N et. 40 Fa T. R. TJERKSTRA 42v. Java Preanger 55 WESTERHüF’s KOFFIE Prijzen p. half pond No. 1 Firma J. L BAKKER. V-S- Pepennuntfabriek Harlingen, IN. 16. ALLE FRIEZEN weten 't reeds P£PERMUNT V.S GEBRUIKEN se STEEDS Een apotheker te Tournon doet een belangrijke verklaring. Brandenburgh, Boschnia Co- fRIESCH GROHINGSCHE BÏPOTHEEKBAM Gronint«nf Hoddingeotraot, Official! öroaan der hmiinti Snul J NIEUWSTIJDINGEN. ren ran be- Groeneveld’ 8 Piano- en Orgelhandel Jaargang Zaterdag 21 April 1228. ZEER VOORDEELIG: Sneek, Heerenveen en Groningen KRUIPPAKJES 8PEELPAKJE8 8PEELJURKJES JONGENSPAKJES f 2.20 - 2.20 - 4.40 - 3.80 ■o. 88 5 Pandbrieven 98/; 's 4 °/o P0r Bsrass - Telefoo." Ne. 150, Volgens 50 ^00 H >60 7 Aanbevelend NIEUWE SHEERER CDURAST annex SMEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL gld. bij verlies van een wijsvinger. >40 Voor do Zomer i KRUIZEBROEDERSTR. 26—28 stuursleden Beurs aan werd aangeboden, die zij dankbaar aanvaardde. Een geheimzinnig geval. De 21-jarige Anna G. uit de Busken Huet- straat te Rotterdam is Zondag met haar ver loofde, den onderwijzer K. v. B., op een motor rijwiel uitgegaan en niet weer thuisgekomen. Van B. geeft hier geen opheldering over, meldt de „N. Rt. Ct.”. Het „N. v. d. D.” meldt nog: Te Rotterdam is bij de politie aangifte gedaan, dat de 21-jarige Anna Gehlmann, wonende in de Busken Huetstraat bij haar ouders, Maandag een tochtje op een motorfiets ging maken met K. v. B., een 24-jarig jongmensch, op den Plantage- weg wonende. Maandagavond ontving de moe der van het meisje een telegram, dat „alles in orde” was, maar Dinsdagmorgen was zij nog niet teruggekeerd, waarop de ouders de politie van de vermissing in kennis stelden. Het bleek dat B. Dinsdagmorgen met gehavende kleeding en doodsbleek in de stad is gezien. Wat er met het meisje gebeurd is, weet men niet. Het on derzoek van de politie heeft althans reeds uit gemaakt, dat zij in den omtrek van de stad niét in een ziekenhuis is opgenomen. Hoogere college- en examengelden. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp tot wijziging der Hooger Onderwijswet. In verband met de stijging der kosten van ’t universitair- en technisch hooger onderwijs wordt voorgesteld het collegeld van f 200 op f300 en het examengeld van f50 op f 60 te brengen. Voortaan wordt bij aanneming van dit ont werp voor de inschrijving bij den rector mag nificus, thans kosteloos, f10 gevraagd. Ook worden gelden, verschuldigd voor het volgen van afzonderlijke lessen, verhoogd. Bovendien wordt voorgesteld van degenen die ter voorbereiding van niet-universitaire examens zooals examens acten M. O., lessen van hoog- leeraren of leeraren volgen f200 te vorderen. De totaalopbrengst der nieuwe maatregelen wordt op f 460.000 geraamd. RESERVES Hypotheken Pandbrieven ,75 VfMchgnt het meest geschikt zijn, zal later uitvoerig bericht worden. Het dragen van de nationale kleederdracht van de streek van herkomst door de deel nemende vrouwen en mannen is zeer ge- wenscht. Zij baseeren die uitspraak op de plaatselijke verordeningen, welke er op zijn gericht, zesdaag- sche wielerwedstrijden tegen te gaan. Langer dan 24 uur mag zulk een wedstrijd dan ook niet duren. Het voorbeeld werd gegeven door New York. Daar kon men een dezer avonden zien, hoe bij een dans-etablissement een aantal dansers het klaar speelden, op het platform van een grooten vrachtauto te dansen. Alles was van te voren reeds geregeld. Toen men de politie zag ver schijnen om de zaal te sluiten dansten de paren onder de tonen eener allernieuwste shimmy de trappen van het gebouw af. Daarop fox-trotten zij een schuine plank op, die tegen een vracht auto was geplaatst. En nadat ook het orkest op den auto had plaats genomen, reeds de auto onder de klanken van het „Good-bye Broad way” in de richting van New Jersey, terwijl de dansers even gemakkelijk hun experimenten voortzetten, alsof zij zich in de meest luxieuze danszaal bevonden. De politie, die hierop niet was voorbereid, kon thans zoo spoedig geen termen vinden om ook aan dit schouwspel een einde te maken. De auto werd op een veerpont geredbn en den Hudson overgezet naar den staat New Jersey. Nadat de dansers twintig kilometer de straten van New York en Jersey City hadden „doorgedanst”, arriveerden de onvermoeiden bij een andere danszaal. Zij tango-den over de straat naar den ingang en jazz-den vandaar over den 1 vloer. Hun ijver bleek onverflauwd. Zij waren vol Abonnementper jear t2.5u fr. p poet l 3.60. Buitenland f 8.alle i bij vooruitbetaling. Lowe Nos. 5 tri. AdvertentlBn10 ot. p. regel. Inge* ■ouden Mededeelingen dubbel tarief, bg Abonnement belangrgke korting Kleine Adv. kunnen ingeuonden vror- den op den dag der uitgifte, tot 10 uur. De huldiging van de Koningin op 6 September te Amsterdam. Het centrale huldigingscomité 1923 te Am sterdam heeft aan de provinciale en stede lijke comité’s eenige mededeelingen gedaan omtrent de huldebetooging, welke te Am sterdam zal worden gehouden door afge vaardigden van vereenigingen uit het ge- heele land, met de vaandels. Het Rotterdamsche comité heeft, zooals reeds werd bericht, het plan, daaraan mee te doen met ongeveer 1000 personen uit ver schillende Rotterdamsche vereenigingen. De huldiging zal paats hebben op Donder dag 6 September, des namiddags, op den Dam, vóór het Koninklijk Paleis te Amster dam. Het centrale huldigingscomité heeft, uit gaande van de gedachte, dat in de natio nale huldebetoogingen zooveel mogelijk’een- heid moet bestaan, een samenwerking tot stand gebracht met het comité tot aanbie ding van het huldeblijk (restauratie van het kerkkoor te Delft) onder voorzitterschap van dr. C. J. van Aalst te Amsterdam, waar door bereikt wordt, dat de aanbieding van dit huldeblijk door genoemd comité zal ge schieden tijdens de huldebetooging. Nog deze maand zal een algemeene ver gadering van afgevaardigden van de co mité’s te Utrecht worden gehouden, in welke vergadering het definitieve centrale huldi gingscomité zal moeten worden gekozen. Het centrale huldigingscomité zal zijn plannen aan de vergadering ter goedkeuring voorleggen. Volgens deze zullen de vereeni gingen naar gelang van haar aankomst te Amsterdam door commissarissen van orde geleid worden naar het groote terrein ach ter het Rijks-Museum, waar de stoet pro- vincie-gewijze door de provinciale comité’s zal worden opgesteld. Wenschelijk is, dat een delegatie van een vereeniging bestaan zal uit 5 leden (de vaandeldrager in het midden) of een veel voud daarvan (10, 15, 20, enz.). Voorloopig geeft het centrale comité geen maximum aan wat het aantal deelnemers per vereeniging betreft, omdat het nog over te weinig gege vens beschikt. i Omtrent de treinen en eventueele extra treinen, welke voor de deelnemers uit de ver- pen. Dat geeft grond aan de van een gevecht met een ander schip en een vlucht van de bemanning toen het voornaamste verdedigingsmiddel onbruikbaar was geworden. De schoener voer onder Engelsche vlag en men had niets meer van haar vernomen sinds zij in November van Halifax vertrokken was met de Bahama-eilanden als bestemming. De dans-epidemie in Amerika. De danslustigen in Amerika, die het record willen verbeteren, hebben er thans wat op ge vonden om de politie, die tot dusverre steeds ingreep op het oogenblik, dat het record bijna was geslagen, te verschalken. Door de politie autoriteiten wordt namelijk met de wet in de hand beweerd, dat het verboden is, langer dan 24 uur achtereen op dezelfde plaats te dansen. gld. bij nrUu *3 van md vinger ven, mettertijd op de Beurs te komen. Thans De provinciale comité’s moeten, zoo spoe-| heeft zij aan dit voornemen uitvoering gegeven, dig mogelijk, doch uiterlijk vóór 1 Juni aan Mej. Deterding werd door den voorzitter, den het centrale comité opgeven: heer W. G. Wendelaar, en eenige andere be-Ie. De vereenigingen uit hun provincie, binnengeleid, terwijl namens dedie aan de huldiging zullen deelnemen, met mej. Deterding een bloemenhulde opgave van het aantal deelnemers (ten naastebij) 2e. Óf er uit hun provincie zangvereni gingen zullen deelnemen, zoo ja, welke en met hoeveel leden. 3e. Of er muziekkorpsen zullen deelne men, zoo ja, met hoeveel leden. De zangvereenigingen zullen tijdig de mu ziek ontvangen van het huldigingslied, dat door den heer Kuiler gecomponeerd wordt. Nadat de geheele stoet van de verzamel plaats achter het Rijks-Museum afgemar cheerd is naar den Dam, zal aldaar onder gejuich van de voorbijtrekkende deelnemers hulde worden gebracht aan de Koningin, die op het balcon van het Paleis die hulde in ontvangst zal nemen. Wanneer alle deelne mers op den Dam aangekomen zullen zijn, waar de commissarissen van orde de noo- dige aanwijzingen zullen doen, zal een lange stoot op de klaroen aankondigen, dat het huldigingslied door de zangvereenigingen gld. bij vsrllss CA van can daim. vU DINSDAGS VRIJDAGSAVONDS Uitgever» Geplaatst MaaUohappeigk Kapitaal f 3.250.000.- - 1888 020.73 raim - 43 OüU.OOO.— ruim -42 500.00J.— met uiiioting van De volgende bijzonder belangwekkende brie! over de krachtige werking der Pink Pillen werd ons door een apotheker geschreven Wij behoeven er niets aan toe te voegen, omdat wij overtuigd zijn dat deze briet die niets bevat dan de vermelding van een persoonlijke ervaring iets beters aan de zieken geeft dan welke uitlegging ook, namelijk een nauw keurig idee van de merkwaardige genezingen door de Pink Pillen te weeg gebracht. Ziet dus hier wat de hoer Maurice Gray, apotheker der le Klasse. Place du Marché te Tonr- non-sur-Rhöne Ar- dèche, Frankrijk) ons schrijft: „De uitwerking door de Pink Pillen op mij verkregen,is gewoon wonderda dig, en ik blijf er even verrukt als tevreden over. Nooit heb ik aan een zoo overtui gend en zoosnelre- •ultaat kunnen ge- looven. Gedurende de zes weken dat de gemaakt van p-ima onopgemaakte elBasger katoen, jour bewerkt en geborduurd. HEMD PANTALON NACHTHEMD COMBINATION gld. bij levena- 'Iftll lange Invaliditeit. *vU gld. ingeval van over- (CA gld. bij verlies van 7? lijden binnen 80 d. IvV Mn hand, voet of oog lv Voetbal. Het wedstrijd-programma van den Frieschen Voetbalbond voor Zondag a.s. vermeldt de vol gende wedstrijden: le klas C-afdeeling. Stanfries 1Black Boys 12 uur. Sneek IIF. C. A. I 2 uur. S. V. G. 1— Bolsward 1 2 uur. 2e klas C-afdeeling. Stanfries II—Sneek III 12 uur. Korfbal. Voor Zondag a.s. wordt voor de 2e klas N. K. B. (noord b) slechts één wedstrijd aange- kondigd. De Sneeker Korfbalclub Concordia I moet uit trekken naar „Felicitas” te Sexbierum. Voor de le klas F. K. B. moeten de reserven van Concordia de strijd aanbinden tegen „Foar- üt” van Beetgum. Met de groote auto van Gaasterland trekken beide 12-tallen er Zondag a.s. op uit. Kerknieuws. Geref. Kerken. Bedankt voor Spijk (Grom), door ds. J. Visscher, pred. te Nijland. Doopsgez. Gemeenten. Beroepen te Nes op Ameland, mej. ds. M. T. Gerritsma te Oranje woud. Naar de Rott. verneemt, heeft het kerkbestuur der Ned. Herv. gemeente te Sliedrecht afwijzend beschikt op het verzoek van de S. D. A. P. om de kerk af te staan voor een lezing van ds. W. Banning te Sneek. De Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te St. Maartensdijk heeft geweigerd een tweetal personen als lidmaat der kerk aan te nemen: Een dezer personen omdat hij met zijn vrouw en kind op een Zondagmiddag zijn moeder te Poortvliet ging bezoeken, de tweede, omdat men meende, dat hij te weinig in de kerk kwam. De kerkeraad is van meening, dat op den Zondag niet mag worden gewandeld. Zij, die aangenomen willen worden, behooren in de kerk te komen en wanneer er des avonds geen kerk is, zich bezig te houden met stichtelijke lectuur. (N. Rt. Ct.) Slapte in de schaatsenindustrie. Aan de schaatsen- en gereedschappenfabriek van de fa. Nooitgedagt te Ijlst, is aan 14 man ’t werk opgezegd. Er wordt gevreesd, dat wel dra meerderen zullen volgen. Ook is het werk aan huis van schaatshouders zeer beperkt. Alles het gevolg van den slappen winter, daar de win kels overal nog vol schaatsen zitten. Voor de blijvende werklieden en die zijn nog talrijk, wordt het loon verminderd, maar de arbeidstijd voorloopig niet verlengd. Een hulde aan Louis Couperus. Het bestuur van het Tollens-fonds heeft in zijn jongste bijeenkomst den jaarlijkschen Tol- lensprijs toegekend aan Louis Couperus. Het jubileum. B. en W. van Amsterdam hebben den Raad voorgesteld een crediet beschikbaar te stellen van ten hoogste 50.000 gulden om het jubileum van de Koningin in Sept. e.k. te herdenken. Herhalingsoefeningen. De lichting 1918 zal voor herhalingsoefeningen worden opgeroepen op 10 September voor den tijd van 13 dagen. R.-K. Universiteit. Volgens „O. N.” zullen benoemd worden tot hoogleeraar aan de R.-K. universiteit te Nijme gen prof. dr. J. Schrijnen voor philologie dr. Jac. v. Ginneken S. J. voor Ned. taal en letteren; pater mag. dr. Kors O. P. voor dogmatiek; dr. de Langen Wendels O. P. voor moraal; dr. Muilders S. J. voor geschiedenis; dr. Sassen (Rolduc) voor philosofie; dr. Hoogveld voor phi- losofie; de hoofdredacteur van de Univers voor Fransch pater Bonaventura Kruitwagen biblio thecaris. De Vereeniging van Leeraren. De vereeniging van leeraren in het boekhou den bestaat thans veertig jaren. In dezen tijd zijn door haar geëxamineerd 40.930 candidaten, van wie 15.259 het diploma verwierven. De eerste dame aan de Amsterdamsche Effectenbeurs. Het was Maandag een gedenkwaardige dag in de geschiedenis van de Amsterdamsche Ef- j fectenbeurs. De vrouw deed haar intrede in den tempel, die tot nu toe het onbetwiste terrein 1 schillende streken naar Amsterdam en terug van den man is geweest. Mej. H. W. Deterding, die haar vader na diens overlijden opvolgde als firmante van de firma Braat <S Co., welke firma daarna werd verdoopt in Erven Jacob Deterding, had, meldt het Hbl., reeds vroeger haar voornemen te kennen gege- zal worden aangeheven. Op het oogenblik dat zij in dat lied de herauten oproepen, zul len deze, gehoor gevende aan dien oproep, van de tinnen der Nieuwe Kerk naast het Paleis, den ban openen, waarop alle aan wezigen op de wijze van het Oude Wilhel mus met ontblooten hoofde, den eed van trouw aan Hare Majesteit zullen brengen. Gedurende het défilé zal aan Hare Majes teit een oorkonde worden overhandigd na mens alle deelnemers, met een album, waarin de namen van alle deelnemende vereeni gingen. Tevens zal dan het hoofdcomité voor het huldeblijk aan de Koningin het huldeblijk van het Nederlandsche volk aanbieden. Alle deelnemers ontvangen tijdig van heli centrale comité een duidelijk zichtbaar en borst gedragen moet worden, opdat politie en commissarissen van orde zich overtuigen su vemaKKemk- kunnen, dat men bidden huldigingsstoet be- Want reeds heeft het onoverwinneIijke Houston hoort. weer een nieuwe triomf behaald. Een nieuwe ster is aan den danshemel verschenen, met name Magdelene Williams, die de orkesten in die stad eenige dagen achtereen werk heeft verschaft, doch na 65 uur dansen in zwijm viel. Toen zij begon te dansen droeg zij vier paar kousen en had zij golfschoenen aan. Toen zij ophield, was er van die kousen geen draadje meer heel ge bleven. De schoenen waren echter nog intact. Toen zij flauw viel, werd zij door haar bewon deraars naar een Furksch bal gedragen waar twee doktoren haar opgezwollen voeten en bee- nen behandelden. De marathon-danser, die dezer dagen te Bal timore, na 50 uur te hebben gedanst, krankzin nig werd en zich op het orkest wierp, is in een sanatorium opgenomen en volgens de laat ste berichten is zijn toestand vooruitgaande. H K 1 GEMENGD Dinsdagavond heeft het 2-jarig dochtertje van v. V. te Zevenbergen een kan kokende koffie van de tafel getrqjcken; het kind kreeg hevige brandwonden en is enkele uren daarna overleden. Op de scheepswerf De Liesbosch te Utrecht heeft een tragisch ongeluk plaats gehad. Een van de arbeiders was bezig aan een tank, die onder een vrij hoogen druk stond. Hij ont dekte een lek in den wand en probeerde het i gat dicht te slaan. Het gevolg was dat de tank uit elkaar sprong en de betrokken arbeider opzij - werd geslingerd en tegen een loods gedrukt Hij gehuwd en één kind hebbende. Een aantal Parijsche taxi’s zijn thans voorzien van een draadloos ontvangstation, zoodat de passagier gedurende den rit bijv, de laatste beursberichten kan vernemen. Voorts bestaan er bij een aantal Fransche spoorwegmaatschappijen plannen, om ook in de express-treinen^ dergelijke draadlooze ontvangtoestellen aan te brengen. Te Bocholt zijn drie bewoners van de Pruisische grens, die samen 70 eieren naar Nederland wilden smokkelen, elk veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf en een millioen mark boete. Dinsdag zijn op het vliegveld bij Etampes in tegenwoordigheid der Fransche militaire autoriteiten proeven genomen met een vliegtuig zonder bestuurder, dat slechts met behulp van draadlooze telegrafie wordt bestuurd. De proeven moeten goed zijn ge slaagd. -Alen schrijft uit Twente: Het voorjaar van ’923 is voor den landbouwer in Twente veronderstelling i bijzonder gujjstig. Al ongeveer een maand 1. u..4 «.-Z J j week bij tal van boeren ook het melkvee, waardoor heel wat wintervoer is uitge spaard. De meeste graslanden liggen dan ook bijzonder mooi en gras is er in de meeste weiden in overvloed. De rogge staat zeer gunstig. Was het mooie weer onafgebroken doorgegaan, dan zou de groei te plotseling en te snel hebben plaats gehad. Ook de droogte heeft den snel len groei tegengehouden. Een flinke hoeveel heid regen zou zeer welkom zijn. Voor pl.m. 1 >/2 maand stonden de slooten boordevol, doch thans is het meeste water weg en zijn vele slooten weer droog. De werkzaamheden op het land hadden een bijzonder vlot verloop. Maurice Gray. behandeling geduurd heeft, ben ik niet minder dan 8 kilo aan gewicht toegenomen. Ea deze toename van gewicht werd door geregelde f wegingen bij mij thuis op de geneeskundige balans geconstateerd. Al mijne bekenden die mij vroeger zoo verzwakt, zoo bloedarm en zonder trek in wat ook gekend hadden, zijn er verwonderd over en vragen mij wat ik daarvoor heb gedaan. Aan allen zeg ik: „Ik heb de Pink Pillen gebruikt, en gij ziet wat een prachtig resultaat ik heb verkregen.” Mijne krachten zijn in een merkbare verhouding terug ge komen mijn eetlust is haast onverzadelljk ik heb altijd honger, terwijl ik vroeger in niets trek had. Ik heb weer moed en zin voor mijn zaken. In één woord, ik verklaar u met over- tuigirg, dat ik deze verandering nagenoeg wonderbaar lijk vind. „Natuurlijk machtig ik u gaarne dezen brief te publiceeren.” Da Pink Pillen zijn de hersteller vau het bloed en van de zenuwkrachten bij uitnemend heid, het middel dat de gunstigste resultaten geeft bij de behandeling van bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, zenuwuitputting, maagkwalen, storingen van den groei en van den kritieken leeftijd. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de doos, f 9.— de zes doozen. Zij worden ver kocht in het Hoofddepot: Nassaukade 314 te Amsterdam. Eisch dit adres en de Holland- sche gebruiksaanwijzing De Pink Pillen zijn ook te verkrijgen bij alle goede apothekers en drogisten, o.a. bij Erven Joh. W. Meijer, en firma B. Meindersma. De Statenverkiezingen. Hoewel de officieele cijfers in Noord-Bra- bant slechts 33 met de officieuse verschillen, heeft deze kleine afwijking toch tot gevolg, dat de katholieken 1 zetel meer krijgen, dus 52 in plaats van 51 en dat de Vrijheidsbond niet twee, doch één zetel heeft. Nad.at omtrent de verkiezingen in den kieskring II Vrijdagmiddag van het hoofd stembureau te Meppel een officieel telegram was ontvangen aan het Centraal Stembureau te Assen, kwam Zaterdagochtend een tele gram binnen, dat er een abuis van 100 stem men ten nadeele der anti-revolutionairen was gemaakt, waardoor de rest der anti-rev. 100 grooter had moeten zijn en daardoor grooter werd dan de rest der vrijz. dem. Deze kennisgeving is, naar de Asser Crt. meldt, door het Centraal Stembureau even wel niet aanvaard, weshalve Maandagmid dag voorlezing werd gedaan van de geko zen Statenleden, waarbij de heer Franke (v.-d.) en niet de heer Middelveld (a.-r.) gekozen werd verklaard. Naar het bureau V. D. verneemt, zal de Statenfractie der Anti-revolutionaire Partij met deze uitspraak geen genoegen nemen en in de eerste zitting van de nieuwe Staten tegen de verkiezing van vijf vrijzinnig-demo- craten bezwaar maken. Een zeerooversgeschledenis. i Herinneringen aan de bloedige aeeiooeers- gevechten, welker geschiedenissen ons in onze s kvkhlu.su en xort nadat jeugd de haren te berge deden rijzen, wekt het verhaal van de ontdekking van een tweemast schoener, die met sleepend anker, onder haar fok, grootzeil en kluiver koers zette naar de kust van Long Island. Het dek van de schoener, die gevonden werd door kapitein Ryan van een douaneboot, was met bloed bespat en lag vol leege hulzen en kapotte flesschen, ter wijl het met splintergaten van treffers overdekt was. Klaarblijkelijk was de schoener in een he vig gevecht gewikkeld geweest. Wellicht is zij door drankroovers overvallen en is de beman ning gevlucht, daar een der booten ontbrak, of heeft de bemanning na een gevecht met een an deren dranksmokkelaar dat schip genomen, ter wijl ook mogelijk is, dat de bemanning gemuit heeft, de officieren heeft vermoord en daarna met de buit de vlucht heeft genomen. Scheeps papieren waren er niet meer aan boord, evenmin als zeevaartkundige instrumenten, doch uit een notitieboekje, gevonden in de hut van den schipper, bleek, dat de Patricia McBehan een lading whisky aan boord had gehad en 3000 kisten voor 10 per kist had van de hand ge daan. Voor de hut van den kapitein stond een machinegeweer, dat warm bleek te zijn geloo- loopt het jongvee in het land en sedert een verlaten i d°°d' L)e ü"gelukkige is de 27-jarige Goossens, i spiegelenden ia..- - g'ewaa-,m*, is behaald te verbeteren. Toch zal hun strijd niet gemakkelijk zijn.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1