HOTEL - CAFE - RESTAURANT vanaf f 3.80 1 l I TE STRAKE LIJFROKKEN met smalle schouderbandjes fijne dunne katoen DE TUNNEL FJLBAKKER annex Brandenburgh, Boschma Co RICLAMEKOLOM NIEUWoTUOINBEH. I SHEERER COURANT m WYMBRITSERADEEL OlliciBil Orgaan dar Semsenti Snaak FRIESCH-BRONINGSCH E HVPOTHEEKBAHK JaarflMfl Zaterdag 14 Juli I8£3. No. 82 I UITZEND SN VAN DINERS. DINEEREN PER ABONNEMENT. TELER 275. A. O.»g.; J. der Wei,, «- «S. Beleefd aanbevelend. man, Plattelanders: SNEEK, 12 Juli 1923. L. C. drogistzaken burg, Amsterdam, 7. jhr. H. 19) r I i Wordt vervolgd. RECLAMEBILJETTEN BRANDENBURGH, BOSCHMA Co., Sneek S. D. A. P.: 1. H. Polak, Laren, 2. W. C. B. PothuisSmit, Amsterdam, 3. F. M. Wibaut, RESERVES Hypotheken Pandbrieven i i t 4 NIEUWE STOKER COURANT De hitte. Aan een mededeeling van het Kon. Ned. Me teorologisch Instituut, dd. 11 Juni, ontleenen wij het volgende: Ofschoon de hooge maximumtemperaturen van de laatste dagen bijna overal hier te lande nog beneden de hoogste van 1911 blijven, be ginnen zij deze toch te naderen. Terwijl te Delft in 1911 tien dagen lang (van 25 Juli tot 3 Augustus) de maximumtemperatuur boven 25 graden Celsius bleef en vier dagen achtereen boven 30 graden (30.7, 35.6, 32.1, 30.0), telt de reeks tot dusver slechts 7 dagen, waarbij (5 tot 11 Juli) tweemaal twee dagen Abonnementper ja*r f 2.50 fr p. poot f 3.60. Buitenland f 8.alle, bij vooruitbetaling. Lome Nos. 5 et. Advertenti&n10 et. p. regel. Inge- ronden Mededeellngen dubbel tarief, bjj Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ngeronden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur. leum-postzegels uitgegeven. Art. 2. De jubileum-postzegels zijn, zoolang de voorraad strekt, nevens de gewone postzegels verkrijgbaar in de waarden van 2, 5, 7'/2, 10, 20, 25, 35 en 50 cent en van 1, 2 >/2 en 5 gulden. De jubileum-postzegels van 2, 7J4, 10, 20, 25, 35 en 50 cent dragen Onze beeltenis, die van 5 cent en van 1, 2>/2 en 5 gulden vertoonen een tronende figuur met scepter en Rijksappel. Op de jubileum-postzegels zijn de bepalingen van toepassing, welke gelden voor de gewone postzegels”. Volaena voorwaarden overeengekomen met de Hwllnndsoha Algesnwsna Werae- kvrlBflS-Bank t» rijn oase Abonné’s verankerd tegen ongelakker, voor VVV ting, waarvan alle soutanes het slachtoffer wer den. Genham, de voornaamste belhamel, welke o. a. zijn kameraden met den dood bedreigde, zoo zij hem zouden verraden, heeft al een langen „staat van dienst”. Tot zijn heldendaden behooren behalve acht pogingen tot brandstichting in kerken, diefstal len, beroovingen, inbraken enz. Katikeroverbrenging door huisdieren? Prof. Vincent heeft in de jongste vergadering van de Fransche akademie van geneeskunde een mededeeling van dr. Bazin ingediend over be trekkingen tusschen kanker bij menschen en dieren. Bazin nam twintig vlooien van een teef, die aan kanker aan de tepels was gestorven, en zette die in de vacht van twee honden van elf en twaalf jaar. Een jaar later stierf een van de honden aan kanker van den endeldarm. Bazin heeft in zgn. kankerhuizen de kwaal waargenomen bij menschen, die in voortdurende aanraking waren met honden en katten die kwaadaardige gezwellen hadden. Aan den ande ren kant kreeg de teef van een lijdster aan borst kanker een woekering aan de tepels. In een klein gehucht van het departement Orne, dat maar 28 bewoners telt, zijn in 18 jaar tijds, acht menschen aan kanker bezweken. Het geheele aantal sterfgevallen in die 18 jaar be droeg slechts 12. Dr. Bazin heeft De Eerste Kamerverkiezing. De lijsten, welke bij den Commissaris der Koningin in Noord-Holland zijn ingediend, zien er als volgt uit: Chr.-Hist. Unie: 1. mr. H. Verkouteren (aftr.), 2. dr. J. K. van Aalst, 3. Jan ter Haar, 4. A. R. Ophorst, allen Amsterdam,- 5 jhr. mr. D. E. van Lennep, Heemstede, 6. L. M. de Jong-Schouwen- mr. P. Teding van 5°/0 Pandbrieven (met 4% uitloting per jaar) a 99°/0. 5% Pandbrieven (mat 2% uitloting per jaar) 981/2% M. de R. In Uw no. van jl. Dinsdag las ik een ingez. schrijven van iemand, die zich beklaagt, dat, wanneer een brug is afgedraaid geweest, auto’s, tegelijk met het publiek, zich op den brug be geven. Inzender meent, dat dit bij Pol.verord. verboden is. Daarin heeft hij gelijk, zoo iets mag nergens. Maar heeft de geachte inzender wel eens opgelet waarom dat plaats heeft. Over al waar deze verkeersregel is ingevoerd, zijn tegelijk ook andere in werking gesteld. En wel deze, dat ieder auto of wagen, die eerst aan komt en voor een geopende brug moet wach ten, straks ook eerst, na het publiek, over de brug gaat. Is dat hier ook zoo? Heeft U wel eens opgelet, wanneer een wagen of auto voor een geopende brug moet wachten en de koet sier of auto-bestuurder zoo beleefd is niet geheel voor de afsluitketting of -boom te gaan staan, doch flink ruimte voor het publiek laat, dat dan later aankomende menschen met handkarren of kruiwagens netjes voor hem gaan staan om straks, wanneer de brug gesloten is, zoo spoedig mogelijk daarover te scharrelen. En de wagen of auto, die weleerstwas, zal zoo doende het laatst aan de beurt zijn. Dit zal onwil lekeurig den wagenbestuurder baloorig maken, waarom ook hij begint op te rijden. Ik denk, dat de inzender niet anders zou doen. De politie kan niet altijd bij een geopende brug wezen, maar laat het publiek zelf mede werken om de verkeersregels goed na te komen, die het laatst aankomt heeft niet het recht op de eerste plaats te gaan. U dankend voor de plaatsing, DOOR BERNARD KELLERMANN. (Plaatsing met toestemming der uitgevers Gebrs. Cohen, Amsterdam.) Vertaling door F. Goossens, w. i. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal f 3.250 000. - 1.888020.73 ruim - 43.500.000. ruim -43.000.00). naar de diepte. Ofschoon men hem spoedig uit het water had gehaald en door een genees heer kunstmatige ademhaling werd toegepast, mocht het niet gelukken de levensgeesten op te wekken. Het jongentje werd gered. Een droevig ongeval had te Zwaagwesteinde plaats. De jonge zeeman G. M., voor korten tijd getrouwd, kwam Maandag van een buitenland- sche reis terug. Spoedig na zijn thuiskomst wilde hij in De Zwemmer zich verfrisschen. Kort nadat hij zich te water begeven had, zonk hij naar de diepte en verdronk. Na slechts een paar uren van blij wederzien was de vreugd in de diepste smart verkeerd. Brandstichting in vier kerken. Eindelijk is de Londensche politie er in ge slaagd, de schuldigen te ontdekken van vele pogingen tot brandstichting in Londensche ker ken. Het zijn jongens van 13 tot 15 jaar. Zij klommen ’s nachts over een schutting, sloegen een venster stuk en drongen zoo in de kerken binnen, waar ze naar believen huis hielden. In de St. Jude’s Church, waar voor 4000 pond schade aangericht werd, braken ze een kast open, haalden er communie-kleederen uit en staken die in brand. In de consistoriekamer pleegden zij een tweede poging tot brandstich- deksel”, in het gesteente ingehakte korte palen, die er plotseling uit konden schieten om je aan den muur vast te nagelen. Hij kende de luchtverversching pre cies, deuren, die de sterkste mensch niet zou kunnen openen, voordat hij de daartegen drukkende lucht door een kleine schuif in de deur had laten uitstroo- men dan stond er een ijzige stormwind. Ook wa ren er galerijen met bedompte, warme lucht, waarin iemand dadelijk het zweet langs het gezicht gutste. Wel honderdmaal per dag doorkruiste hij afwisse lend deze ijskoude en deze smoorwarme galerijen, net als duizenden paardenjongens het nog steeds doen. Was zijn werktijd om, dan ging hij met zijn kame raden in de omhoogschietende, rammelende kooi naar boven, naar boven en weer naar beneden, het even gewoon vindend als een klerk, die de lift neemt om in zijn kantoor en van zijn kantoor weer op straat te komen. Daar beneden op de 8ste verdieping maakte Mac kennis met Napoleon Bonaparte, afgekort tot Boney, zoo heette de schimmel. Boney had jaren lang be neden in het duister geleefd en was half blind. Zijn rug was doorgezakt en zijn kop hing bijna op den grond door het eeuwige bukken in de lage galerijen. Boney had in de poelen tusschen het smalle spoor zijn hoeven platgetrapt tót zij op koeken leken. Hij had zijn besten tijd gehad en zijn haar was aan ’t uitvallen. Om zijn oogen en om zijn neusgaten had hij vleeschroode kringen, die hem geen prettig uiter lijk gaven. Verder maakte Boney het uitstekend en was dik, vet en flegmatisch geworden. Hij liep al tijd in denzelfden stap, zijn hersens hadden zich naar dezen stap geregeld en nu kon hij niet anders meer. Mac kon met den roskam (die zoo dadelijk ter sprake zal komen) voor hem heen en weer dansen Boney liep niet harder. Mac kon hem slaan dan deed Boney, die oude huichelaar, alsof hij vurig werd, toonde zijn goeden wil, knikte sneller met zijn kop op en neer, trapte krachtiger in de modder maar harder loopen deed hij niet. Mac behandelde hem niet bijzonder zacht. Als hij Boney op zij wilde hebben, dan stompte hij hem met zijn elleboog in zijn buik, anders deed Boney het niet, want ofschoon hij heel goed zag dat hij plaats moest maken en zijn ooren spitste, liet hij het toch eerst tot een paar porren in zijn ribben komen Als Boney insliep, wat dikwijls gebeurde, dan sloeg Mac hem Verschget DINSDAGS es VRIJDAGSAVONDS üstjpsirm SüBfiR -~ Tolefoc? No 150 De ijzeren hekken rammelden, het kloksignaal klonk en de liftkooi vloog omlaag. Eerst langzaam, dan razend snel, zóó snel, dat Mac geloofde, dat de bodem waarop hij zat, doorbrak. Het werd hem een oogenblik zwart voor de oogen en zijn maag werd als het ware samengeknepen maar dadelijk had hij zich weer hersteld. Met een helsch lawaai suisde de ijzeren kooi achthonderd meter naar omlaag. Zij bonsde tegen de ijzeren leid-balken zoodat alles kraakte en knarste, alsof de boe! in stukken zou springen. Water plaste op hen neer en de drijfnatte, zwarte planken van de schachtbetimmering vlogen bij het schijnsel van hun mijnlampen langs de open liftdeur naar boven. Toch had Mac altijd begrepen dat het zoo, en niet anders zijn zou. Twee jaar lang had hij iederen dag, als de ploegen elkaar aflosten, de mijnwerkers met hun lampjes die als gloei- worpjes door de donkere hal dansten uit de lift zien stappen en met de lift zien verzinken en slechts tweemaal was er iets gebeurd. Eens was de lift tegen het dak gevlogen en hadden de menschen hun sche del te pletter geslagen, den tweeden keer was de ka bel gebroken en twee opzichters en een ingenieur waren in den poel onder in de schacht gestort. Dat kon gebeuren maar het gebeurde niet. Plotseling stopte de lift, zij waren aan de 8ste ver dieping en ineens was het doodstil. Een paar half naakte gestalten, bijna onherkenbaar onder het zwarte stof, wachtten hen op. „Je brengt ons je jongen, Allan?” „Yes!” Mac bevond zich in een warme gang, die zwak verlicht bij de schacht, spoedig in het duister ver dween. Na een poosje schemerde in de verte een lampje, een schimmel werd zichtbaar met Jay, den met zijn vuist op zijn neus want Mac moest óp schieten en werd er uit gesmeten als hij niet klaar was met zijn wagentjes. Al kon hij niet toegevend zijn, toch waren zij goede vrienden. Soms als Mac zijn heele repertoire had afgefloten klopte hij Bo ney op den hals en praatte met hem: „He, old Boney, how are you to-day, od fellow? All right, are you?” Toen zij elkaar een half jaar kenden, viel het Mac op, dat Boney zoo vuil was. Hier in de duisternis, bij de lamp, zag hij er als een schimmel ujt, maar als men hem eens bij het daglicht bekeken had holy Gee! wat zou Boney zich hebben moeten scha men! Mac bedacht zich niet lang en kocht een roskam. In Boney’s kop was geen herinnering meer aan deze behaaglijke bewerking dat zag Mac, want Boney draaide zijn kop om, iets wat hij zelfs niet deed als er naast hem geschoten werd. Boney schommelde zijn dikken hangbuik van pleizier heen en weer, zoo genoot hij van den wellust van het borstelen. Mac probeerde het ook met water, want hij had zich voor genomen Boney op te knappen tot hij spierwit was. Maar zoodra Boney water rook, trilde hij alsof een electrische stroom door hem heen ging en trappelde hij onrustig. Het bleef daarom bij droog borstelen en als Mac het lang genoeg deed, stak old Boney plotseling zijn kop naar voren en liet een trillend, klaaglijk hondengejank hooren een treurig over blijfsel van wat eens een vroolijk gehinnik was. Dan moest Mac zóó lachen, dat het luid door de galerijen weergalmde. Mac had ongetwijfeld veel van Boney gehouden, nu nog spreekt hij soms over hem. Hij heeft een bui tengewone belangstelling bewaard voor oude, krom- ruggige, dikke schimmels en dikwijls blijft hij staan, klopt een schimmel op den hals en zegt: „Zoo zag Boney er uit, Maud, zie je, precies zoo!” Maar Maud heeft al zooveel verschillende Boneys gezien, dat zij aan de gelijkenis met den old Boney twijfelde. Mac heeft totaal geen verstand van schilderijen en heeft er nooit een cent voor uitgegeven, maar Maud ont dekte eens tusschen zijn rommel een heel primitief schilderijtje van een ouden schimmel. Zij was trou wens al meer dan twee jaar met Mac getrouwd, toen zijn sympathie voor oude schimmels haar opviel. Eens, in de Berkshirehills, liet hij plotseling hun auto stilhouden. totdat hij volleerd was. Toen verdween Jay en Mac deed het werk alleen. Hij voelde zich spoedig thuis op de 8ste verdieping en dacht er in ’t geheel niet aan, dat een jongen van tien jaar nog iets anders zou kunnen zijn dan „pony- boy”. in het begin had de duisternis en nog meer de akelige stilte overal hem gedrukt. Ja, wat een dwaas was hij toch geweest te denken, dat men hier beneden van alle kanten zou hooren hakken en klop pen! Het was integendeel doodstil, als in een graf kelder, maar fluiten kon je naar hartelust, dat was zoo! Slechts bij de schacht, waar een paar men schen de karretjes in en uit de kooi reden en bij de lagen, waar de houwers, meestal onzichtbaar voor Mac, tusschen het gesteente hangend de kool los hakten, was wat leven. Op één plaats van de 8ste verdieping was een heidensch lawaai, daar werkten de boren. Twee mannen, die al wel lang doof moes ten zijn, drukten met hun schouders de pneumatisch gedreven boren tegen de rots en hier kon men geen woord verstaan. Op de 8ste verdieping werkten honderdtachtig menschen en toch zag Mac zelden iemand, af en toe een opzichter of een boormeester, dat was alles. Het was altijd een heele gebeurtenis, als een lampje zichtbaar werd en een eenzame wandelaar aange stapt kwam. Zijn heelen werktijd door reed Mac in deze eenzame, lage, zwarte galerijen heen en weer. Hij haalde wagentjes op bij de lagen en remhellingen en reed ze naar de schacht. Hier haakte hij zijn paard voor den klaarstaanden trein van leege wagentjes, van wagentjes vol steen tot het opvullen der afge bouwde lagen of vol stutten, balken en planken voor de betimmering der galerijen en bracht ze naar de plaats hunner bestemming. Hij kende het heele dool hof van galerijen, eiken balk, die door den berg- druk geknikt was, alle lagen, zij mochten heeten George Washington, Merry Aunt, Fat Billy of hoe ook. Hij kende de luchtschermen, waarlangs zware mijngassen opstegen. Hij kende elke „doodkist- paardenj ongen, dien Mac al lang kende, er naast en achter hen aan ratelden twintig ijzeren karretjes vol steenkool. Jay grijnsde. „Hallo! Daar heb je hem!” riep hij. „Mac, ik heb gisteren nog drie „drinks” in den poker- automaat gewonnen. Hej, hej, stop Boney!” Mac werd aan dezen Jay toegevoegd en een maand lang stapte hij als een schaduw naast Jay voort, verscheidene gevallen van dien aard op het land gezien, die het vermoeden bevestigen dat samengaan van kanker bij mensch en hond veel voorkomt. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) nierzwakte, rugpijn, stijfheid der spieren, rheu- j schen op leeftijd; want terwijl sommigen jong staan; W. v. d. Wal, Th. Zijlstra, J. Tekelenburg, I. Faber, W. Abma en H. de Boer, allen te Sneek. Voor Nederlandsche Handelscorrespondentie slaagde de heer J. Looijenga te Bozum. Jood”, een studie voor den evangelist Mattheus, f36.000 betaald. Stoffige wegen. In verband met de zuinigheid, die met het water betracht moet worden, zullen voorloopig geraakte in de straten te Amersfoort niet meer worden be sproeid, doch heeft de Amersfoortsche gemeen- redden zich dadelijk te water had begeven, tereiniging op de drukste wegen chloorcalcium ZOnk gestrooid, waardoor men ’t stof hoopt te weren. Groningen, Hsddlnaestraat. gld. bij verllne •V van ron vinger De uitgifte van Jubileum-postzegels. St.bl. 271 bevat het Kon. Besl. van 16 Juni 1923 betreffende het uitgeven van jubileum postzegels. De volledige tekst van bedoeld besluit luidt als volgt: „Art. 1. Ter gelegenheid van Ons 25-jarig Regeeringsjubileum worden van Rijkswege jubi- lever cf ingewanden te verstoren.! hof H. veroordeeld tot eene boete van f 100 met rugpijn,! vervangende hechtenis van 50 dagen en het vonnis ten aanzien van J. bevestigd. T. H., 47 jaar, los werkman, en S. J., 36 jaar, I koopman, beiden te Sneek, de eerste voor het dooden van eens anders eenden onder Bozum, j de tweede voor het uit winstbejag vervoeren van die eenden, waarvoor de Leeuwarder recht- buiten- j bank H. heeft veroordeeld tot f 60 boete of 60 dedagen hechtenis, terwijl J. van het hem ten A 1x i De procureur-generaal eischte veroordeeling en ontslag gld. bij levens- 7ftft lange Invaliditeit. *vv Al deze geslaagden waren leerlingen van de fa. Terpstra en Kooi, alhier. De heer S. Krol, rijksklerk der directe be- lastingen,‘invoerrechten en accijnzen ter inspec- tie Drachten, is met ingang van 1 Augustus a.s. bevorderd tot adjunct-commies en werkzaam gesteld aan de inspectie Sneek, Hè afdeeling. Overgangsexamens Gereformeerd Gymnasium te Leeuwarden. Aan het Gereformeerd Gymnasium zijn o. a. bevorderd van de Ie naar de lie klasse: S. Erin- ga te Nijemirdum. Van de 11e naar de Ille klasse: E. Dijkstra te Sneek, A. Mollema te Scharnegoutum. Van de 111e naar de IVe klasse: P. Wamelink, te Sneek. GERECHTSHOF LEEUWARDEN. Zitting van Woensdag 11 Juli. Arresten: In de zitting van 28 Juni hebben terechtge- gld. Ingeval van over lEfi gld. bij verlies van gld. bij verlies Cft gld. bij verlies van lijden binnen 80 d. IvU één hand, voet of oog I v van een duim, vü een wijsvinger. OUDERDOM en GEZONDHEID. De oude dag verklaart niet noodzakelijk matische pijnen en last met de urine bij men- 1 l.l. zijn op 80-jarigen leeftijd, zijn anderen oud als zij 60 zijn. Maar de oude dag brengt gezondheidswijs heid. Oude menschen zijn verstandig door de harde ondervinding en zij zeggen „Wees opgewekt, maar ga niet laat naar bed. Vermijd zware maaltijden en Lun.uu- sporigheden. Neem lichaamsoefening en de aagen tiechtems, terwijl J. van noodige rust”. Zoovelen verwaarloozen deze Jaste gelegde is vrijgesproken, eenvoudige regels en worden bijgevolg te ^Foster’s Rugpijn Nieren Pillen passen oude van tot 14 daSen gevangenisstraf menschen. Zij regelen de urinewegen zonder; van rechtsvervolging voor J. en heden heeft het de maag, 1 Zij bevrijden bejaarde personen van i verminderen de aanleg voor rheumatiek en helpen om de kwade gevolgen van urinezuur op het gezicht, het geheugen en het gehoor tegen te gaan. Duizenden danken hun goede gezondheid aan Foster’s Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en k f 175 per doos. hechtenis Voor het diploma boekhouden van de Vereeniging van Leeraren en Het Nederlandsche Handelsinstituut, slaagden de volgende heeren: J. Heslinga, A. Vonk en K. Boschma te Bols- I j J. Kolk, Nijehaske, 6. L. J. de Jong, Huizum, boven de 30 graden. (27.1, 31.3, 30.8, 28.8, 28.5, 32.7 en 34.8). i Ook de vochtigheid der lucht is over het al gemeen thans iets geringer, waardoor de warmte dus iets minder drukkend is behalve op 8 en 9 Juli. Bijzonder zeldzaam zijn echter de hooge nachttemperaturen der laatste dagen. Het mini mum in den nacht van 9 op 10 Juli was 20.0 graden, van 10 op 11 Juli 19.4 graden, terwijl in 1911 eenmaal 19.7 graden voorkwam, vooraf gegaan en gevolgd door 17.9 en 18.2. Verdronken. Te Breukelerveen is de 32-jarige de P., ter- Berkhout, Heemstede, 8. K. Kistemaker, Haar lemmermeer. Vrijheidsbond: 1. S. van den Bergh Jr., Was senaar, 2. dr. J. E. van Welderen Rengers, IJsbrechtum, 3. E. W. Dyserinck, ’s Gravenhage, 4. K. Breebaart, Winkel, 5. van Houten, Weesp, 6. mr. J. A. Stoop, Leeuwarden, 7. H. Eisma, Bolsward, 8. dr. M. de Hartogh, Amster dam. Vrijz.-Dem. Partij: 1. dr. D. van Embden, Am sterdam, 2. mr. M. Slingenberg, Haarlem, 3. mr. P. C. Andfeae, Sneek, 4. Ch. E. H. Boissevain, Blaricum, 5. mevr. A. AukesTimmers, Bak- kum (gem. Castricum), Anti-Rev. Partij: Eerste (Noord-Holland) lijst: 1. W. de Vlugt, Amsterdam, 2. J. Douwes Jr., Amsterdam, 3. mr. A. Slob, Haarlem ermeer, 4. H. W. van Marie, Amsterdam. Tweede (Friesche) lijst: 1. J. J. Croles, Leeuwarden, 2. 5. Sijtsma, Aalsum, 3. L. F. Duymaer van Twist, ’s Gravenhage, 4. T. Nauta, Dantuma- - woude. Handelsinstituut, slaagden de volgende heeren: 7. J. A. Ankersmit, Amsterdam, 8. M. A. Rey- nalda, Haarlem, 9. J. G. Jansonius, Huizum. R.-K. Staatspartij: 1. mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, Haarlem (aftr.), 2. P. J. J. Haazevoet, Amsterdam (aftr.), 3. W. Fransen Jzn., Leeu warden (aftr.), 4. mr. P. Reymers, Hilversum, 5. A. J. Loerakker, Schoten, 6 C. G. Stock- Sneek, 7. mr. A. Dorbeck, Alkmaar, 8. I prof. dr. A. H. J. M. van Rooy, Amsterdam. 1. C. Wolmerstett, Amster- j dam, 2. A. G. Reitsma, Appelscha, 3. P. D. Bosch, Leeuwarden. Een Rembrandt. Bij een schilderijenveiling te Amsterdam is i voor een Rembrandt: „Portret van een ouden wjjl hjj op de stoep bjj zjjne woning zich wiesch) voorover te water geraakt Toen men hem op i het droge bracht, was hij reeds overleden. Hij 1 laat vrouw en een kind achter. Een zoontje van een hotelhouder te Aalsmeer een onbewaakt oogenblik in een diepe sloot. Een kellner, die bij eene poging tot

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1