Slagerij HOUTMAN DE TUNNEL Dl _A_. I WARME VOETEN. I I KINDER SOKKEN r RECLAMEKOLOM. NIEUWSTIJDING Rolpens Rookworst LEVERTRAAN fficbil Orgaan dar iamaanta Snaai I RIESCH GROHIHGSCHE HYPOTHEEKBANK Groningen, Haddinaectraat. lo. 29 ^STTILLElTOISr. Uitsluitend eigen fabrikaat iDRAISItlA-vANVALKEHBURG'S-' KINDER SOKKEN Brandenburgh Co., 40e JAARGANG ZATERDAG 12 JANUARI 1924 e f I.— per pond LEEUWARDEN- 5°/, Linden gedacht heeft aan de mogelijkheid van j een nationaal ministerie, welks voornaamste taak zou hebben moeten liggen in het herstel J van de staatsfinanciën. In die richting ging zijn advies, Zaterdag aan de Koningin uitgebracht. r 7E gld. bij varliaa EA Iv van mb daim. vU Yolgana voorvaardan overeengekomen mot de HtallMXdsoh* AlgsmataB* Warss» had gemaakt Hij meent in de gelegenheid te een 15-jarigen jongen, terzake I behandeld is, komt thans weer voor om nog een beklaagde het hem niet gevraagd heeft. VIII. Wordt vervolgd. een groot aantal horloges, ringen, armbanden, co>- Twee minuten voor zessen werd „S. Woolf door de wielen der Subway vermorzeld en een half uur later reeds klonk door heel New-York -opgewonden ge- gld. bij varliea van •en wijsvinger. RESERVES Hypotheken Pandbrieven IN ALLE MATEN. DOOR BERNARD KELLERMAN N. (Plaatsing met toestemming der uitgevers Gebrs. Cohen, Amsterdam.) Vertaling door E. Ooosaens, w. L Een genoegelijke doktersvisite. De 22-jarige Tilburgenaar, die onlangs bij een dokter een visite maakte en dezen toen plotseling aanviel met het doel hem te berooven, welk opzet mislukte doordat de dokter hem de baas bleek, hoorde thans voor de rechtbank te Breda 4 jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. De afsluiting der Zuiderzee. Verschenen is het wetsontwerp tot vaststel ling van de begrooting van inkomsten en uit gaven van het Zuiderzeefonds voor 1924. Aan de Memorie van Toelichting is het vol gende ontleend: Terwijl het voornemen bestaat om de werken gemaakt ingeente dieren daarna kunstmatig met mond en klauwzeer is besmet. Na deze besmetting is de ziekte bij beide veebeslagen uitgebroken, eerst onder de dieren die kunstmatig waren be smet en niet waren ingeënt, maar daarna ook bij eenige der ingeente runderen. Er moet nog worden afgewacht, of de overige ingeente run deren zullen volgen. Het staat dus onomstootelijk vast, aldus het weekblad, dat de gebruikte entstof geen onvat baarheid heeft gegeven aan de dieren, die reeds ziek zijn. Prof. Pfeiler heeft medegedeeld, dat hij uit voorzichtigheid de entstof zoo zwak mogelijk Wel wat laat. 1 ijdens de jubileumfeesten werd te Middel burg door de buurtcommissie van de Lange- en Korte Brug een luxe lantaarn aan het gemeente bestuur aangeboden om in die straat te worden opgehangen als een blijvende herinnering aan het jubileum. De lantaarn werd wel opgehangen, maar niet verlicht. Alleen hing er een groote electri- sche lantaarn onder, zoodat dés avonds de luxe lantaarn totaal onzichtbaar was. j Aanvankelijk bleven de autoriteiten weigeren licht er in aan te brengen. De commissie bleef aandringen en nu eindelijk na 4 maanden, heeft er Maandagavond licht in gebrand, en voldeed dit goed. Bezuiniging op de pensioenen. Naar de Res.-bode verneemt, is men op het departement van financiën bezig met het ont werpen van een wijziging van de pensioenwet ten, waardoor een belangrijke besparing op deze uitgave verkregen zal worden. Deze wijzigingen zullen niet alleen voor het Rijk, maar ook voor de gemeenten een besparing geven in de kosten van pensioenbijdragen. Door het rijks- en ge- meentepersoneel zou een financieel offer moeten worden gebracht Abonnementper jeer 2.50 fr. p. poet i 3.60. Buitenleed f 8.—, ellei bij Tooruitbetelieg. Lome Nm. 5hcL Advertentiin10et.p.regel. Inge» lenden Mededeelingen dubbel tarief, bjj Abonnement belengrgke korting Kleine Adv. kunnen ingesonden wor den op den dug der uitgifte, tot 10 uur, Geplaatst Muatsch. Kapitaal f 3.250.000.— - 1.888.020.73 ruim - 43.5u0.000. ruim -42.500.00 J. Verichgni JINiDAGI en VRIJDAGSAVONDS Uitgeven Sxuk Telefoon No 150 NIEUWE SNEEKER COURANT annex SHEERER COURANT on WYMBRITSERADEEL der Zuiderzee weer krachtiger aan te vatten en Auto-ongeluk. Dinsdagmiddag tusschen 1 en 2 uur heeft op den grindweg loopende langs het Aardhuis naar Uddel, welke daar sterk daalt en rijst, een auto- ongeluk plaats gehad, door de gladheid van den weg. Een auto, bestuurd door den heer O. uit Arnhem, die naar Elburg wou gaan, is van den weg geraakt en omgekanteld. De heer O. ge raakte er onder, brak den halswervel en was onmiddellijk dood. Zijn lijk is naar het zieken huis in Apeldoorn gebracht. De entstof van prof. Pfeiler tegen mond- en klauwzeer. Het Neder!. Weekblad voor Zuivelbereiding en Veeteelt meldt, dat bij de proefnemingen met de entstof van prof. Pfeiler bij runderen van L. Paul te Zevenhuizen (Z.-H.) en W. Verbuig te Bodegraven, een deel der beschikbare dieren met de entstof is ingeënt en een deel der niet- moed en spoorde hem aan tot snel handelen. In een kapperswinkel liet hij zijn baard afscheren en t,er- wijl de kapper daarmee bezig was, maakte hij een i plan voor zijn vlucht. Hij bevond zich op het Colum- bussquare. Hij zou met de Subway tot de 200ste Straat gaan, een eind loopen en dan ergens een trein pakken. Tien minuten voor zessen verliet hij den kappers winkel, kocht nog even sigaren en daalde om zeven minuten voor zessen naar de Subway af. Tot zijn verrassing zag hij op het perron vanjiet Columbussquare-station onder de wachtenden een bekende staan, een mede-passagier van zijn laatsten overtocht. De man keek hem zelfs aan, maar God dank hij herkende hem niet! En toch had hij met dezen man lederen dag poker gespeeld in het rook- salon. Op een der sporen ratelde bliksemsnel een expres- trein voorbij en vulde het station met lawaai en wind. Woolf werd ongeduldig en keek op zijn horloge. Nog vijf minuten! Ineens kon hij den passagier van daarstraks niet meer zien. Toen hij rondkeek, zag hij hem achter zijn rug staan, verdiept in de lectuur van de Herald. Óp ’t zelfde oogenblik voelde Woolf zich totaal verlamd. Een ontzettende gedachte kwam in hern op! Als deze passagier eens een van Allan’s detectives was, die hem reeds van Cherbourg af altijd achter volgde? Over drie minuten was het zes uur. Woolf deed een paar pas op zij en keek heimelijk naar den passagier. Die las schijnbaar rustig door, maar in de courant was een scheur en door die scheur bespied den hem een paar oogen! I Met wilde wanhoop staarde S. Woolf in deze oogen. Het was te laat! Op dit oogenblik vloog de trein het station binnen en tot ontzetting van het wachtend publiek, sprong S. Woolf op de rails. Een hand met uitgespreide vingers greep naar hem. BIJ HARD WERK. Hoe kan iemand zijn werk verrichten, als hij bij bukken of zich bejegen voortdurend last heeft van pijn Hij moet zich dan wel in acht nemen. Die hevige rugpijn kan ver oorzaakt worden door urinezuur, dat als ge volg van zwakke nieren in het bloed achter bleef en dan dient men op zijn hoede te zijn. Verwaarloozing van deze waarschuwing lijdt vaak tot nier- en blaasontsteking, waterzucht, nierzand, rheumatiek, nier- of blaassteen, en opstopping van de urine Een verstandig mensch zal trachten dit te voorkomen en het valt niet moeilijk. Leef eenvoudig, vermijd overwerking, zorgen, laat naar bed gaan en alcohol, en houdt zoodoende het overtollig urinezuur uit uw gestel Laat Foster’s Rugpijn Nieren Pillen u helpen, als gij een geneesmiddel noodig hebt. Zij werken rechtstreeks op de nieren en blaas, en ver drijven de stoornisverschijnselen uit deze or ganen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken a f 1.75 per doos. T uberculosebestrijding. Men verzoekt ons de bijzondere aandacht te vestigen op de in dit nummer aangekondigde, voor een ieder gratis toegankelijke lezing met lichtbeelden over de beteekenis van de bestrij ding der tuberculose als volksziekte door den tuberculose-inspecteur in de vier noordelijke provinciën, Dr. Doyer, van Groningen, op 17 ja nuari a.s. ’s avonds T'/2 uur. Nu men kan weten dat de strijd tegen die ziekte in onze stad krachtig wordt aangebonden, toone men ook algemeen zijn belangstelling door in grooten getale aanwezig te zijn in de groote schouwburgzaal „Harmonie” schreeuw. „Extra! Extra! Here you are! Hya! Hya! All about suicide of Banker Woolf! All aboul Woolf!” De courantjongens holden als wilde paarden door de straten, en die, waardoor Woolf vandaag had rondgedwaald, weergalmden nu van zijn naam. Woolf! Woolf! Woolf!” „Woolf in drie stukken gesneden!” „Woolf door de tunnel verzwolgen!” „Woolf! Woolf! Woolf!” Iedereen had wel honderdmaal zijn 50 H. P. car, met den zilveren, draakvormigen toeter, die als een Oceaanstoomer bromde, door Broadway zien rollen. Iedereen kende zijn harigen buffelkop. S. Woolf was een deel van New-York en nu was hij dood! S. Woolf, die het grootste vermogen beheerde, dat ooit iemand onder zich had! De bladen, die het Syndicaat gunstig gezind waren, schreven: „Ongeluk of zelf moord?” De anderen: „Eerst Rasmussen! Nu Woolf!” „Woolf, Woolf, Woolf!” De courantenboys gilden den naam uit, dampwol ken proestend in de nevelige straten. Het klonk als het heesche huilen van wolven, die hun buit verscheu ren. Allan hoorde van Woolf’s verschrikkelijken dood vijf minuten na het voorval. Een detective deelde het hem pér telefoon mede. Onrustig, niet in staat om te werken, liep hij in zijn bureau op en neer. In de straten hing een dichte nevel en slechts de wolkenkrabbers staken, beschenen door den somberen gloed van den wegstervenden dag, boven het nevelmeer uit. Geschreeuw en rumoer woelde diep omlaag door New-York: het schandaal was begonnen! Eerst na geruimen tijd was het hem mogelijk met den chef van het persbureau en met den tijdelijken leider van het financieele ressort te beraad slagen. Den heelen nacht door vervolgde hem de laatste indruk van Woolf, zooals hij lijkbleek, naar adem snakkend, in zijn stoel lag Verdubbelde kracht!: niets dan reclame! de groote macht, die al deze haastige menschen beheerschte. Woolf lachte vol zelfvoldoening, hij, die reclame tot kunst verheven had! Van de Batterij af zag hij drie citroengele reclame- vliegtuigen, die achter elkaar over de baai kruisten, om klanten te lokken, die op weg naar New-York wa ren. Op hun gele vleugels stond: „Wannamaker - Restjesdag!” Wie van al de om hem heen krioelende duizenden menschen zou op de gedachte komen, dat hij, twaalf jaar geleden, de vliegende reclame had ingevoerd? Hij kon niet scheiden van New-York, kon zich den heelen dag niet losrukken van deze woelige, arbei dende wereldstad, die hem met geheimzinnige mach ten scheen te binden. Hij gebruikte zijn middagmaal, dronk een kopje kofie, nam hier en daar een glaasje cognac. Zoodra hij bleef staan, overviel hem een dui zelig gevoel en daarom liep hij steeds maar voort. Om vier uur kwam hij in het Centralpark, half ver suft, zonder aan iets te denken. Hij passeerde de hal len voor de luchtschepen der ChicagoBoston- New-York Airship-Co., en dwaalde van de groote wegen af. Het begon te regenen, geheel verlaten lag het park. Al voortloopende sliep hij half in, maar werd ineens met schrik wakker: hij was geschrokken van zijn manier van loopen. Hij liep gebogen, sle pend, met doorgezakte knieën, net zooals de oude Wolfsohn, dien het lot deemoedig had gemaakt, zich voortsleepte. En in hem had een stem gefluisterd - heel duidelijk: de zoon van den lijkbezorger! 65.) New-York was met zijn twaalfurigen ren begon nen. New-York spurtte in zijn ren, door zijn gang maker, de daad, geleid. Auto’s, karren, vrachtwa gens, menschen, alles krioelde dooreen. De treinen der bovengrondsche banen donderden door de lucht. Haastig snelden menschen huizen uit, sprongen zij uit wagens en trams, haastig schoten zij te voor schijn uit gaten in den grond, uit de tweehonderd- vijftig kilometer lange gangeif der „Subway”. Zij waren allen vlugger dan Woolf. „Ik blijf achter,” dacht hij, liep sneller en toch haalden allen hem in. Als in hypnotischen slaap holden zij voort. Manhat tan, het groote hart der stad, zoog ze naar zich toe. Manhattan perste ze door duizenden aderen van zich weg. Zij waren slechts stofdeeltjes, atomen, gloeiend door wederzijdsche wrijving en bezaten niet meer eigen beweging dan gewone moleculen. Met donde rend geweld ging het stadsleven zijn dagelijksche gang. Om de vijf minuten passeerde een reusachtig groote, 'grijze, electrische omnibus, die door Broad- way rende als een olifant, die brandend zwam onder zijn staart heeft. Dat waren de ontbijt-omnibussen, waarin men, op weg naar zijn kantoor, een kop koffie en een sandwich naar binnen kon werken. Tusschen de kleine, voortsnellende menschen liepen echter groote, brutale spookgestalten rond, die schreeuw den: Verdubbel uw inkomen! Waarom aan vetheid te lijden? Wij maken u rijk, schrijf maar een brief kaart! Easy walker! Make your own terms stop having fits! Drunkards saved secretly! De schrik maakte hem helder wakker. Waar was hij? Centraalpark. Waarom was hij hier? Waarom was hij niet weg, ja verduiveld waarom was hij er al niet lang van door? Wie had hem dat bevolen? Hij keek op zijn horloge. Het was een paar minuten over vijf. Hij had dus nog een uur den tijd, want Allan hield woord. Zijn hersens begonnen snel te werken. Hij had vijf duizend dollar op zak. Daar kon hij ver mee komen! Hij wilde vluchten, Allan zou hem niet te pakken krijgen. Hij keek in ’t rond niemand te bespeu ren! Het was hem dus gekikt, Allan’s defectieven van zich af te schudden. Dit succes gaf hem nieuwen Aanbevelend, Snïbk. TEL 153 gld. bij Hrllii •W van Mn vinger Het blad meent te weten, dat het jongste advies aan de Koningin van den heer De Sa- yornin Lohman (die, hoewel dat niet naar buiten is gebleken, meermalen werd geraadpleegd) eveneens in die richting wees. Verder meldt het HbL, dat de christelijk-histo- rischen verschillende maler: (aan den heer Rut gers en aan den heer Colijn) hebben doen we ten, dat zij om uiteenloopende redenen, maar vooral na de verijdeling van een kabinet-Koolen, een weder-optreden van den heer Colijn als minister op het oogenblik niet mogelijk achten. Moord. Woensdagmorgen is in zijn woning in de bos- schen te Etten vermoord gevonden de 55-jarige landbouwer A. Naalden. De woonkamer van den verslagene toonde een verschrikkelijk beeld van verwoesting. De man was vrij bemiddeld. Het parket te Breda stelt een onderzoek in. Een winkel leeg geplunderd. Fe Amsterdam is Zondagavond in den goud- smidswinkel van de weduwe W. van der Goot. Kinkerstraat 181, een groote diefstal gepleegd. Toen de bewoners afwezig waren heeft men, naar het Hbl. meldt, in het trapportaal van het bovenhuis een luik opgelicht, waarna men onder den vloer door tot onder de winkelruimte wis. I te kruipen. Met boor en zaag is daarop een gat gemaakt in den winkelvloer. Tal van gouden voor de afsluiting en gedeeltelijke droogmaking en zilveren voorwerpen zijn weggenomen; der Zuiderzee weer krachtiger aan te vatten en j w- voort te zetten dan in de laatstverloopen jaren liers, kpels, vorken, een diamanten broche, een (Sperkhem), om door woord en beeld te dieper met het oog op den toestand van 's lands geld- te beseffen het belang voor de geheele maat schappij in dien strijd opgesloten. Door de politie is proces-verbaal opge- maakt tegen diefstal. Door de politie is aangehouden een 70- jarige man, verdacht van het plegen van ontucht met 2 kinderen van 7 en 8 jaar. Hij 'is tefr be schikking van de justitie gesteld. Tegen verschillende personen is proces verbaal opgemaakt, wegens het ongedekt uit zetten van asch- en vuilnisvaten. Loop der bevolking. HEMELUMER OLDEPHAERT en NOORD- WOLDE, 8 Jan. Het aantal inwoners bedroeg op 1 Januari 1923 5302, nl. 2641 m. en 2661 vr.; geboren 70 m.; en 58 vr., gevestigd 153 m. en 152 vr., vermeerdering 223 m. en 210 vr.; over leden zijn 28 m. en 22 vr., vertrokken 190 m. en 184 vr., vermindering dus 218 m. en 206 vr. De toename der bevolking bedroeg in 1923 alzoo 5 m. en 4 vr. Op 1 Januari 1924 woonden mits dien in deze gemeente 2646 m. en 2665 vr. Er zijn 38 huwelijken voltrokken. Levenloos aan gegeven 2 jongens en 2 meisjes. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 9 Januari. gouden Fricsche kap en een bedrag van 144 gul den, alles tezamen vrijwel de geheele winkel- moeten worden gesteld om proeven met een inhoud. sterkere entstof te nemen. Een schat gevonden. In de koninklijke bank van Canada te New York is in afwachting van een beslissing der Engelsche regeering een schat gedeponeerd, welke uit de haven van Nassau, de hoofdstad i der Bahania-eilanden, een Engelsche bezitting I ten Oosten van Florida, is opgehaald. De schat bestaat uit gouden Spaansche dubloenen met het jaartal 1790. Het goud werd gevonden door Jean Tolley, een vrouwelijke duiker van de „Submarine Film Corporation” van New York. Door deze maatschappij zijn reeds talrijke op namen onder water genomen. Toen Tolley Za terdag bij een nieuwe opname diep dook, be merkte zij, dat een stuk van een ijzeren kist uit het zand van den bodem opstok. De kist werd uitgegraven en aan boord geheschen. De gouden dubloenen hebben, volgens schatting een waarde van f 120.000. Een belangrijk vonnis. Een der Berlijnsche rechtbanken heeft een interessant vonnis geveld. Een Nederlandsch koopman, die verleden jaar tengevolge van de spoorwegstaking Berlijn niet had kunnen ver laten, had een klacht ingediend tegen de leiders van deze staking en de betaling van zijn hotel rekening geëischt. De Berlijnsche rechtbank heeft de uit de staking bekende leiders Menne, Taenzer en Scharfschwert veroordeeld tot het betalen van deze rekening. De beklaagden be riepen zich op de vrijheid van staken. De recht bank weigerde echter zich met dit standpunt te vereenigen. Het spreekt vanzelf, dat in de krin gen van de Duitsche vakbeweging aan dit von nis groote principieele beteekenis wordt ge hecht. Voorts zijn posten uitgitrokken voor het on derhoud der voltooide wterken, de werkhaven Lemmer door T. W., die stuurman op die boot bij den Oever, de beschermingsdijk om het toe- JAAA Hj !»WM- JftA gld. Ingeval wn ovar- |CA gld. bij varliM van Schladxai sljn onaa Abonné’a veriakard tagan ongalakkan voos «VUV lange invaliditeit. *vU lijden binnen S0 d. Ivv iên hand, voet ol oog '0 Pandbrieven (met 4% uitloting per jaar) a 98%. 5% Pandbrieven (mes 2% uitloting per jaar) i 91lh°l0. KORT GEMENGD. Dezer dagen waren de landbouwer Chr. Teeuwen en zijn 14-jarige zoon aan het hout hakken in de bosschen van Hout-Blerick, toen zij werden gestoord door een vreeselijk ge schreeuw en lawaai in het hakhout. Vader en zoon begaven zich in de richting van het geluid en bemerkten een grooten buizerd, die bezig was een kraai te verorberen. De roofvogel, die door het dichte hakhout en zijn machtigen vleu gelslag in de vlucht werd belemmerd, viel den jongen aan. De vader had inmiddels zijn jas uitgetrokken, wierp deze over den buizerd heen en wist hem op die wijze levend te vangen. Be houdens eenige verwondingen aan de borst is de jongen er goed afgekomen. Ongerust, omdat hij sedert een week zijn vader, een bejaarden man van 65 jaar niet ge zien had, waarschuwde een man te Lavardac, een dorp in de buurt van Toulouse (Frankrijk) de politie. Een onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de 65-jarige in den oudejaars nacht door zijn vrouw was vermoord; het lijk heeft zij met een bijl in stukken gehakt. Óp Nieuwjaarsmorgen was zij gezien, een pak op een handwagen voortduwend. Hoewel de om standigheden op overstelpende wijze tegen de vrouw getuigen, blijft zij ontkennen. De bijl, veel bloedvlekken en sporen van menschelijke her sens zijn in de woning van den vermoorde ge vonden. - Te Busstim komt het nog al eens voor, dat de talrijke overwegen, die de beide dorpshelften verbinden, bij het passeeren van treinen niet, of te laat gesloten worden. Maandagavond om kwart voor twaalf kon een agent van politie een overwegwachter op heeterdaad betrappen, die op zijn post zat te slapen, terwijl een trein na derde. Op datzelfde moment bevonden zich vier voetgangers op de spoorbaan, die zich ijlings uit de voeten maakten. Beklaagde ontkent en de neef zegt niet te van het in verband met de afsluiting van het n l-t 4- A 1 C111. O 4 lUld i. rtfl ft O f l'i .1 Cftllöftn. waarschijnlijk, dat J. de beurs van zijn oom vaartkanaal. De post beloopt f 20.000. De totale terug gekregen heeft, doch hij beweert, dat dit niet zoo is.. Beklaagde moet aan getuige Bergsma op de boot gevraagd hebben: „zou ik ook minder straf krijgen als ik beken?” Thans ontkent hij ook dit Hij verklaart, volkomen onschuldig te zijn en over boord te zullen springen wanneer hij middelen geschiedde, en aan het in 1922 voor de jaren 19221925 aanvaarde werkplan niet verder vast te houden, zal toch, zoolang hierom trent geen beslissing is genomen, met de afwer king van het bovenbedoelde werkplan ook in 1924 moeten worden voortgegaan. De ingediende ontwerp-begrooting is alleen gegrond op de uitvoering van ’t beperkte werk plan. Voorshands is niet op uitbreiding van per soneel gerekend. Het wordt echter wenschelijk geacht, dat eenige tijdelijke ambtenaren en beambten, die op den duur niet kunnen worden gemist, in 1924 een vaste aanstelling te sgeven. Volgens het beperkte 'werkplan zal in 1924 moeten worden voltooid: de volledige afsluiting van het Amstel-diep, waarvoor op de begrooting van 1923 een eerste post van f500.000 is uit getrokken en waartoe volgens een nader opge maakte begrooting in het geheel met een bedrag van f2.750.000 zal kunnefi worden volstaan. Verder zal moeten worden voortgezet de aan leg van het afwaterings- en scheepvaartkanaal naar het Nieuwe Diep te Den Helder. Voorts is weer te rekenen op f 500.000 voor den aankoop en den aanvoer van steenl terwijl zijn uitgetrok ken bedragen van f 20.0Q0 voor den aankoop j van gronden, f 30.000 voor verhooging van wa- terkeeringen op Wielingen, f 75.000 voor onder- Een zaak, die reeds eerder voor de rechtbank houd en exploitatie der jRijksbeplantingen en f 5000 voor het onderhouji der vaargeul bij de getuige, den rijksveldwachter De Haan te kun- Van Ewijcksluis. nen hooren. ’t Betreft den diefstal van een beurs Voorts zijn posten uitg^trokken voor het on- met geld op de boot tusschen Amsterdam en J is. De bestolene is J. W., ’n neef van beklaagde, komstige sluisterrein aldaar, en eenige gedeelten weten, dat zijn oom het gedaan heeft. Het is Amsteldiep aangelegde afwaterings- en scheep- „ft, ft, 1, 1 1 ftJ J. T J* 1— - i-nzi ••4-1 w «-1 n n 1 1 zx n 4* l-> zn 1 zx Zi X OTV I zx 4zx 4zx 1 zj UH4 UYHntlKi. LZV JZVUL 17V4VVJJI k 4^V .W VZ VZ V. 4VIC44V uitgaven bedragen f 24.000.000. De kabinetscrisis. Het Hbl. verneemt, dat de heer Cort van der veroordeeld wordt. Ook Bergsma zelf zegt, dat I beklaagde het hem niet gevraagd heeft. De substituut-officier is overtuigd van bekl.’s schuld en eischt een gevangenisstraf van 3 maanden tegen hem. L. Ct. Kerknieuws. Geref. Kerken. Beroepen te Joure ds. J. Voer man te Warns. De moord te Cuiemborg. Een der vier gearresteerden, verdacht van den moord te Cuiemborg, een metaalbewerker uit Utrecht, is door den rechter-commissaris te Tiel in vrijheid gesteld. Tegen de drie andere verdachten is rechts ingang verleend met bevel tot gevangenhou ding.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1