ROLLEN Mantels M|55BlANCHE Bonthoeden Japonnen Blouses Rokken annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERAOEEL RECLAMEKOLOM. Nieuwstijdingen Officieel Orgaan der taeenle Sneek. BRANDENBURGHGo. van 3-5 en 10 et. per stuk gemakkelijk - zindelijk. 41e JMMR8A1G WOESSD&G 84 SEPTEMBER 1984 40» JAARGANG Eerste Blftd SO! Wij ontvingen voor het nieuwe seizoen een pracht-coilectie in o ROOKT CIOARETTEN Voetbal. a <3 LAGE £»RIJ ZEN NIEUWE SNEEKEE COURANT Clubs Armvoogdijbe- Workum wijziging der bruggeldverordening dan nog 1 doelpunt voor Sneek. Er moet dan nog een 20 Wfirrlnn ouorrln u ..jxa ta C 1T tijd beoogt. Ijlst Januari a.s. met ENGROS BIJ VAN SLOOTEN HARLINGEN LEEUWARDEN Pc 2 1 1 O O o "3 O o 1 1 o o o OO o 1 1 1 u 1 klaiie N.V.B. (Noord) 0) O O o o o 1 o t> Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers SNEEK Telefoon No. 150. U. Plfflfflll IN Voor de schippers is d voor- Uitslag van de gehouden aanbesteding van het glas-, verf- en behangwerk aan de boeren- huizinge te Goënga, eigen aan het Old Burger Weeshuis te Sneek. Architect de heer A. Hoek stra, te Sneek. Ingeschreven werd als volgt: Abma, Hijlaard f 629. H. Boomsma, Sneek - 709.45 - 848.— - 888.— - 925.— - 925.— - 940.— - 968.— - 975.— - 979.— - 998— - 1089.— - 1095.— - 1095— - 1247— - 1248— minuten gespeeld worden. Weer komt F. V. C. in den aanval en de Sneek-verdediging wordt in i ’t nauw gebracht. De Sneek-back Visser raakt dan in ’t strafschopgebied de bal met de hand aan waardoor de scheidsrechter naar de witte de brug kan in den winter wat langer geopend worden voor dubbel tarief dan in den zomer. Z. h. s. besloten tot aanhouding. Punt VI. Wijziging pensioengrondslag De pensioengrondslag voor den agent van politie wordt met ingang van 1 Oct. op f 1455 gebracht. Niets meer aan de orde zijnde zegt de V o o rz. dat hier thans een raadslid aanwezig is, die de I volgende vergaderingen niet meer zal bij wonen, I nl. de heer v. d. Goot, die deze gemeente gaat verlaten. Kort was hij in ons midden, maar ik breng hem namens U allen toch dank voor wat hij deed in het belang der gemeente en wensch hem en zijn gezin in zijn nieuwe woonplaats het beste. De heer v. d. Goot wenscht allen, in het bijzonder ook den voorzitter, alle goeds en dankt allen voor de aangename samenwerking. Spr. hoopt dat deze raadsleden, deze wethouders en de voorzitter nog lang mogen werkzaam zijn in het belang der gemeente Ijlst, en dat God daarop zijn besten zegen zal geven. Hierna sluiting. Soetinga, Sneek L. de Vos, Sneek W. de Jong en Schotsma, E. Conradie, Bolsward H. Strikwerda, Goënga Joh. Faber, Sijbrandaburen Hoekema, Sneek G. de Jong, Sneek E. Smits, Tirns A. H. Wempe, Sneek J. Zoethout, Heeg T. Weima, Ijlst J. Hofstra en Co., Joure Elzinga, Leeuwarden Aan den laagsten inschrijver, Abma te Hij laard, gegund. GROUW. Voor de betrekking van onderwij zer aan de o. 1. school te Grouw hebben zich 45 sollicitanten aangemeld. SNEEK I VELOCITA8 II 8E-QUJCK II forward i HKERENVEEN F.V.C. I M o Ei 4—3 1—1 1—1 0—0 0—0 3—4 Sneek 1—F. V. C. 1 4—3. Onze voorspelling dat het Zondag jl. wel weer een spannende wedstrijd zou worden nl. die tusschen Sneek I en F. V. C. I van Huizum is bewaarheid. Van begin tot het einde was het een wedstrijd waarin spanning zat en thans is weer eens gebleken dat het zeer moeilijk is om te voorspellen welke club met de over winning zal gaan strijken. Over de wedstrijd het volgende. Te ruim twee uur stellen beide elftallen zich onder leiding van scheidsrechter D. 1. Jansen van Bedum (Gr.) als volgt op: Sneek I: H. v. d. Meer, doel; L. Visser, R.- achter; R. Karsten, L.-achter; B. v. d. Werf, R.- half; J. de Vries, spil; G. v. d. Werf, L.-half; Tj. Efdé, R.-buiten, D. v. Delden, R.-binnen; Broodwinder, center-voor; Ringma, L.-binnen; De Weert, L.-buiten. F. V. C. 1: J. Schouten, doel; P. de Vries, R.- achter, H. Meijer, L.-achter; Munsterman, R.- half; Tamboer, spil; Warrink, L.-half; P. Pas veer, R.-buiten; Leemijer, R.-binnen; Kasper sma, center-voor; Larooij, L.-binnen, P. Haak, L.-buiten. F. V. C. wint de toss en verkiest eerst ’t windvoordeel. Broodwinder trapt dus voor Sneek af en de withemden loopen direct van stapel. Nadat de bal eenige malen out is geweest, krijgt Brood- winder de bal toegespeeld, die fraai het leer naar Efdé plaatst, waarop deze met een voor Schouten onbereikbaar schot Sneek de leiding geeft. Er is nog slechts 1 min. en 20 seconden gespeeld. De vreugde in ’t Sneek-kamp is groot. Bij een der Huizumer aanvallen weet de Sneeker doelman een fraai schot van Haak keurig te stoppen terwijl even daarna v. d. Meer opnieuw zijn keepers-talenten toont. Ook Karsten weet dan eenige gevaarlijke F. V. C.-aanvallen af te slaan. De Sneekers komen dan iets in de meer derheid en van Delden en Ringma hebben bijna weer succes. Weer is het de links-buiten Haak die even hierna ’t Sneek-doel in gevaar brengt met een verraderlijke schuiver, doch v. d. Meer weet nog vallende de bal tot corner te verwer ken. Sneek komt dan geducht opzetten. En ook nu Iaat Schouten zien dat hij zijn plaats onder de lat waard is. Een harde schuiver van Brood winner weet hij keurig af te slaan. Wanneer Haak met een ver schot de bal op ’t Sneek-doel lost is v. d. Meer juist op zijn plaats en hij weet de bal over de bovenlat nog tot hoek schop te verwerken. Deze corner door Pasveer fraai voorgezet wordt even mooi door Ringma voor de doelmond weggekopt. Wanneer de Sneek-spil De Vries over de bal heentrapt en Warrink het leer te pakken krijgt, geeft deze op zijn beurt door naar de vrijstaande links-buiten P. v. d. Haak die een prachtkans krijgt om gelijk te maken, doch de Sneek-back Visser is er als de kippen bij en weet ten koste van een hoekschop ’t gevaar af te slaan. Spoe dig is ’t dan rusten. Na de goalwisseling heeft de F. V. C. aan voerder de opstelling gewijzigd en zijn de groen gelen aanvankelijk iets in de meerderheid. Efdé krijgt dan de kans van de dag om de score voor Sneek te vergrooten doch zijn kchot gaat jammerlijk naast. Een fraaie ren van Leemijer wordt door Karsten onderbroken, terwijl even daarna v. d. Meer bijna wordt verrast met een hard schot van Warrink. De Sneek-achterhoede wordt dan aan ’t werk gezet. De F. V. C.-ers vallen geducht aan. Wanneer de Sneeker doel man een schot van Larooij weet te stoppen, doch het hem door den toeloopenden center- voor Kaspersma onmogelijk gemaakt wordt om de bal te verwerken en hij er mee gaat wande len, blaast de scheidsrechter voor een vrije schop. Karsten weet echter voor opluchting te zorgen. De druk op ’t Sneek-doel blijft voort duren doch de Sneek-verdediging houdt moedig stand. Met een harde schuiver van Efdé wordt Schouten verrast. Wel weet de F. V. C.-doelman de bal te stoppen, doch o. i. achter de doellijn, wat evenwel door den scheidsrechter niet ge constateerd kon worden. Tengevolge „hands” van F. V. C. krijgt Sneek een vrije trap te ne men waarmee de Vries bijna succes heeft wan neer Broodwinder toeschiet, doch Schouten is een tikje vlugger en voorkomt een bijna zeker Afd. A Goal, 2.00 1.00 1.00 0.00 0.00 00.0 Goede eetlust, goede spijsvertering, goed bloed en een goed humeur worden verkregen door Foster’s Maugpillen te gebruiken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewanden door de vloeiing der gal te regelen. Zij wer ken zeer zacht en hebben geen nadeelige re actie. Prijs per flacon van vijftig versuikerde alsnu het volgende: Het is zoo goed als zeker pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken ’t Is de bijzondere kwaliteit van de sigaret die zooveel Rookers aanleiding geeft tot het stellen der vraag Geef MIJ maar Einde zomertijd. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan de gemeentebesturen ver zocht, er op toe te zien, dat de tijdsaanwijzing op de openbare, door het gemeentebestuur be heerde klokken van 5 October 3 uur ’s morgens af weer in overeenstemming zij met de tijdrege- ling van den middelbaren zonnetijd van Amster dam, welke dan aanwijst 2 uur ’s morgens. De Tribune. Het nummer van „De Tribune” van Vrijdag avond bevat de mededeeling, dat, als de Com munistische Partij er deze week niet in slaagt den teruggang van het abonnementental tot stilstand te brengen het onmogelijk zal zijn het blad te handhaven. Branden. Te Horn zijn de schuren en stalling van den landbouwer W. Opbroek afgebrand. De inge schuurde oogst werd een prooi der vlammen. Te Drunen is het landbouwhuis, schuur en stalling van den heer A. K. door onbekende oorzaak geheel afgebrand. Eenige varkens en een 70 kippen kwamen in de vlammen om. Slechts met groote moeije wist men de belen dende perceelen te bewaren. A. K. kreeg bij het redden van vee verscheidene brandwonden. WIEUWERD. Met ingang van 26 October is P. de Jong, ambtenaar bij de H. IJ. S. M., aan de halte Wieuwerd, als zoodanig overgeplaatst naar MarrumWester-Nijkerk. RAUWERDERHEM, 20 Sept. In zijn verga dering van heden heeft de gemeenteraad beslo ten, de volgende adressen aan te houden tot de behandeling van de begrooting voor 1925: a. van de vereeniging „Dorpsbelang” te Sijbran daburen om een som beschikbaar te stellen voor de bestrating van een gedeelte weg in de kom van het dorp; b. van de Provinciale Friesche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, om lid dier vereeniging te worden. Ingewilligd is hét verzoek van de Vereeniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs te Terzool, om de benoodigde gelden toe te staan voor het aanschaffen van schoolmeubelen. In verband met ’n schrijven van Ged. Staten, berichtende, dat de minister van binnenlandsche zaken en landbouw zijn bezwaar tegen de hef fing van 50 pet. leges voor de afgifte van jacht neten blijft handhaven, is op voorstel van B. en W. besloten 50 te veranderen in 20. Overeenkomstig het rapport der commissie zijn de rekeningen van de verschillende arm besturen over 1923 goedgekeurd met de vol gende cijfers: Deersum ontvangsten f 2110.35J4, uitgaven f 1698.48, voordeelig saldo f 411.87*^; Irnsum f 3966.34'/2, f 3857.25!/2 en f 109.09; Pop- pingawier f3850.50, f3296.88'/2 en f 553.61 J/2; Sijbrandaburen f 1276.14, f 1156.03 en f 120.11; Terzool f3875.82, f3564.70>/2 en f 311.11’/2. De rekening van het G. E. B. is vastgesteld met een ontvang van f21.249.71 en een uitgaaf van f 21.395.71'/2, nadeelig saldo f 146.00’/2. De ge- meenterekening over 1923 is voorloopig vastge steld met de volgende cijfers: inkomsten f 186.975.54, uitgaven f 176.444.94, batig saldo f 10.530.60. Besloten is B. en W. te machtigen tot het aanschaffen van een auto-brandspuit. Van de geldleening, oorspronkelijk groot f6000, aangegaan in 1911, is een obligatie uit geloot. Wegens de periodieke aftreding van de heeren A. G. van Balen en M. F. Postma als leden van het college van zetters zijn de volgende dubbel tallen opgemaakt: 1. A. G. van Balen en S. B. van Balen, 2. M. F. Postma en G. Beetstra. De voorzitter benoemde tot leden der commissie van onderzoek van de gemeentebegrooting de h.h. D. de Leeuw, R. Schaap en S. Dijkstra, en tot leden der commissie voor de begrootingen der armbesturen en voor het P. E. B. de heeren C. Jonker, P. Pasma en S. Dijkstra. Aangenomen is het voorstel van B. en W. be treffende de belegging van het restant van f 500 van de opbrengst der verkochte onderwijzers- woning te Terzool. Na afloop der agenda vestigde de heer Pasma de aandacht op de boomen bij het transforma- torstation aan den Hoogendijk, welke het uit zicht in die mate belemmeren, dat er gevaar voor het verkeer ontstaat. De voorzitter zal een onderzoek doen instellen. L. C. 1 o o o o o L. S. C.Frisia veteranen 61. De Frisia-veteranen waren jl. Zondag de gas ten van L. S. C. De veteranen brachten een goede ploeg in ’t veld, doch konden niet ver hinderen dat L. S. C. met 61 overwinnaar werd. Kort na ’t begin doelpunt de L. S. C.- voorhoede, na goed samenspel. Lakschheid in de verdediging der Sneekers is echter oorzaak dat Dalhuyzen c. s. gelijk maken. De linksbin nen der L. S. C.ers is de gevaarlijke man in de voorhoede en geeft dan ook de Frisia-verdedi- ging druk werk. Geleidelijk werkt de combinatie den stand op tot 61. ’t Was een aardige wedstrijd; de veteranen toonden dat ze ’t voetballen niet waren ver leerd. De jongeren zegevierden echter door hun meerdere snelheid. De heer Velleman leidde de vriendschappe lijke wedstrijd tot aller genoegen. De overige uitslagen zijn: 2e klas N. V. B. Be Quick IIVelo II 11. Heerenveen IForward I uitgesteld. Friesche Voetbalbond. District Sneek. Ie klasse A: S. V. G. I—Sneek III, afgekeurd. Lemmer 1S. D. L. I 00. 2e klasse A: L. S. C. Ill—S. V. G. II 2—1. Olympia IISneek IV 33. 2e klasse B. S. D. L. IISneek V afgekeurd. Black Boys—L. S. C. IV 2—1. plaatst zich achter het leer en schiet lijnrecht op v. d. Meer aan. Op ’t moment dat de Snee- ker doelman de bal zal wegtrappen komt deze in aanraking met de grond en vliegt met effect over de Sneeker doelman heen in ’t net. Stand dus 11. De tegenvaller werkt demoraliseerend op de Sneek-spelers; wanneer de groen-gelen hierna fanatiek komen opzetten en ’t Sneek- doel bekogelen is ’t in een ommezien 31 voor F. V. C. ’t 2e doelpunt was gemakkelijk te kee- ren geweest. De 3e goal door Larooy gemaakt, was evenwel o. i. onhoudbaar. We denken dan dat ’t met Sneek gedaan is. Vooral wanneer de rechtervleugel van F. V. C. een schot lost dat juist nog tegen de bovenkant van de buitenlat in ’t veld terug springt en door den toeloopenden Haak juist naast gekogeld wordt. Nog pl. m. 10 min. moet er gespeeld worde”.. De Sneekers komen nog eens geducht opzeften en wanneer een bal door de F. V. C.-back Meijer verkeerd wordt bewerkt en de uitloopende keeper niet bij machte is ’t leer te bereiken draait deze met effect in ’t F. V. C. heiligdom. Stand 32. Dit onverwachte succes moedigt de withemden aan, vooral de verdediging en halflinie wordt gevaarlijk, waardoor de Sneek-voorhoede veel meer kansen krijgt. De rechtsbuiten Efdé krijgt dan weer een pracht-kans doch op ’t moment dat hij zal schieten wordt hij op een zeer unfaire manier vastgehouden door de links-half War rink. Gelukkig dat Efdé zich bedwong, anders was het tot een handgemeen gekomen. We wil len van deze plaats genoemde speler aanraden dergelijke practijken te staken want dit optreden past een goed sportman niet en geeft een club een slechte naam. De overige spelers waren zeer sportief en speelden een enthousiasten strijd. Dan komt voor Sneek de gelijkmaker. Wanneer Ringma de bal krijgt toegespeeld drib belt hij tartend op Schouten toe. De F. V. C.- doelman laat zich dan verschalken en loopt op Ringma aan, doch de Sneeker links-binnen wipt het leer juist over Schouten heen; de stand is 33 gelijk. De bedrukte gezichten in ’t Sneek- kamp verdwijnen, ’t Is een en al vreugde onder de talrijke bezoekers. Nog slechts enkele minu ten moet er gespeeld worden. Een oorver- doovend geschreeuw en gejuich kondigt op nieuw aan dat er iets bijzonders is gebeurd, en er was iets heel tjizonders. De F. V. C.-doelman was in ’t nauw gebracht door de Sneek-voor hoede en wilde een bal tot corner verwerken, doch deponeerde per abuis deze in eigen doel, zoodat Sneek goedkoop aan ’t vierde doelpunt kwam, wat tevens ’t winnend puntje werd. Spoe dig hierop kondigde de scheidsrechter ’t einde en had Sneek beslag gelegd op de twee eerste kostbare wedstrijdpunten. De leiding was bij scheidsrechter Jansen in uitstekende handen. Siasd 2e Kaatsen. De Oldehove-Dag. Te Leeuwarden had Zondag jl. de Oldehove- kaatspartij plaats. Ditmaal was het een juniores- partij vrije samenstelling. 20 parturen namen aan de wedstrijd deel. De le prijs 3 zilv. bekers, werd gewonnen door partuur no. 4: C. v. d. Woude en A. v. Koningsveld, Franeker en P. de Vries, Harde- garijp. De 2e prijs 3 bewerkte zilveren lepels partuur no. 12 t. w. O. Leenstra, Sneek, D. de Bildt, St. Jacob en A. Kramer, Beetgum. De 3e prijs 3 zilveren lepels J. Hoekstra, Sneek, W. Spriensma, Dojckum, R. de Ruiter, Leeuwarden. Koning werd^C. v. d. Woude te Franeker. De eindstand om le en 2e prijs was 55 66 met een buitenslag van De Bildt. De stand om 2e en 3e prijs was 55 en 64 met een door C. v. d. Woude voorbijgeslagen kaats. De onderwijzerssalarissen. Zaterdag hadden de zeven groote onderwij- zersvereenigingen in ons land een onderhoud met de ministers De Visser en Westerveld over de onderwijzerssalarissen. Volgens een mede deeling van de zijde der organisaties bleek uit het antwoord van minister Westerveld, dat hij althans van eenige beteekenende wijzigingen in de plannen niet wil weten, zoodat van ’t over leg voor de betrokkenen niet veel resultaat is te verwachten. Belangrijke inbraak. Vrijdagnacht is ten kantore van de afd. Rot terdam van den Algem. Ned. Metaalbewerkers- bond ingebroken. De brandkast werd openge broken; f8000 aan bankpapier en zilvergeld, be stemd voor uitkeeringen aan werkloozen, wor den vermist, f3000 aan kwartjes en dubbeltjes zijn door de dieven vensmaad, ze hebben ’t geld over den vloer gestrooid. Eenige achtergelaten voorwerpen zijn in beslag genomen. De inbre kers moeten goed met de situatie op de hoogte geweest zijn. Zaterdagavond is een varensgezel, wonende aan de Eendrachtstraat, aangehouden, tegen wien enkele aanprijzingen bestaan. De schippers en de gemeentelijke inkomsten belasting. Naar „Schuttevaer” uit betrouwbare bron ver neemt, hebben kortgeleden de Rijksbelasting- ambtenaren aanschrijving gekregen, dat volgens oordeel van den minister van Financiën, aan boord wonende schippers niet kunnen geacht worden, hoofdverblijf in een gemeente te heb ben. De circulaire, die onder minister De Geer 14 Octobr 1921 werd verzonden en die een an dere zienswijze huldigde, is dan ook ingetrok ken en men is teruggekeerd tot de meening, die in de, onder minister De Vries uitgegeven, cir culaire van 25 Mei 1921 werd vertolkt. Of met andere woorden: aan boord wonende schippers kunnen, zoolang men in Den Haag niet weer overstag gaat, wel in de Rijksinkom- stenbelasting worden aangeslagen, doch niet in de Gemeentelijke Inkomstenbelasting. Schippers, die dus voornemens waren naar een gemeente als Heumen, waar de belasting laag is, te verhuizen, kunnen dit gerust uitstel len, want zij zijn nu in iedere gemeente vrij, d. w. z. de aan boord wonende schippers. Knoeierijen bij hardrijderijen op de korte baan. Verleden jaar zijn, schrijft men aan de L. CL, in dit blad verschillende stelsels aangegeven, om genoemde knoeierijen tegen te gaan, terwijl met een dier systemen een proef genomen is bij een hardrijderij op de Wielen. Daarbij gold op tijd rijden, met behoud van eens gemaakte tijden bij de finales, zoodat daarbij alleen de tijden konden verbeterd worden. Natuurlijk was de meening omtrent het nieuwe stelsel niet onverdeeld. Toch was men algemeen van oordeel, dat men, tegen veler verwachting in, bij deze manier vele spannende ritten zag en de hardrijders niet zoo vele malen de baan behoefden te rijden als bij de oude manier. Voor de hardrijders is het nieuwe systeem dus vrij wat gemakkelijker, terwijl afspraken om trent het verdeelen der prijzen vrijwel uitgeslo ten zijn. De bond van ijsclubs in de noordelijke pro vinciën, vooral opgericht om de knoeierijen op de korte baan zooveel mogelijk te bestrijden, nam van een en ander natuurlijk goede nota en is aan het werk getogen in die richting. Wij ver nemen, dat het bestuur thans een regeling voor die hardrijderijen ontworpen heeft. Het plan is, dit ontwerp in de aanstaande algemeene ver gadering van den bond in behandeling te nemen, opdat de afgevaardigden van de diverse ijsclubs daarover ook eens hun oordeel kunnen uit spreken. Het ligt niet in de bedoeling, onmiddellijk het nieuwe stelsel bindend te verklaren (dit zou niet getuigen van tactisch beleid), maar aan te dringen op het nemen van meer proeven, opdat de ondervinding ook een woordje kan meespreken, om zoo mogelijk het stelsel te ver beteren. Geleidelijk van het oude naar het nieuws overgaan, dat is de weg, die het bestuur van den bond van ijsclubs wenscht in te slaan, om te bereiken, wat zijn streven is: geen knoeierijen meer bij hardrijderijen op de korte baan, waar door deze wedstrijden meer zullen komen te staan in het teeken van goede sport, waaraan het nu vaak mangelt. Raadsvergadering Ijlst. Vergadering van den Raad der gemeente Ijlst op Vrijdag 19 Sept, ’s avonds 6% uur. Voorz. de heer H. P. Fledderus, burgemeester. Aanwezig alle (7) leden. Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde: Punt I. Notulen. Ingekomen stukken. Me- dedeelingen. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Goedgekeurd zijn verschillende raadsbesluiten. B. en W. overwegen de opheffing van de huurcommissie. Wymbritseradeel is reeds uit getreden en ook het college van Ijlst denkt nu daarover, terwijl de gemeente Sneek de ophef fing op een nader té bepalen zal wel niet langer dan tot 1 uittreding wachten. Punt 11. Aanbieding: a. grooting 1925; b. Gemeentebegrooting 1925. De armvoogdijbegrooting wordt aangeboden in ontvang en uitgaaf met f 4018.63!^. Het ge meentelijk subsidie is uitgetrokken op f 1815. De gemeentebegrooting wordt aangeboden tot een bedrag in ontvang en uitgaaf van f51196.50, de post H. O. is voorloopig onver anderd uitgetrokken en onvoorziene uitgaven op f417.12. B. en W. behouden zich voor zoo noo- dig nog met wijzigingen te komen. Deze begrootingen worden aangehouden tot de volgende vergadering. Punt 111. Wijziging gemeentebegrooting, dienst 1924. Verschillende wijzigingen worden aangebracht o. a. wordt de bijdrage R. H. B. S. te Sneek uitgetrokken op f 920. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt IV. Nadere beslissing omtrent onbe woonbaars erklaring van woningen in de Messingklopper. B. en W. zijn tot nog toe zonder succes werk zaam geweest, maar waar er nog tijd is, zou de Voorz. dit punt nog wel even Willen aan houden, waartoe z. h. s. wordt besloten. Punt V. Herziening heffingsverordening schoolgeld en idem de bruggeldverordenin- gen. Eerstgenoemde verordening wordt aangehou den. In de bruggeldverordening wordt o. a. voor gesteld dat dubbel tarief zal worden betaald: tusschen 10 uur ’s Maandagsavonds en 5 uur 's Dinsdagmorgens. Voorts op overige dagen: a. gedurende April tot en met September tus schen 10 uur ’s avonds en 5J^ uur ’s morgens; b. in de overige maanden tusschen 9 uur ’s avonds en 6 uur volgenden morgen. De Voorz. zou gaarne een korter clausule voor deze bepaling hebben. De heer Visser wenscht voor de volgende vergadering schriftelijke toelichting betreffende beide verordeningen, opdat alle raadsleden de zaak kunnen overzien. De Voorz. heeft geen bezwaar tegen schrif telijke indiening der voorstellen bij den raad. De heer Nauta: Beide verordeningen zullen dus worden aangehouden. De Voorz. zegt dat een korte clausule voor de i kan worden overdacht. kortheid gewenscht om misverstand te komen. De heer N a u t a is niet tegen aanhouding. De meer uitgebreide clausule is noodig omdat men de omstandigheden in aanmerking wil nemen, stip wijstpenalty. De F. V. C.-aanvoerder Abonnement per jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën 9 cl. p. regel. Ing. zonden mededeelingen hooger, Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1