DE TUNNEL MEUBELFABRIEK „NEDERLAND" /n deJchaduw* komen a//e reepen vergeleken bij de kwaliteit van F Brandenburgh, Boschma Co Tijdschriften en Modebladen alsWeldon s, Harmsworth’s, Childrens Dress, Bestways, Record, Gracieuse, Nieuw Modeblad, Kinderkleeding enz. enz., wor- den gaarne aangenomen door I NIEUWSTIJDINGEN. Officiéél gedeelte. I Ollicliil Orgaan dar fiimnnti Snaai 6, VOLLE MELK reep ROOM reep CHOCO reep CARAMEL MOU reep I Abonnementen op I I 200 Sla Jaargang Zaterdag II Augustus 1113. ■o. 90 L ii. ~P~I~R~1TTTT .T^-arrOJST I 10 10 zoo Itijd den i en gen an- een zoo BOEKHANDEL G. v. d. PIJPEKAMP, v/h Fa. R. FEENSTRA JOHz. KLEINZAND 2 SNEEK, TEL. 105. 15 25 *nd Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. oc«s f 3.60 Buitenland f 8.—, alle« bij vooruitbetaling. Lozas Noa. 5 et. Advertentiin10 ot. p. regel. In ge> zonden Mededeelingen dubbel tarief, bjj Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen Ingezonden wor. den op den dag der uitgifte, tot 10 uur. Bewaar de omsla gen-Prachtige Cadeau* Boeken in prachtband Grootste sorteer/ng bg de firma TROMP Sneek t' DOOR OVERSPANNING EN ZORGEN. Franco levering. O en ze ■- vui. nuuittvMjipscu wciu uuur een aanrai j n dames weer met zgn. tuberculosebloempjes 8 Maandag 20 Augustus wordt opgevoerd „Pol- Maud holde als een meisje de stoep af en vloog brengen, zoodra het mogelijk is. Wel vrees ik, dat i I VI. zij, niet zoo dadelijk iets te zeggen. pret! Toen een paar maal met het hoofd knikkend, [d- i opbrengst was thans f 149.69. Te Leeuwarden slaagde voor de Hoofd- >r je •ver- op- hok- uw, i hij i te ziek Groningen. Westersingel 2/4. Tel. 118. Een goede spiraalmatras mag jn 't gebruik geen geluid geven. belanghebbenden aan de bepalingen der Ar beidswet, luidende: dat de vaste ligplaatsen voor stoombooten en andere vaartuigen op Woensdag 22 Augus tus e.k. niet geldig zijn en dat de regeling der ligplaatsen op dien dag aan de politie is opge dragen. „Ja, Mac, vier weken geleden. Als ik nu in het voorjaar in Tunnel-City kom, heb ik iets te doen. best 1 hij naar s in taar a tjes. laar Venschgnt DINSDAGS M VRIJDAGSA VONDF Uitgever* nd, B „Ben j vroeg hij, altijd nog wat ongeloovig. DOOR BERNARD KELLERMANN. (Plaatsing met toestemming der uitgevers Gebrs. Cohen, Amsterdam.) Vertaling door F. Goossens, w. i. mm smm coürait - annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL Kermis Sneek. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend, dat de kermis aldaar dit jaar begint op Zaterdag 18 Augustus des mor gens 8 uur, om te eindigen op Donderdag 23 Augustus des morgens 8 uur en dat voor den Svbbk Telefoo» No. 150 i J. A. HUIZINGA I zamenlijk psalm 42 aanhieven ter opening van ’t feest. De voorzitter de heer J. v. d. Vlugt uit Fer- werd sprak hierna een openingswoord, waarna weder een 5-tal ensemble-nummers uitgevoerd werd, over ’t algemeen zeer verdienstelijk. Daarna begon ’t concours voor de derde af deeling, waarin 11 corpsen uitkwamen. De jury bestaande uit de heeren Gaillard, Paardekooper en Simons (Assen) kende de prijzen als volgt toe: le prijs niet toegekend. 2e prijs „Hallelujah” te Menaldum met 96 punten en „Excelsior” te Oude Bildtzijl met 90 punten. 3e prijs: U. d. I. te Ooster-Nijkerk met 86J4 punt, „Looft den Heer’ te Garijp met 81>/2 punt, „Concordia” te Welsrijp met 79 punten, „Halle lujah” te Hemelum met 77 punten en „Concor dia” te Exmorra met 75 punten. Ter afwisseling weder een aantal ensemble- nummers. 't Is opmerkelijke hoe goed ’t samen spel over 't algemeen is en ’t publiek geniet van het inderdaad machtig effect. Maar ook voor het concours, dat daarna met de hoogere afdeelingen wordt voortgezet, is belangstelling genoeg. In de tweede afdeeling (9 corpsen) behalen de prijzen: 2e prijs „De Bazuin” te Berlikum met 101 jA Zweminrichting. Woensdag had in de Sneeker Zweminrichting het eerste diploma-zwemmen in dit seizoen plaats met het resultaat dat aan 3 heeren, 17 jongens en 10 meisjes het diploma kon worden uitgereikt. Opmerkelijk was hoe goed door de leerlingen werd gezwommen, alle in zuivere schoolslag, hetgeen bewijst dat de leiding in uitstekende handen is. Vooral als men bedenkt, dat enkelen slechts zeer kort oefenden. Twee jongens waren pas 4 weken op de zwemschool. Kunnen zwemmen is in een waterland als het onze een vereischte. Moge het bovenstaande resultaat voor vele ouders een aansporing zijn hun kinderen aan de zwemschool in die kunst te laten onderrichten. Korfbal. De kampioensclub van Nederland „D. T. V.” vAn Amsterdam neemt deel aan de voor Zondag a.s. uitgeschreven korfbalwedstrijden te Hemrik. punt, „Concordia” te Balk met 100 punten, „Me- Vandaar gaat de reis door naar Sneek, waar lodia Oranje” te Ee met 99>/2 punt en „Norma” men Maandagavond denkt te arriveeren. Bij de ouders van de leden van onze korfbalclubs wor den de spelers ingekwartierd. Dinsdagmiddag organiseert Concordia voor hare gasten een motorboottocht naar het Sneeker meer, terwijl ’s avonds zeven uur een propaganda-wedstrijd wordt gespeeld aan de Leeuwarder straatweg. Voor bizonderheden zie men een advertentie in dit blad. Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hwllxndsohw AI|wmttMW Vamw- 7(100 ö^d. kwrlata-BaMk ta SohlaAam zijn onze Abonné’e verzekerd tegen ongelukken voor AVVV la derteekende hem. Bij Harlem-River was hij daarmee klaar, liet de auto stilhouden en den brief in de bus werpen. Het was nog tien minuten voor half negen. „Neem Boston Road, Andy, laat haar loopen, maar overrijdt niemand.” En Andy joeg door Boston Road, zoodat de voorbijgangers op zij vlogen en een bereden politie agent in galop de vervolging begon. Mac legde zijn voeten op de tegenoverliggende zitplaats, stak een sigaar aan en sloot oververmoeid zijn oogen. Hij was bijna ingeslapen toen de auto met een schok stilhield. Het heele huis was feestelijk verlicht. Maud hield woord, maar makkelijk viel het haar niet. Zij beklaagde zich niet meer, als Mac Zondags wegbleef, of zooveel werk meebracht, dat hij nauwe lijks een paar minuten voor haar over had. Zij wist, dat Mac een werk, dat bovenmenschelijke inspanning eischte, op zich had genomen, een werk dat anderen totaal zou hebben uitgeput, en het was haar plicht zijn taak niet nog meer te verzwaren. Zij .moest in tegendeel haar best doen, hem zijn weinige vrije uren zoo aangenaam mogelijk te maken. Daarom was zij vroolijk en opgewekt, zoo dikwijls hij bij haar kwam en liet hem door niets merken, dat zij alle dagen door heftig verlangen naar hem verteerd werd. En merkwaardig hij, Mac, vroeg er niet naar, het kwam niet in hem op, dat zij zou kunnen lijden. De zomer ging voorbij, de herfst kwam, Bronx- park kreeg gele blaren en uit de kruinen der boomen voor het huis viel helt dorre loof bij hoopen neer, zon der dat een windvlaag het opjoeg. Mac vroeg haar, of zij niet liever naar Tunnel-City wilde verhuizen? Zij liet hem haar verbazing niet merken. Ja, hij moest daar elke week eenige malen zijn en was van plan er Zondagsmorgens een soort audiëntie te houden, waarop iedereen, ingenieur of arbeider, hem zijn wenschen en bezwaren kon ken baar maken. „Als jij het wenscht, Mac?” „Ik geloof wel, dat het beter is, Maud. Ik ben toch al van plan mijn bureau naar Tunnel-City over te Mac om den hals. Terwijl zij nog door den voortuin snelde, riep zij al: „O, wat ben ik toch een gansje, Mac!” Het kon haar niets schelen, dat de chauffeur het hoorde. Ja, nu zou zij geduld hebben en nooit meer klagen. „Ik beloof het je, Mac!” zeide hij langzaam en ernstig: „Misschien is het heel goed als je wat werkt, Maud! Maar of nu juist het hospitaal daarvoor het geschiktste is Ineens moest hij lachen. Hij zag zijn kleine Maud al in het kostuum van een pleegzuster. „Vraag je een hoog salaris?” Maar Maud ergerde zich een beetje aan zijn onschuldig lachen. Hij dacht, dat haar plan een gril was, een aardig- Voetbal. „Sneek” gaat maar door met oefenen. Woens dagavond won Sneek 1 met 31 doelpunten van de Black-Boys. Vrijdagavond speelt Sneek II tegen de zwarte jongens aan de Lemmer weg, terwijl dit elftal Zondag op bezoek gaat naar Heerenveen 1. Sneek I ontvangt Zondag de Leeuwarder Co rinthians. Genoemde ploeg vormt een uitste kend elftal. Beide elftallen staan onder leiding van trainer Waites. Indien het weer mede werkt kan het een bijzonder mooie wedstrijd worden en zullen ongetwijfeld alle liefhebbers van het voetbalspel aanwezig zijn, i De opstelling van de Cori: thians is als volgt: Doel: Hijlarius. Achter: Nijhuis en J. Kingma. Midden: Th. Kingma, P. Visser en v. Oos- Kermis Sneek. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter kennis, dat gedurende de kermis niet zal wor den toegestaan het maken van straatmuziek en het geven van vertooningen op straat. Kermis Sneek. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend, dat door hen in het belang van de goede orde is bepaald: 28) „Goed, maar als je later dan halfnegen komt, laat ik mij van je scheiden!” Toen zij dit zeide, kleurde een donkere blos haar gezichtje. „Ik heb er dikwijls over gedacht, ja, lach maar Mac, dat is geen ma nier van doen, zijn vrouw zoo te behandelen, dat zeg ik je.” Zij omhelsde Mac, drukte haar gloeiende wang tegen zijn bruin gezicht en fluisterde:.„O, Mac, ik heb je zoo lief, zoo innig lief!” Haar oogen schitterden toen zij in de lift de twee- en-dertig verdiepingen naar omlaag vloog. Haar hartje klopte vroolijk en blij, maar toch schaamde zij zich een beetje. Zij dacht aan Mac’s schrik, aan den angst in zijn oogen, zijn wanhoop en aan zijn stille verbazing, dat zij zoo weinig begreep, hoe nood zakelijk al dit werken was. „Ik heb mij als een domme gans aangesteld” dacht zij zoo dwaas! Wat zal Mac nu wel van mij denken? Dat ik geen moed en geen geduld heb en niets voel voor zijn werk en hoe leelijk was het hem voor te jokken, dat zij reeds dikwijls aan een scheiding had gedacht. Dat was haar op dat oogenblik voor het eerst inge vallen. „Ja, werkelijk, als een gans a real goose! heb ik mij gedragen,” zeide zij halfluid, terwijl zij in haar auto stapte en zij lachte zachtjes om het vervelende idee, zich dwaas te hebben aangesteld, te verjagen. Allan gaf Lion de opdracht hem precies kwart vóór achten uit zijn bureau te halen. Een paar minuten vóór achten liep hij haastig een winkel binnen en kocht een massa cadeautjes voor Edith en eenige je er het wat stil zult hebben „Het zal niet erger zijn dan in Bronx, Mac”, ant woordde Maud glimlachend. De verhuizing zou in het voorjaar plaats hebben, maar terwijl Maud de toebereidselen er voor maakte, moest zij dikwijls denken „Maar, wat moet ik in die cementwoestijn uitvoeren?” Zij moest iets beginnen, iets dat haar bezigheid gaf en dwaze gedachten en droomerijen verjoeg. Eindelijk had zij een schitterend idee en vol ijver begon zij met de verwezenlijking er van. Dit idee deed haar opleven, haar stemming was zoo vroolijk en haar lach zoo geheimzinnig, dat het zelfs Mac opviel. Maud vermaakte zich een tijdje met Mac’s nieuws gierigheid, maar ten slotte kon zij haar geheim niet langer bewaren. Ja, de zaak was deze: zij moest iets te doen hebben, een goede bezigheid, iets dat haar werkelijk werk gaf, niet maar zoo voor de aardigheid. Zij was nu op de gedachte gekomen te gaan werken in het hospitaal van Tunnel-City. „Waag het niet te lachen, Mac!” Ja, zij meende het in vollen ernst en was trouwens al een cursus gaan volgen in de kin- derkliniek van Dr. Wasserman. Mac werd ernstig. „Ben je er werkelijk al mee begonnen, Maud?” T£ gld. bij verllaa «3 van oen vinger voor Maud, zonder lang te kiezen, want van die din gen had hij geen verstand. „Maud heeft gelijk,” dacht hij, terwijl hij in zijn auto de zesmijl lange, kaarsrechte Lexington-Avenue dobrsnorde, en hij piekerde er over, hoe hij het voort aan zou kunnen inrichten, om meer tijd aan zijn familie te geven, maar hij vond geen oplossing. De waarheid was, dat het werk van dag tot dag toe nam, in plaats van te verminderen. „Wat moet ik doen?” dacht hij. „Als ik maar een plaatsvervanger voor Schlosser had, hij is niet zelfstandig genoeg.” Toen herinnerde hij zich, dat hij een dringende brief in zijn zak had, las dien nog eens over en on- Anders houd ik het niet langer vol.” Nu wasMac een en al verbazing en ernst en wist Maud had dolle Het Sehouwtooneel. Het zal den liefhebbers van goed tooneel zeker verheugen te vernemen dat in de kermis weer eens een le klas tooneelgezelschap „Ami- citia” komt bespelen en wel „Het Schouwtoo- neel”, directie Adr. v.d. Horst en Jan Musch. De N. V. Het Sehouwtooneel behoort tot de beste gezelschappen in ons land en heeft door de soort stukken die het speelt en de vooraan staande altisten die er in optreden overal een groot succes. Het is door zeer bijzondere omstandigheden mogelijk geweest dit gezelschap voor Sneek te engageeren en alleen het vertrouwen dat dit door het publiek zal worden gewaardeerd, kon de groote kosten, die daarmede gepaard gaan, rechtvaardigen. Zaterdag 18 en Zondag 19 Augustus worden de 188 en 189e opvoeringen gegeven van het dolle blijspel, waarom haast heel Nederland krom van den lach heeft gelegen: „Als je maar 'n verleden hebt” (Der keusche Lebemann). Jan Musch, die door velen Nederlands grootste too- Kermis Sneek. De BURGEMEESTER van SNEEK herinnert acte de heer W. Koopmans alhier. De heer W. Karsten, particulier klerk bij „Een jeugdig persoon mag geen arbeid ver- de directe belastingen alhier is met 1 September richten, bestaande in gevaarlijke kunstverrich- 1 benoemd als rijksklerk der directe belastingen, tingen en in het deelnemen aan kunstverrichtin gen voor zoover dit gevaar oplevert.” Deze waarschuwing geschiedt ter voorko ming van overtreding. Mm invoerrechten en accijnzen aan de inspectie Sneek, le afdeeling. Muziekconcours. Op het Vrije Speelterrein alhier hield Woens- I dag de Bond van Chr. Harmonie- en Fanfare- corpsen z’n festival en concours. Niet minder neelspeler wordt genoemd, speelt hierin op dan 32 coorpsen uit alle deelen van Friesland onnavolgbare wijze een rol, die het publiek van kwamen uit en ’t was inderdaad een machtig den eenen lachstuip in den anderen doe.t rollen. i gehoor toen die meer dan 500 muzikanten ge- i I ly Perkins”, een vroolijk spel van Liefde en List. Een hoogst amusant, beschaafd blijspel, dat voor jongelui een zeer vroolijke avond zal geven. Dinsdag 21 Augustus volgt een tooneelspel ter afwisseling van den lach. „Een gescheiden Vrouw”, een boeiend spel, dat door personen van allerlei schakeering met belangstelling en spanning wordt gevolgd. Mevr. Wilh. v. d. Horst-v. d. Lugt Melsert vindt hier gelegenheid een van haar schitte rende creaties te vertoonen: de zielssterke vrouw, die ter wille van haar moederliefde de hevigste smart weet te dragen. De serie voorstellingen wordt Woensdag 22 Augustus besloten met de dolle Amerikaansche geschiedenis „De Huwelijksbarometer”, ’n blij spel van zoo aanstekelijke vroolijkheid, dat bij alle voorstellingen de lach door de zaal gierde. Ook hierin treedt Jan Musch weer op. Alles bij elkaar dus een serie zeer interessante stukken, waarin zoowel de ernst als de blijheid aan het woord komt, en de zeldzame gelegen heid een der beste tooneelgezelschappen te zien. Historische Optocht. LEEUWARDEN, 9 Aug. De historische op tocht, op den 5en September a.s., ter gelegen heid van het regeeringsjubileum van de Konin gin, zal voorstellen: „De blijde incomste van den Stadhouder Willem IV en zijn gemalin Anna van Hannover, vergezeld van zijn moeder, de bekende en beminde Marijke-moei. Motorsnelheidswedstrijden te Leeuwarden. Op Zondag 2 September a.s., zullen groote motorsnelheidswedstrijden op de Wilheiminh- baan te Leeuwarden worden gehouden. De organisatoren S. M. Castelein, J. A. Kiel- man, R. Huizinga, J. Span en J. D. Jaarsma (secretaris) zijn reeds zoo ver gevorderd dat het volgende kan worden medegedeeld: De Wilhelminabaan is, behoudens enkele ver anderingen, door de Koninklijk Nederlandsche Motorwielrijdersvereeniging goedgekeurd, ter wijl zal worden gereden onder het wedstrijd reglement der K. N. M. V. Van de volgende renners werd de zekerheid verkregen dat zij aan de wedstrijden zullen deelnemen: Amateurs De bekende Jac. Brunt te Hil versum, J. C. v. d. Peyl te Amsterdam, H. Bieze te Amsterdam, A. van Hamersveld te Soester- berg, J. H. P. Jansen te Amsterdam, P. Schip pers te Rotterdam, J. Slagter te Stadskanaal e. m. Beroepsrenners. M. Flinterman te ’s Gravenhage, kampioen van Nederland, P. Brink- hoff te Rotterdam, record houder stadion-baan te Amsterdam en J. ’t Hart te Rotterdam, be kend professionaal. Tevens zal een nieuwelingen-klasse worden ingelast, zoodat ook vooral voor de Noordelin gen gelegenheid zal bestaan om aan de rennen deel te nemen. In het eere-comité nemen zitting Jhr. H. van Baerdt van Sminia te Oudkerk, prov. vertegen woordiger der Kon. Ned. Automobielclub, R. Buisman, voorzitter van de V. V. V. te Leeu warden en Mr. D. van Welderen Baron Rengers te Leeuwarden. Binnenkort zullen nadere bijzonderheden wor den medegedeeld. Mannen zoowel als vrouwen hebben onder zenuwachtige, beproefde omstandigheden ge werkt. Zij raakten overwerkt en missen de kracht om de bacillen van gevatte influenza of koude te bestrijden. Het bloed raakt over laden met overtollig urinezuur, de nieren wor den ondermijnd door de te groote inspanning en spoedig volgen verschijnselen alshoofd pijn, duizeligheid, zenuwoverspanning, nrina- kwalen, graveel, waterzuchtige oogen, rheu- matische spieren en door urinezuur aange taste gewrichten, stijve schouders en pijn in den rug. Daartegen worden Foster’s Rugpijn Nieren Pillen aanbevolen, en er dient geen kostbare tijd verloren te gaan. Uitstel leidt al te vaak tot rheumatiek, spit, steenvorming, ontsteking van de nieren of blaas en nierwaterzucht. Zelfs ongeneeslijke kwalen kunnen door ver- waarloozing ontstaan. Als uw nieren verzwakt zijn door zorgen en overworking, tocht, koude, epidemische koorts, schadelijke bezigheden enz., wendt U dan met vertrouwen tot Foster’s Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken k f 1.75 per doos. gld. Ingeval van over- IER gld. bij verlies van 7C gld. bij verliee EA gld. bij verlies van lijden binnen 80 d. lv V Mn band, voet of oog v van een daim, vv een wijsvinger. te Anjum met 95 punten. 3e prijs: „Crescendo” Drachten met 85 pun ten; „Jeduthun” Oldemarkt met 84 punten; „Euphonia” Oppenhuizen met 76 punten; „De Bazuin” Hemelum met 75 punten. Eerste afdeeling (3 deelnemers). le prijs „Harmonie” te Warns met 107 pun ten; 2e prijs „Looft den Heer” te Koudum met 97*/2 punt. Afdeeling Uitmuntendheid: le prijs „Crescendo”, Heeg met 105 punten; 2e prijs „Excelsior”, Parrega, met 90 punten. ’t Weer werkte bijzonder mee. ’t Was wel warmpjes op het terrein, maar dat is minder erg dan regen of kou! Het Vrije Speelterrein was voor dit doel zoo practisch mogelijk ingericht; toch doet zich bij concoursen als dit telkens weer ’t gemis gevoelen van een geschikt ter- rein, dat de bezoekers wat schaduw biedt. Maar, de belangstellenden hebben zich niet laten afschrikken: er waren duizenden op het terrein en nog tot laat in den avond vulden deze onze stad en brachten er drukte en levendig heid. 25sten dier maand alle kramén, disschen, ten ten enz. zullen moeten zijn afgebroken en weg geruimd. Tevens wordt herinnerd aan art. 12 der Alge- meene Politieverordening, waarbij is bepaald: dat niemand een tent, kraam, tafel of iets der gelijks op den voor den openbaren dienst be stemden grond mag opslaan of daarop uitstal ling van goederen mag hebben, dan na vooraf gaande aanwijzing en na voldoening van het marktgeld. trum. Voor: Steinvoorte, Vis, Vink, Dr. Vis Sprock. Op het Woensdag gehouden festival van Chr. Muziekkorpsen werd door een aantal jonge voor „Draagt Elkanders Lasten” gecolporteerd. De nnhrpnö’Qt ihatie f 1 zlQ AQ ■i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1