Westerhof1 Voor een Kleintje Koffie wordt U aanbevolen Preanger HEERLIJK FRISCH Ï.S. VaUCHTENTASLETTEH VROOM DREESMAHH, Zeurverfrisschendenverlcwikkeiiil vanaf 6 tot !8Mug« Officieel gedeelte 75 RECLAMtKOLOM NV. 8. G. VAN SiOOTEH, HGRUHGEN. NIEUWSTIJDINGEN. Wegans vacantie van het p weel z^n onze MagazRgwen des middags van 12 V2 tot 2 uur GESLOTEN. DINSDAGS van 2-J uur ts Wiesi Orgaan dar Annuli Sniah log d GroenevM’ s Piano- en Orgelhandel Sneek, Heerenveen en Groningen «8® Woensdag 8 Augustus 19^3» ■o. 89 LOS EN IN ROLLEN. m I t in I lich- hot X Per pakje 1/2 52: 2 cents. Los per ons 22 cents. Ver&oh|nt OINBDAGi sci VRIJDAGSAVONDS Uitgevers tadeoburfh, Boschma 4 Co SsrsïSK -- Telefom N'o. 150 EN NIET KLEVEND Schapenplein. n 1 1 I. 3R n Bl DSH I minder dan EK 4, bij-Duursfede. een pand 19-jarige vrouw, de gen voor zoover dit gevaar oplevert.” Deze waarschuwing geschiedt ter voorko ming van overtreding. gld. bl] verlïw van één hand, ■voet aï oog Kermis Sneek. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter kennis, dat gedurende de kermis niet zal wor den toegestaan het maken van straatmuziek en het geven van vertooningen op straat. vastgesteld. Ingekomen is een jaarverslag van Pro Juven- tute, dat zal circuleeren. Punt II. Nadere beslissing inzake de ver betering der straat enz. aan de Geeuwzijde. De V o o r z. zegt dat op grond van art. 46 der Gemeentewet de hh. Bakker, Visser en Nauta zich van stemmen over deze zaak zullen ING tus n i, a •t i, CD rer- en NIEUWE SNEEKER COUHAF annex SHEERER COURANT m WYMBRITSERADEEL rt e, it e i. t, L 1 overwin ning op de kampioenen le klas F. V. B. - De heer P. Bakker, hoofd der Chr. Mulo- school alhier is geslaagd voor de acte Handels- kennis (1. o.). bijdrage voor de verbetering van de straat vóór de brug niets, hij meent dat dit een gemeente belang is. Zoo men het voorstel-v. d. Goot aanneemt, komt er van de verbetering absoluut niets. En spr. betwijfelt of daarmee dan wel een men I het best zal doen maar te stemmen over de vraag: moeten belanghebbenden ook de kosten voor de bestrating vóór de brug dragen of niet? De uitslag van die stemming kan men dan oe- langhebbenden berichten, die dan wel nader van zich zullen laten hooren. De V o o r z. zegt dat verfraaiing der ge- meente, verbetering van de toestand daar en het dienen te onthouden, als zijnde belanghebbend. bouwen Kermis Sneek. De BURGEMEESTER van SNEEK herinnert belanghebbenden aan de bepalingen der Ar beidswet, luidende: „Een jeugdig persoon mag geen arbeid ver richten, bestaande in gevaarlijke kunstverrich tingen en in het deelnemen aan kunstverrichtin gen voor zoover dit gevaar oplevert.” i lilh naar voren komen. Spr. gelooft dat de gemeente wel iets voor het bevorderen van het bouwen mag bijdragen. Spr. gevoelt geen lust er verder op in te gaan, doch heeft nu een wenk gegeven. Men stelle zich niet op een te kortzichtig stand punt maar zij bereid een offer te brengen. Het zou spr. spijten dat zoo’n belangrijk plan voor de gemeente niet zou worden uitgevoerd. ~De heer Brens noemt de toestand aaar onhoudbaar en vindt dat de kosten der verbete ring vóór de brug door de gemeente dienen ge dragen te worden en de andere geheel ten laste van belanghebbenden dienen te komen. De heer v. d. Goot zegt dat door het ge hoorde uitgemaakt is dat hij alleen staat, waar om hij zijn voorstel intrekt. De heer Looijenga zegt dat demping van de wijk niet mogelijk bleek. Inderdaad acht ook de commissie een betere opslagplaats in het be lang der gemeente. Wordt het voorgestelde plan uitgevoerd, dan blijft de mogelijkheid toch dat daar eventueel een hulpopslagplaats tot stand komt. Spr. stelt voor dat de aanvragers hun plan men dat terrein echter krijgen, dan kon men dat van Tijsma er wel bij nemen; anders moet men dit laatste niet nemen. De Voorz. acht het, door de nabijheid van de brug, niet in het belang der gemeente de wal over te nemen voor dit doel. Toch meent spr. dat als de gemeente zonder veel kosten in het bezit van een voorwal kan komen, men dat niet moet nalaten. De heer Bakker zegt dat met dit stuk alleen niets valt te doen. De Voorz. vestigt nog de aandacht op het feit dat inderdaad de toestand van de opslag plaats onvoldoende is. Verandering is ge- wenscht, dat constateert men algemeen, maar men weet nog niet hoe. De heer v. d. Goot stelt nu voor het verzoek af te wijzen, waartoe z. h. s. wordt besloten. Afscheid-v. d. Goot. De V o o r z. vestigt er de aandacht op dat hij nu alweer, zoo korten tijd na het afscheid van den heer De Vries, tot den heer v. d. Goot, die zijn laatste vergadering meemaakt, een woord van afscheid moet spreken. Ik dank U van harte, zegt spr., voor alles wat U voor de gemeente gedaan heeft en voor de buitenge wone manier waarop U dat heeft gedaan. Allen is het bekend dat hij met allen ijver en door zich geheel te geven de gemeente heeft gediend. In het bijzonder herinnert spr. zich dat de heer v. d. Goot altijd de stukken kwam inzien, wat niet alle leden immer deden. Trots verschil van opvatting doet het ons allen leed dat de heer v. d. Goot ons verlaat, hij is een persoon, waar van allen voelen dat hij in den raad thuis hoort. Spr. dankt den scheidende namens allen voor de aangename wijze van omgang, terwijl ook spr. als voorzitter dit scheiden leed doet; hij dankt den heer v. d. Goot voor de welwillende en aangename omgang welke hij mocht onder vinden. Spr. zal den heer v. d. Goot noch een woord van deelneming noch van moed toespre ken, doch ziet hem ongaarne, na een 26-jarig raadslidmaatschap en een 5-jarig wethouder schap in oen drukken mobilisatietijd afscheid nemen; dat het hem welga en hem met zijn vrouw een aargenamen levensavond beschoren zij; moge hij ook in de toekomst de gemeente belangen zoo goed mogelijk behartigd zien. De heer Nauta sluit zich bij het gesprokene aan en wijst ook op de ijver en toewijding van wethouder v. d. Goot in den mobilisatietijd, in dien tijd .is hel dikwijls gebeurd dat week aan week hier vergaderd werd, vaak tot diep in den nacht, waarvoor de heer v. d. Goot zich verre reizen getroostte. Wij zijn hem daarvoor dank schuldig. Spr. wenscht den heer v. d. Goot een genoeglijken levensavond. Kermis Sneek. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend, dat de kermis aldaar dit jaar begint op Zaterdag 18 Augustus des mor gens 8 uur, om te eindigen op Donderdag 23 Augustus des morgens 8 uur en dat voor den 25sten dier maand alle kramen, disschen, ten ten enz. zullen moeten zijn afgebroken en weg geruimd. Tevens wordt herinnerd aan art. 12 der Alge- meene Politieverordening, waarbij is bepaald: dat niemand een tent, kraam, tafel of iets der gelijks op den voor den openbaren dienst be stemden grond mag opslaan of daarop uitstal ling van goederen mag hebben, dan na vooraf gaande aanwijzing en na voldoening van het marktgeld. Alleen de hh. Brens, Looijenga en v. d. Goot zullen dus mogen stemmen; wèl mogen de andere heeren aan de discussie deelnemen. De heer v. d. Goot, niet namens de com missie sprekend, omdat deze niet homogeen is, doch persoonlijk, voelt veel voor deze zaak; het onderhoud van brug enz. kan de gemeente z. i. wel overnemen. Spr. heeft echter bezwaar tegen het plan dat de verlegging en verbreeding van de straat voor rekening der gemeente zal ge schieden. De kosten daarvan zijn pl. m. f952. en dat acht spr. te bezwarend voor de gemeen te. De gemeente kan wel alles in onderhoud overnemen, maar de eerste kosten moeten alle voor rekening van belanghebbenden zijn. De to tale kosten der geheele verbetering beloopen, inbegrepen de straataanleg, ongeveer f 300 per eigenaar, dat is toch niet zoo veel. Accepteeren adressanten dit niet, dan krijgen zij toch nog de uitgaaf voor de nieuwe brug benevens de onderhoudskosten daarvan; zou dat voordeeli- ger zijn dan dat zij nu ook de straat aanleggen en de gemeente dan alles in onderhoud over neemt? Spr. stelt dus voor dat alle kosten van zullen uitvoeren onder goedkeuring van B. en aanleg voor rekening van adressanten zullen moeten konten, al heeft hij den indruk dat voor dit voorstel geen meerderheid zal te vinden zijn. De heer L o o ij e n g a, ook commissielid, spreekt ook voor zich personlijk. Spr. consta teert dat als alles tot stand komt, als aange vraagd, dit de gemeente zal.verfraaien en het bouwen zal aanmoedigen. Ook de gemeente moet het inderdaad dus wel een offer waard zijn hier een betere toestand te krijgen. Als Spr. achter het brugje woonde, zou hij er zeer wei nig voor voelen ook te moeten bijdragen voor de verbetering vóór het brugje; daarvoor heeft naar Spr.’s meening de gemeente te zorgen; voor alles wat achter het brugje ligt hebben daarentegen de eigenaren te zorgen. De heer Nauta zegt dat het plan in het algemeen zijn sympathie heeft. Als er een bouw plan is met stratenaanleg enz., dan dient de aanleg daarvan te komen ten laste van de bou wers op zulke terreinen. Is de aanleg éénmaal in orde, dan is de tijd gekomen, dat de gemeente alles in onderhoud overneemt. Nu geldt het hier echter niet alleen de strook of de terreinen waar de woningen staan, maar ook de verbetering van den toegangsweg daartoe. Nu kan men zeggen, dat als men daar gaat wonen, men ook de gevolgen daarvan maar moet dragen; in het algemeen moge dit waar zijn, het gebrek aan geschikt bouwterrein in deze gemeente noopte tot bouwen op het betreffende stuk en dan is het wel degelijk ook de taak der gemeente de toegangsweg tot zulk terrein te verbeteren. Of schoon aanvankelijk staande geheel op het standpunt van den heer v. d. Goot is spr. door dit argument tot het inzicht gekomen, dat de gemeente hier ook een offer moet brengen. Nog merkt spr. op dat hier gebrek is aan een opslagplaats voor particulier gebruik. Daar om had Spr. gaarne gezien dat een deel van de voorwal daarvoor had kunnen worden bestemd, doch Spr. heeft tot zijn spijt vernomen dat dit plan niet uitvoerbaar is. Ofschoon Spr. het plan overigens toejuicht, acht hij het niet in het be lang der gemeente dat daar een brugje blijft, veeleer dat de betrokken vaart daar gedempt wordt. Kan dat niet dan moeten de bewoners de kosten van instandhouding zelf dragen. De gemeente mag geen verantwoordelijkheid aan vaarden voor het risico dat het bedienen van de brug door ondeskundigen mee kan brengen. Laat men dus pogen die vaart alsnog gedempt te krijgen, kan dat niet dan blijven verzorging en onderhoud bij belanghebbenden. Spr. kan dus niet meegaan met het in onderhoud over nemen van dat brugje door de gemeente. De heer v. d. G o o t zegt dat als het mogelijk was geweest daar inderdaad geen brug moest blijven. Maar die zaak is onderzocht en demping stuit af op sommige eigenaren en kost ook veel meer. Het is waar dat onze gemeente niet ruim voorzien is van bouwterrein, maar of de ge meente nu tot taak heeft door een toegangsweg te leggen, particulier terrein in waarde te doen stijgen, betwijfelt spr. Juist het feit dat de waar de van deze terreinen stijgt doet uitkomen, dat de eigenaren ook moeten betalen voor die toe gangsweg. De heer Nauta heeft bij zijn redeneering I niet gedacht aan terreinen die nog bebouwd moeten worden, maar aan reeds bebouwd ter rein; gold het onbebouwd terrein dan kwam inderdaad de vraag naar voren of deze terreinen niet mee moesten betalen in de kosten van den toegangsweg. De heer Bakker kan meegaan met wat de heer Looijenga zeide. De heer Visser zegt dat hij bij deze aan- vraag betrokken is en daarom misschien moei lijk een objectief oordeel kan uiten. Spr. gaat de geschiedenis na van het bouwen op het betrokken terrein en hoe men tot deze aanvraag is gekomen. Wanneer belanghebbenden f1500 voor een brug bijeenbrachten en een strook van hun terrein afstonden, dan, zoo hebben zij ge dacht, zal ook de gemeente, daar het hier ook een algemeen belang geldt, wel wat willen bij ten gegeven. Ik was toen hier een vreemde eend in de bijt, geen voorstel vond bijval, alles ging de prullemand in, bv. de progressieve heffing H. O., waaraan ik ook een paar nachten gaf. Nu is die reeds lang ingevoerd buiten mijn voorbereiding om; toch bewijst mij zoo iets dat ik toen niet achter den tijd aanliep. Dat mijn werk hier door een groot deel der gemeente naren gewaardeerd werd mag hieruit blijken, dat mijn mandaat eenige malen verlengd werd. Het is mij een groot genoegen dat zij mij de gelegenheid gaven 25 jaar mijn krachten ten bate der gemeente te geven. Voor mij is nu de tijd tot scheiden gekomen. En als ik deze plaats verlaat breng ik de bevolking mijn dank voor het in mij gestelde vertrouwen en ga heen met de aangename gedachte dat ik heb gewerkt zoo- als ik meende te moeten doen. Spr. hoopt dat zijn opvolget eens met dezelfde gedachten zijn zetel zal ontruimen. De heer Visser, hoewel ten overvloede, daar de Voorz. zoo juist het gevoelen van den raad heeft weergegeven, meent toch nog een persoonlijk woord van dank tot den heer v. d. Goot te moeten richten voor de aangename omgang. Wij mogen verschillend denken, wij hebben toch ook vaak mogen samenwerken, en spr. dankt voor de wijze waarop de heer v. d. Goot hem hier als jong raadslid heeft ontvan gen. Waar de hh. De Vries en v. d. Goot den raad verlaten, lijdt dit college ongetwijfeld een groot verlies; een aangename omgang te moe ten afbreken stemt weemoedig. Dat het U wel ga. De heer v. d. Goot: Dank U. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. alsnu de vergadering. Ahosmam&ctpsr jaar f 2.50 fr p. f 3.60. Buitenland f 8.alle» bij vöovaitbetalmg. Loue No». 5 et. Adwrtaatiën10 et. p. regel. Inge; ioad>3a Madedeelingen dubbel tarief, bij AWssjmaenS belangrijke korting Klems Adv. kannen .ingeaonden wor« den op das dag ta uitgifte, tot 10 uur. Als beëedigd makelaar in roerende en onroerende goederen is toegelaten de heer S. Schouwerwou, alhier. De heer Schouwer- wou is gisteren door de Leeuwarder recht bank beëedigd. De heer W. Nanninga, bewaarder der hy potheken alhier is benoemd tot ontvanger der Registratie en domeinen te Utrecht. HEEG. De heer E. Buwalda alhier, onderwij zer aan de Geref. school te Hommerts, is als zoodanig benoemd te Gerkesklooster-Stroobos. BAKHUIZEN. De heer J. H. v. d. Meer alhier slaagde te Amsterdam voor ’t diploma Han denarbeid. Kerknieuws. PARREGA. Ds. J. C. H. Romijn alhier is beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te Wijk- zijn hartelijke woorden. Lange jaren hebben wij de gemeente gediend en ook ik heb dat gedaan naar mijn beste krachten en als ik terugzie dan komen herinneringen naar voren die mij dank baar stemmen Ik herinner mij, Mijnheer de Voorz., dat als ik als raadslid hulp noodig had, U mij die steeds heeft verstrekt, meer dan U als secretaris verplicht was te verleenen; die aangename omgang stemt mij tot dankbaarheid. Spr. gaat dan ook niet heen zonder den Voorz. toe te wenschen dat hij de gemeente nog jaren mag dienen zooals hij het tot nog toe heeft ge daan. Dat het U welga. De heer Nauta heeft spr. bedankt voor het vele werk dat hij met hem verricht heeft in die moeilijke jaren van de mobilisatie. Spr. kan niet anders dan hem wederzijds danken. Ook de vergaderingen bij hem aan huis stemmen mij tot dankbaarheid. Ik hoop dat ook U nog lang aan de gemeente uwe krachten mag geven zooals U tot nog toe gedaan heeft. Wat U, andere leden, betreft, gij hebt kort of langer mijn werk hier gezien, maar geen Uv/er heeft het voorrecht te kunnen zeggen dat gij lid waart, toen ik hier het lidmaatschap aan- vaardde. Juist in ’t begin lagen de groote moei- j lijkheden. Bezield met de beste voornemens aan- i vaardde ik het ambt, maar ik mocht van de andere leden toen niet ontvangen die steun, 1 waarop ik recht meende te hebben. Als ik toen iets naar voren bracht vond dat maar een zeer enkele keer steun; dankbaar gedenk ik dat wat ik nu voorstel steeds dezelfde aandacht geniet als wat andere leden voorstellen. Dat teekent een groote vooruitgang in de gedachten der raadsleden. Als spr. zich nog eens Ijlst voor stelt van voor 25 jaar en nu, dan constateert hij dat hij toen wel enkele dingen goed heeft inge zien, al heeft hij ook fouten begaan, waaraan geen onzer ontkomt. Spr. wijst op de bestrating, vernieuwing der bruggen. Steeds heeft hij ten A. J. P.’b FRAMBOZENSAUS A 7»ft et. per pakje geeft een halve liter heerlijke vruch tengelei. W. en dat de gemeente alles in onderhoud over neemt, terwijl de gemeente bijdraagt het bedrag Berooving. In Rotterdam is een handelsman in c; aan de Diergaardekade beroofd van f 1000. In verband daarmee zijn in bewaring gesteld een 19-jarige vrouw, de 24-jarige koopman I. D. D. Kermis Sneek. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend, dat door hen in het belang van de goede orde is bepaald: dat de vaste ligplaatsen voor stoombooten en andere vaartuigen op Woensdag 22 Augus tus e.k. niet geldig zijn en dat de regeling der ligplaatsen op dien dag aan de politie is opge dragen. Nationaal Huldeblijk. Tusschen 6 en 18 Augustus e.k. zullen door jonge dames, die zich daarvoor bereidwillig be schikbaar stelden, inteekenlijsten bij de ingeze tenen van Sneek worden aangeboden voor bij dragen voor het Nationaal Huldeblijk aan H. M. de Koningin, ter gelegenheid van Haar zilveren Regeeringsjubileum. De ontvangen gelden wenscht men te besteden voor het tot stand brengen van de zoo noodzakelijke restauratie van het Koor van de Nieuwe Kerk te Delft, een nationaal monument bij uitnemendheid. Voetbal. Nu het voetbalseizoen weer bijna voor de deur staat, beginnen de clubs weer met hunne oefenwedstrijden. Zondag jl. had de voetbalver. Sneek voor haar 2e en 3e elftal een wedstrijd georganiseerd, ’s Morgens speelde Sneek III tegen de Black-Boys-reserve en won met 10 doelpunten. ’s Middags 2 uur was Heerenveen I met 4 invallers op bezoek bij Sneek II. Een tijd lang werd er goed spel te zien gegeven. Na ruim 20 min. spelen wist Hilbrink met een keurig opge brachte bal Sneek de leiding te bezorgen, waar mee rust aanbrak. In de tweede speelhelft wist Doesburg uit een voorzet van G. de Haan de stand op 20 te brengen. Spoedig daarna wist Heerenveen met een gelukje de eer te redden De heer v. d. Goot dankt den voorz. voor en de bal in ’t Sneeker doel te plaatsen. Hierna was de beurt weer aan Sneek. Opnieuw wisten De Haan en Doesburg de bal op te brengen en laatstgenoemde zorgde toen voor het 3e doel punt, waarmee het einde kwam. Sneek II bracht dus een flinke 3- het zijn als deze opslagplaats elders lag. Spr. 2;ou gezien een en ander, tegen overname moe ten stemmen. De Voorz. zegt dat de raming der kosten f700 is. De heer v. d. Goot heeft ook de zaak eens nagegaan en gelooft dat het ’t beste zal zijn hierop niet in te gaan, gezien de kosten, terwijl de opslagplaats te dicht bij de brug ligt. Ove rigens acht spr. de bestaande opslagplaats zeer onvoldoende; nu er een schip met modder lost is de toestand zelfs onhoudbaar. Het is wel goed dat men den schipper-bewoner van Ijlst tege moet komt, maar de man voor wie de modder bestemd is, woont in Wymbritseradeel en zou evengoed van de opslagplaats in Wymbritsera deel gebruik kunnen maken; doch hij doet dat niet omdat hij te Nijega elke keer 5 ct. tol moet betalen per wagen, terwijl nu 150 wagens gra tis door ons stadje gaan. De toestand is echter niet te verbeteren door overname van deze wal. De heer Bakker acht overname ook geen groot belang voor de gemeente. Wil men dan wat, dan moet men de voorwal van Minkema hebben. Maar dan heeft men weer het bezwaar dat de losplaats te dicht bij de brug komt. Kon dat noodig is voor verlegging en verbreeding i van de straat vóór het brugje. De heer Visser brengt de bediening van de 1 brug ter sprake en meent dat de doorvarenden zelf moeten zorgen voor opening en sluiting, en dat noch de gemeente noch belanghebbenden daarvoor behoeven te zorgen. De heer Nauta zegt dat hij blijft bezwaar maken tegen het brugje, dat wat onderhoud betreft voor rekening der gemeente zou komen en wijst op de aansprakelijkheid jegens derden wanneer er eens een ongeluk zou gebeuren bij het bedienen van de brug door onbevoegden. Willen belanghebbenden er een brug houden dan dienen zij ook het onderhoud en het risico te dragen. Na een opmerking van den Voorz., dat de commissie demping onmogelijk achtte, wat de heer v. d. Goot beaamt, wijst deze laatste nog op de enorme kosten van dezé demping, die dat toch verhinderd zouden hebben. Spr. is tegen het voorstel-Looijenga, al zou hij gaarne wenschen dat de verbetering er kwam. Spr. zou nog voor een compromis zijn te vinden om bv. 50 tot de kosten bij te dragen van de straataanleg vóór de brug, maar hij voelt niets voor 100 die men ten slotte alleen betaalt om wat in onderhoud te krijgen. De heer Nauta blijft tegen overname van de brug in onderhoud; kari de wijk niet ge dempt, dan moet de brug er blijven, maar dan dient het risico niet voor de gemeente te zijn. Spr. wijst op de consekwenties als ook op de andere zijde van Ijlst eens bouwterrein kwam en men de burg daar eventueel ook in onder houd zou moeten overnemen. Spr. stelt nog voor dat de weg minstens 90 c.M. boven Z.P. zal komen; in het voorstel staat dat cijfer zonder „minstens”. De heer v. d. Goot zegt dat dit wellicht meerdere kosten medebrengt, maar de weg moet inderdaad hooger zijn dan nu, want er mag geen water op komen, dat is vast. Spr. gelooft echter dat de weg nu 90 c.M. is. De Voorz. zegt dat het niet onbillijk is dat het onderhoud van de brug door de gemeente wordt overgenomen; de bediening is nog wat anders. v De heer Looijenga kan wel meegaan met het opnemen van de voorwaarde „m i n s t e n s 90 c.M.”, hoewel het water bij de tegenwoor dige afstrooming wel niet zoo hoog zal komen. De heer v. d. Goot is spr. al heel wat genaderd door nu genoegen te nemen met 50 Laat ons echter door een flink offer daadwerkelijk sym pathie toonen met deze verfraaiing van Ijlst. De heer v. d. Goot hoort wel wat vreemd op dat de heer Looijenga nu zoo royaal is, wat particuliere gesprekken met hem niet zouden hebben doen vermoeden. Laat ons trachten tot overeenstemming te komen door een compro mis. Spr. kan niet meegaan met het voorstel het geheele bedrag voor rekening der gemeente te nemen. De heer Nauta stelt nog voor dat eigen dom, onderhoud en bediening van de brug voor rekening van belanghebbenden zullen blijven. De heer Visser ziet niet in welk belang adressanten dan nog bij hun aanvraag zouden hebben. Wanneer men het plan vierkant wil tegenwerken, moet men dit amendement aan nemen. De heer Nauta zegt dat uit deze woorden blijkt dat de bediening enz. dan toch wel zeer hoog door belanghebbenden wordt aangesla gen; dus is het ook voor de gemeente van zeer groot belang dat deze zulks niet op zich neemt. De Voorz. is het eens met den heer Visser dat dit amendement alle plannen den bodem zou inslaan. Nu wordt gestemd. Buiten stemming blijven de hh. Bakker, Vis ser en Nauta. Tegen het amendement-Nauta stemmen de hh. v. d. Goot, Brens en Looijenga, zoodat dit is verworpen. Het voorstel-Looijenga wordt aangenomen met 21 st.; tegen de heer v. d. Goot, voor de hh. Brens en Looijenga. Punt lil. Nadere beslissing betrekkelijk een aanbod omtrent een gedeelte wal bij de opslagplaats. Het geldt hier het aanbod van den heer Tijs ma. De heer Visser heeft zijdelings gehoord wat de kosten van verbetering zouden zijn, en heeft ook overwogen dat hierdoor geen nieuwe opslagplaats wordt verkregen; deze uitbreiding van de bestaande opslagplaats zou niet in ver- VERGADERING van den RAAD der gemeen te IJLST op VRIJDAG 3 AUG., ’s nam. 63% uur. Voorzitter de heer H. P. Fledderus, burge meester. 1 dragen. Spr. zelf voelt voor een persoonlijke Aanwezig 6 leden. 1 vacature (De Vries). Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde Punt 1. Notulen. Mededeelingen. Ingeko men stukken. De notulen worden gelezen en onveranderd gemeentebelang gediend is. Spr. zegt dat gld. bij varllea «M van «an vinger Goede eetlust, goede spijsvertering, goed bloed en een goed humeur worden verkregen door Foster’s Maagpiflen te gebruiken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewanden door de vloeiing der gal te regelen. Zij wer ken zeer zaeht en hebben geen nadeelige re actie. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. Aanbevelend gM. by rzarlle® Cft gld. bij verlies van va» ®on daim. wijsving®ir. gld. ingeval van 1C ft !fjd®ss binnen 30 d. ’vl’ Volgen» «oerwaarden overeengekomen met da MsIÈfflüiSgwelsw Var»»- gld. bij levens- ftarlMS-Bauk «ohilesiaisre si’s» oase Abonnè’» veraekerd tegen oxxgohskksn voor AVVV lange invaliditolt «UV houding tot de kosten staan. Heel anders zou van opzichte van dergelijke dingen zijn beste krach- en de 3()-jarige koopman L. H. v. d. S.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1