M|55BlANCHE BEWUST DE GROOTE BELANGSTELLING VOOR ONZE NIEUWE ETALAGE J1’j liwet in redenaer sei fen de V.S. Pipermint. Engros bij Van SLOOTEN, Harns annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL 75 O. F. Ja HOFSTEDE, fidsil Drgsan h liiaiioti Imi Venehgat PISMAj^yiS.^ i 4OeJAARG^BG WÜOSDAG 14 MEI 1924 VROOM IDZRTJBZHISIVI.JLISTJSr IN ALLE KRINGEN POPULAIR gevestigd in het pand voorheen bewoond door den heer M. R. Poulus, SCHAAPMARKTPLEIN SPECIALE ETALAGE voor complete stoffeering en slaap- kamermeubileering «tas S6 -6150 1918, Abesumeeient - jssi jaar f 2.50 ti. p. •m? f 3.60. Buitenland f 8.allei bg voomitbetaliag. Losas Nos„ 5 et. A&rttrtantfön 10 et. p. regel Inge- soadea MededeeRagex dubbel tarief,Jbjj Abuaisement baiaagrgke korting Klom Adv. ktuuten ;agesondea war den op do» dag da? uitgifte, tot 10 uai INSTRUMENTMAKER GED. POL OUTBDAGS e® VBWDA6S& WSW UÜ^ves'8 Brandenburgh Co., tems Tstóos» 150. MET GECONF’JTE VRUCHTEN II KZEICXj. Voetbal. KLEEDINC IIEUWE SNEEZER COURANT 6>3 atanBf»» buiten 9 Stasd 2e klas F.V.B. Afd. B. 2 2 1 14 14 14 13 14 14 14 13 7 5 4 3 3 O 1 2 2 3 2 2 1 1 0 2 1 1 O O 2 2 4 4 5 5 14 12 9 7 6 O 25—8 14—8 12—11 8—16 6—11 1—11 7 6 8 6 7 3 4 3 2 2 O 2 2 5 2 O 0 0 1 1 3 3 5 O 0 0 10 8 10 4 2 1 2 2 1 O o 1 3 11 5 4 3 3 4 4 2 (6398 f 12.620.000 f 9.755.000 f 1.204.000 12 9 6 6 6 4 4 1 Clubs Snoek III L.S.C. II B.Z.C. II 1922, 1920, SCHAREN, MESSEN, SCHEERMESSEN, ZAKMESSEN, uitsluitend prima kwaliteit. Clubs Lemmer Olympia II Joure Sneek IV Lytu Begjin S.D.L. II 25 20 14 15 II 10 9 3 4 3 5 1 0 30—4 5—2 5—16 3— 5 4— 20 56—15 34—19 25—25 32—25 31—26 31—34 22—45 10—48 Clubs Heerenv. II Sneek II Black Boys S.V.G. I Olympia I Clubs Hoei’enveen I Alcides II Friesland II Leeuwarden II Steenwijk Gorredijk I L.S.C. 1 S.8.C. 12—6 7—6 11—7 6—9 5—13 Clubs L.S.C. III 8.D.L. I Olympia III 8.V.G. II Joure II 7 3 6 4 6 |EA gl& bij vsïLso vu Ivv één hansS. w«»t ai so?j *w*ra«Mw*.Wi<siw*.r jrarw gld. in.gw/wl vast evvx- Sjita Binnun 80 d. ---O- O heel vernield, alleen de achterwielen waren nog ongeschonden. Het ongeluk moet te wijten zijn aan het veel te hard rijden. Volgens de N. Rt. Ct. moet het ongeluk te wijten zijn aan alcohol-misbruik en tengevolge daarvan woest rijden. De auto is in beslag ge nomen. NIJEGA (H. O. en N.). Alhier is een Chr. fan farecorps met aanvankelijk 18 leden opgericht. Tot directeur is benoemd de heer A. G. Bruin- sma van Wottdsend. LEMMER, 12 Mei. De chef der Hoogere Krijgsschool heeft met eenige officieren een be zoek aan ’t Prov. Stoomgemaal alhier gebracht. Zij werden rondgeleid door den chef-machinist, den heer Bos, die de heeren alle gevraagde in lichtingen verstrekte. Toen op een morgen van de vorige week de bakker te Follega zijn 39-jarige knecht B. v. S. zou wekken, bleek deze spoorloos verdwenen te zijn. Na de politie alhier met een en ander in kennis te hébben gesteld, is door den Burge meester naar de familie van v. S. getelegrafeerd, daar men vreesde dat hem een ongeluk was overkomen. Nadat men den geheelen dag naar hem had gezocht, kwam de vermiste tegen den avond gezond en wel te voorschijn en had zich volgens zijn verklaring opgehouden bij het Tjeu- f 15.513.000 f 1.822.000 f 779.000 in Alear altyd heasich en skoar yn’e kiel Men koe my mar amper forstean Nou brük ik V S en’t foro ret alhiel, Gjinien soil in wird mear üntgean. Uw eerste taak ’s morgens zij zorg te dragen voor goede (ontlasting Tenzij dit ge regeld geschiedt, krijgt gij hinder van Ihoofd- pijn, gedruktheid, maagpijn, onzuiver bloed enz. Foster’s Maagpillen genezen verstopping, regelen de lever, maag en ingewanden, en versterken zoodoende uw geheele gestel. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65in apotheken en drogistzaken. 9 kemeer in een aldaar staande ruigtehoop. Naar men ons mededeelt zou dit jongmensch deze week gaan trouwen en had een bakkerij gekocht voor f 10.000 doch had geen geld. Zeilen. GROUW, 11 Mei. Het seizoen voor de zeil- sport is hier heden geopend met een wedstrijd van de zeven-meter-klasse, uitgeschreven door den heer T. Dokter. De prijzen bestonden in medailles. Eerstaankomende was „Li”, van dr. Van der Meer, van Huizum; 2e „De Kemphaan”, van den heer J. N. Mulder alhier. „De Storm vogel”, gebouwd door den heer Wester, kwam door te laat starten als no. 3 aan. L. Ct. HEEG. Mej. T. Asma is benoemd tot onder wijzeres aan de St. Mariaschool, Elandstraat 36, school in het gesticht „De Voorzienigheid” te Amsterdam. Mond- en klauwzeer. De veehandelaar Libbe S. te Ooster-Nijkerk, beschuldigd van ’t niet tijdig aangifte doen van mond- en klauwzeer-gevallen onder zijn vee, is veroordeeld tot f 500 of 50 dagen. Een verkeerde geboorte-acte. In een der gemeenten in den Noordoosthoek van Friesland zou binnenkort het huwelijk wor den voltrokken van een paar jongelui. Dezer dagen werd den bruidegom verzocht even ten gemeentehuize te komen, daar men een bood schap aan hem had. Wie schetst echter de ver bazing van den jongen man, toen de ambtenaar van den Burgerlijken Stand hem mededeelde, dat hij in de geboorteregisters stond ingeschreven als te zijn een kind van het vrouwelijk geslacht. En daar het huwelijk tusschen twee personen van dezelfde kunne verboden is, werd hem me degedeeld, dat zijn huwelijk voorloopig niet zal kunnen worden voltrokken. Wellicht zal eerst vei betering van de geboorteacte dienen plaats te hebben. Voor den bewusten jongeman en zijn aanstaande is dit minder aangenaam, wijl zij nu naar alle waarschijnlijkheid nog wel een paar maanden zullen moeten wachten, voor zij in het huwelijksbootje kunnen stappen. Ernstig auto-ongeluk te Franeker. Vrijdagavond had te Franeker een ernstig auto-ongeluk plaats. Terwijl de boomen van den overweg bij het station van de locaalspoor wer den neergelaten, kwam een auto in vliegende vaart uit de richting Harlingen aan, die met zoo’n kracht tegen een der neergaande boomen aanreed, dat de boom afknapte en ongeveer 20 M. verder tegen den grond werd gesmakt. De auto is toen ongeveer 50 M. verder met zoo’n vaart tegen een der aldaar staande iepenboomen opgevlogen, dat een der inzittenden door den schok uit de auto sloeg, door de takken van den jongen boom heen, en aan den anderen kant in het gras terecht kwam. Wonder boven won der is deze persoon, een van de twee leerlingen der Zeevaartschool te Harlingen, die er met nog twee andere heeren in zaten, de eenige geweest die er zoo goed als zonder letsel is afgekomen. Van de andere drie inzittenden was de bestuur der en eigenaar der auto, de heer P. de Lange, 28 j., voorheen te Harlingen en thans te Gronin gen wonende, er vrijwel 't slechtst aan toe. Deze had, vermoedelijk van den neergaanden spoor boom, zoo’n klap gekregen, dat zijn hoofd bijna niet te onderscheiden was. Een van de andere heeren, de heer P. Siijfer, galanterie-handelaar te Groningen, die ook uit de auto geslingerd is, had behalve enkele lichte verwondingen zijn been gebroken, terwijl de andere leerling der Zeevaartschool een wonde aan zijn pols had bekomen. De bestuurder werd in zorgwekkenden toe stand per brancard naar het ziekenhuis ge bracht, waar hij later is overleden. Het hoofd was bijna verbrijzeld, terwijl de andere heeren in de auto van dokter Saarloos daarheen ver voerd werden. Door de doktoren Buwalda en Saarloos werd hun toen geneeskundige hulp ver leend. De beide leerlingen der Zeevaartschool verlieten het ziekenhuis en een poos later ook de heer Siijfer, die zijn voet gebroken had, per rijtuig naar het station gebracht en naar Leeu warden is afgereisd, waar hij in een hotel den nacht doorbracht. De auto, een Brennabor, was zoo goed als ge- Kwaliteit der grondstoffen, uiterste perfectie, in de vervaardiging zijn de factoren die Rookers immer weer drijven tot hun stereotiep gezegde Geef MIJ maar Huwelijksleed en nog wat. De oude geschiedenis. Hij en Zij, pas ge trouwd, vol illusies het huwelijksbootje inge stapt, zijn reeds een week na hun trouwen tot de conclusie gekomen dat ook het huwelijks leven eerst moet wennen. De stemming is niet zoo rooskleurig als dat in de wittebroodsweken behoort te zijn. Waarom'? Och doodeenvoudig: het jonge vrouwtje verga: dat de weg tot de liefde bij den man door zijn maag gaat. De fout was echter spoedig hersteld, het jonge vrouwtje ging naar Boekhandel G. v. d. Pijpekamp op het Kleinzand, kocht een goed kookboek en de vrede was geteekend. Nooit werd geld beter besteed. Laat alle jonggehuwden deze les ter harte nemen en aan hetzelfde adres een kook boek gaan koopen. Adv. Waterschap HommertsSneek. Het bestuur van het Waterschap Hommerts Sneek heeft namens ingelanden van dat water schap aan Gedeputeerde Staten van Friesland verzocht, de noodige stappen te doen, dat er vanwege hun college controle worde uitgeoefend op het belleer van de ontvangers van water schappen. Het zou wenschen de benoeming van een vasten ambtenaar in provincialen dienst, wiens taak het zou zijn, toezicht en controle uit te oefenen op de ontvangers van alle water schappen in Friesland. Gedeputeerde Staten hebben geantwoord, dat zij het vaste voornemen koesteren, niet alleen de benoeming van een vasten ambtenaar in pro vincialen dienst, wiens taak het zou zijn toezicht en controle te oefenen op de ontvangers van alle waterschappen in Friesland, niet te bevor deren, maar, zoo een daartoe strekkend verlan gen in de Staten mocht worden geuit, de inwilli ging van dat verlangen zoo krachtig mogeiijk te ontraden. De provincie zou daardoor toch, zoo schrijven zij, een verantwoordelijkheid aan vaarden, die zij niet behoeft en niet behoort te dragen, maar die alleen op het waterschap behoort te rusten. Naar zij meenen is de bond, waarin de meeste boezemwaterschappen zich hebben vereenigd, als aangewezen voor het organiseeren van dit toezicht. En ook voor een juiste inrichting van de boekhoudingen zou een door de vereenigde waterschappen aan te stellen ambtenaar de noo dige wenken en inlichtingen kunnen geven. WOUDSEND, 12 Mei. Van de door den heer J. G. de Vries te Koudum gehouden aanbeste ding wegens het bouwen van een winkelhuis met werkplaats en auto-garage aldaar, onder architectuur van F. Postma te Woudsend, is de uitslag als volgt: Woudstra te Koudum H. de Jong, idem Aan den laatste gegund. WOUDSEND ,12 Mei. De jaarlijksche verhu ring van zitplaatsen in de Hervormde Kerk al hier heeft heden f4939.50 opgebracht. Het vo rige jaar bedroeg dit f5016. nippertje de bal weg te trappen. De H. Z. C.- doehnail kon ons niet bekoren; zijn wegwerken was slecht. De beste speler in de H. Z. C.-pioeg was o. i. de links-buiten Honderna, ook de H. Z. C. rechts-binnen liet zoo nu en dan aardig spel zien. Met L. S. C. wou het niet recht vlotten. De eenige speler die in de L. S. C.-voorhoede iets presteerde was de linksbuiten Kresner. Zijn keurige voorzetten werden echter telkens door ’t binnentrio verprutst. Rust brak aan met blan ken stand. Nadat van doel was gewisseld, kreeg men ’t zelfde spel te zien. Toen scheidsrechter Karsten aan L. S. C. II een strafschop toekende, even ’t strafschopgebied, wegens ruw spel, wist v. d. Zee met een kalm schot, nadat de bal eenige keeren heen en terug op ’t H. Z. C.- doel was gelost, de Blauw ’t nakijken te geven. Stand alzoo t0 voor de Sneekers. Geleidelijk werkten de L. S. C.ers zich toen los; ’t Harlinger doel verkeerde eenige malen in gevaar. Toen Tekelenburg de bal kreeg toegespeeld en de geheele H. Z. C.-verdediging met een handig trucje in de luren legde en alleen voor de Har linger keeper kwam te staan, gaf hij deze met een vliegend schot geen schijn van kans en had hij daarmee de stand tot 20 vergroot. L. S. C. vond het toen blijkbaar welletjes, ’t Vuur ge raakte er uit en men kreeg laksch spel te zien. Nog enkele minuten waren er te spelen. De Har- iingers zetten er alles op om een tegenpunt machtig te worden. Pi. m. 2 minuten voor ’t einde gaf de linksbuiten Hondenia met een prachtschot de Sneeker doelman ’t nakijken en hadden de Harlingers een verdiend tegenpunt gemaakt. Even daarna kondigde de scheidsrech ter ’t einde aan en had L. S. C. II gewonnen met 2—1. Door deze uitslag is Sneek lil zoo goed als zeker kampioen van deze afdeeling. Een gelijk spel Zondag a.s. is voor Sneek lil voldoende om beslag te leggen op deze eere-titel. 3e klas N. V. B. Voor de C-afdeeling 3e klas N. V. B. noord werden alle vier aangekondigde wedstrijden ge speeld. Wat we verwachtten is geschied. L. S. C. heeft het met 63 goals moeten afleggen tegen Steenwijk I. In Héerenveen bleef de club van dien naam meester van het terrein tegen Alcides II van Meppel, De kampioenen wisten hun laatste wedstrijd met 53 te winnen van de Meppeler club. In Leeuwarden ontving Friesland 11 haar plaatsgenoote Leeuwarden II. De punten werden eerlijk gedeeld. De eindstand was 11. De Steenwijker sportclub S. S. C. was op be zoek bij Gorredijk I. Hier was de uitslag een 80 overwinning voor de thuisclub. Door deze uitslag heeft Goiredijk één wedstrijdpunt meer dan L. S. C. en gaan de clubs weer van plaats veranderen. L. S. C. neemt thans voor goed de 2e plaats van onderen op de ranglijst in. Promotiewedstrijd le klasse Noord. De return wedstrijd G. V. V. IF. V. C. I werd Zondag jl. te Groningen gespeeld, ’t Re sultaat was een gelijk spel 1I. Door deze uit slag is de Groninger club gerechtigd ’t volgende seizoen weer in de le klasse te spelen. Stand Ss klas N.V.B. Afd. B (Noord) Goals Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. Voor-Tegen 1 3 6 4 6 8 9 11 Stand 2e klas F.V.B. Afd. A. Goals Gesp Gew. Gel. Verl. Pat. Voor-Tegen 1 1 4 3 3 verkrijging van de onderwijzersakte (art. 77a lager onderwijswet) zal dit jaar op 3 Juni plaats hebben en de mondelinge examens beginnen op 13 Juni d.a.v. De commissie, met het afnemen dezer examens belast, zal voor de inspectiën Heerenveen, Leeuwarden, Groningen en Win schoten zitting houden te Groningen, onder voorzitterschap van J. D. de Vries, inspecteur van het lager ondeiwijs te Winschoten. Aan melding moet vóór 20 Mei geschieden. Kaatsen. Uitslag kaatspartij St. Jacobi Parochie: le prijs, f45 en 3 zilveren lepels, J. Vlietstra, N. Staalstra en S. Vellinga te Franeker; 2e prijs, f 36, J. Bosma te Beetgum, A. Rjenstra te Sneek en K. Kuiken te St. Jacobiparochie; 3e en 4e prijs respectievelijk Roukema en de Jager te Harlingen en Miedema te Franeker; de di<ie ge- bioeders P., M. en S. Zijlstra te Beetgum. Voor de meeste bovenslagen in één partij was door den uitgever der „Bildtsche Courant” een barometer uitgeloofd, die voor 8 bovensla gen is toegekend aan M. Zijlstra. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsïnfor- matiebureau van Van der Graaf en Co.’s Bu reaux voor den Handel zijn over de afgeloopen weeek, eindigende 9 Mei in Nederland uitgespro ken 77 faillissementen tegen 83 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 9 Mei 1924 1664 faillissementen tegenover 1474 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Vliegende winkels. De Middenstandsraad heeft den minister van Binneïilandsche Zaken verzocht, om in het voor ontwerp tot wijziging van de Forensenbelasting tevens eene regeling op te nemen tot beëindi ging van den onbillijker! voorsprong, die op het stuk van belasting de vliegende winkels boven den gevestigden middenstand hebben. Prettig. Bij den heer Bastiaensen, lid van den Raad te Roosendaal, kwam de keuringsveearts voor vee en vleesch op bezoek. Hij wou hem spreken over zijn salaris. Het raadslid verwees den man vriendelijk naar de betrokken raadscommissie. Hierover werd de ander zoo woedend, dat hij den heer Bastiaensen aanviel en hem een stevig pak slaag toediende. Raadslid zijn heeft blijkbaar ook zijn minder aangename zijde. De dubbele moord te Wijchen. Het bericht, als zou iemand bij de politie aangifte hebben gedaan,' dat in den nacht van Zondag op Maandag bij het huis van de ver moorden de aangehouden K. v. M. en Van de Br. zich zouden hebben opgehouden, is onjuist, meldt het „Vad.”. Wel staat vast, dat K. v. M. den bewusten nacht niet heeft doorgebracht op Alverne en vermoedelijk in Woezik is ge weest. De scheepvaart op de Schelde. Het Noorsche stoomschip „Bessa”, 6000 ton bruto, diepgang 271/; voet, is in het nauw van Krankeloos aan den grond geraakt. De boot ligt gedeeltelijk hinderlijk voor de scheepvaart. Zes sleepbooten hebben het schip met hoog water vlot gesleept. „De Dageraad” geen koninklijke goedkeuring. De regeering heeft de goedkeuring geweigerd van de statuten der Vrijdenkersvereniging „De Dageraad”, omdat haar atheïstisch standpunt tegen de goede zeden zou zijn. Werkloosheid. De 4e aflevering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek bevat o. m. een jaaroverzicht van de werkloosheid en werkloosheidsverzekering in 1923. In totaal werd in 1923 aan de verzekerden volgens de reglementen der werklozenkassen een bedrag van f7.221.000 uitgekeerd, tegen in in irt Zondag is er weer druk gespeeld. Alle aan gekondigde wedstrijden hebben plaats gehad, ’s Morgens 11 uur speelden op het terrein aan de Kerkhofslaan Sneek IV en Joure I. De Snee kers gaven de Jousters een gemakkelijke 30 overwinning doordat de Sneeker doelverdediger de drie doelpunten in eigen doel deponeerde. Met rust had Joure reeds deze voorsprong. Te zelfder tijd speelden op de Ijsbaan de plaatselijke clubs S. V. G. II en L. S. C. III. Hier was de uitslag een gelijk spel 1—1. ’s Middags 2 uur speelde S. V. G. I tegen Olympia I van Joure. Ook hier bleef de strijd onbeslist. Men eindigde gelijk men was begon nen 00. L. S. C. II—H. Z. C. II 2—1. Op het terrein aan de Kerkhofslaan vond de ontmoeting plaats tusschen L. S. C. II van hier en de reserven van de Harlingen-Zeevaart- school-combinatie. L. S. C. won de toss en speelde eerst met het windvoordeel. Toch ging het spel vrijwel gelijk op. De doelverdedigers kregen zoo goed als niets te doen. Het spel werd meest in ’tmidden gespeeld. De aanvallen van de Harlingers werden door de L. S. C.-backs allen onderbroken. Een prachtschot van de Sneek-linksbuiten ging juist naast, terwijl even daarna Zeldenrust en van der Zee ’t H. Z. C.- doel in gevaar brachten, wat de rechtsback Hoekstra wist af te slaan door nog juist op ’t Stand le klas F V B. Afd. B Goals Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. Voor-Tcgeo 7—6 10—8 6—9 Stasd le klas F.V.B. Afd. A Goals Gesp.Gerw.Gel.Verl,Pnt.Voor-Tegen Gem. 1,42 1,33 1.25 0,66 0,28 Goals Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. Voor-Tegen 9 9 9 8 8 5 IE gld. MJ varllM «u van sen vtagsr Groote brand te Franeker. Te Franeker heeft een vrij groote brand ge woed, die het huis met schuur, in gebruik bij den heer J. Sjaardema, graandorscher, in de Van der Bildtstraat in de asch heeft gelegd. De bewoners waren omstreeks halfelf naar bed ge gaan en werden door den buurman, den heer Posthuma, omstreeks 2 uur gewekt, toen alles al in lichtelaaie stond. De kinderen van dezen buurman, die tegenover de brandende schuur sliepen, werden daardoor wakker en begonnen te schreien, waardoor de moeder ging kijken en den brand ontdekte. Het huis met schuur, waarin zich bevonden 2 locomobielen, 2 stroopersen, 2 dorschmachines, pL m. 5000 K.G. stroo en 2000 aardappelzakken, alsmede een inboedel van een tijdelijk elders wonende familie, werd een prooi der vlammen. Zoo goed als niets kon gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Huis en inboedel waren verzekerd bij de assurantie- maatschappij „Achlum” en de machinerieën bij „Woudsend”. Onderwijzers-examens. Het schriftelijk gedeelte van het examen ter V. voarwKMdea ovarcangakomsn met d» Hallaadsah» Veras- 7000 700 sijs osms AÏMsniaé’a v*vsefe»sd t«g«n ongslakkan wser laags Inwalidlteif:. gld. öcij vcrliea EA gld. bij verliss vu «ob cSaiss. asa wijsvfag»». Het R.-K. Parochiaal Armbestuur alhier heeft bij onderhandsche aanbesteding het bou wen van een gesticht met zusterhuis, kapel, bewaarschool enz. aan de Leeuwarder straatweg gegund aan de heeren H. F. Ringnalda en C. Faber, aannemers alhier, voor de som van circa f 170.000. Aan de Technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor electro-technisch ingenieur onze vroegere stadgenoot de heer IJ. B. F. J. Groe- neveldt. in 1921, in 1919, 1917 en f593.000 in 1916. Deze cijfers betreffen alleen de reglementaire uitkeeringen. Daarin is dus niet begrepen wat in den loop der jaren langs anderen weg (steuncomité’s, werkloosheidsver- zekeringsnoodwet en andere extra steun) aan werkloozen werd uitgekeerd. Minstens 5 onschuldigen opgehangen. Zes Italianen zijn Vrijdag in Louisiana (Ver. Staten) opgehangen wegens het doodschieten, in 1921, van een restaurateur, ofschoon er vast gesteld was, dat slechts één het noodlottige schot had gelost. Deze zaak heeft groote inter nationale belangstelling gewekt, die haar top punt vond in een beroep van Mussolini op Coo lidge.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1