-ü J!A 1-1_ inzake de benoeming van een opperrabbijn. Een prae-advies van de meerderheid van het gadering werd nu ook een provinciaal comité dagelijksch bestuur, om de benoeming van een VOor Utrecht opgericht; hiervoor werd een voor- opperrabbijn nog eenigen tijd uit te stellen, werd loopig bestuur benoemd, waarin vertegenwoor- met 12 tegen 4 stemmen aangenomen. digers van het openbaar en het bijzonder onder in dit prae-advies werd betreurd, dat vele Ne- wijs en van de post zitting hebben. derlandsche moré’s zich niet voor Friesland be- Na eenige besprekingen ging men over tot schikbaar stellen en dientengevolge de keus te vorming van het bestuur voor de landelijke actie, beperkt was. Een voorstel, om mevrouw wed. Daarin werden benoemd de heeren T. Nauta, Rudelsheim een jaarlijksche toelage te verleenen burgemeester van Dantumadeel; W. H. Bosgra, nageld. Eindelijk na eenige oogenblikken van be nauwende stilte begon zij te spreken en in haar stem was een diep klank, die trilde als muziek. „Er is een slavernij. Nap, die zachter en zoeter is dan welke vrijheid ook. En Nap, dat is het eenige, wat ik wil, wat ik noodig heb waarom ik dag en nacht bid.” „Anne,” zeide hij en keek haar weer aan. Hij nam de beide handen, die zij hem toe stak, in de zijne. „Anne,” zeide hij weer met een stem, die beefde, „ik heb getracht een eerlijk spel met je te spelen. Ik heb je ge waarschuwd. Je weet nu wie en wat ik ben. Je weet het.” „Ja,” zeide Anne, „ik weet het.” Zij hief haar hoofd op en keek hem recht in zijn oogen. „Je bent voor alles voor mij, Nap. Jij bent de man, dien ik lief heb.” Zijn armen grepen haar en drukten haar woest tegen zijn borst. „Zeg dat nog eens!” zeide hij, terwijl zijn oogen vlammen schoten. „Zeg het nog eens!” Doch Anne zeide niets. Zij keek hem lang in zijn gelaat; dan stak zij hem zwijgend haar lippen toe. gedurende 5 jaar ad f 250, werd aangenomen. L. Ct Het Nederlandsch en het Friesch Rundvee- stamboek. Het bestuur van het Nederlandsch Rundvee Stamboek heeft besloten de bestaande erkenning van hetjFriesch Rundvee Stamboek op te heffen, dat personen, die zich aanmelden onThun straf Dit besluit is genomen, meldt het Hbl., nadat te ondergaan, niet kunnen worden - - - I Viv. - duldig op een antwoord. dat ik mezelf kon oefenen, vervormen in EindelijkJcwam het, bijna fluisterend: „Ik jets, waardoor ik je waardig zou worden, ux Maar ik kan het niet. Ik dacht, dat ik je ver trouwen, je vriendschap en ten slotte je lief de zou kunnen terugwinnen. Maar ik kan er zelfs niet aan beginnen. Je kunt me van je jagen als je wilt, en ik zal voor altijd Met toenemenden hartstocht bleef hij vlug doorspreken. „Mijn liefde voor jou is het eene deel van mij, dat ik niet onder be dwang heb, en het is zoo’n machtig groot deel, dat de rest de moeite niet woord is, om van te spreken. Het is groot genoeg, om het ander in het niet te doen verzinken. An dere dingen heb ik niet noodig. Voor de rest van mijn leven wil ik alleen jou alleen pru alleen jou.” Plotseling hield hij op; hij scheen op net punt te staan verder te gaan, maar hij be dwong zich en liet kalm haar hand los. „Dat is alles, wat er voor mij overschiet, I vrees ik,” zeide hij. „Lucas zou je vriend schap, ridderlijkheid, sympathie, alles wat een vrouw verlangt, gegeven hebben. Ik kan je alleen slavernij aanbieden.’^ Met die woorden keerde hij zich half om, alsof er slechts één teeken noodig was, om hem voor goed te doen gaan. Maar Anne gaf geen teeken. Boven hun hoofden was een lijster plotseling begonnen zijn ziel uit te storten voor de Junizon; zij luisterde als door een toovermacht aan den grond ge lid. ingeva! ran o»er- gld. bij verlle» vsn gld. bij verlies EQ gld. bij verlies van Jden binnen SS d. svv iéa hand, wet of csg «v ra® een dsitn vV een wijsvinger.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1