ZüiüER-UITVERKOOP ROLLEN BEHANÜERIJ STOFFEERDER1J H Vroom Dreesmann ets. MsssBlanche eHONIGS WMAIZENA vraagt ze UwWtnkfller I -- D. F. J. HOFSTEDE, INSTRUMENTMAKER GBD. POL OMELET RECLAMEKOLOM Nieuwstijdingen. D a. I DAMES KOUSEN - mmx SNEEKER COURANT M WYMBRITSERADEEL van 3-5 en 10 ct. per stuk gemakkelijk - zindelijk. O OKieiul Orgiii dir Iibiiiii Soul Venehfat WAAROM Bramjenburgh Co. WOENSDAG S JULI 1914 4O«JAARGANG ■S Gedurende anz« '5 per uur v@or alle voorkomende werkzaamheden der Sc h a $5 u p I e i n Sneek «Be. 71 DINSDAGS ca VRUDAGSA VÖND8 Ultgsvm» Brandenburgh Co., Ssubkk Telefoe» Sta 150 zou U niet profiteeren van de groote /oordeeien, die een groote Drukkerij met moderne machines U biedt, als deze niet duurder is dan andere? Vraagt ons eeas offerte voor Uw benoodigde Drukwerken. Aanbevelend KLEINZAND 1—7, Telefoon 150 Kantooringang Ged. Poortezijlen po?» f 3.60. Buitenland f 8.—, allot bg veoiuAbetaliag. Loom Nm. 5 et. AdvertanttSn 10 ot. p. rogoi Inge- soadea Modsdsnliager dubbel tarief, bjj Abonnement boiangrgko korting Kleiwa Adv. kunnea ngexonden w« r- daa op den dag dar uitgifte, tot 10 uur SI »clg«n# voorwaaiden ovwresngekomsa mot d» Moilaatfsoha Algamaaaa Versa- Tftftft ffld. bi| lav«ua- Tftft karings-IBaHte tffi Wo1s!<*«6*m «Mn on»o Ab«nn4'« «•raakard t«g«D anoralakkan »«rr *UUU 1«na« InvalMltaH. *vU IN 40 BBB uur I ■2 -2 - 48 4 -2—8 64 4 jaar geëindigd en blijkt duidelijk dat de No. 22. G. Roosjes, Deersum, J. Kracht, Sneek en D. de Ruiter, Sneek. Postchèque- en girodienst. Naar de Res.bode verneemt, is aan alle amb tenaren, werkzaam bij den postchèque- en giro dienst, die nog vacantie moeten hebben, aange zegd, deze te nemen in den loop der maand Juli, ten einde de mogelijkheid te openen, den dienst op 1 of 15 Augustus te hervatten. Het belastingvraagstuk. In de vergadering van de.Nederlandsche Maatschappij van Nijverheid en Handel is de conclusie in zake het belastingvraagstuk goedgekeurd. Zij spreekt de overtuiging uit, dat de be lastingdruk hier te lande de voor de wel vaart eener toenemende bevolking noodza kelijke kapitaalvorming in den weg staat; dat de wederopleving en noodzakelijke uitbreiding van nijverheid en handel daar door niet alleen ernstig worden belemmerd, doch dat ook gevaar van verplaatsing dier welvaartsbronnen buiten de landsgrenzen bestaat en derhalve in ’t belang van de toe komstige welvaart van het land bezuiniging op de staatuitgaven, niet alleen tot herstel van het evenwicht op de begroeting, doch eveneens ter doorvoering der belastingver laging dringend noodzaUelijk is. S—6 8—8—8- 6—6—0—2- gltL bij f«rllcs> «a» dwi» EFFEN en FANTASIE TJERKSTRA, KRUIZEBROEDERSTR. 26 - 28 4—4 0—2 0—4 2—4 4—6 4—8 HIEUWE iim com!! sport en de liefdadigheidsidée uitstekend kun nen samengaan, ja zelfs een twee-eenheid be ginnen te worden. 3. Wilhelmus, Konefa. 4. Les Lilas Bleus, ouverture, G. Gadenne. 5. Petit Henri, Pas redoublé, M. J. H. Kessels. 6. Potpourri van Chr. Liederen no. 2, S. Heinsma. 7. La Speranza, Fantasie caprice, A. Boscolli. Pauze. 8. De Rijn, Marsch, J. R. van der Glas. 9. Les Bords de la Verne, Fantaisie, L. Ludovic. 10. Gai Paul, Pas redoublé facile, M. J. H. Kessels. 11. Bellatrix, ouverture, M. Caldero. 12. „Rood-Wit-Blauw”-Marsch, .J Oostelaar. 13. Koraal. Henriëtte Roland Holst. Naar de Tel. verneemt, heeft mevr. Henriëtte Roland Holst, die onlangs uit de communistische partij is getreden, zich aangesloten bij den Bond van Communistische strijd- en propagandaclubs (groep-De Kadt), omdat, naar zij meent, het haar daarin beter mogelijk zal zijn de hoogste idealen der derde Internationale naar den geest te dienen. SCHAREN, MESSEN, SCHEERMESSEN, ZAKMESSEN. Uitsluitend prima kwaliteit. IS. H PI Uil 11 ENGROS BIJ VAN SLOOTEN HARLINGEN LEEUWARDEN Kwaliteit, goede verpakking, lagen prijs, dat is wat men eisoht van een sigaret Zeg daarom Geel MIJ -maar Geestelijke en lichamelijke kracht volgen na tijdelijk gebruik van Foster's Maag pillen Dit geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spijsvertering, ver.chait normale werking der ingewanden, en helpt de lever om 'gezond, voedend bloed te vormen. Alle leden der fa milie kunnen dit welbekend huismiddel veilig toepass:n. Prijs per flacon van vijftig ver- auikerde pillen f 0.65in apotheken e t dro gistzaken. Sport en Liefdadigheid. Vrijdagavond jl. heeft de commissie „Sport en Liefdadigheid” in hotel Hanenburg vergaderd met de bestuursleden van de Sneeker liefdadig heidsinstellingen, t. w. „Hulp in Nood” en de afd. Sneek der Ver. tot bestrijding der Tuberculose. Aanwezig waren de navolgende heeren: J. H. Doodkorte, J. Hofstee, R. Nieveen, P. Jouvenar, Dr. G. Bouma, J. H. Piccardt, J. Dijkstra en P. v. d. Horst, benevens de commissieleden. De voorz., de heer Kamstra, heette allen wel kom en deelde mede dat dit de 4e maal zou zijn dat de commissie de besturen opriep om gelden in ontvangst te nemen welke het batig saldo vormden van de jaarlijksche voetbaldag van „Sport en Liefdadigheid”. Het succes is steeds stijgende; verleden jaar toen het weer de commissie parten speelde, alleen maakt daarop eene uitzondering. De voorz. deelde verder mede dat de commissie elk jaar meer medewerking ondervindt, vooral van de Sneekers winkeliers, die door 't geven van fraaie cadeaux en ’t plaatsen van advertenties in het propaganda blad, de commissie in staat stellen de opzet grootsch te doen zijn, ja zelfs zóó, dat de pers durft te gewagen van een dag welke de van ouds bekende internationale kaatswedstrijd evenaart. Dat zulks vreugdevol stemt laat zich begrijpen, 't Begin van dit jaar aldus de voorz. had de commissie een tentoonstelling in de „Harmonie” (Sperkhem), waarvan de oorspron kelijke opzet hoogst primitief was, doch welke groeide tot een geheel dat gezien mocht worden. De commissie liet 1500 entrée-kaartjes drukken, in de meening met een derde gedeelte er van te zullen blijven zitten. Het kwam echter anders uit. Ruim 2600 entreekaarten bleken noodig. Niet het minst door de muziek van het Landbouw- huis werd deze tentoonstelling tot een waar succes. De firma’s aldaar geëxposeerd waren allen zonder uitzondering hoogst tevreden. De comm. werd zelfs bij voorbaat door enkelen ver zocht om een volgende keer hun opnieuw een stand toe te wijzen. Door de winkeliers waren een 227 prijzen beschikbaar gesteld waaronder zeer fraaie. Ook was dit jaar weer een flink propaganda blad verschenen waarvoor het commissielid Postma belangeloos het advertentiegedeelte op zich had genomen. Na veel wikken en wegen was de commissie overgegaan tot het beschikbaar stellen van een beker, met de vaste overtuiging dat de sportdag zelve hiermede gebaat zou zijn. Tot de dag zelve komende aldus de voorz. kunnen we met vol doening constateeren dat deze uitstekend is ge slaagd. Begunstigd door mooi weer is alles in de grootst mogelijke orde verloopen en noteer den wij na afloop een verkoop van 2598 entrée- bewijzen en 268 kinderkaarten. Zoo is dan ook thans weer het werk van de commissie voor een j best opsloeg wist meermalen op kritieke standen Paar perkslagen de eer te redden. Met een buitenslag van Dijk- Hoekstra bezore stra eindigde deze zeer mooie partij op 5—4 en 64 voor no. 6. De strijd tusschen 7 en 13 was eenzijdig. No. 13 was in 't perk zoowel als aan de opslag verre de baas. No. 7 sneuvelde op den stand 5—1 en 64 met een opslagbal van Jillings, die in ’t perk door no. 7 niet werd uitgeslagen. Ook de strijd tusschen 18 en 19 voldeed niet aan de verwachtingen. Het drietal van 19 was over alle linies de sterkere. Venema en de Vries leverden prachtwerk. Meester was bij lange na niet zoo best als in de vorige ronde. Een enkele bovenslag wist deze speler te maken. Ook de achterinsche kon de stijf opgeslagen ballen van De Vries uit Rauwerd bijna niet uit 't perk krij gen. De eindstand was 52 en 60 met een voorbijgeslagen kaats van De Vries. Om de prijzen. Op de 4e lijst om de prijzen zijn nog aange- bleven de parturen No. 25. L. Ringma, Sneek, M. Tichelaar, Ijlst Diefstal. Het Vrijdag door de politie op heeterdaad betrapte jongmensch heeft bekend zich aan vijf andere diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Ook de inbraak bij Lankhorst bekende hij we derom gepleegd te hebben. Een 78-jarig werkman is door de politie aangehouden wegens het plegen van ontucht met twee kleine meisjes. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Kaatsen. Uitgenoodigd door 't bestuur van de kaats- vereeniging „Nije Moed” te Ijlst, gingen we Zaterdagmiddag jl. een kijkje nemen bij de al daar georganiseerde kaatspartij van 3 spelers in één partuur, door elkaar loten, boven de 16 jaar. Toen we te ruim 1 uur aldaar aankwamen was men al druk aan 't kaatsen. De deelname was buitengewoon groot. Niet minder dan 27 parturen kwamen op de lijst voor. In drie perken werd begonnen. De le omloop werd 2 spel ge kaatst. 't Bestuur had de handen vol werk om de wedstrijden tot een goed verloop te brengen, doch we kunnen constateeren dat men hierin uit stekend is geslaagd. Geen enkel incident had er plaats. Ook voor de pers was best gezorgd, zoodat we de wedstrijden op ons gemak konden volgen. Vooral uit Sneek was de deelname bui tengewoon groot. De lijst bevatte de volgende parturen: No. 1. J. Huitema, Ijlst, W. Dijkstra, Franeker en H. Hiemstra, Sneek. No. 2. K. Hiemstra, Sneek, W. Meinsma, Ijlst en B. de Boer, Ijlst. No. 3. P. Terpstra, Sneek, F. Sterk, Sneek en W. de Wit, Bolsward. No. 4. D. de Groot, Sneek, K. Hibma, Oost- hem en H. Wempe, Sneek. Nó. 5. S. Meinsma, Ijlst, C. vd. Wal, Sneek en S. Felkers, Ijlst. No. 6. H. Langenberg, Bolsward, J. Hoekstra, Sneek en G. Boersma, Ijlst. No. 7. IJ. Bottema, Ijlst, K. Kuipers, Sneek, en A. Hofstra, Sneek. No. 8. J. ten Cate, Ijlst, A. Ferwerda, Sneek en W. Bruinsma, Bolsward. No. 9. F. Homminga, Bolsward, R. Hamming, Sneek en R. K. de Vries, Sneek. No. 10. Ids Jousma, Sneek, G. Huitema, Ijlst en J. Wijnja, Uitwellingerga. No. 11. J. Visser, Sneek, H. Vlasma, Bolsward en G. Zoethout, Sneek. No. 12. P. Lolkema, Uitwellingerga, G. Alber- da, IJsbrechtum en T. Westra, Sneek. No. 13. J. Jillings, Sneek, P. Hallema, Deersum en G. Vonk, Ijlst. No. 14. J. Hoekstra, Baard, A. Vollema, Oos- terend en J. Vonk, Sneek. No., 15. B. Kamstra, Sneek, C. Taravalie Sneek en H. Hofmeester, IJsbrechtum. No. 16. G. Meintema, Ijlst, W. Hoitsma, Bols ward en G. Tonkens, Sneek. No. 17. L. Koopal, Sneek, R. Bergsma, Sneek en Sj. Alberda, IJsbrechtum. No. 18. S. Lijklama, J. Meester en L. Oppen huizen, allen te Sneek. No. 19. J. Venema en N. de Vries, beiden te Rauwerd en R. Hibma te Bolsward. No. 20. K. Faber, Sneek, Tj. v. d. Meer, Rau werd en J. Anema, Sneek. No. 21. F. Kuipers, Sneek, M. vd. Zee, Worn-' mels en K. Werkhoven, Ijlst en H. Ringma, Sneek. No. 23. F. Kuipers, A. Visser en M. Groenveld, te Sneek. No. 24. Tj. Post, Ijlst, B. Coehoorn, Sneek en P. IJselstein te Ijlst. No. 25. L. Ringma, Sneek, M. Tichelaar, Ijlst en D. de Ruiter, Sneek. No. 26. E. Arema, Sneek, W. de Vries, ijlst en A. de Vries, Terzool. No. 27. J. Hilverda, Oosterend, J. Adema en P. v. d. Eems, beiden te Sneek. Van de le lijst vielen af de nos. 2, 3, 5, 8, 10, 14, 15, 17, 20, 22, 23, 26. Er werd tengevolge de harde wind veel bui tengeslagen. In het perk werd over ’t algemeen goed spel geleverd. De parturen 11 en 12, waarvan enkele spelers absent bleven, speelden na afloop der le ronde met door 't lot toege wezen spelers, elk 2 spelers in ’t partuur. No. 11 wist te winnen. In deze omloop gaf 't partuur 18 best perkspel te zien. J. Meester van Sneek maakte niet minder dan 8 bovenslagen. Ook de kamp tusschen 21 en 22 was 't aankijken ten volle waard. Partuur 22 liep hard van stapel. Aan den opslag en in 't perk leverde H. Ringma van Sneek best werk. Ten slotte wist Minne van der Zee van Wommels trouw bijgestaan door zijn maat Werkhoven op te halen en nog te winnen met 33 en 82. Op de 2e lijst kwamen de nrs. 271, 46, 7—9, 11—13, 16—18, 19—21, 24—25. Er werd toen 3 spel uit gekaatst. De volgende nrs. vielen af: 27, 4, 9, 11, 16, 21, 24 en wel als volgt: No. 271. 27 verloor op den stand 52 en 6—4 en een buitenslag van Hilverda. No. 46. Een smadelijke nederlaag onder ging partuur no. 4. No. 6 won met een blanke telegraaf en 62 punten. No. 79 speelden een mooie partij. No. 7 won met eindstand 54 en 6—4 met een perkslag van Bottema. No. 1113 was een zeer spannende kamp. Op 5—5 en 62 sloeg Vlagsma van Bolsward bui ten en won no. 13. De mooiste partij van den dag was de ont moeting tusschen de parturen 16 en 18. No. 18 waarin Jelle Meester weer best werk leverde, schoot direct flink vooruit, 't Werd 5-2 en 62 voor partuur 18. Toen begon Meester buiten te slaan. De stand werd daardoor 55 gelijk, ’t Verloop van ’t laatste halve spel was als volgt: Hoitsrna slaat tweemaal buiten 40 Lijklama slaat buiten Hoitsma slaat de kaats voorbij Meintema slaat kwaad Hoitsma slaat boven Hoitsma slaat buiten No. 18 won alzoo deze interessante partij. Meester sloeg 7 maal de bal boven. No. 19 en no. 21 waren twee flinke parturen. No. 19 bestond uit de juniores van Rauwerd nl. Venema en de Vries met als 3e maat Hibma van Bolsward. Het trio van no. 21 bestond uit de spelers M. v. d. Zee van Wommels, Werkhoven van ijlst en F. Kuipers van Sneek. ’t Zuiverder perkspel bracht no. 19 ten slotte de overwinning op den stand 52 en 64 met een opslagbal van De Vries, die v. d. Zee van Wommels in 't perk liet zitten. Partuur 25 wist met 5-1 en 64 mét een buitenslag van Post de overwinning in de wacht te slepen tegen partuur 24. 3e lijst. Op de 3e lijst komen de parturen 16, 713 en 18-19, terwijl no. 25 blijft staan en zich daardoor op de 4e lijst ziet geplaatst. No. 1 en no. 6. Een partij waarin de spelers elkaar niets ontliepen. Om beurten werden de halve spellen gehaald. Hoekstra van Sneek die Komende tot het einde was het de voorz. j mede namens de geheele commissie een genoe- gen de besturen te kunnen mededeelen, dat het batig saldo bedroeg f 1450.38, waarvan elk der vereenigingen de helft zal ontvangen zijnde f725.19. Door de heeren Doodkorte en Jouvenar wer den de inkomsten en uitgaven der commissie nagezien en mei een woord van hulde in ’t bij zonder aan den penningmeester den heer J. Je- deina werden deze rekeningen onder applaus goedgekeurd. De voorz. sprak de wensch uit dat de afge dragen gelden hun nut mochten hebben, aan de eene kant waar armoe en gebrek heerscht en aan de andere kant daar waar de vreeselijkste onzer volksziekten haar intrede doet. De hh. Nieveen, Dr. Bouma en Piccardt spraken ’n kort woord en deelden mede dat het werk van deze nobele commissie in onze stad op hoogen prijs wordt gesteld. Zij spraken de wensch uit dat „Sport en Liefdadigheid” nog lang mocht groeien en bloeien en dat men allen een volgen de keer in den besten welstand opnieuw veree- nigd mocht zijn. Te ruim 10 uur werd de ver gadering gesloten. Muziekuitvoering. Muziekuitvoering te geven door het Chr. Har- moniecorps „Harmonie”, directeur de heer Corn. Kaspersma van Heeg, op Donderdag 3 Juli, 's avonds 8 uur, Schaapmarktplein. Programma: 1Koraal. 2. Souvenir de Leeuwarden, Pas redoublé, J. Kalma. Kfi aid. bij ««Tilua v&b TE gld. bij vstUm Mr «ril«vinna» fcfl «as me «tngar AbonssKu: per jftar stuur kan met voldoening op den afgeioopen wedstrijd terugzien. Alles verliep in de beste orde. De zeilwedstrijd van „Oostergoo”. Het bestuur van de Koninklijke Zeilvereeni- ging „Oostergoo” had Ged. Staten verzocht te willen bevorderen, dat de sluis te Terhorne, de brug te Irnsumerzijl en de brug te Nes over de Zijlroede op 6 Juli a.s., ter gelegenheid van den jaarlijkschen zeilwedstrijd, ruimer worden open gesteld. Ged. Staten hebben thans besloten voorschre ven verzoek voor dezen keer in te willigen en mitsdien te bepalen, dat genoemde sluis en ge melde bruggen op 6 Juli a.s. mede geopend zullen zijn van 8>/2 uur tot 11 >/2 uur 's voor- middags (zomertijd). Bij een vroeger besluit hadden Ged. Staten besloten tot sluiting van alle provinciale brug gen en sluizen op Zondagen, gedurende het tijd perk van den zomertijd, van 's morgens 8'/2 uur tot 's namiddags 5>/2 uur (zomertijd), met dien verstande, dat van 1 Mei tot 1 October de Irn sumerzijl, de beide bruggen te Nes, de Ter- hornsterzijl en de brug te Bergumerdam des Zondags geopend zullen zijn van 's voormid- dags 11 '/2 uur tot ’s namiddags 1 >4 uur (zomer tijd). 6 Juli a.s. zullen dus de sluis te Terhorne, de brug te Irnsumerzijl en de brug te Nes over de Zijlroede overdag alleen gesloten zijn van l>/2 5'/2 uur namiddags (zomertijd). L. Ct. De dameskleeding. De directie van de Nederlandsche Spoorwe gen heeft het noodig geoordeeld, dat het vrou welijk personeel, ook dat gedeelte dat op de stations dienst doet, gedurende de uitoefening van den dienst zoo eenvoudig mogelijk gekleed dient te zijn, leder van dat personeel is verplicht uiterlijk van 1 Augustus a.s. af, in dienst een eenvoudig, niet doorzichtig, den hals sluitend en tot de polsen reikend bovenkleedingstuk te dragen. en vele anderen gerechten worden nergens lekkerder mee bereid dan metHonig’s Maïzena, onovertroffen in zuiverheid en smaak. Voortref felijk als bindmiddel voor tallooze gerechten. De spijzen worden er smakelijker en voedzamer door. Let op de sluitzegels met Bijen korf. No. 6. H. Langenberg, Bolsward, J. Hoekstra, Sneek en G. Boerstra, Ijlst. No. 13. J. Jillings, Sneek, P. Hallenia, Deer sum, G. Vonk, Ijlst. No. 19. J. Venema, Rauwerd, N. de Vries, Rauwerd, P. Hibma, Bolsward. Tengevolge van ’t reeds vergevorderde wordt nog in twee perken doorgekaatst. De strijd tusschen 25 en 6 heeft een zeer wissel vallig verloop. De 2 eerste halve spellen komen telkens op 6—6 en twee buitenslagen van J. Hoekstra aan no. 25. Tot 2 spel weten Ringma c. s. het dan te brengen op de standen 80 en 82, daar no. 6 de kaats niet voorbij slaat en Hoekstra weer op 62 voorslaat. Ringma begint dan te poedelen. Op 08 en 4-8 haalt no. 6 dan een sped, ’t Volgende halve spel is daarna weer voor Ringma’s partuur, doordat Langen berg buiten slaat. Tegen veler verwachting in moet dan no. 25 ’t veld ruimen voor no. 6 en wel op de volgende standen. 62 doordat Ring ma de kaats niet voorbij slaat. Op 64 weet Hoekstra met een perkslag de stand op 2 spel te brengen. 5 halve spellen gelijk wordt 't, door dat Hoekstra de kaats voorbij weet te slaan, 't Laatste halve spel had 't volgende verloop: Rfrigma slaat buiten Perkslag Langenberg Hoekstra slaat buiten Hoekstra slaat voor Perkslag van Langenberg Ringma slaat buiten Het spelverloop was ais volgt: No. 25: 8—8—8—8—0—4—8—2—4—6—4 No. 6: 6—6—0—2—8—8—4—8—8—8—8 Partuur no. 25 krijgt dus de 4e prijs f6. Te zelfder tijd spelen de parturen 13 en 19. Rauwerd blijkt weer 't sterkste. Venema maakt eenige mooie bovenslagen. Het trio van 13 weet het slechts tot één spel te brengen. De halve spellen werden als volgt veroverd. Tweemaal op 6—4 slaat Jillings buiten. No. 19 slaat dan op 60 de kaats niet voorbij. Op 62 slaat Jillings weer voor. Op 66 doet Jillings 't beter en drijft de bal in 't perk waar hij blijft zitten. De ontbrekende 3 halve spellen krijgt 19 als volgt: 46 met een perkslag van de Vries. 66 bui tenslag van Jillings terwijl 't laatste halve spel weer met 6—0 voor 19 aan de telegraaf komt als Jillings de kaats niet voorbij slaat. Het geheele verloop was als volgt: No. 13: 4—4—8—2—8—4—0—0 No. 19: 8—8—0—8—6—8—8—8 No. 13 krijgt dus de 3e prijs f6.00. Na een kwartier pauze vangt de strijd aan om le en 2e prijs tusschen de parturen 6 en 18. 't Begint met 2 groote kaatsen, die no. 6 beide voorbij slaat 4-0. Daar Venema dan een kaats voorbij weet te slaan en Hoekstra een bal knof- felt wordt 't 44 gelijk. Een buitenslag van De Vries bezorgt no. 6 64 en op deze stand slaat Langenberg met een triktrakslag de kaats voorbij 84. De stand wordt dan 66 gelijk en een kaats. Hoekstra drijft de bal in ’t perk en weet de bal voor de kaats te houden. No. 6 krijgt dus een spel. Met Venema en De Vries wil 't in ’t begin niet vlotten; aan de stuit wordt nog al eens een bal verknoeid, ,’t Volgende halve spel weet no. 19 op 64 en een buitenslag in de wacht te sleepen. Dan maakt 19 gelijk op de stand 66 doordat de Vries de bal voorbij de kaats slaat. Op 64 is het dan weer de Vries van Rauwerd die de kaats voorbij slaat. Langenberg slaat dan een mooie bovenslag; op 6—4 drijft Hoekstra van partuur 6 daarna de bal in 't perk. Venema slaat de bal uit en deze komt bijna boven. Langenberg is echter op zijn i plaats en weet de bal voor de kaats te houden I waarmee het 3 halve spellen gelijk wordt. Een i van 19 en twee poedels van Hoekstra bezorgen Venema’s partuur twee spel. I Weer krijgt no. 19 een „schoone zes” met een perkslag voert De Vries de stand op tot 5 halve spellen. Op 62 slaat De Vries buiten en krijgt 6 twee spel. Ook 't nog ontbrekende bordje vzeet no. 19 te bemachtigen doordat De Vries van Rauwerd de bal in t’ perk drijft waar Lan genberg hem niet uit kan krijgen zoodat no. 19 de le prijs f24 krijgt. Het partuur no. 6 de 2e prijs f 12. Het geheele verloop van deze partij was als volgt: No. 6: 8—8- punten. No. 19: 4-6—8- punten. Na afloop werden de prijzen aan de spelers op het terrein uitgereikt. ’t Is voor de kaatsver. „Nije Moed” een mooie dag geweest. Vooral wat de deelname betreft. Eenige leden van de Muziekver. „Concordia” kwamen een tijdje de wedstrijden opluisteren met een paar aardige muzieknummers, 't Be- ■8—8- gió. w«i"15ob vas éér. faa-wd. 8 gid.iagural«anotsr- ggft Mbeibb 80 si. .S—O—O—8- -6--4

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1