VS. PEPERMUNT II R. 1.1 M. B. Voor een Kleintje Koffie wordt U aanbevolen Preanger DE TUNNEL Westerhof' IK VERZEKER U Fa. J. L. BAKKER. IS Brandenburgh, Boschma Co I I J» IP’s Ijspudding gevuld met heerlijke Gelei. RECLAMEKOLOM. I r L CORSETTEN OHicinl Oijssri tu BmimIi Snrrk. NIEUWSTUDINGEN. Zaterdag 23 Juni 12^3. Mo. 76 OVERAL STE VERKRIJGEN’ IDS. 1118. IBS. )D8. FEITJILTjEITOJSr 1- I Gr oenen eld’s Piano- en Orgelhandel Sneek, Heerenveen en Groningen Verechgnt DINSDAGS es VRIJDAGSAVONDS Uitfsverï SwiiK Telefoe» No. 150. >ns. >18. ADV£RTEIITI£S vooï ALLB Bladen kunt U zonder prgsverhooging opgeven bij G v« d. RJf»£K£ëdP, Abonnementpar jaar f 2.50 fr p. f 3.60. Buitenland f 8.alle» bij voonijtbetaling. Losre Nos. 5 et. Advertentie»10 et. p. regel. In ge» zonden Mededeelingen dubbel tarief, bg Abonnement belangrijke korting Kleina Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur. S® *0 'Jfl gld. bij verlias EA s v «ei 8®b daim, vv s 8 is verworpen. En wel met 49 tegen 34 stemmen. a. om subsidie van de commissie van vak- 13) I ■y Aanbevelend Het leek eerst, of het project van Allan, dat een nieuw tijdperk in de geschiedenis van twee wereld- deelen beteekende, en dat zelfs voor dezen modernen tijd niet alledaagsch was, niet den geringsten indruk VOOR ELK FIGUUR VOORHANDEN BIJ gld. bij verliea vas 6«n wijsvinger. 13 NIET TE OVERTREFFEN baseeren. verzeke- TWEEDE KAMER. Motie-Marchant. Ziekteverzekering. Het Kamerlidmaatschap. De Vrijdag ingediende motie-Marchant, die de Per pakje 1/2 pond 55 cents. Los per ons 22 cents. De Minister weigerde op de breede toelichting van den interpelant in te gaan. Al eerder waren al die punten behandeld. De voorbereiding is in vollen gang en de Minister hoopt de her- goeding wegens schade, welke als gevolg de uitvoering van 1 de kosten van verankering betreft tot een maxi mum van f2786. Qed. Staten stellen voor, aan den Grooten Veenpolder in Opsterlarid en Smallingerland on der zekere voorwaarden een subsidie uit de pro vinciale fondsen te verleenen voor den aanleg van een verharden weg van Stienebaster over de Veenhoop, in aansluiting met den straatweg van Beetsterzwaag naar Oldeboorn, naar 10 pet. der aanlegkosten, geraamd op f94.300, vermin derd met de kosten voor aankoop van grond. Voorgesteld wordt te besluiten tot oprichting en reglementeering van het waterschap De Hoo- de ongebouwde eigedommen, 38 (v. j. 38) op j zend te beschikken op de volgende verzoeken: Ziekteverzekering gewenscht is deze Los te ilet lidmaatschap van de Staten-Generaal (Raad maken van bovenstaande algeheele herziening? goedige, het haast kinderlijke verdwenen, om plaats op de toehoorders had gemaakt. Vele waren zelfs - teleurgesteld. Het kwam hen voor alsof zij nu en dan reeds van dit project hadden gehoord, het zweef de in de lucht als zooveel projecten. En toch zou ‘niemand het vijftig, ja zelfs twintig jaren geleden hebben kunnen voorstellen, of men zou er slechts om gelachen hebben. Er waren hier menschen, die In den tijd dat zij hun horloge opwonden meer ver dienden, dan het meerendeel der menschheid in een maand; er waren hier menschen, die geen spier zou den vertrekken, als de heele aarde morgen als een bom uiteenbarstte, maar er was hier niet één, die toestond, dat men hem verveelde. En daarvoor had den allen het meeste gevreesd, want och!, ook C. H. Lloyd kon eenmaal falen! Het was zelfs mogelijk geweest, dat deze jonge man een of ander oud plan had opgehaald, bijv, dat hij de Sahara wilde be vloeien en vruchtbaar maken of zoo iets dergelijks. Zijn project was ten minste niet vervelend, dat was „Oranje”. Woensdagavond hield de vereeniging „Oran je” in de bovenzaal van café „Onder de Linden” een buitengewone algemeene ledenvergadering. Slechts 12 leden hadden aan de oproep gehoor gegeven. De waarnemende voorzitter de heer F. Ringnalda opende met een kort welkomstwoord deze vergadering en deelde mede dat het hem speet, dat er niet meer leden waren opgekomen om deze zeer belangrijke vergadering bij te wo nen, vooral nu een viertal bestuursleden hadden bedankt, nl. de heeren Elbersen, Poulus, De Jong en Potma, terwijl er één vacature was ont staan door het overlijden van den heer Minkema. Aan al deze heeren bracht de voorz. een woord van dank en hulde voor al hetgeen zij voor de vereeniging „Oranje” hadden gedaan. Verder deelde de voorz. mede dat de voorbe- stuursleden van corporaties te dezer stede. Ver- schillende plannen werden gemaakt en enkele begroetingen ingediend. Zoo had de commissie belast met het kinderfeest o. a. het bedrag ge raamd op f 2000. De S. Z. C. voor een te houden vuurwerk en gondelvaart een raming ingezonden van f 700. Eenzelfde bedrag had het vuurwerk tijdens de winkelweek gekost. Op voorstel van den voprz. gaf de heer Brink man een uitvoerig verslag van deze gecombi neerde vergadering. De vereeniging voor Vreem delingenverkeer wou wel medewerken tot het welslagen van ’t jubileumfeest, doch wilde dan de hoofdleiding hebben, waarmee het tegen woordig bestuur van „Oranje” niet accoord kan gaan. Ook de drie verschillende Midden- standsvereenigingen zegden hunne medewerking toe wanneer „Oranje” besloot dat aan genoemd bestuur sub-commissies werden toegevoegd, evenals dit het geval was met de winkelweek. De heer Wiersma, secr. van de Chr. Midden stand, deelde ter vergadering nog mede dat het niet de bedoeling was van de Middenstands organisaties om „Oranje” de teugels uit de hand te nemen. Ook het bestuur van de S. Z. C. en der afd. Sneek van de Friesche Landbouwmij. was vol gaarne bereid om mede te werken. Het bestuur van „Oranje” had aan de ver- regelden dienst voor 1924, voor ten hoogste jaar, tegen een door hen te bepalen rente. De ter vaststelling aangeboden rekening Aan de Koninklijke Luchtvaart Mij. is een renteloos voorschot verleend en wel met 61 9 st. Daarna was de beurt aan het wetsontwerp tot uitvoering van artikel 97 der Grondwet (en wijziging van de Hooger-Onderwijswet en van de Bevorderingswet voor de landmacht 1902). In bedoeld artikel (artikel 96 der Grondwet van 1887, afgezien van het vierde lid, dat in 1917 verviel) worden de ambten genoemd, waarvan de vervulling onvereenigbaar is met ZELFONDERZOEK. Ontwaakt gij ’s morgens met pijn in den rug Hebt gij donkere zwellingen onder de oogen Zijn de enkels en handen gezwollen Is de urine bewolkt, zanderig of brandend Geschiedt de loozing te vaak of te weinig Zijn uw ledematen beverig on rheumatisch, vooral bij ruw en vochtig weer Doet uw rng zeer, als gij bukt of opstaat Hoedt u bijtijdslaat Foster’s Rugpijn Nie ren Pillen een Nierziekte voorkomen spoedige behandeling is het eenige betrouwbare voor behoedmiddel. Verwaarloozing kweekt al te dikwijls blaas ontsteking, waterzucht, rheumatiek, steenvor ming en urinezuur-vergiftiging. Hoewel Fos ter's Pillen zelfs bij deze latere verwikkelingen baten, is het verstandiger om dit speciaal niergeneesmiddel tot voorkoming van nier ziekte te gebruiken. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken k f 1.75 per doos. schillende besturen medegedeeld dat men geheel DOOR BERNARD KELLERMANN. (Plaatsing met toestemming der uitgevers Gebrs. Cohen, Amsterdam.) Vertaling door F. Goossens, w. i. reeds veel. Vooral de eenzamen en de stillen her ademden verlicht. Allan had volstrekt niet verwacht, zijn auditorium door zijn project te overdonderen, en was volkomen tevreden met den indruk, die zijn aankondiging maakte. Meer kon hij voorloopig niet verlangen. Hij had zijn voorstel langzaam kunnen mededeelen, ET van State, Hooge Raad, Rekenkamer, Commis- v/h Fa. R. FEENSTRA JOHz. KLEINZAND SNEEK, TEL. 195. Ontwerpen gratis. New York aan de kust van New Jersey beginnen, om, via de Bermuda’s de Azoren en Noord-Spanje, aan de Biskaysche kust van Frankrijk naar boven te komen. De beide Oceaan-stations, de Bermuda’s en de Azoren, waren van technisch standpunt be zien, onontbeerlijk, want zij vormden met het Ameri- kaansche en de twee Europeesche vijf beginpunten voor het maken der tunnelschachten. Verder waren de Oceaan-stations van de grootste beteekenis voor de rentabiliteit van de tunnel. De Bermuda’s zouden het gezamenlijk personenvervoer en de post van het Mexikaansche bekken, West-Indië, Centraal-Ame- ka en van het Panama-kanaal opzuigen. De Azoren het geheele vervoer van Zuid-Amerika en Afrika tot zich trekken. De Oceaan-stations zouden hoek punten van het wereldverkeer worden van gelijke beteekenis als New-York en Londen. Het was zonder eenige toelichting duidelijk, welke rol de Ameri- kaansche en de Europeesche stations in de toekomst maar met opzet had hij het als een kartets op zijn toehoorders afgeschoten, om dit pantser van schijn bare onverschilligheid, dat iedere redenaar had kun nen ontmoedigen, dit pantser van flegma, zelfbe- heersching, afmatting, berekening en verzet, met één schot te doorboren. Hij moest deze zeven milliard dwingen naar hem te luisteren. Dat was zijn eerste taak en anders niet; en schijnbaar was hem dit ge lukt. De lederen zetels kraakten, eenige heeren leun den gemakkelijk achterover en staken een sigaar op. Mrs. Brown nam haar boortoestel te hulp. Witter- steiner, van de New York Centraal Bank fluisterde J. O. Morse, den koperkoning, iets in het oor. De tunnel zou honderd kilometer ten zuiden van derhoud en beheer over te dragen de Oostersche ziening in deze wetgevende periode gereed te en Westersche Hei, op een nader vast te stellen i krijgen. Het is nog steeds de bedoeling de rz- 1 1 NIEUW 1 NIEUW 1 EEN SIERAAD DER TAFEL. op den aardbol zouden spelen! De verschillende regeeringen zouden gedwongen zijn, hun toestem ming voor den tunnelbouw te geven, ja hij, Mac Allan, zou hen dwingen, de papieren van het tunnel- syndicaat op hun beurzen toe te laten als zij niet van plan waren, hun industrieën duizenden mil- lioenen schade te doen. „De tunnel onder de Beringstraat, waaraan men drie jaar geleden begonnen is,” zeide Allan, „de tun nel Doyer-Calais, die in dit jaar voltooid zal worden, zij hebben genoegzaam bewezen, dat de bouw van onderzeesche tunnels geen moeilijkheden meer op levert voor de moderne techniek. De tunnel Dover- Calais heeft een lengte van rond vijftig kilometer. Mijn tunnel heeft een lengte van rond vijfduizend kilometer. Mijn taak bestaat dus alleen daarin, de arbeid van de Engelschen en Franschen te verhon derdvoudigen, ofschoon ik ook volstrekt niet de grootere moeilijkheden ontken. Maar dit behoef ik u niet te zeggen: waar de hedendaagsche mensch een machine kan opstellen, daar is hij thuis! Finan cieel hangt de uitvoering van het project van uw toestemming af. Uw geld heb ik niet noodig zoo- als Hobby zei want ik zal de tunnel bouwen met Amerikaansch en met Europeesch geld, met het geld van de heele wereld. Het project technisch in den tijd van vijftien jaar te voltooien, is alleen mogelijk door mijn, u bekende uitvinding, het Allaniet, een hard-staal, dat slechts één graad bij de hardheid van diamant ten achter staat, de bewerking van de hard ste steenen mogelijk maakt en dat mij in staat stelt, een onbeperkt aantal boren van willekeurige grootte uiterst goedkoop te vervaardigen.” Zijn toehoorders volgden hem met gespannen aan dacht. Wel kreeg men den indruk, dat zij sliepen, maar dat was juist een bewijs dat zij het gehoorde in stilte verwerkten. Het meerendeel van hen had het grijze hoofd gebogen, slechts twee of drie ver hitte gezichten staarden naar den hemel, waar de sterren schitterden. Een draaide zijn sigaar tusschen zijn toegespitste lippen en keek naar Allan op, een ander, het hoofd steunend in de hand, tuurde pein zend voor zich uit. Uit bijna alle oogen was het te maken voor een uitdrukking van gespannen den ken. Mrs. Brown hing aan Allan’s lippen en om haar mond lag een scherpe, spottende, haast boosaardige trek. De hersens van deze dertig geldwolven, waarin Allan zijn ideeën en argumenten trachtte te hameren, tot zij muurvast zaten, waren aan het werk getogen. De ijzer-, staal- en kopermagnaten maakten hunne berekeningen. Allan’s project was niet alledaagsch en zeker wel waard eens overwogen te worden. Een project als dit was zeldzaam, en werkelijk niet een voudig! Het ging hier niet om een paar miilioen zakken tarwe of balen katoen, niet om duizend aan- deelen in de King-Edward-Mines, het ging hier om veel meer! Voor sommigen beteekende Allan’s voor stel reusachtige winst bij weinig risico en voor hen was een besluit niet moeilijk, voor anderen daaren tegen was het een gewaagde speculatie. Maar het kwam er op aan, de beste positie te kiezen. De allerbeste! Want het ging hier om Lloyd en om niemand anders dan Lloyd den almachtigen, die als een gouden spook, scheppend en vernietigend over de aarde ging! Lloyd wist zeer goed wat hij deed en deze Allan was, zonder het te weten, slechts een werktuig in zijn hand. In de laatste weken hadden in Wallstreet groote transacties in mijnaandeelen en papieren van de groot-industrie plaats gehad. Nu wisten zij, dat het Lloyd was geweest, die door stroomannen zijn hulptroepen vooruit had laten ruk ken. Het lag voor de hand dat Lloyd, die nu in zijn kluis zijn sigaartje rookte, reeds weken lang er op uit was, zijn voordeel te doen met Mac Allan’s plannen. Lloyd was hen altijd vooruit, altijd had hij het beste reeds in beslag genomen, als de algemeene aanval begon. Maar nog was het tijd, hem zijn voor sprong te betwisten. Dezen avond nog moest men dan zijn telegrammen de wereld inzenden, dadelijk na afloop der vergadering. Morgenvroeg zou het ongetwijfeld al veel te laat zijn. Men moest een beslissing nemen JE gld. bij verllea van mb vinger van de provinciale inkomsten en uitgaven over 1921 inkomsten voordeelig (v. j. 11) opcenten op de hoofdsom der vermo- b. van den gemeenteraad van Smallingerland gensbelasting; 19 (v. j. 11) opcenten op de om een bijdrage in de kosten van ’t nijverheids- hoofdsom der inkomstenbelasting, voor zooveelonderwijs; c. om verhooging van het subsidie voor den handelsctirsus te Sneek van f 260 tot f 500 per jaar; d. van S. Meijer, wed. A. de Boer, in leven brugwachter te Ritzumazijl, om een jaarlijksche gratificatie boven haar pensioen van f 736. Voorgesteld wordt, aan de gemeente Schier monnikoog, ten behoeve van de zeevaartschool, voor de jaren 1924 en 1925 een subsidie te ver leenen van 10 pet der netto-kosten, d;? tot grondslag strekken voor het rijkssubsidie-, aan de gemeente Tietjerksteradeel, onder toe kenning van een vergoeding van f 2935, in on- Ziekteverzekering in het algemeen plan in te schakelen. Gelukt dit niet, dan zal afzonderlijke invoering van deze wet worden overwogen. De heer Days was niet tevreden. Hij diende een motie in. Daarin wordt vastkoppeling van de Ziekteverzekering aan de algeheele herzie ning der sociale verzekering een gevaar geacht voor deze Ziekteverzekering. Om die reden afzonderlijke invoering gevraagd. Men verwijt ook van andere zijde den Mi nister dat hij geen voortgang maakt. Hij doet nog geen mededeeling van de grondslagen van zijn plan; weet de Minister nog niet hoe die zullen zijn? Als die grondslagen nog niet gereed zijn, dan zal het toch uiterst moeilijk zijn om de herziening vóór de verkiezingen in 1925 tot stand te brengen. De angst daarvoor greep den heer Snoeck Henkemans zelfs aan. Daartegenover sprak de heer Rutgers de waarschuwing tot den Minister dat hij niet zal gaan in een richting die hem vervreemdt van de partijen die hem het naast staan, waarbij de Minister dan steun zal moeten zoeken, bij andere partijen wier steun niet zal opwegen tegen het geen de Minister dan verliest. De vrijzinnig-democraten dienden bij monde van den heer Oud een motie in, waarin eveneens werd gevraagd, afzonderlijke herziening van de ziekteverzekering. Verdediging verkreeg de Minister alleen van de heeren Smeenk en Kuiper, die echter ook niet meer geloofden dat het gelukken zou vóór de verkiezingen van 1925 de geheele herziening der sociale verzekering tot stand"te brengen. Minister Aalberse achtte de interpellatie on- noodig en verkeerd omdat het tijdstip daarvoor zeer ongeschikt was. Zeer spoedig zal de dis cussie in den Hoogen Raad van Arbeid zijn af- geloopen en dan kan de Minister beginnen. Het is dan de bedoeling eerst de algemeene grond slagen te herzien en op de herziene grondslag allereerst de Ziekteverzekering te Daarna worden de reeds bestaande ringen bij de herziening aangepast. De motie der vrijzinnig-democraten is inge trokken, de motie-Duys is verworpen met 60 dit stelsel in stede van bezuiniging een zeven 20 st- Goor de s. d., v. d. en de heer Ter miilioen gulden meer zou kosten. Daar zal dan wel niets van komen. Wat de heer Duys nu wilde was invoering der Ziekteverzekering los van de algeheele herzie ning der sociale verzekering. Vandaar dat zijn vragen aldus luidden: 1. Is de Minister bereid aan de Kamer mede te deelen op welk tijdstip ongeveer de wetsont werpen tot herziening der geheele sociale ver zekering der Kamer zullen hebben bereikt? 2. Is de Minister niet van meening, dat het in het belang van een spoedige invoering eener tijdstip. Verder wordt voorgesteld een regeling van de reiskosten van de leden der Staten, der Ge deputeerde Staten en van den griffier en de amb tenaren ter provinciale griffie, in dezen geest, dat bij gebruik van eigen vervoermiddel wordt i vergoed per afgelegden kilometer voor een rij wiel 2*/2 et, een motorrijwiel 6 cent en een automobiel 15 cent. De reizen moeten steeds langs den kortsten weg geschieden. Ged. Staten stellen nog voor, voor rekening van de provincie een geul te laten maken, te onderhouden en te betonnen van de hoofdgeul - i tot de Lits bij Oostermeer en te dien einde bij Voorgesteld wordt te waarborgen de rente- wijziging op de prov. begrooting voor 1923 een betaling en aflossing van een ten laste van het1 Post van rond f 10.000 uit te trekken, waterschap de Contributie Zeedijken van Oost- dongeradeel aan te gane leening van f141.000. Naar aanleiding van een verzoek van den ge meenteraad van Lemsterland, stellen Ged. Sta ten voor, het aan die gemeente toegekende sub sidie in de kosten van herstelling van den basalt- niuur langs de binnenhaven te Lemmer te ver- hoogen tot 75 pct. van f 33.276 en aan haar te verleenen een subsidie van 50 pet. in de kosten van verankering, enz. van een gedeelte van den walmuur langs die haven én van de eventueel o door de gemeente aan derden te betalen ver- regeling inzake de leeraren-salarissen afkeurde, - J van het werk mocht ontstaan, wat ’t Ging met drie afwijkingen rechts tegen links. -I Voor een klein gehoor heeft de heer üuys een interpellatie gehouden over de invoering der Ziekteverzekeringswet en de herziening der gan- sche sociale hervorming. Zijn doel was alleen eenige klaarheid te krijgen omtrent de voorne mens van den Minister ten aanzien van deze aangelegenheden. Het tijdstip voor invoering der Ziektewet achtte de interpellant juist thans zeer geschikt nu de ongevallenpremies aanzien lijk zijn verlaagd. Er is over de herziening al veel gepraat en de elfde commissie van den Hoogen Raad van Arbeid heeft ook al een rapport uitgebracht, waardoor men niet wijzer is geworden. Er was een bezuinigingsplan van ’s ministers adviseur Groenevelt. De grondgedachte was de invoering van een eenheidsrente van f 4. Echter bleek dat 1. gld.ingeval van over |EA gld. bij verlies van lijden binnen 80 d. «vv Mn hand, oet oi oog HIOTE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT on WYMBRITSERADEEL stappen zal doen die kunnen leiden tot het orga- niseeren van een driedaagsch jubileumfeest. In het nieuwe bestuur werden gekozen de hh. Brinkman, Ringnalda, Boeijenga (allen oud- bestuursleden), J. L. Bakker, H. de Boer, K. Meima en J. W. Deenik. De oud-bestuursleden namen de benoeming aan. Prov. Staten van Friesland. De aangeboden begrooting van de provinciale i j inkomsten en uitgaven voor den dienst van 1924 vrij zou zijn in het organiseeren van feestelijk heden en men maar met de begrooting voor den dag moest komen, waarna mei) stappen zou doen om het benoodigde kapitaal bijeen te bren gen. Doch zooals we reeds vermeldden, kwamen slechts enkele begroetingen bij het bestuur bin nen. Dat dit ontmoedigend werkt laat zich den ken. Daar de tijd al aardig opschiet zal men goed doen de zaak alsnog flink aan te pakken. Besloten werd een geheel nieuw bestuur te- geweg, in de gemeente Smalhnger and, onder de kiezen, dat dan zoo spoedig mogelnk de noodige i b „V i -2 x x u x dorpen Drachten, Opeinde en Nnega; tot toeken- RtnnnAn 72I dnpn nip knnnpn Ipiciph tot npt nrcra- j 1 J mng aan het waterschap van een provinciaal j subsidie van 15 pet. in de kosten van verharding j van den Hoogeweg en tot afwijzing van het ver- zoek om subsidie voor de verbindingswegen. Ged. Staten geven in overweging, aan het rijk teen bijdrage van f7500 uit de provinciale kas toe te kennen in de kosten van vernieuwing van de Hooibrug, gelegen in den rijksweg Leeu wardenZwolle, over de Nieuwe Pompsloot. Voorgesteld wordt aaii mevr. C. Faber, te sluit in ontvang en uitgaaf op f5.422.798 met. Gorredijk, weduwe van den heer G. L. van der een post voor onvoorz. uitgaven van f 643.254. Zwaag, ond-lid van Gedeputeerde Staten, toe te Voorgesteld wordt ten behoeve van dat dienst- kennen een jaarlijksch pensioen van f 600, gedu- jaar te heffen: 50 opcenten (gelijk het vorige rende haar weduwenstaat. jaar) op de hoofdsom der grondbelasting voor i Ged. Staten stellen aan de Staten voor, afwij- 0“ -J -- de hoofdsom der grondbelasting voor de ge- 1 VoIhmib voorvaardeu ojereanoakomen met de HallaKdaoh» Algcmatsme Verse» gld- «J leveao- 1A|] korleas-BaeV «e MMm 0Me Abonné’. versekerd tegea ongelakken V00£ AUUV lange la»alidit»it, AWV bouwde eigendommen en 38 (v. j.- 28) op de onderwijs, ingesteld door den Algem. Nederl. hoofdsom der belasting op het personeel; 19 Politiebond; (v. j. 11) opcenten op de hoofdsom der vermo- f ,1 riat- l.r.m eb. „Uol c U n u.'u.l betreft de aanslagen der belastingplichtigen, be- i doeld in art. la der wet op de inkomstenbelas ting 1914; onder den naam van bemalingsbelas- ting, ingevolge de wet van 29 Juni 1914 (St.bl. 264) 14 (v. j. 19) buitengewone opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de onge bouwde eigendommen. De begrooting van den keuringsdienst voor waren sluit in ontvang en uitgaaf op f 100.480, met een post onvoorziene uitgaven van f3000. Gedeputeerde Staten vragen aan de Staten machtiging tot het onderhandsch aangaan van een leening ten laste van de provincie van ten hoogste f300.000, ter voorziening in de behoefte 1 aan kasgeld tot het gaande houden van den ge- x regelden dienst voor 1924, voor ten hoogste een reidende werkzaamheden nog niet erg waren ge- vorderd. Op 9 Maart is er een gecombineerde vergadering gehouden met uitgenoodigde be-- sluit met de volgende balans: f6.341.177, uitgaven f5.680.861; slot f651.316. De ter vaststelling voorgedragen gewijzigde en aangevulde begrooting van de provincie voor 1922 sluit in ontvang en uitgaaf op f 14.380.249 en die voor 1923 op f6.858.422. Van deze laat ste begrooting is de post onvoorziene uitgaven verhoogd met f 1631 en nader bepaald oj) f 138.400.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1