I K. V.S. Pepermunt H Honig’s w Maïzena s Zomers ll x Nou, Seit ie, I°X"2000 É1.SJSS 200 1 Minex SHEERER COURANT wn WYMBRITSERADEEL k,bjcl^.js^eik:oijOjszc. lts. Nieuwstijdingen D. F. J, HOFSTEDE, IKicliil Orgin hi haiuti M- Brandenburgh Co», tasx Tatofwra Ne-. 150. 790, ll90, Zijn Uw handen en lippen pijnlijk, schraal of gesprongen door de koude, gebruik dan de heerlijk verzachtende en snel genezende PuroS, In doozen van 30, 60 en 90 ets. Bij apothekers en drogisten. 40» JAARRAIG WOENSDAG 9 APRIL 1994 it V EEL BETER V2ROOJVE &G JDT?/^]2EISlVL-A.3SrJSr. e n J PLATVOETZOLEN volgens gipsafdruk. H.V., 8. 6. VAM SLOOTEM’s SUIKERWERIFABRIELHarlingan Goed, maar de o 1 5 5 6 5 INSTRUMENTMAKER GED. POL Vs V2 */2 V. o o 1 1 o Vs o o o */2 o 2? V. dat andere pepermunt ook goed is. Vesscii|Ei DINSDAG# VRIJDAGSAVOND® Abonnement: jasïjass 12.50 !t.p- pet f 3,60. Buitenlied f 8,allo» bg vcoraitbetaling. Lonae Nog. 5 et. AdTostantiSn10 et. p. regel. Inge- wite M®detelingen dubbel tarief. Jbij Abonnement belangsgke korting Kleine Adv. knurnen lagenenden wei des ep dea dag des uitgifte, tot 10 uu s S 0 e NIEUWE SNEEZER COURABT I DIVANS Stand 2e klas F.V.B. Afd. B. PRIJZEN VAN 4 zt» I- Club» met d. Goot 1 7 5 i Het resultaat van deze Clubmatch is geweest, dat Sneek 17 punten en Bolsward 10 punten be haalde. Er werd met veel animo gespeeld en deze ontmoeting zal vrij zeker het volgend jaar herhaald worden. PRIMA GESTOFFEERD 16“ 19’5, 24°° MET VERSTELBAAR HOOFDSTUK 24"°, 29"“, 36°°. ARTISTIEKE DESSINS IN DE 19M, 24°°. 5 3 5 4 3 O 9 10 9 10 11 11 9 9 2 2 2 1 1 O 7 6 5 5 5 3 2 1 1 1 3 3 5 2 1 0 1 0 O 1 2 1 1 1 2 1 1 6 4 15 14 11 11 11 8 5 3 6 5 4 3 2 0 25— 8 20— 9 26— 15 19—18 23—18 21— 29 11—29 8—23 6 3 6 3 6 8 9 8 8 6 5 5 2 0 0 O 7 5 3 3 2 0 0 1 4 2 3 O 2 1 0 1 0 10 5 4 2 3 25—6 14—8 8—11 6—11 6—13 1—11 5 April 1 1 O 1 */2 1 9 7 10 3 1 1 2 4 5 3 5 Clubs F.C.A. I Bolsward I Sneek III H.Z.C. II L.8.C. II Workum 6 5* 8 5 6 4 3 5 1 0 O 7 6 3 3 3 0 •3 O 1 1 2 2 0 4 1,50 1,40 1.25 0,60 0,16 Clubs Lemmer Olympia II Joure Lyts Begjin Sneek IV 8.D.L. n punten 1 1 0 V» o a. o 8 8 10 10 9 9 Se 11—5 6—5 11—7 6—9 5—13 29—3 5—2 5—16 2—4 4—20 11—6 7—4 10—12 6—13 8—7 0—0 Clubs L.8.C. III S.D.L. I Olympia III S.V.G. n Joure II I, l. een scherpe concurrent), gevaar ziende dat zijn rijk voor hem verloren zou gaan, wanneer hij de bakens niet op tijd verzette, nam tegenmaat regelen en bracht dadelijk den prijs van het wittebrood op 9 et. en een broodje op 2>/2 et. of 4 om een dubbeltje. De bakkers zwoegen en concurreeren nu fel tegen elkander, alle zeilen worden bijgezet met nieuwe aangestelde bol loopsters en karrijders, die op hun beurt elkan der de loef weer trachten af te steken, en onder wijl glunderen de gezichten der Riedsters van welvoldaanheid over het heerlijk goedkooper wittebrood, broodjes, hardbakjes, mikken enz., en mompelen onder elkander intusschen zoo iets van: „Lang libje de konkerinsje!” Punten Clubs Heereuveen I Alcides II Leeuwarden II Friesland II Steen wijk Gorredijk 1 L.8.C. 1 8.S.C. Bewaarscholen. Er komt op het platteland in den N.O. hoek van Friesland meer en meer een streven tot het oprichten van bewaarscholen. Te Holwerd is ei reeds een, te Ternaard twee en thans heeft de oudercommissie voor de o. 1. school te Brantgum besloten, tot oprichting van een bewaarschool voor de dorpen Brantgum, Foudgum en Waaxens. 10 heeft de schaakclub uit Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor- matiebureau van Van der Graaf en Co.’s Bu reaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 4 April in Nederland uitge sproken 109 faillissementen tegen 58 faillisse menten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 4 April 1924 1230 faillissementen tegenover 1095 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Pro Senectute. Het bestuur van het St. Anthonygasthuis te Leeuwarden heeft ten behoeve van de stichting van een Friesch Tehuis aan Pro Senectute f2500 geschonken. Heerenv. II Sneek II Black Boys 8.V.G. I j Olympia I o 23—6 20—8 17—21 F. V.C. I SNEEK I VELOCITA8 II G. V.A.V. FORWARD I FRISIA II Gisterenmiddag sloeg een paard en wagen op hol, bestuurd door een landbouwer uit Scharnegoutum. Het gespan raakte te water aan de Harinxmakade, nadat de voerman zich reeds van den wagen had laten vallen. Door hulpvaar dige handen werd het paard op het droge ge bracht en even later de wagen. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Voetbal. Zondag heeft Sneek I haar vrije Zondag voor de competitie benut door een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen de Achilles-Bolsward- combinatie van Bolsward. Sneek 1 was op Broodwinder na compleet. De Sneek-midvoor gelukte het met 10 zijn club de leiding te be zorgen. ’t Was ook het eenige doelpunt dat in deze ontmoeting werd gemaakt. Over de wed strijd kunnen we ditmaal zeer kort zijn. Over het geheel werd er door Sneek met weinig vuur gespeeld. Waren de kansen benut zeer zeker zou de nieuwe combinatie een zware nederlaag heb ben geleden. Voor ’t doel waren de withemden den geheelen wedstrijd totaal de balcontróle kwijt. Alles werd naast of over geschoten, ter- is er groote behoefte aan frissche gerechten. De keuze is dikwijls beperkt. Met Honig’s Maïzena kan men verschillende pud dingen en vla’s bereiden, die afgekoeld een heerlijk fris sche delicatesse vormen die iedereen zal waardeeren. Gebruikt daarvoor Stakende ouders. Te Winschoten weigeren een aantal ouders hun kinderen, die van de lagere school aan den Visschersdijk naar die aan den Gassingel wer den overgeplaatst, naar die school te zenden. Ze zitten al eenige weken thuis. We vernemen, dat eenige ouders hun kinderen als de overplaat sing niet wordt ingetrokken naar de christe lijke lagere school zullen zenden. N. Rt. Ct. Voor vernuft en voortvarendheid. Vrijdag heeft Prins Hendrik den heer Fokker, directeur der Fokkervliegtuigenfabriek te Am sterdam, te zijnen huize bezocht en deelde hem in opdracht van de Koningin mede, dat hem in verband met zijn verdiensten voor de ontwik keling der Nederlandsche vliegtuigindustrie de gouden medaille van de Huisorde van Oranje voor vernuft en voortvarendheid was verleend. Bezuiniging bij de maréchaussee. Naar de „N. Ct.” verneemt, zal in den loop van dit jaar een aanmerkelijke inkrimping bij het wapen der maréchaussee worden verkregen. De organisatie van het officierspersoneel zal sterk worden ingekrompen; reeds is het aantal toege voegde officieren aan de divisie-commandanten teruggebracht van vier op twee. Verder zal het verloop aan personeel beneden den rang van officier, in den loop van dit jaar ontstaan, niet worden aangevuld, met uitzondering van twin tig manschappen, die bij het depót te Apeldoorn in opleiding genomen zullen worden. Deze man schappen dienen als aanvulling van het eerste gedeelte van het verloop dat in 1925 wordt ver wacht Ook de jaarwedde-verhooging van bereden onderofficieren en manschappen-rijwieltoelagen voor buitenwachten, alsmede eventueele verdere vergoedingen, zullen worden afgeschaft. wijl Kooiker in ’t Bolswarder doel enkele ge vaarlijke ballen naar behooren wist te stoppen. Van der Meer wist de enkele goede aanvallen van de Bolswarders alle onschadelijk te maken. De achterhoede van Sneek was volkomen mees ter over de voorspelers van C. A. B. Doesburg wist zich enkele malep los te werken en was dan ook de eenige Bolswarder speler, die een gevaarlijke uitval deed. De Sneek halflinie steun de de voorhoede goed, doch den spelers zij aan geraden ook een beetje meer naar de rechter- wing te plaatsen. Juist van de rechtsbuiten Efdé heeft Sneek meer dan eens succes gehad. De scheidsrechter heeft een o. i. door Sneek ge maakt fraai doelpunt over ’t hoofd gezien. De Bolswarder doelman wist een hoekschop door De Weert genomen, heel mooi te stoppen. H. Kampen loste toen opnieuw een schot op ’t Bolswarder doel en dit werd door Kooiker ge keerd, nadat de bal de bovenlat was gepas seerd. We stonden op dat oogenblik juist in de richting van de goal evenals de scheidsrechter, doch deze ontging dit. Sneek won deze ontmoe ting ten slotte met 10. De withemden zullen a.s. Zondag beter moeten aanpakken willen ze zich de Huizumers van ’t lijf houden. Doch we weten bij ervaring dat Sneek tegen een sterkere club een veel beter spel ontplooit dan tegen zwakkere vereenigingen. 3e klas N. V. B. L. S. C. wist in Steenwijk de club S. S. C. een puntje te ontfutselen. Over de wedstrijd het volgende: Te ruim 2 uur blaast scheidsrechter Omlo, uit Groningen, de elftallen in ’t veld. L. S. C. ver schijnt met 2 invallers, terwijl S. S. C. er ook eenige heeft. L. S. C. is aan de aftrap en onder neemt al dadelijk eenige aanvallen op het S. S C.-doel, welke echter op de verdediging stran den. Even daarna gaat S. S. C. tot den aanval over, maar ook haar voorhoede gelukt het niet door de L. S. C. verdediging heen te komen. Flet spel gaat dan een tijdje lang gelijk op. Een maal denken we Lusthoff, die het op z’n eentje probeeren zal, te zien scoren, doch deze kans gaat voor L. S. C. verloren, doordat de links binnen buitenspel loopt. Even voor halftime ont staat het eenige doelpunt van L. S. C. Als de midvoor een door de rechtsbinnen aangegeven bal keihard inschiet, weet de keeper deze te keeren, doch laat de bal weer vallen, van welke gelegenheid Lusthoff dankbaar gebruik maakt en de bal onhoudbaar in ’t S. S. C.-doel schiet. 10. Terstond hierna is het rusten. Direct na de thee komt S. S. C. verwoed opzetten, waarmee ’t geluk heeft; de scheidsrechter geeft wegens hands van de L. S. C.-spil in het beruchte ge bied een penalty. Daaruit bezorgt de aanvoerder van S. S. C. zijn club met een hard schot de gelijkmaker 1—1O. i. was de straf te zwaar. Haid wordt er dan door beide ploegen gewerkt. L. S. C. is in deze periode in de meerderheid, hetwelk zij echter niet in doelpunten weet uit te drukken, zoodat, als de scheidsrechter, die naar aller genoegen leidde, einde blaast, de stand L1 is, en de beide onderste clubs de puntjes broederlijk gedeeld hebben. Een 2—1 overwin ning voor L. S. C. had hier beter de verhouding weergegeven. Schflderijententoonstelling. De Volksuniversiteit voor Sneek e. o. organi seert van Zaterdag 12 tot Maandag 14 April a.s. een tentoonstelling van schilderijen, etsen en teekeningen van den schilder Herman Hoeff. Een artikel over dit werk verscheen in het Februari nummer van Morks Magazijn en gaf blijk van groote waardeering. Vooral zij die houden van het wijde Friesche landschap zullen hun hart kunnen ophalen. Hoeff heeft in z’n werk iets van de ruimte, de rust en de vrije zin, die de Friezen wel zal aanspreken. Wij verwachten dan ook een druk bezoek. De tentoonstelling wordt gehouden in het Rechtsgebouw op de Markt straat, en is open Zaterdag, Zondag en Maan dag. Men zie voor verdere mededeelingen de advertentie in dit blad. Kerknieuws. Beroepen bij de Chr. Ger. kerk alhier ds. J. B. Croes te IJmuiden. Ds. Croes heeft evenwel bedankt voor dit beroep en aangenomen naar Bussum. Een vreemde geschiedenis. Ongeveer negen maanden geleden werd alhier ingebroken in het kantoor van de firma Lank- horst. Verschillende kastjes werden daar open gebroken en een bedrag van ruim f 135 ont vreemd. Thans heeft de politie de hand op den dader gelegd, die een volledige bekentenis af legde en een omstandig verhaal deed van het gebeurde. Door de ouders van den verdachte werd reeds f 50 terug betaald en zou het overige ontvreemde geld ook worden gerestitueerd. Nu echter trekt de verdachte zijn bekentenis in en deelt mede, dat niet hij, maar een vriend van hem inbrak. Deze vriend, door de politie gear resteerd, ontkent echter pertinent. De zaak is reeds naar de openbare terecht zitting verwezen van Woensdag a.s. De politie stelt een verder onderzoek in. Tegen een grondwerker is proces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling van een col lega, dien hij na een kleine twist met zijn schop zoodanig verwondde, dat deze zich terstond onder geneeskundige behandeling moest stellen. Bij ’t erf van ’n veehouder alhier is door de politie ’t waarschuwingsteeken voor mond- en klauwzeer aangebracht, daar hij eenige dagen geleden van een boer te Deinum een koe kocht, onder wiens vee thans die besmettelijke vee ziekte is uitgebroken. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie, Nieuwe Veemarkt, en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 y2 en 12J/> uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 7 en 8 April: defecte huissleutel; bruin kinderbeursje met eenige inhoud. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 7 en 8 April: rijwielket- ting, W. J. Hamersma, Ged. Pol 4; grijze man- telceintuur, D. Bokje, Rozenstraat; vrouwenzak met inhoud, Joh. vd. Meer, 2e Oosterkade; beursje met inhoud, A. Kuipers, Kloosterdwars- str. 20; gouden ring, A. Klazema, Kleinzand 35. gld. tag«vai van over- Bidon Mnasa 30 d. Geestalijke en lichamelijke kracht volgen na tijdelijk gebruik van Foster’s Maagpillen. Dit geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spijsvertering, verschaft normale werking der ingewanden, en helpt de lever om gezond, voedend bloed te vormen. Alle leden der fa mille kunnen dit welbekend huismiddel veilig toepsesen. Prijs per flacon van vijftig versui- kerde pillen f 0.65in apotheken en drogist zaken. 10 GROOTE SORTEERING DIVANKLEEDEN Let op de sluitzegels als kenmerk van echtheid. SNEEK Zwart Dr. H. Ament T. Ferwerda P. J ter Plegt S. Plat Dr. H Klein E. G Siemensma 0 S. Goldwasser P. Eppenga IE gld. bij verUaa «9 van eet: viagei Stazd 2e klanse N.V.B. (Noord) Afd, A. Goals 1.87 1.62 0.80 Schaken. De schaakclub „Sneek” heeft 19 Maart een Clubmatch gehouden tegen de schaakclub te Bolsward. Er is aan 15 borden gespeeld het volgende resultaat: BOLSWARD Zwart J. Stockman G. Posten a R. Boersma S. Rijpma W. Vlietstra A. Bakker J. Wouters P. Oord N. Vlietstra J. Knor T. Hettema F. Muller J. Oord P G.ënga R Faber Stand le klas F.V.B. Afd. A Goals Clubs Gesp.Ge'w.Gel.Verl.Pnt.Voor-Tegen Gem. 1 1 0 1 1 a 04 15 13 8 8 14—17 0.80 13—2 7 0.66 7—16 0,44 Stand 2e klas F.V.B. Afd. A. Goals Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. Voor-Tegen 1 0 2 1 3 Dinsdag Bolsward een bezoek gebracht aan de Schaak club te Sneek. Er werd aan 12 borden gespeeld doordat Bolsward geen 15 spelers bij elkaar kon I krijgen. Het resultaat van deze wedstrijd was: BOLSWARD Wit 0 J. Stockman 0 G. Postma 1 R. Boersma 1/j 8. Rijpma 1 W. Vlietstra 1 A. Bakker 0 J. Wouters 0 P. Oord 1 J. Knor 0 J. Oord V2 P. Goenga 0 R. Faber In Leeuwarden won Friesland II het met 30 van Steenwijk I. Heerenveen sloeg Leeuwarden op eigen ter rein met 4D doelpunten. Voor de Friesche Voetbalbond verloor Joure II dat met 9 spelers uitkwam het met 10—1 tegen L. S. C. III alhier. Sneek IV verloor met 31 doelpunten tegen Lemmer I. Stand 3a klas N.V.B. Afd. B. (Noord) Goals Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. Voor-Tegen 1 2 3 4 5 6 6 7 Goals Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. Voor-Tegen 14 12 7 6 5 0 Stand le klas F.V.B. Afd. B: Goals Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. Voor-Tegen 1 0 3 2 2 0 Door een tram overreden. Zaterdagmiddag is het 3-jarig zoontje van J. Niestijl te Peizermade, aan de lijn Groningen —Drachten, door een tramlocomotief gegrepen en onmiddellijk gedood. Ontploffing op een stoomtreiler. Donderdag jl. sprong aan boord van den stoomtreiler „E. P.”, gemerkt „IJm. 19”, een flikdeksel. Door de explosie kwamen stoom en heet water in de machinekamer, waardoor de 2e machinist Jacob K. Plugboer en de tremmer C. Vellekop, beiden uit Velseroord, zoo ern stige brandwonden kregen, dat zij op slag ge dood waren. Zondagochtend werd de treiler, waarop het ongeluk plaats had, door een Duitschen treiler te IJmuiden binnengesleept. Toen werd eerst het bericht van het ongeluk bekend. Aan boord heerschte groote verslagenheid. Beide slacht offers waren ongehuwd. SNEEK Wit i/t Dr. H. Ament ’/2 T. Ferwerda P. J. ter Plegt i/2 S. Plat 1 Dr. H. Klein 1 S. Goldwasser 0 P. de Jong 0 A. Hoekstra 1 B. Peters Vs 1 T. Schaafsma 1 G. ten Cate 1 E. Wouda !/2 M. J v Tussenbroek 1 P. Smeding |EA gld. M| vstHm «u 7E gld. bij vsrliei Ef| gld. bij vsrliss vu IvV ïin hud, veet of oog v vu oen dnta. vv een vijsvlngs/ P. de Jong B. Peters D. v. d. Goot T. Schaafsma F. V. C. Sneek L Zondag a.s. zal het eerste treffen plaats heb ben tusschen de twee candidaten voor het kam pioenschap 2e klasse A noord. De papieren staan voor de Huizumers het gunstigst, daar Sneek I één wedstrijd heeft verloren tegen Velo II te Groningen. Sneek moet beide wedstrijden beslist winnen om kampioen te worden van haar afdeeling. Hoe de uitslag zal zijn? Wij voor ons zijn over Sneek als immer optimistisch gestemd, indien de withemden met de wil bezield zijn om te winnen, dan wordt er Zondag a.s. gewonnen. Maar dan zullen de spelers zich ook de ge- heele wedstrijd moeten geven en hun beste spel ontplooien, want de Huizumers vormen een zeer soliede ploeg waarmee niet valt te spotten. Naar we vernemen gaat er een zeer groot aantal supporters mee. Omtrent de opstelling voor Zondag a.s. is nog niet beslist. JOURE, 7 April. Voor het meubelmaken is in Holland als accoord getroffen per uur 2 cent minder verdienste, met doorbetaling van loon voor feest- en vacantiedagen, waaraan, naar verluidt, door de patroons te Joure adhaesie was verleend. De fabrikanten R. Wester en firma’s De Vrij en Zijlstra alhier stelden echter de 2 cent verlaging op 4 cent, plus halve uit- keering voor genoemde dagen. Hiermede konden zich de bij den bond aan gesloten werknemers niet vereenigen. Ze ver wierpen het voorstel met groote meerderheid van stemmen en hebben den arbeid bij genoem de patroons hedenmorgen gestaakt. L. C. BALK, 7 April In de algemeene ledenvergade ring der boerenleenbank alhier zijn rekening en balans definitief goedgekeurd. In het.afgeloopen jaar is aan spaargelden ontvangen f446.749.30, aan termijndeposito’s f 33.450, aan terugbetaalde voorschotten f71.245, in loopende rekening van de leden f214.918.04, van de centrale bank f352.055.04; uitgegeven is aan terug betaalde spaargelden f440.136.38, aan terug betaalde termijndeposito’s f34.800, aan verstrekte voor schotten f 84.300, in loopende rekening aan leden f231.787.80, aan de centrale bank f313.715.69. Op 31 December bedroeg het saldo der spaar gelden f518.379.43, dat van de termijn-deposi- to’s f 33.450, dat der voorschotten f 299.760, de schuld van leden rekening-couranthouders f231.789.99, hun te goed f 13.958.18 en was het tegoed bij de centrale bank f 18.725.42. De winst over 1923 was f3220.22, waardoor het reserve fonds aangroeide tot f 15.586.09. De heer A. Keuning te Balk is herbenoemd tot bestuurslid, de heer B. M. van der Goot te Wijckel tot lid van den raad van toezicht. L. Ct. OUDEGA (W.). Het diploma van den land- bouwwintercursus alhier is uitgereikt aan Jolke Bakker, Rein Brandsma, Folkert de Jong, Ulbe van der Meer ene Gabe Wierda, allen alhier, als mede aan Jacob v. d. Goot te Gaastmeer en IJke Osinga en Tjebbe Witteveen, beiden te Idzega. HEERENVEEN, 7 April. Tusschen de biljart clubs „Heerenveen” en „Tivoli” te Meppel is alhier de eerste wedstrijd van een halve com petitie gespeeld; de volgende week heeft de be slissing te Meppel plaats. 6 spelers van elke club kwamen uit, gespeeld werd cadre 35 c.M. en in partijen van 150 punten. Van de 18 partijen won „Heerenveen” 12 met een totaal van 2422 punten, Tivoli 6 met 2024 punten. De hoogste serie was 44, het hoogste moijen 8.82, beide behaald door J. de Jong van Heerenveen. LEMMER, 7 April. De vereeniging „De Be waarschool” alhier heeft weer haar jaarlijksche ledenvergadering gehouden. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat in het afgeloopen jaar een bedrag van f4558.90 ontvangen was, terwijl de uitgaven bedroegen f 4554.10'/2. Uit het verslag van den secretaris bleek dat deze school thans door 166 kinderen wordt bezocht. Aan de beurt van aftreden in het bestuur waren de hh. H. Visser en J. Haveman, die werden herbenoemd. In de vacature ontstaan door het vertrek van den heer K. Nauta werd door de vergadering benoemd de heer H. M. de Blauw. Bakkersoorlog. In het dorpje Ried woedt thans een felle strijd tusschen twee bakkers. Jarenlang werd dit dorp door één bakker bediend, waarin echter nu plot seling verandering is gekomen. Er heeft zich nl. een tweede bakker gevestigd, de heer Visser uit Twijzel, die is begonnen met het wittebrood voor 10 ct. te verkoopen en verder 5 broodjes, 5 hardbakjes, 5 mikken en 5 boltjes alles om een dubbeltje. De oude bakker verkocht het witte brood voor 10'/2 ct en ieder broodje voor 3¥2 ct. of 3 om een dubbeltje. Deze (die natuurlijk niet erg met zijn nieuwen collega was ingeno men, temeer daar die zich direct ontpopte als

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1