P YA M A’s Uit onze Raadzaal. iV DE VRIES, 200 Fa. J. L. BAKKER. Braedenburgh, Boschma Co RECLAMEKOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. Qificiii! OiQian dtr Semesnti Snul Sts Jaarlaag Zaterdag 30 Juni ISSS. ■o. 78 Opticien MEPPEL latere. Telefoon 215, *r ïolaant voorwaarden overeengekomen met ie HeÜfindtoh* Aiasmaetna V«pae» 7011(1 karlagw-Baak «Ofeiedaii® slj» onao Abonndvorsekerd tegen ongelukken voos 4VVV (Vervolg.) Voorstel van Burgemeester en Wethouders f Rijkspremie 82 X f300. aan te koopen. BESLUIT nen, kan zich met dit plan vereenigen, evenals de Com missie voor de Openbare Werken. Resumeerende stellen wij U voor, het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het advies der Gezondheidscommissie met den zetel Sneek, d.d. 18 Juni 1923; Gelet op het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 19 Juni 1923, no. 177.85(36); f 11.328.— - 384.— - 1.230.— - 2.460.— - 410.— gld. tij werliee van een wijsvinger. la ZEPH1R leeftijd 2 jaar Elk jaar onder 15 ct. DAMES, HEEREN PYAMA’s v.s. f5.30 f3.40 meer. voor DAMES HEEREN en KINDEREN J1EUTE SNEEZER COÜRABT annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL 16.200.— 11.000.— 5.800.— - 180.400.— - 3.000.— gld. bl| levene- l&tige invaliditeit. f216.400.— - 24.600.— Punt VII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het treffen eener schikking met de Friesche Coöperatieve Zuivelexportvereeniging in verband met de niet-naleving door die vereeniging van de in 1919 met haar gesloten overeenkomst, waarbij aan haar werd verkocht de z.g. Trekschippersstal en het z.g. Tolhuis onder Leeuwarden. (bijl. 70). B. en W. stellen voor: onder voorbehoud der goedkeuring van de Gedeputeerde Staten, met de Friesche Coöperatieve Zuivelexport-veree- niging te Leeuwarden een schikking te treffen als volgt: a. de Vereeniging neemt in koop van de gemeente Sneek over den grond van de perceelen, kadastraal bekend ge meente Leeuwarden, Sectie G, no. 11192 en 11191 en maakt, voor zoover zij daarop te zijner tijd nog recht mocht kunnen doen gelden, geen aanspraak op het bedrag ad f 1000.bedoeld in de voorwaarde sub 2e der overeen komst van koop en verkoop verleden den 29 November 1922 ten overstaan van notaris S. Molenaar te Leeuwarden, tusschen de gemeente en de Vereeniging; b. de gemeente Sneek doet afstand van het haar krach tens dezelfde voorwaarde dier overeenkomst toekomende recht van boetevordering en stemt er in toe, dat hetgeen daarin over de verwijdering van den opstal is bepaald, wordt geschrapt, het een en ander onder voor waarde: le. dat de Vereeniging voor hare rekening neemt de grondbelasting zoowel wegens gebouwd als ongebouwd, van 1 Januari 1923 af van de sub a hiervoor genoemde perceelen verschuldigd, ten bedrage van f 16.07, doch ove rigens met dien verstande, dat deze transactie wederzijds met gesloten beurs plaats heeft; 2e. dat alle kosten, op het sluiten der hieruit voort vloeiende overeenkomst vallende komen ten laste der Vereeniging. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van het perceel Sectie D, no. 787 aan den Leeuwarderweg van II. Halbertsma. (bijl. 71). B. en W. adviseeren: i De heer H. Halbertsma alhier heeft zich bereid verklaard i aan de gemeente te verkoopen het perceel kadastraal be- i kend gemeente Sneek, Sectie D, no. 787 tusschen den Leeuwarderweg en de Oudvaart, onmiddellijk achter de 1ste Oosterkade. Het perceel is groot 1.06.45 H.A.; de koopprijs bedraagt f 16.000.—. De koop geschiedt overigens onder de volgende voor- waarden en bedingen: le. de op 31 October 1896 tusschen den heer Halbertsma en de gemeente Sneek gesloten koopovereenkomst, waarbij aan eerstgenoemde werden verkocht enkele perceelen i grond aan de Stationsstraat, wordt gewijzigd in dien zin, i dat daaruit vervalt het onder 4 bepaalde, luidende: i „Noch door den kooper noch door latere eigenaars mag Sectie C, no. 788 te verkrijgen zijn afgestuit op de naar onze meening voor de gemeente te ongunstige voorwaar den, door den heer Halbertsma gesteld. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Woningbouw. Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot opspuiting enz. van een gedeelte van het Sperkhem en tot den bouw van 82 arbeiderswoningen tusschen de 3e Woudstraat en de Van der Heijbuurt. (bijl. 73). B. en W. adviseeren: In Uw vergadering van 8 Januari 1923 kwam onder no. 4 in behandeling ons advies op een door het bestuur der woningbouwvereeniging „W. e. e. g. t. h.” ingediend verzoek om toekenning van voorschotten en bijdrage be treffende een in het Sperkhem te bouwen complex van 37 woningen. Op voorstel van den heer Dokkum werd door U besloten het advies naar ons college te renvoyeeren onder uitnoo- diging tof het verstrekken van nadere gegevens betref fende den omvang der woningbehoefte. Voor het verzamelen van deze gegevens werd door ons een advertentie geplaatst, waarin belanghebbenden werden verzocht, hun wenschen kenbaar te maken. De ingekomen aanvragen ten getale van 211 werden naar den gemeente-architect voor onderzoek gezonden. Het resultaat van dit onderzoek vindt U neergelegd in het bij gevoegd rapport van 19 Maart 1923, no. 196. Zooals dit rapport aangeeft, bestaat nog groote behoefte aan wo ningen met zoo laag mogelijke huren (maximum f 4.per week), die aan een minimum-inhoud practische bruikbaar heid' paren. In den bouw van middenstandswoningen en van woningen voor eenigszins beter gesitueerde werldieden Abonnementper jaar i 2,50 fr p. f 3.60, Buitenland f8.alles bij vooruitbetaling. Losse Nos. 5 ut. Advertentiên10 oi. p. regel. Inge* sonde» Mededeeliagen dubbel tarief, bij Ahmnement belang sjgke korting Kleine Adv. kunnen iageson&an wor. den op den dag de? uitgifte, tot 10 uur. merkte teekening, gemerkt B.; 5e. Burgemeester en Wethouders te machtigen tot het in het openbaar aanbesteden van den bouw dezer 82 wo ningen; 6e. het raadsbesluit van 30 Maart 1920, no. 21, goed gekeurd bij besluit van de Gedeputeerde Staten van 15 April 1920, no. 47, betreffende den prijs van het bouwter rein, aan te vullen in dien zin, dat onder le en 2e na „Johan Willem Frisostraat” wordt ingevoegd: „en aan den hoofdweg, loopende van de Johan Willem Frisostraat naai den Oppenhuizerweg”. De heer S ij t e m a zegt dat in de vergadering van 8 Januari een verzoek van Weegth werd behandeld om voor nog 37 wonin gen een yoorschot aan te vragen. Dat verzoek werd afgewezen omdat de particuliere woningbouw langzamerhand weer in het woningtekort ging voorzien en ook omdat men vreesde dat de arbeidersklasse de hooge huren niet meer zou kunnen be talen, het tekort dan meer en meer zou stijgen en dus ook het aandeel der gemeente daarin. Er is daarna door den gemeente- architect een onderzoek ingesteld en daaruit bleek dat er nog 211 menschen waren die woningen verlangden, waarvan 76 die een woning op minimum-huurprijzen verlangden, op welk getal dit voorstel blijkbaar is gebaseerd. Men krijgt nu van het rijk f300 bóuwpremie en wil de exploitatie zich zelf doen, dekken. Bij ons rijst echter de vraag of bij huren van f3.70 een woning kan worden verkregen, die aan de eischen van tegen woordig zullen kunnen voldoen. B. en W. hebben een verzoek om advies gericht tot de ge zondheidscommissie; in dat advies had spr. nu gaarne iets gezien omtrent de hygiënische kant van dit vraagstuk, daar wij leeken zijn; in de enkele regels advies is daarover echter met geen woord gerept; men adviseert enkel dit plan uit te voeren en de andere aanvragen af te wijzen, omdat dit ons zal bevrijden van het bijpassingssysteem. Spr. wil nog eens in een openbare vergadering zeggen dat spr.’s fractie op dergelijke adviezen der gezondheidscommissie geen prijs stelt en niet is gesteld. Wij mogen in zoo’n advies eischen dat in de eerste plaats de hygiënische kant van het plan bekeken wordt; de commissie mag wel eens overwegen dat zij gezondheids wet een financieele commissie is. Wij zullen nu echter zelf moeten uitmaken of deze woningen aan hygiënische eischen voldoen en wij betwijfelen dat. Ze voldoen toch noch aan de ëischen der bouwverordening noch aan de eischen die men zoo langzamerhand aan dergelijke woningen is gaan stellen. Ten eerste is er maar één woonvertrek en de verordening vraagt er twee spr. wenscht tusschen twee haakjes te zeggen dat hij natuurlijk daarom geen voorstander er van is dat de men schen in de keuken gaan wonen terwijl de slaapgelegenheid vooral te wenschen overlaat; het zijn klein-gezins-woningen en de slaapvertrekken zijn dan nog te klein. Hier treden ook zedelijkheidskwesties naar voren en waar men van meer dan één zijde poogt het zedelijk peil van ons volk op te voeren, zullen aan dit streven juist dergelijke woningen niet bevorderlijk zijn. Wij meenen dat we niet terug moeten naar zoo’n verlaging van het woonpeil als hier wordt voorgesteld; waar de financieele positie der arbeiders zoo gedrukt is, moet dat woonpeil toch niet beneden het minimum verlaagd worden. Hier moet o. i. de gemeenschap helpen. Dat de gemeenschap dit ook zoo voelt, blijkt uit het feit dat het rijk nog f300 bóuwpremie per woning geeft. Spr. stelt nu voor dat de gemeente naast deze f300 ook zelf f300 per woning geeft en daardoor het woonpeil opvoert. Spr.’s voorstel luidt woordelijk aldus: De Raad der gemeente Sneek; BESLUIT: 1. De bouwkosten per woning f300.boven de raming te brengen en de uitvoering der woningen dienovereenkomstig te herzien; 2. De huur te berekenen naar een exploitatie gebaseerd, op de totale bouwkosten verminderd met f 300.per woning. De heer B r e e u w s m a steunt dit voorstel. De heer Blok verwondert zich er over dat de bestrijding van den heer Sijtema komt. Men kan wel allerlei wenschelijk- heden omtrent de woningbouw uiten, maar komt dan in strijd met besluiten die de raad reeds inzake dien bouw nam. Het is waar dat de laatste jaren ruimer woningen gebouwd zijn, maar de gemeente heeft ook 20 woningen gebouwd die minder van gerief en inhoud zijn dan deze 82, die nl. in het Kloosterhof. Daaraan heeft de fractie der S. D. A. P. destijds haar sanctie gegeven, men was dus toen wel van meening dat die woningen aan minimum eischen voldeden. Nu is de heer Sijtema niet voor keukenbewoning, maar dit juist bevordert men door keukens te bouwen die voldoen aan de minimum maten. N u, in dit plan krijgt men echter dat de kamer be woond wordt en de keukenruimte aan de eigenlijke bestemming gegeven. De keukens zijn met bergplaats verbonden, kunnen daarom met een klein kunstje zoo gemaakt worden, dat ze voldoen aan de minimum maten der bouwverordening; dat kan voor denzelfden prijs, maar dan verliest men aan de eene zijde wat men aan de andere zijde wint. Waar deze voorgestelde oplossing practisch de beste is kwamen B. en W. mét dit voorstel. We hebben in deze huizen een kamer, met keuken en bijkeuken de keuken wordt in de verordening onder de woonvertrekken gerangschikt, maar dat wij niet zeggen dat ze bewoond moeten worden en boven twee slaapkamers. Dat die slaapkamers niet aan hygiënische eischen zouden voldoen, over zoo’n opmerking zou spr. willen zeggen: „Nou breekt me mijn klomp”. Behoorlijke toelating van licht en lucht en zinde lijkheid, dat zijn hygiënische eischen bij spr. Als er veel men schen slapen dan, geeft spr. toe, kan het onfrisch worden, maar dat hangt dan toch af van de bewoners zelf, omdat licht en lucht in ruime mate kunnen toetreden. Als het kon was Spr. wel voor grooter' slaapkamers, maar dat kan niet in verband met den aard der woningen; de menschen zullen overigens als om strijd om deze huizen vragen, en die betere woningen hebben zouden er gaarne hiervan een hebben, omdat de huur gemakkelijker te dragen is. Als men nu weer een beroep op de gemeentekas wil doen komt er geen eind aan; men moet toch niet naar één zijde zien maar naar alle zijden; de ge meentenaren zijn meer dan zwaar belast. Om verdere lasten te voorkomen en daarnaast toch goede woningen te scheppen durft spr. dit voorstel van B. en W. met vrijmoedigheid aan bevelen. De heer S ij t e m a zegt dat het hem niet speciaal om keuken en bijkeuken gaat, wel vooral echter om de slaapgelegenheid, die nu bestaan zal uit twee kamertjes van 3 X 2.15 M. Breidt een gezin zich uit dan is de slaapgelegenheid te klein en wordt niet aan eischen, die wij mogen stellen, voldaan. Eén slaapkamer toch is voor vader en moeder, rest één voor de kinderen, die toch bij het opgroeien, wil men het zedelijk peil verheffen, niet van dezelfde slaapgelegenheid gebruik mogen maken, doch gescheiden moeten worden naar de geslachten. Er is dus te weinig en te kleine slaapgelegenheid. Dat de menschen bij ristjes om deze huizen zullen vragen, Uitbreiding Dokkum. Ingediend is een wetsontwerp tot uitbreiding van de gemeente Dokkum met deelen van de gemeenten Dantumadeel, Oostdongeradeel en Westdongeradeel. Nog een inbraak te Heerenveen. De heer Brouwer, hypotheekbewaarder te Heerenveen, deed Dinsdagmiddag bij de justitie aangifte, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag ook in de, door hem bewoonde villa, ingebroken was. Deze villa staat aan de Ver lengde Dracht; die van den heer Gaastra pl. m. 5 minuten verder in de richting van het dorp Oudeschoot. De dader is door de serre in de villa van den heer Brouwer gekomen en heeft een der kamers doorzocht. Voorzoover de bewoner kon nagaan, wordt er niets vermist. Direct na de aangifte stelde de justitie ook naar deze inbraak een onderzoek in. Waarschijnlijk is na de inbraak bij den heer Gaastra de dader per fiets vertrokken, want buiten het hekje voor die villa raakte de politie hond het spoor bijster. L. C. Stand gewassen. De gemiddelde stand der verschillende ge wassen kan worden aangeduid door de volgen de cijfers. Bij de vaststelling dezer cijfers is rekening gehouden met den omvang der teelt in de verschillende deelen des lands, terwijl de volgende schaal als grondslag is genomen: (100 uitmuntend, 90 zeer goed, 70 goed, 60 vrij goed, 50 matig, 40 vrij slecht, 30 slecht, 10 mislukt). Appelen 58, peren 38, vroege kersen 62, late kersen 50, Eng. krozen 31, pruimen 53, druiven 70, perziken (onder glas) 70, perziken (vollen grond) 49, komkommers (onder glas) 56, to maten (onder glas) 61, meloenen (onder glas) 59, shiitkool 66, bloemkool 67, vroege aardap pelen 67, tuinboonen 71, wortels 69, erwten 71, asperges 40, sla 59, aardbeien 74. It gld. bij verlies «3 van een vinger ZELFS VROUWEN KLAGEN. Wij leven in een diukkenden tijd. Zelfs vrouwen klagen somwijlen. Het is een feit, dat velen op een crisispnnt zijn aanbeland, waarop of hun gezondheid moet lijden of zij hun werk moeten opgeven. Duizeligheid en pijn in den rug zijn waarschuwingen van op komende nierkwalen. Laat uw werk dan een poos rusten gij hebt gebiedend rust, ontspanning en frissche lucht meer levenszonneschijn noodig. Overworking strijdt met onze levenseischen al te vaak is zij de oorzaak van nieraandoe- ningen bij vrouwen. Foster’s Rugpijn Nieren Pillen voldoen aan alle eischen. Zij herstellen de ongemakken en onrust, veroorzaakt door nierverschijnselen als urinaire kwalen, rugpijn, waterzuchtige zwel lingen, rheumatische pijnen en zenuwoverspan ning. Zelfs gevorderde nierstoornissen als nier zand, nier- en blaasontsteking, spit, rheuma- tiek, nierwaterzucht en ischias worden met succes bestreden door Foster’s Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken f 1 75 per doos. gld. bij verlies van <aen dsdrn, vv f 191.800 EXPLOITATIEBEGROTING. (Gerekend naar een rente van öj/J bij een 50-jarige annuïteit.) Annuïteit f 191.800.— a 5.9061 Rente van den grond f 9600.a 4 Belasting en assurantie 82 X f 15- Onderhoud 82 X f 30.— Administratiekosten 82 X f 5. f 15.812.— Gemiddelde huur per week dus f 15812.82 X 52 f 3.70. De bóuwpremie ad f 24.600.waarvan in de bouwbe- grooting sprake is, is reeds aangevraagd'. Nu-het voor het uitvoeren van het bovenbesproken bouw plan noodig is, den grond ter plaatse op te hoogen, kwam ’t ons gewenscht voor, deze ophooging niet te beperken tot den voor den bouw der woningen benoodigden grond, doch in aansluiting aan het reeds vroeger opgespoten gedeelte van het Sperkhem een grootere oppervlakte te doen ophoo- gen. Eenerzijds wordt daarmede bereikt, dat de kosten van ophooging naar verhouding geringer zullen zijn, (in het rapper, l van den gemeente-architect van 11 Juni 1923, no. 394, wordt een verlaging van f 1.50 tot f 1.35 per M3. genoemd) aan den anderen kant maakt de voortgaande bebouwing van het Sperkhem het noodig, dat weer nieuwe bouwterreinen in gereedheid worden gebracht. Een van de Gebrs. Krikke te Heerenveen ingekomen aanbieding betref fende deze ophooging van f 1.35 per M3. (in totaal moet 3Z.000 M’ opgehoogd worden) moet o. i. billijk worden geacht. Een teekening met kostenberekening en uitgewerkt rap port van den gemeente-architect van 11 Juni 1923, no. 394, betreffende deze ophooging em daarbij behoorenden straat- en rioolaanleg voegen wij hierbij. Wij vertrouwen, dat U zich kan vereenigen met ons voorstel om tot uitvoering van de verschillende werkzaam heden over te gaan. Op een enkele aangelegenheid moeten wij nog Uw aan dacht vestigen. Wij wezen er reeds op, dat thans nog 3 aanvragen betreffende den bouw van woningen door bouw- vereenigingen (St. Joseph, W.e.e.g.t.h. en Patrimonium) aanhangig zijn. Waar evenwel aan woningen van het type, als door deze vereenigingen verlangd, met het oog op de huren die daarvoor noodzakelijkerwijze zullen moeten wor den bedongen en ook omdat langzamerhand de particu liere bouwnijverheid daarin althans ten deele voorziet, niet de meeste behoefte bestaat en bovendien bij bouw van deze woningen van het rijk en de gemeente een bijdrage in het tekort op de exploitatie zou moeten worden gevorderd, meenen wij, dat voor inwilliging van de bedoelde aanvra gen, na den bouw van 82 woningen door de gemeente, geen termen meer bestaan. Wij maken hierbij nog melding van een aan het bestuur der vereeniging „St. Joseph” in een conferentie met ons college gedane toezegging, om van de te bouwen 82 woningen 30 aan dat bestuur in exploitatie te geven. U zal de billijkheid hiervan gevoelen, daar de vereeniging „St. Joseph” tot dusverre in tegenstelling met de vereenigingen en „Patrimonium” zelfs niet een deel van i haar oorspronkelijke plannen zag verwezenlijkt. 1 Omtrent de wijze, waarop en de voorwaarden, waaronder i deze woningen in exploitatie zullen worden gegeven, kan nader worden beslist. De Gezondheidscommissie, wier advies wij omtrent het plan tot woningbouw en tot straataanleg hebben ingeworo- ------ V erschpnï DINSDAGS ^VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Ssas‘4 Tdewoa Ne. 150 le. tot de uitvoering van het gedeelte van het straten plan enz. in het Sperkhem, aangegeven op de bij dit besluit behoorende gewaarmerkte teekening .gemerkt A.; 2e. onderhands aan te besteden aan Gebrs. Krikke te Heerenveen het opspuiten van het terrein, aangegeven op diezelfde teekening voor f 1.35 per M3. opgespoten zand en verder onder door Burgemeester en Wethouders te stellen voorwaarden; 3. Burgemeester en Wethouders te machtigen tot het in het openbaar aanbesteden van het aanleggen van straten met rioleering op het op te spuiten terrein volgens het plan, aangeduid' op de gewaarmerkte teekening, gemerkt A.; 4e. tot den bouw van 82 woningen op een terrein der t gemeente tusschen de 3e Woudstraat en de Van der Heij- buurt overeenkomstig de bij dit besluit behoorende gewaar- kan zijn; „nood breekt wet”; het economisch peil van de wordt in den laatsten tijd op niet onbevredigende wijze weer voorzien door de particuliere bouwnijverheid. Des te meer verheugend is dit, omdat juist de bouw door de ge meente van deze woningen rijk en gemeente op niet geringe kosten heeft gedreven en eventueel nog zoude drijven. Dit wordt U duidelijk, wanneer wij U onderstaand een over zicht geven van de geraamde tekorten op de exploitatie van de woningen, bedoeld in de thans nog aanhangige aanvragen der bouwvereenigingen „St. Joseph”, „Patrimo nium” en „W.e.e.g.t.h.” a. „St. Joseph” bij een gemiddelde huur per week van f 5.08 een jaarlijksch tekort van f 784.77; b. „W.e.e.g.t.h.” alsvoren f4.43 en f2072. c. „Patrimonium” alsvoren f 5.18 en f 804.82. Voor zooveel betreft de bijdragen in het tekort op de exploitatie van reeds gebouwde woningen, verwijzen wij U naar ons in den aanhef van dit voorstel bedoelde advies. Overweging van het vorenstaande bracht ons er toe, een plan te doen ontwerpen, voor den bouw van 82 woningen op een terrein der gemeente tusschen de 3e Woudstraat en de Van der Heijbuurt. Dit plan is hierbij overgelegd. Ten aanzien van de te bouwen woningen is de volgende bouw- en exploitatiebegrooting opgemaakt: BOUWBEGROOT1NG. 12000 M3. zandopspuiting a f 1.35 Bestrating Rioleering 82 woningen (inhoud 140 M3.) a f2200. Toezicht bij de uitvoering op het onderwerpelijke terrein worden gebouwd, zonder toestemming van den Gemeenteraad van Sneek, op ver beurte van eene boete van duizend gulden voor elk gebouw of getimmerte”. 2e. door de gemeente wordt tusschen het te koopen perceel en den Leeuwarderweg een nieuwen dam gelegd; 3e. aan den heer Halbertsma en zijn rechtverkrijgenden wordt verleend het recht van overgang en kruipad over het te koopen perceel van en naar het schiphuis, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie D, no. 788. 4e. het straatje, thans naar het onder 3 bedoelde schip huis loopende. wordt door de gemeente verlegd en zoo noodig verlengd, zoo, dat het loopt van het schiphuis naar den onder 2 bedoelden dam; 5e. het stek om het onder 3 genoemde kadastrale perceel komt bij de gemeente in onderhoud. Zoolang het perceel Sectie D, no. 787, niet als bouwterrein wordt geëxploi teerd, kan worden volstaan met een stek als het thans aanwezige. Bij exploitatie als bouwterrein kan de ver- kooper vorderen dat een stek wordt gemaakt ter hoogte van 1.80 M. van staande latten met tusschenruimte, dat een behoorlijke afsluiting biedt. Aan deze vordering moet dan door de koopster binnen twee maanden worden vol daan; 6e. aanvaarding en betaling vinden plaats 1 November 1923; 7e. grond- en waterschapslasten zijn tot 1 Januari 1924 voor rekening van den verkooper; 8e. alle kosten op den aankoop vallende zijn voor reke ning der gemeente. Wij stellen U voor het perceel voor den bedongen prijs en onder de bovenomschreven voorwaarden en bedingen Onze pogingen om ook den eigendom van het schiphuis, „W.e.e.g.t.h.” ia a.8. Dinsdag 3 Jnli in ’t Hotel SCHRAM te 8shk te spreken en te ont bieden voor de levering van B RI L L E N van 9 tot 3 uur. gid. ingeval van over- gld. bf| verlies wsn lijden tónnen 86 d. sv" één hand, voet eng «v

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1