Dames- en Kinder- Schorten Fa. J. L. BAKKER. V.S. VRUCHTENTABLETTEN. DE TUNNEL Brieven uit een Duitsche Universiteitsstad. DE VRIES, WcMmim HYPOTHEEKBANK lawaai nog doller geworden, rende het woedende 75 RECLAMEKOLOM. Nieuwstijdingen. HEEFT II ZE WEI EENS GEPHOEFO Officia Brom tor fiemienw Snaak. Brandenburgh, Boschma Co. ■o. 70 I Zaterdag 2 Juni I9H3. 39o Jaargang I 1 1* FEULLETON o I >r Boekhandel GL w« d» P8JPSKA8HP v/h Fa. R. FEENSTRA JOHz. KLEINZAND SNEEK, TEL. 195 8 Bmsik TelefooB Ne. 150 Opticien - PEPPEL luiere. Telefoon 215, 5 Pandbrieven 981/: mot uiiioting van J ^eriiaga-Baah Soiilatfiam sijs ona« Aboani’H wersekettd tegen ongelukken voox Marburg (Lahn), Mei ’.23. S. V. APARTE MODELLEN. 111. laatstgenoemde stoomschip. „Zuiderdijk” eventueel Eens, tijdens een aanval op heuvel Engeland werd gezonden, weigerde hij af- van k ning verdronken. Zij zweeg een poosje en zei toen oprecht: „Het is HEKEN- Wordt vervolgd. i iq k9b Totdat alles weer stil was en de maan lager zonk aan den hemel. En den volgenden morgen stond stralend de vrijgesproken met vernietiging hem veroordeelende vonnis. Een graniofoon in 2000 scholen. In Engeland wordt reeds in scholen, waaronder middelbare gld. bij varilen vkk see vijavlogee. DOOR BERNARD KELLERMANN. (Plaatsing met toestemming der uitgevers üebrs. Cohen, Amsterdam.) Vertaling door F. Goossens, w. i. PAPIER DOOZEN PENNEN HAKEN DRIEHOEKEN LINNEN INKTEN P0TL00DEN in ruims keuze voorradig bij trouwens best mogelijk, dat Ethel toch een goed hart heeft, ik geloof het zelfs.” AA RESERVES Hypotheken Pandbrieven Vemhgni UIjSSDAGS ea VRIJDAGSAVONDS Uitgave?» ii Voor het grootste deel van de bevolking zijn de tijden moeilijk en zwaar. En hoewel men van de groote gebeurtenissen als zoodanig in zoo’n kleine universiteitsstad niet veel merkt, hun in vloed laat zich toch gelden. Niet alleen dat de stemming gedrukt is en het vroolijke studenten leven niet meer zoo uitbundig geleefd wordt als vroeger. Ook vele gewoonten worden eenigszins verdrongen door de tegenwoordige omstandig heden. De scheiding tusschen studenten en anderen is hier veel grooter dan in Holland. En dit uit zich naar buiten door het dragen van de studentenpetten in de verschillende „ver- bindings”-kleuren, in de dwars over de borst ge dragen linten. Maar verder is het bij verschillen de vereenigingen voor geschreven, dat het door de Duitschers zoo veel gedragen sportpak, niet gekleed staat en verboden is. Vroeger dacht men daar niet zooveel over na, maar nu de tijden zoo zijn dat elk nieuw pak een waar kapitaal marken vergt, nu vindt men dat onzin en belachelijk. En zoo zijn het vele H Flesschen, glazen, een heele opstand met spie gel en bijbehooren, de marmeren toonbank, alles werd totaal vernield. Door dit glasgerinkel en Abonnementp« jaar f 2.50 fr. p* rsofil f 3.60. Buitealaad f8.allen bij vooruitbetaling. Lossa Nes. 5 et. Advertentlën10 et p. regel. Inge- sondes Mededaelingen dubbel tarief, bij Ak&neraent belangrijke korting Kleine Adv. kunnen Agesonden wor- den op di-K dag der uitgifte, tot 10 uur. Geplaatst; Maatachappelgk Kapitaal f 3.250.000. - 1 888.020.73 ruim -43.000.000. ruim - 42.500.000. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Nijega en Elahuizen door H. Mondt, cand. te ’s Graven- hage. 2 °/o 4 °/o Psr j^1”' DE EINDELOOZE TAAK VAN VROUWEN. Gemiddeld werkt een huisvrouw langer dan ieder ander. De rust, die zij kan nemen, is slechts een onderbreking van haar nooit eindigende taak. Dit is te betreuren. Alle lichaamsorganen voelen de inspanning, vooral de nieren. Dan vertoonen zich urinestoo;nis sen, zenuwachtigheid, prikkelbaarheid, hoofd pijn, duizeligheid, pijn in den rug of in de lendenen en zijden, loomheid, moedeloosheid, bloedarmoede. De vrouwen moeten er werkelijk op uit zijn om dit te veranderen. Meer tijd moet worden gevonden voor rust en voor ontspanning bui tenshuis. Voorkom zoodoende de ontwikkeling van rheumatiek, waterzucht, steenvorming, graveel, of nier- en blaasontsteking. Laat Foster’s Rugpijn Nieren Pillen u nu helpen. Wacht niet, tot de vermoeide nieren uitgeput zijn. Neem een verstandige leefwijze aan en vertrouw het herstellende werk aan Foster’s Pillen toe. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken A 11.75 per doos. naam Mons (Bergen) en nam den kater overal met zich mede, waar het toeval der veldtochten hem heenvoerde, daar 9) Maud wond zich echter op. „Neen, Mac!” riep zij uit, „zoo iets grappigs heb ik nog nooit gehoord! Zoo zijn jullie mannen! Er is geen meer gekunsteld wezen dan Ethel Lloyd, Mac! Haar natuurlijkheid is haar grootste kunst. Geloof mij gerust, Mac, Ethel is een geraffineerd, koket persoontje en geheel en al berekening. Zij zou graag jullie mannen allemaal beheksen. Geloof mij maar, ik ken haar. Heb je haar Sphinx-oogen gezien?” „Neen!” Allan sprak de waarheid. „Niet? Nu zij zei eens tot Mabel Gordon: ik heb Sphinx-oogen, iedereen zegt het. En je vindt haar naïef! Zij is toch zoo verschrikkelijk ijdel, dit knappe schepseltje, o, lieve hemel! Minstens eens in de week verschijnt haar portret in de courant. Ethel zegt: 1 Zij maakt dag en nacht voor zich reclame, juist zoo- als Hobby. Zelfs met haar liefdadigheid maakt zij reclame.” „Misschien heeft zij toch werkelijk een goed hart, Maud?” antwoordde Allan. „Ethel Lloyd?” Maud lachte. Toen, terwijl zij zich vasthield aan de nikkelen handvatsels van den voortsuizenden, slingerenden auto, keek zij Mac plot seling in de oogen: „Is Ethel werkelijk zóó mooi?” met kaarsen of lampions in de hand en trekken de berg op naar het oude Marburger slot. Deze eerste Meinacht was het zoel weer en de maan stond hoog aan den hemel, groote wolken dreven langzaam voorbij. Het oude Marburg lag rustig tegen den berg en van verre zag men in de huizen de lichten branden. Het oude slot stond hoog en statig en rondom was het stil. De Mei kwam geruischloos. De appel- boomen stonden met rose knoppen, de- seringen hadden hun pluimen nog dicht gehouden en de beukeboomen hadden hun jonge blaadjes even opengevouwen. Alles wachtte op de Mei, op de stralende zon, die alles zou doen bloeien en geu ren. De oude torenklok liet zijn wijzers draaien en langzaam kwam de Mei, zoo stil alsof ze ver geten was dat ze elk jaar zoo luide bejubeld werd in het oude Marburg. Maar beneden uit de huizen kwam de burgerij geloopen en de studenten kwamen met hun kaar sen in de hand. Tegen den berg op zag men al de lichtjes klimmen en beneden op de markt daar bleven de menschen staan wachten. Even voor twaalf kwamen de Hessen Nas- sauers op het marktplein op hun oude plaats, zooals de traditie dat meebracht, zij alleen mochten op de markt de Mei begroeten. In een lange rij uit de oude steegjes gekomen, gingen ze over de markt met hun kaarsen en bierpullen. Voorop de „alte Herren”, mannen met grijze baarden, en achteraan de Chargier- teri in hun blauwe uniformen. ’t Oude plein was fantastisch belicht. In de vensters van ’t stadhuis weerkaatsten de flak kerende lichtjes en de menschen rondom zagen zwijgend toe. Daar sloeg de kloj< twaalf korte slagen. De muzikanten begonnen te spelen en tegen de huizen op klonk het Meilied: „Der Mai ist gekommen, die Baume schlagen aus.” In de stille wonderlijke nacht stonden de men schen en zongen allen datzelfde lied. Ze voelden de groote eenheid van het Duitsche volk, de een heid, tot stand gebracht door de traditie en ver sterkt door het gezamenlijk lijden. Als het ten einde was, werden de bierpullen leeg gedronken en de studenten trokken af; door de nauwe steegjes kronkelden zich de lichtjes en nog lang hoorde men van den berg en het slot de liederen klinken. Maar juist toen zij dit gezegd had, vond zij, dat zij, alles wel beschouwd, niet recht geloofde aan het goede hart van Ethel. Neen, vandaag was er niets met haar te beginnen. Na het souper, dat zij op hun kamer lieten opdie nen, ging Maud direct naar bed, terwijl Allan in het salon bleef, om brieven te schrijven. Maar Maud kon niet dadelijk inslapen. Zij was van vroeg in den mor den op de been geweest en overmoe. De droge, Je zult kou vatten, lieveling.” Maud schudde het hoofd. „O, neen,” zei zij, „het is hier integendeel zeer warm.” Toen, Mac open aan kijkend, ging zij voort: „Hoor eens, Mac, waarom verzwijg je mij, wat voor zaken je toch met Lloyd hebt?” Allan glimlachte „Ja, zij is mooi, Maud. Maar ik zou willen weten, waarom zij zich zoo sterk poedert!” Maud zag er teleurgesteld uit. „Ben je verliefd op haar geworden, Mac? Net als zooveel anderen?” vroeg zij zachtjes met gehuichelden angst. Allan lachte en trok haar naar zich toe. „Je bent een kleine dwaas, Maud!” riep hij uit en drukte haar gezichtje tegen zijn wang. Nu was Maud weer tevreden. Hoe zou het toch komen, dat iedere kleinigheid haar vandaag zoo kon irriteeren? Wat kon Ethel Lloyd haar schelen? is a.s. Dinsdag 5 Juni in ’t Hotel SCHRAM ie Skbkk te spreken on te ont bieden voor de levering van B RI L L E N van 9 tot 3 uur. Paardenmarkt. Op de Woensdag gehouden Paardenmarkt waren aangevoerd 275 stuks. Ie soort, 50 stuks, van f375 tot f500; 2e soort werkpaarden, 150 stuks, van f250 tot f375; 3e soort slacht- paarden, 75 stuks, van >125 tot f225. Handel kalm. IIÏUWE SHEERER COURAHT annex SHEERER OOURAMT en WYMBRITSERADEEL gld. bij verlies £ii na es» dsira, vv niofoon o. m. geworden bij het muziekonderricht. De lotgevallen van een kater. Dezer dagen stierf te Forfar in Schotland een kater en de Engelsche bladen maakten er mel ding van. Vreemd, zou men zeggen, maar de kater, wiens dood zoo veel besproken werd, was 1IVVII Will V»V UJUVII. UIVUU UHUIVIIW uv Zooals bij ons de geest in de meeste studen- zon boven het stadje. De appelbloesems gingen tencorps conservatief is, zoo is dat in Duitsch- open, de seringen geurden en glinsterend land nog meer het geval. Vooral omdat hier stroomde de Lahn door het groene weiland, de invloed van de „alte Herren”., zeer groot is. - -- De „alte Herren”, de vroegere leden die afgestu deerd zijn en een maatschappelijke positie heb ben, maken het mogelijk dat een vereeniging met zoo weinig leden, meestal niet meer dan veertig, zulke mooie vereenigingshuizen bezit ten kunnen. En deze „altè Herren”, die in hun tijd nog het vroolijke bonte studentenleven kon den genieten zonder veel zorgen, kunnen zich vaak niet indenken dat vele jonge menschen zich verzetten tegen de hun opgelegde dwang, om dat voor uiterlijk vertoon alleen, tijd en geld te kostbaar zijn geworden. Maar de oude tradities blijven gehandhaafd, de oude feesten worden in eere gehouden en elk jaar wordt in de eerste Mei-nacht, de Mei binnen gehaald met het oude schoone volkslied: Der Mai is gekommen, Die Baume schlagen aus, Da bleibe wer Lust hat, Mit Sorgen zu Haus. Wie die Wolken dort wandern Am himmlischen Zelt So steht auch mir der Sinn in Die weite, weite Welt. Dan komen tegen twaalven al de studenten uit hun verschillende vereenigingshuizen, allen p Schaafsma te Leeuwarden aan de Staten van Friesland aangeboden. De collectie zal geplaatst worden in de Pro vinciale Bibliotheek te Leeuwarden. Ook een dief. De heer D., veehouder te Loosdrecht, kwam tot de ontdekking, dat een beste melkkoe plot seling zeer weinig melk begon te geven. Hij be greep er niets van en dacht aan diefstal, waarom hij op den loer ging liggen. Werkelijk snapte hij den dief, nl. een groot varken, dat ijverig de koe begon leeg te zuigen. Uit de steennijverheid. Blijkens te Nijmegen ontvangen telegrafisch bericht van den directeur-generaal van den ar beid luidt de arbitrale uitspraak in zake het conflict in de steenindustrie, dat de loonsverla ging voor de steenmakers (seizoenarbeiders) 10 pet. zal bedragen en voor de vaste arbeiders 5 op het marmeren buffet, waar het in eenige pet. De door de'werkgevers voorgestelde loons- oogenblikken een totale verwoesting aanrichtte, verlaging bedroeg 2540». pet. Tel. SfOssingeUf H&OditagesvrsHt. n gld. bij verUea *3 tras vinger Van toen af begon voor Mons een nieuw de door den beklaagde gemaakte kosten wegens leven: na eerst een moeitevol leven gehad te het dagvaarden van deskundigen, getuigen enz. hebben, werd hij thans gevierd. Men verzorgde door den Staat aan hem moeten worden ver- hem feeder en hij diende als speciale goed tot een bedrag van f 550.60. Ten slotte werd hij gekocht door een boer fabrieksignaal, rukte zich los uit Forfar, die hem bij zich hield en bij hem in Voetbal. Voor Zondag a.s. staat er slechts één wed strijd op het programma van den Frieschen Voetbalbond, nl. die tusschen Stanfries II Sneek Ill. warme lucht van de hotelkamer maakte haar koort sig. Alle emoties van den dag, de reis, het concert, de menschendrukte, Ethel Lloyd, alles ontwaakte weer in haar oververmoeid hoofd. Zij hoorde weer het concert en het gepraat. Beneden snorden auto mobielen voorbij. In de verte ratelden de treinen van den bovengrondschen spoorweg. Juist op het punt in te sluimeren, werd zij gewekt door een knakkend geluid in de stoomverwarming. Zij hoorde de lift in het hotel zacht suizend omhoog gaan. De opening bij de deur was nog verlicht. „Schrijf je nog altijd, Mac?” vroeg zij, bijna zonder de lippen te openen. Mac antwoordde „Go on and sleep.” Maar zijn stem klonk zoo diep, dat zij, al half in slaap, moest lachen. v Zij sliep in. Maar plotseling voelde zij zich geheel koud worden. Zij werd weer wakker, zeldzaam on rustig en angstig, en trachtte te bedenken, wat haar zoo had doen huiveren. Dadelijk schoot het haar te binnen. Zij had gedroomd, dat zij- in de kamer van Edith kwam, en wie zat daar? Ethel Lloyd. Zij zat daar, verblindend schoon, de diamanten op het voor hoofd, en stopte de kleine Edith zorgvuldig onder juist alsof zij Edith’s moeder was Mac zat in een hoek der sofa in zijn hemdsmouwen te schrijven, toen de deur kraakte en Maud ver scheen in haar nachtkleed, slaapdronken met de oogen tegen het licht knippend. Haar haar glansde. Zij zag er jong, frisch en be koorlijk uit, als een meisje nog, maar haar oogen flikkerden onrustig. „Wat scheelt er aan?” vroeg Allan. Maud lachte verward. „Niets,” antwoordde zij, „maar ik droom zulke domme dingen.” Zij ging in een makkelijken stoel zitten en streek haar haren glad. „Waarom ga je nog niet naar bed, Mac?” „Deze brieven moeten morgen met de boot weg. kleinigheden die laten merken dat ook de hechte studentenwereld zich te bekommeren heeft om de slechte tijden. KOKT GEMENGD. In den polder Oudeschild op het eiland Texel kan men op het oogenblik waarnemen, dat een scholekster en een kievit, naast elkander op hetzelfde nest hunne eieren uitbroeden. Dit is zeker in de vogelwereld wel een zeldzaam voorkomend geval. Teneinde den bouw van moderne huizen mogelijk te maken, worden in Engeland zoo nu en dan antieke boerenhuizen afgebroken. Sedert eenigen tijd bestaat het plan, om het beroemde „Drayton House”, waarvan iedere zaal, iedere gang kunstschatten bevat, vooral aan merkwaar dig houtwerk, zonder nog te spreken van de her inneringen aan dit kasteel verbonden, waar om lukken te voorkomen, het af te maken. De beurten Henry VIII van Engeland, Cromwell en schade door het dier aangericht bedraagt pl. m. Napoleon 111 een wijkplaats hebben gevonden, f400. aan een sloopersfirma te verkoopen. Indien de afbraak plaats vindt, zullen de historici tenminste de juistheid van een legende omtrent Cromwell’s ongeveer 2000 dood kunnen nagaan. Men vertelt namelijk, dat en hoogere, bij i na zijn dood, toen de monarchie in Engeland het onderwijs gebruik gemaakt van de gramo- was hersteld, de royalisten de graftombe van foon. Cromwell dreigden te schenden en hier begint Behalve bij het onderwijs in talen is de gra- ook de legende. De vrienden van den dictator ook een uitstekend hulpmiddel haalden des nachts de kist weg van de plaats waar zij was bijgezet en begroeven die onder een der marmeren vloerplaten in de hall van j Drayton House. De geheimzinnige geschiedenis werd nimmer opgehelderd en de historici wach ten met ongeduld de eerste houweelslagen. Tevens dient vermeld, dat zich op de eerste étage de zgn. „Napoleon Ill-zaal” bevindt, waarin de keizer verblijf hield, toen h*j de gast was van Hubert de Burgh, den laatsten burcht heer van Drayton House. Allan glimlachte en antwoordde langzaam: „Je hebt er mij niet naar gevraagd, Maud. Ik wilde er niet over spreken, zoolang alles nog in de lucht hing.” „Wil je het nu aan mij vertellen?” „Zeker, Maud.” Toen legde hij haar uit, waarom het ging. Achter over geleund in de sofa, goedig glimlachend en heel rustig, net .alsof hij slechts een brug over de East- River wilde bouwen, vertelde hij haar alles betref fende zijn project. Maud zat daar in haar nachtkleed zonder te begrijpen en met een uitdrukking van ver bazing op haar gezichtje. Maar toen zij begon te be grijpen, werd haar verbazing nog grooter. Haar wangen gloeiden, haar oogen schitterden! Nu be greep zij plotseling zijn hard werken van de .laatste jaren, zijn proeven, zijn modellen en zijn stapels plannen. Nu begreep zij ook, waarom hij zoo op ver trekken had aangedrongen: hij had geen minuut te verliezen. En zij begreep ook, waarom al die brieven morgen met de boot wegmoesten. Het leek haar bijna, als droomde zij weer Toen Allan klaar was, zat zij daar met groote, glanzende, vol bewondering stralende oogen. „Nu weet je het, kleine Maud!” sprak Allan en verzocht haar dringend te gaan slapen. Maud ging naar hem toe, omarmde hem zoo vast als zij kon en kuste hem op den mond. „Mac, mijn Mac!” stamelde zij. Oud-Friesche handschriften. De Oud-Friesche Handschriften uit de ver- i zameling van de familie Von Richthofen zijn i door de commissie bestaande uit dr. J. S. Theis- sen te Groningen en dr. H. A. Poelman en H. trek pleister bij verschillende liefdadigheidsverkoo- i pen ten bate van het Roode Kruis, waarmede Een schadepost. hij voor deze onderneming meer dan De slager v. O. te Goirle wilde een door hem Frcs. 200.000 opbracht. gekochte koe ter slachtbank leiden. Het beestTen slotte werd hij gekocht door een boer schrikte door een fabrieksignaal, rukte zich los uit Forfar, die hem bij zich hield en bij hem in en holde weg. Nagezet door den eigenaar rende huis, vertroeteld en ontzien, leefde de beroemde het door de openstaande deur het café van Sp. kater daar voort tot het einde zijner dagen, binnen. De vrouw des huizes, die aldaar aan het schoonmaken was, sloeg de schrik om het 1 hart en vluchtte ijlings. Na het biljart rondge- loopen te hebben, sprong het dolle beest boven De ramp van de „Ezardian”. De Vlissingsche zeelcods vrijgesproken. Het Gerechtshof te ’s Gravenhage heeft vrij gesproken den zeeloods J. de B. uit Vlissingen, die door de rechtbank te Middelburg was ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, om dat het aan zijn schuld te wijten zou zijn ge weest, dat de' „Zuiderdijk”, waarop hij loods was, in aanvaring kwam met het Engelsche stoomschip „Ezardian”, met het gevolg, dat dit i laatste schip zonk en enkele leden der beman- i een zeer buitengewone, ’t Beest had n.l. tal- ning verdronken. looze avonturen- meegemaakt aan het oorlogs- Het arrest, waarbij het Gerechtshof den zee-front. Poes, van oorsprong Fransch, leefde voor gCllj 11UC Uil LUUlllödlljJ Cll i CtdllgC V dl Cll DLUU111“ schip „Ezardian” hebben gevaren, hoe zij ten den oorlog vreedzaam in een oude boerderij in opzichte van elkaar hebben gelegen, hoe zij ten de buurt van Saint-Quentis. De oorlog bracht slotte hebben gemanoeuvreerd en welke geluids- echter een plotselinge wijziging in zijn rustig seinen zijn gegeven. I bestaan. Wel is waar zijn van de opvarenden der „Zui- ln den nacht van 22 Aug. 1914 werd hij n.l. derdijk” vele personen als getuigen gehoord, door een Schotsch soldaat gedurende den Bel- doch van de’zijde der „Ezardian” slechts enkele, I gischen terugtocht meegenomen en leerde nu wx.wiwii iiwviiivi» unutiuan, uc‘ VCF- orn wpIUp van wpprQyiidpn van hpt crphpiirdp ïolaen» voorwaardan overeengekomen met de Haliandscfrs Jil|*«*ene Verse- Wi(j gid. Dij ieve&s- '1GA feerieae-Seete te sijn enae Abonnd’e versekesd tegen ongelukken voor «VVV lange invaliditeit. VV terwijl bij de volkomen afwijkende voorstellin- I de verlaten nachten zonder onderdak, de gen, welke van weerszijden van het gebeurde moeienissen der lange marschen en de verschrik- zijn gegeven, een betrouwbaar beeld van het king der eerste bombardementen kennen. Zijn voorgevallene niet is te verkrijgen, zonder een’ meester gaf hem den-z”- uitgebreid verhoor van de opvarenden van het laatstgenoemde stoomschip. Evenwel is gebleken, dat zulk een verhoor hij hem als een soort fetisch beschouwde. Mons in deze zaak niet mogelijk zal zijn. Bij deze nam op deze wijze aan 6 groote veldslagen deel, onvolledigheid van de het Hof ten dienste staan- en als door ,een goed gesternte beschermd, de gegevens kan de vraag naar de schuld van de doorstond hij alle beproevingen. „Zuiderdijk” en eventueel de vraag naar de Eens, tijdens een aanval op heuvel no. 60 schuld van den beklaagde niet worden beant- werd de Sóhot gewond en toen hij tot herstel woord. Derhalve meende het Hof, dat beklaagde naar Engeland werd gezonden, weigerde hij af- ,van het hem ten laste gelegde moet worden scheid te nemen van zijn kater, welke hij teeder het tegen. jn zijn armen sloot, zelfs toen hij in het hospi- taal te Chester aankwam. Het Hof bepaalde in zijn vonnis voorts, dat gld. ?an ovas gld. bij «erilesc lijden kinnes 80 d. Ivéón hand, wm eeg loods heeft vrijgesproken, berust op de volgen- de gronden: Het Hof heeft niet uit wettige bewijsstukken i de overtuiging geput, dat het bij de inleidende dagvaarding aan beklaagde ten laste gelegde door hem is'gepleegd. Ook al mocht in deze zijn gebleken, dat be- klaagde in den morgen van 2 September 1922 LOS EN IN ROLLEN, over de navigatie van de „Zuiderdijk”, varende in het Oostgat en de Galgeput, het feitelijk com- HEERLIJK FRISCH VAN SMAAK, mando heeft gehad, het gehouden onderzoek heeft niet voldoende aan het licht kunnen bren- gen, hoe dit stoomschip en 't aangevaren stoom- -- de vraag naar de woord. Derhalve meende het Hof, dat beklaagde dier weder de straat op, waar het in de buurt nog eenige vergeefsche pogingen deed om door het een of ander raamkozijn te springen. De bewoners hadden echter tijdig de luiken ge sloten. Toen het beest eindelijk in een tuin ge hold was, besloot de eigenaar, om verdere onge- Napoleon III

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1