n. WESTERHUf’s KOFFIE No. 1 38 Va ct. intt I HieuweSneekerCourant Java Preanger 55 Pecco 28 Broken Pecco 29 Roodzak 30 No. 3 35 China Souchon 40 Imperial Pecco 42 Uit onze Raadzaal. 1 9 38 J RECLAMEKOLOM. HALF- en Prijzen p. half pond 42 Va NIEUWSTIJDINGEN. I n) No. 4J Woensdag 28 Febr 23. Otliciisi (kom dar Samasnti SnwL Brandenburgh, Boschma Co tos»: Telefoon No. 150. annex SHEERER COURANT M WYMBRITSERADEEL KATOEN, HEEL LINNEN PRIJZEN PER ONS: Ingezonden Mededeelingen. EEN ONFEILBAAR HBISMIDD L VOOR INDIGESTIE RECLAME alléén 7C Bld. Nj wilei Eft tv v»n «en daim, vv nt 11 Jle Pepermunt W ff ct. KWITANTIES WISSELS n De heer M. A. Kuyt, sedert 1915 lid van den Raad, heeft wegens gezondheidsredenen be- Abonnementper f 2.50 fr.p port f 3.60. Buitenland f 8.alle» bij vooruitbetaling. Losse Not. 5 et. Advertenti&n10 et. p. regel. Inge- «mdsa Medadeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen Ingenonden wo?. den op den dag der uitgifte, tot 10 nar. gld. bij verliM van mb vijsvingir. 1.50 .20 .10 1.70 .30 1.75 >45 60 >-90 Bijvoegsel Vswch^nt DlNiDAGB en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers ct. 50 50 ct. sloten zich voor de komende zittingsperiode niet meer beschikbaar te stellen. LEMMER, 24 Febr. Gisteravond was er van wege de afdeeling Lemmer van den Bond voor Staatspensionneering een xeciteerwedstrijd met 8 deelnemers. De uitslag was: Afdeeling ernst, le prijs, verguld zilveren me daille, de heer G. d. Veer te Drachten, met „Jan Janzen”; 2e prijs, zilveren medaille, mej. E. Meerding te Oosterzee met „Contrasten”. Afdeeling luim, le prijs, verguld zilveren me daille, Lep te Oudebildtzijl, met „Een Studenten maskerade”; 2e prijs, zilveren medaille, mej. Zwaai te Hardegarijp, met „De Kousjes”. De publieksprijs, een zilveren eerekruis, viel ten deel aan den heer K. de Rook. De jury was samengesteld uit de heeren Sj. de Zee te Irnsum, S. de Blauw te Lemmer en A. E. Klijnsma te Follega. L. C. LEMMER 26 Febr. Uitslag van de heden alhier gehouden verkooping door notaris Elzer van de stoom- en windkorenmolen „De Hoop”, met fa brieksgebouw en huizinge c. a., laatst in gebruik bij de erven van den heer B. R. Oosten alhier. Kooper de heer B. H. Koopmans te Lemmer, voor na ie noemen lastgever, voor f 12855. Hoe gevaarlijk het spieringvisschen op het ijs is, bleek hier Zaterdagavond weer bij ver nieuwing. Toen de wind tegen den middag naar het Oosten liep, begon tegen den avond het ijs dat langs onze kust zat, naar zee af te drijven. Zes onzer visschers, die zich toen nog op dit ijs bevonden, trachtten, gewaarschuwd door hun kameraden, die zich reeds op den zeedijk be vonden, zoo spoedig mogelijk dit gevaarlijke ijs te verlaten. Toen zij echter de kust bijna hadden bereikt, bleek het reeds pl. m. 15 M. te zijn af gedreven. Er schoot deze stoere man nen toen niets anders over dan in zee te sprin gen, ten einde te trachten zwemmende de kust te bereiken, wat hun gelukkig allen gelukte. Kerknieuws. Beroepen bij de Ger. Kerk te Oosterzee, Ha- zerswoude en te Nederhorst den Berg d cand. C. v. d. Woude te Sneek. WOMMELS. 24 Febr. Ter vergadering van de afd. Hennaarderadeel van het „Groene Kruis” bleek dat het vorig jaar door de zuster 942 ge wone plus 438 t. b. c.-bezoeken zijn afgelegd en dat er in het geheel 494 verplegingsartikelen zijn uitgeleend. De vereeniging is in hoogste instantie in het gelijk gesteld ten opzichte van hare houding, dat het bewaren van verplegingsartikelen geen ze- gelplichtig bedrijf is, zooals door den voorzitter van den raad van arbeid steeds werd beweerd. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f4488.07, de uitgaven f3592.04, batig saldo alzoo f896.03. De aftredende bestuursleden zijn herkozen, gekozen is de heer J. Bijkersma te Wommels. De vereeniging telt ruim 1100 leden. SCHARNEGOUTUM, 26 Febr. Op de boven zaal van de Wed. Osinga werd heden feestelijk herdacht het vijfentwintigjarig jubileum van de Coöp. Stz.fabriek alhier. De ongeveer 80 leden der vereeniging waren in zeer opgewekte stem ming bijeen. Van verschillende zijden werd de bij levens lange invaliditeit. Punt 1. Beëediging van het nieuw benoemd raadslid, den heer A. Beijlholt. Na lezing der betrekkelijke missive van Ged. St. wordt de heer Beijlholt door den secretaris binnen geleid; hij legt in han den van den Voorzitter de vereischte eeden af, waarna deze den beëedigde geluk wenscht met zijne benoeming. Nu de heer Beijlholt door de wet geroepen wordt de vacante plaats, open door het aftreden van den heer Stockmann en het bedanken zfxxn Ijxizxi- CJTI" Hof rlrj-yzi in De Koningin heeft aan de zeilvereeniging „Oostergoo”, ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan het predicaat „Koninklijke” verleend. De feesten ter herdenking van dit jubileum worden vermoedelijk 30 Juni en 1 Juli te Grouw ge houden. lijke bladen opgenomen artikelen over de Wip-Suupmarkt- kwestie, hieraan niets meer toe te voegen. Wij stellen U derhalve in de gelegenheid, U uit te spre ken over een der hieronder vermelde plannen: I. demping Wip, Suupmarkt en gedeelte Singel; II. demping Wip en Suupmarkt; III. demping Wip en vernieuwing van den wal met be strating der Suupmarkt; IV. vernieuwing van wallen en bestrating der Suupmarkt met eenige verbreeding van het Grootzand en verandering der houten bruggen aldaar in die van beton. Over de wijze van uitvoering en het bedrag der kosten, met deze plannen gemoeid, wordt U voldoende ingelicht door de desbetreffende teekeningen en het rapport van den gemeenfearchitect. Mocht het onder I genoemde plan niet de instemming van Uw College kunnen verkrijgen, dan blijft de mogelijk-, heid, om te besluiten tot uitvoering van het onder II ge noemde plan: „demping Wip en Suupmarkt”; indien zich ook voor dit plan geen meerderheid mocht verklaren, kan U zich uitspreken over eventueele uitvoering van plan III, terwijl voor het geval U ook daaraan geen goedkeuring mocht kunnen verleenen, door U het onder IV genoemde plan in behandeling kan worden genomen. Een besluit over deze aangelegenheid is in elk geval met het oog op den toestand van den wal, noodig. De V o o r z, herinnert er aan dat reeds vroeger breedvoerige TWEEDE KAMER. De Huurwetten. Interpellatie. De heer Van Ravesteijn zal Woensdag mogen interpelleeren over de onderhandelingen van de regeering met de regeering te Angora met name in zake de capitulaties. De wijziging der Huurwetten bevat feitelijk maar één bepaling, 'nl. deze, dat het vrije per centage van 20 pet. dat nu op de huren van 1916 gelegd mag worden, wordt verhoogd tot 50 pet, het mogelijke maximum volgens de be staande wet met toestemming der Huurcommis- sie. Daarnaast wordt dan aan de regeering de bevoegdheid gegeven plaatselijk de Huurcom- missies op te heffen indien daartoe aanleiding bestaat. Ze is thans in behandeling genomen. Over de benoeming van burgemeesters te Wadenoyen en Hedel heeft de heer van Rappard den minister van Binnenlandsche Zaken geïnter pelleerd. Hij meende dat geen rekening is ge houden met de meerderheidskleur der gemeen ten. De minister scheen ditmaal met die kleur geen rekening te hebben gehouden. De burgemeester van Wadenoijen was secretaris van die gemeen te geweest en dus zeer geschikt; die van Hedel was ook burgemeester van het aangrenzende Kerkwijk en daarom de aangewezen persoon. De heer Van Rappard achtte zich niet tevre den gesteld. J s rongt er een artikel biet in. Aller cerate elach is KWALITEIT Kwali teit tot het hoogste opgevoerd, vareenigd lappeiijïe'opvoe^^ voortdurende reclame, bracht in xoo zal de drankbestrijding hierbij eveneens goed all ieder huisgexln de ZUIVERE numon -mnnlc A m llii rip actie voor plaatselijke keuze tot uitdrukking komt. Bij al deze belangrijke zaken zal men vooral ook de jeugd tot bezieling moeten brengen en wel bedenken, dat het stichten van jeugdorgani saties en deze groot te maken niet het moeilijk- ste is maar dat dan pas de moeilijkheden aan breken. Spr. besloot zijn inleiding met een beschou wing over zelfopvoeding en zelftucht, met als gevolg volksopvoeding en volkstucht. Mr. van Walsem sprak hierna een kort woord. Stond vroeger de regeering neutraal tegenover de drankbestrijding, nu heeft ze kleur bekend en staat de regeering en ook de inspectie aan de zijde der drankbestrijding. De regeering gaat na wat het particulier initiatief in dezen te zeggen heeft en de inspecteur houdt zich voor even tueele inlichtingen aanbevolen. Hij hoopt, dat eene intensieve samenwerking mag zijn in het belang van het Friesche volk niet alleen, maar ien NOTA’S BRANDENBURGH, BOSCHMA Co., Snoek n H H H n WTffTïimi1 wutfr rmm lllfilU Wü uObAAa buUtUul zal, hoopt zij, niet verkregen behoeven te worden door demping. De heer Brouwer voelde de vorige keer wel dat de heer Dokkum destijds eigenlijk al voor de dempingsplannen was; maar alleen nog eens een nader onderzoek wilde en adviezen van bepaalde organisaties. De heer Dokkum heeft nu van den heer Kiezebrink kunnen hooien dat dit alles is geschied en dat de middenstand voor demping is. Als de heer Dokkum nog aarzelt is dat omdat hij voor het volle bedrag van f 80.000 terug schrikt; maar hij moet alleen het verschil in oogenschouw nemen met wat anders uitgegeven moet worden en dan valt het toch zeer mee. Het aanzicht van de stad kan nu schoon zijn, maar we hebben hier te doen met de eischen van de praktijk. Laat de heer Blok maar eens op een Dinsdag bij de hoek aan de Singel gaan zien, de toestand is daar onhoudbaar. De heer Kuyt wil blijkbaar alle verkeer op den Oosterdijk bij den heer Zandhuizen houden, maar juist daarvan moet een deel afgeleid naar de Marktstraat. De heer Blok zegt dat de Marktstraat nu niet bepaald meer de straat is waar handel en nijverheid zich concentreeren. Spr. zegt dat de consekwentie des heeren Zuiderbaans redenee- ring leidt" tot demping van alle grachten en als dat eenmaal geschied is. kan men niet terug. Overbrugging van het Singel alleen levert ook allerlei bezwaren op. Spr. vreest dan de doorstroomingsmoeilijkheid weer. De doorstrooming van Ged. Pol en Poortezijlen is, toen die gedempt zijn, behouden via Suup- markt enz.; gaat men nu die grachten ook dempen dan belem mert men dat doorstroomen. Spr. heeft handelaren gesproken, die niets geen last hadden van de huidige verkeerstoestand en jubileerende vereeniging geluk gewenscht. De laatste jaren werkte zij onder de bekwame en toewijdingsvolle leiding van den heer Jongsma. i DE FR1ESCHE GREIDHOEK. Indien onze j vrachtrijders hun „ambtsgeheim” wilden schen- 1 den, maar dat doen ze natuurlijk niet, dan zou den ze kunnen vertellen, hoe men thans weer op groote schaal aan 't hamsteren is. Dwaze, vaak kunstmatig opgeschroefde vrees, dat verschil lende waren als thee, suiker en koffie eerlang bijna niet meer te koopen zullen zijn, doet de menschen als in den mobilisatietijd weer groote voorraden inslaan, wat onwillekeurig prijsstij ging tengevolge heeft. Te hopen is het zeker, dat de huismoeders van bevoegde zijde in dezen worden gerust gesteld. KOUDUM, 26 Febr. Benoemd tot hoofd der bijz. school te Heemse de heer E. Smit, onder wijzer aan de bijz. U. L. O. School alhier. KOUDUM, 24 Febr. Uit de verslagen, uitge bracht op de algemeene ledenvergadering van de hier gevestigde afdeeling van het „Groene Kruis”, bleek o. m. dat het ledental op 1 Jan. jl. 380 bedroeg; dat door de wijkverpleegster alhier over 1922 902 bezoeken waren afgelegd, waar van slechts ,45 bij t.b.c.-patiënten. De voorzitter vestigde de bijzondere aandacht op dit gun stig verschijnsel. 184 maal waren voorwerpen uit het magazijn uitgeleend. De ontvangsten bedroegen gedurende 1922 f2480.66, de uitga ven f2603.29’/2, nadeelig saldo f 122.63>/2- Tot bestuursleden werden herkozen de heeren A. H. van Dijk en J. M. de Jong. De begrooting voor 1923 werd in ontvang en uitgaaf vastge steld op f 261.93^2- Bij monde van dokter Wiersma werd een hartelijk afscheidswoord ge sproken tot zuster van Melle, die na ruim zes jaren alhier de betrekking van wijkverpleegster te hebben waargenomen, zich met 1 Maart a.s. als zoodanig gaat vestigen te St. Maartensdijk. Dokter Wiersma bood haar namens de afdee- lingen Koudum en Hindeloopen, als blijk van waardeering voor haar gedane arbeid in deze plaatsen een paar fraaie cadeaux aan. Zuster van Melle dankte ontroerd voor deze groote verras singen. Hierna werd de nieuwe wijkverpleegster, zus ter A. D. Kromsigt, aan de vergadering voor gesteld. Ongeveer 100 leden woonden deze buitenge woon aangename vergadering bij. Drankbestrijding. Zondag hield de Friesche Propaganda Com missie der Nederlandsche Vereen, tot Afsch. van Ale. Dr. haar jaarvergadering. Aanwezig waren 152 afgevaardigden, vertegenwoordigende 111 afdeelingen, benevens de heeren H. de Boer, J. G. Jansonius als leden van het hoofdbestuur, terwijl ook mr. van Walsem, inspecteur voor de volksgezondheid, afd. drankbestrijding, aanwe zig was. Jaarverslagen van secretaris-penningmeester, benevens de begrooting voor 1923 werden zon der discussie vastgesteld. In de vacature, ont staan door het bedanken van de heeren J. van der Sluis en IJ. C. Schuitmaker, werden verkozen de heeren W. van Weert te Twijzel en ds. P. Keuning te Makkum. De periodiek aftredenden mr. L. F. Britzel en Sj. de Zee waren bij enkefle van een gedeelte Singel. Gezien dit alles is het toch wérkelijk niet meer noodig die lichamen nu nog eens om advies te vragen, tenzij men met zulk een voorstel uitstel der plannen beoogt. De heer Blok geeft toe dat verbetering van de Suupmarkt op een of andere wijze noodig is. De raad heeft hier nu voor zich een ruime keuze al was het misschien gemakkelijker als er maar één voorstel was. Maar er was nog al eenig verschil van meening in B. en W. Spr. is nog niet van overtuiging ver anderd en kan instemmen met wat Berlage een jaar geleden zei nl.„van menige gracht die gedempt is, zou men thans wenschen, dat die demping niet geschied was”. Ook in dezen kan men eerst als het feit geschied is, over de kwestie van oorzaak en gevolgen het best beoordeelen. Sneek is een mooi stadje, grootendeels door de grachten die er doorloopen. Zonder grachten zou de stad dat mooie aanzicht niet hebben. Deze voorstellen bevatten ook geen rationeele verbetering, maar een verslechtering. Spr. wijst er op dat men nl. de gevolgen van overkluizing eerst zal ondervinden als ze is uitgevoerd en spr. vreest dat deze demping en overkluizing de eerste stap wordt op den weg die leidt tot demping van alle grachten. Dat is de toestand die de heer Zuiderbaan wenscht, men kan dan naar hartelust rijden en rossen. En wanneer men alleen maar oog voor het verkeer heeft is daarvoor misschien iets te zeggen, maar met dat oog moet men Sneek niet alleen bezien; dan moet men ook heele rijen huizen sloopen om onze nauwe straten te verbeteren. In Sneek echter hoeft men daarop niet zoo de nadruk te leggen; de afstanden zijn er klein en door een klein eind om te rijden kan men altijd goede verkeerswegen naar de kaden vinden, de kaden die zelve ook beste verkeersaderen zijn. Naar spr.’s inzicht zal de doorstrooming door de over kluizing belemmerd worden. Waren er dringende redenen van algemeen belang, die deze overkluizing enz. noodig maakten, dan zou men daartoe moeten overgaan, maar handel en nijver heid kunnen zich heel goed redden zonder deze wandaad. Dit werk kan nooit productief zijn, en waar onze burgerij onder zware financieele druk leeft, hebben wij niets anders te doen dan wat noodzakelijk is; dat is de Suupmarktwal vernieuwen en de bruggen daar herstellen en eventueel rekening te houden met een verbetering van den verkeersweg op eenige punten waar dat zonder bezwaar kan. Bij overkluizing der Suupmarkt zullen de bewoners der eene zijde daarvan zelf slachtoffer wor den, daar de huizen daar veel te laag staan; die eerst belangheb benden zullen de eerste slachtoffers worden. Men zou desnoods in beginsel kunnen besluiten tot demping van de Wip, maar die heeft geen haast en kan wachten tot er wat beter tijden komen. Spr. vreest dat anders het berouw te laat zal komen. De heer S ij t e m a meent dat in den tijd gedurende welke de behandeling dezer zaak is uitgesteld, de publieke opinie gelegenheid heeft gehad zich uit te spreken. Daarvan nu heeft men niet veel gehoord en spr. concludeert daaruit dat de raad VERGADERING van den RAAD der GEMEENTE SNEEK op WOENSDAG 28 FEBRUARI, ’s avonds 7% uur. Voorzitter: de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris: de heer P. Sikkes. Aanwezig bij de opening: 14 leden. 1 vacature (Stockmann). De heer De Wolf vraagt en verkrijgt verlof om na afhan deling der agenda een vraag tot B. en W. te mogen richten aangaande de Spoorweg in den Zuid-Westhoek. Aan de orde is: Het is een feit, zeer goed aan geneeskundigen bekend, dat ongeveer 90 procent der gevallen van indigestie, dyspepsia, gastritis, enz. het gevolg zijn van, ol vergezeld gaan door, overmatige aciditeit der maag. Hierdoor wordt duidelijk aangetoond, dat de verlichting en voorkoming dezer aandoeningen bijna uitsluit nd afhanke lijk zijn van het onschadellijk maken van dit zuur. Do verstandigste, zoowel als de doel matigste wijze waarop dit kan geschieden is door het gebruik van een half theelepeltje Gebismureerd Magnesium, na het nuttigen van voedsel of wanneer pijn wordt opgemerkt. Hierdoor wordt het zuur onmiddellijk onschade lijk gemaakt, de pijn en ongemakken ver dwijnen en de maag wordt in staat gesteld baar werk op eene pijnlooze, normale wijze te verrichten. Probeert het eens 1 Koopt een flacon Gebismureerd Magnesium nog heden bij Uw apotheker, gebruikt dit middel volgens gebruiksaanwijzing en eet dan wat gij .wilt zonder U te behoeven te bekommeren over de pijn of ongemakken die volgen zullen. Gebismureerd Magnesium Depdt Nissau- kade 314, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bij Erven JOH. W. MEIJER en Firma B. MEIN- DERSMA. Nederland en Rusland. De Nederlandsche Reedervereeniging heeft zich in het belang van onze scheepvaart en het herstel der vaart op de Russische havens ver klaard voor het hervatten der diplomatieke be trekkingen en het sluiten van een handelsver- drag met de Soviët-Republiek. Koninklijke onderscheiding zeilvereeniging „Oostergoo”. Volgens «oerwaarden overeengekomen met de AlflaiHcawtt Varas» Iftftft flld. fean>l»g*-#®aSr ts ScMadtaiei «dj® onae Abonnés verzekerd tegen ongelukken voos *VVU lang discussies over deze zaak gehouden zijn: het voorstel is vier ledig en men heeft dus ruime keus. Eigenlijk is discussie nu niet meer noodig en zou spr. willen voorstellen direct te stem men. De heer Zuiderbaan zegt, dat nu men direct wil stem men, spr., hoewel nog kort raadslid, de discussie wel wil openen. Men heeft, zegt Spr., bij deze plannen de klem van het ver- keersbelang meer gelegd op demping van de Wip, dan wat, naar Spr. meent, het meest uit zulk een oogpunt noodig is, demping van de Singel. Die laatste demping is van belang voor het verkeer door de geheele gemeente en niet alleen op markt dagen, maar ten allen tijde. We hebben nu niet meer de toe stand dat'alle vervoer te water plaats had; toen verschillende grachten gedempt waren (Haven, Pol, Poortezijlen) moest men het verkeer wel per as doen plaats hebben, en het ligt voor de hand dat men dan ook moet zorgen dat dit vervoer goed kan geschieden. De ingang van het Kleinzand naar de Singel is maai 3: M. breed en dat is voor de toegang tot de Kaden en het Spërkhem toch veel te weinig; dat is een groote belem mering van het verkeer. Door deze demping krijgt men een betere verkeersweg door de stad ook voor de moderne voer tuigen; een vreemde automobilist weet nu hier niet den weg van het geheele Nederlandsche volk. Nadat bij rondvraag enkele inlichtingen wer den verstrekt, werd de vergadering om ruim half- vijf gesloten. L. C. gld. bij verlies *8 van Mn vinger candidaatstelling herkozen verklaard. De provinciale betooging zal dit jaar in Hee- renveen worden gehouden, zoo mogelijk in sa menwerking met den Bond van Onthouderszang- koren en den Jeugdbond voor Onthouding. De F. P. C. kreeg machtiging tot uitgave van kleine vlugschriftjes en eene uitgave van een bundel Friesche proza en poëzie, daar „In han fol ieren” en „Roggeblommen” uitverkocht zijn. Naar aanleiding van de voorstellen Engelum betreffende het gebruik van alcoholica bij land- bouwexcursies, werd dit punt onder de aandacht der afdeelingen gebracht, evenals het voorstel- Harlingen, inzake het gebruik van alcoholhou dende dranken bij openbare vermakelijkheden en den verkoop ervan langs den openbaren weg. De heer Jansonius bracht als hoofdbestuurslid de actie voor de Blauwe Vaan ter sprake, waar na een zeer geanimeerde discussie hierover werd gevoerd. Tevens gaf het hoofdbestuur in over weging, op die plaatsen in Friesland, waar wel afdeelingen der S. D. A. P. bestaan, doch nog geen N. V. is gevestigd, hier aanknoopingspun- ten te zoeken. Hierna werd door ds. W. Banning uit Sneek een zeer boeiende inleiding gehouden over „Onze beweging in het geheel der kultuurstroo- mingen”. Spreker begon met te zeggen, dat de drankbestrijding de kinderschoenen ontgroeid is en nu haar verband met maatschappij en wereld dient te bepalen. Naar de nieuwe maatschappij leiden meer wegen, dan de geheelonthouding alléén. De huidige kuituur is een van techniek, alles staat in het teeken van het vak en dat is alleen de voorbereiding voor het leven van thans. Ach ter al deze zaken ligt het stelsel van het kapi talisme. Een nieuwe samenleving zal naast de directe j techniek ook andere factoren moeten stellen. Een mensch is een wezen met redelijk inzicht en ze- delijke idealen. Spr. schetst hierna het verschil tusschen de huidige kuituur en de komende, waarin het hu- manisme een groote rol zal moeten spelen. Naast de persoonlijke opvoeding zal ook de maatschappelijke opvoeding mee moeten ken en haar aandeel moeten nemen, zooals o. m. bij de 4EÏJICINALE Iftft gld. ingeval van over- |Eft gld. bij verlies «au AvU lijden binnen 80 d. 13" één hand, voet ©f oog

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1