F Uit onze Raadzaal. WARMEWETEN. I üïsi 2000 Si. KUS." 200 RfcCLAMLKOLOM. B Otticliil Orgaan dar fiimiinti haat Brandenburgh, Boschma Co KINDER SOKKEN IN ALLE MATEN. NIEUW SlÜÜiNütrt. B ■o. SB 40® jaAraang Zaterdag SB December IBdS. 1 TL. 'V’JSLEd’W’ElZE?/ E 7£ gld. bij verUM CH lv van csn daim, dv karlaga.Bank Sohlcéawi rijn ome Abonné’c vernkard tegen ongelnkken voor 1. f I f 43745.— f 43745.— De f f 20220.— Totaal f 20220.— j Verworpen met 87 st. Z. li. s. is het voorstel-Boeijenga daarna aangenomen. 13. 14. 15. 1. 2. 3. 4. 5. 2. 3. 4. 1. 2. f 40745.— - 3000.— 2300.— 125.— 450.— Abonnementper ja»r i 2.5ü ft p poet f 3.60. Buitenland f 8.alle» bij vooruitbetaling. Lomm No». 5 et. Advertentlën10 et.p. regel. Inge» aonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrpke korting Kleine Adv. kunnen lagenenden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur. gld. bij verliM van hi wijsvinger. 13. 14. 15. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. '12. an is- en de en (Vervolg van het vorig no.) 1. la. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Totaal Ontvangsten. Subsidie gemeentekas Buitengewone ontvangsten ar id ie ie en ve se en id en Is, :r- if- e- deze f 500 staat of valt deze vereeniging. De heer B o e ij e n g a zegt dat in hoofdzaak financieele overwegingen hem dit voorstel ingaven. Spr. wil niet afdingen op de waarde, welke deze instelling misschien voor een deel der bevolking heeft, maar wij oordeelen dat zij zich zelf be druipen moet; een instelling als onze Winterlezingen doet dat ook. De heer S ij t e m a stelt voor de post van f 500 dan op f 250 - - -r te brengen. Voor dit voorstel stemmen de leden Smeding, Breeuwsma, Sijtema, Zuiderbaan, Kiezebrink en Hoekstra; tegen de leden Lampe, Dokkum, Put, Potma, Boeijenga, Bos, De Wolf, V. d. Meulen en Blok. Dit voorstel is dus met 96 st. verworpen. Alsnu wordt gestemd over het voorstel van B. en W. Tegen de leden Potma, Boeijenga, De Wolf, V. d. Meulen, Blok, Lampe, Dokkum en Put; voor de leden Bos, Breeuwsma, 1 Zuiderbaan, Sijtema, Kiezebrink, Hoekstra en Smeding. ClUlllV» f 138.836.517, i Totaal Ontvangsten. Verdiensten van verpleegden Terugbetaalde verpleegkosten Ontvangsten colleges Subsidie van den algemeenen dienst Buitengewone ontvangsten. - 4000.— - 150.— - 13670.— - 300.— - 4250.— - 3000.— - 14000.— nihil. - 600.— - 500.— - 400.— - 1350.— - 75.— - 2800.— - 200.— f 750.— - 7500.— - 1750.— - 2000.— - 400.— - 1220.— - 400.— - 300.— - 850.— - 500.— - 100.— - 25.— Totaal Commissie, die meende op deze begrooting geene aanmerkingen te kunnen maken, stelt voor deze goed te keuren. De post wordt z. h. s. goedgekeurd. Veruchgnt DINSDAGS es VRIJDAGSAVONDS Uitgever» Sjtibk Telefoon No. 150 Door de politie is een persoon aan gehouden, die iemand op de Veemarkt zijn horloge wilde ontnemen. Bij die aanhouding werd mede tegen hem pr.oces-verbaal opgemaakt terzake weder- spannigheid. In den avond van den le Kerstdag toen een schipper met zijn huishoudster naar de bioscoop was geweest, bemerkte hij bij zijn thuiskomst, dat in zijn schip een onbekende een ongewenscht bezoek had Kosten van de overheidszorg. De commissie voor bezuiniging uit de Bijdrage Hoofdstuk XI kapitaaldienst f 10.000.—. Buitengewone aflossing van geldleeningen f 10.000.—. De le Sectie merkt op: Volgno. 397/492. Bij de sectie bestaat overwegend be zwaar een dergelijken post te brengen ten laste van den gewonen dienst en stelt voor dit bedrag te schrappen. B. en W. antwoorden: Volgno.' 397. le Sectie. Wij meenen, dat de toelichting, gegeven bij volgno. 492 (kapitaaldienst) deze buitenge wone aflossing, althans voor een bedrag van f6500. ten volle rechtvaardigt. Wanneer een gedeelte van de op brengst eener leening met de gewone inkomsten vermengd wordt, kan niet anders dan van kapitaalverlies sprake zijn. Intusschen zijn wij, aangezien in de begrooting ook en kele bedragen voorkomen, die een omgekeerde strekking hebben, nl. van gewone inkomst tot kapitaal bestemd te worden, in dezen aan den wensch der sectie tegemoet gekomen. Wij zouden aan het bedrag van f 10.000.derhalve de bestemming om tot buitengewone aflossing te dienen, willen ontnemen en in plaats daarvan: a. f6500.- willen besteden voor verlaging van den post „Belasting naar het inkomen” (volgno. 112), waardoor deze gebracht wordt op f368.500. b. f 3500.willen gebruiken tot versterking van den post „Kosten van de gymnasia” (volgno. 359), aangezien door het op de jaarwedden in mindering brengen der bekende 10 deze post nu wel eenigszins aan den lagen kant uitgetrokken is. De beoogde versterking zal ons met eenig meerder vertrouwen met de begrooting in zee doen gaan. Zie verder volgno. 492. De post wordt z. h. ,s. goedgekeurd. B. ALGEMEENE DIENST. Uitgaven. Jaarwedde van den Secretaris-boek- houder Kosten van administratie Kosten van te houden vergaderingen Huur van woningen voor armen ge huurd Aan andere instellingen v. verpleging Weekgelden Brood Andere eetwaren Brandstof Kleeding, ligging en dekking Geneesk. dienst en vroedvrouwen Geneesmiddelen, versterkende mid delen, verpl. Ziekenhuis en subs, wijkverpleging Dóód- en begrafeniskosten Kpsten van het Armenhuis Onvoorziene uitgaven komsten van dezen post niet een weinig kunnen worden verhoogd. B. en W. antwoorden: Volgno. 6. le Sectie. Verhooging is alleen mogelijk door wijziging der verordening, wat wij niet gewenscht achten. De heer L a m p e zegt dat zijn sectie dit bedrag laag achtte in verhouding tot bewezen diensten. In overweging wordt ge- Maatschappij voor Handel en Nijverheid tei”S Rente van geldleeningen ten laste van het Electriciteitsbedrijf f 15.732.50. De le Sectie merkt op: Volgno. 411. Hebben Burgemeester en Wethouders reeds maatregelen overwogen om te geraken tot een lager rentebedrag? B. en W. antwoorden: Volgno. 411. le Sectie. Volgens art. 5 van het plan der 7 leening 1920 ad f250.000.kan versterkte aflossing eerst plaats hebben na 1 Januari 1926. Wat de 6 X leening 1920 ad f210.000.betreft, kunnen wij U berichten, dat reeds in den aanvang van dit jaar mogelijke conversie door ons is overwogen. De voordee- len, welke d§ conversie volgens een toen gemaakte bere kening, zou opleveren, waren zeer gering. Wij zullen thans nogmaals onze aandacht aan deze zaak schenken. Het lijkt ons niet overbodig op te merken, dat aan het converteeren eener leening ook een nadeel verbonden is en wel dit, dat het beleggen van gelden in obligaties der gemeente Sneek bij de geldschieters niet in aantrekkelijk heid zal winnen, indien bekend wordt of is, dat die ge meente ook bij het verkrijgen van geringe voordeelen tot conversie zal overgaan. Op het plaatsen van toekomstige leeningen zal deze omstandigheid ongetwijfeld haar na- deeligen invloed uitoefenen. De heer Dokkum zegt dat hem gebleken is dat na vast stelling van het leeningsplan op aandrang van de kassiers nog wijziging in de leeningsvoorwaarden is aangebracht, om de plaatsing te bevorderen. De gemeente is dus op dezelfde wijze de dupe geworden als het rijk zoo vaak. We zitten met dit liooge rentetype, dat eerst na 1 Januari 1926 gewijzigd kan wor den. Nu wordt door B. en W. gezegd, dat we ook wat voor zichtig moeten zijn, omdat Sneek anders niet aantrekkelijk voor de geldschieters zal blijven. Toch zal in de eerste plaats de indruk van soliditeit daarvoor beslissend zijn. Ten slotte hebben de bezitters er net zooveel belang bij geld te geven als de ge meente om geld op te nemen. En waar zoo voor en na gebleken is, dat het er hier met onze bezittingen goed voorstaat, komt het spr. voor, dat zoo spoedig de omstandigheden er voor gunstig zijn, een voorstel tot het verlagen van het rentetype dient gedaan te worden. De Voorz.: Op het oogenblik, nu men misschien kan leenen voor 5'/2 en veel van de koers afhangt, is het nog niet de tijd daarvoor, waar we ook weer provisie moeten betalen. De post wordt z. h. s. goedgekeurd. Alsnu komen aan de orde de ONTVANGSTEN. Secretarie-leges f 60. De le Sectie merkt op: Volgno. 6. In de sectie is de vraag gesteld of de in- gld. bij vuil»» •U van md vinger Subsidie Volksuniversiteit f500. B. en W. schrijven: Het Bestuur der Vereeniging „Volksuniversiteit voor Sne'ek en omstreken” heeft tot U een adres gericht, hou dende verzoek om toekenning van een subsidie uit de gemeentekas voor 1924 van f500. Ten opzichte van het standpunt, door ons ingenomen bij de beoordeeling van aanvragen om subsidie, verwijzen wij U naar ons advies van 4 October 1923 (bijlage no. 149). Naar onze meening heeft deze vereeniging een zoo veel zijdige en algemeene strekking, dat een subsidie uit de openbare kas gerechtvaardigd is. Op grond van het door ons ingenomen algemeen stand punt en gezien het belang, dat een vereeniging als deze heeft, zijn wij van oordeel, dat op bovengenoemd verzoek gunstig behoort te worden beschikt, te meer, waar een dergelijk verzoek voor 1923 is toegestaan. Wij geven U mitsdien in overweging het volgende be sluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het adres van het Bestuur der Vereeniging „Volksuniversiteit voor Sneek en omstreken”, houdende verzoek om toekenning van een subsidie van f 500.voor 1924; Gelet op het advies van Burgemeester en Wethouders van 4 October 1923, no. 185.4(18); aan het Bestuur der Vereeniging „Volksuniversiteit voor Sneek en omstreken” voor 1924 een subsidie toe te kennen van f 500.onder voorwaarde, dat door de Vereeniging vóór 1 Maart van het volgende jaar een verslag van hare werkzaamheden en een rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar bij den Raad moet worden ingezonden. De heer Boeijenga stelt voor deze post in haar geheel te schrappen. Den heer Sijtema spijt het dat hij bij het voorstel inzake het subsidie aan de Openbare Leeszaal niet nog het zijne daarvan heeft kunnen zeggen, omdat de Voorz. hem met de stemming verraste. Spr. wil dit uitdrukkelijk constateeren, omdat anders misschien zou worden verondersteld dat spr. meer voelde voor de Volksuniversiteit dan voor de Leeszaal, wat niet het geval is. Vorig jaar hadden B. en W. geen post voor subsidie aan deze instelling op de begrooting gezet, de raad heeft die er op gebracht en het spijt spr. zeer dat er nu een stem uit den raad komt om dit bedrag weer te schrappen. Spr. vindt dat de Volksuniversiteit toch nog wel zoodanige reden van bestaan heeft dat zij eenigszins recht op steun der gemeente heeft. Er mogen dan gebreken aankleven, welke het bestuur wel degelijk ziet, de rector heeft dat in zijn rapport ook wel erkend en de lijnen uitgestippeld, om dit lichaam beter aan zijn doel te kunnen doen beantwoorden. Wanneer we dit rapport lezen, dan blijkt daaruit, dat deze vereeniging zeer zeker, wel belangstelling -- .geniet, de meeste cursussen zijn zeer goed bezocht. Bij zeer gebracht, die mede had genomen een geld- ^reede lagen der bevolking wordt wel behoefte gevoeld zich L, M 4 O£Jy| knoorrotie VP1*- 1 t za 1 1 «i schillende papieren van waarde. geeft eenige vergelijkende cijfers per 100 inwoners van de kosten van enkele takken van overheidszorg. Aan directe en indirecte belastingen en accijnzen werd f144.530.000 in 1914 ontvan gen en in 1924 werd geraamd f428.600.600, dat is resp. per 100 inwoners f2326.36 en f5945.73 (255 pct. van 1914). Voor onderwijsuitgaven werd geraamd in 1914 f35.488.577 en in 1924 f dat is per 100 inwoners f571.16 en f 1928.28 (337 pct. van 1914). Voor sociale wetgeving inclusief volks gezondheid, werd in 1914 f9.130.890 ge raamd en in 1924 f49.317.030, dat is per. 100 inwoners resp. f 146 en f684.95 (470 pct. van 1914). Voor rente en aflossing werd in totaal ge raamd (voor 1924 dus met inbegrip van de uitgaven voor rekening van het Lee- ningfonds) in 1914 f38.593.112.80 en in 1924 f 180.201.629.55 of resp. per 100 inwo- ners f621.10 en f2.502.80 (403 pet. van' 1914). Een nieuw bankbiljet van f100. De directie van de Nederlandsche Bank maakt, overeenkomstig art. 17, lid 1, der Bankwet 1919 (St.bl. 1918, no. 553), be kend, dat zij na 27 dezer een nieuw model bankbiljet van f 100 in omloop zal brengen. KORT GEMENGD NIEUWb. Eersten Kerstdag is mevrouw de wed. Gudde-van Tichelhoven, te Zierikzee, 102 jaar geworden. De heer J. K. te Assen is Zondag op den Bolderstraatweg door een auto overre den en gedood. Te Glogau heeft de politie een be rucht inbreker, Schneiber genaamd, aange houden. Schneiber, die sinds geruimen tijd door de Berlijnsche overheid werd gezocht, zou niet minder dan 30 moorden op zijn ge weten hebben. Drie gevallen heeft hij reeds bekend. De vrouw en de 12-jarige stiefzoon van Schneiber stonden bij de inbraken en strooptochten op den uitkijk. De stiefzoon had het een en ander uit zijn avontuurlijk leven aan twee kameraden medegedeeld, die het weer aan hun ouders oververtelden. Daarop werd de politie gewaarschuwd. Subsidie Burgerlijk Armbestuur f 39995. Huur armhuis f 750. De Commissie voor rekeningen en begrootingen schrijft: Een ontwerp-begrooting van de algemeene armvoogdij, I voor het dienstjaar 1924, werd in handen gesteld van de commissie, belast met het nazien van rekeningen en be grootingen om advies. In verband hiermee heeft genoemde commissie de eer U het volgende te rapporteeren. A. ARMENHUIS. Uitgaven. Huur van het gesticht Voeding Kleeding Vuur en licht Waterleiding Tractement vader en moeder Medicijnen Begrafeniskosten Reiniging linnen en lokalen Aankoop, onderhoud meubelen Scheerloon Kleine uitgaven Verpleegster, werkster, waschvrouw, dienstbode Telefoon Zakgeld enz. aan verpleegden Onvoorziene uitgaven OUDERDOM en GEZONDHEID. De oude dag verklaart niet noodzakelijk nierzwakte, rugpijn, etijfheid der spieren, rheu- matische pijnen en last met de urine bij men- schen op leeftijd waat terwijl sommigen jong zijn op 80-jarigen leeftijd, zijn anderen oud als zij 60 zijn. Maar de oude dag brengt gezondheidswijs heid. Oude menschen zijn verstandig door de harde ondervinding, en zij zeggen „Wees opgewekt, maar ga niet laat naar bed. Vermijd zware maaltijden en buitenspo righeden. Neem lichaamsoefening en de noodige rust”. Zoovelen verwaarloozen deze eenvoudige regels en worden bijgevolg te spoe dig oud. Foster’s Rugpijn Nieren Pillen passen oude menschen. Zij regalen de urinewegen zonder de masg, lever of ingewanden te verstoren. Zij bevrijden bejaarde personen van rugpijn verminderen de aanleg voor rheumatiak en helpen om de kwade gevolgen van urinezuur op het gezicht, het geheugen en het geh :or tegen te gaan. Duizenden danken hun goede gezondheid aan Foster’s Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken a f 1.75 per doos. gld. ingeval van over- gld. bij verlies van lijden Manen 80 d. luU hand, voet el oog f 30(1— - 6000.— - 250.— - 13670.— memorie. IIEUM SNEEKER COURABT - annex SHEERER COURAHT en WYMBRITSERADEEL Aanbevelend, Smekk T£L 153 geven de retributies in verhouding tot de bewezen diensten wat op te voeren. Spr. vestigt de aandacht van B. en W. op dit punt. De V o o rz.: Dit zal nooit een rijke bron van zegen zijn voor de gemeente. Een geboortebewijs kost 25 ct., een bewijs van Nederlanderschap 10 ct., enz. De post wordt z. h. s. goedgekeurd. Verhaal bijdragen pensioenen nihil. B. en W. schrijven: Bij de wet van 5 Mei 1922, S. 240, zijn nieuwe en onder ling meer gelijkluidende bepalingen vastgesteld voor de regeling der pensioenen van de niet tot de militairen behoorende ambtenaren en hun weduwen en weezen. Met uitzondering van een aantal artikelen, door de Pensioenwet 1922 uitdrukkelijk genoemd, zijn daarbij de Pensioenwetten voor de gemeente-ambtenaren 1913 en de Burgerlijke Pensioenwet, bij de uitvoering van welke wetten de gemeenten voor het in haar dienst zijnde per soneel waren betrokken, vervallen. Als gevolg van deze nieuwe regeling der pensioenwet- geving kan de door Uw College bij besluit van 29 Maart 1915, no. 3, vastgestelde verordening tot regeling van verhaal van pensioensbijdragen, zooals deze laatstelijk is gewijzigd bij Uw besluit van 27 December 1920, no. 11, niet blijven bestaan. Slechts een enkele bepaling blijft haar kracht behouden, n.l. die, welke regelt het verhaal van bij dragen, verschuldigd voor inkoop van diensttijd vóór 1 October 1913. De te verhalen bijdrage wordt op de desbetreffende per sonen verhaald in 10 zooveel mogelijk gelijke jaarlijksche termijnen. De laatste van deze 10 termijnen vervalt in 1924. De door U vast te stellen verordening zal bepalingen behooren te bevatten omtrent het verhaal van bijdragen: a. voor ambtenarenpensioen (art. 36, le lid, a); b. voor weduwen- en weezenpensioen (art. 36, le lid, b); c. voor inkoop van diensttijd vóór 1 Juli 1922 (art. 135); d. voor het ambtenaren- en weduwen- en weezenpen sioen van het onderwijzend personeel aan de openbare lagere scholen, welks wedden door het rijk aan de ge meenten niet worden vergoed (art. 35, 2e lid); e. voor het ambtenaren- en weduwen- en weezenpen sioen van het onderwijzend personeel aan de bijzondere lagere scholen, welks wedden door de gemeente overeen komstig artikel 100 der Lager Onderwijswet 1920 worden vergoed (art. 15, 2e lid K.B. 11 Juli 1922, S. 444). Ter toelichting van elk der hiervoren genoemde punten brengen wij het volgende onder Uwe aandacht: a. en b. In Uw vergadering van 8 Januari 1923, no. 6, is op ons voorstel besloten geen verhaal van pensioens bijdragen voor ambtenaren- en weduwen- en weezen pensioen toe te passen. Dit besluit dient in de verhaals- verordening te worden vastgelegd. De meerderheid van ons College meent, dat ook nu niet tot verhaal van pen sioensbijdragen moet worden overgegaap. Het feit dat Rijk en provincie daartoe wel hebben besloten, wettigt ópzich* zelf nog niet een dergelijk besluit van de zijde der ge meente, indien de toestand harer financiën daartoe niet bepaaldelijk noopt. Dit laatste nu is naar de meening van de meerderheid niet het geval. De toestand van de finan ciën der gemeente is in de laatste 5 jaar eer verbeterd dan veislechterd. In de gemeentebegrooting voor 1923 is aan gemeentelijke inkomstenbelasting uitgetrokken f378.500, waarbij was gerekend op een nooduitkeering van het Rijk van ongeveer f 38.000. Indien bekend was geweest, dat die nooduitkeering niet zoude worden ontvangen, zou aan gemeentelijke inkomstenbelasting moeten zijn uitgetrokken f416.500. Het is ons gelukt de gemeentebegrooting voor 1924 sluitend te maken zonder nooduitkeering met een bedrag aan gemeentelijke inkomstenbelasting van f375.000, derhalve ongeveer f40.000 lager dan over 1923 zoude moeten zijn geheven. c. Ook de pensioenwet voor de gemeente-ambtenaren 1913 kende inkoop van diensttijd vóór het tijdstip van haar inwerkingtreding (1 October 1913). Verhaal op de voor dezen inkoop verschuldigde bijdrage was zeer gemakke lijk en levens billijk toe te passen, daar de inkoopsom een vast percentage (8) bedroeg van de gedurende het in te koopen tijdvak genoten belooning. Thans eischt een billijke toepassing van het verhaal van bijdragen voor inkoop van diensttijd vóór 1 Juli 1922 meer overweging. Het tarief van inkoop is, overeenkom stig het door levensverzekeringmaatschappijen toegepaste systeem, gebaseerd op den leeftijd van den betrokken ambtenaar. Daardoor wordt de inkoopsom voor jongere ambtenaren aanmerkelijk lager dan die voor oudere. An derzijds houdt het bedrag van de inkoopsom verband met den pensioensgrondslag op het tijdstip van inkoop. In het geheel is door een 40-tal ambtenaren en oud- ambtenaren van de bevoegdheid tot het inkoopen van diensttijd gebruik gemaakt. Wij zijn tot de conclusie gekomen, dat het billijk moet worden geacht, op de betrokken ambtenaren een zoodanig deel van de inkoopsom te verhalen als wordt gevormd door het bedrag, dat deze ambtenaren aan pensioens bijdrage zouden hebben betaald, indien zij gedurende het in te koopen tijdvak onder de werking van de Pensioen wetten voor de gemeente-ambtenaren 1913 en de Burger lijke Pensioenwet waren gevallen. Bij het treffen van een andere regeling zouden de betrokkenen in een gunstiger of ongunstiger positie geraken dan die ambtenaren, op wie de genoemde wetten gedurende het in te koopen tijd vak reeds van toepassing waren. Het verhaal kan echter nooit meer bedragen dan van de inkoopsom (art. 136, le lid). d. en e. Aangezien het Rijk van die onderwijzers bij het lager onderwijs, waarvan het de wedden aan de ge meente- en schoolbesturen vergoedt, krachtens Koninklijk besluit van 28 November 1922, no. 638, een verhaal toe past van 3 voor het ambtenaren- en 5JZ, voor het weduwen- en weezenpensioen, dit laatste over een maxi- mum-grondslag van f3000.vinden wij geen aanleiding, voor de boventallige onderwijzers aan de openbare en bijzondere lagere scholen andere bepalingen vast te stel len. Resumeerende stellen wij U voor, het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 4 October 1923, no. 208.743(17); BESLUIT: onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedeputeerde Staten vast te stellen de volgende: (Zie vervolg Tweede Blad.) vraagt den raad te overwegen dat de raad het vorig jaar zelf aanleiding dat door haar werd aange- fjpancieele redenen zijn om de post af te voeren, dat nu niet 1 -IK I ..I ,a- .-.-./-.I ionnnrii cr kende het geldkistje te hebben ontvreemd. Zij had dit opengebroken, het geld er uit genomen en het kistje met den overigen in- kistje, inhoudende f 264. benevens ver- iiefer fe ontwikkelen, dan waartoe het L. O. in staat stelt. Spr. •'z'h’:!!e"de 2”P,'s,'on wanrf,e. vraagt den raad te overwegen dat de raad het vorig jaar zelf Het door de politie ingestelde onderzoek ^e post op de begrooting bracht en zoo er geen andere dan 1 T z 1 z~\ za v o o v x ,r O V 1 O 51 tA O* G n. 1 1 2 houden een 15-jarig meisje^dat spoedig be- doen, daar men met dit bedrag een instelling steunt, die een groot deel der bevolking nog aan wat ontwikkeling helpt. Met Zij had dit opengebroken, het geld houd te water gegooid, waaruit het later werd opgevischt. Zij is ter beschikking van de Justitie ge steld.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1923 | | pagina 1