l DE TUNNEL mg Uit onze Raadzaal. 75 RECLAMEKOLOM. Olficlul Orgaan dir liniioti Souk. 40e JAARGANG WOENSDAG 23 JANUARI 1924 No. 32 Nieuwstijdingen. 2 FE1ITILLÏÏTO1T .00, Brandenbürgh Co., >7- langt Invaliditeit. voor de benoeming van een lid-werkgever, een plaatsver- 1 I n 01 wij de met B. en W. adviseeren: i f gld. bij varllM van aan vijavingar. HEIT! SNEEKER CQIEÊIT annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL kan worden verantwoord, achten wij thans den tijd ge- - van het raadsbesluit over te gaan. Wij hebben daarom aan den gemeente-architect opge dragen een plan met begrooting van kosten van de inrich ting van het voormalige ziekenhuis als gymnastieklokaal DOOR BERNARD KELLERMANN. (Plaatsing niet toestemming der uitgevers Gebrs. Cohen, Amsterdam.) Vertaling door E. Ooossens, w. i. VerEohjjnt DINSDAGS VRIJDAGSAVONDS Uitgave?» üjtvbx Tsiefeoï. N&s 150 3 st. Punt IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming van Mej. T. Bakker als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare school voor U. L. O. (Bijl. 6.) B. en W. adviseeren: Bij besluit van 17 December 1923, no. 2, werd door U met ingang van 1 Januari 1924 aan mej. H. Grondsma op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare school voor U. L. O. Ter voorziening in de dientengevolge ontstane vacature wordt door het Hoofd der school, wiens desbetreffend bericht U hierbij zult aantreffen, aanbevolen mej. T. Bak ker, die thans tijdelijk als zoodanig aan die school werk zaam is en in alle opzichten voor haar taak berekend blijkt te zijn. Daar door haar benoeming tevens de uitkeering van het haar als gewezen handwerkonderwijzeres aan de open bare lagere school no. 1 toegekende wachtgeld zal be ëindigd worden en de Inspecteur van het Lager Onderwijs heeft verklaard zich geheel met een benoeming van mej. Bakker te kunnen vereenigen, stellen wij U voor het vol gende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelet op het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 2 Januari 1924, no. 208; BESLUIT: mej. T. Bakker met ingang van 1 Februari 1924 te be- Goede eetlust, goede spijsvertering, goed bloed en een goed humeur worden verkregen door Foster’s Maagpillen te gebruiken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewan den door de vloeiing der gal te regelen. Zij werken zeer zacht en hebben geen nadeelige reactie Prijs per flacon van vijftig versui- kerde pillen f 0.65in apotheken en drogist zaken. Abonnementper jeu f 2.50 fr ,r p port f 3.60, Buitenland f 8.allea bij voorafbetaling. Lokn Noe. 5 et. Advertentlën10 ot. p. regel. Inge» sonde» Mededeeliagen dubbel tarief, bg Abonnement belaagrgke korting Kleine Adv. kannen -ngesonden wor den op dea dag der uitgifte, tot 10 uur 68) Hun geld! Hun geld! Het loon voor hun zwoegend leven, voor hun zweet, hun zorgen, vernederingen, slapelooze nach ten, grijze haren, voor hun verwoeste ziel! Nog meer: het geld voor hun ouden dag, voor een paar rustige jaartjes eer de dood kwam! Als zij dit ver loren, was alles voorbij, twintig jaar van hun leven weggegooid, wachtte hun ellende, armoede, dood. De angst en de opwinding groeiden van minuut tot minuut aan. Als zij hun spaarduiten verloren, wilden zij Mac Allan, dezen koning der oplichters, lynchen. Tegen den morgen kwamen steeds grootere troe pen. De file stond tot aan Warrenstreet. Zoo brak de sombere dag aan. Om acht uur ging een plotselinge beweging door de menigte: in ’t zwijgende, in kouden mist gehulde Syndicaatsgebouw gingen de eerste lichten aan! Klokslag negen uur werden de zware hoofddeuren van het gebouw geopend. De menigte werkte zich naar binnen door de ruime, prachtige vestibule in de hel verlichte bank-lokalen. Een heel leger van frisch uitziende, flinke beambten, krioelde achter de loketraampjes. De inwisseling der coupons ging vliegensvlug. Aan alle loketten werden door haastige handen de dollar-biljetten op de marmeren plaat uit geteld, rinkelde het kleingeld. Alles verliep geregeld. Wie geholpen was, werd vanzelf door de opdrin gende menigte naar buiten geperst. Even na tienen ontstond er een kleine stagnatie. Drie loketten werden tegelijk gesloten, omdat de pasmunt op was. Het publiek werd onrustig en de beambten aan de overige loketten werden door tien, twintig ongeduldigen gelijktijdig bestormd. Toen liet de hoofdkassier bekend maken, dat alle loketten voor vijf minuten gesloten zouden worden. Men werd verzocht klein geld klaar te houden, daar de gere Burgerschool door het Rijk, is de gemeente verplicht voor een lokaliteit, voor het geven van gymnastiekonder- waren reeds naar Mac City verhuisd, anderen daar mee bezig en de aan advocaten en firma’s verhuurde étages waren vandaag nog niet in gebruik. De tweede en de derde verdieping waren opgevuld met groote pakken van correspondenties, rekenin gen, kwitanties en plannen, die in het begin van het jaar naar de nieuwe bureaux zouden worden over gebracht. Zinloos in zijn woede begon het gepeupel deze pakken door de vensters op straat te smijten en er het trappenhuis mee op te vullen. Tot aan de zevende verdieping zag men plotseling gezichten voor alle ramen. Drie brutale, jonge kerels, monteurs, kwamen zelfs naar Allan op de 32ste verdieping! „Mac moet ons geld geven! Hallo!” Dat was een fijn plan! „Go on, boy, wij willen naar Mac!” De liftboy weigerde, de brutale schreeuwers te vervoeren. Toen smeten zij hem uit de lift en ver trokken, den liftboy, die van woede huilde, uit lachend. De lift steeg hooger en hooger en plot seling werd het rustig. Boven de twintigste verdie ping hoorde men het lawaai nog slechts als ver- verwijderd straatrumoer. De lift vloog langs verlaten gangen. Zij zagen slechts weinig menschen, maar de weinigen, die zij zagen, schenen niet te vermoeden, wat daar twintig en vijf-en-twintig verdiepingen lager gebeurde. Een beambte deed bedaard de deur van zijn bureau open en op de dertigste verdieping zaten twee hee- ren, genoeglijk een sigaartje rookend, op een ven sterbank lachend te praten. De lift hield stil, de drie monteurs stapten uit en brulden: „Mac! Mac! Mac, waar ben je! Mac kom er eens uit!” Zij bonsden tegen alle deuren. Plotseling verscheen Allan in een deuropening en zij staarden hem, wiens portret zij zoo dikwijls ge zien hadden, beschroomd aan, zonder een woord te kunnen uitbrengen. „Wat wilt gij?” vroeg Allan boos. „Wij willen ons geld hebben!” Allan hield ze voor dronken. „Loop naar de hel!” zei hij en wierp de deur achter zich dicht. Daar stonden zij nu tegen de deur aan te kijken. Zij waren gekomen, om onder alle omstandigheden hun geld uit Mac te ranselen en nu hadden zij geen cent gekregen en werden nog naar de hel gestuurd. Wordt vervolgd. gld. bij miIIh EA van Mn daim, vv It gld. bij «arliM ■I van Mn vinger uitbetaling anders te lang duurde. De loketten gin gen dicht. De situatie der wachtenden in de ruimte vóór de loketten was allesbehalve aangenaam, want de me nigte, door de couranten oo 30.000 geschat, drong van buiten af gelijkmatig op. Evenals een boom door het mechanisme van een zaagmachine tegen de zagen wordt gedrukt, even gelijkmatig werd de menschenfile in het Syndicaatsgebouw geperst en in verschillende stukken door den uitgang naar Wallstreet gedrukt. Iemand zet een voet op de eerste stoeptrede. Een minuut later heft de opdrin gende menigte hem omhoog, hij staat met beide voeten op die stoeptrede. Tien minuten later is hij boven en wordt langzaam door de vestibule gema len. Nog eens tien minuten later wordt hij in de zaal met de loketten geperst. Hij is een mechanische figuur zonder eigen beweging geworden en duizen den voor hem en achter hem maken precies dezelfde bewegingen in precies denzelfden tijd. Door het kleine oponthoud was de reusachtige lokettenzaal in een paar minuten volgepropt. De menschen in de vestibule werden voor een deel de trap naar de hoogere verdiepingen opgeschoven. De wachtenden voor de loketten konden echter hun plaatsje niet langer behouden en hadden het prettige vooruitzicht, na een wachten van tien uur voorbij de loketten en naar den uitgang geperst te worden, waarna zij zich weer achtera' zouden moeten aansluiten. Zij hadden allen den nacht zonder sk._p doorge bracht, waren half bevroren van de kou, hadden niet ontbeten, zij verzuimden tijd, hadden onaangenaam heden op hun kantoren en in hun zaken in ’t voor uitzicht hun stemming was zoo slecht mogelijk. Zij schreeuwden en floten, en het lawaai plantte zich door de vestibule naar buiten op straat voort. De menigte werd steeds opgewondener. „De loketten worden gesloten!” „Ze hebben geen geld meer!” En het dringen werd ongeduldiger en wilder. Klee- ren werden in flarden gescheurd, menschen, die het benauwd kregen, gilden en trachtten weg te komen; anderen, die door de menigte gedragen werden en tot aan hun borst boven de hoofden uitstaken, brul den luide verwenschingen. Voor de loketten was het een verstikkend gedrang. Men schreeuwde, vloekte. Een chauffeur sloeg met zijn vuist de ruit van een loket in en schreeuwde vuurrood van opwinding: „Mijn geld, oplichters! Ik heb hier driehonderd dollar staan! Geef mij mijn Hulp in Nood. Vrijdagavond jl. hield de Vereeniging Hulp in Nood haar ledenvergadering in hotel „De Gou den Leeuw” onder voorzitterschap van,den heer R. Nieveen. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris den heer Matak Fontein gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan het verslag van den penningmeester den heer Jouvenar is het volgende ontleend: de ont vangsten hebben bedragen f3058.93!/2, de uit gaven f3002.41, saldo f56.52J^. De uitgaven zijn als volgt gespecificeerd: Verpleging in ’t St. Anthonius Ziekenhuis f 1128.35, in het diaco nessenhuis te Leeuwarden f 105, steun in geld f670.15, aan melk f328.eieren f85.70, ren- telooze voorschotten f 175.bijdrage aan de T. B.C.-Vereeniging f77.50, plakken rentezegels f95.10, geneeskundige hulp f45.diversen f291.78. Van de inkomsten vermelden we de contributie ad f 1045.50, bijdrage O.B.W. f 1000, giften (Sport en Liefdadigheid) f 532.01 */2- 218 personen zijn op de een of andere wijze ge steund. Na een warm woord van hulde door den voorzitter en den heer J. Doodkorte, een der leden der commissie voor het nazien der reke ning, tot den penningmeester gericht, werd de rekening en verantwoording goedgekeurd. Het aantal leden is iets vooruitgegaan nl. van 410 tot 412. Het periodiek aftredende commissielid mej. Waaijer werd herkozen. Bij de rondvraag werd de mogelijkheid het ledental te doen toenemen, besproken. Reeds doet men een en ander ten dezen opzichte en uit de vergadering werden enkele nuttige wen ken in dit opzicht gegeven. Het ledental is in derdaad niet groot voor een vereeniging, welke toch recht heeft op aller sympathie en steun. Niet-leden nemen zich dit ter harte! Op de voordracht voor de benoeming van een gymnastiekonderwijzer aan de scholen voor U. L. O. en O. L. in de Schrans (Leeuwarde- radeel) is o. a. geplaatst de heer P. Jongejans, alhier. Wij verwijzen naar de in dit blad aange- kondigde uitvoering van de Arb.-Zangvereeni- ging „Morgenrood”, dir. Kerst Molenaar van Leeuwarden, waarbij zullen medewerken de Snarenzangers van Rotterdam. „Morgenrood” heeft hiermede weer voor de noodige afwisse ling gezorgd, daar deze zangers met hun snaar instrumenten nog niet eerder hier ter stede op traden. Een beoordeeling als van de „Voor waarts” van Rotterdam: en kwamen de Snarenzangers. Er scheen aan het lachen geen einde te komen, terwijl ook hun ernstige liedjes diep insloegen” waarborgt, dat „Morgenrood” als steeds een genotvollen avond zal bieden. driehonderd dollar terug, jullie gemeene dieven en afzetters!” De beambte keek den schreeuwer bleek en ver wijtend aan. „Gij weet heel goed, dat de shares niet opgezegd kunnen worden. Gij kunt uw rente verlan gen, meer niet!” Daar rinkelden ineens overal de loketraampjes en opnieuw begonnen de klerken in koortsachtige haast geld uit te betalen. Het was echter te laat. Het ge schreeuw, dat ontstond toen de uitbetaling weer be gon, werd door de opeengepakte menschenmassa’s in de zaal en in de vestibule verkeerd opgevat, en het gedrang werd nog verschrikkelijker. Wie den uitgang kon bereiken, maakte zich zoo snel mogelijk uit de voeten. Maar ook dat gelukte slechts aan enkelen. Plotseling kraakten de deuren en werd de menigte in het betaalkantoor geperst. De klerken en beambten vluchtten, boeken, kassen en geld bijeenrapend zoo goed het ging. De menigte stroomde naar binnen en in een oogwenk waren de eiken loketwanden ingedrukt. Op deze manier kwam er lucht. De menschen renden door alle mogelijke deuren naar buiten, maar nu werkte de druk van achteren des te sterker, de menschenmassa’s wer den naar binnen geschoten. Hier vonden zij echter tot hun verbazing een vernielde en geplunderde bank. Omgesmeten lessenaars, verstrooide papieren, inktplassen, hoopen klein geld en vertrapte dollar biljetten. Een ding werd hun echter duidelijk: hun geld was verloren! Weg! Hun geld, hun hoop, alles! Het heele gebouw dreunde door het gebrul van woede en verontwaardiging. Men begon te vernielen, wat maar te vernielen was. Vensterruiten vlogen aan stukken, tafels en stoelen werden in elkaar getrapt en een woest gejubel steeg op, telkens als er wat kraakte. Het Syndicaatsgebouw werd bestormd! Dertigduizend menschen en volgens anderen meer drongen naar binnen en werden de trappen naar de bovenverdiepingen opgejaagd. De paar politieagenten, die aanwezig waren om orde te hou den, waren volkomen machteloos. De kalme men schen zochten ergens een uitweg, de woedende ech ter zochten zich, waar het maar kon, vast te nestelen om hun toorn te bevredigen. Het gebouw was op dezen 2den Januari bijna ge heel verlaten, de meeste verdiepingen waren leeg. Om geld uit te sparen had men besloten slchts de noodzakelijkste vertrekken aan te houden en de vrij komende étages te verhuren. De meeste afdeelingen waaraan het bestuur der gemeente-arbeidsbeurs is opge- iaanil)- Aangezien het plan onze goedkeuring kan weg dragen. (Bijl. 7.) B. en W. adviseeren: In de commissie, welke Burgemeester en Wethouders van advies dient bij de uitvoering van het Werkloosheids besluit 1917” en waaraan het bestuur der gemeente-ar- gld. ingeval vaa ovvr- 1EA gld. bij varllM van Üjdan binnen 10 d. Ivv Mn band, voet o! oog December 1923, no. 777 heeft voldaan. Uit deze stukken zal U kunnen blijken, dat de kosten van de noodige verbouwing met de aanschaffing van het noodige gymnastiekmeubilair op f9250.worden ge dragen, stellen wij U voor ons tot uitvoering daarvan te machtigen. Wij wijzen er op dat, als het lokaal gereed is, daarvan ook gebruik kan worden gemaakt door de leerlingen der "7 I gesloten overeenkomst inzake de overneming van de Hoo- tengevolge van de periodieke aftreding van B. v. d. Vliet i wijs aan deze school, te zorgen. Bij gebreke van een eigen gymnastieklokaal wordt voor dat doel thans de Nuts- I gymnastiekschool gebruikt, waarvoor de gemeente jaar lijks een bedrag van f950.— moet betalen. Dit gebruik kan, zoodra het gymnastieklokaal aan den Westersingel gereed zal zijn, komen te vervallen, tengevolge waarvan de gemeente f 950.per jaar bespaart. Te zijner tijd zal door ons overleg worden gepleegd met het Bestuur der vereeniging voor Christelijk school onderwijs over het treffen van een regeling in dezen geest, dat door de leerlingen van de Jan van Nassau- en Reho- bóthschool gebruik wordt gemaakt van het nieuw in te richten lokaal der gemeente, terwijl dan de leerlingen der o. 1. scholen nos. 2 en 4 gebruik zouden kunnen maken van het gymnastieklokaal in de Bloemstraat. Deze rege ling zal, indien het treffen mogelijk blijkt, o. i. aan het onderwijs ten goede komen. Wij stellen U voor, het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 11 December 1923, no. 189.39(H.B.S.) (2) BESLUIT: Burgemeester en Wethouders te machtigen tot het in richten van een gymnastieklokaal in het voormalig zie kenhuis aan den Westersingel, overeenkomstig het door den gemeente-architect ontworpen plan. De heer De Wjo 1 f vraagt of dit werk in eigen beheer wordt j uitgevoerd dan wel aanbesteed. De V o o r z.: Daarover is nog geen beslissing genomen; geeft den bouw van een nieuwe openbare lagere school met gymnastieklokaal in het Sperkhem werd besloten, was onder punt 5 mede opgenomen de beslissing tot inrichting van het voormalige ziekenhuis aan den Westersingel als gymnastieklokaal. In ons voorstel, dat tot het nemen van dat besluit heeft geleid, werd gewezen op de verplichting der gemeente om voor behoorlijke lokalen voor onderwijs in de licha melijke oefening te zorgen, daar de Lager Onderwijswet 1920 dit vak, hoewel met gelegenheid tot verkrijging van ontheffing gedurende eenige jaren, verplichtend had ge steld en tot dusverre bij de openbare lagere scholen een behoorlijke gelegenheid tot lichamelijke oefening ontbrak. De uitvoering van het bovenaangehaalde raadsbesluit heeft in zooverre nog niet plaats gevonden, dat nog moet worden overgegaan tot het inrichten van een gymnastiek lokaal in het voormalig ziekenhuis aan den Westersingel. Deze vertraging vindt in de eerste plaats haar oorzaak in het feit, dat in 1921 de onmiddellijke inrichting van het oude ziekenhuis als gymnastieklokaal niet als beslist nood zakelijk kon worden geacht en in de tweede plaats in de omstandigheid, dat het voormalig ziekenhuis tot voor kor ten tijd steeds voor andere, nuttige doeleinden is gebezigd. In verband met het feit, dat langer uitstel van het geven van onderwijs in lichamelijke oefening bezwaarlijk l komen om tot uitvoering van het restéerende gedeelte noemen tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare school voor U. L. O. Met 15 st. wordt mej. Bakker benoemd. Punt F. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders in te dienen, waaraan deze ambtenaar bij schrijven d.d. 4 voor de benoeming van een lid-werkgever, een plaatsver- um -7-7-7 ..„u vangend lid-werkgever en een lid-werknemer der cornmis- sie, welke Burgemeester en Wethouders van advies dient bij de uitvoering van het „Werkloosheidsbesluit 1917” en Volgens voorwaarden overeengekomen met de HellaaSeohe Algemeens Varaa- gld. bij levene- 1AA harlaaa>Baak te SohleAaat rtjn onie Abonni’e venekard tegen ongelnkken voor *VVV lange Invaliditeit. *VU 13 st, 2 st; Frankena had 1 st.; in de vacature S. de Wolf wordt herbe- inrichten van een gymnastieklokaal in het voormalig VERGADERING van den RAAD der GEMÈENTE SNEEK op MAANDAG 21 JANÜAR1 ’s avonds 7uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig 15 (alle) leden. De heer H o e k^ t r a herinnert den Voorzitter er aan dat hem in de eerstvolgende vergadering gelegenheid zou worden gegeven terug te komen op de kwestie der provisie-uitkeering bij de reiniging. De heer Zuiderbaan wil een paar vragen aan B. en W. stellen betreffende de scheepvaartverbindingen tusschen Leeu warden en Sneek. Beide heeren zullen na behandeling der agenda in staat ge steld worden hun vragen te doen. Alsnu is aan de orde: Punt 1. Notulen van de vergadering van 17 December 1923. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt II. Ingekomen stukken. a. Adres van het Bestuur der Afd. Sneek van den Chr. Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand, hou dende: le. adhaesiebetuiging aan het adres van de Besturen bonden om afwijzend te beschikken op het adres van M. E. Grabal e. a. om de winkelzaken des Zondags na 2 uur geopend te houden en de 8 uur-winkelsluiting ongedaan te maken 2e. verzoek om een algeheele winkelsluiting voor den Zondag. (183.81.) Wordt behandeld bij punt IX der agenda. b. Verslag der Centrale Jeugdbibliotheek over het tijd vak 1 September 1922—31 Augustus 1923. (185.21.(2).) c. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente ontvanger. (172.65-2(2).) d. Verslag van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf in Friesland over 1922. (177.56(4).) De stukken b, c en d worden voor kennisgeving aangenomen. e. Verzoek van Dr. H. Wirth om eervol ontslag als leeraar aan het Gymnasium met ingang van 1 Februari 1924. Adviezen van Curatoren van het Gymnasium en Inspec teur der Gymnasia op dit verzoek. (208.) Het gevraagde ontslag wordt verleend. Punt Ill. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van drie leden van de Commissie voor de lichamelijke opvoeding. (Bijl. 3.) B. en W. deelen mede: De Commissie voor de lichamelijke opvoeding deelde bij schrijven van 8 December 1923 mede, dat volgens rooster aan de beurt van aftreden zijn de leden H. Hofstra, R. Frank en S. de Wolf. Ter vervulling der ontstaande vacatures be”clen volgende drie dubbeltallen aan: vacature-H. Hofstra: 1. H. Hofstra; 2. W. Nauta. vacature-R. Frank: 1. R. Frank; 2. H. Frankena. vacature-S. de Wolf: 1. S. de Wolf; 2. T. J. van Terwisga. In de vacature-Hofstra wordt herbenoemd de heer Hofstra de heer Nauta had 2 st.; in de vacature Frank wordt herbenoemd de heer Frank met 14 st.; de heer noemd de heer De Wolf met 12 st, de heer Van Terwisga had ziekenhuis aan den Westersingel. (Bijl. 1.) 3 ct. I B. en W. adviseeren: In Uw besluit d.d. 15 Augustus 1921, no. 3, waarbij tot Rijks Hoogere Burgerschool. Volgens de met het Rijk beidsbeurs is opgedragen, ontstaan op 1 Januari 1924, i tengevolge van de periodieke aftreding van B. v. d. Vliet i als lid-werkgever, K. v. d. Wal als plaatsvervangend lid- werkgever en J. Eldering als lid-werknemer, drie vaca- i gy-mnastiekiokaal wordt voor dat doel thans' de'Nut’s- I LI I C oj - - Ter voorziening in deze vacatures bevelen wij, na ge- pleegd overleg met de Aannemers- en Timmeriiedenpa- i troonsvereeniging te Sneek, de afdeeling der Christelijke j Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging 1 „Boaz” en den Sneeker Bestuurdersbond, bij U aan: in de vacatureVan der Vliet: 1. G. Velsink; 2. B. van der Vliet; in de vacatureVan der Wal: 1. K. van der Wal; 2. J. Eringa; in de vacatureEldering: 1. J. Eldering; 2. S. Zandstra. In de vacature-V. d. Vliet wordt gekozen met 12 st. de heer G. Velsink, de heer V. d. Vliet had 3 st. In de vacature-V. d. Wal wordt herkozen de heer V. d. Wal met 14 st., de heer Eringa had 1 st. In de vacature-Eldering wordt herkozen de heer Eldering met 14 st., de heer Zandstra had 1 st. Gymnastieklokaal in het voormalig Ziekenhuis. Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1