Stremming verkeer. Westerhof' Voor een Kleintje Koffie wordt U aanbevolen Preanger DE TUNNEL Brandenburgh, Bosch ma Co Uit onze Raadzaal. n zijn gestremd vanaf 10.30 n.m. tot 5 uur v.m. daaropvolgend. Officlul Omm dir Kioiinti Sneit - annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL F Zie ADVERTENTIE van Boekhandel G. v. d. PIJPiKAMP ■o. IS 40e TE gsd. bij verlies CA Iv van een daim. vv (Zie vervolg Tweede Blad.) dragen en een groot bord met het opschrift: FElTTULiIuElTOlSr. or I. irg ten ion Parkstraat Bol sward er weg, voor het verkeer per as De Burgemeester van Sneek. gld. bij verlies van eea vijsvtage». Ie. no. 7; 2e. 9 8 7 Per pakje 1/2 pond Sl’/g cents. Los per ons 21 cents. Vemhijnt DINSDAGS en VHIJDAG8A V ONDS üitgavsss SniBK Telefosn No. 150 D. ri- •9’ Ier e- te 5, DOOR BERNARD KELLERMANN. (Plaatsing met toestemming der uitgevers Oebrs. Cohen, Amsterdam.) Vertaling door E. Ooossens, w. L M. m, Zaterdag 84 November In den nacht van 27 op 28 No- i vember a.s. zal de spooroverweg, „Mac’s invaliden.” De groep bestond uit een groot aantal mannen, die een hand, een arm of een been misten, met een stok voorthinkten of als klokken tusschen twee krukken heen en weer zwaaiden. Op hen volgden mannen met gele, ziekelijke gezichten, dat waren zij, die aan de „tunnelziekte” leden. De tunnelarbeiders marcheerden in rijen van tien en de optocht was meer dan vijf kilometer lang. De staart er van verliet juist de Hudson River-tunnel, toen het begin Wallstreet bereikte. In volmaakte orde trok het groote leger door Broadway en de, door autobanden blankgeschuurde straten, waar het doortrok, waren den volgenden dag nog bespikkeld met de afdrukken der spijkerschoenen. Het verkeer was stopgezet. Eindelooze rijen van trams, wagens en auto’s wachtten op het einde van den stoet. Voor alle ramen en in alle uitstalkasten verdrongen zich nieuwsgierigen. Iedereen wilde de tunnelmen gezien hebben, die, met hun gele mijnwerkersgezichten, hun vereelte handen en gekromde ruggen, in hun zware laarzen voortmarcheerden. Zij brachten een atmos feer van verschrikkingen uit de tunnel mee, waren al len daarbinnen in de donkere gangen geweest, waar de dood hun makkers had weggemaaid. Het leek alsof een gerammel van ketenen uit hun rijen op steeg, een benauwde lucht van gevangenen en tucht huisboeven. De fotografen stelden in en drukten af, de cine- matografen draaiden snel de kruk van hun toestel rond. Ingezeepte klanten, den handdoek nog om den hals, holden kapperwinkels, dames, met één schoen aan, hinkten schoenwinkels uit, in de kledingmaga zijnen stonden klanten in hun hemdsmouwen en zelfs in hun ondergoed. De winkeljuffrouwen, werk- en kantoormeisjes van de warenhuizen hingen, rood van opwinding en uitgelaten van nieuwsgierigheid, ang stig ver uit de ramen van de eerste tot de twintigste verdieping toe. Zij schreeuwden, gilden en wuifden met hun zakdoeken, maar men hoorde hunne hooge stemmen niet, die door het, van de straat opstijgende lawaai werden meegevoerd. In een weinig opvallenden auto, die met honderden andere voertuigen in den woedenden menschen- stroom stond te wachten, zaten Lloyd en Ethel, Ethel trilde van opwinding en nieuwsgierigheid. Zij riep voortdurend: „Look at them just look at them look! look!” Zij prees het gelukkige toeval, dat hen midden in dien optocht had gevoerd. „Vader zij komen met Allan! Hallo! Ziet ge hem?” En Lloyd, die achter in den wagen ineengedoken zat en door een kijkgat naar buiten gluurde, zei be daard: „Ik zie hem, Ethel!” Toen Lloyd zelf voorbij gedragen werd, barstte zij in lachen uit, buiten zichzelf van pret. „Dat zijt gij, Papa!” Zij verliet haar plaats aan het raampje en om helsde Lloyd. „Gij zijt het, ziet ge wel?” „Ik zie het, Ethel!” Ethel klopte tegen het raampje, toen de „hell-men” voorbijkwamen. De negers grijnsden tegen haar en drukten de afschuwelijk roode binnenkanten van hun handen tegen het glas. Zij konden echter niet blijven staan, want de achter hen komenden drongen hen vooruit. „Doe het raampje niet open, kindlief!” zei Lloyd bedaard. Maar bij „Mac’s invaliden”, trok Ethel haar wenk brauwen op. „Vader!” zei zij op veranderden toon. „Ziet gij* hen?” „Ik zie ze, kind.” (Den volgenden dag liet Ethel tienduizend dollar onder „Mac’s invaliden” verdeelen.) Haar pret was ineens weg. Een onverklaarbare bitterheid tegen het leven kwam plotseling in haar op. Zij opende het raampje naar den chauffeur en be val kortaf: „Go on!” „Ik kan niet!” antwoordde de chauffeur. 53.) S. Woolf volgde! Hij droeg een roode fez op zijn hoofd, had dikke, roode lippen en zwarte oogen als een vuist zoo groot. Om zijn hals hing een aantal kinderpoppen aan touwtjes. „S. Woolf met harem!” „Jood en kampioen der oplichters!” Vervolgens kwamen bekende financiers en de hoofdingenieurs der verschillende stations. Onder hen viel vooral de „dikke Müller” van Azora op. Hij was zoo rond als een ballon en had als hoofd slechts een ouden, stijven hoed. „Een lekker kluifje voor de hel!” Tusschen de voortrukkende menschenmassa mar cheerden tientallen muziekcorpsen, die allen tegelijk speelden en de Broadwaykloof vulden met een ge schetter en een gekletter, alsof duizenden venster ruiten op het asphalt aan stukken vlogen. De arbei ders joelden, floten en lachten, op alle gezichten zag men de inspanning om maar lawaai te maken. Eenige afdeelingen zongen de Internationale, andere de Marseillaise, weer andere zongen verward door een. Maar de grondtoon van het. reusachtige lawaai werd gevormd door het getrappel en het gestamp dier duizenden voeten, het doffe gedreun der zware laarzen, dat urenlang hetzelfde woord herhaalde: tunnel tunnel tunnel. Het leek wel, of de tunnel zelf voor een betooging naar New York was gekomen. Een groep, midden in den optocht, baarde groot opzien. Voorop werden vlaggen van alle naties ge- Abonnementper Jaar f 2,5Ü fr p. f 3.60. Buiteultisd f 8.alle» bij voonutbetaling. Lcaac Noa. 5 et. AdvartenUSn10 et. p. regel. In ge* aoadea Mededeelingen dubbel tarief, bij AhoKneiuent belangrijke korting Hieing Adv. kunnen ingeionden wor den des dag der uitgift®, tot 10 uur. Ethel’s goed humeur keerde echter spoedig terug. Zij moest weer lachen om een regiment Japanners, die met haastige schreden als gele apen voorbij trip pelden. „Ik zie ze, Ethel,” antwoordde Lloyd stereotype. Lloyd wist heel goed, dat zij in direct levensgevaar verkeerden, maar hij liet het met geen enkel woord merken. Hij vreesde niet doodgeslagen te zullen wor den, dat niet, maar hij wist, dat zoodra een stem zou roepen: „Dat is Lloyd’s wagen!” het volgende moest gebeuren: de nieuwsgierigen zouden zich om zijn wa gen verdringen en die kalm in elkaar duwen. Men zou hen (heelemaal zonder booze bedoelingen!) er uit halen en zij zouden doodgedrukt worden. In het gun stigste geval zouden Ethel en hij het genoegen sma ken, op twee paar negerschouders de processie door New-York mee te maken en dat was volstrekt niet naar zijn zin. Hij bewonderde Ethel, die hij altijd bewonderde. Zij dacht niet aan gevaar! Zij leek in dit opzicht ge heel op haar moeder. Hij herinnerde zich een klein voorval in Australië uit den tijd, dat zij nog eenvoudige menschen waren. Een woedende dog wierp zich op Ethel’s moeder. Wat deed zij echter? Zij bood den dog oorvijgen aan en zeide, hoogst verontwaardigd: „You go on, you!” En de hond week om een of andere reden werkelijk terug. Daaraan moest hij denken en een glimlach rimpelde zijn tanige huid. Plotseling snorde de motor en zette de wagen zich in beweging. Lloyd stak zijn uitgedroogd, mummieachtig hoofd vooruit en lachte, waarbij zijn tong in zijn mond op en neerklapte. Hij lichtte Ethel in omtrent het ge vaar, waarin zij juist (een uur lang) verkeerd had den. „Ik ben niet bang”, verklaarde Ethel en lachend voegde zij er aan toe: „Waarom zou ik bang voor menschen zijn?” „Zoo is het goed, mijn kind. Een mensch, die bang is, leeft maar half.” Ethel was nu zes-en-twintig jaar en geheel zelf standig; zij tyranniseerde haar vader, maar Lloyd behandelde haar nog altijd als klein meisje. En zij liet hem maar begaan, want tenslotte deed hij toch, wat zij wilde. te bepalen dat, met ingang van de Meteropneming in November, de prijs van het gas zal bedragen: a. bij een verbruik van minder dan 100 M3. per maand, 10 cent per M3. b. bij een verbruik van 100 M3. en meer, doch minder dan 250 M3. per maand, 9 cent per M3. c. bij een verbruik van 250 M3. en meer, doch minder dan 400 M3. per maand, 8 cent per M3. d. bij een verbruik van 400 M3. en meer per maand, 7 cent per M3. wordende bij een verbruik over den muntmeter de ge noemde verbruikscijfers tweemaal en over een periode van twee maanden gerekend; 3e. te bepalen dat, met afwijking van het sub 2e om- schrevene, gas voor verwarming beschikbaar zal worden gesteld voor den prijs van 7 cent per M3. met dien ver stande, dat bij een gegarandeerd jaarverbruik van ten minste 1500 M3. verwarmingsgas door Burgemeester en Wethouders bijzondere voorwaarden en prijzen kunnen worden toegestaan. De heer Breeuwsma, lid van de commissie voor de be drijven, had ook in deze commissie nogal eenige bedenkingen tegen dit voorstel, wat hem aanleiding gaf zich zijn stem voor te behouden om de zaak nog eens rustig onder de oogen te zien. Dat heeft tengevolge gehad dat de bezwaren bij Spr. niet opgeheven zijn, doch integendeel nog sterker naar voren zijn gekomen. Wanneer men op grond der bedrijfsuitkomsten met (Vervolg.) De Gasprijs. Punt XV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nieuwe regeling van den gasprijs. (Bijl. 143.) (Doss.no. 177.56-2(2).) B. en W. adviseeren: Van de Commissie voor de gemeentebedrijven ontvingen wij onder dagteekening van 2 dezer een schrijven waarbij zij voorstelt wijziging te brengen in de thans bestaande regeling der gasprijzen. Zij meent dat hier ter stede nog belangrijke uitbreiding aan het gasverbruik kan worden gegeven, daar, naar de gastentoonstelling te Amsterdam haar leerde, het gas nog in velerlei richting, waarvoor dat thans nog niet geschiedt, kan worden benut. Om dit doel te bereiken oordeelt zij het wenschelijk gas tegen verminderden prijs te leveren indien het gebruik bo ven een bepaalde hoeveelheid uitgaat, en bij deze regeling niet te vervallen in ’n omschrijving van de doeleinden, waar voor het gat, mag worden gebruikt. Zij verwacht dat het meerdere gasverbruik dat door het verlagen van den prijs, naar zij verwacht, zal intreden, ondanks den verlaagden prijs een voordeel voor het gasbedrijf zal opleveren. Als uitvloeisel van dezen gedachtengang heeft de Com missie in overweging gegeven onderstaand tarief aan U ter vaststelling aan te bieden: bij een verbruik beneden 100 M3. per maand van 100250 M3. per maand 250400 M3. per maand boven 400 M3. per maand Voor het gebruik van gas voor verwarmingsdoeleinden zou dan de bij raadsbesluit van 3 April 1923, no. 7, vast gestelde prijs van 7 cent per M3. blijven gelden, terwijl de bevoegdheid ons bij datzelfde raadsbesluit verleend, om bij een gegarandeerd jaarverbruik van ten minste 1500 M3. verwarmingsgas bijzondere voorwaarden en prijzen toe te staan, blijft gehandhaafd. Aangezien voor muntgas slechts éénmaal in de twee maanden meteropneming plaats vindt, moeten daar voor de genoemde verbruikscijfers worden verdubbeld en de verbruiksperiode op twee maanden worden gesteld. Wij kunnen ons met het door de commissie voorgestelde vereenigen en stellen U derhalve voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 6 November 1923 no. 177.56-2(2); BESLUIT: in te trekken het raadsbesluit van 3 April 1923, Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hellaadsohe Veras» 1AAA gld. bij leven»- IA A aid. ingeval van over- |CA gld. blj verb»» van ksPlHN*»Baak S® Sohledlaei slju one# Abonni’e vorsekerd tegen ongelukken voar AvVv tango invaliditeit. fljdea binnen 30 d. Ivv iin hand, voet o! eog in dit blad op pag 3. T-’ LEEUWARDEN DRAblilAvANVALKEHBURCS’- le A LEVERTRAAN t g i- •I. >r. Wordt vervolgd. 10 ct. at re Ilïm SHEEKEH COÏÏBAIT dit voorstel kwam, bijv, als in April, toen de resultaten zoo waren dat een algemeene prijsverlaging kon plaats hebben, dan zou het wat anders zijn, maar thans geven de bedrijfs- uitkomsten geen aanleiding tot een algemeene verlaging. Ook komt spr. dit voorstel niet noodig voor uit een oogpunt van bedrijfspolitiek; dat zou alleen het geval zijn als het bedrijf noodlijdend was en de gasproductie moest worden opgevoerd. Ook kan het voorstel niet bedoelen te trachten de gasverwar ming meer te populariseeren; immers in April is nog een af zonderlijk zeer billijk tarief voor gas voor verwarming ingevoerd en het is de bedoeling dat tarief naast de nu voorgestelde te handhaven. Als men deze tarieven vergelijkt, blijkt dat het nieuw voorgestelde voor gebruikers beneden 400 M.3 geen voor deel oplevert wanneer zij gas voor verwarming betrekken. Bij 100 M.3 gasverbruik voor verwarming is het bestaande tarief voor dat gas, wanneer men het betrekt over de dubbele meter nog f 1.25 lager dan dat nu wordt voorgesteld, wanneer men het gas over de enkele meter betrekt; bij 200 M.3 is dit f 2.25, 250 M.3 f 1.75, 300 M.3 f 1.25, 350 M.3 f 0.75 en bij 400 M.3 is het nu voorgestelde tarief eerst f 1.25 goedkooper. Spr. meent hiermede aangetoond te hebben dat als het de bedoeling van dit voorstel is het gasverbruik voor verwarming meer te popu lariseeren, dit doel niet bereikt zal worden. Men heeft blijkbaar het oog op een andere groep gebruikers. Dat invoering van dit tarief om het bedrijf zelve niet noodig is, volgt uit de cijfers. Het bedrijf is niet noodlijdend; in 1922 was het gasverbruik 1.595.160 M.3, voor 1923 werd bij de begrooting geraamd een verbruik van 1.630.000 M.3; het bleek in April al dat de directie voor 1923 een verbruik van 1.749.000 M.3 kon ramen; de eerste 10 maanden van 1922 was de productie 1.262.810 M.3 en nu de eerste 10 maanden 1.424.018 M.3, zoodat er reeds 162.000 M.3 meer geproduceerd is. Als in de laatste 2 maanden van 1923 hetzelfde verbruik plaats heeft als in de laatste 2 maanden van het vorige jaar, zal de Aprilraming nog met 30.000 M.3 overschreden worden. Het bedrijf is dus niet noodlijdend en met het oog daarop hoeft men niet te trachten het verbruik buitengewoon op te drijven. Spreker heeft in hoofdzaak twee bezwaren: Het eerste uit bedrijfsoogpunt. Volgens het nieuwe tarief zullen 240 gas gebruikers een directe prijsverlaging krijgen, welke het bedrijf kosten zal f3500. Dat vindt spr. nog al een tamelijk hoog cijfer, waartegenover niet de zekerheid staat dat het gasverbruik door deze tariefsverlaging zal stijgen en die f3500 zelfs maar weer worden ingehaald; bovendien, en dit is spr.’s tweede bezwaar, kan spr. niet ontkomen aan het gevoel dat als men dit tarief aanneemt, een belangrijke belemmering wordt gesteld tegen over het electriciteitsbedrijf. Want als men overweegt, dat grootverbruikers hier reeds bij een verbruik van 5001000 M.3 een reductie krijgen van totaal 3 ct, ziet men dat dit bij ’t oude tarief per 500 M.3 f 15 verschil maakt, bij 1000 M.3 f25, bij 1500 M.3 f30. Spr. vreest dat als dit tarief ingevoerd wordt, dit een belangrijke rem zal zijn voor hen die nu aansluiting bij de electriciteit overwegen. Er is spr. bekend dat er gas verbruikers zijn die naar electriciteit wilden overgaan, maar daarvan nu voorloopig wel zullen afzien. Ook uit billijkheids- oogpunt moet men dezen weg niet gaan; 240 gasverbruikers krijgen nu een belangrijke verlaging; men overwege daarnaast echter eens dat er nog 2900 andere verbruikers zijn, die niet van deze verlaging zullen profiteeren. Onder het nieuwe tarief zal een belangrijke groep, meerendeels particulieren, vallen, die zich de weelde veroorloven 100 tot 200 M.3 voor hun gezin te verbruiken. Nu zullen die wel verlaging krijgen, terwijl de 2900 anderen geen verlaging krijgen. De f3500, welke het be drijf direct derft, is een belangrijke som, welke z. i. een alge meene prijsverlaging eer tegenhouden zal dan bevorderen. Spr. rekent uit dat de productie 250.000 M.3 moet stijgen om die f 3500 alleen weer goed te maken. Spr. lijkt het wenschelijk dit tarief nog niet aan te nemen; laat men nog wachten tot dat de kolenprijs verlaagd is, de gasproductie verder toeneemt en daardoor een algemeene ver laging mogelijk wordt; dat is een gezonder maatregel dan die welke nu wordt voorgesteld. Dan krijgt men een verlaging langs natuurlijken weg, terwijl spr. nu den indruk krijgt, dat men langs kunstmatigen weg de productie wil opvoeren. Het hoofdmotief tegen dit voorstel blijft voor spr. de belemmering voor het electriciteitsbedrijf. De heer Kiezebrink is zeer verbaasd over de groote rede van den heer Breeuwsma, terwijl deze in de commissie zijn bezwaren niet in de notulen opgenomen wilde zien, omdat hij zijn stem nog eens wilde overdenken. Als de heer Breeuwsma zoo ingrijpende bezwaren had gehad, had hij ze toch uitvoerig in de commissie moeten te berde brengen, om de beantwoording te vergemakkelijken. Inderdaad is dit tarief niet direct noodig voor de huidige uitkomsten van het bedrijf, die ook afhankelijk zijn van factoren, waarop wij geen invloed hebben. Maar dat neemt niet weg, dat men de toestand ziet veranderen; had men vroeger de maximumdruk ’s avonds, nu heeft men hem overdag, door het verbruik voor industrie en verwarming enz. Nu moet men toch zeker met zoo’n bedrijf meeleven; men moet met zijn tijd megaan en niet afwachten tot het bedrijf noodlijdend is geworden; het is nu de tijd nieuwe denkbeelden op dit gebied te gaan toepassen. En het is toch zeer zeker een zuiver bedrijfsstandpunt en het ligt geheel op den weg van ons gas bedrijf om als gasverwarming zin heeft, dan te trachten ons product daarvoor zooveel mogelijk aan den man te brengen. Er was geen diepgaande berekening voor noodig om te consta- teeren dat eerst bij 400 M.3 verbruik het nieuwe tarief bij ver warming voordeelig wordt; immers voor 400 M.3 gas voor verwarming betaalt men nu 7 ct. en de prijs wordt bij dat kwan tum bij het nieuwe tarief ook weer 7 ct. Het is waar, er zijn 240 grootere verbruikers, waarvan we kunnen berekenen f3500 te zullen derven als het gebruik niet toeneemt, maar lang en breed is in de commissie overwogen, dat die 240 verbruikers toch zeer zeker meer zullen gaan verbruiken. Bovendien zijn er nu velen, die even beneden 100 M.3 gebruiken, ook van 70 of 80 M.3, die, wanneer de prijs boven 100 M.3 verlaagd wordt, zullen trachten van dat nieuwe tarief te profiteeren door toe neming van verbruik. Spr. vraagt ten slotte: waarvoor zit de heer Breeuwsma hier eigenlijk: voor het electriciteitsbedrijf of voor het gemeente belang? Als hij ’t laatste op ’t oog heeft, mag hij een normale ontwikkeling van het gasverbruik, en dat beoogt dit voorstel, niet in den weg staan. Wij moeten hier onze gasfabriek als goed rendeerend bedrijf behouden en ons electriciteitsbedrijf niet wil len uitbreiden door benadeeling van het gasbedrijf. Spr. zal de eerste zijn op te komen voor een goed rendeerend electriciteits bedrijf, maar niet wanneer het ten koste van de normale ont wikkeling van het gasbedrijf gaat. De heer Breeuwsma vindt de toon van den wethouder geprikkeld. Spr. ziet de zaak zakelijk, en nu moet men niet met handigheidjes de kern van zijn betoog willen omzeilen. Spr. heeft in heel het betoog van den wethouder niets gevonden, dat spr.’s redeneering te niet doet. Ook komt spr. er tegen op dat de heer Kiezebrink zegt dat spr. niets In de commissie heeft gezegd van zijn bezwaar; in de commissievergadering bracht hij een en al bezwaren te berde, maar hij achtte notuleering niet noodig. De heer Zuiderbaan: U heeft in de commissie niet over de electriciteit gesproken. De heer Breeuwsma: Dat is iets anders, maar ik heb wel degelijk tegen dit voorstel bezwaar gemaakt. Spr. wil wel degelijk populariseering van de gasverwarming e.i stemde in April dan ook voor het tarief, volgens hetwelk men langs afzon derlijken meter gas voor verwarming betrekken kan; dat terrein ligt geheel vrij, daar komt men niet in botsing met het belang van ons electriciteisbedrijfDaarvoor heeft men echter reeds een tarief. Wij hebben er ook in de commissie tegen te waken dat er maatregelen worden genomen die een belangrijke ontplooiing van ons electriciteitsbedrijf in den weg staan; hier schept men nu langs kunstmatigen weg zoo’n belemmering. Als de bedrijfs- uitkomsten het wettigden zou spr. de eerste zijn om met een voorstel lot algemeene gasprijsverlaging te komen; doch hier wil men ondanks de groote stijging der productie deze nog verder uitbreiden zonder veel uitzicht op die algemeene verla ging. De directie is zeer optimistisch ten dezen. Spr. ziet dat niet; de particuliere verbruikers zullen niet veel gas meer gaan verbruiken en ook de grootverbruikers niet. Men zal alleen een terrein openmaken voor hotels, restaurants, een groep slagers," vernikkelinrichtingen enz., die nu zwarte brandstof hebben, en nu misschien gas zullen gaan betrekken. Maar spr. gelooft niet dal daaruit zoo’n groote productietoename zal volgen dat die de f 3500 zal compenseeren en dan nog resultaten zal opleveren, welke voor de verbruikers in het algemeen van belang zullen zijn. Spr. tart den heer Kiezebrink te bewijzen dat dit tarief niet kunstmatig in ’t leven is geroepen om voor bepaalde groe pen voordeelen af te werpen. Is ook de wethouder voor de bedrijven niet van oordeel dat ons electriciteitsbedrijf hoog noo dig heeft toeneming van stroomverkoop? En moet men die niet bevorderen? SLEEPT GIJ U iederen dag naar uw werk, afgemat en uitgeput door pijn in den rug Bij duizenden is dit het geval. En het is zoo vaak onnoodig, want meesten tijds is de oorzaak een nierkwaal, die door Foster’s Rugpijn Nieren Pillen verzacht en gebeterd kan worden. Nierkwalen komen veel voor onder alle ■tanden, maar worden zoo dikwijls verwaar loosd. omdat zij zich zoo ongemerkt jarenlang kunnen ontwikkelen zonder dat men de ware oorzaak verdenkt. En noch de broodwinner, noch de moeder van het gezin kunnen, wan neer eindelijk de oorzaak wordt begrepen, voldoende rust nemen. Let op uw nieren en houd deze gezond. Voortdurende rugpijn is een waarschuwing van nierzwakte, evenals pijnlijke, ongeregelde urineloozing en abnormaal uitziende urine En als gij tevens last hebt van rheumatische pijnen, hoofdpijn, vermoeidheid, zenuwachtig heid en duizeligheid, neem dan uw maatregelen. In hst begin zijn nieraandoeningen het gemak- kelijkst te genezen. Gebruik Foster’s Rugpijn Nieren Pillen om de zwakke nieren op te wekken, te verzachten, te versterken en genezen. Zij zijn over de geheele wereld bekend. Zij genezen niet alles en werken niet op de maag, lever of ingewan den. Juist het feit, dat zij alleen en zeker op de nieren en blaas werken, verklaart het groote succes van Foster’s Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken f 1 75 per doos. 36 gld. bij verlies *3 van een vinger

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1