VS. Pepermunt WesterhoP Voor een Kleintje Koffie wordt U aanbevolen Preanger faweSneeterloiiraiit Brandenburgh, Boschma Co ■Ssses Telefax 150 Gelooft U me nou! RECLAMEKOLOM. Kijk BUITENLAND No. 80 Zaterdag 7 Juli 23. - annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL Olliciiil Orgaan der Gimamti Snul HIEÜWSTUDIMSER. Nooit waren onze RESTANTEN SIGAREN 7ÓÓ aiimuntend TROMP. 38» Jaargaag Woensdag II Juli 1033. ■o. 81 te SotelsHlam sijn ons» Abonné’s Tersekeid tegen ongainkken sw? Direct daarop heeft Frankrijk ook aan- Concordia 1 Zondag a.s. den strijd aanbinden OFFICIEEL GEDEELTE. Js thane. J. c. O- Etalage bij is verreweg de lekkerste in smaak en geur. OVERAL TE VERKRIJGEN. in de openbare straat bij de autogarage en werkplaats in het perceel aan de Parkstraat no. 16, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, .10. 2929. SNEEK, 6 Juli 1923. Per pakje t/2 pond 55 cents. Los per ons 22 cents. de SIGARETTEN TROMP. Onze vroegere stadgenoote mej. Fr. Veen is te Utrecht geslaagd voor het apothekers-exa- men. Gysbert Japiks herdacht. Zaterdag was het honderd jaar geleden, dat in de St. Martinikerk te Bolsward het borstbeeld werd onthuld van Gysbert Japiks, op de plaats waar zijn stoffelijk overschot sinds 1666 rust. Het Seiskip for Fryske Tael en Skriftenken- nisse had voor dezen dag een algemeene ver- crnriprincr Banr. Tat nlaafdP uitoTcrhrpvpn Tweede voegsel De Hooioogst. Een veehouder onder behoor van deze stad kreeg vorig jaar van 10 pndm. land 11 weiden hooi, deze zomer oogstte hij van een bijliggend perceel groot 12 pndm. 4U weiden. Dat typeert de hooioogst van 1923. De kwaliteit hooi wordt over 't algemeen zeer geroemd. Veroordeeiing van principieele dienstweigeraars. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaken tegen acht principieele dienstweigeraars. Twee hunner, die reeds vier maanden gevangenisstraf wegens dienstweige ring hadden ondergaan,werden nu veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, met ontslag uit den militairen dienst zonder ontzegging van het recht om bij de gewapende macht te dienen. De overige zes kregen ieder tien maanden gevangenisstraf, met ontslag zonder ontzetting. De verkiezing van de leden der Eerste kamer. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de Staten bericht, dat de verkie zing van de leden van de Eerste Kamer zal plaats hebben op 24 of 27 Juli. De candi- daatstelling geschiedt a.s. Dinsdag, 10 Juli. Ter tegemoetkoming. Het gemeentebestuur van Dinteloord heeft besloten, voor elk kind, dat meer dan 4 K.M. van de school verwijderd woont, ter tege moetkoming voor extra-schoeisel f20.te geven. Besmettelijke veeziekten. Gedurende de maand Juni zijn in de pro vincie Friesland de volgende besmettelijke vee ziekten geconstateerd: schurft bij 10 schapen van twee veehouders in de gemeenten Acht- karspelen en Franekeradeel; miltvuur bij één beest van een veehouder in de gemeente Oost- stellingwerf. Engeland en Frankrijk. Er heerscht een geprikkelde stemming tusschen Engeland en Frankrijk, welke tot alles kan leiden. Beide landen hebben on getwijfeld schuld, omdat zij beide meer naar hun eigen belangen kijken dan naar de be langen van hun bondgenoot. Engeland, dat met zijn werkloozen zit, wil Duitschland maar liefst zoo spoedig mogelijk hersteld zien, Frankrijk dat reeds 111 milliard francs betaalde voor het herstel van zijn verwoeste gebied wil natuurlijk dat en nog heel wat meer van Duitschland terug hebben en bovendien beveiligd zijn voor de Duitsche weerwraak, ’n Tegenstelling van belangen die moeilijk te overkomen schijnt. Deze tegenstelling van belangen heeft natuurlijk beide landen ook de mogelijkheid onder de oogen doen zien, dat zij op den duur wel eens vijanden zouden kunnen worden, en zij hebben daarom hun wapenrusting eens nagegaan. Engeland bleek heelemaal achter op met zijn luchtbewapening, waaraan juist de Fransche militairen zoo geweldig groote beteekenis hechten; de Franschen hebben de wensch van hun generale staf volgend dan ook gezorgd voor een aantal vlieg tuigen dat hen in de lucht de sterkste mo gendheid ter wereld maakt. De Engelschen willen nu trachten de achterstand in te halen en in het parlement zijn wetten inge diend voor een groote vermeerdering van liet aantal vliegtuigen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK brengen ter openbare kennis dat door hen afwijzend is beschikt op het verzoek van de firma G. N. BOUMA en ZONEN, aldaar, om vergunning tot het oprichten van een be waarplaats voor ruwe petroleum bij het gebouw staande aan de IJlsterkade, no. 44, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 1685. SNEEK, 6 Juli 1923. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend dat zij bij besluit van 3 Juli 1923, no. 2, aan F. OZINGA, aldaar, vergunning hebben verleend tot het oprichten van een1 benzinebewaarplaats met aftapinrichting daarvoor onaangenaamheden te trotseeren. Zijn familie is dankbaar dezen man, wien 10 jaar en meer het zwaard van Damocles reeds boven het hoofd hing, zoolang te hebben mogen bezitten. Daarna sprak nog een neef een woord van troost tot de zoons, waarna het stoffelijk over schot met de gebruikelijke plechtigheden ter aprde werd besteld. Een zoon van den over ledene dankte voor de betoonde deelneming. ST. NICOLAASGA. „Een ei is een ei”, zegt men wel eens, maar toch kan er n aardig verschil bestaan. Zoo toonde dezer dagen de heer K. An dringa alhier ons een ei van 140 gram, dus zeven in een K. G., het had een omtrek van 18 c.M., over de punten gemeten 21, dus een meer ronde dan spitse vorm. Mocht de eigenaar van de kippetjes, die zulke voordeelige eitjes leveren, tot verkoop over gaan, dan zal dat zeker per gewicht en niet per snees geschieden, of hij zal zijn prijs er naar moeten regelen. Voetbal. De competitie-wedstrijden voor de C-afdeeling loopen ten einde. Nog enkele wedstrijden moe ten voor de le klas plaats hebben, terwijl voor de reserven nog een 5-tal ontmoetingen op hef programma staan. Wie in de 2e klas C-afdee ling kampioen zal worden, valt nog niet te zeg gen. Sneek III heeft af te wachten hoe S. V. Q. II het zal maken met haar nog te spelen wed strijden tegen F. C. A. II van Bolsward. Weten de S. V. G.ers beiden te winnen, dan zijn ze kampioen, terwijl een nederlaag Sneek III de eeretitel bezorgt. In ieder geval blijft het kam pioenschap dezer afdeeling in onze plaats. Voor Zondag a.s. worden aangekondigd de wedstrijden: Stanfries IIBolsward II. S. V. G. II—F. C. A. II. Korfbal. Voor de Noordelijke 2e klas N. K. B. moet Electrischa LICHT - KRACHT TELEPHOQK - BELLEN IHSTALLA1IES en alle fooihmende Reparaties worden prima uitgevoerd door de SNEEKER ELECTRO INDUSTRIE KOOPMANSGRACHï 5 SNEEK Speciaalzaak voor de ELECTRO-TECHNIEK In de Doopsgezinde kerk alhier werd Zon dagmorgen jl. het doof den heer Timmenga ge- Klasse II. Open kiel- en middenzwaardjachten, lengte tot en met 7.1Ü AL, prijs Carmen, van gebr. Geveke te Leeuwarden; premie Kemphaan, van J. N. Mulder te Grouw; cadeau Eider, van H. Ibelings te Groningen. Ingeschreven 9. Klasse 111. Friesche jachten, lengte tot en met 7 M., prijs Hou Moed! van mr. N. M. Lebret te Oosterbeek; premie Tjibbe Geerts, van W. A. v. d. Meulen te Bergum. Ingeschreven 2. Klasse IV. Schouwen, lengte 6 M., wijdte 1.80 M. en daar beneden, prijs Polleschouw, van Postma te Grouw; premie R. Wester te Grouw. Ingeschreven 6. Klasse V. Schouwen, 'lengte 4.75 M., breedte tot en met 1.42 M., prijs Sylnocht, van gebr. Leemburg te Leeuwarden; premie Henny, van D. Volkers te Sneek; cadeau Reidhin 111, van A. S. v. d. Veer te Grouw. Ingeschreven 7. Klasse VI. Jollen en sloepen, niet langer dan 5 M., prijs Waldfamke, van gebr. Geveke te Leeuwarden. Ingeschreven 5. klasse VIL Invitatie klasse, prijs 1’11 Try, van G. G. Fenenga te Leeuwarden; premie Magnus II, van firma L. Scheepstra te Leeuwarden; cadeau Hendrina, van M. C. Fritzlin te Leeu warden. Ingeschreven 5. Klasse VUL Gemengde klasse, scheepjes kor ter dan 4.75 M., prijs Rust na Onrust, van A. Nicolai te Schuilenburg; premie Marie van A. van Dijk te Hommerts. Ingeschreven^. Klasse IX. Visschersbooten, prijs Marman, van A. v. d. Meer te Suameer; premie Waterheld, van D. Brouwer te Drogeham. Ingeschreven 3. Klasse X. Beurt- en vrachtschepen, prijs De Jonge Jan, van S. Sijtema te Oostermeer; premie A. Boersma te Twijzel. De prijzen voor alle klassen bestonden in me dailles, behalve van die der visschersbooten en beurt- en vrachtschepen. Die van de visschers booten waren luxe-voorwerpen, dit van de beurt- en vrachtschepen f 30, f 15 en f 5. De prijs van klasse IV (zilveren wisselbeker, aangeboden door V. V. V. te Bergum) was het vorig jaar gewonnen door S. S. de Jong te Terhorne. Be zitter wordt hij, die dezen beker drie keer ach tereen of vijf keer in het geheel wint. De prijs van klasse V (zilveren wisselbeker, aangeboden door den heer E. J. Rienks te Bergum), was in 1921 en 1922 gewonnen door A. S. v. d. Veer te Grouw. De condities van behoud zijn dezelfde. De zilveren lauwerkrans voor klasse II, aan geboden door V. V. V. te Bergum, moet twee keer achtereen of drie keer in het geheel gewon nen worden. L. C. Verechgnt DINBDAG0 en VRIJDAGSAVONDS Uitgavsrs Abonnementpar jaar i 2.50 fr. f coai f 3.60.. Buitenland f 8.allee bij vooruitbetaling. Loses Noa. 5 et. Advertenties: 10ct.p.regel. Inge- zondes Mededelingen dubbel tarief, bg Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunneu Ingezonden wor. den op den dag der uitgifte, tot 10 uur. strijd in optima forma. Om bij dergelijke verhoudingen nog aan de mogelijkheid van overeenstemming tusschen Frankrijk en En geland te gelooven, lijkt ons ietwat naief en men zal er niet verbaasd over moeten zijn wanneer straks Engeland zijn eigen weg gaat inzake de schadeloosstellingskwestie, hetgeen het echter niet kan zonder een zoo verbitterde stemming in Frankrijk te wek ken, dat een toestand zou ontstaan die aan de laatste jaren voor 1914 zou herinneren. De groote bladen in beide landen zien dat dan ook wel in, en uit de bewoordingen waarmee zij deze uiterst teere kwesties be handelen blijkt wel dat zij heel bang zijn voor de consekwenties waartoe de politiek van beide landen moet leiden, en waarbij ook werkelijk geen andere oplossing mo gelijk schijnt dan een steeds verder uit el kaar drijven van deze landen. tillende credieten voor de luchtmacht aan- tegen het sterke „S. I. M.”-twaalftal van Nieu- genomen. Dat is dus de bewapeningswed- webrug. Concordia II gaat voor de le klas F. K. B- competitie op bezoek bij Friso II te Leeuwarden. stuurt mij.” Maar hij werd gesnapt, kreeg een duchtig pak slaag en uit was het met de bloeiende zaak. Met zijn achtste jaar kreeg Mac van zijn vader een grijze pet en groote laarzen, die Fred vroeger gedragen had en die hem zoo groot waren, dat hij ze mei één zwaai van zijn been in den anderen hoek van de kamer kon slingeren. Vader nam hem aan de hand en bracht hem naar Uncle Tom. Deze dag maakte een onuitwischbaren indruk op Mac. Nu nog herinnert hij zich heel goed, hoe hij angstig en opgewonden aan de hand van zijn vader over het woelige mijnveld ging. Uncle Tom was in volle werking. De lucht trilde door het schreeuwen en fluiten, wagentjes suisden door de lucht, spoorwagens rolden af en aan, alles was in beweging. Hoog boven in de lucht bromde het groote wiel van het ophaalwerktuig, dat Mac reeds jarenlang van uit de verte had gezien. Achter de cokes-ovens sloegen vlammen en rook wolken omhoog, roet en kolenstof dwarrelde naar beneden, het bromde en siste in de wijde buizen, watervallen stortten uit de koelinrichtingen en pik zwarte rookwolken stegen onophoudelijk uit de dikke, hooge fabriekspijp op. Hoe meer zij de roetzwarte gebouwen met de ge broken vensterruiten naderden, hoe harder en wilder Wel feest. Vlieland zal wel feest vieren. *t Bericht, dat vanwege de verstoordheid der Vlielan- ders over een zekere achteruitzetting van T eiland, besloten zou zijn om niet aan de ju bileumfestiviteiten mee te doen, was onjuist. Op 6 en 7 September zal Vlieland in vlag- gentooi en feesttenue zijn. KORT GEMENGD NIEUWS. Donderdagavond wilde de 13-jarige H. B., het zoontje van den schipper van de „Mijn Verlangen V”, liggende aan de Maas- kade O. Z. te Rotterdam, uitgezonden om aan den wal boodschappen te gaan doen, van het schip af in de achter het schip lig gende roeiboot springen. De jongen sprong mis en werd onmiddellijk door den sterken stroom onder het schip gedreven. Na ruim drie kwartier dreggen heeft de schipper van de Carolina den jongen opgevischt. Dokter Versteeg kon slechts den dood vaststellen. Het parket te Almelo heeft, naar het Hdbl. meldt, te Borne een onderzoek in- steld inzake de ontvreemding van f 1100 ten postkantore te Borne. Naar aanleiding daar van werd een woonwagenbewoner (foto graaf) aangehouden en naar het huis van arrest te Almelo overgebracht. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 >/2 en 12J/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd: schudmachine, scheermes. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven: gereedschaps- koker, S. Voerman, Franekervaart 2; kinder- beursje met inhoud, Slotboom, Rozenstraat 23; zilveren broche, J. Eldring, Singel 52; pet, D. Oppenhuizen, W. Noorderhorne 4; tabakspijp, S. Huitinga, 2e Steenklipstraat 27. Altijd verschenen de menschen in troepen in de straten, waarvan alle huizen zwart aangeslagen wa ren, zij kwamen in troepen, gingen in troepen, waren altijd zwart en hadden zelfs Zondags kolenstof in de oogen. In al hun gesprekken keerde steeds het zelfde woord terug: Uncle Tom. Zijn vader en Fred, zijn broer, werkten in Uncle Tom zooals iedereen in de buurt. De straat, waar Mac opgroeide, was bijna altijd met een glimmende, zwarte modder bedekt. Daarlangs stroomde een on diepe beek. De weinige grassprietjes, die aan haar oever groeiden, waren niet groen maar zwart, de beek zelf was vuil en meestal dreven er bontkleurige olievlekken op. Direct achter de beek stonden lange rijen cokes-ovens en daarachter verrezen de zwarte ijzeren en houten stellages, waarop onophoudelijk kleine wagentjes heen en weer reden. De kleine Mac voelde zich echter het meeste aaangetrokken tot een groot wiel. Dit wiel stond soms een oogenblik stil en begon dan weer te „snorren”, het draaide zoo snel dat men de spaken niet meer kon zien. Plotse ling zag men dan de spaken weer, het wiel hoog in de lucht draaide langzamer, het wiel stond stil! En daarna begon het weer opnieuw te snorren. In zijn vijfde levensjaar werd Mac door Fred en de andere paardejongens ingewijd in het geheim, toegeschoten arbeider kwam te laat. Een paar uur later werd het lijk opgehaald. GAUW. Donderdag werd de nieuwe school voor Chr. Volksonderwijs alhier in gebruik ge nomen. Door ds. Van Eijck van Heslinga werd in de Herv. kerk een rede uitgesproken. Daarna ging men met de kinderen naar de nieuwe school. Hier nam de heer Groeneveld afscheid van de kinderen en werd de heer Faber geïn stalleerd. Het nieuwe gebouw werd algemeen geroemd. Het doet den architect den heer Reinalda van Leeuwarden dan ook alle eer aan. ’s Avonds had er nog een gezellig samenzijn plaats. L. C. Provinciale Staten van Friesland. Ged. Staten stellen aan de Staten voor, te brengen ten laste van de provinciale begrooting van uitgaven voor 1923 een bedrag van f 208.000 Kaatsen. Internationale Kaatspartij te Alkmaar. Op 15 Juli wordt te Alkmaar een sportdag ge organiseerd waarbij men ook het kaatsspel zal demonstreeren. Voor deze gelegenheid zijn een Belgisch partuur uit Brussel en drie Friesche parturen uitgenoodigd. De Friesche parturen zijn als volgt gefor meerd: A. Rienstra, Sneek, J. Bosma, Beetgum en J. P. Dijkstra, Menaldum. J. Vlietstra, A. Smidts en R. Werkhoven, allen te Franeker. Ids Roukema, Harlingen, M. Miedema, Frane ker en KL de Jager, Harlingen. Bij de groote kaatspartij te Holwerd heeft het partuur A. Rienstra, Sneek, Joh. Bosma te Beet gum en R. Yetsinga te Arum de eerste prijs be haald 3 zilveren distinctiefs en f 90.Rienstra kreeg bovendien de koningsprijs (zilveren wan- delbal), eerekruis voor den besten uitslag en de 1 publieksprijs: een gouden medaille. Deze eere- prijzen zijn geëxposeerd in de etalage van fa. Bloemhof. LEMMER, 5 Juli. Door het Dagelijksch be stuur onzer gemeente en dat van de Lemster- sluis, is een boottocht gemaakt naar Enkhuizen en Urk, in verband met het plaatsen van een electrische misthoorn op de haven alhier, om de misthoorns van beide plaatsen te bezien en naar de resultaten van de klank, een onderzoek in te stellen. Het is deze commissie bij dit onderzoek ge bleken, dat de resultaten van de klank van beide misthoorns vrijwel dezelfde waren. Die van Enk- huizen kon men op 29 minuten afstand stoomens in zee van die haven nog hooren. 15ÊERSUM. Benoemd tot kantoorhouder bij den post- en telegraafdienst te Vrouwenparochie, te rekenen van 1 Juli jl. af, de besteller bij den post- en telegraafdienst M. Schaafsma alhier. BERGUM, 4 Juli. In tegenstelling met de laat ste twee zeilwedstrijden op het Bergumermeer, trof de hardzeilpartij van vandaag buitengewoon prachtig weer. Voor echte zeilers en liefhebbers van watersport ware een beetje meer wind wel kom geweest; in het laatst werd het wel wat al te stil; doch de talrijke menigte, die gekomen was, om eens een namiddag op het water te zijn, kon van dat uitstapje volkomen genieten. Uitslag: Klasse I, overdekte kiel- en midden- zwaardjachten, lengte tot en met 9.75 M., prijs Anna, van F. vd. Meer te Sneek; premie Helena, van K. Vrolijk te Sneek. Ingeschreven 4. TC gld. bij verlies «v ««n een vinger Na de gebruikelijke gebeden schetste de heer Mendels uit Leeuwarden den heer Kuyt als een 1 man van wie leiding uitging; treurt het Joodsche i volk in deze dagen om gebeurtenissen die dit 1 volk in het verleden troffen, voor de Joodsche gemeente te dezer stede zijn het dus thans dub- bele treurdagen nu haar een leider als de heer Kuyt ontviel. Spr. noemde den overledene een voortreffelijk vader en echtgenoot en een man die het Jodendom met al de vezelen van zijn ziel aanhing. Hij was ’n man die nooit schroom de op te treden, die soms als het moest een scherp woord durfde spreken, maar nimmer met het doel te kwetsen. Slechts door zijn dadèn te volgen kan men hem die heenging op waardige wijze eeren. Rust zacht, zegt Spr. ten slotte, Uw ziel zal opgenomen worden in den bundel der levenden, onder de vleugelen der Goddelijke Majesteit. I De heer Mendelson sprak namens den voor- I zitter van den Kerkeraad, die door ziekte ver- I hindwrrl unac InxünAn rlanV ie flp nropipanto rlp^pn Volgons voorwaarden overeengekomen mat de Hsilandeohe bij ievaas- TAÜ e» SafafaSam riin otusa Abonaé’s versekeid tettsa cngrisikken ras *VVV janga invaliditeit. durend onderweg russcnen- riaiiKujK, mgaauu, Duitschland, Portugal, Italië en dë Azoren en tus schen Amerika en de Bermuda’s, om materialen en werkkrachten naar de bouwterreinen te vervoeren. Vier stoomschepen van het Syndicaat met de knapste geleerden (meest Duitschers en Franschen) aan boord, dreven op den Oceaan, om de maten en peilingen van de, naar bekende oceanografische metingen geprojecteerde tunnelkromme, over een breedte van dertig zeemijlen te controleeren en na te rekenen. Alle stations, bouwterreinen, en industriecentra, zelfs alle schepen waren in voortdurende telegraphi- sche gemeenschap met het gebouw van het tunnel- syndicaat, hoek Broadway-Wallstreet, van waaruit alle draden in één hand samenliepen, in Allan’s hand. In eenige weken van ingespannen werken had Allan de groote machine op gang gebracht. Zijn werk omvatte langzamerhand de geheele wereld. Zijn naam, kort geleden nog totaal onbekend, schit terde nu als een meteoor over de menschen. Duizenden dagbladen vermeldden al zijn doen en laten en na eenigen tijd whs er geen courantenlezer meer op de wereld, die Allan’s levensgeschiedenis niet van a tot z kende. Deze was ook volstrekt niet alledaagsch. Van zijn tiende tot zijn dertiende jaar behoorde Allan tot die „De liftkooi gaat naar de 6de verdieping”, legde vader uit. „Zij valt sneller dan een steen, zij wordt getrokken! Josiah werkt met achttienhonderd paar denkracht.” Mac’s hoofd duizelde. Langs een witte stang vóór de trommel gingen pijlen op en neer en als die pijlen valk bij elkaar waren, bewoog Josiah weer een hefboom, de suizen de trommel ging langzamer en stond stil. Mac had nog nooit iets gezien, dat zoo’n gewel digen indruk op hem maakte als dit ophaalwerktuig. „Thanks, Josiah!” zeide vader, maar JoU.’h ver roerde zich niet. Zij liepen om het machinegebouw heen en klom men een smalle ijzeren trap op, waarop Mac met zijn groote laarzen slechts moeilijk vooruit kon komen. Zij klommen in de richting van het schelle, gld. ingeval v&n over- gld. bij verlies van gld. bij verlies Cfl gld. bij verlies van lilden binnen 80 d. Iv V één hand, voat e! sag v vaa een daim. v V aen wijsvinger. T Z-Vg^VllUV. I I I i e en naar NIEUWE SHEERER COURANT V UUV1 van iduiiCKöiiuiiuu, nci icgcnuc iucl en sumo öivrrvt ’s nachts de heele hemel in lichtelaaie. L. C. r»nM—te van 1 lanuari 1023 af wiMcxcxovi avvr rvidL in uc ^luuic, nciic, nier tegeis bevloerde zaal. De man, dien zijn vader Josiah noemde, zat met den rug naar hen toe in een mak kelijken stoel, hield zijn handen op blanke hef- boomen en staarde onbeweeglijk op een reusachtige trommel achter in de zaal. Daar klonk een klok- signaal. Josiah bewoog een hefboom en de groote machines links en rechts begonnen hun zuiger- stangen te bewegen. De trommel, die Mac wel zoo hoog als een huis leek, liep hoe langer hoe sneller en om haar heen suisde een armdikke kabel.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1