nan Fa. T. R. Ï1ERKSÏRA, I Voor 1 H Kinderen Honig’s Maïzena Hwet in redenaer sei fen de V.S. Pipermint. Uit onze “Raadzaal. RECLAMEKOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. OlOelnl Orgnn dir Giïsainie hut Gordijnen, Vitrages, Gordijnstoffen. O. F. J. HOFSTEDE, Engros bij Van SLOOTEN, Harns. 40a JAAR6MIG WOERSDM 16 APRIL 1924 ■o. 47 INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN. en. BPk de koren. AKEN t aange- ■i Pel, geb. 11 Febr. 1923, P. A. Lemstra te Sijbrandaburen, 1 maal bekroond, nu 75 Door den Commissaris van Politie alhier is een vreemdeling van Duitsche na tionaliteit het land uitgezet. land XXXVIII, g Schaap te Deersum, 1 maal bekroond, nu 79 punten, eervol en premiewaardig; No. 26. Uicar VI, geb. 11 Maart 1923, firma Schaap te Deersum, 74 punten; No. 27. Al bert VII, geb. 29 April 1923, firma Schaap te Deersum, 75 punten eervol; No. 28. An- toon, geb. 16 Mei 1923, firma Schaap te Deersum, afwezig; No. 29. Braat, geb. 14 Maart 1923, L. L. Suierveld, Tirns, afwezig; No. 30. Wimke’s Piet, geb. 22 Jan. 1923, IJ. J. Sijbrandij, Speers bij Scharnegoutum, 74 punten; No. 31. Jikke U’s Generaal, geb. 23 Febr. 1923, J. P. de Boer te Nijland, 72 pun ten; No. 32. Bravo, geb. 29 Jan. 1923, W. J. Kuperus te IJsbrechtum, 69 punten; No. 33. De Schoone, geb. 9 Dec. 1923, K. O. Hof man, Lutkewierum, 71 punten. Vereshgnt DIKlDAGHea VRIJDAGSAVONDS Uitgeval Brandenburgh Co., tow Telef©®» Ne. 150. Kruizebroederatraat 26-28. INSTRUMENTMAKER GED. POL Prima ELASTIEKEN KOUSEN en WINDSELS. Men schrijft ons: Naar wij vernemen zal het werk „De Mattheus Passie” van den heer J. Paardekoper van Leeuwarden op Paasch-Maandag te Sneek worden uitge voerd in de Groote Kerk, door de Zangver- eeniging „Excelsior”, Dir. de heer Gaillard. Gezien de medewerking (men leze de adv. in dit nummer) zal dit hopen wij een volle kerk geven. Beide heeren, de heer P. en de heer G. hebben hun sporen op muzikaal ge bied reeds lang verdiend, terwijl ook Mej. Haasdijk in geheel Friesland geen onbe kende is. De Zangvereen. „Excelsior” zingt gld. bij vuUm wsub daim. Dan weet Warrink weer een gevaarlijke aanval te richten op ’t Sneek-doel, doch Kampen verwerkt de bal tot corner, waar door ook dit benauwde oogenblikje voorbij is. Haak onderneemt nu weer een ren op ’t Sneek-doel, doch ook zijn schot levert niets op. Dan krijgt JF. V. C. de kans van de dag, wanneer de rechtsbuiten de Vries de Sneeker-halflinie is gepasseerd en ook Kar sten geen schijn van kans geeft en alleen nog op pl.m. 10 meter van ’t Sneek-doel van der Meer voor zich heeft staan, schiet deze speler de bal meters hoog over ’t Sneek- doel heen, ook deze kans is voor F. V. C. dus verkeken. Nog enkele gevaarlijke oogenblikken voor ’t Sneek-doel en na een hoekschop van de Weert op ’t F. V. C.-doel breekt ’t einde van deze spannende wed strijd aan met een gelijk spel 00. Sneek moet nu Maandag 2e Paaschdag de strijd aanbinden tegen de Huizumers op Districts-stierenkeuring 1924. Maandag had op de Veemarkt alhier de districts-stierenkeuring plaats. I. Driejarige en oudere stieren. No. 1. Tietje’s V. Wodan No. 10994, geb. 22 Febr. 1919, D. K. Bakker te Bozum, 3 maal be kroond, nu 78 punten, eervol; No. 2. Marie’s Gerben No. 13094, geb. 31 Maart 1921, Sije S. Kooistra te Folsgare, 4 maal bekroond, nu 80 punten, eervol en premiewaardig. II. Twenterstieren. No. 3. Piet No. 13398, geb. 25 Nov. 1921, J. W. Hoogterp te Deer sum, 4 maal bekroond, nu 81 punten, eer vol en premiewaardig; No. 4. Roland XXXV No. 13877, geb. 23 Mei 1922, firma Schaap te Deersum, afwezig; No. 5. Durk Hiddes No. 13888, geb. 23 Maart 1922, Gj. Jelsma te Rauwerd, nu 72 punten; No. 6. Marijke’s Roland No. 13923, geb. 8 Oct. 1922, S G. AI- berda te IJsbrechtum, nu 70 punten; No. 7. Jonge Roland No. 13401, geb. 3 Maart 1922, H. M. Hijlkema te Bozum, nu 72 punten; No. 8. Jonge Nico, geb. 31 October 1922, U. B. Hofstra te Terzool en B. U. Hofstra te Pop- pingawier, nu 72 punten. III. Enterstieren. No. 9, De goede Ger ben, geb. 4 Febr. 1923, P. W. Cnossen te Nijland, nu 72 punten; No. 10. Berend Ro land, geb. 26 April 1923, Ids H. Postma te Deersum, afwezig; No. 11. Tjamke’s Ro land, geb. 15 Febr. 1923, R. T. van Schel- tinga te Nijland, nu 74 punten; No. 12. Sam, geb. 11 Febr. 1923, S. D Swierstra te Pop- pingawier, nu 68 punten; No. 13. Hans 2, geb. 10 Maart 1923, B. P. IJntema te Lutke wierum, nu 74 punten; No. 14. Roosje Adema, geb. 21 Febr. 1923, S. G. Alberda te IJsbrechtum, nu 70 punten; No. 15. Hen- drikus, geb. 19 Maart 1923, Jan P. Alten burg te Roodhuis onder Oosterend, nu 70 punten; No. 16. Hessel, geb. 22 Jan. 1923, S. H. Buiteveld, afwezig; No. 17. Anke, geb. 13 Maart 1923, S. A. v. d. Hem te Ter zool, afwezig; No. 18. Sibbeltjes Roland XVIII, geb. 29 Nov. 1922, T. P. Hoekstra te Loënga, 74 punten; No. 19. Meine V, geb. 29 Dec. 1922, 1 maal bekroond, T. P. Hoek stra te Loënga, nu 75 punten, eervol; No. 20. Lea, geb. 5 Maart 1923, H. M. Hijlkema te Bozum, 70 punten; No. 21. Jonkman’s laten! oNa de thee onderneemt F. V. C. direct een wordt door de Weerdt juist naast gescho- aanJa' °P Sneek-doel. Een vliegend kei len. Weer gaat Sneek tot ’t offensief over. Een keurige ren van v. Delden weet de F. V. C.-keeper te onderbreken. We telden bijna een doelpunt voor Sneek, doch Schou ten was nog juist op tijd. Sneek krijgt op nieuw een hoekschop te nemen, doch ook deze levert niets op. De F. V. C.-ploeg speelt zeer zenuwachtig. De spelers loopen elkaar telkens in de weg. Een der F. V. C. spelers maakt zich schuldig aan gevaarlijk spel. De Vries bezeert zich hierdoor aan ’t hoofd, doch speelt ondanks de lichte bloeding ver der. Wegens dit gevaarlijke spel krijgt Sneek een vrije schop. De Huizumers gera ken nu ingespeeld en brengen een. bezoek aan Van der Meer. De Sneek-doelman is in goeden vorm en weet enkele gevaarlijke ballen van Tamboer, G. de Vries en War rink te stoppen. F. V. C. krijgt dan eenige hoekschoppen te nemen, dóch ook deze le veren niets op. Het spel van de Sneeker voorhoede is te zwak om succes te hebben. Broodwinder wordt terdege gemist. De Sneeker verde diging heeft de handen vol werk, doch slaat alle aanvallen af. De linksbuiten Haak kan Alear altyd heasich en skoar yn’e kiel; Mem koe my mar^amper forstean Nou brük ik V S en't forotret alhiel, Gjenien soil in wird meer üntgean. A&oanameiitper jaar f 2.50 fr. p. post t 3.60. Buitenlasd f 8.—, allee bg vooFaitbetaliag. Loom Km. 5 et. Adv«rt«ntlên10 et. p. regel. Inge- soadea Mededeeliagea dubbel tarief,jbg Abeuaement belaagrgkt korting Kleine Adv. kunnen ingeionden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uut Goede eetlust, goede spijsvertering, goed bloed en een goed humeur worden verkregen door Foster’s Maagpillen te gebruiken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewanden door de vloeiing der gal te regelen. Zij wer ken zeer zacht en hebben geen nadeebge re actie. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken 8 gld. bij vmüm *3 van md vinger MUNHARDT’s Zenuw-Tabletten .75« Laxeer-Tabletten .60*4, Hoofdpiin-Tabletten 60 kan men niet te nauwkeurig zijn in het kiezen van de voe ding. Honig’s Maizena is zuiver, voedzaam en licht verteerbaar. Het is daarom voor kinderen een uitnemend voedingsmiddel. Vraagt echter uitsluitend onderwijzer aan school 3. (208). B. en W. stellen voor het gevraagde eervol ontslag te ver- leenen met ingang van een nader door B. en W. te bepalen dag. De V o o r z. zegt dat de heer Swildens ruim 41 jaar bij het onderwijs werkzaam is. B. en W. meenen dus dat dit ontslag op de meest eervolle wijze moet worden verleend. te IJsbrechtum,'nu 69 punten; No. 25. Ro-strijd is het Zondag j.l. Sneek 1 gelukt biter wijst naar de witte stip 1 n r» H YYYVTIÏ onN Poke 1009 fJvmn UI m V. C PP11 DPHSlfv tnP Dp7P d af te snoepen. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt III. Voorstel van Burgemeester en Wethouders be treffende wijziging van de tusschen de provincie en de gemeente bestaande overeeenkomst inzake de levering van electrischen stroom. (Bijl. 28; dossierno. 177.56(ld). B. en W. deelen den raad het volgende mede: Bij ons voorstel van 24 Juli 1923 (bijlage no. 92) hebben wij U in overweging gegeven U te vereenigen met een door de Gedeputeerde Staten toegezor.den ontwerp tot wij ziging van de overeenkomst, houdende voorwaarden voor stroomlevering door de provincie aan de gemeente, behou dens een viertal punten. Deze betroffen: le. een dezerzijds noodig geachte toevoeging aan artikel 1, 3e-lid, luidende: „Van deze wijziging zijn uitgesloten de voor 1 Juli 1923 op grond van artikel 1, 3de lid, van het bestaande contract, met grootverbruikers gesloten overeenkomsten.” 2e. het voorbehoud, dat door de provincie uit de ge meentelijke transformatoren alleen dan aansluitingen tot stand zouden mogen worden gebracht, als daaromtrent met het gemeentebestuur overeenstemming zoude zijn verkre gen. 3e. een toevoeging aan artikel 3, luidende: „De meteropneming betreffende het verbruik over Maart vindt plaats op 1 April. Mocht dit niet mogelijk zijn, dan zal de meteropneming in het begin van October evenveel dagen later plaats hebben als die in April.” 4e. de toevoeging aan artikel 4, 3de lid, van een nieu wen zin, luidende: „Bij daling van den prijs tot beneden f 17.80 per ton, wordt een reductie gegeven naar denzelfden maatstaf als waarnaar de toeslag wordt berekend.” Bij besluit van 30 Juli 1923, no. 18, heeft de Raad zich met ons voorstel vereenigd. Aanvankelijk bestond bij het Provinciaal bestuur meer of minder bezwaar tegen tegemoetkoming aan de door U in de genoemde punten tot uitdrukking gebrachte wen- schen. Voortgezette correspondentie heeft tot gevolg gehad: a. dat ten opzichte van de overneming door de pro vincie van de stroomlevering, op grond van bestaande, door de gemeente gesloten contracten aan grootverbrui kers een, ook voor de gemeente, bevredigende regeling is getroffen, tengevolge waarvan in dit opzicht met het oorspronkelijk aangeboden ontwerp tot wijziging der stroomleveringsovereenkomst thans kan worden meege gaan. b. dat door de Gedeputeerde Staten wordt ingestemd met een redactie van artikel 2, laatste lid, luidende als volgt: „De provincie kan, na overeenstemming met het ge meentelijk electriciteitsbedrijf voor zooveel de laagspan- ningsaansluiting betreft, zonder vergoeding, voor zoover de ruimte zulks toelaat en dit zonder bezwaar voor de geregelde stroomlevering kan geschieden, andere aanslui tingen uit bovenbedoelde transformatoren tot stand bren gen.” c. dat de meteropneming op 1 April en 1 Octber door de gemeente zelve zal geschieden, indien deze niet kan plaats hebben vanwege het P. E. B. Een bepaling in het contract kan o. i. hieromtrent achterwege blijven, nu tus schen de beide directeuren overeenstemming in dezen is verkregen. d. dat de Gedeputeerde Staten kunnen meegaan met een toevoeging aan artikel 4, 3e lid, als hiervoor onder 4e is aangegeven. Wij stellen U, op grond van het bovenstaande voor, de bereidverklaring uit te spreken om mede te werken aan een wijziging van de tusschen de provincie en de gemeente gel dende stroomleveringsovereenkomst, zulks op de wijze als is aangegeven in Uw besluit van 30 Juli 1923, no. 18, ge wijzigd als in dit voorstel nader is vermeld. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van de balans en de verlies- en winstrekening van het woningbedrijf over 1923. (Bijl. 29; dossierno. 177. 85-2.003(3)). B. en W. deelen mede: Wij leggen hierbij aan U over de door de Commissie punten, eervol; No. 22. Friso, geb. 24 April boerderijen alhier. 1923, C. P. Piersma te Bozum, nu 65 punten; Voetbal No. 23. Gustaaf, geb. 4 Maart 1923, K. M.vueioai. Rauwerda te Tirns, nu 71 punten; No. 24.': F- C- 1 Sneek I 0 0. Adolf I, geb. 3 Maart 1923, J. J. Rijpkema bij het bezoek van B. en W. had te maken. Hij heeft het niet gedaan, omdat dit materiaal reeds 4 jaar geleden zonder hem er in te kennen was aangeschaft. Het gaat niet over het uitzicht der banken, maar men zegt dat ze te kort zijn, nl. 90 c.M. in plaats van de vereischte 1.10 M. voor volwassen kinderen. De Voorz.: De banken zijn volgens de voorschriften aan gekocht. Het kan zijn dat ze voor enkele zeer uitgegroeide leer lingen te klein zijn. De teer B reen wsm a vindt het wel zeer gewenscht dat het hoofd wel gekend wordt bij banken-aanschaffing; die kan toch belangrijke adviezen geven, ook aan den architect. Spr. zou gaarne zien dat in het vervolg het h. d. s. in zoo’n aankoop wordt gekend. De heer Blok heeft van den tegenwoordigen architect ver nomen, dat deze niets doet zonder overleg met het hoofd te plegen; wat door den vorigen architect gedaan is weet spr. niet. De heer Hoekstra: Is dit een bepaald type banken? De Voorz.: Daarvoor zijn voorschriften; er zijn inderdaad enkele buitengewoon groote leerlingen, voor wie ze niet meer passen. Het stuk wordt voor kennisgeving aangenomen. h. Verzoek van verschillende exportslagers om in de algemeene politieverordening op te nemen een verbod voor het binden van nuchteren kalveren, waardoor dierenmis handeling en waardevermindering van het dier als slacht dier zal worden voorkomen. (175(1)). B. en W. stellen voor dit adres te stellen in hun handen om advies. De heer De Wolf: Kunnen wij dit adres behandelen buiten een wijziging der politie-verordening om? De V o o r z.: De politie-verordening moët eventueel inderdaad gewijzigd; de zaak is reeds in handen gesteld van den keurings- veearts. De heer Hoekstra wil over de zaak spreken, doch de Voorz. raadt hem aan dit te doen als het praeadvies aan de orde komt. De heer S ij t e m a vraagt of er straks bij het advies van den veearts direct overgelegd wordt een voorstel van B. en W. De Voorz.: Dat is de bedoeling. i. Overzicht, toegezonden door de regenten van het Old Burger Weeshuis, van de resultaten der melkcontröle, welke, op grond van het door hen met negen veehouders gesloten contract, is ingesteld door den Directeur van den Gezondheidsdienst voor vee, en den Directeur van den Provincialen Keuringsdienst voor waren in Friesland. (XO7.351.52). Voor kennisgeving aangenomen. j. Verslagen der aan de openbare lagere scholen in het Har 1923 gehouden schoolvergaderingen. (189.29.1.071 Voor kennisgeving aangenomen. k. Verslag der Gezondheidscommissie over 1923. (177. 007.83-2(1)). Voor kennisgeving aangenomen. l. Mededeeling van K. M. de Haas, dat hij bedankt als lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs. (189.2.007.83-2(2)). Voor kennisgeving aangenomen. m. Rekening en verantwoording van het beheer en onder houd van den Mac-adamweg „Sneek-Bolsward” over 1923, met verzoek over te gaan tot storting van het aandeel der gemeente in het tekort dier rekening ten bedrage van f 1682.13. (181.125(1)). B. en W. stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. De heer D o k k u m vraagt of als dit voorstel wordt nomen, tevens besloten is dat bedrag te storten? De Voorz.: Ja zeker, dat is een verplichting volgens con tract aangegaan. n. Verslag gemeentearbeidsbeurs en commissie voor de werkloosheidsverzekering over 1923. (183.96(3)). Dit verslag wordt gedeeltelijk opgenomen in het gemeente verslag. o. Verzoek van H. P. Swildens om eervol ontslag als VERGADERING van den RAAD der GEMEENTE SNEEK op MAANDAG 14 APRIL, ’s avonds 7% uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer E. Scheltens, loco-secretaris. Aanwezig 13 leden. Afwezig de hh. Bos en V. d. Meulen. Aan de orde is: Punt 1. Notulen der vergadering van 17 Maart 1924. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt 11. Ingekomen stukken: a. Mededeeling van D. Volkers, dat hij bedankt als lid- werkgever van de commissie, welke Burgemeester en Wet houders van advies dient bij de uitvoering van het „Werk loosheidsbesluit 1917” en aan welke is opgedragen het bestuur der gemeente-arbeidsbeurs. (184.844.007-2(2)). Voor kennisgeving aangenomen. b. Verslag van de werkzaamheden van den Keurings- veearts over 1923. (177.31(2)). Dit verslag wordt opgenomen in het gemeenteverslag. De heer De Wolf heeft vernomen dat hier in Sneek vet is ingevoerd dat in beslag genomen is en vernietigd; behoorde dit tot de competentie van dezen veearts? De Voorz.: Neen, daarmee hebben wij niets te maken; de inbeslagneming geschiedde volgens de wet; er was een uit spraak van de rechtbank, omdat er niet voldaan was aan wette lijke voorschriften. Het vet is'eigenlijk onteigend, al was ’t mis schien goed vet. c. Jaarverslag van de commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs over 1923. (189.3). Voor kennisgeving aangenomen. d. Verslag van den toestand der Middelbaar Technische school, Ambachtsschool en Avondschool voor lager theo retisch nijverheidsonderwijs over het jaar 1923. (189.1.) Alsvoren. e. Verzoek van E. Wouda om hem met ingang van een nader door Burgemeester en Wethouders vast te stellen datum ontslag te willen verleenen uit zijn betrekking van onderwijzer aan de Openbare Lagere school no. 2, wegens zijn benoeming tot hoofd der Openbare Lagere school te Ijlst. (208). Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend met ingang van een door Burgemeester en Wethouders te bepalen dag. f. Winst- en verliesrekening, balans en beredeneerd ver slag van de werkzaamheden der woningbouwvereeniging „W.e.e.g.t.h.” over 1923. (177.85(23/26).003). Deze stukken worden aangenomen voor kennisgeving. g. Mededeeling van het hoofd van school no. 1, in ver band met eenige bij de behandeling van het rapport van den schoolarts in de raadsvergadering van 17 Maart jl. gemaakte opmerkingen, dat z. i. het koopen van school banken bij de 4 jaren geleden plaats gehad hebbende ver bouwing van de school aan de Oude Koemarkt en van schoolborden bij de inrichting van de school in het Sperk- hem, niet had moeten geschieden door den Gemeente- architect, maar door het hoofd der school. (189.29.006(13). B. en W. stellen voor deze mededeeling aan te nemen voor kennisgeving. Den heer Breeuwsma is sedert de bespreking van deze kwestie in de vorige vergadering toch gebleken, dat de geheele raad juist niet de goede kijk op die bankenkwestie heeft gehad. Men ging er immers van uit dat de opmerking nieuwe banken gold, doch het blijkt dat het oude banken zijn, uit de vroegere school I overgenomen; de heer Blok heeft die meening destijds versterkt daar hij sprak over de pas nieuw ingerichte school. Nu blijkt dat reeds 4 jaar geleden bij de aanschaffing een aan merking door het hoofd is gemaakt. Het komt spr. nu verklaar baar voor, dat waar dit toen reeds was geschied, en het school hoofd bij de aanschaffing was gepasseerd, deze nu de raad even nader wil inlichten. De heer Blok zegt dat als de banken zoo mooi zijn, dat men ze voor nieuw aanziet, het met die banken nog al schikt. Spr. had ze werkelijk ook aangezien voor nieuwe, over banken is in t geheel niet gesproken bij ’t bezoek aan de nieuwe school. De heer Breeuwsma kan zich voorstellen dat ook de heer Blok niet heeft geweten dat men met oude banken te doen had, maar wij allen hebben gemeend dat ze pas nieuw aange schaft waren en dat daarom het betrokken hoofd de opmerking EA gld. bij vuIIm vu vV osn wijavingsr. Volgans voorvrurdan overaangekomea met da Hellandaoiie Algensaas Varse- 7(160 S1<!' lavene- lAA gld. iagaval vu over feepSea#s-Ba®Fz Soiila<aKi sijo use Abonné’a versekerd tegea ongelakkes vaev lange Invaliditeit. AUV M|den hfcanen 80 d. r- gld. bij verlies vu 1. IvW hand, voet O Mond- en klauwzeer. weinig of niets uitrichten voor F. V. C. daar Mond- en klauwzeer heerscht thans op 3 Kampen hem geen oogenblik vrij spel geeft. Plotseling een mooie aanval van F. V. C. De Sneek-verdediging is er weer als de kip pen bij om deze te onderbreken, doch dan klinkt ’t fluitje van den scheidsrechter. In een meer spannende dan mooie wed- Waarvoor? We begrijpen 't niet, doch de ar- gv.uix. en kenf aan, p_ puntje v-.c- een penalty toe. Deze, door de back de I Vries genomen, wordt naast gekogeld. geb. 25 Febr. 1923, firma de Huizumers op eigen terrein Onder leiding van scheidsrechter J. Ude- $P°edig hierop breekt rust aan. In de pauze ma trapt Faber te ruim 2 uur voor Sneek vroegen we den heer Udema wat de oor- af. Direct zitten de withemden vóór ’t F. zaah er van was geweest dat hij een straf- V. C.-doel en binnen enkele seconden dreigt sch°P aan F. V. C. toekende, daar we geen er voor F. V. C. gevaar, wat de rechtsback overtreding hadden geconstateerd, doch de de Vries echter door de bal tot corner te I scheidsrechter wou zich hierover niet uit verwerken weet af te wenden. De bal, hier- na door Efdé genomen en fraai voorgezet 1 hard schot van Haak gaat juist over ’t Sneek-doel, weldra gevolgd door een kogel van Warrink. De Huizumers zijn even in de meerderheid. De Sneek-verdediging is ech ter in grootschen vorm en weet alles af te slaan. Jammer was ’t voor Sneek dat de voorhoede zich te veel liet afdekken. De withemden waren telkens even te laat, waardoor de Vries en Meijer de Sneekers voortdurend te vlug af waren en hun ’t leer voor de voeten wegmaaiden. Dan komt Sneek weer iets in de meerderheid. We zien Ringma bijna een doelpunt maken. De bal gaat juist naast. Tengevolge hands worden Sneek enkele strafschoppen toegekend, waarvan' een bijna in ’t doelgebied. De Vries plaatst zich achter de bal. Een knal volgten Schouten kan nog juist op ’t nippertje de bal bemachtigen. Weer komt Sneek opzetten, doch verder dan tot de beide backs brengen ze het niet. De F. V. C.ers spelen nu zeer nerveus en een der spelers maakt bijna een doelpunt voor Sneek door de bal op eigen doel te richten, waar Schouten) nog juist op tijd ’t gevaar afwendt. m aa I 9 3 7 4 Let op de sluitzegels als kenmerk van echtheid. 5 II 16 14 B 4 7 5 O 7 ram SUEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL Bij Apoth. en Drogisten.' 1 ooi Lx rl ri 11 o 4- 4-o o o o o

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1