TJERKSTRAI, Bindmiddel a Honi Maizi Uit onze Raadzaal. D. F. J. HOFSTEDE, INSTRUMENTMAKER GED POL tfficlnl Oigui hr hnuti SmL 200 «iïtSrWT: 150 75 ÏÏL’SS 50 Reclame kolom. Raadsvergadering IJlst. Nieuwstijdingen. ’S Brandenburgh Co., JL E O Abonnementpei jaar 12.50 fr. p. post f 3.60. Buitenbad f 8.—, alles bg vooruitbetaling. Loan Noe. 5 et. AdTortentlin10 ot. p. regel. Inge- aonden Mededeelingen dubbel tarief, ;bfj Abonnement belaagrgke korting Kleins Adv. kunnen ingesonden wor den op don dag der uitgifte, tot 10 nar BREUKBANDEN, BUIKBANDEN. SPECIAAL ADRES Voetbal. Venehfni DIN8DAG1VRIJDAGSAVONDS Uitgevers ÜmK Talefoos 150 w kerlMaa-Bank ta SohladaiR sijs on» Abonné’a v«r>«k«rd tegen ongelwkkec wool KRUIZEBROEDERSTR. 26—28 e. JAieyfi moe- bl) lewene- iknge invaliditeit. vijandelijk doel te plaatsen. Dit was een aan moediging voor de Sneekers om een nog beter spel te ontplooien. Toen dan ook even daarna Hoekstra de bal keurig doorgaf aan Lusthof wist deze voor de tweede maal de Leeuwarder doelman ’t nakijken te geven. De Leeuwarders pakten nu hard aan. De kansen welke de Fries die in de boekhoudvoorschriften vermeld. In de wijziging der instructie worden deze boeken met name genoemd. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Subsidie Leeszaal. Punt VI. Advies van Burgemeester en Wethouders op gld. bij varllM w «•e wijsvinger. Let op de slaitzegels als kenmerk van echtheid. voeding over 1923. (185.4(15a.) Aangenomen voor kennisgeving. k. Verslag van de Vereeniging tot bestrijding der tu berculose over 1923. (184.21(7).) Alsvoren. Adres van G. Hendriksma e. a. houdende verzoek over no. Zondag jl. speelde L. S. C. tegen Friesland II van Leeuwarden alhier op het terrein aan de Kerkhofslaan. De Sneekers kwamen ditmaal ver sterkt op met de oud-Black-Boys-spelers Lust hof, Hoekstra, Postma, v. Delden en gebr. Fer- werda. Deze combinatie schijnt een groote ver betering voor L. S. C. te worden. Reeds Zondag heeft ze een fraaie overwinning weten te boe ken op de Leeuwarder club. Een overwinning die ten volle verdiend is. De Sneekers hebben een goede wedstrijd gespeeld. Vooral het wer- Volaana voorwanden overeengekomen met do Nollwndsohe Algwniwwaw Vwrsw- WAtaiadaat siln on» Abonnéo verankerd tegen ongelukken voor *vUV It j aanhouden, terwijl volgens het 3e lid nog andere kunnen i worden aangehouden, die dan echter in de instructie moe ten zijn genoemd. Wla'Ar in do ir ken van het binnen-trio was over het geheel genomen uitstekend, terwijl de rechts-half de uitblinker was bij de Sneekers. De Leeuwarders verschenen met een zeer sterk elftal. In deze ploeg' zaten o. a. enkele spelers die meer dan eens voor 't le elftal van Friesland uitkwamen, t. w. gebr. Knuist, Westhof. Toen beide elftal len zich onder leiding van scheidsrechter Sannes hadden opgesteld, dachten we dan ook niet an ders dan dat onze stadgenooten een nederlaag zouden lijden, ’t Spel was’ evenwel nauwelijks begonnen of de Sneekers hadden al succes, ’t Gemaakte doelpunt werd echter zeer terecht door den scheidsrechter geannuleerd wegens buitenspel; spoedig volgde no. 2, welk punt gemaakt werd na een scrimmage voor ’t Leeu warder doel en ook al out buitenspel geannu leerd moest worden. Even daarna kreeg L. S. C. een strafschop te nemen die door Hoekstra kei hard tegen de zijpaal werd aangeschoten. De druk op ’t Leeuwarder doel duurde daarna ge- ruimen tijd voort, evenwel zonder succes. Eeni- ge hoekschoppen op ’t Friesland-doel genomen, leverden ook niets op. Eindelijk had Lusthof ge legenheid nadat hij eenige Friesland-spelers was gepasseerd, de bal met een vliegend schot in ’t Verzoek van den Ned. Bond van werkgevers in Ho- Restaurant doel en weet dus de score te vergrooten tot 42. In deze stand komt geen verandering meer. Scheidsrechter Sannes blaast spoedig „in rukken”. ’s Morgens speelde Black Boys I tegen S. enkele spelers eenige waarschuwingen gaf. De V. G. I met 6 invallers voor de leden die in Sneekers weten zich dan weer los te werken. L. S. C. speelden, haar laatste wedstrijd. On- Een mooie ren van Lusthof wordt onderbroken danks deze handicap hebben de zwarte jongens door Westhof. Deze plaatst het leer voor de met 10 weten te winnen. Eind goed, al goed. men wordt thans in een doelpunt omgezet, stand alzoo 31 voor Sneek. Dit wordt de Friesland- s te bar. Verwoed komen ze opzetten. Kogel op kogel krijgen Stam en de andere ach terspelers te verwerken. Wanneer Heymans dan Knuist Jr. vrij spel geeft weet deze de achter stand te verkleinen tot jt2. Nauwelijks is de bal weer uit het midden aan ’t rollen gebracht ces; de bal werd tegen de bovenlat in ’t L. S. ^an Delden loopt met de bal in t Leeuwaïder C.-doel geschoten en vandaar door Stam uitge slagen. De scheidsrechter kende een doelpunt aan Leeuwarden toe waarmee de stand 21 werd. Er werd een tijd forsch spel gegeven. Ge lukkig dat Sannes de teugels strak aantrok en NIEUWE SNEEKER COUHAUT annex SHEERER COURAMT en WYMBRITSERADEEL KABPBTTEN RUIME SORTEERINQ DIVERSE PRIJZEN. VERGADERING van den RAAD der GEMEENTE SNEEK op MAANDAG 17 MAART ’s avonds 7% uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer Boeijenga (m. k.). De heer Van der Meulen vraagt en verkrijgt verlof om na behandeling der agenda een vraag tot B. en W. te mogen richten naar aanleiding van de Zaterdag jl. gehouden collecte voor de uitgesloten textielarbeiders. Aan de orde is: Punt I. Notulen der vergadering van 4 Februari 1924. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt 11. Ingekomen stukken. a. Verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in de gemeente Sneek over 1923 is verricht. (177.85.(1).) Voor kennisgeving aangenomen. b. Schrijven van het Bestuur van het Departement Sneek der Ned. Maatschappij van Nijverheid en Handel, houdende mededeeling, dat z. i. het oprichten nabij de gasfabriek van een inrichting ter electrische bemaling van gronden in het waterschap „De Goesekoesterhem” onnoo- dig moet worden geacht, en verzoek om het desbetreffende raadsbesluit in elk geval in zooverre te herzien, dat voor de levering van de pompinstallatie een aanbesteding wordt gehouden en dat ook andere Sneeker firma’s in de gele genheid worden gesteld voor het werk in te schrijven. (179.2.) De Voorz. stelt namens B. en W. voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Uit het stuk blijkt dat adressant zich zoo onvoldoende op de hoogte der zaak heeft gesteld, dat men niets anders doen kan dan het adres voor kennisgeving aan nemen. De heer Hoekstra vraagt of B. en W. zoodanige inlich tingen willen verschaffen dat aan den raad en naar buiten blijkt, dat de financieele zijde van deze kwestie wel degelijk onder de oogen is gezien. De Voorz.: Dat bleek voldoende uit de stukken, die over gelegd waren en die ook gepubliceerd zijn in de courant. Door U, mijnheer Hoekstra, is toen gevraagd of de firma, aan wie het werk opgedragen was, de geschiktste was met het oog op de tijdelijke hulp en ik heb geantwoord: „Ja”. Een hulpinstallatie is reeds opgesteld en we kunnen nu de Goesekoesterhem hel pen, het andere waterschap wilde niet langer dan tot 1 Maart dit gebied bemalen. Wanneer een dergelijk bestuur, dat in z’n adres zich ook nog tegenspreekt, waar het eerst zegt het werk onnoodig te achten en verderop aanbesteding vraagt, over zoo iéts adresseert, dan verwacht men ook dat het zich op de hoogte gesteld heeft van het gepubliceerde. Laten we het stuk voor kennisgeving aannemen, dan is daarmee de eenige eer aan dit stuk bewezen, dat het ten deel kan vallen. De heer Hoekstra verklaart zich voldaan. De heer Kiezebrink: De vraag, waarom het eigenlijk gaat is dat adressant beweert dat alleen het Landbouwhuis is gevraagd. Welnu, B. en W. hebben niemand gevraagd omdat zij beschikten over een zeer groot aantal, misschien wel 10 offertes, welke van verschiiende zijden bij het waterschap waren ingekomen. Wat was logischer dan dat B. en W. die aanbiedin gen overnamen en daarvan de meest gunstige kozen en dat was deze. Dat is het doodgewone verloop der zaak geweest. De Voorz.: Wij moesten zorgen dat de zaak loopende kon blijven en toen bleek dat we op deze wijze een hulpinstallatie op zeer voordeelige voorwaarden konden krijgen, hebben we aan het Landbouwhuis de opdracht gegeven. Z. h. s. wordt besloten dit adres voor kennisgeving aan te nemen. c. Verslag van den schoolarts over 1923. (184.276.3.) Voorgesteld wordt dit stuk in het gemeenteverslag op te nemen. De heer Breeuwsma vraagt of het ook in het voornemen van B. en W. ligt met de opmerkingen in het verslag gemaakt binnen niet te langen tijd rekening te houden. In ’t bijzonder inzake.de schoolbanken in school I en III. In school I zijn de banken in de twee hoogste klassen, in school III in de hoogste klasse te klein, wat een slechte houding der leerlingen ten- gëvolge heeft. Zijn B .en W. bereid deze zaak onder de oogen te zien om te voorkomen dat ’t volgend jaar weer een dergelijke opmerking in het verslag wordt gemaakt. De Voorz.: Er zal een onderzoek naar worden ingesteld of verbetering in het belang van het kind is. Het was spr. niet bekend dat de hoofden hierover klachten hadden. De heer Blok wijst er op dat school I pas geheel nieuw ingericht is en bij ons bezoek is daar nooit een opmerking over de banken gemaakt. Het is wel eigenaardig dat dit wel tegen over den schoolarts geschiedt en niet tegenover B. en W., wien het direct aangaat. Het kan best wezen, al weet spr. ’t niet, dat men in zoo’n rapport wel eens wat moet schrijven. De heer B reeuws ma kan zich begrijpen dat men het vreemd vindt dat over zoo’n nieuw ingerichte school al geklaagd wordt; dat deze opmerking niet tegenover B. en W. is gemaakt acht spr. verklaarbaar omdat B. en W. zeer kort na de opening der school daar geweest zijn, terwijl het gebrek nu met meer zekerheid kon worden geconstateerd. Den heer Lampe wil het voorkomen dat deze opmerkingen waarschijnlijk meer rechtstreeks van den arts zijn uitgegaan. Precies eenzelfde feit heeft zich voorgedaan aan de meisjesschool aan den Leeuwarder weg. Die kwestie is opgelost doordat de leverancier de te kleine banken onmiddellijk ruilde voor grootere nummers. Dat is bijna een analoog geval. De heer Sijtema vindt het niets vreemd dat zoo iets juist in de nieuwe school wordt geconstateerd, omdat daar de ge breken direct opvallen. De heer Blok: Het is toch niet de eerst school die hier ge ïnstalleerd wordt. De V o p r z.: Misschien zijn de verstrekte banken voor enkele leerlingen wat te klein, omdat ze wellicht die banken wat ont groeid zijn. B. en W. zullen de zaak onderzoeken. Het verslag wordt in het gemeenteverslag opgenomen. d. Mededeeling van het Bestuur der Vereeniging tot Bevordering van het vreemdelingenverkeer te Sneek, dat de subsidie van f 400.voor het geven van 7 muziek uitvoeringen, onder de door den Raad gestelde voorwaar den, niet kan worden aangenomen. (185.4(3).) De heer Bos vraagt wat B. en W. nu denken te doen met de gelden welke voor de muziekcorpsen bestemd zijn. 'De Voorz.: De gelden blijven in kas, wij hebben voorloopig geen plan jradere voorstellen te doen. De heer Bos stelt dan voor de gelden op de begrooting te laten staan; binnenkort zal van een centraal comité dezer mu- wclu gccu,ln. venuenmg i» gcovmcu um «wnnciuc ziekcorpsen wel een verzoek inkomen betreffende de besteding afdeeling in staat te stellen ten behoeve van den cursus dier gelden. -i,in De Voorz.: De gelden blijven op de begrooting uitgetrok ken; we kunnen dus afwachten. Z. h. s .wordt het stuk voor kennisgeving aangenomen. Verslag van de Commissie tot wering van school verzuim over 1923. (189.2.007.86(2).) Wordt opgenomen in het gemeenteverslag. f. Verslag omtrent den toestand van het Lager Onder wijs over 1923. (189.2(2).) Alsvoren. g- tel-, caf” Herv. bijz. school heeft dus recht op 97.25 X f 26.26 f 2553.78'/2- De Geref. school op 60.75 X f26.26 f 1595.29 '/2, Eerstgenoemde school heeft ontvangen f2835.816, dus f282.025 te veel. De Geref. school heeft ontvangen f 1771.47 of f 176.17 te veel. Aan de schoolbesturen zal een en ander wor den medegedeeld; het teveel betaalde zal afge trokken worden van het volgende voorschot. Hierna sluiting. voor soepen, groen ten, vruchten, sausen e.d., is Honig's Mai- zena onontbeerlijk. Het verhoogt de smaak van de gerechten, zoodat in geen enkele keuken mag ontbreken een pak Wees liever verstandig dan spijtig waarom niet heden een flacon Fosters Maagptllen ge kocht? Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spijsvertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen on een helderder hoofd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65 in apotheken en drogistzaken. 9 TK gld. bij varil» Au van hu vinger i Punt VI. Advies van Burgemeester en wetnouaers op het adres van het bestuur der Vereeniging „Openbare Lees zaal en Bibliotheek te Sneek”, houdende verzoek om wij- 1 ziging van het raadsbesluit van 17 December 1923, tot toestand gelijk is gebleven. Z. h. s. wordt besloten dit stuk in het gemeenteverslag op te nemen. j. Verslag van de Commissie voor de lichamelijke op- voorschriften beteffende de boekhouding van de ontvan gers in de provincie Friesland. In het 1ste lid van art. 1 dezer voorschriften zijn opge- somd de boeken, die de ontvangers bepaaldelijk moeten n. Rapport van den Schoolarts betreffende de gasver warming der openbare lagere school no. 1 in het Sperk- hem. (189.29.006(13).) Voor kennisgeving aangenomen. o. Adres van D. Ferwerda en andere beyvoners van de Eenheid en Overweg, houdende verzoek om verbetering te brengen in de toestand van den Overweg. (181,124 (15)-) B. en W. hebben reeds tot verbetering besloten. Punt lil. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van het Bestuur der afdeeling Sneek van de Friesche Maatschappij van Landbouw, houdende verzoek, ter verkrijging van een Rijkssubsidie voor een te houden dubbelen 2-jarigen landbouwhuishoudcursus, te willen ver klaren, dat het houden van een dergelijken cursus noodig moet worden geacht. (Bijl. 18.) (Dossierno. 189.1(4).) B. en W. adviseeren: Bij Uw besluit d.d. 21 Januari j.L, no. 14, werd overeen komstig het bepaalde in artikel 25, 2e lid der Nijver- heidsonderwijswet verklaard, dat het houden van een 2- jarigen landbouwhuishoudcursus alhier door de afdeeling Sneek der Friesche Maatschappij van Landbouw noodig werd geacht. Deze verklaring is geschied om voormelde Vergadering van den raad der gemeente Ijlst op Vrijdag 14 Maart ’s avonds 6% uur. Voorzitter te heer H. P. Fledderus, burge meester. Aanwezig 6 leden, afwezig de heer Nauta. Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde Punt I. Notulen. Mededeelingen. Ingekomen stukken. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Goedgekeurd is de gemeentebegrooting dienst 1924. Voor kennisgeving aangenomen. Punt II. Benoeming hoofd der openbare lagere school. De voordracht luidt: 1. E. Wouda, Sneek. 2. S. Smit, Joure. 3. H. Schouma, Niebert. De heer Visser zou het wenschelijk vinden dat de vergadering geschorst werd om beide candidaten die spr. bezocht hebben nl. 1 en 2 eens te spreken. De vergadering wordt geschorst. Na heropening wordt gestemd. Met alge- meene st. wordt de heer Wouda benoemd. De benoeming geschiedt met ingang van 1 Juli of i eerder. Tot tijdelijk hoofd wordt met ingang van 1 April aangewezen de heer De Jong, onderwijzer te Midlum. Punt 111. Vaststelling primitief kohier Honden belasting. Dit wordt z. h. s. vastgesteld op f69.25. Punt IV. Af- en overschrijving van de arm- voogdijbegrooting. Z. h. s. goedgekeurd. Punt V. Bepaling vergoeding bijzondere scholen. Voor het openbaar onderwijs is in 1922 uit gegeven f 1004.58!^ en daar er gemiddeld 38.25 leerlingen zijn geweest, f26.26 per leerling. De kunnen de leerlingen er ook in. De heer Breeuwsma wil niet ontkennen dat er reeds een onderzoek is ingesteld, doch heeft aleen geconstateerd dat de 1 wijziging van de instructie voor den gemeente-ontvanger van Sneek. (Bijl. 20, dossierno. 207.534.76). B. en W. deelen mede: j Op 1 Januari 1924 zijn in werking getreden nieuwe voeten van Hoekstra, die op zijn beurt door geeft aan Van Delden. Een derde doelpunt voor de Sneekers tellen we reeds, doch een der Leeu warder spelers weet onheil te voorkomen door een der L. S. C.-spelers met zijn handen voor ’t doel weg te duwen. Den scheidsrechter ont gaat dit niet; hij wijst naar de witte stip (penal- land-spelers kregen, werden evenwel niet benut, ty)- Deze strafschop weer door Hoekstra^ geno- telkens ging de bal over of naast ’t doel. Ook de Sneeker verdediging wist meermalen ’t ge vaar te bezweren, zoodat toen rust aanbrak, de spelers stand was 20 voor L. S. C. Nadat van doel was gewisseld en de Leeu warders van ’t windvoordeel prifteerden, werd er een tijdlang op ’t L. S. C.-doel geschoten. Met ’n hoog schot hadden de Leeuwarders sue- j worden aangehouden, die dan echter in de instructie l. Adres van G. Hendriksma e. a. houdende verzoek ten zijn genoemd. om verbetering aan te brengen in den toestand van den j Waar in de instructie voor den ontvanger dezer ge- weg tusschen de Woudvaartsbrug en de Koopmansgracht meente een bepaling als bovenbedoeld niet voorkomt, en onder mededeeling van het bedrag, hetwelk zij bereid zijn de practijk heeft aangetoond, dat het houden van niet im- in de kosten van die verbetering bij te dragen. (181. i peratief voorgeschreven boeken voor een ordelijken gang 124(6).) j van zaken in de administratie noodig is, achten wij het ge- Ter afdoening in handen van B. en W. gesteld; het aange- wenscht in de instructie als nog aan te geven, welke boeken boden bedrag van f 110 zal bij eventueele voorziening aanvaard door den ontvanger moeten worden aangehouden, naast worden. m. Verzoek van het Genootschap van leeraren aan Ne- derlandsche gymnasiën om het reglement voor het gymna sium in dien zin te wijzigen, dat de bevordering van leer lingen voortaan geschiedt door de leeraren. Advies van Curatoren van het gymnasium op dit verzoek. (189.49. 007.76.) Curatoren stellen voor afwijzend te beschikken; de tegen woordige regeling geeft hier geen aanleiding tot misverstand. Z. h. s. aldus besloten. Café- en aanverwante Bedrijven „Hore- te Amsterdam, om niet in te gaan op eventueele aan vragen van sigarenwinkeliers e. a. om den verkoop van tabaksfabrikaten te verbieden in lokalen, waarvoor een vergunning als bedoeld bij de Drankwet, is verleend. (183.81.) Aangezien door den Raad reeds een beslissing over deze kwestie in een vorige vergadering is genomen wordt dit Stuk voor kennisgeving aangenomen. h. Verslag van de Vereeniging voor Kraamverzorging over 1923. (177.39-2(1).) Voor kennisgeving aangenomen. i. Verslag omtrent den toestand van het gymnasium over 1923. (189.4). De heer Breeuwsma heeft nog^een bankenkwestie, al is het geen middenstandsbankenzaak. Spr. herinnert er aan dat in dit verslag een traditioneele opmerking al 5 jaar lang voorkomt over de banken in de hoogste klasse. Is deze zaak nu al eens goed onderzocht? Hier wordt in het verslag nu als oplossing aangegeven dat men tafeltjes met stoelen ver strekken zal. Spr. zou graag zien dat B. en W. toezegden, dat hier een oplossing getroffen zal worden. Spr. heeft er ook over gedacht dat deze banken misschien voor de hoogste klasse van school I of lil konden worden bestemd. Spr. bewondert de moed van curatoren om ieder jaar weer met deze stereotiepe opmerking te komen. De Voorz.: Er is al eens gedacht over het verstrekken van tafeltjes; maar ook daaraan zijn bezwaren verbonden als de klas wat bevolkt wordt. Maar het D. B. zal de zaak nog eens onderzoek is ingesteld, doch heeft alleen geconstateerd dat de zoo lang geuite klacht tegemoet is te komen. De heer Blok: De heer Breeuwsma zegt dat al 5 jaar ge- ging Sneek en Omstreken tot bevordering der pluimvee- klaagd is. Maar wel degelijk is de zaak onderzocht; wij hebben en tamme konijnenteelt alhier, ter gelegenheid van een te aanspraak te kunnen maken op een Rijkssubsidie van 70 van de nettokosten van den cursus. Uit de verklaring vloeide tevens voort, dat een deel der te maken nettokos ten, ten hoogste 30 ten laste der gemeente kwam. Het raadsbesluit is bereids door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen goedgekeurd. Het bestuur der afdeeling heeft thans tot U het ver zoek gericht een gelijke verklaring te willen afleggen betreffende een dubbelen 2-jarigen landbouwhuishoudcur sus. Dit verzoek vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat het aantal leerlingen van den cursus grooter is dan aanvankelijk werd verwacht, zoodat, daar het maximum aantal leerlingen per cursus 24 bedraagt, het houden van een dubbelen cursus noodzakelijk is. Wij adviseeren U het verzoek in te willigen. Uit de bij het verzoek overgelegde begrooting met toelichting blijkt, dat het bedrag, bij het houden van een dubbelen cursus ten hoogste voor rekening der gemeente komende, niet noemenswaard hooger is dan dat, verschuldigd inge val slechts een enkelvoudige cursus wordt gehouden. Daar het denzelfden cursus betreft, oordeelen wij het nemen van een nieuw besluit, waarbij het houden van den cursus noodig wordt geacht, niet noodig; naar onze mee- ning kan volstaan worden met een besluit tot wijziging van Uw besluit d.d. 21 Januari 1924, no. 14, in dier voege, dat in plaats van „een 2-jarigen landbouwhuishoudcursus” wordt gelezen „een dubbelen 2-jarigen landbouwhuishoud cursus”. Wij stellen U daarom voor dienovereenkomstig een be sluit te nemen. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hun een crediet te verleenen ten behoeve van het beschik baarstellen van een verguld zilveren medaille aan het be stuur der Vereeniging Sneek en omstreken tot bevordering der Pluimvee- en tamme konijnenteelt alhier, ter gelegen heid van een te houden pluimvee-tentoonstelling. (Bijl. 19, dossierno. 185.4(9).) B. en W. stellen voor: aan Burgemeester en Wethouders een crediet te verlee- nen van f 25.voor het beschikbaar stellen van een ver- l guld zilveren medaille in etui aan het bestuur der Vereeni- klaagd is. Maar wel degelijk is de zaak onderzocht; wij hebben zelf in de banken gezeten, en als wij er in konden zitten dan houden pluimveetentoonstelling op 28 en 29 Mei 1924. 1 Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt V. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1