DE UW BELANG ONS BELANG I TUNNEL z Drukkerij BRANDENBURG!! Co KLEINZAND 1-7, Telefoon 150 Reclame kolom. Nieuwstijdingen. Ooskhsndsl S v. d. Pijpekamp Het uiterlijk Oilicliil Orgaan dir linnnti luit Vereehfirt ZATERDAG 16 FEBRUARI 1924 400 JAARGAHG Ha. 39 WIJ LEVEREN U PRIMA kwaliteiten tegen billijke prijten U geeft ona de leveranties. Wederzijdsch voordeel. I I g ït 1- k«rlBgs>0aHk Sohledlam rijn onjre Abcnné’ti vorsakud tegan ongtlakksa «cos 1 til de 1 worden wegens meineed, daar zij om in het bezit te komen van een officieele bedelpermissie, Verzekering tegen het dalen der valuta. Zooals bekend is, is het in het verzekerings wezen hier te lande slechts mogelijk om zeer gld. bij ««rllM vaa ••o vijavlngei. KLEINZAND, SNEEK. Kantooringang Ged. Poortez ijlen. DOOR BERNARD KELLERMANN. (Plaatsing met toestemming der uitgevers Gebrs. Cohen, Amsterdam.) Vertaling door E. Goossens, w. i. e- n- in '/2 rd 2. ;n ve 30 e- n- fig Li te. 59 nt te en le- n- ie- s-'.iZ' 1; re >r 22 81 >/2 5). )i- in- 64 NIEUWE SHEERER COURANT annex SN EEK ER COURANT «n WYMBRITSERADEEL Ie :n e. 14 )t g r, 8, Vc Volgens het proces-verbaal bestuurde Otten, die links op den bok zat, den wagen; hij had de leidsels in handen en verklaarde ook bestuurder te zijn. Voor het kantongerecht verklaarde evenwel de tweede persoon Roemaars dat niet Otten, maar hij den wagen bestuurd had. Toen de agent.bij zijn verklaringen volhardde is een vervolging tegen hem ingesteld wegens mein eed. Voor de rechtbank verklaarde Otten, dat hij zelf den wagen niet bestuurde, doch links van den bestuurder Roemaars zat. Op den wa gen werden korven bijen vervoerd naar Terlet, de korven waren open en men brandde geen licht voor op den wagen, omdat anders de bijen op het schijnsel zouden aanvliegen. Roemaars doet veelOok bij Drukwerken. Wilt gij keurige verzorging draagt dan Uwe Drukwerken op aan doodstil. De onzichtbare fontein klaterde en ruischte. Op straat toeterden de auto’s als schepen in den mist. Lloyd keek naar Allan, die zwijgend in zijn stoel zat, toen naar de deur en luisterde. Na een tijdje belde hij de bediende. „Waar is Miss Lloyd?” vroeg hij. „Miss Lloyd is naar haar kamer gegaan!” Lloyd boog zijn hoofd. „Dan zien wij haar van daag niet meer, Allan,” zei hij zachtjes en terneer geslagen. „Dan zie ik haar ook morgen niet! En een dag zonder Ethel is een verloren dag voor mij. Ik bezit niets dan Ethel!” Lloyd schudde zijn klein, kaal hoofd en kon er maar niet in berusten. „Beloof mij morgen weer hier te komen, Allan, opdat wij Ethel kalmeeren. Wie begrijpt nu zoo’n meisje? Als ik maar wist, wat ik voor ergs misdaan had?” Lloyd sprak op treurigen toon. Hij was diep ter neergeslagen. Daarna zweeg hij en staarde met ge bogen hoofd voor zich uit. Hij maakte den indruk van een ongelukkig, wanhopig mensch. Na eenigen tijd stond Allan op en verzocht Lloyd hem wel te willen verontschuldigen. „Ook uw avond is bedorven door mijn dwaas heid,” zei Lloyd, knikte en gaf Allan een hand, klein en zacht als die van een meisje. „Zij had zich zoo op uw komst verheugd! Zij was in zoo’n allerliefste stemming! Den heelen dag noemde zij mij Dad!” En Lloyd bleef alleen achter in de halfdonkere pal- menzaal, heel klein in de groote ruimte en staarde voor zich uit. Hij was een oude, eenzame man. Wordt vervolgd. zooals bv. de schade door brand, diefstal, onge- vallen, ziekte, dood, enzoovoort. De Engelsche I assurantiemaatschappij Lloyd aanvaardt daar entegen iederen denkbaren vorm van verzeke ring, zelfs al beweegt men zich daarbij op het terrein van de weddingschap. Door de Lloyds- maatschappij is het mogelijk geworden om zich te verzekeren tegen de omstandigheid, dat be paalde valuta beneden een vooraf bepaalden grens zullen dalen. Op dit oogenblik eischt ge noemde maatschappij bv. een premie van 360 gulden per 100 pond sterling om er zich tegen te verzekeren, dat de franc vóór den 31 De cember 1924 zal gedaald zijn tot 200 franc per pond sterling. Zij aten aan een groote, ronde tafel van twee meter diameter, die Ethel zelf iederen dag met bloe men versierde. Lloyd’s hoofd kwam, als een bruine mummie-schedel, wonderlijk uit tusschen de bergen bloemen. Ethel was onophoudelijk met haar vader bezig. Hij mocht slechts eten, wat zij goed vond, en lachte goedig, als zij hem iets verbood. Alles wat hij lekker vond, hadden de doktoren hem verboden. Zijn gezicht glom van genoegen, toen Ethel hem van wat kreeftenmayonnaise bediende. „Vandaag zullen wij maar eens niet zoo streng zijn, Dad,” zei zij, „omdat mijnheer Allan onze gast is.” gld. bij varÜM £A van nsn daim vv werden speciaal voor hem in Havanna gemaakt en waren de eenige luxe, die hij zich veroorloofde. Ethel schudde haar hoofdje. „Neen, Dad, Allan houdt niet van muziek.” Lloyd’s bruine mummie-schedel keerde zich naar Allan toe. „Houdt gij niet van muziek?” „Ik heb geen gehoor,” antwoordde Allan. Lloyd knikte. „Hoe zoudt gij ook?” begon hij met de kalme bedachtzaamheid van een grijsaard. „Gij hebt te denken en hebt geen muziek noodig. Bij mij was het vroeger precies zoo. Maar toen ik ouder werd en de behoefte kreeg zoo nu en dan eens te d r o o- m e n, hield ik ineens van muziek. Muziek is alleen maar voor kinderen, vrouwen en zwakke hoofden”. „Foei, vader!” riep Ethel uit haar schommelstoel. „Ik geniet het voorrecht van den ouderdom, Al lan,” ging Lloyd spraakzaam verder. „Trouwens, Ethel heeft mij de muziek leeren liefhebben mijn kleine Ethel, die daar nu haar vader zit uit te lachen.” „Is Papa niet lief?” riep Ethel, terwijl zij Allan aankeek. Toen na een korte, maar hevige schermutseling tusschen vader en dochter, waarbij Lloyd het schro melijk aflegde begon Lloyd geheel uit zich zelf over de tunnel te spreken. „Hoe gaat het met de tunnel, Allan?” Uit al zijn vragen was duidelijk op te maken, dat Ethel met haar vader vooruit alles besproken had en Lloyd het Allan gemakkelijk wilde maken, „met hem te onderhandelen.” „De Duitschers willen nu een geregelden lucht vaartdienst openen,” zei Lloyd. „Ge moest zien, spoedig weer met het werk voort te kunnen gaan, Allan!” ’t Gewichtige oogenblik was gekomen en kalm en duidelijk zei Allan: „Geef mij uw naam, mijnheer Lloyd, en morgen begin ik weer!” Waarop Lloyd bedachtzaam antwoordde: „Ik wilde u reeds lang voorstellen doen, Allan. Ik dacht er zelfs over, u in dezen geest een woordje te schrijven, toen gij op reis waart. Maar Ethel zei: „Wacht tot Allan uit zich zelf tot u komt.” Zij stond het niet toe!” En Lloyd glunderde zegevierend, dat hij Ethel een hak gezet had. Maar opeens vertoonde zijn gezicht een uitdrukking van grooten schrik, want plotseling sloeg Ethel toornig met haar vlakke hand op de leuning van haar stoel, stond doodsbleek op en riep met vlammende oogen: „Vader! Hoe durft gij het wagen, zoo iets te zeggen!” j der korven. De bekl. bleef bij zijn eenmaal afge- ii t_ir?ijl-..:a voerde de heer Van Hinte het woord namens de verklaarde nog op den Westerwaalschen dijk te hebben gezien, dat Roemaars den wagen be stuurde. Een rechercheur en een inspecteur als getuigen a décharge gehoord, legden voor den bekl. zeer gunstige verklaringen af. De subst. off. van justitie achtte den ten laste gelegden meineed wettig en overtuigend bewe zen. Er is z. i. geen sprake van een vergissing te goeder trouw, doch het motief van bekl. moet zijn geweest: valsche schaamte om de in zijn proces-verbaal vermelde feiten terug te nemen, vrees voor aanmerkingen en angst om als min der betrouwbaar te worden beschouwd. De eisch luidde één jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. J. de Vrieze uit Amsterdam merkte op, dat het hier gaat om een boerenzoon en een gewieksten boer tegen een agent. Wan neer er gekonkeld wordt, dan is volgens pl. Otten slim genoeg om zijn metgezel op den wagen even om te praten. Het is niet aan te nemen, dat een agent met vijf jaren dienst iemand, die niet bestuurt en niet eigenaar is, zal bekeuren. Otten zat links op den wagen en vaak gebeurt het, dat boeren links gaan zitten. Hij herinnert zich alles van de aanhouding, maar niets van het gesprek met Roemaars. Het gaat om de toekomst van bekl., wiens» leven SLEEPT GIJ iederen dag naar uw werk, afgemat en uitge put door pijn in den rug Bij duizenden is dit het geval. En het is zoo vaak onnoodig, want mees tentijds is de oorzaak een nierkwaal, die door Foster’s Rugpijn Nieren Pillen verzacht en ge beterd kan worden. Nierkwalen komen veel voor onder alle stan den, maar worden zoo dikwijls verwaarloosd, omdat zij zich zoo ongemerkt jarenlang kun nen ontwikkelen zonder dat men de ware oorzaak verdenkt. En noch de broodwinner, noch de moeder vsn het gezin kunnen, wan neer eindelijk de oorzaak wordt begrepen, voldoende rust nemen. Let op uw nieren en houd deze gezond. Voortdurende rugpijn is een waarschuwing van nierzwakte, evenals pijnlijke, ongeregelde urineloozing en abnormaal uitziende urine. En als gij tevens last hebt van rheumatische pijnen, hoofdpijn, vermoeidheid, zenuwachtig heid en duizeligheid, neem dan uw maatrege len. In het begin zijn nieraandoeningen het gemakkelijkst te genezen. Gebruik Foster’s Rugpijn Nieren Pillen om de zwakke nieren op te wekken, te verzachten, te versterken en genezen. Zij zijn over de geheele wereld bekend. Zij genezen niet alles en werken niet op de maag, lever of ingewan den. Juist het feit, dat zij alleen en zeker op de nieren en blaas werken, verklaart het groote succes van Foster’s Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken A f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). 37 en keek hem met haar blauwe oogen stralend en open aan. „Wat hebben wij elkaar in lang niet ge- zien! Waar hebt gij al dien tijd gezeten?” EtheT’^60^ Ze* »Wees niet zoo nieuwsgierig, En Ethel lachte! Zij was aan tafel in haar beste stemming. Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. port t 3.60. Bnitenlaad f 8.—, alles bg voonütbataliag. Losse Nm. 5 e). Adwertentlftn10 et. p. regel. Inge- sonta Mededeeliagea dubbel tarief,;bg Abonnement bolangrgko korting Klein? Adv. kunnen kngeaonden wor den op dan dag der uitgifte, tot 10 uur „Kom maar heel dikwijls, Allan,” glunderde Lloyd. „Zij behandelt mij beter, als gij hier zijt.” Bij iedere gelegenheid, die zich voordeed, liet Ethel Allan merken, hoe verheugd zij over zijn be zoek was. Na tafel dronken zij koffie in een hooge zaal, die wel een palmenkas leek. In een reusachtige, echte renaissance schouw, een zeldzaam kostbaar werk, gloeiden bedrieglijk nagebootste groote beukenblok ken. Ergens klaterde een onzichtbare fontein. Het was er zoo donker, dat men elkaar slechts vaag kon onderscheiden. Lloyd moest zijn ontstoken oogen ontzien. „Zing eens wat voor ons, kindlief,” zei Lloyd en Rijke bedelaars. in Catania (Sicilië) heeft de politie een 20- tal bedelaars gearresteerd, die allen rijk ble ken te zijn. Een van hen, Sebastiaan Verganto, een grijsaard van 70 jaar, had een spaarbank boekje bij zich, ter waarde van 400.000 lire (pl. m. 47.000 gulden). Hij had zijn geheele leven bedelende doorgebracht in de straten van bad plaatsen aan de Siciliaansche kust. Ook bleek, dat hij zijn dochters, die rijk getrouwd waren, huwelijksgiften van 200.000 lire had gegeven. Een vriend van hem, Calogero Caputo, bezat een kruidenierswinkel en 15 huurwoningen in zijn geboorteplaats. Hij vergenoegde zich er mee, de opbrengst daarvan eenmaal ’s jaars in ontvangst te nemen. De rest van den tijd „ver- bedelde” hij. Hij deed dat met den meest moge- lijken ijveroverdag. Des avonds trok hij andere kleeren aan, en trad op als eigenaar van een bloeiende bioscoop in een der voorsteden, hetgeen hij ook inderdaad was. Alle gearresteerden waren hoogst verontwaar digd, dat men hen durfde aan te houden, daar zij in het bezit waren van een behoorlijk gedo cumenteerde vergunning om te bedelen. Voor- DINSDAG! «u VRIJDAGSAVONDS Uitfereni Brandenburgh Co., Smuk -- Telefoes No 150 van Binnenlandsche Zaken, de heer Ceulen, mogelijk acht 45 millioen te bezuinigen, zonder dat van salarisvermindering sprake behoeft te zijn. Verder verlangde de Centrale Commissie na kennisneming van het standpunt der regeering voldoende gelegenheid om rustig met haar orga- nisatieleden te dien aanzien overleg te plegen. Ten slotte wilde de commissie gaarne inge- licht worden omtrent het bedrag, dat reeds is bezuinigd door de 8% pet pensioenpremie, de inhouding van den vacantiebijslag, het garantie- Sr. had een korf bijen ten geschenke gekregen loon der gehuwden en vooral door de afvloeiing en de zoon was nu behulpzaam bij het vervoer van ambtenaren. j 1- K'"-u:: - In de des middags voortgezette vergadering legde verklaringen. Een landbouwer uit Didam Commissie van Tien. Minister Westerveld gaf mondeling een schema van bezuiniging, dat op militaire en burgerlijke ambtenaren, behalve die der bedrijven, 14 millioen moet opbrengen. Er zijn geen regeeringsvoorstelen te verwach ten voor verhooging van de pensioenpremie. De regeering zal haar standpunt nog schrifte lijk aan de Centrale Commissie sturen, waarna gelegenheid tot overleg zal worden geboden. De Amsterdamsche gemeentebegrooting. i Gedep. Staten van Noord-Holland hebben de begrooting van Amsterdam niet goedgekeurd. Er zit, officieel althans, een gat in van f 3.2 millioen. Het Hbl. zegt hiervan, dat er hoogst waarschijnlijk geen andere uitweg zal overblij ven dan verlaging van uitgaven op de begroo ting van 1924. En om tot zulk een verlaging te komen, zal het gemeentebestuur wel aan de salarissen en loonen die thans te Amsterdam ongeveer 56 millioen gulden bedragen moe ten tornen. dische maatschappijen nu is drie weken geleden met verlof vertrokken met medeneming van 2 of 3 flesschen tabakszaad, voldoende dus om een belangrijken oogst te produceeren. De betrokken maatschappij wendde zich tot den officier van justitie, mr. Lieftinck, aan wiens doortastend en voortvarend optreden het te dan ken is, dat de assistent bij aankomst te Genua werd aangehouden. Bij ondervraging bekende hij twee flesschen tabakszaad in zijn koffers te hebben, die aan boord waren gebleven. Maat regelen zijn nu genomen om deze uit den voor raad der maatschappij gestolen flesschen met zaad in beslag te nemen en den betrokken assis tent voor den rechter te brengen. Wij wezen er vroeger reeds op, dat wij een dergelijke handelwijze, aldus schrijft de Deli Ct., afgescheiden van het strafbare feit, welke ze oplevert, bovendien beschouwen als verraad jegens de Delische tabakscultuur. Ongetwijfeld zal de ingesteide vervolging ’n afschrikwekkend voorbeeld opleveren voor zwakke broeders. Levend verbrand. Aan den Zeedijk te Pietersbierum brandde een braakhok af. De 68-jarige arbeider Jacob T. van Dijk kwam daarbij in de vlammen om. It gld. by vuUm van Mn vinger II den strijd aanbinden tegen S. S. C. van Steen- hoe lang de ambtenaren van verdere bezuiniging wijk. Voor de Friesche Voetbalbond worden voor Zij wierp haar sleep naar achteren, ging weg en sloeg de deur zoo hard dicht, dat de heele zaal dreunde. Allan was bleek geworden, en zei niets: Lloyd had haar verraden! Maar Lloyd draaide verschrikt zijn hoofd heen en weer. „Wat deed ik haar dan?” stamelde hij. „Het was toch maar een grapje! Het was niet zoo bedoeld. Wat zei ik dan, dat niet goed was? O, wat kan zij boos worden!” Hij beheerschte zich echter en deed alle moeite, weer vroolijk en gerust te lijken. „Nu, zij zal wel terugkomen,” zei hij kalmer. „Zij heeft een hart als goud, Allan! Maar zij is onberekenbaar en vol grillen, net als haar moeder was. Na een poosje komt zij dan echter terug, knielt naast mij neer, liefkoost mij en zegt: „Vergeef mij, Papa, ik heb vandaag een slechten dag!” Ethel’s stoel schommelde nog steeds. Het was De Indische tabakscultuur. Men maakt zich tegenwoordig in ons Indië nog al bezorgd over mogelijke concurrentie van Kameroen (Afrika) op ’t gebied van de tabaks bouw. De planters in Kameroen schijnen thans alle krachten in te spannen tabakszaad uit Deli machtig te worden. Een oud-assistent P. van een der kleinere In verschoond zullen blijven. Voorts wenschte men zich op de hoogte te het district Sneek aangekondigd de volgende stelkm van de maatregelen, die de referendaris wedstrijden: le klasse A: Sneek IIBlack Boys I. Ie klasse B: Bolsward 1—L. S. C. II. H. Z. C. II—Sneek III. 2e klasse B: Lyts BegjinS. D. L. II. Joure 1Olympia II. Aanbesteding. Voor de aanbesteding van het straatwerk dezer gemeente gedurende het tijdvak van 1 Maart 19241 Maart 1925 werd ingeschreven door: H. Rienstra, Sneek, gemiddeld 32 ct. per M.-’ S. de Wolf, Sneek, gem. 29% ct. per M.2 H. Brouwer en F. Molenaar, Bolsward, gem. 30% ct. per M.2 Gegund aan S. de Wolf te Sneek. STAVOREN, 12 Febr. De haringvangst is begonnen. Nog slechts één visscher ging er op uit, die een prachtig resultaat bereikte. Hij kwam gisteren aan met ruim 70 tal haring (tal 200 stuks), terwijl de prijs tegenwoordig nog ongeveer f 10 per tal bedraagt. In twee nachten besomde hij voor ruim f 900. Was de man gis teren een uur later bij zijn netten geweest, dan waren deze zeer waarschijnlijk verloren ge gaan, omdat het nog vastzittende ijs los was geraakt en dit de netten dan had vernield. SIJBRANDABUREN, 12 Febr. Hedenavond hield de begrafenisvereeniging haar algemeene jaarvergadering. De penningmeester bracht ver slag uit over het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f 347.53 en de uitgaven f 119.13. In kas was, het reserve fonds inbegrepen, f234.21. Het bestuurslid de heer M. Tjeerdsma werd met bijna algemeene stemmen herkozen. De vereeniging heeft over het afgeloopen jaar driemaal hare diensten be wezen. L. Ct. BAARDERADEEL, 13 Febr. Op de vergade ring van de afd. Baarderadeel van den Vrij heidsbond waren vertegenwoordigd de afdeelin- gen Jorwerd, Oosterlittens, Winsum, Mantgum, Britswerd en Wieuwerd. Mede waren aanwezig 4 bestuursleden. Uit de rekening van den pen ningmeester bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 136.24% en de uitgaven f229.66, zoodat ze sloot met een nadeelig saldo van f 92.91%. Als bestuursleden werden herkozen de hh. H. B. Siderius te Winsum en J. K. Visser te Oosterlittens, terwijl eerstgenoemde wederom werd aangewezen als afgevaardigde. Besloten werd pogingen aan te wenden om te komen tot jeugdorganisatie teneinde de beginselen van den bond te propageeren. Het georganiseerd overleg en de bezuiniging. Dinsdagmorgen is te ’s Gravenhage een bij eenkomst gehouden van de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken, ter bepaling van het in te nemen standpunt in zake de bezuinigingsmaatregelen, welke de re geering voornemens is op de salarissen van ambtenaren en rijkswerklieden toe te passen. Aan Het Volk ontleenen wij daarover: Des middags zou de regeering worden mede gedeeld, dat de vergadering niet slechts een de- finieering der bezuinigingsmaatregelen ge- wenscht acht, doch tevens wenscht te weten breiding van de Leerplichtwet, in de afdeelingen bepaalde economische belangen te verzekeren, van de Tweede Kamer ongunstig ontvangen. I->- •--- -■-->-- bij veroordeeling gebroken zou zijn. De com missaris van politie heeft schriftelijk een uitste kend getuigenis van bekl. gegeven. Pl. conclu- loopig zullen zij° in de gevangenis gehouden rlooi-F nroor van nnvoffoliï Izf» mpinppH orppn Ji jt. i j gezworen hadden, dat zij geen cent bezaten. i stak een groote, zwarte sigaar op. Deze sigaren 78.) Allan vond Lloyd in een uitstekend humeur. Hij was nog meer ingeschrompeld en Allan kreeg den indruk, alsof hij wat kindsch begon te worden. Zoo was hij Allan’s bezoek in den vorigen herfst totaal vergeten. Hij vertelde hem opnieuw alle bijzonder heden van Ethel’s processen en lachte tranen, toen hij beschreef, hoe Ethel de overheid te slim af was en op zee rondkruiste. Hij babbelde over alle nieuwe dingen, die in den loop van den herfst en van den winter op den voorgrond waren getreden, over schandalen en verkiezingen. Niettegenstaande dat zijn hoofd minder helder begon te worden, was hij nog vol levendige belangstelling voor alles wat nieuw was, listig en sluw als een boer. Allan praatte ver strooid, daar hij te zeer door zijn eigen gedachten in beslag genomen werd en vond geen gelegenheid, het gesprek op de tunnel te brengen. Lloyd liet hem plannen zien voor sterrewachten, die hij aan ver schillende naties wilde schenken en juist toen Allan op ’t punt stond, over te gaan tot wat hem zoo na aan het hart lag, meldde de bediende, dat miss Lloyd de heeren voor het diner wachtte. Ethel was gekleed als voor een hofbal. Zij schit terde. Alles aan haar was elegant, frisch en voor naam. Zonder den akeligen, voortwoekerenden uit slag aan haar kin zou zij de grootste schoonheid van New York geweest zijn. Allan was buitenge woon verbaasd, toen hij haar zag, want nooit had hij gezien, hoe mooi zij was. Maar nog meer ver baasde hem haar talent voor comediespelen, toen zij hem begroette. „Zijt gij daar eindelijk eens, Allan!” riep zij uit Volgene voorwarden ovaiMugekomen met de NailnKsohs Varae- 'IflijÜ tevem- Kohledlaai xitu onxc Abonnê’e vorxakud tegnn angclakksn xckjs «UVU Ungs in'salidltait. gld. iiagaval vxb «tmw- gld. bij MrUsx lijdt® Mm*» 80 d. 8vU Mn hand, vmrê rt «eg deert, waar van opzettelijke meineed geen sprake is, tot vrijspraak. Voetbal. Het programma van de 2e klasse N. V. B. Noord afd. A bevat weer twee wedstrijden voor Zondag a.s. De Huizumers krijgen bezoek van Velocitas II van Groningen. Het komt ons niet onwaar schijnlijk voor dat F. V. C. indien de wedstrijd doorgaat, Zondag a.s. weer met de overwinning zal gaan strijken, ’t Kan evenwel een zeer span nende strijd worden. De Frisia-reserven ontvangen op de Wilhel- minabaan de Groninger Athleten. Hoewel Frisia er wel alles op zal zetten om de beide wedstrijd- punten machtig te worden, gelooven we niet dat dit zoo gemakkelijk zal gaan, ’t Begint er dan wel slecht voor de oude Leeuwarder club uit te zien. Ook Frisia 1 bengelt thans met haar le elftal onder aan ’t ranglijstje. 3e klas N. V. B. afd. C. Voor deze afdeeling staan er weer vier wed strijden op ’t programma. L. S. C. 1 ontvangt op het terrein aan de Kerkhofslaan alhier de club Gorredijk I. De laat ste wedstrijden heeft L. S. C. getoond nog wel iets te kunnen presteeren. We willen daarom hopen dat L. S. C. het Zondag a.s. tenminste tot een gelijk spel mag brengen. De meest belangrijke wedstrijd van deze af deeling wordt gespeeld te Meppel, waar Alcides II en Heerenveen I elkaar zullen ontmoeten. Te Steenwijk spelen de rood-witte clubs Steenwijk I en Leeuwarden H. In de Schrans bij Leeuwarden moet Friesland Drieling geboren. De arbeider A. Kort van Ter Apelkanaal deed aangifte van een drieling. De moeder zoowel als de drie jongens zelf zijn zeer wel. Meineed door een agent van politie. Voor de rechtbank te Arnhem heeft Dinsdag middag terecht gestaan de agent van politie D. de J. aldaar, beschuldigd van meineed. Hij zou in een zaak tegen den landbouwer R. H. Otten uit Didam voor het kantongerecht te Arnhem een valsche verklaring hebben afgelegd. Hij had tegen dezen proces-verbaal opgemaakt, omdat hij in den nacht van 6 op 7 Augustus jl. te Arn hem op den Eu’sebiusbuifenslrtgel een wagen be stuurde, welke niet van licht was voorzien. Het zevende leerjaar. Naar het Vad. verneemt, is het wetsontwerp om tot 1930 af te zien van de invoering van het 7de leerjaar op de lagere scholen en van de uit- ...id.'.xv rln 1 t i I, i m f o f/ïo.i I, van de Tweede Kamer ongunstig ontvangen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1