Westerhof’ n I Voor een Kleintje Koffie wordt U aanbevolen Preanger HEERLIJK FRISCH U.S. VBUCHKHTA8LHTEN I I XX-XX 2000 Dit onze Raadzaal. :r nieuwstijdingen. Brandenburg)!, Boschma Co RECLAMEKOLOM. I 1. its Dllicinl Orgaan dsr Gamaanta Snul I Sla Jaarlaag Woensdag I Augustus I8&S. Mo. 87 y LOS EN IN ROLLEN. OVERAL TE VERKRIJGEN. T B k. o 2. EN NIET KLEVEND i Een partij zonder eenige I Hardegarijp, jne E. Venema, K. Faber en H. Hoekstra, S. en 1, to- 1 Advies van Burgemeester en Wethouders op 83.) en rg s fiets jrn- ige- aan M.U.L.O.-examen. Geslaagd voor het M.U.L.O.-examen: J. Elzer, Sneek; T. Vellinga, Tims; L. Dokkum en I. J. Krol, Koudum; W. Bakker, G. P. Tjallema en J. Zeijl, Sneek; j. Boschma, Nijland; F. Struik- mans, Hommerts. 1. exemplaren, trok veel bekijks. In de rubriek 3- en meerjarige bokken ver wierf een 3e prijs Geitenfokvereeniging Sneek. Een vliegtuig zonder bestuurder. Woensdag had in Frankrijk voor de eerste maal een groote vliegtocht zondèr piloot plaats met een vliegtuig dat langs radiografischen weg bestuurd werd. Het vliegtuig vloog van Parijs naar Tours en terug, een afstand van 280 mijl. I i HE ets. 12. Arum. 13. link ge- P. 15. 16. Per pakje 4/2 pond 55 cent*. Los per ons 22 cents. K. Gaasterland, Oosterlittens, J. Hoek stra, Baard en G. Rijpma, Weidum. S. Bos, H. Kuipers en M. v. d. Heide LEMMER. Geslaagd voor het tweede ge deelte van het notarieel examen de heer A. Knol alhier. LEMMER. Op het nationaal muziekconcours te Aalsmeer won „Excelsior” van hier in de eere-afdeeling harmonie den tweeden prijs en „St. Cecilia” van hier in de derde afdeeling eveneens een tweeden prijs. IJLST, 26 Juli. Onze plaatsgenoot de heer J. Andela ontving bericht, dat zijn inzending witte brood op de Zeelandia-broodtentoonstelling te Arnhem bekroond is met een tweeden prijs, een speculaasmachine met oorkonde in lijst. Algemeene Synode Ned. Herv. kerk. Met 10 tegen 8 stemmen is afgewezen het verzoek van het hoofdbestuur der Vereeniging van Vrijzinnig-Hervormden, dat de synode be sluite, alle kerkeraden aan te schrijven, opdat deze de kerkvoogden hunner gemeenten be- wege, een evenredig deel der kerkelijke inkom sten aan de georganiseerde minderheden, welke daartoe hun verlangen te kennen te geven, te 1. 14. o.e.a., Harlingen. 15. Sneek. 16. Yaraehgnt DINSDAGS sa VRIJDAGBA VOND8 üitgsiexs Smsxk Tdefooa Nb. 150 Punt IV. Benoeming van twee leden der commissie voor de gemeentebedrijven. De Voorz. stelt namens de wethouders voor dit punt van de agenda af te voeren, daar er nog maar één vergadering in het oude zittingsjaar zal plaats hebben. De heer Breeuwsma gaat hiermee wel accoord maar er bestaat reeds maanden één vacature, daarom zou Spr. het wel op prijs stellen wanneer in de toekomst spoed be tracht werd met de vervulling van vacatures. In de commissie voor de bedrijven komen zeer belangrijke kwesties aan de orde en deze moet daarom steeds zoo spoedig mogelijk worden aangevuld. Thans heeft er nog maar één raadslid zitting in. Z. h. st. besloten dit punt van de agenda af te voeren. Punt V. Aanbeveling van Burgemeester en W ethouders voor de benoeming van een lid van de commissie voor lichamelijke opvoeding (Bijl. 80.) B. en W. adviseeren: Onder overlegging van een schrijven der Commissie voor lichamelijke opvoeding bevelen wij bij U aan ter benoe ming van één lid dier commissie, ter vervulling van de vacature-Spoelstra, ontstaan door het aan den Heer J. Spoelstra op diens verzoek verleend eervol ontslag, de heeren: R. Frank, onderwijzer aan school no. 1 M. A. Henstra, koopman. De heer Frank verwerft 7 st. en is dus benoemd, de heer Henstra had 6 st. Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het programma voor het gymnasium, leer jaar 1923/1924. (Bijl. 79.) Mevr. B>eekhuis constateert dat er behalve de rector slechts i2 leeraren in oude talen op het programma voorko men. Volgens het nieuwe regeeringsbesluit waarbij het maxi mum aantal lesuren per week en per leeraar op 30 is gesteld, denkt men dus te kunnen volstaan met 3 leeraren, voor wier salaris het Rijk 50 subsidie betaalt. In de praktijk zullen 3 leeraren échter niet voldoende zijn. Dit wordt zelfs précair voor ons gymnasium, dat toch al te kampen heeft met tijdelijke betrekkingen, ziekteverloven, enz., terwijl de resultaten van het onderwijs al reeds niet gunstig zijn, getuige de uitslag der laat ste examens. Spr. zou willen aanraden in het programma ruimte te laten voor een vierde leerkracht in de oude talen, zonder vooruit te loopen op de beslissing van curatoren in dezen. De Voorz. wijst er op dat men steeds gebrek heeft aan sollicitanten, zelfs heeft men nu een niet-bevoegde leerkracht. Er is voorts een voorschrift van den minister om de indeeling der lesuren zoo te regelen als thans bepaald is; doen wij het niet dan trekt de minister zijn subsidie in en zijn wij nog ver- Kaatsen. TERZOUL, 29 Juli. Ter gelegenheid van de kermis had hier heden de aangekondigde kaats wedstrijd plaats. Gelukkig knapte het weer tegen de middag op, zoodat de wedstrijd nog goed geslaagd is. Het bezoek was zeer be vredigend. 500 betalende bezoekers. De lijst is als volgt samengesteld: 1. J. Bosma, W. Dijkstra en J. Paulides, Franeker. Abonnementper jau f 2.50 fr. p. post f 3.60. Buitenland f8.allet bij vooruitbetaling. Lmm Noa. 5 et. Advertentiën10 ot. p. regel. Inge» aonden Mededeelingen dubbel tarief, bg Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingexonden wor* den op den dag der uitgifte, tot 10 uur. Nadeelig saldo- - 4.27 Een en ander werd door de Commissie accoord bevon den, weshalve zij voorstelt genoemde rekening en verant woording goed te keuren. Z. h. st. goedgekeurd. Een tapverbod tijdens de Jubileumfeesten. Punt VIII. Mededeeling van Burgemeester en Wethou ders naar aanleiding van het voorstel van den heer F. Boeijenga tot invoering van een tapverbod gedurende de dagen, waarop in deze gemeente de herdenking van de 25- jarige regeering van H. M. de Koningin zal worden ge vierd. (Bijl. 82.) Bij dit punt komt het ingekomen stuk sub i aan de orde. B. en W. adviseeren: In Uw vergadering van 25 Juni j.l. werd, in verband met het door het Centraal Drankweercomité te Sneek tot U gericht adres, waarbij werd verzocht een tapverbod uit te vaardigen gedurende de dagen, waarop alhier het regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin zal worden gevierd, op welk verzoek wij U adviseerden afwijzend te beschikken, door Uw mede-lid, den heer F. Boeijenga, een voorstel in gediend tot vaststelling van een verordening, houdende verbod van den verkoop van sterken drank in het klein gedurende de bovenbedoelde dagen. De heer Boeijenga heeft zijn voorstel doen luiden geheel overeenkomstig het door U bij besluit van 5 Februari 1923 no. 7 uitgevaardigde tapverbod gedurende de kermis in 1923. Naar aanleiding van de redactie der toen vastgestelde verordening, hebben de Gedeputeerde Staten dezer pro vincie echter eenige opmerkingen gemaakt, welke, op zich zelf beschouwd, ons niet onjuist voorkomen. Wij hebben evenwel gemeend, dat, waar die verordening enkel gedu- der van huis. Mevr. Beekhuis: Enkel toch het subsidie voor de vierde leerkracht. De Voorz.: Neen, neen, het geheele subsidie. Trouwens deze kwestie gaat buiten het programma om, de raad stelt nu het aantal leerkrachten niet vast. Mevr. Beekhuis: Ik heb nu alleen de aandacht op deze kwestie willen vestigen. Z. h. st. wordt het programma vastgesteld als voorgesteld. Punt VII. Rapport van de commissie voor rekeningen en begrootingen inzake onderzoek van de rekening van het legaat van wijlen de1 weduwe W. J. Jorritsma over 1922. (Bijl. 81.) Uit genoemde Rekening en Verantwoording blijkt: dat de ontvangsten bedroegen, aan gekweekte rente in schrijving Grootboekf 336.68 De uitgaven bedroegen- 340.95 I JE gld. bij verllaa •V van «en vinger ,!'U Geestelijke en lichamelijke kracht volgen na tijdelijk gebruik van Foster’s Maagpillen. Dit geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spijsvertering, verschaft normale werking der ingewanden, en helpt de lever om gezond, voedend bloed te vormen. Alle leden der fa milie kunnen dit welbekend huismiddel veilig toepassen. Prijs per flacon van vijftig ver- suikerde pillen f 0.65in apotheken en dro gistzaken. gld. ingeval van ovvr- gld. bij varU«> van 7E gld. bij verllM EA gld. bij verliu van lijden binnen 80 d. «vv Mn band, voet ol oog lv van een daim, vu Mn wijsvinger. 11. 8-8-8-8-8-8 13. 6-2-4-4-0-2. spanning. Van de strijd om prijs en premie had men nog al eenige verwachting, doch het ging weer een kant over. Alberda en Leenstra konden het met hun tweeën niet bolwerken tegen no. 7. 7. 8-8-8-6-8-8-8=54 11. 4-2-2-8-0-2-2=20 M. Zijlstra maakte de partij uit met een her culesslag van 63 Meter zonder rollen. De prijs f 45 en 3 zilveren medailles viel dus ten deel aan no. 7 met de kaatsers M. Zijlstra en S. Zijlstra, Beetgum en S. Wijnands, Dronrijp. De premie: f21, partuur no. 11, met G. Alberda, IJsbrechtum en O. Leenstra, Wieuwerd. De 3e en 4e prijs, elk f 6, werden respec tievelijk gewonnen door: no. 13 met K. Gaas terland, Oosterlittens, J. Hoekstra, Baard en G. Rijpma, Weidum en no. 1 met J. Bosma, W. Dijkstra en J. Paulides, Franeker. gld. bij levena- JA ft lange invaliditeit. AUU 2. C. Pasma, Sneek, A. Albertsma en E. v. d. Meer, Warga. 3. J. Riemersma, A. de Vries en F. Andringa, Terzool. 4. E. de Groot, Wommels, T. Ringia, Menal- dtim en A. v. Koningsveld, Franeker. 5. S. Teakema, Menaldum, Cr. v. d. Wouda, Franeker en H. Pasma, Sneek. 6. T. Koning, Harlingen, A. Jenema en R. Ladenius, Achlum. 7. M. Zijlstra, S. Zijlstra, Beetgum en S. Wijnands, Dronrijp. 8. A. Beuker, D. v. d. Heide en G. Galema, Harlingen. 9. L. Looijenga, L. Quarre en P. Palma, Berlikum. 10. H. Haitsma, J. Venema en N. de Vries, Rauwerd. 11. S. Meina, Hardegarijp, G. Alberda, IJsbrechtum en O. Leenstra, Wieuwerd. P. Katstra, H. v. Wier en L. de Jong, VERGADERING van den RAAD der Gemeente SNEEK op Maandag 30 Juli, ’s nam. 7J4 uur in de groote zaal van het Gerechtsgebouw. Voorzitter: de heer P. J.- de Hoop, Burgemeester. Secretaris: de heer P. Sikkes. Aanwezig 13 leden. Afwezig de heer Sijtema, met kennisgeving. Een vacature (wegens overlijden van den heer Kuijt). Punt I. Notulen der vergadering van 25 Juni 1923. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd goedge keurd. Punt 11. Ingekomen stukken. a. Verslag van het Old Burger Weeshuis over 1922. (184.273.004.) Aangenomen voor kennisgeving. b. Mededeeling van het overlijden van het raadslid M. A. Kuyt. (207.4.) Naar aanleiding van dit schrijven wil de Voor z. enkele woorden wijden aan de nagedachtenis van het overleden lid, den heer Meijer Kuijt. Dit plotselinge sterfgeval zal als het u ge gaan is als mij, u zeer hebben getroffen. Wie zou hebben gedacht dat de heer Kuijt die oogenschijnlijk nog goed gezond de laatste vergadering bijwoonde, daarmede de laatste keer in ons midden was verschenen. Wanneer men bedenkt dat de heer Kuijt, zich de ernstige toestand van zijn gezondheid bewust, zich nog met moed en lust wijdde aan de behartiging der belangen van Sneek, ja zelfs de lust had weer in de nieuwe raad zitting te nemen, moet men de energie van den overledene bewonderen. Zijn plotseling sterven, waardoor hij aan zijn familie is ontvallen en een plaats open Iaat in onze raad heeft ons beroofd van een ijverig raadslid dat bij ons in de herinnering voortleven zal als een strijdvaardig man, die steeds onomwonden voor zijn meening uitkwam, waar het gold kwesties van gemeentebelang, welke hij op zijn manier heeft meenen te moeten behartigen. De brief is beantwoord met een schrijven van rouwbeklag. Spr. stelt dus voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, waartoe z. h. st. wordt besloten. c. Verslag van den Raad van Arbeid te Sneek over 1922. (60.) Aangenomen -voor kennisgeving. d. Verslag met balans en verlies- en winstrekening der N. V. Centrale Ammoniakfabriek over 1922. (177.56- 2.004(4).) Alsvoren. e. Verslag van den Provincialen Keuringsdienst over 1922. (177.3-3(1).) Alsvoren. f. Verslag der N. V. Spoorwegmaatschappij „Zuidwest hoek” over 1922. (181.25(2).) Den heer de Wolf bevreemdt het dat zoo’n klein verslag wordt uitgebracht. Kost deze zaak ons nu elk jaar nog geld? De Voorz. zegt dat deze gemeente destijds f 13000 aandee- len nam, waarop de helft is gestort; tot nog toe heeft deze zaak geen geld meer dan dat bedrag gekost. De maatschappij neemt op het oogenblik een afwachtende houding aan, naar aanleiding van haar verzoek om verlenging der concessie daar de bestaande slechts tot 1 Jan. 1924 loopt. Daarna zal zij wel met voorstellen komen. De heer de Wolf: hoe staat het dan met het salaris van den directeur? Ontvangt die niets? De Voorz.: De betaling geschiedt uit het gestorte kapitaal. De heer de Wolf wenscht dat B. en W. eens een onderzoek in stellen opdat het gestorte kapitaal weer in handen der ge meente komt. Volgens het verslag is er in afzienbaren tijd geen kans dat de regeering een flinke subsidie zal geven. Boven dien heeft de Zuidwesthoek nu aardige verbindingen gekre gen. Spr. zal de volgende keer een voorstel doen en beveelt de leden aan de zaak eens te over denken. Z. h. st. wordt het verslag voor kennisgeving aangenomen. g. Verzoek van het bestuur der afd. Sneek van den R. K. bond van overheidspersoneel „St. Paulus” en dat van de afd. Sneek van den Ned. Chr. bond van personeel in publieken dienst om te bevorderen, dat de toepassing van het werkliedenreglement geschiedt naar den inhoud en geest van dat reglement en niet wordt overgelaten aan den gemeente-architect onder sanctie van Burgemeester en Wethouders. (208.7.077.6(1).) In handen van B. en W. gesteld om advies. h. Mededeeling van Gedeputeerde Staten, dat zij het door hen ontvangen bericht tot toelating der 15 nieuw benoemde raadsleden voor kennisgeving hebben aangeno men. (207.4.) Aangenomen voor kennisgeving. i. Adres van het bestuur der afd. Sneek van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, houdende ver zoek het voorstel-Boeijenga tot invoering van een tapverbod gedurende de dagen, waarop in de gemeente Sneek de herden king van de 25-jarige regeering van H. M. de Koningin zal wor den gevierd, niet aan te nemen. (176.11(124).) Zal worden behandeld bij Punt VIII. Punt III. Onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde lid van den raad, den heer W. Hoekstra. De stukken worden gesteld in handen van eene commissie bestaande uit de h.h. Breeuwsma, Potma en Zuider- b a a n en de vergadering wordt een oogenblik geschorst. Na heropening adviseert de commissie bij monde van den heer Zuiderbaan tot toelating. Z. h. st. tot toelating, behoudens het bepaalde bij de wet, besloten. NIEUWE SSEEKER COURANT annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL A. Jenema o.e.a., P. Ladenius Bosga, Achlum. Absent gebleven de nummers 6, 8 en 14. In de eerste omloop vielen af: 2 tegen met de eindstand 51, 64; 4 tegen 3, met 5—3, 6—2; 9 tegen 10, met 5—2, 6—4; 12 tegen H, met 50, 64; 15 tegen 16, met 5—5, 6—2. Deze laatste partij had het volgende eigen aardige verloop: 0-8-8-8-8-8-2-2-6-6-2=58 8-2-2-2-2-6-8-8-8-8-8=62 zoodat zich in de 2e omloop plaatsten: 1—3, 5—7, 10—11, 13—16. 13. Het verloop was als volgt: I8-0-2-8-0-8-4-8-8-8=54 3. 2-8-8-2-8-6-8-2-4-2=50, waarmee het Terzoolster partuur gevallen was. Riemersma knoeide te veel aan de opslag. 5. 8-8-2-8-8-0-0-8-6-6-6=60 7. 4-2-8-4-4-8-8-4-8-8-8=66 Eindstand dus 5—5, 6—6. M. Zijlstra van Beetgum toonde in deze partij, over welke goede uitslagcapaciteiten hij beschikte. Hij plaatste o.a. 4 herculesslagen achter elkander, terwijl H. Pasma eveneens goed uitsloeg. 1011. No. 11 is gehandicapt, doordat Meina van Hardegarijp absent gebleven is. 10. 2-6-6-8-8-6-6-6=48 II8-8-8-0-2-8-8-8=50 Rauwerd, dat dus maar 2 punten minder be haalt dan no. 11, kreeg toch maar een spel aan de hang. O. Leenstra sloeg zeer goed op. 13. 8-2-8-8-8-2-2-8-8=54 16. 6-8-4-6-2-8-8-2-2=46. Achlum, dat zeer verwoed kaatste moest dus ’t onderspit delven. Op de 4 kwamen dus: 17 en 1113. 17. Deze partij had een eenzijdig verloop. 18-8-6-6-4-4-0-2=38 7. 4-6-8-8-8-8-8-8=58 ’t Perkspel van Zijlstra en Wijnants was in deze partij reusachtig. restitueeren, ter tegemoetkoming in de voorzie ning hunner godsdienstige behoeften. Middelbaar Technische School te Leeuwarden. Aan de Middelbaar Technische School te Leeuwarden is o.a. bevorderd van de le naar de 2e klasse, onvoorwaardelijk: A. F. Sem- plonius te Bozum. Van de 3e naar de 4e klasse, onvoorwaarde lijk: H. O. Hoekstra te Terhorne (Ut.) en O. Mollema te Scharnegoutum. Van de 4e naar de 5e klasse voorwaardelijk: G. W. iN. Nieveen te Sneek. Keuringen van Bokken en Geiten. Te Leeuwarden had de centrale keuring van dekbokken en geiten plaats, uitgeschreven door den Frieschen bond van geiten-fokvereeni- gingen. Voor deze keuring waren meer dan 100 num mers ingeschreven. Ook aan belangstelling vanwege het publiek liet het niet te wenschen over. De collectie bokken en geiten, w.o. prachtige rende de kermis in 1923 zal gelden terwijl bovendien door een rationeele toepassing aan de onvolledigheid der re dactie kan worden tegemoet gekomen, er redenen beston den om de verordening niet opnieuw bij U ter tafel te moe ten brengen. De Gedeputeerde Staten hebben daarmede genoegen genomen en zich voor dit geval bij de door U vastgestelde redactie neergelegd. Nu echter in Uw eerstvolgende vergadering een voorstel van dezelfde strekking als het kermistapverbod in behan deling zal komen, lijkt het ons dienstig dat, voor het geval tot aanneming van het voorstel-Boeijenga mocht worden besloten, met de hier boven bedoelde opmerkingen van de Gedeputeerde Staten rekening wordt gehouden. Wij geven U daarom in overweging, indien het voorge stelde tapverbod mocht worden ingevoerd, dat te doen in de volgende vorm: De Raad der gemeente Sneek; BESLUIT vast te stellen de volgende VERORDENING, houdende verbod van den verkoop van sterken drank in het klein gedurende de dagen, waarop in deze gemeente de herdenking van de 25-jarige regee ring van H. M. de Koningin zal worden gevierd. Artikel 1. 1. Het is verboden in voor het publiek toegankelijke lokaliteiten, waarvoor een vergunning is verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein, gedurende de dagen, waarop in 1923 in de gemeente Sneek de herdenking van de 25-jarige regeering van H. M. de Koningin volgens het programma van het hoofdcomité der plaatselijke alge meene vereenigingen zal worden gevierd, sterken drank in het klein te verkoopen, aan te bieden, af te leveren, toe te dienen of te verstrekken en aan de houders der lokali teiten om te gedoogen, dat deze drank in een lokaliteit, als bovenbedoeld, wordt gebruikt. 2. De Burgemeester is bevoegd van het in het le lid opgenomen verbod, ontheffing te verleenen: a. ten aanzien van die lokaliteiten, waarvoor een ver gunning is verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik elders dan ter plaatse van ver koop; b. ten aanzien van de lokaliteiten, waarvoor een ver gunning is verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse van verkoop als elders, enkel voor zoover betreft den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop en dan slechts in die gevallen, waarin naar zijne meening, de houders der vergunning voldoende waarborgen geven, dat zij gedurende den in het le lid ge noemden tijd uitsluitend van hunne vergunningen gebruik zullen maken voor den verkoop van sterken drank in het klein, voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop. Artikel 2. Overtreding van het bepaalde in artikel 1, le lid, wordt gestraft mét hechtenis van ten hoogste zes dagen of geld boete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Art 3. Onverminderd het bepaalde in het Wetboek van Straf vordering zijn met het opsporen van overtredingen van deze verordening belast de agenten van politie in de gemeente Sneek. De heer Boeijenga zegt dat reeds in de vorige verga dering met een enkel woord dit voorstel door hem is verde digd en daarbij kan het worden gelaten. De argumenten voor en tegen zijn hier genoegzaam bekend en ook geuit. Spr. dankt B. en W. voor de verbeterde redactie en wijst er nog op dat de regeering zelve dit tapverbod in overweging gaf. Reeds is het in verschillende gemeenten aangenomen. Een der middelen om het groote drankkwaad te bestrijden is zoo’n tapverbod en voor feestdagen als deze, als er veel volk op de been is en er niet gewerkt wordt, zijn de gevaren dubbel groot, zoodat zoo’n verbod dan zeker gewettigd is. In stemming gebracht wordt het voorstel om een tapverbod in te voeren met 76 st. aangenomen. Voor de leden Potma, Beekhuis, Bos, Boeijenga, Breeuwsma, Blok en Dokkum. Tegen de leden Brouwer, Lampe, Kiezebrink, de Wolf, Zui derbaan en Beijlholt. De verordening wordt z. h. st. aangenomen. Punt IX. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van T. Gosliga, houdende verzoek om uitbeta ling van een verhooging van zijn jaarwedde als onderwijzer aan de school voor U. L. O. (vroeger M. U. L. O.). (Bijl. 83.) B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Z. h. st. aangenomen als voorgesteld. Punt X. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van het bestuur der vereeniging voor Christelijk Schoolonderwijs om gelden te ontvangen ten behoeve van het aanschaffen van eenig meubilair voor de Julianaschool (Bijl. 84.) B. en W. adviseeren: Het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk School onderwijs alhier heeft in zijn hierbij overgelegd adres tot U het verzoek gericht om toekenning van gelden voor aan schaffing van eenig meubilair in de Julianaschool overeen komstig art. 72 der Lager Onderwijswet. Zooals het verzoek reeds aangeeft, is de aanschaffing noodig geworden door de uitbreiding van het leerlingen aantal. Deze uitbreiding kan blijken uit de volgende cijfers:

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1