ALTIJD PRETTIG en OPGEWEKT HOTEL - CAFE - RESTAURANT VS PEPERMUNT firma J. L. Bakker f TE STRAKE I DE TUNNEL I COMBINATIONS Lectuur. Schrijf- en Teekenbehoeften RECLAMEKOLOM. «WSïlJOIHSÊIt Gr oeneveld's Piano- en Or gelhan del Sneek, Heerenveen en Groningen Officies! Oreesh h Gomesnti Smi. Brandenburg, Boschma& Co. annex SHEERER COURANT me WYMBRITSERADEEL Vrouwslijks Bedrijven. Het Carillon. iL f 3.70 - 520 - 10.40 ZaterdaglzMei I9£3. No. 64 &9e Joorgoog ZFZETTLXjZETOIlSr Talefoes No» 150. TELEF. 275 I ’j I Abonnement: par jw f2,5Ü fr. p nosi f 3.60. Buitenland f 8.alle» bij Tcomitbeteling. Leeae Ne», 5 et. Advertentlen 10 ct. p. regel. Inge* sondes Mededeeliagea dubbel tarief, bfj Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen üngesonden wor- den op des dag der uitgift», tot 10 sur. Gr. v. d. P1JPEKAMP v/h K. Feenstra Johz. BOEKHANDEL, KLEINZAND, 3NEEK ■B t® SohEsisfissm xijo onse Abor-nés verzekerd teger Gugefakken voor I Beleefd aanbevelend. in Liberty Silk in wol crepon dragen. j Wordt vervolgd. I i BOEK- en STEENDRUK VISITEKAARTEN BRANDENBURGH, BOSCHMA Co., Sneek Aanbevelend UITZOND SN VAN DINERS D1NEEREN PER ABONNEMENT, is het afgedankt en staat als waardeloos in de kerk. Aan de burgerij van Sneek om te zorgen dat het initiatief van V. V. gesteund worde op dat spoedig een nieuw klokkespel daarboven in den toren zijn klanken over onze goede stad uitstort. gld. bij varliec van aen wij winger-i OVERAL VERKRIJGBAAR DOOR DIE HEERLIJKE I Vsrsohyni DINSDAGS 6K VRIJDAG HA V0ND8 Uitgsvare r DOOR BERNARD KELLERMANN. (Plaatsing met toestemming der uitgevers Gebrs. Cohen, Amsterdam.) Vertaling door F. Goossens, w. i. mm iHKE ltat schappen heeft bepaald, dat het eindexamen aan het gymnasium alhier (te houden op 28, 29 en Haar lippen waren vertrokken, haar oogen schitter den als diamanten en Mac vond haar buitengewoon mooi- in haar extase. Hij glimlachte en antwoordde een beetje onverschilliger dan hij wel wilde: „Ja, ’t is een indruk makende kerel!” ,,’t Is een genie!” riep Mand en klapte opgewon den door. „In Parijs, Berlijn of Londen heb ik nooit zoo iets gehoord.” Zij hield op en keek naar de deur, want Hobby, de architect, trad hun loge binnen. „Hobby!” riep Maud, steeds applaudiseerend, want zij wilde zooals duizend anderen, dat de diri gent nogmaals te voorschijn kwam. „Klap dan toch, Hobby, hij moet nog eens komen! Hip! Hip! Bravo!” Hobby hield de ooren dicht en liet een ongemanierd kwajongensgefluit hooren. „Hobby gilde Maud. „Hoe durf je En zij turn te Sneek, 27 Sept. 1771.” Zij kregen een cadeau van 140 gulden behalve de reiskosten; den twee commissarissen werd de vertering op hunne reis ad 54 gulden vergoed. Nu werden de klokken naar Sneek overge bracht en stond een staf van bekwame mannen gereed om ze in den pas voltooiden toren te j hangen en er een carillon van te maken. Wij zien Borchhard, Eekhof, onzen organist Muise- laar, den vroedsman Nysloot, de Vries, Pop penheuser, Bruinier, maanden lang aan ’t werk en zouden bijkans willen spreken van een e wedijver van schepenen, den heer Holdert te Montreux en bood mij na mens hem „Telegraaf” en „De Courant” aan voor vier millioen gulden. Hij verzocht mij, indien ik voor dien verkoop iets voelde, te Parijs met den heer Holdert te con- fereeren. Daar ik tot koopen voor dien prijs be reid was, heeft deze conferentie plaats gehad. De heer Holdert bevestigde toen de gegeven opdracht, doch beweerde dat hij voor genoemd bedrag alleen zijn aandeelen wilde afstaan en hij met inbegrip van de aandeelen yan mr. Hüls- mann het dubbele zou moeten vragen. Ziende, dat ik niet genegen was hierop onmiddellijk in te gaan, gaf de heer Holdert te kennen, dat hij thans nog wilde overwegen of hij bedoelde bla den nog wenschte te verkoopen.” De „Tel.”, die melding maakt van deze ver klaring, teekent er bij aan: Wij zullen op verdere insinuaties niet meer ingaan en herhalen dat over verkoop van „De Telegraaf" en „De Courant” nimmer onderhan- delingen zijn gevoerd, direct noch indirect. Opstand in een gevangenis. In de Brandenburgsche strafgevangenis is Maandagavond 11 uur een opstand onder de gevangenen uitgebroken. Zij waren sedert eeni- gen tijd ontevreden over de voeding. Maandag verzochten zij den directeur vrijheid om te roo- ken, te lezen, om zich levensmiddelen te doen toezenden, vérhooging van het arbeidsloon tot 1000 mark per dag en een aanzienlijke verbete ring der verpleging. Toen deze eischen van de hand werden gewezen, brak om 11 uur de op stand uit. De gevangenen pleegden vlug overleg en onmiddellijk begon een geweldig tumult en gebrul, zij sloegen meubels en ruiten kapot, i poogden een gat in een muur te maken en wier- j pen de bedden en tafels door de ramen op de Een aantal gevangenen klom Men geeft zich niet steeds voldoende reken schap van de vermoeienissen die het heden- daagache koortsachtige leven aan de vrouwen oplegt. Wie denkt er bijvoorbeeld aan, dat de onophoudelijke kleine, snelle, korte schok ken die een typiste aan hare machine geeft, ten slotte ernstig op het zenuwstelsel terug kaatsen en dientengevolge op den geheelen gezondheidstoestand, om nu van de daarbij komende vermoeienis niet te spreken. Toch is dit het ge ral. Het is daarom voor vele typisten noodzakolijk haar toevlucht te nemen tot da Pink Piilen, die*op het zenuw stelsel krachtig herstellend werken De Pink Pillen oefenen niet alleen een krach tig versterkende werking op het zenuwstelsel uit, zij zijn ook voor het bloed een onover troffen middel tot hesatel van den rijkdom en der zuiverheid Hierdoor vormen zij een on gemeen krachtdadig geneesmiddel in gevallen van bloeda moede, neurasthenie, algemeene lichaamszwakte, maagpijnen en de gevolgen van ziekten. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de doos, f 9de zes doozen. Zij worden ver kocht in het Hoofddapot: Nasaaukade 314 te Amsterdam. Eisch dit adres en de Holland- sche gebruiksaanwijzing De Pink Pillen zijn ook te verkrijgen bij alle goede apothekers en drogisten, o.a. bij Erven Joh. W. Meijer, en firma B. Meindersma. 3) Een geraas als van instortende muren klonk plot seling in Maud’s ooren, zij schrikte op en haalde diep adem. De symphonic was uit. Mac was al opgestaan en rekte zich uit, de handen op de balustrade. In het parket donderde en raasde het. Toen stond zij op, wat duizelig en soezerig, en be gon wild te applaudiseeren. „Klap dan toch, Mac!” juichte zij buiten zich zelven, haar gezichtje gloeiend rood van opwinding. Allan moest lachen om Maud’s buitengewone op winding en klapte eenige malen hard in de handen om haar pleizier te doen. „Bravo! Bravo!” riep Maud, met haar heldere, hooge stem en boog zich met van aandoening voch tige oogen ver over de balustrade der loge. De dirigent droogde zijn mager, van uitputting bleek gezicht af en boog telkens weer. Toen het ap plaus niet wilde ophouden, wees hij met uitgestrekte handen op het orkest. Deze bescheidenheid was zicht baar gehuicheld en wekte in Allan een niet uit te roeien argwaan tegen kunstenaars, die hij nooit als normale menschen kon beschouwen en, eerlijk ge zegd, voor onnoodig hield. Maud sloot zich echter geestdriftig bij den nieuwen storm van bijval aan. „Kijk eens, Mac, ik heb mijn handschoenen kapot geklapt! Wat een artist! Was het niet prachtig?” B. AL, 38 jaar, los werkman te Sneek, wegens beleediging aldaar. Geëischt f 5 boete of 5 dagen hechtenis en heden tot die straf veroordeeld. H. E., 35 jaar, borstelmaker te Sneek, wegens openbare schénnis der eerbaarheid aldaar. Ge- eischt 4 maanden gevangenisstraf en heder^ ver oordeeld'tot f25 of 25 dagen hechtenis. HEERENVEEN, 8 Mei. Heden is alhier ge vankelijk binnengebracht J. de J., te Dijken bij Langweer, verdacht van zedenmisdrijf met een1 minderjarig meisje. Na verhoor werd zijne ge vangenhouding gelast. L. C. De inbraak in het postkantoor te Steenwijk. Dinsdag zijn nabij Veenlust aan den Coevor- derstraatweg te Hoogeveen opgegraven een re volver, geldkist, tasschen, brandkastsleutel, hoeveelheid postzegels, alles afkomstig van de inbraak in liet postkantoor te Steenwijk. Verduistering. De rechtbank te Maastricht heeft den oud- advocaat en procureur mr. F. Q., 44 jaar, wo- het dak der gevangenis, waarin de gevangenen een gat hadden gemaakt, onder geweervuur ge houden. Een man werd daarbij getroffen. Dinsdagmorgen was de toestand in zooverre verbeterd, dat voor een uitbraak der gevangenen niet meer gevreesd be'hoefde te worden. In de slaapzaal hebben 600 gevangenen zich gebarricadeerd eh het zal niet gemakkelijk zijn, ze weder naar hun cellen terug te krijgen. Mannen en vrouwen in Europa. Volgens bereekeningon van het Rijksbureati voor Statistiek te Berlijn waren er voor den oor log, op een bevolking in Europa van rond 460 millioen, 9.5 millioen vrouwen meer dan man nen. Intusschen is de bevolking tot 495 millioen en het vrouwensurplus tot 25 millioen gestegen. Waren er vóór den oorlog op elke 1000 mannen 1038 vrouwen, thans 1111. Het grootst is de verschuiving in Rusland, waar vóór den oorlog tegen elke 1000 mannen 1042 vrouwen waren, welk getal thans tot 1229 is gestegen. In Duitschland steeg het getal van 1026 tot 1100, in Oostenrijk van 1027 tot 1069. KOOPT UW en KANTOORBOEKEN bij stampte boos met haar voetje. Op dit oogenblik vertoonde de dirigent zich nogmaals, transpireerend en met den zakdoek in den hals, en opnieuw klapte zij als dol. Hobby wachtte, tot het lawaai ophield. „De menschen zijn volmaakt gek!” zei hij toen met een vroolijken lach. „Zoo iets! Ik heb alleen maar gefloten om lawaai te maken, Maud, Hoe maak je het, girl? And how are you, old chap?” Nu eerst hadden zij gelegenheid, elkaar goed te begroeten. Een oprechte en zeldzaam innige vriendschap ver bond hun drieën. Allan kende de vroegere verhou ding tuschen Hobby-en Maud zeer goed, en hoewel er nooit over gesproken werd, gaf deze omstandig- dat zij er zoo goed uitzagen. Maud lachte om Hobby’s dandyachtige lakschoenen, die op den neus als 't ware rhinoceros-horens van glanzend leer vormden, en Hobby critiseerde Maud’s kostuum en Allan’s rok als een mode-artist. Zooals bij elk weerzien na langeren tijd klonken honderden snelle vragen en antwoorden door elkaar, zonder dat op iets dieper werd ingegaan. Hobby had, als steeds, de zonderlingste en ongelooflijkste avonturen beleefd en maakte op een en ander korte toespelingen. Toen kwam het gesprek op het concert, gebeurtenissen van den dag en bekenden. „En hoe bevalt jullie het concertgebouw wel vroeg Hobby met een zegevierend lachje, want hij wist al, wat zijn vrienden zouden antwoorden. Allan en Maud waren dan ook niet karig met hun lof. Zij bewonderden alles en alles. „En de foyer „Grand, Hobby „Alleen is de zaal mij een beetje te luxueus”, zei Maud. „Die had ik liever wat intiemer gehad.” De architect glimlachte goedig. „Natuurlijk Maud! Dat zou juist zijn, als de menschen hier kwamen, om muziek te hooren. Maar daar denken zij niet aan. De menschen komen hier om iets te bewonderen en om zich te laten bewonderen. „Schep iets sprookjes achtigs, Hobby zei het consortium, „de zaal moet al het bestaande in de schaduw stellen Allan viel Hobby bij. Wat hij echter in de eerste plaats in Hobby’s zaal bewonderde, was niet de decoratieve pracht, maar de koene constructie van de vrijzwevende ringvormige loge. Hobby glimlachte gevleid. „Dat was nog zoo een voudig niet”, zeide hij. „Het heeft mij heel wat hoofdbrekens gekost. Terwijl de ring geklonken werd, ging het heele zaakje bij eiken stap op en neer. ZooHobby wipte op zijn teenen. „De arbeiders werden bang Lezing met lichtbeelden. Men schrijft ons: De lezers zullen in dit blad een advertentie vinden van een lezing met lichtbeelden door den Zwitserschen professor dr. Bertholet. 1 Deze is een leerling van den wereldbekenden en bekwamen prof. Forel. Dr. B. is zelf reeds - jaren lang arts aan groote Zwitsersche zieken huizen. Hij heeft daar speciale studie kunnen maken en ook gemaakt van de noodlottige wer king van den alcohol op ’t menschelijk lichaam. Van die noodlottige gevolgen brengt hij de bewijzen op het doek. En zij, die dat éénmaal gezien hebben, zullen dat nooit weer vergeten. Hier is gelegenheid om kennis te maken met een i I bekwaam doktor, een man van studie en ken- edeïên n’s> t’’e Pllbliek in één uur meer laat hooren van schepenen, bouwmeesters en vroedsniannen om ijzerwerk en koperwerk te leveren. En ook hout. Want hoewel het torentje geheel af was, moest het handklavier met voet werk voor den klokkenist nog in orde gemaakt worden. Verschafte het maken van het carillon velen werk, ook enkele herbergiers voeren er wel bij. Zoo is nog een rekening over van een weduwe, bij wie Bruinier en Eekhof ingekwartierd waren. De prijzen verschillen nog ai van tegenwoordig, curieus is het, dat het logies voor deze heeren zoo goedkoop was. Slechts 8 sts. per nacht werd er voor berekend. Zij deden overigens of ze thuis waren, namen nu en dan vriendefi mee naar hun kosthuis en offreerden hun een kopje koffie met koek op stadskosten, of lieten het een en ander op den toren brengen. Zoo wordt IE gld. bij verlies «3 van een vinger op 11 Febr. 1772, toen zeker een der heeren heden Th. H. veroordeeld tot f60 boete en S. J. jarig was, deze post op de rekening gevonden: vrijgesproken. voor jenever, koekjes, krakelingen en peper in den toren gebracht f 1.40. Op een anderen keer dronken Bruinier, Eekhof, Muiselaar en zoon en een zekere Dijkstra, die ook aan den toren werkte, een groot dozijn flesschen wijn op, waarvoor f 11.4 op de rekening. Ook rookte Eekhof op stadskosten en nam bovendien pijpen en tabak op reis mede. Niet te verwonderen is het dan ook, dat deze gasten duur waren en de stad honderden guldens aan onderhoud kostten. Eindelijk was het carillon echter klaar en ook het uurwerk door Eekhof in orde gemaakt. Op 13 Maart 1772 speelde het voor de eerste maal. We vinden ppgeteekend, dat de kosten van den nieuwen toren, het klokkenspel en het uur werk circa f 17.000 hebben bedragen en deze som zou nog grooter zijn, had Borchhard de 14 oude klokjes niet voor f200 overgenomen. Hij ging met het leeuwenaandeel van de 17 mille, een groote f 5000 naar huis ën Eekhof kreeg ruim f4000. Dit carillon dan heeft bijna 150 jaar tot de gezellige stemming in onze stad bijgedragen. Nu nende te Maastricht, thans gedetineerd, wegens is het afgedankt en staat als waardeloos in de een achttal feiten van verduistering tot een ge zamenlijk bedrag van ongeveer f 50.000, veroor deeld tot 2 jaar gevangenisstraf. Het O. M. eischte 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De draadlooze verbinding met Nederland. Naar de „N. R. Ct.” meldt, is dé bliksem in de antenne te Malabar geslagen. Hierdoor is het seinen naar Nederland zeer moeilijk. Neder land hoort den machine-zender moeilijken De boogzender kan het volle vermogen niet ont wikkelen. Nieuwe radiogrammen worden voor- loopig niet verzonden. De antenne wordt gron dig onderzocht en de beschadigingen worden hersteld. jij Daar het radio-telegram van den gouverneur- generaal van Ned. Indië niet hier te lande werd opgevangen, is het per kabel bvergebracht, meldt de Tel. Dinsdagmiddag heeft Prins Hendrik het antwo.prd per telegram aan gouver- ver, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Lei- neur-generaal Fock aan den te Kootwijk aan- den, aan wie wordt toegevoegd dr. F. Zernike, wezigen ingenieur, den heer Völter, ter hand ge- hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Gronin- I steld, die voor het uitseinen iihar Indië zal zorg gen. Het op toon brengen van het nieuwe carillon voor Sneek geschiedde door Jan Bruinier, orga nist en klokkenist te Enkhuizen voor 500 car. guldens. Het ligt niet in onze bedoeling de zwaarte van alle klokken op te geven; genoeg zij het te vermelden, dat de 8 klokjes der eerste octaaf samen 1953 pond wogen (grootste 497, kleinste 90 pond), de 12 der tweede octaaf 5O9'/2 pond (grootste 74, kleinste 12!/2 pond), en de 6 der derde octaaf 77'/2 pond (grootste 15'/2, kleinste 10 pond). Maar de Regeering dezer stad wilde het hare I hebben van de zuivere intoneering der klokjes 'j voor ze naar Sneek werden overgebracht en i zij droeg dus F. Poppenheuser, muziekmeester i Eindexamen gymnasium, en S. de Vries, organist en klokkenist, beide jje minister van onderwijs, kunsten en weten te Leeuwarden, op, daar onderzoek naar te gaan doen. Deze waren blijkbaar zeer tevreden, want nvi c y iiiiiuoiuin amivi yiv 11VZHXAV.11 v,l-' vu 30 Juni) onder toezicht der navolgende gecom- initieerden zal worden afgenomen: dr. F. Muller, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, dr. H. Brugmans, hoogleeraar aan de gemeente lijke universiteit te Amsterdam en dr. J. C. Kluy- HoldertBroekhuys. De heer W. Broekhuys Seint de volgende ver klaring uit Heerlen: „Terugkomend van een buitenlandsche reis lees ik een verklaring van den heer Holdert en bevestig de tegenspraak van den heer Schröder. De heer Schröder bezocht mij in opdracht van en zien, dah het anders in jaren zou kunnen ver nemen. Overal, waar de professor reeds is opgetreden, is dit gebleken. Het zal in „Amicitia” dus vol worden. Bevorderd tot doctor in de letteren en wijs begeerte op proefschrift: Le subjonctif, sa va- leur psychologique et son emploi dans la langue parlée, de heer W. van der Molen, geb. alhier. VAN DF LEEUWARDER RECHTBANK. Vonnissen. In de zitting van 2 Mei hebben terecht ge staan: Th. H., 47 jaar, los werkman, en S. J. 36 jaar, koopman, beiden te Sneek, de eerste voor dief stal, de tweede voor heling, beiden onder Bo- zum. Geëischt elk 1 maand gevangenisstraf en KATOEN met heid een bijzondere warmte en eigenaardige beko ring aan den omgang tusschen beide mannen. Hobby was nog altijd een beetje verliefd op Mand, maar was tactvol en verstandig genoeg om het nooit te laten merken. Maar het zekere, vrouwelijke instinct van Maud liet zich niet bedriegen. Zij ge noot van Hobby’s liefde met een stillen triumf, die somtijds in haar warme bruine oogen was te lezen, en zij stelde hem schadeloos door een oprechte zusterlijke genegenheid. Zij alle drie hadden elkaar in verschillende levens omstandigheden diensten bewezen, blij elkaar be hulpzaam te kunnen zijn en speciaal Allan voelde dat hij Hobby veel verschuldigd was had Hobby hem niet, jaren geleden, voor technische proeven en voor oprichting van zijn fabriek een som van vijftig duizend dollar verschaft en zich persoonlijk borg ge steld voor dit bedrag. Verder had Hobby in de laatste weken Allan’s belangen bij den spoorweg- koning Lloyd bepleit en het aanstaand onderhoud weten te verkrijgen. Omdat Hobby hem bewonderde, had hij alles voor Allan gedaan wat maar eenigszins mogelijk was. Reeds in den tijd, dat Allan pas bekend begon te worden door zijn diamantstaal Allaniet, placht Hobby tot al zijn kennissen te zeggen: „Kent gij Allan soms Die het Allaniet uitvond Nu, van dien zult gij nog eens hooren!” De vrienden zagen elkaar jaarlijks eenige malen. De Allan’s kwamen naar New-York of Hobby bezocht hen in Buffalo. In den zomer brachten zij te zamen geregeld drie weken door op Maud’s bescheiden landgoed Berkshirebrookfarm in de Berkshire-Hills. Elk weerzien was voor hen een groote gebeurtenis. Zij voelden zich dan, alsof zij drie, vier jaar vroeger leefden, en al de toen samen doorgebrachte, vroolijke en genoeglijke uren, kwamen hen weer levendig voor den geest. Dezen heelen winter hadden zij elkaar nog niet gezien en hun vreugde was nu des te grooter. Zij bekeken elkaar als groote kinderen van onder tot boven en wenschten elkaar op vroolijken toon geluk, Volgen» «oorwaarden overeengekomen met de Hallaindsoiie Alg«me«n« Wars»- lAAfl blJ iavens- ------- - -- - f XUuU iineeinvaliditeit. *vU zij gaven de volgende verklaring: „Wij, onder- geschrevenen, enz. verklaren, dat wij op ver- zoek en last van de Agtbare Magistraat van Sneek ons benevens 2 Heeren Commissarissen, Burgemeester D. Coops en Schepen G. Gorp begeven hebben naar Enkhuizen en aldaar in de klokgieterij met alle oplettendheid geëxami neerd hebbenx’t klokkenspel voor de stad Sneek gemaakt door Joan Christiaan Borchhard, ge keurd en geëntonnêerd door jan Bruinier, orga nist en klokkenist te Enkhuizen, bestaande in 26 klokken; dat wij bevonden hebben, dat ieder klok genoegsaam zijn vereischte toon en geluid heeft en dat wij oversulks ’t geheele klokkespU goedgekeurd hebben en alsnog goedkeuren. Ac- Van la ELZASSER geborduurde Moesjes en i jour gewerkt gld. ingsvnl vuc av»r- jEA gld. bi) varUes van 7E gld. bij verlie» Ujdan blsnen 80 d. v V één hand, vo»t oi oog van «en daim, vil L. O. te Leeuwarden. De raad van Leeuwarden heeft besloten het aantal leerlingen per klasse te verhoogen tot ge middeld 36 (met een maximum van 38) voor de laagste zes klassen, en gemiddeld 30 (met een maximum van 32) voor het 7e en 8e leerjaar. binnenplaats. Thans bedragen deze aantallen in maximum 32 1 daarop naar boven en begon het dak van de voor de zes eerste klassen en 24 voor het 7e en gevangenis te verwijderen. De beambten waren 8e leerjaar. tegenover de ca. 700- gevangenen volkomen Voorts werd besloten tot den bouw van twee i machteloos en eerst toen politieversterking was scholen niet een gymnastieklokaal onder één aangekomen konden de omliggende straten wor- dak; het afstaan van 12 lokalen in de gemeen- den afgezet. Tevens werd den gansctien nacht tescholen 3 en 4 aan de neutrale Leeuwarder Schoolvereeniging, en van het gebouw van ge- j meenteschool no. 1, bevattende 8 lokalen, aan de Ned. Herv. Schoolvereeniging. Registratiewet. De Eerste Kamer heeft de aanhangige wijzi ging in de registratiewet aangenomen, waardoor het registratierecht op veilingen van land- en tuinbouwproducten is afgeschaft. Daarbij is evenwel bij wijze van compensatie voor de schatkist bepaald, dat voortaan ook registratie recht zal moeten worden betaald bij overdracht van nieuwbouw, terwijl de vermindering van het registratierecht bij herhaalde overdrachten van onroerend goed binnen korten tijdsverloop is beperkt.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1