Firma J. L. BAKKER. DE TUNNEL 75 200 Braudenburgh, Boschma Co. RFCLAMEKOLOM. I Brieven uit een Duitsche Universiteitsstad. - annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL HO-WSTIWWi Olliciail Oroun öbf hwti Snul Groeneveld’s Piano- en Orgelhandel Or JAMiFfang 'Zaterdag 9 Juni ISO. ■o. 79 ZEER VOORDEELIG: F I. FEJTTHjXiSTOZST Sneek, Heerenveen en Groningen KNIP TEEKEN BOTERHAM VETDICHT BLOEMEN CRÊPE VERSIERINGS CLOSET o o f 2.20 - 2,20 - 4 40 - 3.80 Boekhandel fê. v. d. PIJPËKAMP v/h Fa. R. FEENSTRA JOHz. KLEINZAND SNEEK, TEL. 195 jJxssE Talefoös No. 150, .a L... K Volgen. voorwaarden overeengekomen naet de HwllanOlBohw Alg*M**nv Vapse*^ e** a«hia>riam siin onse Abonné’w versekerd teaen onaelnkkan voor «VVV één hand, VQ9t. of cog karlags-Sank te Sohledam sijn onse Abonné’n versekerd tegen ongelukken voor De stand der com- Clubs pleegd werden. „Bestaat er nu eenig uitzicht, dat het weer de I beterd, en voor hen, die met ijver zich toeleggen 1 Aanbevelend zet beteekende nu een vermogen! De pers publi ceerde de namen van alle millionnairs, die in het Atlantic-Hotel waren afgestapt, en vergat niet er bij te voegen, hoeveel ieder op zichzelf waard was. ’s Middags om cijf uur liep het al hoog in de milliar- den. Er was in allen geval iets buitengewoons te verwachten, een reuzen-slag van het kapitaal. Enkele couranten deden, alsof zij zoo van een lunch bij Lloyd kwamen en daar volgestopt waren met alle mogelijke inlichtingen, maar niets mochten loslaten. gld. bij verlies '«an een wijsvlagoï. ■3 1 1 a Ph 6 5 5 2 III o d? 3 2 2 2 2 2 3 2 S 6 1.20 1.00 0.82 0.50 DOOR BERNARD KELLERMANN. (Plaatsing met toestemming der uitgevers Gebrs. Cohen, Amsterdam.) Vertaling door F. Goossens, w. i. a.' OQ O e 5 mm SNEUEER COURANT geborduurd. gld. bij verlies EA was hs duim, vv gemaakt van prima onopgemaakte eleaseer katoor, jour bewerkt en HEMD PANTALON NACHTHEMD COMBINATION bouwpatroons deelt mede: Aan een complex woningen van een onzer in de Zaagmolenstraat werken reeds eenige weken ongeveer 35 metselaars en opper lieden, die in overeengekomen accoord met den patroon hun werk verrichten en f60 a f65 per week verdienen. Het bestuur der federatie van metselaars en opperlieden kwam de vorige week daar op het werk en deelde den patroon mee, dat de loonen, door hem betaald, te laag waren en gebracht moesten worden op het peil, dooi de syndicalistische organisatie van metselaars en opperlieden in haar ledenvergadering bepaald. De patroon verklaarde, in de onmogelijkheid te zijn, deze exorbitante looneischen in te willigen en wees het bestuur der federatie op de tot vol- wederzijdsche tevredenheid met zijn werklieden getroffen regeling van de' tarieven. Het bestuur dreigde daarop met werkloozen te zullen komen om iederen verderen arbeid onmo- gld, bij levens lange invaliditeit:. men vertrekt is men verbaasd over het lage bedrag dat men te betalen heeft. Men voelt dat deze menschen ’t ook prettig vonden eens iets anders te hoorei, ’t was voor hun een afwisseling in ’t leven van elke dag. En met een stevige handdruk en „Auf Wie- dersehn” gaat men verder. Hier staat men als mensch tegen over mensch. Niet als vermeende rijke vreemdeling tegen over brutale kellners. S. V. R.C.H. BE-QUIC’K(Gr.) 5 GO-AHEAD WILLEM II Marburg (Lahn), Juni ’23. Goals o Papier. Klanten die nog geen Reclame-Potloodje ontvingen, worden beleefd vet zocht dit even te willen afhalen. M o H 12—9 7—5 4—8 7—8 van het hierbovengenoemde jaar 1916. Van 3 Varschynt DINSDAGS ca 7RIJDAGHA VOND8 Ustgavor? feit van den verkoop van „Willemsoord”, waar-J straling; de koude wordt namelijk grooter, naar- mate de straling der zon sterker is. Dat klinkt Het bouwvak te Amsterdam. te De Bilt. Het bestuur der afdeeling Amsterdam van den Prof, van Everdingen dan vestigde allereerst Nederlandschf. n Roomsch-katholiekeii bond van de aandacht er op, dat de Meimaand, wat tem peratuur betreft, geen record is. Dit jaar is de gemiddelde dagtemperatuur in Mei ongeveer 12 leden graden geweest, terwijl uit de archieven van het Instituut blijkt, dat de laagste gemiddelde dag- temperatuur in Mei was 10.6 graden. In de afge- H) Maar zij kwamen allen. Lloyd had hen opgeroepen voor iets van het allergrootste belang, en die soli dariteit, die het geld in nog veel grootere mate op wekt dan het bloed, stond hun niet toe thuis te blij ven. Zij kwamen niet alleen, omdat zij hoopten zaken te kunnen doen (het was zelfs mogelijk dat zij moes ten bloeden), zij kwamen in de eerste plaats, omdat zij verwachtten hun steun te kunnen geven aan een ontwerp, dat door zijn beteekenis hun onder nemingsgeest, die hen had groot gemaakt, bevredig de. Lloyd had dat mysterieuse project „het grootste, het vermetelste van alle tijden” genoemd en dat was genoeg om hen zelfs uit de hel te halen; want het scheppen van nieuwe werken was voor hen zooveel als leven. De beroering onder zooveel hoofdmannen van het kapitaal was natuurlijk niet onopgemerkt gebleven, want ieder afzonderlijk was door een uitgebreid alarmsysteem omgeven. In den morgen heerschte reeds eenige opwinding op de beurs. Eén gelukkige voortooverde. Een bizonder slimme kerel kwam zelfs op den genialen inval, als werkman van de telefoon het hotel binnen te dringen en niet alleen het hotel, maar ook de kamers der millionnairs, waarin hij dan aan de telefoon peuterde, in de hoop een en ander op te vangen. Maar de manager van het hotel ontdekte hem, en maakte hem er hoffelijk opmerk zaam op, dat al zijn toestellen in orde waren. Zwijgend stond daar het witte torenhuis, omtrild door gloeiende hitte en opwinding. Het werd avond en nog altijd zweeg het. Dezelfde slimme kerel van ’s middags keerde in zijn vertwijfeling terug met een aangeplakte snor als monteur van Vanderstyfft, die iets had na te zien aan de machine boven op het dak. Maar de manager deelde hem met een ironisch lachje mede, dat het toestel van den heer Vanderstyfft eveneens in orde was. Toen was hij plotseling op straat verdwenen, om iets nieuws te verzinnen. Een uurtje later ver scheen hij als globetrotter in een automobiel vol kokers met adressen beplakt, en verlangde een ka mer op de 36ste verdieping. Daar deze echter door de hotelbedienden werd bewoond, moest hij zich met kamer No. 3512 tevreden stellen, die de manager hem met een beleefd zakengezicht aanbood. Hier beloofde hij een Chineeschen boy, die tot de bediening van den dak-tuin behoorde, een schitte rende belooning, als hij een weinig opvallend toestel, niet grooter dan een kodak, in een van de planten boven, wegmoffelde. Maar hij had er geen rekening mee gehouden, dat Allaniet een hard-staal was, waar geen kogel doorging. Allan had nauwkeurige instructies gegeven en de manager stond er hem borg voor, dat zij nagekomen zouden worden. Zoodra alle genoodigden in den tuin op het dak waren, mocht de lift niet hooger stijgen dan tot de 35ste verdieping. De boys die bedienden, mochten den tuin niet verlaten, vóór dat de laatste gast vertrokken was. Slechts zes vertegenwoordigers der pers en drie fotografen waren toegelaten (Allan had hen net zoo goed noodig als zij hem), maar alleen na hun eerewoord te hebben gegeven, dat zij zich gedurende de conferentie niet in verbinding zouden stellen met de buitenwereld. Even voor negenen verscheen Allan zelf op het dak, om zich te overtuigen dat al zijn bevelen nauw keurig waren opgevolgd. Hij ontdekte dadelijk het binnengesmokkelde draadlooze telefoontoestel in de takken van een- laurierboom, en een kwartiertje later had de slimme kerel óp No. 3512 het weer terug als een netjes dichtgebonden en verzegeld expres-pakket maar verwonderd was hij niet, want duidelijk had hij in zijn ontvang-toestel gehoord, hoe een stem eenigszins boos zeide: „Neem dat ding weg!” Van negen uur af begon de lift te werken. Zwee- tend en puffend kwamen de genoodigden uit het hotelgebouw te voorschijn, waarin het, ondanks de koelinrichtingen, overal smoorwarm was. Zij kwa men van de hel in het vagevuur: iedereen die uit de lift stapte, deinsde terug voor dezen muur van hitte, om direct daarna zijn rok uit te doen, na eerst de aanwezige dames beleefd om toestemming te heb ben gevraagd. Deze dames waren Maud vroolijk, bekoorlijk, en geheel in ’t wit gekleed en Mrs. Brown, een oude, kleine, armoedig uitziende vrouw met geel gezicht en den argwanenden blik van hard- hoorige gierigaards; de rijkste vrouw van de Staten en een berucht woekeraarster. De genoodigden kenden elkaar zonder uitzonde ring. Zij hadden elkaar op verschillende slagvelden ontmoet en hadden jarenlang schouder aan schouder of tegen elkaar gestreden. Hun wederzijdsche hoog achting was niet bijzonder groot, maar achten deden zij elkaar toch. Bijna allen waren reeds grijs of wit, rustig, deftig en bezadigd en de meesten hadden goedige, vriendelijke, haast kinderlijke oogen. Zij stonden in groepjes met elkaar te praten en te schert sen of liepen paarsgewijze fluisterend heen en weer. De eenzamen en stillen zaten reeds rustig in makke lijke stoelen en staarden koel, nadenkend en schijn baar wat slecht gehumeurd op het Perzische tapijt op den grond. Af en toe keken zij op hun horloge en dan naar de lift: altijd nog verschenen laatkomers. Beneden gonsde New York en het gegons scheen de hitte te verdubbelen. New York zweette als een worstelaar na gedanen arbeid, het pufte als een loco motief, die haar driehonderd mijlen heeft afgelegd en onder een stationsoverkapping staat uit te blazen. De auto’s, die aan het weekgeworden asfalt kleefden, snorden en bromden in de Broadway-kloof, de snel elkaar opvolgende electrische trams hamerden hun bel-signalen; ergens, ver weg, luidde een schelle bel: een brandweerwagen, die door de straten joeg. Er was een gebrom als van reusachtige klokken in de lucht, vermengd met zwak geschreeuw, alsof ergens ver weg troepen menschen geslacht werden. Wordt vervolgd. Abonnementper jaar f 2«50 fr. f poot f 3.60. Baitenlaad f8.al’eu bij vooruitbetaling. Losse No». 5 et. Advertentlën10 ot. p. regel. In ge» sondes Medcdeeïiagen dubbel tarief, bij Abonnement belang rijke korting Kleine Adv. knnnen ingeaonden wor den op do d»g der uitgifte, tot 10 uur. SLEEPT GIJ iederen dag naar uw werk, afgemat en uit geput door pijn in den rug Bij duizenden is dit het geval. En het is zoo vaak onnoodig, want meesten tijds is de oorzaak een nierkwaal, die door Foster’s Rugpijn Nieren Pillen verzacht en gebeterd kan worden. Nierkwalen komen veel voor onder alle stan- den, maar worden zoo dikwijls verwaarloosd, omdat zij zich zoo ongemerkt jarenlang kun- i nen ontwikkelen zonder dat men de ware oor zaak 'verdenkt. En noch de broodwinner, noch de moeder van het gezin kunnen, wan neer eindelijk de oorzaak wordt begrepen, voldoende rust nemen. Let op uw nieren en houd deze gezond. Voortdurende rugpijn is een waarschuwing van nierzwakte, evenals pijnlijke, ongeregelde urineloozing en abnormaal uitziende urine. Eu als gij tevens last hebt van rheumatische pijnen, hoofdp’jn, vermoeidheid, zenuwachtig heid en duizeligheid, neem dan uw maatrege len. In het begin zijn nieraandoeningen het gemakkelijkst te genezen. Gebruik Foster’s Rugpijn Nieren Pillen om de zwakke nieren op le wekken, te verzach ten, te versterken en genezen. Zij zijn over de geheele wereld bekend. Zij genezen niet alles en werken niet op de maag, lever of ingewanden Jnist het feit, dat zij alleen en zeker op de nieren en blaas werken, verklaart het groote succes van Foster’s Rugpijn Nie ren Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken a f 1.75 per doos. Anderen gingen verder en vertelden, wat hun vriend Lloyd hun bij het dessert had toevertrouwd: het ging om niets bijzonders. De monorail-snelverkeer- baan zou van Chicago verder tot San Francisco wor den doorgetrokken. Het net van het luchtverkeer zou over alle Staten i worden uitgebreid, zoodat men naar elke willekeurige stad zou kunnen vliegen, juist zooals nu naar Boston, Chicago, Buffalo en St. Louis. Het idee van Hobby: New York, het Venetië van Amerika, stond op het punt verwezenlijkt te worden. De reporters snuffelden om het hotel als politie honden ,die een spoor zoeken. Zij trapten met hun hakken gaten in het week geworden asfalt van Broadway en staarden langs de zes-en-dertig verdie pingen van het Atlantic-Hotel omhoog, totdat de glinsterende, wit gepleisterde muur hun hallucinaties j loopen 70 jaar is het 8 maal kouder geweest in 1 i", iiv gv v «i lo gv.vwo.. .11 Ml. Kan/1 mooi „r.l. nint overal het duurste. In alle steden van eenige be teekenis bestaan „Christliche Hospize”. De naam zal sommige menschen, de instelling zal echter velen zeer goed bevallen. Al deze Hospize staan onder één leiding, de zuivere winst komt de zending ten goede. De inrichtingen werken zonder luxe, ’t Zijn hotels, die, rustig gelegen, hun gasten tegen matige prijzen, alles aanbieden wat men van een goed hotel verlangt. Alleen heeft men in plaats van een leger op prooi beluste kellners, eenvoudig vrouwelijk per soneel. Het grootste voordeel is vooral dat men ver trouwd logeert én dat men korrekt behandeld wordt. Men heeft niet dat ellendige gevoel van met alles afgezet te worden en voor een. kapitalist door te gaan. En in de dorpen wordt men overal zeer vriendelijk opgenomen. Als men ’s avonds hongerig en moe aankomt dan vindt men allicht een plaatsje in een lande lijk gelegen Wirtshaus of boerenwoning. De bevolking is heel geschikt. Vreemdelingen, dat vinden ze interessant. Men moet vertellen waar men van daan komt, hoe •IE gld. bij verlie» L9 van een vinger i men daar in 't vreemde land leeft, of ’t er ook i zoo duur is. i Gezellig zit men dan bij elkaar, ’t is een ge- noegen i van Willem II te winnen dan zijn de Haarlem- tuur bereikt van 3 graden boven nul. In dat jaar was Juni dus nog kouder dan nu Mei is geweest. Het algemeen karakter van ons voorjaar is koud en vochtig. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat er omstreeks dezen tijd van het jaar steeds in het Oostelijk deel van den Atlantischen Oceaan een gebied ligt met hoogen luchtdruk, dat in onze streken aanhoudende noordelijke winden veroorzaakt. Maar nu doet zich, als men een onderzoek instelt naar de vermoedelijke oorzaken van ’t slechte weer, onmiddellijk weer de vraag voor: waarom wordt die hooge lucht druk dan niet onderbroken door depressies? Nu is er juist over dit punt verschil van meening in weerkundige kringen. Prof, van Everdingen wees er op, dat in de tropische streken optreedt een voortdurende luchtstrooming in bovenwaart- Een andere kwestie is, dat de lage tempera-komen Korfbal. Concordia 1 van hier trekt Zondag a.s. uit naar Enkhuizen en neemt deel aan de door de Korf- balver. „O. D. I. S.” aldaar uitgeschreven beker wedstrijden. t Voetbal. Voor Zondag ,a.s. worden voor de competitie Friesche Voetbalbond de volgende wedstrijden aangekondigd: le klas afd. C: L. S. C. II—Bolsward 1 2e klas afd. C: S. V. G. 11—Sneek III S. V. C.Stanfries II Serie-wedstrijden Heerenveen. Zondag a.s. worden te Heerenveen serie- wedstrijden gehouden. De uitslag van de loting is als volgt: Sneek IIGorredijk 1 Friesland IIHeerenveen 1 Steenwijk IDrachten I Als prijzen zijn uitgeloofd: le prijs: gouden medaille; 2e prijs: zilv. lauwertak; 3e prijs: verg. zilv. med.; 4e prijs: zilv. med.; 5e prijs: zilv. med.; 6e prijs: bronzen medaille. Bovendien een med. voor de hoogste score en het snelste doelpunt in de le ronde. Kampioenschap v. Nederland le klas N. V. B. Zondag heeft de R. C. H. van Haarlem tegen aller verwachting in Willen II te Tilburg op eigen terrein geklopt. Weet R. C. H. ook Zondag a.s. Mei dan thans het geval is geweest In dit ver- band moet men ook niet vergeten, dat het ka rakter van ons voorjaar nu eenmaal koud en nat is, en dat een warme lente slechts geregeld bestaat in de gedachten van de poëten, en in werkelijkheid een uitzondering is. Reeds eerder is gepubliceerd in een communiqué van het in stituut, dat de maand Mei wat regen betreft, wel een record is geweest. L—l.l, VXUL M1. <.*-I 11 JX X. j tuur thans, in Juni, nog voortduurt. Het is echter te hopen, dat het in déze maand niet zoo koud zal worden als in 1916, toen er een gemiddelde j dagtemperatuur was van 13.5 gr. In den nachtgelijk te maken. Der. volgenden dag verschenen van den 4en Juni werd toen zelfs een tempera-inderdaad eenige honderden werklooze, steun- mers definitief kampioen, petitie is nu als volgt: gld. ingeval «au (Ei) gld. bij verlies van lijden fefemsr 80 d. ISU C nomen. Waren de financieele uitkomsten in het afge- loopen jaar ongunstig, toch zijn er ook vele licht punten. In der: toestand van de landerijen,' bos- schen en gebouwen is, vergeleken bij dien van vroeger, een groote vooruitgang. den terugloopt. Het Oceaanwater wordt dan Ook de toestand van de bevolking der Maat- weer warmer en de invloed van dezen factor op schappij is in de laatste jaren belangrijk ver- den hoogen druk neemt dus af. Het gevolg is on xrrxnt* lion rlizi iitrot" •zir'l'i Lrxolo <Trr<->r| i t i i1 j .1. i_J z4z> op de behartiging van hun taak, bestaat nog 1 pressies kans krijgen i dus, dat het hooge drukgebied verslapt en de- i om door te dringen. Een steeds gelegenheid, zich een eervolle positie te frappant voorbeeld hiervan geeft de maand Juni verwerven. - De heer W. Stork is bij acclamatie als com- 1 junj tot 21 Juni was de gemiddelde dagtempera- missaris herkozen. tuur toen niet meer geweest dan ongeveer 12 Het slechte weer. graden. Op 22 Juni was het gemiddelde al 15 Het „Utr. Dgbld.” heeft hierover een onder- i Sraden- °P 23 Juni 20.6 graden met een maxi- houd gehad met prof, van Everdingen, hoofd- i mum van 27 6 §raden- directeur van hei Kon. Meteorologisch Instituut i Duitschland is een land dat niet alleen door vreemdelingen druk bezocht wordt, ’t is een land dat door zijn eigen bevolking bewonderd wordt. De Duitschers zelf kennen hun land en weten het te waardeeren. Vooral de Pinksterdagen worden gebruikt om er op uit te trekken. Dan is het nog niet te warm om groote voettochten te maken. En dan is ’t nog niet de tijd dat Duitschland over stroomd wordt door vreemdelingen, zooals dat vooral de laatste jaren het geval geweest is. ’t Echte toeristendom ziet men op reis nog niet, men hoort geen troepen vreemdelingen bij elk bezienswaardig punt hun bewondering uiten in een mengelmoes van talen. 't Is de Duitsche jeugd, het zijn de studenten die, met rugzak en bergstok gewapend, door Duitschland’s mooiste streken trekken. Overal komt men ze tegen de drommen schoolkinderen onder leiding van onderwijzers. Zingend gaan ze door de bosschen, reeds van verre hoort men hun vroolijke liedjes klinken. Ook de „Wonder vogel” genieten van de opwekkende voorjaars dagen. Hun gezang begeleiden ze met guitaarspel en als krachtige jonge menschen wandelen ze de gansche lange dag. ’s Morgens vroeg gaan ze op ’t pad en ’s avonds als het donker wordt komen ze de dorpen binnen en de menschen blijven even staan en luisteren naar hun volle jonge stemmen en het rythmische getokkel. De studenten hebben hun universiteitsteden verlaten. Hun mutsen en linten liggen vergeten op de kamers. Blootshoofd, met stevige stap zijn ze bergen ingetrokken. Wie van Duitschland iets anders wil zien dan de bekende bezienswaardigheden. Wie het niet genoeg is te kunnen zeggen, dit heb ik gezien, dat heb ik bewonderd en daar ben ik ook ge weest, maar die werkelijk wil genieten van de prachtige bosschen en de verschillende natuur stemmingen, die laat trein en auto achter zich, koopt zich een rugzak en een paar gemakke lijke schoenen en gaat de gezonde wandelsport beoefenen, ’t Is niet alleen de wandelsport waar men zich in traint, de sport om voor zoo weinig mogelijk geld zooveel mogelijk te genieten komt ook zeer tot zijn recht. Men is zoo gewoon dat men in Duitschland zich dingen kan veroorloven die in Holland niet mogelijk zijn zonder finantieele offers. Hier kan men voor weinig geld veel eten, in auto’s rijden en zich rijk voelen; kellners vliegen, gérants buigen en men voelt zich een ander mensch, men voelt zich verheven boven ’t alle- daagsche. Tenminste zoo was het voor een jaar, voor een half jaar nog. Maar in plaats van derge lijke menschen achter hun rug uit te lachen, zijn de Duitschers nu zoo verstandig en vragen „Auslands preise”. Men is ingesteld op vreemdelingen. In de meeste steden betaalt men officieel 50 a 100 meer dan de gewone prijzen. Wat dan ’t „niet officieele” is, hangt af van de gewiekstheid en bescheidenheid der menschen en bescheidenheid is een deugd die in deze ellendige tijden door vele menschen wordt genegeerd, vooral ten op zichte van vreemdelingen, ’t Is geen kunst om hier zijn Hollandsche guldens als sneeuw voor de zon te doen verdwijnen. Omgekeerd kan men echter ook voor betrek kelijk weinig geld veel genieten. De hotels zijn 6 4 2 winstpunten in mindering. Maatschappij van Weldadigheid. Op de jaarvergadering van de Maatschappij van Weldadigheid gaf de voorzitter de heer L. H. graaf Schimmelpenninck van Nijenhuis te kennen, dat de algemeene malaise ook op de sche rjchting. Dat is een vaststaand feit. Nu ver- financiën der Maatschappij haar invloed doet weggen die hichtstroomingen op een hoogte van gelden, met name op den prijs der producten, ongeveer 10 K.M. een hevige koude, en nu is De Maatschappij staat thans, zoo lezen we in prof van Everdingen van meening, dat deze het verslag van het Hbl., voor het gewichtige goude afhankelijk is van de sterkte der zonne- feit van den verkoop van „Willemsoord”, waar- j straling; de koude wordt namelijk grooter, naar- toe op de vorige vergadering unaniem is beslo- mate dé straling der zon sterker is. Dat klinkt ten. De verkoop beteekent gelukkig geen liqui- eenjgszins paradoxaal, maar het is zoo. Wanneer datie, maar een realisatie van het stille gedeelte van de reserves der Maatschappij. Deze reserves den professor, dan breidt ook het koude-gebied i’ dat het saldo zal kunnen dienen tot aankoop met deze eenvoudige menschen een 1 van nieuwe gronden, avond door te brengen, ’s Alorgens vroeg als i bevolking dei Maatschappij bestond, aidus oefent door de temperatuur van het water in - -j bleek uit het jaarverslag van den directeur, op den Atlantischen Oceaan. De handhaving van j 31 December uit 351 gezinnen, te zamen 1680 den hoogen druk vindt aldus haar oorzaak in een personen tellende, terwijl bovendien door arm- restant sterke zonnestraling en een lage tem er een sterke straling is, aldus is de theorie van worden dus aangesproken; het bestuur hoopt, op d,e hoogte zich uit, en dat oefent zijn invloed --- - 12- 1 1- uit op de handhaving van het hooge druk-ge- i bied. Eenige invloed daarop wordt ook uitge- De bevolking der Maatschappij bestond, aldus oefend door de temperatuur van het water in December uit 351 gezinnen, te zamen 1680 den hoogen druk vindt aldus haar oorzaak in cnnoti (-ollzxnrlo +or’tx/ii1 hnvPll rli Pfl dnm* arm- 1 .1 4... „1:., lorrr» 4 besturen en andere corporaties 97 kinderen ver- i peratuur van het Oceaanwater. pleegd werden. Nieuwe gezinnen werden dit jaar niet opge- beter zal worden?” Des professor’s antwoord op deze vraag luid de, dat na 21 juni de kans op goed weer zeer toeneemt, in verband met het feit dat de zon dan haar gang naar het noordelijk deel van onzen aardbol beëindigt, en weer naar het zui-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1