AXMINSTER KARPETTEN R 1 II o i d MissBlanche WITTE GOEDEREN I Fa. I. TJERKSTRAI A 751 200(1 ÉtSUSK 200 150 g 10 Olficliil Orgiia dtr liniinti Snul iiwet in redenaer sei feu de V.S. Pipermint. Engros bij Van SLOOTEN, Harns. 5 Nieuwstijdingen. 49°° 5900 T500 Els Els Els 12 16 20 2300 3750 4500 2900 4250 5500 3600 6500 5900 7250 8900 Brandenburgh Co., D. F. J. HOFSTEDE, INSTRUMENTMAKER GED. POL WOENSDAG 30 APRIL 1924 40*JAARG"NG R&k 91 ONZE COLLECTIE VZEdOO j\zl ru I 40 'R,~FiQT A TVT TTIKOT .QTVT 1 90 60 80 32 27 s 10 45 40 110 85 70 100 25 30 40 45 35 50 55 60 52 35 35 f f L 12? 35 45 - 65 90 - 50 - 30 25 - 70 75 60 40 4750 VenehQni DINSDAGS si VRIJDAGSAVONDS Uitfsvm Inn Tslofoon Ka. 150. HOSPITAALLINNEN, URINALS ONDERSTEKEN enz. 1 ook de fietsbanden had doorgesneden. en If i te MWjBMBWM II Ril BW 11Tm Ol «IIMHM'I fl DER- I. W. N. de De doodgehongerde zwerver. Naar aanleiding van den vreeselijken dood van den zwerver Richter te Baarn, heeft prof. W. Storm van Leeuwen in de Tel. het een en ander meegedeeld over den hongerdood. Iemand, die besluit gedurende eenigen tijd niet te eten, zal de eerste twee a drie dagen, aldus de professor, een geweldigen honger voelen. Daarna niet meer, alleen de dorst laat zich dan nog gelden en kan tot het eind toe zeer kwellend zijn. Iemand, die zich van voedsel onthoudt, maar wel water drinkt, kan dan ook lang de honger- kuur volhouden. Als hij zich maar rustig op een bed of divan neerlegt, houdt hij het zonder twij fel een 20 a 30, in sommige gevallen zelfs wa 60 dagen uit. Vrijwillig hongeren, zonder te drinken gaat met ernstig lijden gepaard; voort durend wordt men door den dorst gekweld. Deze vorm van hongerlijden kan onmogelijk langer dan 20 a 30 dagen worden volgehouden. Anders wordt het, als het hongerlijden niet uit vrijen wil geschiedt. De honger, die bij vrij willig hongerenden zoo spoedig verdwijnt, is bij deze menschen een voortdurende en vreese- lijke kwelling; ze worden tot woede en wan hoop gebracht en ze raken in een toestand, die men hongerdelirium noemt. De woede, de angst en de vreeselijke opwin ding maken, dat zoo iemand reeds na 10 a 20 dagen sterft, gemiddeld dus 10 dagen eerder dan bij een vrijwilligen hongerkuur. Iedereen, zoo besluit prof. Van Leeuwen zijn artikel, kan dus begrijpen, wat de zwerver Rich ter geleden moet hebben. De ambtenaarssalarissen. Bij Kon. besluit is, onder overweging, dat het, in afwachting van een algeheele herziening der salarissen, noodig is reeds aanstonds een voor- loopige voorziening te treffen, waarbij ook voor de in dienst zijnde ambtenaren een vermindering van salaris moet worden tot stand gebracht, bepaald: Art. 1. Met wijziging in zooverre van het Be zoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1920 met de daarop steunende regelingen wordt op de wedden van de onder dat besluit vallende functionarissen op den voet van de volgende bepalingen met ingang van 1 Mei 1924 een ver mindering toegepast. Art. 2. De op 30 April 1924 volgens de tot dan geldende salarisregeling toekomende wed den worden verminderd: fabrikant (uitsluiter) Spanjaard, Paaschgift ongetwijfeld van hem Oplichting. Een merkwaardig geval - van MUNT UIT DOOR HARE VAN GROOTE VERSCHEIDENHEID DESSINS EN PRACHTIGE KLEUREN COMBINATIES Kerknieuws. Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep Axel ds. A. B. W. M. Kok te Wommels. Nieuwe aardappelen in voorkoop. Op de Friesche klei worden nu al vroegrijpe aardappelen, oogst 1924, voor Duitsche rekening in voorkoop gekocht. Inwisseling van oude zilverbons. De minister van financiën heeft besloten, voor de inwisseling van de ingetrokken zilverbons van f 1 alsnog gelegenheid te geven. Binnenkort zal bekend worden gemaakt, waar en tot wan- AbonnaaaanK par jiMtf ï2.5<Jfr.p. pswï t 3.60. Buitsaikad f 8.k11m bij roomtbetaliag. Lcmw Non. 5 ot. A&Twtcuitl&n 10 et. p. regel lage- ■osdaft MsdedealütgBB dobbel tarief,*b§ Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kannen ingeuondan wt. den <9® de» dag de? dtgifto, tot 10 na drie dagen bleek haar,-dat de diefstal Volgena voonruurden overeengekomen met de Hallaateolia Algemeen* Verse» trerlMgs-SsESBfc tSe •ohieVnaw rijn ons» Abonni’e vernekord tegen ongelukken voor Alear altyd heasich en skoar yn’e kiel; Men koe my mar amprr foretean Nou brüte ik V S en’t foro-ret al hiel, Gjinien scil in wird mear üatgean. Foster’s Maagpillen regelen de lever eu wekken de maag op. Zij genezen verstopping, slechte spijsvertering, maagpijn en galzucht. Houdt uw gestel in orde uw geest helder en uw lichaam Hink door nu en dan een dosis Foster’s Maagpillen te gebruiken. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillenf 0.65 in apotheken en drogistzaken. 9 Bedenk dat er een geldende reden moet zijn, die den Rooker steeds weer drijft tot de woorden Geef MIJ maar terdam bij de Russen zeer enstig in aan merking deed komen. Wij hebben daar, zegt ’t blad, vroeger nooit melding van gemaakt, maar behoeven het thans niet langer te ver zwijgen. De Russische handelscommissaris te Ber lijn heeft indertijd te verstaan gegeven dat de Soviëtregeering haar handelsbasis wilde vestigen buiten de grenzen eener groote mogendheid. Gegeven deze opvatting van Moskou had Rotterdam voor de Soviëtheeren iets voor bij Hamburg en bij Antwerpen. De heeren in Moskou zijn Realpolitiker als het op de buitenlandsche handelspolitiek aankomt en als zij het wenschelijk vinden hun stapelplaatsen in het buitenland bulten het bereik der groote mogendheden te hou den, zullen zij het filiaal van een groote mo gendheid eveneens mijden, ook al biedt men hun daar faciliteiten. Naar het blad verneemt koestert de Soviëtregeering niet slechts het voornemen Rotterdam te maken tot de haven waar zich de aanvoer van het Russische graan voor West-Europa en Duitschland concentreert, maar wenscht zij eveneens de producten der Russische petroleum-industrie van Rotter dam uit te distribueeren. Zij heeft dan bok reeds haar verlangens kenbaar gemaakt om voor dat doel de be schikking te krijgen over terreinen en tanks. De Hanzebank. In het gebouw der rechtbank te Utrecht had een verificatievergadering plaats van belanghebbenden bij de Hanzebank Blijkens het verslag van curatoren in dit faillissement wijst de boedelbeschrijving thans een actief van f2.145.741.24, terwijl het passief f4.691.276.35 bedraagt, buiten de voorwaardelijk erkende vordering van f213.994.60 en de preferente vordering van f 384.64. Curatoren schatten, rekening houdende met de kosten van verificatie der vorderin gen en de liquidatie van den boedel, dat aan de crediteuren ongeveer 44 procent hunner vorderingen zal kunnen worden uitbetaald, waarvan 35 procent omstreeks October van dit jaar. Omtrent de uitkeering van het dan over blijvende restant kan men nog geen toezeg gingen doen. Als oorzaak van het faillissement noemen curatoren o.m. het feit, dat de bank een veel te groot deel van haar middelen, te weten meer dan gedeelte der kapitaalstortin- gen, vastlegde in gebouwen, meubilair, zaakgoederen en dat terwijl zij vrijwel alle overige gelden heeft belegd in credieten, waarvan aan grootbedrijf en industrie en aan particulieren met louter markendekking, waardoor schatten verloren zijn gegaan. De verificatie-vergadering van de Hanze bank zal op 15 Juni plaats hebben. BelgiëNederland 1—1. Zondag werd te Antwerpen de jaarlijk- sche wedstrijd BelgiëNederland gespeeld. Er waren ongeveer 26000 toeschouwers. Onder een druilerigen regen werd de wed strijd gespeeld, die volgens de C r t. een belangwekkend verloop had. Bij rust was de stand nog dubbel-blank; na de rust werd van weerskanten er alles’ op gezet om te doelpunten. De Crt. spreekt van een tita- nen-wedstrijd met wisselende kansen. Van verslapping is geen spoor. Het publiek juicht en brult en gilt engeniet, doch nog steeds is geen doelpunt gescoord. Het terrein is door den voortdurenden re gen zeer glad geworden en de bal schiet er thans verraderlijk op door. Kort samenspel is thans geboden en dit wordt door de Hol landers beter begrepen, althans betracht, dan door de tegenstanders. Ongeveer een halfuur na de hervatting neemt Holland de leiding, door een schot van den IJmuidenaar Visser. Enkele minuten voor einde volgde van Belgische zijde de gelijkmaker. De eer was gedeeld. Het Nederlandsche elftal kan zoo con stateert de Crt. op een schitterenden wedstrijd terugzien. Een wedstrijd, zooals wij in geen jaren van onze vertegenwoor digers hebben gezien. Geestdrift was ook thans weer de voornaamste en de beste eigenschap van de ploeg en in geen enkelen voorgaanden wedstrijd is het enthousiasme tot een zoo groote hoogte opgevoerd als in deze ontmoeting het geval was. Belangrijker dan dit was, dat onze ver tegenwoordigers ook beter voetbal speelden dan tot dusverre. Het spel was sneller en er zat meer verband en overleg in, zoowel in lengte als in de breedte. ^5 het geheel en tegen halfzes was het zoo slecht, dat zich een hoos vormde, welke gepaard ging i met een hevigen wind. Het tweetal is hier blijkbaar door getroffen, want toen de melk- vaarder E. tegen dien tijd de brekken overstak, 1 niet zijn zeilboot, kwam deze tot de vreeselijke ontdekking, dat de boot van den heer B. omge keerd op het water dreef. Vermoedende wat er gebeurd was is E. terug gekeerd naar huis en vertelde wat er was voorgevallen. Direct is men met enkele booten naar de plaats vertrokken waar het ongeluk gebeurd was, doch men moest orfi halftien onverrichter zake terug keeren. Zon dagmorgen halfvier is men opnieuw vertrokken en is ’t droeve werk voortgezet, doch ’s avonds half negen was men er nog niet in geslaagd de drenkelingen te vinden. De pet van den knaap en een klomp van ieder kon men slechts thuisbrengen. Vandaag zal men beproeven met behulp van seintuig de beide menschen te vinden. Wat de familie doormaakt en voor al de vrouw van B., die geen kinderen heeft, is niet gemakkelijk te zeggen. Het geheele dorp is zeer onder den indruk van het gebeurde. ROODHUIS, 23 April. Heden is alhier gehou den de algemeene ledenvergadering van de boe renleenbank Roodhuis en Omstreken. Het ver slag van de kassier over het afgeloopen dienst jaar 1923 was als volgt: Op 1 Januari 1923 was het saldo spaargelden f278.290.95; er werd bijgebracht de som van f 100.724.60 en terug betaald f 110.245.26. Aan voorschotten stond een beginsaldo van f 118.020.er werd bijge- leend in het jaar f 19.000.en terugbetaald of afgelost f 9.770.zoodat er een saldo bleef op 31 Dec. 1923 van f 127.250.In loopende reke ning stond bij de leden een schuld van f 52.000; in den loop van het jaar 1923 is er bijgeleend f 43.659.— en teruggestort f 32.550.De winst werd bij het reservefonds gestort. De rente werd voor de leden van 4 op 4*4 gebracht voor de spaargelden en voor niet-leden op 4 de rente van voorschotten van 5 op 5*4 Het getal spaarboekjes was 285; van voorschot- en loopende rekeningboekjes te za nten 49. Het ledental bedroeg 75. De afgetreden leden van het bestuur en van den raad van toe zicht de heeren H. Rijpma en P. IJ. Andela wer den met groote meerderheid herkozen. De kas sier werd een gratificatie verleend voor de meer dere werkzaamheden in het afgeloopen dienst jaar 1923. TL flid, bij tiïüM «w «an aan vlngai echter nog een paar gummihakken hebben en de jongen was niet zoo goed, of hij keerde naar den winkel terug met achterlating van het wis selgeld. De hakken werden bezorgd maar O. was gevlogen en het huis aan de Rozendaalsche laan bleek onbewoond te zijn. Voor de rechtbank bekende bekl. alles. Van het geld had hij eerst een zwart zijden japon voor zijn meisje gekocht en het overige werd besteed voor het inslaan vajj spiritualiën. De officier van justitie eischte, mede in ver band met het feit, dat bekl. reeds negen maal veroordeeld is, één jaar gevangenisstraf. Keijzer naar die Olympiade. De allround-athleet, de heer Keijzer te Zwolle, heeft zich bereid verklaard zijn vertrek naar Indië uit te stellen, om deel te nemen aan de Olympiade te Parijs. oplichting is voor de rechtbank te Arnhem behandeld. Zekere Th. J. O. was op.een bruiloft te Arn hem genoodigd. Hij had echter geen geld en omdat hij toch niet met leege handen op het feest wilde komen, bedacht hij er wat anders op. Op 22 Maart bezocht hij een schoenenmaga zijn te Velp en bestelde daar zes paar schoenen op zicht. Deze moesten bezorgd worden aan een huis aan de Rozendaalsche laan. Hij koos twee paar schoenen uit de collectie en deelde aan den jongen mede, dat hij om te betalen slechts een bankje van f 100 had, zoodat het wisselgeld, f 78.50 maar even gehaald moest worden. De jongen keerde naar zijn patroon terug bracht even later de f78.50. Toen moest O. echter nog een paar gummihakken hebben Sneeker Gymnastiekvereeniging. De Sneeker Gymn.-Ver. hield Zaterdag 26 April haar jaarlijksche ledenvergadering. De no- tulen en het jaarverslag van den secretaris wer- den goedgekeurd. Uit het financieele verslag bleek, dat de vereeniging er nu niet zoo heel rooskleurig voorstaat. De aftredende bestuurs leden B. Jonkmans ,J. Wempe en mej. K. Teke- lenburg werden herkozen, terwijl in de vaca ture mej. IJ. Kampen werd gekozen mej. B. Sminia. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld: B. Jonkmans, voorz., J. Wempe, secr., J. Olij, penn., H. Kampen, 2e voorz., mej. K. Tekelenburg, 2e secr., mej. Sj. Norbruis, 2e penn. en mej. B. Sminia, alg. bestuurslid. In de kascommissie voor ’t komende jaar werden be noemd mej. A. Wempe en S. Blauw. C. Ras en mej. M. Hofmeester werden in de vacature van D. v. d. Werf en mej. Kampen benoemd als leden in de Technische Commissie. Tot vaandrig werd A. Postma herkozen. De vergadering be sloot aan de Turnkring-uitvoering, welke dit jaar op Hemelvaartsdag te Bolsward wordt ge- houden, en aan de Gewestelijke Uitvoering, welke de Pinksterdagen in Wolvega is, deel te nemen. Verder besloot men om van ’t jaar weer een a.vond per week athletiek te geven. Hierna sloot de voorzitter met een opwekkend woord de vergadering, en bleven de leden nog een paar uren gezellig bijeen. Liggers Scharnegoutum. Bij Kon. besluit zijn D. Woudstra en anderen te Sneek niet ontvankelijk verklaard in hun be roep tegen het besluit van Gedep. Staten van 18 Jan. 1923, houdende afwijzing van hun ver zoek om afvoering van eenige hun behoorende perceelen van de liggers van het waterschap Scharnegoutum c. a. IJSBRECHTUM. Geslaagd voor het examen apothekers-assistent mej. T. Abma alhier. Droevig ongeluk. OUDEGA (W.), 28 April. Zaterdagmiddag heeft op de Brekken nabij onze plaats een droe vig ongeluk plaats gehad, waarbij het verlies van 2 menschenlevens is te betreuren. Om streeks halfvier was de 50-jarige F. Buma met zijn visschersboot uitgegaan naar de Brekken, teneinde nog eenige netten in orde te brengen, waarbij hij vergezeld was van zijn 14-jarige buurjengen J. Pranger. Was ’t bij hun vertrek praclnigiw.eer, later op den middag veranderde na drie dagen bleek haar,; dat de diefstal was gepleegd door R.’s eigen vrouw en dat deze ook de fietsbanden had doörgesneden. Drie jaar geleden was bij R. f 500 gestolen. Die diefstal bleef onopgehelderd. Thans bekende de vrouw, zich ook daaraan te hebben schuldig gemaakt. Het geld was besteed om gemaakte schulden te voldoen. Paaschverrassing van den fabrikant voor zijn uitgesloten arbeiders. Zaterdag voor Paschen werden bij de uitge sloten textielarbeiders te Borne, aan hoofden van gezinnen en kostwinners, bonnen bezorgd waar op verkrijgbaar was: voor ieder lid van het ge zin 2 eieren, een bon voor winkelwaren, naar de grootte van het gezin, van 43 tot f7, een bon voor vleesch van 1 tot 3 pond, voor ieder gezin 1 pond vet, 1 roggebrood en 1 wittebrood. De bonnen werden, naar Het Volk meldt, rondgebracht door personeel van den textiel- zoodat deze afkomstig is. Kruizebroederstraat 26-28 neer die gelegenheid zal openstaan. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsin- formatiebureau van Van der Graaf en Co.’s Bureaux voor den Handel zijn over de afge loopen week, eindigende 25 April in Nederland uitgesproken 67 faillissementen tegen 72 faillis sementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 25 April 1924 1502 faillissementen tegenover 1318 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Het conflict in de Twentsche textielnijverheid. De rijksbemiddelaar H. A. van IJsselsteijn heeft de partijen in het Twentsche textielconflict wederom tot een bijeenkomst opgeroepen, thans tegen Woensdag, te Enschede. Zware boete. Voor de rechtbank te Winschoten is geëischt tegen E. V., chauffeur, en J. S., handelsreiziger te Appingedam, wegens het te Midwolda onge dekt vervoeren in bussen van 382 liter spiritus a 96*4 pet., ieder f 12.160.50 boete met ver beurdverklaring van de in beslag genomen goe deren. Tegen H. A. S., bierbottelaar te Winschoten, die ongedekt liet vervoeren 140 liter jenever a 31.3 pct., 46 liter jenever a 32.9 pct. en 98.48 liter jenever a 36.9 pet, is een boete van f 3000 geëischt. Door zijn vrouw bestolen. Jl. Dinsdag heeft 'andbouwer R. te Doetin- chem bij de politie aangifte gedaan, dat er ’s nachts bij hem was ingebroken en f300 was gestolen. Tevens werd meegedeeld, dat kort geleden tweemaal fietsbanden bij hem werden doorgesneden en een partij aardappels was ont vreemd. De politie stelde een onderzoek in en 'ld. bij veirlias van 0ld- eli ’•ïilas KA gld. bij «arUes van in haxsd. at ««q I w ean dnln> JV aan wijaai-agair. a. voor zooveel betreft: 1. de gehuwde mannen; 2. de overigen, die kunnen aantoonen kost winner van een gezin te zijn; een en ander beoordeeld naar den toestand op 16 April 1924 met ingang van 1 Mei met vijf en met ingang van 1 Oct. 1924 met tien ten honderd; b. voor zooveel betreft hen, die niet vallen onder a, met ingang van 1 Mei 1924 met tien ten honderd, zulks echter met dien verstande, dat voor de ministers, hoofden van departe menten van Algemeen Bestuur, de vermindering met tien ten honderd in elk geval aanstonds met ingang van 1 Mei 1924 zal geschieden. Eene overeenkomstige vermindering wordt toegepast ten aanzien van de wedden van met ingang van 1 Mei 1924 of een lateren datum nieuw benoemde of bevorderde functionarissen, zoomede ten aanzien van verhoogingen van wedden, die met of na 1 Mei 1924 intreden. Onder wedde worden voor de toepassing van dit besluit begrepen de in de artikelen 19 en 31 van het Bezoldigingsbesluit bedoelde toelagen. Art. 3. De vermindering, bedoeld in art. 2, blijft voor de in de bijlage B. van het Bezoldi gingsbesluit genoemde leeraren aan Rijks Hoo- gere Burgerscholen beperkt tot een zoodanig bedrag, dat hunne wedden niet dalen beneden naar de in art. 2 gemaakte onderscheidingen respectievelijk 95 en 90 ten honderd van de som, welke hun als wedde zou zijn toe’gekomen vol gens de oj) 31 Augustus 1923 ten aanzien dier leeraren geldende salarisregeling. Art. 4. De ingevolge vorenstaande bepalingen gevonden wedden worden naar boven op tien gulden afgerond. Art. 5. De bedragen, genoemd in het eerste lid van artikel 6 van het Bezoldigingsbesluit, worden met tien ten honderd verminderd. Voor de bedragen van f 100 en f25, genoemd in het derde lid van voornoemd artikel 6, wordt gelezen f90 en f23. Art. 6. Dit besluit treedt in werking met in gang van 1 Mei 1924. Nederland en Rusland. De correspondent van de N. R. Crt. te Berlijn meldt: Over den stand der Russisch-Nederland- sche onderhandelingen wordt ons van be voegde zijde het volgende medegedeeld: De onderhandelingen nemen een gunsti- gen loop. Dit blijkt reeds uit het feit, dat bij de eerste te Berlijn gevoerde besprekin gen de Nederlandsche delegatie uitsluitend over het sluiten van het handelsverdrag wilde onderhandelen, terwijl de Russen als eerste voorwaafde voor een dergelijke ge dachtenwisseling de erkenning de jure ver langden. Ditmaal zijn de Nederlandsche ge delegeerden echter bevoegd de beide vraag stukken als basis van de verdere beraad slagingen te beschouwen. De Nederlandsche delegatie heeft in een eergister gehouden zitting een aantal niet verplichtende voorstellen betreffende het handelsverdrag ontwikkeld. Heden heeft de heer Krestinski daarop aan de Nederland sche gedelegeerden medegedeeld, dat het hem onmogelijk was deze voorstellen te on derzoeken, zonder eerst bevoegde deskun digen te hebben geraadpleegd. Daar hij ech ter vreesde dat verdere onderhandelingen over het sluiten van een handelsverdrag ver scheidene maanden zouden kunnen duren en hierdoor geen gebruik meer zou kunnen worden gemaakt van den voor de scheep vaart gunstigen tijd, stelde hij zijnerzijds een andere regeling voor. Onmiddellijk, na dat de beide staten elkaar de jure zouden hebben erkend en de respectievelijke gezan ten zouden hebben benoemd zouden de on derhandelingen over het sluiten van een handelsverdrag worden voortgezet. De Nederlandsche gedelegeerden schijnen niet ongeneigd in dit voorstel te treden, meenden echter dat in het protocol betref fende de erkenning en het benoemen van gezanten de clausule van de meest begun stiging zou moeten worden opgenomen. Hiermede verklaarde de heer Krestinski zich zijnerzijds accoord, mits een uitzonde ring zou worden gemaakt voor de staten, die Rusland reeds vroeger de jure hebben erkend, alsook voor een aantal staten uit het Oosten, zooals Afghanistan, die bijzon dere belangen in Rusland hebben, belangen, die niet tegen die van Nederland indrui- schen. De Nederlandsche delegatie zou heden nieuwe instructies ontvangen. Ook de Rus sen verwachten nieuwe instructies uit Mos kou. Bindend zijn de verschillende ontwik kelde voorstellen natuurlijk nog in geen ge val. Er zit vooral voor Rotterdam een groot belang vast aan deze onderhandelingen, zoo wordt aan ’t Hdbl. gemeld. Want als het tot de erkenning de jure van Soviët-Rusland komt, is voor de Rotterdamsche haven het pleit beslist. Rotterdam wordt dan de Rus sische handelsbasis voor West-Europa. Wel is waar zal eerst half Mei de Raad van Volkscommissarissen te Moskou defi nitief kiezen tusschen Rotterdam en Ham burg, maar practisch is Rotterdam reeds ge kozen, onder voorbehoud dat men te Ber lijn tot elkaar komt en wij Rusland de jure erkennen. Bij de keuze van Rotterdam hebben ver schillende factoren een rol gespeeld. In de eerste plaats natuurlijk de ligging en de outillage der Rotterdamsche havens. De Russen hebben hier zelf rondgekeken en weten dus, wat dit laatste betreft, wat Rot terdam hun kan bieden. Er is echter nog een andere factor die de haven van Rot-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1