Westerhof' p Voor een Kleintje Koffie wordt U aanbevolen Preanger V.S. PEPERMUNT 8 UK SLOOIEN's PEPERMUNTfABRItK, HARLINGEN. Olficlul Orgaan dar linninti Snaai Brandenburgh, Boschma Co NIEUWSTIJDiNBEN. - annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL BUITENLAND. Groeneveld’s Piano- en Orgelhandel Sneek, Heerenveen en Groningen Woensdag S September ISIS. ■o. 97 i A M~H1KOT .OM OVERAL VERKRIJGBAAR. 3 R A, Verechtjnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Inn Telefoon Ns. 150 VERKWIKKEND en OPWEKKEND werkt bij sport en spel L. C. Abonnementper Jaar f 2.50 ft. p. poet f 3.60. Buitenleed f 8.aller by vooruitbetaling. Loom Noa. 5 et. Advertentiën10 et. p. regel. In ge« zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrgke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur. JUSILEUM-FEESTEN SNEEKER ELECTRO INDUSTRIE KOOPMANSGRACHT 5 SNEEK L. C. Per pakje 1/2 pond 52’/s cents. Los per ons 21 cents. Ned. Israël. Gemeente. Ter herdenking van het Jubileum van H. M. de Koningin zal op Woensdag 5 September a.s. eene buitengewone godsdienstoefening worden gehouden. In het N. O. waren de verschi'len het grootst. De eerste helft der maand was zeer droog en zonnig. De Bilt had 214 uren met zonneschijn tegen 179 normaal. als leerlingen tot de le klas toegelaten: J. Bak ker te Terschelling, D. de Boer te Rauwerd, J. Krol te Blija en F. v. d. Weide te Witmarsum. (Afgewezen 2). Van de le naar de 2e klasse zijn bevorderd: J. Eizenga, J. H. Konsman, J. Martens, P. Reit- sma, K. Sjollema en C. J. Versnel. (Niet bevor derd 4). Raadsvergadering Rauwerderhem. In de raadsvergadering deelde de voorzitter o. a. mede, dat het aantal keuringen van vee over het tijdvak 1 Juni 1922 tot en met 31 Mei 1923 bedroeg 577, waarvan 55 voor noodslach- tingen. In handen van B. en W. zijn om advies ge steld adressen van den heer IJ. Lautenbach, auto-ondernemer te Rauwerd, om subsidie voor den geregelden autodienst op Leeuwarden en Sneek, en van het bestuur der afdeeling Rauwer derhem van de Friesche Maatschappij van Landbouw, om een subsidie van f442.50, op grond van art. 25 der Nijverheidsonderwijswet voor een tweejarigen cursus in landbouwhuis- houdonderwijs. Met ingang van 1 October is aan den heer S. Cancrinus eervol ontslag verleend als hoofd der school te Irnsum, en als onderwijzer aan den tijdelijkën u. I. o. cursus té Rauwerd. Over het verzoek van den heer Renger om overplaatsing als hoofd der school van Poppingawier naar Irnsum staakten de stemmen. Overeenkomstig het rapport der commissie is de rekening van het gemeentelijk electriciteits- bedrijf, dienst 1922, goedgekeurd met een ont vang van f 8280.82'/2 en een uitgaaf van f 7062.59, en de rekeningen van de burgerlijke armbesturen, dienst 1922, tot de navolgende be dragen: Deersum, ontvangsten f2534.442, uitga ven f 1716.08; Irnsum, ontvangsten f4581.32, uitgaven f3948.45; Poppingawier, ontvangsten f 4591.02‘/2, uitgaven f4288; Rauwerd, ontvang sten f 1581.13'/2, uitgaven f 1256.71'/2; Sijbran- daburen, ontvangsten f 1675.71, uitg. f 1341.75; Terzool, ontv. f4201.84'/2, uitg. f3645.42. De gemeente-rekening is voorloopig vastgesteld als volgt: ontvangsten f 199.589.63 >4, uitgaven f 182.659.56'/2. Op voorstel van B. en W. is zonder hoofde lijke stemming besloten tot de door Ged. Staten voorgestelde wijzigingen in de stroomleverings- overeenkomst tusschen de provincie en de ge meente. Aangenomen is het voorstel van B. en W. tot intrekking van de bestaande verordening op het vervolgonderwijs. Over een voorstel van den heer D. de Leeuw tot handhaving van het vervolgonderwijs met uitnoodiging aan B. en W., eene goedkoope regeling te ontwerpen, staakten de stemmen. Besloten is een gedeelte, groot f 6000, van het batig saldo van den dienst 1922 ter beschikking te stellen van dienst 1923. De heer Van Balen bracht een woord van lof aan allen, die hebben medegewerkt tot blus- sching van den brand te Irnsum en sprak daar bij als zijne meening uit, dat de belooning van het personeel bij brand te laag is en verhoogd dient te worden. De voorzitter gaf de toezegging, dit punt bij B. en W. aan de orde te zullen stellen. Aan het einde der vergadering richtte de voorzitter een woord van afscheid en waardee- ring tot het niet-herkozen raadslid Wiersma. Ongelukken tijdens feesten. Woensdag is te Alkmaar een eerepoort omge vallen. Het zesjarige zoontje van den heer M. werd er door getroffen en is aan de gevolgen daarvan overleden. Vrijdagavond werd op den IJsel voor Kampen vuurwerk ontstoken. Op de rivier bevond zich een groot aantal booten en schuiten. Op een der schuiten zat een moeder met haar dochter. Toen die boot met een ander vaartuig in aan varing kwam, vielen de vrouwen over boord. De moeder werd gered, doch de dochter werd tusschen beide booten plat gedrukt. De dood trad onmiddellijk in. De gemeentelijke geneeskundige dienst te Den Haag, de eerste-hulp-brigade en het Roode Kruis hebben Vrijdag een zwaren dag gehad. Er was echter op groote drukte gerekend. Alleen uit den hoofdpost is 37 maal uitgerukt, meeren- deels voor gevallen dat personen tengevolge van gedrang een flauwte hadden gekregen. Voor dergelijke ongevallen heeft het Roode Kruis (Princessegracht en Voorhout) meer dan 6Ó maal hulp verleend. Er hebben zich ook eenige ongevallen van meer ernstigen aard voorgedaan als arm- en beenbreuken en kneuzingen. Aan de Roode Kruis-inrichting zijn ook 7 personen, die bij het vuurwerk in de sloot langs het Malieveld waren geraakt, van droge klee- ren voorzien. Uw eerste taak ’s morgens zij zorg te dragen voor goede ontlasting. Tenzij dit geregeld ge schiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijn, ge druktheid, maagpijn, onzuiver bloed enz Foster’s Maagpillen genezen verstopping, rege len de lever, maag en ingewanden, en ver sterken zoodoende uw geheele gestel. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. 0 Aanbevelend en zouden deze mogendheden, die bij verdrag van 1864 bovendien Korfoe neutraal hebben verklaard, Italië wel tot rede kunnen brengen, hetzij door de zaak zelf bij den Volkenbond aan hangig te maken, hetzij door te Rome te doen weten dat de bezetting van Korfoe door deze mogendheden als een vijandige daad wordt be schouwd. Maar het groote vraagpunt is juist: zal Frankrijk ditmaal naast Engeland staan? En geland heeft de Fransche natie van zich ver vreemd door zijn houding inzake de Duitsche schadeloosstelling, en het is mogelijk, dat men te Parijs door Mussolini de vrije hand te laten, Italië’s steun inzake de schadevergoedingskwes- tie zal koopen. In dat geval zou Engeland niet veel kunnen uitrichten. Er zijn thans nog geen voldoende gegevens beschikbaar om ’t schaak spel te overzien, maar men lette op Parijs, daar zit thans de voornaamste schaakmeester. Met te meer belangstelling zal men deze zeer ern stige zaak ernstig is ze, want zelfs al be hoeven we nu niet terstond bevreesd te zijn voor een nieuwen grooten oorlog, haar oplos sing in welke richting ook, zal nationale gevoe ligheden kwetsen, zoodat ze toch de kiem voor een nieuwe catastrophe in de toekomst in zich draagt volgen, omdat het lot van den Vol kenbond er mee gemoeid is. Gelukt het dezen bond nu niet zich te doen gelden, dan is hij zoo goed als zeker ten doode opgeschreven, dan is gebleken dat het nationaal egoïsme nog te sterk is en geen ruimte laat aan de ontwikkeling van een instituut, dat beoogt dat nationaal ego ïsme te breidelen en daar waar het noodig is de buitenlandsche politiek van een mogendheid de maat aan te leggen van het internationaal rechtsbesef. Dat de politiek welke Italië thans tegen Griekenland voert aan dat rechtsbesef zou beantwoorden, zouden wij niet liefst toegeven. Duitschland. De rijkskanselier heeft een rede gehouden. Het meest bemoedigende daarin is dat hij zeide: Stellig zijn de mogelijkheden van een oplossing niet uitgeput met de grondslagen van het Duit sche memorandum. De rijksregeering zal iedere voortzetting der discussie met dankbaarheid be groeten. De tegenstelling tusschen eisch en prestatievermogen is slechts te overbruggen door een economisch verbonden zijn van de volken, die door de onderlinge verhouding van hun takken van nijverheid op elkaar zijn aange wezen. Duitschland wil dus praten. Het tweede gedeelte van de redevoering van den rijkskanselier begon met een verwijzing naar den toestand van hoogen nood in economi- schen zin, waarin Duitschland verkeert. De uit voer is in enkele maanden van 600 tot 150 mil- lioen goudmark gedaald, terwijl Duitschland vóór den oorlog een uitvoer van 10 milliard goudmark had. Dit bewijst duidelijk, dat Duitschland zonder Roer en Rijn niet leven kan en zonder de beschikking over dit gebied niet tot vergoeding in staat is. ELECTRO ILLUMINATIE, VERLICH TINGEN aan Gevels en Etalages worden uitgevoerd door de Vroegtijdig bestellen doet teleurstelling voorkomen. (J QDIItf [DUIM Aanbevelend, 0. urlJklnnlAR. Inbraak te Workum Vrijdagnacht is te Workum ingebroken in de boterfabriek van de N. V. Tjebbes en Co. Ruim f5000 is ontvreemd uit de geforceerde brand kast. Ofschoon de politie reeds met behulp van honden een onderzoek heeft ingesteld is er nog geen spoor van de daders ontdekt. Rijkszuivelschool te Bolsward. ItaliëGriekenland. Uit de politiek welke Italië thans tegen Grie kenland voert krijgt men den indruk, dat het Mussolini en zijn partij niet te doen is om een rechtvaardige voldoening voor den moord op de Italiaansche grenscommissie, doch wel om uit dit incident een voordeeltje te slaan. Italië streeft naar de volkomen heerschappij in de Adriatische zee en met de bezetting van Korfoe heeft het een stap in de richting van dat doel gedaan. Door enkele niet te vervullen eischen aan Griekenland te stellen, nl. die eischen welke in strijd zijn met de nationale eer heeft 't Athene onmogelijk gemaakt een bevredigend antwoord op het Italiaansche ultimatum te geven, waarop de Italiaansche vloot het eiland Korfoe, na een bombardement waarbij nog een tiental onge lukkige noncombattanten zijn gedood, bezette. Griekenland, waarvan de regeering zich, gezien de Balkanmentaliteit, merkwaardig kalm ge droeg, heeft een beroep op den Volkenbond ge daan, maar Italië, ook lid van dien bond, heeft geweigerd de tusschenkomst van dien bond te aanvaarden onder voorwendsel dat de Orieksche regeering, die uit een revolutionnaire beweging geboren is, niet door de mogendheden is erkend en dus geen recht van beroep heeft. Wellicht is dit bezwaar formeel juist, doch wanneer men van goeden wil was, zou dat wel te overkomen zijn. Italië heeft Korfoe en wil er nu ongetwij feld blijven; de Volkenbondsbeslissing inroe pen zou gelijk staan met een weer prijsgeven van dit eiland. Mussolini spreekt reeds in zijn diplomatieke stukken van het pand Korfoe, dat gehouden zal worden tot Griekenland alle eischen heeft ingewilligd, o. a. ook betaling van de schadeloosstelling van 50 millioen lire plus de kosten reeds door Italië gemaakt. Dat be- teekent dat Italië er dan wel ten eeuwigen dage zou blijven, want het berooide Griekenland is niet in staat dergelijke bedragen te fourneeren. Gezien deze toestand is de positie thans uiterst gevaarlijk geworden, want Zuid-Slavië (het oude Servië) kan evenmin als Griekenland gedoogen dat Italië op Korfoe blijft en Grieken land klein maakt. Ook Engeland kan dat uit hoofde van eigen belang niet toelaten, daar het in elke nieuwe machtstoeneming van een Mid- dellandsche Zee-mogendheid een bedreiging van de eigen positie in dat gebied moet zien. Ook Frankrijk zal Mussolini’s optreden niet gaarne zien, het is immers de bijzondere vriend van Zuid-Slavië en de Kleine Entente en als de on gelukkige schadevergoedingskwestie maar op gelost was, zou het stellig naast Engeland staan S. Zwart, Th. Pasma en J. Jillings, allen te Sneek; 2e S. v. d. Bijl, A. Zeilstra en K. Gort, allen te Lemmer; 3e J. Duim, A. Bootsma en J. Scheffer te Lemmer. TERZOOL, 2 Sept. Hedenmiddag vond alhier een korfbalwedstrijd plaats tusschen onze plaat selijke club en drie uitgënoodigde clubs: Irn sum, Deersum en Rien. Uitslag: RienTerzool 10; IrnsumDeersum 10; IrnsumRien 1 1. Wegens gelijk spel moest doelen hier dus beslissen. Irnsum was de gelukkige. De prijzen (medailles) werden dus behaald door Irnsum en Rien (resp. le en 2e prijs). LANGWEER, 1 Sept. De zeilwedstrijd, op heden, vanwege de zeilvereeniging „Langweer” is uitstekend geslaagd. De uitslag was: Klasse I, kiel- en middenzwaardjachten, lengte tot en met 7 M. Prijs „Roekoe”, van Joh. Olij en L. v. d. Weij te Sneek; premie „Anna”, van F. v. d. Meer te Sneek. Klasse II, open kiel- en middenzwaardjachten, lengte tot en met 7.10 M. Prijs „Corrie”, van A. van Gooi, te Hommerts; premie „Snip”, van gebrs. v. d. Werff te Sneek. Klasse III, tjotters, breedte tot en met 2.10 M. Prijs „Zwaantje”, van G. Bruins te Heeg; premie „Wiebe Hein”, van P. de Vries te Akkrum. Klasse IV, booten, breedte tot en met 1.70 M., getuigd met gaffel of sprietzeil. Prijs „Marie” van A. van Dijk te Hommerts; premie „Tine” van E. Hazelhoff te Hommerts. Klasse V, schouwen, lengte tot en met 6, breedte tot en met 1.80 M. Prijs „Jonge Wiep ke”, van J. W. Veldstra te Terhorne. Klasse VI, schouwen, lengte tot en met 4.75, breedte tot en met 1.42 M. Prijs „Swealtsje” van R. G. iZwolle te Langweer; premie „Henny” van D. Volkers te Sneek. Klasse VII, bootjes van Langweer, Dijken en Boornzwaag, getuigd met sprietzeil en uitslui tend dagelijksch tuig. Prijs „Marnocht”, van J. J. de Jong te Langweer; premie „Tjerk Hiddes” van U. P. Koopmans te Boornzwaag. Klasse VIII, 12 voet s jollen. Prijs „E/arling” van H. Vrolijk te Sneek; premie „Pjut”, van F. v. d. Zee te Sneek. L. Ct. STAVOREN, 30 Aug In de raadsvergadering van hedenavond deelde de voorzitter mede, dat van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw het bericht was ontvangen, dat hij geen voldoende termen aanwezig acht, om de vereeniging van de gemeenten Hindeloopen en Stavoren met Hemelumer Oldephaert en Noord- wolde te bevorderen, omdat de raden en de commissiën uit de ingezetenen van Hindeloopen en Stavoren zich er tegen hebben verklaard, ter wijl de raad en de commissie uit de ingezetenen van Hemelumer Oldephaert en Noordwolde aan hun instemmend antwoord de voorwaarde ver bonden van financieelen steun door rijk en pro vincie. Blijkens een resolutie van Ged. Staten van 8 Augustus 1923 hebben Ged. Staten gevolg ge geven aan het verzoek van den raad, om art. 2 der ontwerp-stroomleveringsovereenkomst te wijzigen, terwijl eveneens toezegging werd ont vangen, dat bij een belangrijk lageren kolenprijs dan f 20.80 per ton met het gemeentebestuur in overleg zal worden getreden over een toe te kennen reductie. De gemeenterekening, door de commissie na gezien en in orde bevonden, is vastgesteld. De ontvangsten bedroegen f88.772.16, de uitgaven f84.831.93. Aan Wijmbritseradeels adres aan H. M. de Koningin omtrent invoering van een algemeen vloekverbod zal adhaesie worden betuigd. Aan het slot der vergadering sprak de voor zitter de raadsleden, de heeren De Vries en Siewers, die in den nieuwen raad niet terug- keeren, met enkele waardeerende woorden toe, hun bedankende voor hetgeen zij gedurende hun raadslidmaatschap in het belang der gemeente hebben verricht. Ten slotte' stond de voorzitter nog even stil bij het feit, dat Stavoren als zelfstandige ge meente blijft voortbestaan en zei o. m., dat het hem genoegen deed, dat deze beslissing is ge nomen, omdat de raad en de commissie zich tegen eene vereeniging hadden uitgesproken en ook het grootste gedeelte der ingezetenen niet voor vereeniging gevoelde. Hij sprak den wensch uit, dat deze beslissing bevorderlijk moge zijn aan de bloei van Friesland’s oudste stadje. De heer Siewers sprak nog enkele woorden van dank en verklaarde Steeds met genoegen terug te zullen zien op de vergaderingen van den raad. Ook de heer De Vries sprak in dien geest en bedankte ook den voorzitter voor alles wat in de beide laatste jaren onder zijn leiding in (iet belang der gemeente is verricht. Hij noemde daarbij de electrificatie van Stavoren, woningbouw en verbetering der begraafplaats. Scheepsramp. De stoomtreiler Java heeft Vrijdagnacht te IJmuiden aangebracht kapitein Gardin, van het Duitsche stoomschip Klöpfel, van de reederij Krupp te Rotterdam, welk stoomschip met een lading steenkolen van Huil naar Bremerhaven bestemd, in den nacht van Donderdag op Vrij dag bij vliegend stormweer noordelijk van Bor kum door het stukslaan van de luiken is ge zonken, en waarbij de een-en-veertig andere op varenden zijn omgekomen. Deze hadden zich in de twee scheepsbooten begeven, welke beide onder de oogen van den kapitein, die tot het laatste oogenblik aan boord gebleven was, om sloegen, zoodat alle schepelingen den dood in de golven vonden. De kapitein zelf kon na eenigen tijd met groote moeite een paar stuk ken wrakhout machtig worden. Daarop heeft hij zes lange uren rondgedreven, als een speelbal van storm en golven, totdat de naar huis stoo- mende stoomtreiler Java met groote moeite den drenkeling kon oppikken. Kapitein Gardin is een gehuwde man van 42 jaar. Bij aankomst te IJmuiden was hij nog ge heel onder den indruk van de vreeselijke ramp en bovendien doodelijk vermoeid en over het geheele lichaam bedekt met lichte wonden door slagen van het wrakhout, dat in groote hoeveel heid ronddreef. Voor het schip tot zinken geko men was, heeft kapitein Gardin nog het sein S. O. S. gegeven, dat opgevangen is. Het stoomschip Klöpfel is een zoo goed als nieuw stoomschip van zes duizend ton. Kapitein Gardin verklaarde, dat hij gedurende zijn twintigjarig zeemanschap nog nooit zoo’n storm had meegemaakt. Hij was vol lof over de behandeling aan boord van den stoomtreiler Java, waar men den uitgeputten drenkeling na tuurlijk voedsel en droge kleeren had verstrekt. De redding van den kapitein in het holst van den nacht bij vliegend stormweer is, zoo werd ge zegd, als een wonder te beschouwen. Aan boord van de Java had men flauw noodkreten ge hoord, en op het gehoor af is men gaan zoeken. De drenkeling was zoo uitgeput, dat hij aan boord bewusteloos ineenzakte. Na te IJmuiden door een dokter te zijn onder zocht, is kapitein Gardin in een diepen slaap gevallen. In de Tel. een beschrijving van de avonturen van dezen wonderbaarlijk geredden schipbreu keling. De kapitein sprong van boord, een zwemvest om, onder beide armen een plank om drijvende te kunnen blijven. De zuiging van het zinkende schip trok den kapitein mee naar onderen, maar gelukkig had hij goed ingeademd, en hij kwam weer boven; niets viel er van zijn schip meer te zien, gansch en al ondergegaan was het in de golven. Kapitein Gardin bleef drijven, hij sprak nog met lotgenooten, die uit de omgeslagen booten op zee drijvend waren gebleven, maar die dre ven snel weg, verre uit het gezicht... De kapitein bleef drijven, enkele meters plank waren hem tot steun. Om 6 uur voer een stoomschip voorbij. Een glimpje van hoop, dat ras doofde, want het schip ging voorbij, merkte niets. Van de uitgezette reddingsboot zag kapitein Gardin niets meer. De avond viel en hij wor stelde nog uren achtereen tegen den dood, die trok en trok. Huizenhooge zeeën namen hem op, in ravijnen, diepe waterdalen verzonk hij. Telkens wierpen monsterachtige golven hem omhoog; hij beschreef dan salto’s; telkens weer opnieuw greep het water met zijn geheime for- sche kracht hem in den rug en smeet hem om tot weer méér salto’s. Hij zag de maan opko men. Nu en dan verdween ze achter lugubere wolken. Gardin bleef drijven. Lichaamskracht en geestkracht hielden hem helder van geest. En plots tegen halfelfeen wit licht vooruit. Zou het een trawler zijn? Gardin zwom wat naar rechts, hield vol, zwom verder naar het schip toe en tegen twaal ven was hij niet meer te ver af om te kunnen roepen. Schreeuwen tegen den bulderenden storm op. Na uren en uren in zee te hebben gelegen. Hij geloofde ’t nog hoogstens een uur te kunnen uithouden. En ja, zijn stem was ge hoord, want de stoomfluit weerklonk en Gardin begreep. De treiler voer rond en kwam Gardin langszij en hij was gered. Gered door de dap peren van de „Java”. De „Java” stond ook reeds flink vol water, dat bemerkte kapitein Gardin reeds spoedig, was zelve slachtoffer van het zware stormweer. Over zijn redding en de behandeling aan boord van de „Java” bleek kapitein Gardin vol lof te zijn. Terecht! Gezagvoerder Theodor Gardin is 42 jaar oud en afkomstig uit Essen a. d. Roer. Voor hem staat het vast, dat de overige 41 koppen van zijn bemanning, allen Duitschers op één Zwitser na, allen verdronken zijn. Diep greep het geval hem aan. En zijn eigen redding kwam hem I onbegrijpelijk voor. gld. bij verliee van Mn vinger Voetbal. De uitslag van de Zondag jl. alhier gehouden vriendschappelijke voetbalwedstrijden is als volgt: Sneek IIISparta I 12. S. V. G. IV. E. M. O. (Leeuwarden) 31. Sneek IIB. V. C. (Bolsward) 11. Black Boys IIOlympia II (Joure) 11. Black Boys IOlympia I (Joure) 50. ST. NICOLAASGA. Tot onderwijzeres aan de R.-K. school alhier is benoemd mej. M. L. Kors geb. Van Rooij. LEMMER, 1 Sept. Van den veehouder J. Wind te Oosterzee zijn gedurende een kort doch hevig onweder drie koeien door den bliksem getroffen. Twee daarvan waren in de sloot geworpen. De bliksem sloeg ook in het huis bewoond door den heer Lemstra te Lemmer. De bewo ners kwamen met den schrik vrij. De schoor steen is geheel vernield. L. C. De uitslag van onzen kaatswedstrijd, waaraan 8 parturen deelnamen, was: le prijs Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor- matiebureau van Van der Graaf en Co.’s Bu reaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 31 Augustus in Nederland uit gesproken 87 faillissementen tegen 33 faillisse menten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 31 Aug. 1923 2690 faillissementen tegenover 1933 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Het weer in Augustus. Het Kon. Ned. Meter. Inst. in De Bilt publi ceert het volgende voorloopige overzicht over het weer in Augustus: Gemiddeld over de geheele maand waren zoo wel de dagelijksche maximum als de minimum temperatuur bijna een graad Celsius beneden normaal. De hoeveelheid neerslag gemiddeld over het geheele land, bedroeg 95, tegen 80 millimeter Aan de Rijkszuivelschool te Bolsward zijn normaal. NIEUWE SNEEZER COURANT Folaena voorwaarden overeengekomen met do HeMandsoha Al|emeea* Verse- }AAA gld. bij levene- TA A gld. Ingeval van over- |CA gld. bij verllee van 7C gld. bij verüea CA gld. bij verlie. van h^rlBga.Baak te SohleAam rijn onao Abonné’s verzekerd tegen ongelukken voor *vUv lange invaliditeit. *vv lijden binnen 80 d. Ivv ïén hand, voet ol oog »v van oen daim, vu een vijevinger.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1