T w s w DE TUNNEL Uit onze "Raadzaal. A II L P E N A E S diil OroiiH dir Bimiinti Smit Verachjjnt Lekkerbekken is een minder vleiende naam voor hen wier smaak zoo fijn ontwikkeld is, dat zij geen bevrediging vinden in voed sel, dat daaraan niet tegemoet komt. Men moet er echter rekening mee houden. De meest verstokte lekkerbek is voldaan door RECLAMEKOLOM N P N Behandel 6. v. d Pijpakamp 0ÜKI Niet alleen - «naex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL 40a JAARGHMG ZATERDAG 22 MAART 1924 49 I MET VOLLEOiGE GARANTIE VRAAGT DAN BIJ ONS, WIJ HEBBEN KEUS VOOR IEDER EEN EN VOOR ELKE BEURS. Brandenburgh Co., Svux Telefoon N®0 150 Brandenburgh Co. ,o_ v„„ i a adviseeren het verzoek niet in te willigen. Den heer Kiezebrink is het bijzonder opgevallen, dat 1 dient dat door het beschikbaar stellen van goede fornuizen voor Wordt vervolgd. WANNEER U BEN gld. bij vhIIm van ara wijsvinger. I WILT HEBBEN KLEINZEND Sneek, Telef. 195. maar als spr. rekening houdt met het feit dat gastoestellen minder ruimte eischen, veel schooner zijn, minder werk vragen dan andere verwarmingstoestellen, dat de gasprijs bovendien hier maar 40 hooger is dan in 1914, en andere brandstofprijzen wel lOO dan zijn dat wel zooveel argumenten om gas te gaan gebruiken voor verwarming, dat de lage prijs der com- foren absoluut geen invloed behoeft te hebben op het aantal aansluitingen. Spr. meent zelfs, dat als de productie-toename misschien niet meer met het bestaand materiaal kan worden bijgehouden waarop wel eens is gewezen men gevaar loopt extra kosten voor de uitbreiding van dit gasverbruik te maken, wat niet voorzichtig zou zijn. Op alle wijzen wordt de gasfabriek op den voorgrond geschoven. Al gaat het advies niet diep op de kwestie van de overheidsbemoeiing in, het zegt toch maar dat als het gaat om het voordeel van 3000 gebruikers de overheid moet ingrijpen. Dat is ook iets waarop men breed zou kunnen ingaan. Als men echter overweegt dat het hier geldt belangen van particulieren die hunne bedrijven niet ten koste van het algemeen voeren, dan acht spr. geen reden aanwezig om die menschen het leven nog moeilijker te maken, dan het al is, door een zeer onbillijke concurrentie. Geen enkel bedrijf, ook het gasbedrijf vermoedelijk niet, is er, dat met 10 toeslag op den inkoopsprijs toe kan, als men nagaat welke tijd het per soneel besteedt aan den verkoop, de plaatsing, het ophalen der Abonnementper jur f 2.50 fr. p. i 3.60. Buitenlaad f8,—, allei bij vooraltbeUlisg. Lone Noe. 5 ei. Advertentita10 et. p. regel. lege- eoedea Mededeeïiege* dubbel tarief,'bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen Ingesonden wor den op den dag dor uitgifte, tot 10 uur. toenemend verbruik zich blijft verschuiven naar overdag. Men ziet het meer dat men om het verbruik van zeker artikel te bevorderen men andere tegen kostprijs levert, bv. de Petroleum- maatschappij de Automaat levert tegen kostprijs petroleumtoe- stellen. De heer De Wol'f is vierkant er tegen dat de gemeente optreedt als handelaar. Hier wordt nu al gesproken over gas kachels! Spr. heeft er vroeger al op gewezen, dat de gemeente zich hier op een hellend vlak begeeft en steeds verder zal gaan. Spr. kan zich er niet mee vereenigen dat deze menschen zoo worden behandeld. Als spr. vraagt: is dit optreden* der ge meente schade of voordeel voor de gemeenschap, dan antwoordt hij zelf: het is een groot nadeel als particuliere handelaren er uitgedrukt worden, als het particulier initiatief gedood wordt. Socialiseert men, dan is dat de dood voor de maatschappij. Spr. stelt voor adressanten te berichten dat met hun schrijven in het vervolg rekening zal worden gehouden. De heer D o k k u m heeft alleen gezegd, dat oppervlakkig gezien het rapport sterker lijkt dan het is, en niet gesproken van een oppervlakkig rapport. Het rapport blijft op een belang rijk punt intusschen in gebreke, wat de wethouder ook toegeeft, en geen wonder! Er kan niet bewezen worden dat die meerdere aansluitingen komen van het beschikbaar stellen van goede toestellen en waar dat niet kan acht spr. het niet geoorloofd de particuliere handel ter zijde te schuiven. Spr. zou in art. 4 der verordening willen bepalen, dat de 10 toeslag voor em ballage en andere kosten gebracht wordt op 20 Dan blijft er voor de fabriek een winst van 10 over, dat is alleszins echter een paar raadsleden het en daarop zal spr. ingaan. Vanaf de oprichting heeft de gasfabriek zich op dit terrein al bewogen, bv. ook bij de muntgasmeters; met binnenleidingen bemoeit zij zich echter niet, ook nu nog niet. Men zegt dat de winkeliers door de 10 toeslag niet kunnen concurreeren, maar het is niet de bedoeling te concurreeren. Die'10 worden er eerlijk heidshalve opgelegd om de reëele kosten te dekken; men wil geen winst maken omdat men geen handel drijft om der wille van den handel, maar alleen om het gasbedrijf op peil te houden. Er is niet oppervlakkig gehandeld in de gascommissie, de zaak is goed onderzocht en spr. stelt tegenover hare motiveering de niet-motivëering van adressanten. De heer Dokkum zegt dat men moet bewijzen, dat dit stelsel de gasafname bevordert, welnu het gaat in ’t algemeen op dat als men over de kosten van eerste aanschaffing van een artikel heen is, men over de exploitatiekosten wel heen stapt. Onze grootste afname was vroeger voor licht en toen is er inderdaad eens over gesproken dat men de capaciteit der fabriek zou moeten vergrooten als dit zoo door ging. Maar later bleek dat de dag-consumptie voor een groot deel op rekening van 7 DOOR BERNARD KELLERMANN. (Plaatsing met toestemming der uitgevers Qebrs. Cohen, Amsterdam.) Vertaling door E. Goossens, w. i. VERGADERING van den RAAD der GEMEENTE SNEEK op MAANDAG 17 MAART 's avonds 7% uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer Boeijepga (m. k.). (Vervolg.) Het gasbedrijf en de particuliere leveranciers van gastoestellen. Punt Vil. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van de firma Joh. Volkers en Zoon, de firma F. J. de Groot Boersma, H. de Vries en W. Fijlstra, houdende verzoek het daarheen te willen leiden, dat het gasbedrijf niet langer optreedt als concurrent, waar het geldt de leve ring van gas- en waterleidingsartikelen. (Bijl. 22, dos- sierno. 177.56-2(6).) B. en W. adviseeren: Bij U is ingekomen een adres van de firma Joh. Volkers en Zoon, de firma F. J. de Groot Boersma, H. de Vries en W. Fijlstra, allen winkeliers in gas- en waterleidingarti- kelen alhier, houdende verzoek om de concurrentie, hun door het gasbedrijf aangedaan, te doen eindigen. Wij hebben naar aanleiding van dit adres het advies der Commissie voor de Bedrijven ingewonnen, welke Com missie ons dienaangaande bij schrijven d.d. 4 Maart 1924 het volgende heeft medegedeeld: „In een tot den Raad gericht schrijven d.d. 22 Februari drukken de firma’s Volkers en De Groot Boersma, alsmede de heeren H. de Vries en W. Fijlstra het verlangen uit dat door den Raad zal worden besloten om de levering van gastoestellen niet langer te doen plaats vinden door de Gasfabriek, omdat deze als een hoogst onbillijke concur rent optreedt, waarvan zij als gasfitters en winkeliers de meest nadeelige gevolgen ondervinden. Wij meenen naar aanleiding hiervan allereerst te mo gen opmerken dat de door adressanten vooropgestelde meening, als zou de gasfabriek een naar vorentredende concurrent zijn geworden, niet' geheel juist is. Immers, wanneer van concurrentie mag worden gesproken, is de zaak juist andersom, aangezien het Gasbedrijf, vanaf het oogenblik der in werking stelling, het leveren van leidin gen en toestellen heeft ter hand genomen omdat dit met het oog op populariseering van het gasverbruik als tot de taak der exploitatie behoorend, werd beschouwd. Steeds is geoordeeld, dat het belang zoowel van den consument als dat van de fabriek eischte, dat de bemoeiing dier fabriek niet ophield bij den drempel der huisdeur. Werd dit vroeger reeds ingezien, met te meer klem wordt dit gedurende den laatsten tijd gevoeld nu hef gasbedrijf een ander afzetgebied wordt gewezen, mede als gevolg van de invoering der electriciteit, waardoor, na verloop van tijd, de gasverlichting grootendeels zal verdwijnen. Het hierdoor te verwachten verlies hebben wij tijdig te onder vangen, willen wij in de naaste toekomst niet voor te hooge gasprijzen komen te staan en daarmee tevens vooreen min- drie mijlen in ’t rond af. Nam zij hem met zich mee, dan werden zij in den auto vergezeld door twee tot aan de tanden gewapende detectiven. De chauffeur moest heel langzaam rijden en Ethel gaf hem eens in New York midden op straat een klap om zijn ooren, omdat hij „hundred miles an hour” reed. lederen dag moest een dokter den kleine, die prachtig aankwam, onderzoeken. Als het kind maar schraapte, telefoneerde zij al direct naar een speci alist. Overal zag Ethel gevaren voor haar kind. Zij kon den van over zee komen, ja zelfs uit de lucht konden boosdoeners neerdalen, om den kleinen Mac te stelen. In het park was een groote wei, die zooals Ethel zeide: „vliegmachines als ’t ware tot een landing uitnoodigde”. Ethel liet er talrijke boomen op plan ten, zoodat iedere vliegmachine, die een landing zou beproeven, jammerlijk moest verongelukken. Ethel schonk een reusachtige som voor de ver- grooting van het ziekenhuis, dat zij „Maud Allan ziekenhuis” doopte. In alle vijf tunnelsteden stichtte zij tehuizen voor kinderen, beter dan ergens te vin den waren. Ten slotte was bijna al haar geld op en de oude Lloyd zei tot haar: „Ethel, je moest gaan sparen!” De plaats, waar Maud en Edith gedood waren, liet Ethel met een hek omgeven en in een bloemperk herscheppen, zonder er Allan een woord van te zeg gen. Zij wist heel goed, dat Allan Maud en de kleine Edith nog niet vergeten was. Er waren tijden, dat zij hem ’s nachts soms uren lang heen en weer hoorde loopen en zachtjes spreken. Zij wist ook, dat hij in zijn schrijftafel zorgvuldig een veelgelezen dagboek bewaarde: „Het leven van mijn klein doch tertje Edith en wat zij vertelde”. De dooden hadden hun rechten en Ethel dacht er niet aan, hun die te betwisten. SLOT. De boormachines verbrijzelden het gesteente in de Atlantische tunnelgangen en dagelijks naderden de uiteinden elkaar. In de laatste dertig kilometer was het werken een ware straf. Allan was gedwon gen tien dollar voor twee uur te betalen, want nie mand wilde dien „krater” in. De ommanteling van dit tunneldeel moest voorzien worden van een heel net afkoelingsbuizen. Na een moordenden arbeid van Volgaas voorwaarden overeengekomen met da Heliatntlec^e Aljemeono 70(10 200 kerlngs-Bank ta #c!i!®Saat rijn on«e lbonné’» warsokssd tegen ongelnkken voev *"UU lange invaliditeit. «UU Hoe lager de prijzen van die toestellen kunnen zijn en hoe gemakkelijker de betalingsvoorwaarden, hoe grooter is het succes, omdat in het algemeen de verbruiker meer oog heeft voor de kosten van aanschaffing en de wijze van betaling dan voor die van het verbruik. En waar dit zoo is, is de fabriek op levering aangewezen. Bij den winkelier heeft de levering van gastoestellen winst maken ten doel, bij de gasfabriek geldt die levering als een middel om tot lage gasprijzen te geraken en daarom is levering tegen kostprijs geboden. In sommige gemeenten gaat men reeds verder dan hier en geeft men gaskachels in huur, uitgaande van de ge dachte dat het bedrijfsbelang evengoed wordt gediend door aanschaffing van verbruiks- als van fabriekstoestellen. Beschouwingen over overheidsbemoeiingen kunnen hierbij achterwege blijven. Men dient zich hierbij te plaat sen op een breed standpunt en zich te laten leiden door de overweging dat het gasbedrijf is een gemeenschappelijk bezit ten bate van allen en dat het systeem strekt tot ver meerdering van omzet en daardoor van algemeen belang is. Bij gemeentelijke exploitatie gaat het belang van allen (hier van reeds meer dan 3000 verbruikers) boven dat van een viertal installateurs.” De meerderheid van ons college gaat met het door de DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitfsves» Gefabriceerd met Honig’s Maïzena, e® 85.) En dan moest Allan komen, alleen of met zijn be zoek, dat kon Ethel niet schelen. Om negen uur stond zij met den auto voor de deur en wachtte zij geduldig, tot hij kwam. De Zon dagen moest hij bij haar doorbrengen. Hij kon vrienden inviteeren of een heelen troep ingenieurs bestellen, juist zooals hij wilde, Ethel’s huis stond gastvrij open. Men kon komen en gaan, wanneer men wilde. Zij had een garage met vijftien automo bielen tot haar beschikking, die iederen gast op ieder uur van den dag of den nacht brachten, waarheen hij wenschte. Vele Zondagen kwam ook Hobby over van zijn farm. Hobby fokte jaarlijks twintigduizend kippen en kreeg wie weet hoeveel eieren. De wereld interesseerde hem niet meer. Hij was godsdienstig geworden en ging trouw naar de kerk. Soms keek hij Allan eens ernstig aan en zei dan: „Denk aan je zieleheil, Mac Ging Allan op reis, dan ging Ethel mee. Herhaal delijk was zij met hem in Europa, op de Azoren en IE gld. bij verllea «U van sen ringer gezegd dat het de winkeliers te doen is om winst te maken; het zou er 'slecht uitzien als alle winkels philantropische instel lingen warén, dan zag het er met onze H. O. niet te best uit. De heer S ij t e m a: „En met de winkeliers zelf ook niet, denk ik”. De heer P o t m a zegt dat het advies de belangen van 3000 gebruikers stelt boven die van installateurs, maar het doet spr. toch genoegen dat deze nu vragen dat men zal ophouden, met der gunstige exploitatie. i die óneerl«ke concurrentie. In 1920 heeft spr. zich ook verzet Een der doeltreffendste middelen daartoe is het verstrek- ken van toestellen in huurkoop, waarin wij eigenlijk een uitbreiding hebben te zien van het hier reeds vanaf 1906 voor muntgasverbruikers geldende systeem van toestellen i in huurgeuzng. De driejarige ervaring met dat huurkoop-systeem ver- kregen, wettigt het vermoeden, dat wij hierin niet slechts een der belangrijkste middelen tot handhaving der be staande gasprijzen mogen zien, maar 1 van. Hoe door de burgerij het huurkoopsysteem wordt ge waardeerd, kan blijken uit het bijgevoegde staatje dat een overzicht geeft betreffende de geplaatste toestellen. Dit toegenomen, iets dat gld. bij verlies EA van soa daim. wU wordt omdat ze versleten zijn? Spr. rekent wel 150. Als spr. dan nog rekent de aankoop door menschen, die van buiten komen en meest krachtige propaganda voor het gebruik van gas geen toestellen hadden, dan moet nog bewezen dat de lage gc noemd. Het beschikbaarstellen van degelijke, zuinigwer- Jen daarbij goedkoope toestellen bliift daarom eisch. prijzen der toestellen het aantal aansluitingen bevordert. Nu wordt gezegd dat de menschen zich meer laten beheerschen door de lage prijzen der toestellen, dan door den gasprijs zelf, een jaar was ook deze gang geheel gereed. De tunnel was klaar. Menschenhanden hadden haar begonnen, menschenhanden hadden haar vol tooid! Veel zweet en bloed had zij gekost, ruim negenduizend menschen had zij verzwolgen, name- looze ellende in de wereld gebracht, maar nu was zij er! En niemand, die er zich over verwonderde. Vier weken later werd de onderzeesche pneuma tische expres-post in exploitatie genomen. Een uitgever bood Allan een millioen dollar, als hij de geschiedenis van de tunnel wilde schrijven. Allan bedankte. Hij schreef alleen maar twee kolom men voor de Herald. Allan deed zich niet bescheidener voor dan hij was. Maar telkens verklaarde hij uitdrukkelijk, dat hij den bouw slechts had kunnen volbrengen dank zij de hulp van zulke hoogstbekwame mannen als Strom, Müller, Olin-Mühlenberg, Hobby, Harriman, Barmann en zoovele anderen. „Ik moet evenwel bekennen,” schreef hij, „dat de tijd mij heeft ingehaald. Al mijn machines boven en onder den grond zijn verouderd en ik ben gedwon gen, ze langzamerhand door meer moderne te ver vangen. Mijn boren, waar ik eens zoo trotsch op was, zijn ouderwetsch geworden. Men heeft de Rocky-Mountains in korteren tijd doorboord, dan ik het zou hebben kunnen doen. De snelste motor- booten varen tegenwoordig in twee en een halven dag van Engeland naar New York, de reusachtige Duitsche luchtschepen vliegen in zes-en-dertig uur over den Oceaan. Nog ben ik sneller dan zij en hoe sneller booten en luchtschepen zullen worden, des te sneller word ik! Ik lean de snelheid makkelijk tot drie a vierhonderd kilometer per uur opvoeren. Bo vendien vragen die snelvarende booten en lucht schepen prijzen, die slechts een rijk man betalen kan. Mijn prijzen zijn populair. De tunnel behoort aan het volk, aan den koopman, den immigrant. Op ’t oogenblik kan ik veertigduizend menschen per dag vervoeren. Over tien jaar, als overal de dubbel- tunnels voltooid zullen zijn, tachtig tot honderd duizend. Over honderd jaar zal de tunnel het verkeer niet meer aan kunnen. Het zal de taak van het Syn dicaat zijn, vóór dien tijd parallel-tunnels te bouwen, die betrekkelijk gemakkelijk en goedkoop te maken zullen zijn.” gld. ingeval van over- IE A gld. bij verlies van ’JE lijden btan®K S0 d. IvV tin baad, veat ei eeg I v In de eerste jaren was de kleine Mac teer en ge voelig. Ethel vond hem aristocratisch en van „echt ras”. Maar in zijn derde jaar ging hij in.de breedte groeien, hij kreeg een groot hoofd en zomersproeten. Zijn blond haar werd vuurrood: hij veranderde in een echten, kleinen paardejongen. Ethel was geluk kig. Zij hield niet van teere en gevoelige kinderen, sterk en krachtig moesten zij zijn en flink schreeu wen, opdat zij sterke longen kregen juist zooals de kleine Mac het deed. Zij, die nooit angst gekend had, leerde nu wat angst was. Voortdurend was zij bevreesd voor haar kind. Zij herinnerde zich alle verhalen over plaats gehad hebbende ontvoeringen, waarbij men kinderen van millionnairs gestolen, mis handeld en verminkt had. Zij liet in haar huis als in een bank een stalen kluis bouwen, waarin de kleine Mac met zijn nurse moest slapen. Zonder haar mocht hij het park nooit verlaten. Steeds werd hij begeleid door twee goed afgerichte politiehonden en voortdurend snuffelde een defectief den omtrek tegen den verkoop van toestellen omdat de fabriek maar een bruto winstcijfer van 10 rekende, waartegen de winkelier nooit kan concurreeren, daar hij niet over zulk goedkoop geld i beschikt en zijn onkosten hooger dan 10 zijn. Spr. gaat niet mee met het advies van B. en W. De heer Dokkum heeft ook bezwaar tegen dit voorstel van B. en W. Het is een voordeel van dit advies dat nog al een I breed gemotiveerd rapport der commissie is opgenomen, maar tot verlaging hier- alleen oppervlakkig lijkt het sterk in argumentatie. Bewezen aansluitingen gevraagd worden die anders niet gevraagd zouden zijn. Als er meer dan 3000 meters geplaatst zijn en in al deze gezinnen te zamen ook 3000 gascomforen geplaatst zijn, hoe staatje doet tevens zien hoe belangrijk het gasverbruik is groot zou het aantal toestellen dan zijn dat per jaar vervangen in miro n 7, t—i iflte 4 o r \iQor een groot deel op rekening van wAi'*a o ....ii iro aio .i., onze huurkoopregeling mag worden gesteld omdat zij de de Bermuda’s. De oude Lloyd had een stuk land bij Rawley, veer tig kilometer ten noorden van Mac City gekocht en daar een reusachtig landhuis, een soort slot voor Ethel laten bouwen. Het landgoed strekte zich tot aan zee uit en had een prachtig park met oude boo men, die Lloyd door Japansche tuinlui voor de over planting had laten prepareeren en naar Rawley brengen. lederen dag kwam Lloyd haar bezoeken en van tijd tot tijd bracht hij heele weken bij zijn afgodisch beminde dochter door. In het derde jaar van haar huwelijk bracht Ethel een zoon ter wereld. Deze zoon! Hij werd door Ethel OUDERDOM EN GEZONDHEID. De oude dag verklaart niet noodzakelijk nierzwakte. rugpijn, stijfheid der spieren, rheumatische pijnen en last met de urine bij menschen op leeftijd want terwijl sommigen jong zijn op 80 jarigen leeftijd, zijn »ndereo oud als ze 60 zijn. Maar de oude dag brengt gezondheidswijs, heid Oude menschen zijn verstandig door de harde ondervinding, en zij zeggen ’’Wees opgewekt, miar ga niet laat naar bed Vermijd zware maaltijden en buitensporighe den. Neem lichaamsoefeningen en de noodige rust”. Zoovelen verwaarloozen deze eenvoudi ge regels en worden bijgevolg spoedig te oud. Forter’s Rugpijn Nieren Pillen passen oude menschen. Zij regelen de urinewegen zonder de maag, lever of ingewanden te verstoren. Zij bevrijden bejaarde personen van rugpijn, verminderen de aanleg voor rhsumatiek en helpen om de kwade gevolgen van urinezuur op het gezicht, het geheugen en heit gehoor tegen te gaan Duizenden danken hun goede gezondheid aan Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken k f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). 29 groote oplagen is onze Drukkerij ingericht. Ook de kleinste order op Drukwerk wordt door ons vlug en billijk uitgevoerd. Aanbevelend KLEINZAND 1—7, Telefoon 150 voor kook- en verwarmingsdoeleinden kan worden ge- Dnoemd. Het beschikbaarstellen van degelijke, zuinigwer- Kantoonngang Ged. Poortezijlen kende en daarbij goedkoope toestellen blijft daarom eisch. als een kostbare schat bewaakt. Het was een kind van Mac, van hem, dien zij liefhad zonder veel drukte te maken, en over twintig jaar moest hij het werk van zijn vader overnemen en nog meer volmaken. Zij voedde hem zelf, leerde hem de eerste woorden spreken en de eerste schreden doen. NIEUWE SNEEKER COURAET commissie ingenomen standpunt accoord, waarom wij U gelden enz. Spr. acht deze concurrentie onredelijk en onbillijk, adviseeren het verzoek niet in te willigen. j Lij1L.., Wij geven U in overweging het volgende besluit te ne- adressanten bij hun adres geen motiveering geven. Nu doen men: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het adres van de firma Joh. Volkers en Zoon, de firma F. J. de Groot Boersma, H. de Vries en W. Fijl stra, allen te Sneek, houdende verzoek het daarheen te wil len leiden dat het gasbedrijf niet langer optreedt als con current, waar het geldt de levering van gas- en waterlei- dingartikelen; Gelet op het advies van Burgemeester en Wethouders d.d. 4 Maart 1924, no. 177.56-2(6); BESLUIT: het verzoek af te wijzen. De heer P o t m a wilde wel enkele inlichtingen hebben nl. lo. Is het juist dat de gasfabriek sedert de oprichting af leidin gen en toestellen leverde? In 1920 kwam eerst het raadsbesluit tot verkoop van toestellen. Spr. meende dat voor 1920 de gas fabriek alleen binnenleidingen aanbracht. 2o. Voorts is het spr. niet bekend dat ooit hier is uitgemaakt dat de bemoeiing van de in verhouding tot het avondverbruik aanmerkelijk steeg, omdat gasfabriek niet ophield bij de huisdeur. In het advies wordt de afneming voor verwarming toenam en nu zal men wel 3 i millioen M.3 kunnen produceeren inplaats van 2 millioen, als het s

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1