Wilhelmina Eierkolen Voor Kinderen O! Firma H. v. d. Molen, V.S. Pepermunt Honig’s Maizena i A. VERWEK, gni^| O. F. J. HOFSTEDE, INSTRUMENTMAKER GED. POL MANUFACTUREN,! 200 annex Reclame kolom. economische brandstof. WIEUWSTUDIN6EH. I Staatsmijnen DE 1 OKcInI Orgm hr tumuli Snit Vemehfnt "x Nou, Seil ie, Gemaakte goederen etc. I 40a JAAR8AHG WOENSDAG 5 MAART 1924 is VEEL BETER 0 van de Gas taar eus- i de wo- arte vak- ven, De jgen vuur Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. poat f 3.60. Buitenlaad f 8.alle* bij vooruitbetaling. Losse Noe. 5 at. JLdvertontlftn10 et. p. regel. Inge- souden Mededeelingea dubbel tarief,‘bg Abonnement bolangrgke korting Kleine Adv. kunnen jageaonden wer den op den dag der uitgifte, to 110 uur H.V., R. G. VAN SLOOTEN’s SUIKERWERIFABRIEK.Harlinaen ha- San lam- jlot- ker- /als- lo- dem. )tere hine, verd voor leeg, nken gra- root- ?eest er in loo- een iwa, ada :hil- Ma- aan. iven Kantoor 2e Oosterkade, Telef. 53. Qoed, maar de DINSDAG» en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Brandenburgh Co., Sxebë Telefoon Ne. 150= T dat andere pepermunt 7 ook goed is. BEENBEUGEL8 en KUNSTLEDEMATEN Volgens vooraarden overeengekomen mat da Hsiiandcoiia 8i|»ae«s« ïern- Iftftft F1 ■«hiodcBs siln onsa Abounds versokerd tegen ongelukken toot «VVV la kertaaa-Bank ta Soliledeai aljn onsa Abounó’a versekerd tegen ongelukken toot i- z> dat nakroost, dat zijn wij. I te hebben opgemerkt, dat zijn partner een bijl i ïd. tijdperk van het vorige jaar. Woningbouw. Let op de sluitzegels als kenmerk van echtheid. NIEUWE sneeker courant SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL De dure kool. De kool is te Langendijk in prijs gestegen tot f2000 per wagon van 10.000 K.G. De tuinbou wers beleven gulden tijden, schrijft de „Tel.”, en veel achterstand van de laatste jaren is reeds ingehaald. De vraag naar Langendijker stapel- groenten is haast niet te bevredigen en ’t is vooral ’t buitenland, vanwaar die enorme vraag komt. deels door eenige woningbouwvereenigingen. De moord op mr. Wijsman. De nasporingen welke te Deventer zijn ge daan naar de juistheid van een in een urinoir te Breda gevonden opschrift, als zou de moor denaar van mr. Wijsman te Deventer wonen, hebben geen resultaat opgeleverd. W. L. Penning Jr. f Te ’s Hage is, 83 jaar oud, overleden de dichter Willem Levenus Penning Jr.; zijn dicht werken verschenen onder de titels: Tienden van den Oogst, Benjamin’s vertellingen, Kamermu ziek, St. Jorislot en Levensavond. De vergiftiging te Koeta Radja. De kinderen van gouverneur Hens te Koeta Radja zijn hersteld. De gouverneur zelf en zijn echtgenoote zijn goed vooruitgaande. Het Duitsche dienstmeisje. „Eén vrouw is duizend mannen te erg.” Wilt ge, daarop iets afdingen, goed, er blijft altijd nog wel een verrassing over. Zooals we al weder lezen in de Qraafschaps- bode, als zijnde gebeurd onder den klokslag van Doetinchem. „Zij” een Duitsche diende bij „zijn” ouders en wist het den menschen zóó naar den zin te maken, dat ze als huisgenoot werd be- provincies Luik, Luxemburg en Namen is de sneeuwlaag op vele plaatsen 50 a 75 c.M. dik en ook te Brussel ondervond het verkeer veel hinder van den sneeuwval, terwijl de treinen slechts met groote vertraging de stations bin- nenliepen. Te Luik en Namen is 't tramverkeer j in de hooger gelegen stadswijken grootendeels I Aan mej. A. ten Boom, telefoniste bij den interlocalen dienst alhier, is op haar verzoek met ingang van 1 Maart 1924 eervol ontslag verleend. kan men niet te nauwkeurig zijn in het kiezen van de voe ding. Honig’s Maizena is zuiver, voedzaam en licht verteerbaar. Het is daarom voor kinderen een uitnemend voedingsmiddel. Vraagt echter uitsluitend schouwd, den zoon echter wel zoodanig, dat deze haar wel als huisvrouw wenschte, al thans kreeg en zelfs heel wat spoediger dan men aanvankelijk gedacht had. Men trok noodgedwongen toen maar bij de ouders in en ’t duurde niet eens zoo heel lang of het Nederlandsch-Duitsche echtpaar werd zoowaar verblijd met een tweeling, twee dotjes van kinderen. Prachtig! en het zou prachtig gebleven zijn, als niet bij de geboorte-aangifte op het gemeen tehuis een ambtenaar ter secretarie had uitge vonden, dat de papieren van de nieuwe Duitsche moeder minder prachtig in orde waren. Er werd toen naar de Heimat geschreven om op heldering en nog eens geschreven, maar de gewenschte paperassen bleven uit, totdat de „Mutter” tenslotte voorsloeg, ze persoonlijk te gaan halen. Schoonmama kon zoolang wel op de kinderen passen. Aldus geschiedde. De gelukkige moeder trok naar haar Heimat enja en? „Wiedersehn macht Freude”, zegt de Duitscher, maar dan in Duitschland. Want voor een „Wiedersehn” in onzen Achterhoek schijnt de „moeder” maar heelemaal niks te gevoelen. En zoo zit daar een piepjong vadertje bij zijn ouders thuis te kijken op twee splinternieuwe wereldburgers. De moord te Den Haag. Zooals men zich misschien herinnert bleef het de politie voorloopig een onopgelost raadsel, waar de dader het voorwerp, vermoedelijk een bijl, waarmede hij den afschuwelijken moord K] A MIJMHAKDT’s Zenuw-Tabletten 75 ct. Laxe«r>Tabl«tten 60 ct. Hoofdpijn-Tablvttan 60 ct. Bij Apoth. en. Drogisten. Oude-Pekela in de misère. Oude-Pekela zit diep in de misère. Door de slechte uitkomsten van de carton-industrie is het belastbaar inkomen van 15 ton in 1920 ge daald op 8 ton in 1923. Daarbij is het aantal werkloozen-groot, ’t Gevolg is dat de belastin gen buitengewoon hoog zijn. Gehuwden zonder kinderen betaalden over 1922-23 bij een inko men van f 1000 f 12.96 gemeentebelasting, van f2000 f 145.53, van f3000 f311.17, van f4000 f489.91, van f5000 f679.72, van f6000 f882.90. De totaal-ontvangst van alle gemeentelijke belasting-objecten bedraagt tezamen f 110.000. Hiervan moet f 60.000 aan rente en aflossing worden betaald, De schuldenlast is voor een gemeente met 7500 zielen enorm. Er werd bezuinigd op pen sioen, op subsidies; geen gebouw, geen weg, geen brug wordt hersteld, geen cent wordt voor dringende hervormingen besteed. Ondanks dit alles sloot de rekening van 1922 met een tekort van f24.000 en wees de begrooting van 1924 een tekort van f51.000 aan. Ondanks den herhaalden aandrang heeft de regeering nog niet geholpen. De gemeente heeft zich nu genoodzaakt gezien de werkloozen-uit- keering stop te zetten, terwijl de Raad besloot zich ten spoedigste met vernieuwden aandrang tot de regeering te wenden om hulp. Besmettelijke veeziekte. Naar men verneemt is dezer dagen onder een aantal koeien van den veehandelaar B. Levie Voor Wederverkoopers HET ADRES Als ge geen eetlust heb, ge u humeurig en terneergeslagen voelt, dient gij Foster’s Maag- pillen te gebruiken. Dit geneesmiddel werkt rechtstreeks op de lever, regelt de gal, helpt de spijsvertering en voorkomt verstopping. H t geheele gestel wordt versterkt door het gebruik van Foster’s Maagpillen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f0 65; in apotheken en drogistzaken. IE gld. bij verlies «U van aan vinger 1923 zou slechts mogelijk zijn, als kon worden Assen een blijkbaar besmettelijke ziekte uitge- besloten tot: a. Dekking van de tekorten van 1923 en van de eventueel latere. b. Vrijheid om te beschikken over meerdere kaats-Zondagen, om niet alle districts-wedstrij- den op denzelfden dag te moeten houden en deze desnoods in de plaats te kunnen stellen van bestaande afdeelings-wedstrijden. c. Vrijheid om te beschikken over een kaats- dag later in het seizoen voor den eventueel te houden eind-wedstrijd. Het ligt in de bedoeling, de regeling voor de jong-Nederland-partij, behoudens enkele wijzi gingen, te houden op den voet van 1923. L. C. Pro Senectute. Het tweede tehuis van de vereeniging Pro Senectute aan den Singel te Dordrecht is in tegenwoordigheid van tal van genoodigden ge opend. De voorzitter van Pro Senectute, mr. J. Everts van Amsterdam herinnerde aan de opening in October van het vorig jaar van het eerste tehuis Oranjestein te Amerongen en meende, dat er reden is verheugd te zijn, nu zoo kort daarna reeds een tweede home geopend kon worden. Hij gewaagde voorts van de vele belangstelling, welke in ons land voor het doel van Pro Senec tute is getoond en wees op de verschillende pro vinciale en plaatselijke comité’s, welke een groote werkzaamheid aan den dag leggen. Spr. merkte vervolgens op, dat er tegenwoor dig zoo veel wordt gevraagd, maar dat de drukte van het dagelijksche leven niet belet, dat wij toeh met medelijden worden vervuld, als maar de juiste snaar wordt getroffen, als wij het leed maar kennen en het leed zien. Thans, zei spr., zijn wij getroffen door het leed van de ouden van dagen, die het leven reeds achter zich hebben en, meende hij, er is geen minder egois- tisch, geen zuiverder filantropisch werk, dan mee te werken aan het doel van onze veree niging. De ouden te helpen geeft geen nieuwe winst aan de maatschappij en levert geen nut of voordeel op, daar roemde spr. de daad van het Nederlandsche volk, dat Pro Senectute in staat heeft gesteld Oranjestein te openen en het tweede tehuis te Dordrecht, terwijl straks Hil versum en Deventer zullen volgen. Spr. gaf vervolgens een korte beschrijving van het tehuis, dat een heel ander typpe is dan Oranjestein; ieder heeft een eigen kamer met slaapgelegenhied. Spr. wees daarna op de groote verantwoordelijkheid, welke op het be stuur der vereeniging rust; het heeft illusies ge wekt en die verwezenlijkt en h^eft nu te zorgen, dat die niet verstoord worden. Voor de ouden van dagen is een einde gemaakt aan vaak bit teren nood, aan nood, die niet bekend, maar daarom niet minder hard was; en het bestuur is er verantwoordelijk voor, dat die nood gelenigd kan blijven en dat het de tehuizen kan hand haven. Hij sprak er vervolgens zijn vreugde over uit, dat de heer Dr. Arie de Jong zich bereid heeft verklaard de noodige medische hulp te verstrek ken en eindigde met ’n toespraak tot de oudjes, vaardigen die reeds een plaats in het tehuis hebben gevon den, waarbij hij gewaagde van den bijzonder gelukkigen geest, welke in Oranjestein heerscht, een geest van onderlinge vriendschap en waardeering. Het tehuis is gevestigd in een vleugel van het gebouw* dat de „Eerste Nederlandsche” onlangs heeft gesticht ten behoeve van haar ongehuwd kantoorpersoneel. Dit personeel schijnt de zor gen der directie niet zoo zeer behoefd te hebben, althans de eene vleugel kon aan Pro Senectute worden verhuurd, die er een gebouw in vond, dat, als het ware, voor haar doel was gesticht. Alle kamers zijn voorzien van meubilair, maai de bewoners kunnen ook hun eigen meubeltjes meebrengen; zij vinden er een eigen plaats, waar zij in hun eentje en geheel op zich zelf, als zij dit verlangen, rust kunnen genieten. Voor het Friesch Tehuis van Pro Senectute stelt de voogdij van het Old Burgerweeshuis te Leeuwarden f 1000 beschikbaar. Bij het plaat selijk comité te Sneek is, zooals we reeds meld den, een gift van f 2000 van een gever, die on bekend wenscht te blijven, ingekomen, onder voorwaarde, dat het Friesch Tehuis tot stand komt. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor- matiebureau van Van der Graaf en Co.’s Bu reaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 29 Febr. in Nederland uitge sproken 83 faillissementen tegen 55 faillissemen ten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 29 Febr. 1924 774 faillissementen tegenover 682 over hetzelfde t|e dorpen werden gezien, blijven sommige scholen gesloten. Ook vossen wagen zich tot dicht bij de boerenwoningen. Het is de streng- De raad van Rotterdam heeft besloten om ste winter, welken men sedert 1880 in de Ar- f 2.268.000 te voteeren voor den bouw van 837 dennen heeft beleefd. Alleen op de wereld. Voor den politierechter te Marylebone (En geland) verscheen een welopgevoed meisje, af- 1 van bestaan zwervende was aangetroffen, ’t Meisje had een week lang in taxi-auto’s en wacht huisjes geslapen. Een agent had haar aangetroffen, terwijl ze moeizaam voortstrompelde. Zij vertelde dat zij een ontsteking aan den voet had en dat ze, na al haar spaarcenten te hebben moeten uitgeven, nu een week lang rondzwierf. Uit haar verder verhaal bleek, dat zij de doch ter van een musicus te Brighton was en op 8-jarigen leeftijd naar een kostschool te Brugge was gezonden. Tengevolge van den oorlog en de Duitsche bezetting was ze niet in staat ge weest met haar bloedverwanten in correspon dentie te blijven. Na den wapenstilstand keerde zij naar Brigh ton terug en kwam daar tot de onaangename ontdekking, dat het ouderlijk huis had plaats gemaakt voor een cinema. Haar vader bleek op den wapenstilstandsdag gestorven te zijn, haar jongere zuster was door een dokter gea dopteerd en al haar pogingen om haar moeder op te sporen waren mislukt. Daarna had zij, ofschoon zij zeer beschaafd was en vloeiend Fransch sprak, ergens een zeer ondergeschikte betrekking moeten aannemen, maar twee weken geleden had zij die verloren, doordat zij wegens te laat komen was ontslagen. gemeente- en vereenigingswoningen. De raad van Utrecht heeft een crediet van f2.574.900 verleend voor den bouw van 1059 woningen, deels te bouwen door de gemeente, komstig uit Brighton, dat zonder middelen 1 Accon pph hliib-haar Koemn+fnliilzo rziolzfa broken, waarvan de aard tot nog toe niet vast gesteld is. Sinds het einde der vorige week zijn van den veestapel van den heer Levie zeven koeien ge storven. Ter plaatse is een deskundig onderzoek inge steld, waartoe zich te Assen bevinden prof. dr. L. de Blieck, hoogleeraar aan de Veeartsenij- kundige Hoogeschool te Utrecht; prof. dr. Rem- melts, inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst te Den Haag, en de heer W. ten Hoeven, inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst voor Groningen en Drenthe, te Groningen. Gedacht wordt aan besmettelijke longziekte. Er werd verzekerd, dat van veepest geen sprake is. De noodige voorzorgsmaatregelen ter voorkoming van uitbreiding der ziekte zijn ge nomen. De koeien, waaronder de ziekte is uitgebro ken, zijn afkomstig uit de richting van de Duit sche grens. Verdachte gevallen zijn eveneens geconsta teerd te Norg, Beilen en Zuidvelde. Er zijn zeer strenge maatregelen genomen. De burgemeesters der verschillende gemeen ten zijn van het feit in kennis gesteld. Het ver voer van vee is verboden, terwijl in geheel Drenthe geen veemarkten, behalve van varkens, mogen worden gehouden. Ongelukken. On het rangeerterrein te Gouda werd Donder dagavond gevonden het lijk van den rangeerder Rottenberg. Het hoofd was vrijwel van den romp gescheiden. De ongelukkige laat een vrouw met 10 kinderen achter. Een treurig ongeval heeft zich te Doesburg voorgedaan. De echtgenoote van den heer G. was ernstig ongesteld, zoodat een liefdezuster ’s nachts bij de zieke waakte. Donderdagmor- gen, toen de overige huisgenooten wakker wer den, roken zij een ergen kolendamp in de zie kenkamer. De zuster was bewusteloos, terwijl de zieke was overleden, ’s Avonds was de j. zuster nog niet bij kennis gekomen. Een eigenaardig voorstel. De heer Bruna (R.-K.) heeft bij den Utrecht- schen Raad het volgende eigenaardige voorstel ingediend: De Raad, gezien het gedenkwaardige feit dat meer dan twee volle zittingen zijn besteed aan één punt der agenda, hetwelk ten slotte zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen; besluit ter gedachtenis daaraan een gedenk penning te laten slaan. Deze zal aan de eene zijde een afbeelding ver- toonen van den Domtoren, met dit randschrift, in de Engelenburgstraat pleegde, verborgen ontleend aan een vaderlandsch lied: hield. Het nakroost der gespierde braven, i Naar de „H. Ct.” thans ter oore komt, heeft dat nakroost, dat zijn wij. men eenige dagen geleden de bijl gevonden, Aan de keerzijde zal de penning vertoonen verborgen achter een radiator van de centrale het Utrechtsch wapen, aangebracht op een verwarming in het café „De Poort van Kleef”, kachel, en het onderschrift: „Gezelligheid kent aan de Vlamingstraat. Twee rechercheurs von- I den het moordtuig daar. Tevens kreeg de politie van een burger een Postkantoor Sneek. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaar ten, van welke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de 2e helft der maand Februari ’24. Brieven. Mevr. J. Buwalda, Zaandam. Briefkaarten: J. J. de Groot, 2 zonder adres. H. d. s. Ijlst. Op de voordracht voor hoofd der school te Ijlst komen voor: 1. E. Wouda te Sneek, 2. S. Smit te Jóure en 3. H. Scholma te Groningen. JUTR1JP-HOMMERTS, 2 Maart. Na een va cature van vier jaar werd hedenmorgen tot groote voldoening van de Ger. Gem. alhier haar nieuwe leeraar Ds. Wesbonk bevestigd door ds. Kuiper van Winsum. ’s Namiddags verbond hij zich aan de gemeente-met een rede naar aan leiding van Jes. 40 31. HOMMERTS, 3 Maart. Hedenmorgen is het nieuwe schoolhoofd aan de Chr. School alhier, de heer Veldkamp van Leeuwarden, geïnstal leerd. De vorige week vertrok het oude hoofd, de heer D. Mulder, na een dertigjarige dienst als hoofd aan deze school. HOMMERTS, 3. Maart. Bij den veehouder H. Piersma is miltvuur geconstateerd en het cada ver op de gebruikelijke wijze vernietigd. JUTRIJP-HOMMERTS, 3 Maart. Onderhands zijn hier de volgende panden verkocht: door Sj. Boonstra aan Th. de Boer, door R. Kloosterman aan H. W. Cnossen, door J. Posthuma aan P. Haagsma en door A. Wijnterp aan J. Posthuma. HOMMERTS, 3 Maart, 't Fanfarekorps „Eere zij God” alhier gaf ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, in de N.-H. Kerk een muziek uitvoering die uitnemend geslaagd mag genoemd worden. Na gebed en toespraak van den voor zitter, waarbij de oprichting van het korps en haar eerste leider de heer B. J. Wielinga werden herdacht en den tegenwoordigen directeur van het korps, de heer W. J. Nauta, die reeds 21 jaren als zoodanig fungeert, hulde werd ge bracht voor zijn eminente leiding, werd een rijk programma keurig afgewerkt. Fanfare, zang, viool en orgel gaven ons veel schoons te ge nieten. Het glanspunt van den avond was wel de medewerking van mej. Doe Haasdijk, zan geres te Leeuwarden, die een zestal liederen en een psalm zong. De voorzitter was aller tolk toen hij bij de sluiting haar dank en hulde bracht en sprak van een „Hemelsche gave”. HEERENVEEN, 3 Maart. Bij den brand in het. hotel Groen klaagde men over onvoldoende leiding bij gemeentelijke en vrijwillige brand weer, wat ook de aandacht van autoriteiten heeft getrokken. De „Vrijwillige” zal naar aan leiding hiervan een buitengewone algemeene vergadering houden. Gymnastiek. Gewest Friesland K. N. G. V. Wij vernemen dat dé groote Gewesteiijke uitvoering met wedstrijden dit jaar te Wolvega in de Pinksterdagen zullen worden gehouden. Geen zomertijd voor de schippers. Gedép. Staten van Friesland hebben naar aan leiding van een verzoek van de schippersveree- niging „Verbetering is ons streven” bepaald, dat de aangegeven uren, waarop de provinciale bruggen, sluizen en kettingen zijn gesloten, ge acht worden te zijn uren naar den zonnetijd (dus eventueel niet naar den zomertijd). Inlijving dienstplichtigen. De inlijving van de dienstplichtigen der lich ting 1924, bestemd voor het tijdvak 1620 en 2125 Maart 1924, zal o. a. geschieden: Op Donderdag 20 Maart om 11 uur v.m. op het bureel van den indeelingsdistrictscomman- dant in de infanteriekazerne te Leeuwarden, voor de dienstplichtigen toegevVezen aan de zeemacht. Op Maandag 24 Maart 1924 om 10 uur v.m. in de gymnastiekzaal naast de infanteriekazerne te Leeuwarden, voor de dienstplichtigen toege wezen aan het le regiment infanterie, het 4e regiment infanterie met bestemming voor deta- cheering bij de schoolcompagnie van den mo- tordienst, het regiment grenadiers, het regiment jagers, het bataljon wielrijders en het regiment genietroepen. Op Dinsdag 25 Maart 1924 om 9 uur v.m. in het Beursgebouw te Leeuwarden, voor de dienstplichtigen toegewezen aan het 9e regi ment infanterie, voor o. a. de' navolgende ge meenten echter om 10 uur v.m.: Baarderadeel, Bolsward, Doniawerstal, Gaasterland, Hemelu- mer Oldephaert en Noordwolde, Hennaardera- deel, Hindeloopen, Ijlst, Lemsterland, Sloten, Sneek, Stavoren, Wijmbritseradeel. Nederlandsche Kaatsbond. De agenda voor de buitengewone vergadering van den Nederlandschen Kaatsbond op 9 Maart a.s. bevat eenige wijzigingen in de statuten en in het kaatsreglement, waarvan een paar van voldoende belang mogen worden geacht, om die nader aan te geven. Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Kaatsbond stelt voor, dat alle uit- en teruggeslagen ballen, die buiten het speelterrein vallen, en niet als bovenslagen of „in-ballen” overeenkomstig het kaatsreglement zijn aan te merken, als kwaad moeten worden aangemerkt. De afdeeling Holwerd daarentegen wenscht dergelijke ballen als geldig te zien be schouwd, zoodra bovenlijn of perkvoorlijn, c. q. het verlengde daarvan, is gepasseerd. Van zeer veel belang is ook het voorstel van het hoofdbestuur, om, wat de regeling van den bonds-wedstrijd betreft, terug te keeren tot de Pinksterdagen. Volgens de toelichting beheer- schen de financieele uitkomsten van 1923 dit voorstel; echter blijkt daaruit tevens, dat de medewerking heeft teleurgesteld en het gevoel van eenheid in den Bond geheel verloren dreigt te gaan. Een voortzetting van de proef van stopgezet. Vele autobusdiensten moesten op het platteland worden gestaakt. De Baan van Eupen naar Malmedy en de Baraque Michel, een der hoogste punten van België, is volkomen on bruikbaar. Tal van dorpen in de Ardennen zijn zoo goed als geheel van de buitenwereld geïso leerd. Mede in verband met de vrees voor kud- j den hongerige everzwijnen, welke tot vlak bij geen tijd”. B. en W. worden uitgenoodigd, van dezen penning een exemplaar in goud te doen ver- belangrijke aanwijzing. Deze toch deelde mede, voor het museum en een aantal met de aangehouden verdachte een partij biljart exemplaren in zilver, ter grootte van een rijks- te hebben gespeeld in geijoemd café en daarbij daalder, welke kunnen worden uitgereikt aan raadsleden, die zich door hunne welsprekend- in den binnenzak van zijn jas verborgen hield, heid voor de gemeente bijzonder verdienstelijk I FeUe winter jn België- I Overal, het heele land door, wintert het fel in België. Zoowel in Vlaanderen als in de Ar dennen heeft het overvloedig gesneeuwd. In de gld. ingeval na ovar- |EA gld. bij verlies van *7E gld. bij verlies EA gld. bij verlies van lijden binnen 80 d. lvV Mn hand, voet o! eeg I v van een daim. vU «en vijsvinger. IP's zuivEKr 3-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1