HOTEL CAFE KSTAIUNT I Ut (ing Voor een Kleintje Koffie TE STRAKE Preanger Westerhof’ I iil I I 1 AAN CHRONISCHE MAAGLIJDERS Uit onze "Raadzaal- I e, 332. d, Brafidenbufgh, Boschma Co //7 de Schaduw komen a//e reepen verqefeken bij de kwal Hei7 van RECLAMEKOLOM. 11 Qflicini Orgsaii dar tMiiita Smk. De ramp in Japan. wordt U aanbevolen in £8» Jniüp|iag Ro. 98 ting. UITZENDEN VAN DINERS. DINEEREN PER ABONNEMENT. 0 et. I2 ct. 5 oi. TELEF. 275. Per pakje 1/2 pond 5Sl/2 cents. Los per on* 21 cents. ct. 15 ct. er el. ;8 ct. ihten, Zaterdag 8 September 190. DINSDAGS öb vrijdagsavonds Uaigevess Smkwk Telexo®» Ne» 150. 4 Abonn&mantper jaar i 2.50 fr. p. gast f 3.60. Buitenbad f 8.alle» bij rooraitbetaliag. Lowe No». 5 et. Advertenilën 10 ct. p. regel. In ge simden Mededeelingen dubbel tarief, bg Abcsnemeai belangrijke korting Kleine Adv. kunnen lagenenden wor den op dan dag der uitgifte, tot 10 war. P. SIKKES. VOLLE MELK reep ROOM reep CHOCO reep CARAMEL HOU reep Mb U Beleefd aanbevelend. Notulen der vergadering van 27 Augustus Alsvoren in de commissie voor de gemeente- Alsvoren in de commissie voor openbare wer- i ig van illnmi- Het lijden van millioenen vluchtelingen werd verergerd door stortregens, die sedert Zondag avond zijn gevallen. Bij tienduizenden hebben de menschen uit Tokio een wijkplaats gezocht aan den oever van de rivier de Soemida. Twee bruggen over die rivier zijn onder den last van menschen bezweken en ook daarbij hebben dui- attaché van de Amerikaansche ambassade en zijn gezin, de Amerikaansche vice-consul, de Fransche consul, de waarnemende Amerikaan sche consul en zijn vrouw en verschillende an deren. Een betrouwbaar bericht zegt, dat de Ameri kaansche ambassade en de Nederlandsche en van treden, op mm SNEEKER COURANT annex SHEERER COURAHT en WYMBRITSERADEEL .eek - Punt X. bedrijven. Benoemd de hh. Breeuwsma (15 st.), Lampe (11 st.) en Zuiderbaan (15 st); de hh. Put en Boeijenga hadden resp. 1 en 3 st. Veraehjai Het door de aardbeving getroffen gebied strekt zich, met Yokohama als centrum over 140 mijl van het Oosten naar het Westen en 110 mijl van het Noorden naar het'Zuiden uit. Ruw berekend is de oppervlakte dus 15.000 vierkante mijl. Dit gebied omvat vijf groote steden en 33 provincies. De totale bevolking van het gebied bedroeg ongeveer 7 millioen zielen. Ongeveer 70 procent van de steden en dorpen in het ge bied zijn verwoest. Yokohama is vrijwel geheel, Tokio voor drie kwart verwoest. Officieel wordt gemeld, dat de branden te Tokio Maandagavond gebluscht werden. Een vluchteling beschreef Tokio in zijn huidige» toestand als een ware hel. Water en levensmiddelen zijn nog zeer schaarsch. Er is per dag maar één-Jwood. voor elke drie personen. Ongeveer 10.000 vluchte lingen hebben den dood in de vlammen gevon den bij den brand van de militaire kledingfa briek. Al het geld en de waardepapieren van de Japansche Bank zijn gered. Bij groote aardbevingen in steden komt het dikwijls voor, dat de gasbuizen vernield worden en het vrij uitstroomende gas vlam vat. Dat is volgens berichten uit Osaka ook in de Japan sche steden gebeurd en daaraan moet de snelle uitbreiding van vele branden te wijten zijn. Te Tokio zijn vele vluchtelingen van de hitte bezweken. Tengevolge van de branden wees de thermometer op een bepaald oogenblik 150 gra den Fahrenheit aan. VERGADERING van den RAAD der gemeente SNEEK op DINSDAG 4 SEPTEMBER, ’s avonds 7% uur in het Gerechts gebouw. Voorz. de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig alle (15) leden. Aan de orde is Punt 1. Beëediging en installatie van de benoemde raadsleden. De secretaris leest de desbetreffende resoluties van Ged. Staten, waarna de gekozen raadsleden de vereischte eeden en beloften in handen van den voorzitter afleggen; de hh. Smeding, Bos, Breeuwsma, Sijtema en Zuiderbaan leggen de- beloften af, de hh. Blok, Put, Potma, Dokkum, Boeijenga, v. d. Meulen, Lampe, Hoekstra, De Wolf en Kiezebrink de eeden. De Voorzitter wenscht allen geluk met het vertrouwen door de kiezers in hen gesteld en met de waardigheid door dezen hun opgedragen, nl. om voor hen de belangen van Sneek te be hartigen. Van die leden, die reeds zitting hadden en dus bekend zijn met de werkzaamheden, hoopt spr. dat zij op dezelfde wijze als tot nu toe en met dezelfde lust en ijver de belangen onzer gemeente zullen behartigen, terwijl spr. de leden, die voor het eerst zitting nemen, toewenscht, dat zij het vertrouwen door de kiezers in hen gesteld niet zullen beschamen en hier een aange name arbeid zullen vinden. Van harte hoopt spr. dat er een goede samenwerking zal zijn, dat ieder naar de mate van eigen krach ten en wij allen zoo mogelijk eendrachtig den bloei onzer goede stad Sneek zullen trachten te handhaven, ja, zoo mogelijk doen toenemen. Punt 11. 1923. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Wethoudersbenoeming. Punt lil. Benoeming van twee wethouders. De heer Breeuwsma gelooft te mogen zeggen dat er heden niet veel wethoudersverkiezingen in Nederland zullen plaats hebben zooals dat hier geschiedt. Voorzoover hem be kend toch is er bij de meerderheid van den raad geen zekerheid wat van de stemming het gevolg zal zijn; en dat noemt spr. een bijzonder verschijnsel; spr. had verwacht dat althans de groepen die tot nu toe een wethouder in het college hadden, den moed gehad zouden hebben om met de overige groepen voeling te houden om ook haar meening te weten te komen inzake de bezetting der wethouderszetels. Men kan zeggen, dat had wederkeerig kunnen geschieden; dat is juist, maar de soc.- dem. fractie heeft niet gemeend ditmaal de eerste stap te moeten doen; voor vier jaar heeft onze fractie eenige weken te voren schriftelijk alle politieke groepen meegedeeld dat zij bereid was een wethouderszetel in te nemen en de voorwaarden daar voor genoemd, wat tengevolge had dat met uitzondering van de v.-d. fractie (toen de heer De Wolf) van alle groepen een weigerend antwoord inkwam. Waar de uitslag der verkiezingen onze groep niet sterker deed worden maar met één man ver minderde wij geven dat gaarne eerlijk toe meenen wij niet dat wij geroepen waren de eerste stap te doen maar dat te moeten overlaten aan die groepen die nu een wethouder hadden. Nu dat overleg niet heeft plaats gehad en ook de be hoefte niet schijnt te bestaan alsnog te overleggen anders is onze groep nu nog daartoe bereid wenschen wij ons te onthouden van stemmen en zullen wij niet medewerken tot het samenstellen van het college van wethouders. De heer Boeijenga stemt toe dat wat Sneek betreft het met de kwestie der bezetting van de wethouderszetels bijzonder stil is toegegaan. Er is echter geen enkele reden waarom bv. spr.’s fractie de eerste stap had moeten doen; men kan ook zoo redeneeren dat links de meerderheid heeft en dat de meer derheid bij de minderheid had kunnen komen om te overleggen. Wat de vorige wethoudersverkiezing betreft, als spr. had kunnen vermoeden dat deze zaak aan de orde gesteld was, zou hij de stukken hebben meegebracht, maar spr. meent zich wel te herinneren, dat destijds alles afgestuit is op de bekende circulaire der S. D. A. P., waarin doorvoering van een groot aantal sociale maatregelen, die schatten gelds zouden hebben gekost, werd geëischt en waarin men verklaarde niet in zee te willen gaan zonder ook de andere partijen aan dit pro gramma van te voren te binden; dat nu wilden die partijen niet. Spr. kan noch namens rechts noch namens zijn fractie spreken, doch stemt toe dat overleg in het algemeen gewenscht was geweest. Evenals tot nu begeeren wij één rechtsche wet houder; het is billijk dat er een wethouder door de linksche meerderheid en een door de rechtsche minderheid wordt aan gewezen Spr. stemt voorts toe dat in het algemeen de grootste fractie aanspraak mag maken op een wethouderszetel; dat ech ter de vorige keer de S. D. A. P. hem niet kreeg is eigen schuld en naderhand is niet gebleken dat de eischen ingetrokken zijn. Wij a.-r. hebben ons op het standpunt gesteld: wij aanvaarden een zetel zonder eenige voorwaarde. Spr. zou gaarne weten hoe de S. D. A. P. nu staat tegenover het bekende stuk, of zij ook eischen stelt of zonder meer een van haar mannen als wethouder beschikbaar stelt. De heer Breeuwsma voelt er weinig voor den heer Boeijenga in de geschiedenis van de vorige wethoudersbenoe ming te volgen; alleen wil hij opmerken dat toen geen be paalde eischen gesteld zijn, doch alleen is aan de partijen een program toegezonden, met de mededeeling dat wij op prijs zouden stellen haar meening daarover te weten; wij verklaar den ons bereid tot overleg en eventueel wijzigingen er in aan te brengen. Spr. geeft toe dat ook van andere zijde het overleg had kunnen worden begonnen, doch heeft de reden reeds ge- noeird waarom de S. D.-fractie ditmaal niet de vrijmoedigheid had de eerste stap te doen. Wij bedoelen met deze verklaringen geenszins dat wij nu een wethouderszetel zouden ambieeren; gezien de samenstelling van den raad, zullen wij geen wethou derszetel voor de eerste vier jaar aanvaarden. Als wij destijds met vijf leden in dezen raad geen voldoende waarborg konden krijgen dat door het bezetten van een wethouderszetel, wij iets positiefs zouden kunnen doen, kunnen wij dat met een fractie van vier personen allerminst verwachten. Wij staan op het standpunt dat wij alleen een zetel zullen aanvaarden als wij daardoor voor de arbeidersklasse in haar breede lagen ook iets kunnen tot stand brengen en wij gelooven niet dat wij dat bij de gegeven samenstelling van den raad thans kunnen. Te Yokohama werden vrijwel alle gebouwen vernield in de eerste drie minuten van de aard beving. Het aantal dooden tot Zondagmorgen bedroeg tusschen 30.000 en 40.000. De vreem delingenwij k en de Chineesche wijk liggen ge heel in puin. Te Yokohama zijn ongeveer 500 vreemdelingen gedood, waaronder de handels- Punt XI. Ingekomen stukken: Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 24 Augustus 1923. (172.65 2-(2)-) I 1 Aangenomen voor kennisgeving. Punt Xll. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de huurovereenkomst tusschen de ge meente en IJ. Rienstra, betreffende het gebruik van een ge deelte der gemeente-reiniging. (Bijl. 101.) B. en W. schrijven: Bij schrijven van 13 Februari 1922 deed de Commissie voor de gemeente-reiniging ons het advies toekomen om de vergoedingen voor het gebruik van gedeelten van het terrein der gemeente-reiniging meer gelijkmatig te rege len, aangezien deze nog al uiteenliepen. Wij konden ons met dit advies vereenigen en deden daarvan aan de Commissie mededeeling bij schrijven van 22 Februari 1922, waarbij wij haar verzochten ons con crete voorstellen in dezen te willen doen toekomen. Onder dagteekening van 31 Juli 1923 deelde de Com missie ons mede, dat het haar wenschelijk voorkwam om de verschillende vergoedingen vast te stellen op f 0.50 per M.2 en per jaar voor grootere en f 1.per M.“ en per jaar voor kleinere gedeelten van het terrein der gemeente-reiniging, volgens welke regeling de vergoeding verschuldigd door O. Wielinga verhoogd zoude moeten worden van f 16.tot f 50.per jaar en die verschuldigd door IJ. Rienstra van f 14.tot f20.— per jaar. Op het terrein, vroeger in gebruik bij O. Wielinga, heeft betrekking ons voorstel aan U van 7 Augustus 1923, no. 171.11/4-2(74) (bijlage no. 95). Bij de formuleering van de conclusie daarvan is rekening gehouden met het boven omschreven advies der Commissie. Ten aanzien van de door IJ. Rienstra te betalen ver goeding waren wij van oordeel dat toepassing van het systeem der Commissie zoude moeten leiden tot bepaling van deze vergoeding op f 25.per jaar. Wij hebben den heer Rienstra verzocht ons te willen mededeelen, of hij de huur van het bij hem (in gebruik zijnde gedeelte van het terrein na 1 Mei 1924 wenschte te bestendigen tegen een huurbedrag van f 25.per jaar, op welk schrijven de heer Rienstra ons mededeelde met Wij stellen U derhalve voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelet op het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 21 Augustus 1923, no. 171.11/4-2(74); BESLUIT: onder voorbehoud der goedkeuring van de Gedeputeerde Staten, mede te werken aan een wijziging van de op 14 Juni 1910 tusschen de gemeente Sneek en IJ. Rienstra, paardenslager, wonende te Sneek, gesloten overeenkomst, waarbij aan laatstgenoemde een gedeelte van het terrein der gemeentereiniging, Sectie C, no. 2013 (thans no. 2468) is verhuurd tegen een huursom van f 14.per jaar, in dien zin, dat de huursom met ingang van 1 Mei 1924 verhoogd wordt tot f 25.per jaar. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt XIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanbieding van de gemeente-rekening over 1922. (Bijl. 102.) B.'en W. schrijven: Ter voldoening aan artikel 219 der Gemeentewet bieden wij U hierbij aan, de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over 1922 vergezeld van alle daarbij behoo- rende stukken. Ingevolge artikel 220 der aangehaalde wet leggen wij tegelijk aan U over een ontwerp-besluit tot voorloopige vaststelling der bedoelde rekening. Burgemeester en Wethouders van Sneek, P. J. DE HOOP. De Secretaris, De heer Oosterhuis kan echter, wegens het vervullen militaire plichten, eerst op 1 October 1923 in functie t.„ waarom B. en W. voorstellen, den ingang der benoeming' dien datum te bepalen. Z. h. s. wordt daartoe besloten. Hierna sluiting. Behoorde omslagen- Prachtige Cadeau* Boeken in prachtband Groa/s/e jor/eering bij de firma TROMP Sneek Het is U mogelijk te eten wat U lust, indien U Gebiamureerd Magnesium gebruikt. Neemt eens deze proefEet een flinken maaltijd, bestaande uit de lekkere spijzen die U ge woonlijk slecht bekomen, en gebruikt daarna een half theelepeltje Gebiamureerd Magne sium in een beetje warm water. Indien U niet verbaasd staat en verheugd zijt over het gevolg daarvan, dan knnt gij Uw geld op aanvraag terugkriigen. Schaft U nog heden een flacon aan bij Uw apotheker, gebruikt het middel volgens da gebruiksaanwijzing en dan zult gij spoedig in staat zijn Uw vrienden te vertellen hoe gij Uw slechte spijsvertering zijt kwijt geraakt. Vergeet niet den naam Gebismureerd Magnesium het indigestie geneesmiddel dat niets kost, indien het in gebreke blijft U verlichting t« brengen. Gebismureerd Magnesium Depot Nassau- kade 314, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bij Erven JOH. W. MEIJER en Firma B. MEIN- DERSMA. Weigert alle vervangingsmiddelen. Let er op dat gij het echte Gebismureerd Magnesium krijgt. jr gld. bij verliaa «V van aan vinger zenden menschen het levem verloren. Een ooggetuige uit Hakone vertelt dat te Mijanosjita geen huis is blijven staan. Te Owakidani heeft tengevolge van de aard beving een geweldige ontploffing plaats gehad. De laatste raming is dat er totaal 240.000 dooden en 450.000 gewonden zijn. De heer B o e ij e n g a weet niet meer wat de circulaire woor delijk inhield, maar uit het gesprokene blijkt al weer dat men waarborgen wil, dat een behoorlijk deel van het soc. dem. ge- meente-program zal worden uitgevoerd. Daarvoor wil men ze kerheid hebben. Die eisch gaat echter tamelijk hoog; van ons a.-r. kan men moeilijk eischen dat wij een program zullen onderschrijven dat artikelen bevat die in flagranten strijd zijn met ons inzicht omtrent de taak der gemeente en ons gemeente- program. Het blijkt dat men geen zetel ambieert omdat men meent niets te kunnen bereiken, doch als men de raadsverslagen nagaat blijkt dat toch wel iets is bereikt; wij eischen van te voren niets doch trachten iets te bereiken als de betreffende zaken aan de orde komen. Deze raad is als vele andere eigen aardig samengesteld; de fracties zijn klein; als men tot eenheid van daden wil komen moet men vaak een compromis zoeken. Als de soc. dem. hun standpunt volhouden inzake hun eischen voor een wethoudersbenoeming, zullen zij moeten wachten tot zij 8 zetels in den raad hebben, anders zal er geen andere partij te vinden zijn die aan hunne eischen wil voldoen. De heer Breeuwsma zegt dat de heer Boeijenga niet onderstellen kan welke eischen wij stellen zouden bij het aan vaarden van een wethouderszetel. Dat men te voren deze eischen stelt is in a.-r. kringen niets vreemds; toen minister Colijn in het ministerie trad schreef de a.-r. pers dat de heer Colijn natuurlijk de noodige waarborgen had gekregen voor de uitvoering van verschillende punten van het a.-r. program (afschaffing loterij; afschaffing vaccinedwang enz.); dus ook in die groep is het niet onbekend dat als men deelneemt aan de waarneming van openbare functies, men eerst met bepaalde eischen naar voren komt; zelfs geschiedde dat hier door een Chr. minister, die opgenomen werd in een Chr. ministerie. Het spreekt van zelf dat wij soc.-dem., die de verantwoordelijkheid dragen jegens een groote groep inwoners van Sneek, trachten zooveel mogelijk onzer wenschen verwezenlijkt te krijgen. Het spreekt dat wij zekerheid willen hebben dat wij niet zitting nemen als uitsluitend oppositie-partij maar ook een bescheiden deel van wat wij willen, dus iets positiefs, tot stand kunnen brengen. Wij hebben thans niet lang stil gestaan bij onze voor waarden; wij hebben geen bepaalde eischen gesteld waarop wij een zetel zouden aanvaarden; de samenstelling van den raad is zoo dat wij nu geen wethouderszetel ambieeren. De heer Boeijenga zegt dat de vergelijking met een ministerie mank gaat; het wethouderscollege voert slechts de besluiten van den gemeenteraad uit. Maar spr. gelooft dat als iemand als Troelstra in een linksch ministerie zitting zou nemen, hij vooral in moeilijke tijden als deze, zeker eerst ook wel eischen zou stellen, en de heer Colijn had groot gelijk dat hij eerst even ging praten om te weten hoe het overige ministerie tegenover zijn politiek stond. Welke concrete eischen gesteld zijn weet niemand; wat daaromtrent werd medegedeeld is afkomstig van de op sensatie beluste pers. De heer Breeuwsma: Het waren a.-r. bladen. De heer Boeijenga constateert dus dat de S. D. A. P. geen wethouderszetel begeert, hoewel overleg ook nu nog wel mo gelijk zou zijn omdat de benoemde 24 uur bedenktijd kan nemen. Spr. zou ook mee kunnen gaan met schorsing der ver gadering als men overleg wil, maar als men toch geen zetel ambieert, kan spr. zich ook wel neerleggen bij stemmen zonder meer. Overigens zegt spr. nog dat elk wethouder vrij blijft om z’n eigen standpunt in te nemen en te verdedigen in elke kwes tie. Er is dus geen reden om een zetel te weigeren. Niemand vraagt meer het woord. Alsnu wordt gestemd en wel eerst in de vacature-Blok. De heer Blok verkrijgt 11 st., 4 stemmen waren blanco. De heer Blok aanvaardt de zetel, hopend op de hulpe Gods ook in deze taak, en dankende voor het vertrouwen dat de meerderheid van den raad in hem uitsprak. In de vacature-Kiezebrink wordt gekozen de heer Kiezebrink met 10 st., 5 st. waren blanco. Ook de heer Kiezebrink neemt zijne benoeming aan en dankt voor het vertrouwen in hem gesteld. De Voorz. wenscht beide wethouders geluk met het ver trouwen dat in hen door de raadsmeerderheid is uitgesproken. Veel zal spr. hier niet bijvoegen; spr. gelooft wel dat de leden van het D. B. elkaar in de vorige vierjarige periode voldoende hebben leeren kennen en wil het vertrouwen uitspreken dat de zelfde geest in het college zal heerschen als in de vorige periode. Het voorzitterschap in het D. B. was spr. in dien tijd zeer aangenaam gemaakt en hij kan niet anders dan verklaren dat er steeds een goede, prettige en amicale geest heeft ge- heerscht. Spr. hoopt dat dit ook in deze periode zoo zal blijven. Punt IV. Benoeming van drie leden in de commissie voor strafverordeningen. Benoemd de hh. v. d. Meulen (15), Dokkum (15) en Breeuw sma (15 st). Punt V. reiniging. Benoemd de hh. De Wolf (14), v. d. Meulen (12) en Sijtema (10 st); de hh. Bos, Lampe en Dokkum hadden resp. 6, 2 en 1 st. Punt VI. ken. Benoemd de hh. Dokkum (15) en Bos (9 st). De hh. Sijtema, Hoekstra, De Wolf en Zuiderbaan hadden resp. 6, 7, 7 en 1 st. Bij tweede vrije stemming wordt als derde lid benoemd de heer Hoekstra met 8 st; de heer De Wolf had 7 st. Punt Vil. Alsvoren in de Commissie voor begroetingen en rekeningen. Benoemd de hh. Potma (15 st.) en Sijtema (8 st.); de hh. Zuiderbaan, Lampe en Hoekstra hadden resp. 7, 7 en 6 st. Bij tweede vrije stemming wordt als derde lid benoemd de heer Zuiderbaan met 8 st.; de hh. Lampe, De Wolf en Hoekstra hadden resp. 1, 4 en 2 st. Punt Vlll. Alsvoren in de commissie voor de gemeente- eigendommen. Benoemd de hh. Potma (11 st), Lampe (13 st.) en Smeding (9 st.); de hh. Zuiderbaan en Sijtema hadden resp. 6 en 6 st. Punt IX. Alsvoren in de commissie voor den gemeente lijken woningbouw. Benoemd de hh. Put (14 st), Smeding (15 st.) en Boeijenga (15 st); de heer Zuiderbaan had 1 st. Alsvoren in de commissie voor de gemeente- gld. ingwal •t-aa ovsï- |EA gld. bij verlios van 7K ffid- varll»» EA gld. bij verlies van Üjdan bins»» 80 d. lv V «én hand, voet: of oog I van een d»im. vv «en wij o vinger. De Raad der gemeente Sneek; Gezien de door Burgemeester en Wethouders bij voor stel van 28 Augustus 1923, no. 172.18-2(4) overgelegde rekening van de inkomsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1922, met al de daarbij behoorende bescheiden en met vermelding van hetgeen Burgemeester en Wethouders te hunner verantwoording dienstig achten; Gelet op de artikelen 218 en volgende der Gemeentewet; BESLUIT: de voormelde rekening over het dienstjaar 1922 voorloo- pig vast te stellen: in ontvangst op een bedrag van f2.322.357.38 in uitgaaf op een bedrag van - 2.318.678.36 /2 Sluitende alzoo met een batig saldo van f 3.679.01^ De secties ter onderzoek dezer rekening worden als volgt getrokken: le sectie: de leden Bos (voorz.), v. d. Meulen, Lampe, Put, Potma, Breeuwsma, Dokkum. 2e sectie: de leden Hoekstra (voorz.), Zuiderbaan, Boeijenga, De Wolf, Smeding, Sijtema. Punt XIV. Beëediging van den heer S. Bijlsma als plaatsvervangend gemeentesecretaris. De heer Bijlsma legt in handen van den Voorzitter de ver eischte eeden af. Punt XV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit van 27 Augustus 1923, no. 4, tot benoeming van J. Oosterhuis als leeraar in de plant- en dierkunde aan het Gymnasium. (Dossierno. 208). Bij raadsbesluit van 27 Augustus 1923, no. 4, werd de heer Oosterhuis benoemd tot leeraar in de plant- en dierkunde aan het gymnasium voor den cursus 1923/1924. Volaen» volwaarden overeengekomen mot da Heilendsone Alfamsvaia Vcrxa- 700(1 ?ld< ,bSj 200 Sa «ofeledatM sijn «>mo Abonné’» voraek^d tegen ongelffikkan voor *vUV lange invallditaU. VV

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1