Miss Blanche ilieuwstijdingsN. - mmx SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL Nficliil Organ ta liunti lank. 41e JlkMQAWG Eerste Bled I WOENSDAG I OCTOBER 1884 41e JAARGANG B o o Abonnement: per jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën9 ct.| p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT o D1ODAGS o VRIJDA® SA VOITD8 Uitg«v®ra Brandenbürgh Co», öJtaBK Tolefmi Ke» 150. a r> - -- ui.j.ü.j- „Aquifa”.boter, kaas en melkproducten I Boigeas wooreaactttea oTereangakomea met da Hs89ttHdsc!a<3 filgsneen® ¥epaa- voor Staed 2e klasse N.V.B. (Noord) Club» dat 324 een scherp schot op de Bolswarder doelman) schepen. worden. Het loon van een dat is er voor zorgen, dat er niet meer verslech terd wordt dan noodzakelijk is. De werkgever toch beseft dan dat zoo’n sterke vakbond bij verbetering der conjunctuur anders toch naar voren zal springen om betere voorwaarden af te dwingen. De positie onzer vakbonden nu wordt sterker nu door onze actie ook de kerkelijk ge- organiseerden los komen, die ook voelen dat hun maatschappelijk welzijn met ons omlaag gaat. Daarom gaan nu reeds geruchten, dat de regeering het nog niet met zich zelf eens is of zij op 1 Januari wel verdere verlaging zal door voeren. Spr. staat nu stil bij de commissie-de Wilde, die een loonregeling voor het rijkspersoneel ont wierp. Die commissie komt met hongerloonen, met loonen die 18 aJ9 gulden p. w. verlaagd a 3 3 2 2 0 0 ~Z 1 1 2 0 bJO o coöp. 275 141 59 117 22 4 9 0 1 1 0 l 0 o 0 0 1 1 1 UIEUWE SNEEKER COURANT s. czi V 5S 2 2 2 2 1 1 part. 19 46 5 155 52 1 46 huize van de firma door gewenscht en hem een aangeboden. Namens van P-Beljon ,f 1589’ J-„Steensma f 1550, jan en H. Visser f1420. Laagste”inschr~ Afd. A Goals S 1.50 1.50 1.00 1.00 0.00 0.00 5—4 3—2 2—2 5—4 1—2 0—2 Totaal 627 - Het aantal coöperatieve fabrieken was dus ’t gevaarlijkst te zijn. Wanneer Postma weer i Z. C. gehouden, gezeild in groepen van vijf bijna tweemaal zoo groot als dat der particuliere fabrieken. waar de zorgde. 7K gld. bij verüts En gld. bij varUas wia Iv «ei iin duim. vv «on wijEvlngai. Neem voor bij uw eerstvolgend be zoek aan uw winkelier te zeggen Geel MIJ maar WolguHB voorwuurdaa overeengekomen met de HttlSttHdsehe filgsmoetia /Hijsi gld. bij levens- 'inn gld. ingeval na ev«r- te®ï»lKg®»IS®iafe SohiMlaaa sijii eruse Aboané’s versekerd tegen ongelukken veer It UW lange invaliditeit. *VU lijden binnen 80 d. 'zijn. De kerkelijke vakbladen durven deze rege ling als een voorbeeld voor de gemeenten prij zen, doch zullen de kerkelijke gemeente-arbei- ders dat accepteeren? Laat men dat personeel toch wijzen op dit rapport. De argumenten, welke de overheid voor ver laging aanvoert, draaien alle om de financieele toestand, maar wie heeft die veroorzaakt? Toen in de oorlog de democraten hier meer van de oorlogswinst op wilden eischen evenals in Enge land, verzette de meerderheid zich daartegen, la ter zijn die millioenen verspild in particuliere ondernemingen. Dan wordt gezegd, dat de in komsten van het rijkspersoneel omlaag moeten want er zijn zooveel andere menschen die het zooveel slechter hebben en zoo zwaar onder< de belastingen gebukt gaan. Maar dat argument heeft slechts de bedoeling een wig te drijven tusschen de bevolkingsgroepen. Ook wordt ge zegd dat in het particulier bedrijf de loonen zoo verlaagd zijn en le prijs „Wilhelmina” van J. Hibma, „Water rat” van S. Kuipers, „Us Boatsje” van H. Bren- en Marie” Zaterdag jl. was het 45 jaren geleden dat A. Sminia alhier in dienst trad bij de firma Jan C_2.L.. Na ’t werk werd hij ten een der patroons geluk gouden horlogeketting het departement Sneek de Maatschappij voor Nijverheid en handel werd de jubilaris toegesproken door den heer N. J. Wouda, voorzitter van het departement, die hem de gouden draagmedaille en een loffelijk getuigschrift voor langjarigen trouwen dienst overhandigde. ’s Avonds werd het feest in huiselijken kring voortgezet. ISA gld. bij werlios nn lvv één baad, vaat a? eag Protestvergadering. Gisteravond had in de Harmonie (Sperkhem) de openbare protestvergadering plaats van A. C. O. P. en C. N. O. P. waar de hh. J. Staal en J. J. v. d. Jagt zouden spreken over „De aanslag der regeering op de positie van het rijkspersoneel”. De heer De Jong opende de vergadering, deed een woord van protest hooren tegen de aan slag op het bestaan der ambtenaren, wekte de ongeorganiseerden op tot aansluiting en deelde mede dat inplaats van de heer v. d. Jagt de heer Kooiman zou spreken. De heer Staal zegt dat er een bepaalde mentaliteit onder de burgerij is gekweekt, waar tegen het moeilijk is te strijden, het publiek is opgehitst tegen de ambtenaren. De overheids lichamen, die vorig jaar nog met klem van rede nen betoogden dat de levensomstandigheden nog geen salarisverlaging toelieten in de laatste maanden is het indexcijfer zelfs verhoogd laten nu dit standpunt los en willen verlagen. De eenige vraag is nog maar hoeveel procent moet er af? En dit geldt voor alle overheidspersoneel, daar de provincies en gemeentebesturen des noods door het rijk gedwongen zullen worden de noodlottige rijkspolitiek tegenover het perso neel te volgen. Van de Centrale commissie van georganiseerd overleg wil de regeering af, zij is haar een doorn in het oog; doch men hoede er zich daarom voor te beweren dat alle georgani seerd overleg ook voor het personeel uit den booze is. Integendeel bij provincies en gemeente besturen zijn herhaaldelijk door overleg zeer be vredigende resultaten bereikt, en vooral daar waar de werkwijze waarborgen schept dat be hoorlijke resultaten voor beide partijen kunnen worden bereikt. Minister Colijn zegt dat de werkwijze die wij willen, tot revolutie moet lei den,. maar de heer Colijn gelooft dat zelf niet maar tracht de burgerij met dit spook in te nemen tegen dit door hem gehaat overleg. De regeering wil de arbeidsvoorwaarden opleggen. De vakbeweging is er echter niet in de eerste plaats om maar verslechteringen te accepteeren, doch om zoo goed mogelijke arbeidsvoorwaar den te veroveren. Er is uit door ons ingediende voorstellen gebleken, dat er met ons valt te pra ten, en dat wij bereid waren een compromis te sluiten. Daarbij zouden wij iets hebben moeten prijs geven, en dat prijs geven bij onze leden hebben moeten verdedigen, maar de regeering zond in de commissie iemand, die misschien wel geschikt was om een marineschip te com- mandeeren, maar niet voor zulke belangrijke onderhandelingen. Er kunnen in de economische toestand wel eens belangrijke wijzigingen intreden, die ’t soms raadzaam maken in ons eigen belang bereidwil ligheid te toonen om de tegenpartij tegemoet te komen, mits zij bewijst, dat in dergelijke tijden van scherpe depressie offers van onze zijde be slist noodzakelijk zijn om de toestand te redden. Een sterke vakbond kan dan ook alle verslech- gld. bij varllaa *9 nn mh vinger op 70 millioen, eenige maanden later op 80, en nu blijkt het dat men millioenen en millioenen boven de 80 is. Op infame wijze is de burgerij om de tuin geleid en een hetze tegen de amb tenaren begonnen. Men heeft gezegd: gaan eerst de loonen omlaag, dan zullen ook de prijzen da len en wint men de verlaging terug. Dat is zwen del gebleken, de indexcijfers stijgen. Er zit blijk baar maar één bedoeling achter het optreden der regeering, men wil men zie ook naar de ta- riefwet onze inkomsten nu eenmaal verlagen. En dat terwijl er hier en daar in het particuliere bedrijf reeds conflicten uitgebroken zijn om loonsverhooging terwijl die loonen reeds hooger zijn dan het rapport-de Wilde voorstelt voor het rijkspersoneel. Tot welke groote moeilijkheden moeten dergelijke toestanden straks leiden? Een waarschuwing aan de regeering en andere over- heids-lichamen is hier op haar plaats. Bij alle ellende die wij kennen, zijn wij vooruit gegaan, er is sociale verbetering maar als wij dit erken nen moet het bittere van het hart, dat men daar aan op infame wijze een eind wil maken. 25 jaar cultuur wil men afbreken, omdat de bezit tende klasse weet dat die 25 jaar een klasse heeft geschapen, die meer wil dan positiever betering alleen, die wil een andere verdeeling der aardsche goederen, die een eind aan de oor- logsmogelijkheden wil maken, die een betere wereld wil. Met een ernstig woord tot de jongeren om het kader te vormen van het leger dat ons ver der op den weg naar geluk zal brengen, eindigt spr. De heer Kooiman zegt dat de indruk ge wekt wordt alsof de financieele toestand van Nederland geheel hersteld moet worden door offers van het overheidspersoneel. Na het ver breken van het overleg is het goed eens na te gaan, wat er echter zoo al is gebeurd sedert 1920. De duurte der eerste levensbehoeften is iets afgenomen, dat is niet te ontkennen, een kleine verlaging zou daarom niet ongewettigd zijn, maar in dien tusschentijd is dan ook de premieheffing, de 8>/2 gekomen, waardoor het offer dat door de prijsverlaging gewettigd zou zijn, al ruimschoots is gebracht. Ondanks dat is door het rijkspersoneel in het Centraal Overleg nog een korting van 7'/2 aangebo den, wat door het rijk niet is geaccepteerd. Men wilde nog meer. De regeering verloor echter één ding uit het oog, nl. dat in 1914 f 7 millioen uitgetrokken was voor salarisverbetering, waar mee erkend was dat de salarissen van 1914 te laag waren en deze salarissen van 1914 mogen dus niet als norm genomen worden bij de ver gelijking met de salarissen van nu. De salariee- ring van het rijkpersoneel wordt nu afhankelijk gesteld van ’s lands financiën, terwijl ze alleen mag afhangen van de arbeidsprestatie. De nieu we pensioenwet een model voor geheel Europa is al spoedig weer verslechterd en al weer nieuwe verslechteringen zijn voorge steld. Het burgerlijk pensioenfonds is buitenge woon rijk, zoodat het percentage door publiek rechtelijke lichamen bij te dragen nl. 15'/2 al met 1 kon worden verminderd, zoo- tering niet tegenhouden, maar wat hij wel kan, dat men de 8'/2 aftrek der ambtenaren ook middelen bewijst echter dat ’s lands toestand niet zoo slecht is. Toen Colijn minister werd weet men dat de salarissen met 1 Jan. a.s. abso- schatte hij de opbrengst der inkomsten belasting luut onvoldoende drijf? Dan zegt men noodig is. De verslechtering van waarden van het rijkspersoneel is noodig om baar nog over, terwijl wij nu steun krijgen door het land weer tot welvaart te brengen, dat ishet adres der grootindustrieelen tegen de Ta- het eenige argument. De opbrengst der rijks- riefwet, waarin nieuwe duurte voorspeld wordt. Uit het geheime stuk, dat niet meer geheim is, SNEEK I 3E-QUICK II VELOCITAS II E.V C. 1 1IBERENVEEN EDE WAK» I Men meldt ons: Velocitas II—Sneek 1 11. Met bovengenoemd resultaat mogen de Sneekers volkomen tevreden zijn, want ’t kan niet ontkend worden dat ’t een zware strijd is geweest, Zondag j.L Velocitas II is een pittige ploeg en de voorhoede was vlug en combineerde uitste kend. Voor de rust had de Sneek-verdedi- ging handen vol werk. Pl.m. 10 minuten voor de pauze moest’ Van der Meer, die overigens uitstekend verdedigde, zwichten. Indien de achterhoede niet een blunder had begaan, had dit doelpunt nog wel kunnen worden voorkomen. Spoedig hierop maakte D. van Delden voor Sneek gelijk. In de 2e speelhelft kregen de withemden opgelegde kansen doch alles werd juist over of naast geschoten. Bovendien speelde men te wei nig op de rechtervleugel. Ook de Velo-reser- ven wisten niet meer te doelpunten zoodat ’t einde kwam met een gelijk spel 11. Door Broodwinner werd voor rust nog een doelpunt gemaakt dat de scheidrech- ter evenwel niet toekende omdat deze meende dat genoemde speler de bal met de hand had bewerkt, wat evenwel niet ’t ge val was. We begrepen daarom ook niet waarom niet door Sneek werd geprotesteerd te meer daar de achterspelers van de tegenpartij zelf verklaarden dat ’t een eerlijk doelpunt was. 3e klas N. V. B. Voor de C.-afdeeling van de 3e klas N. V. B. speelden te Leeuwarden F. V. C. II en Gorredijk I met uitslag 04 voor Gorre- dijk. Friesche Voetbalbond. District Sneek. Uitslag van de Zondag j.l. gespeelde com- petitie-wedstrijden: le klas A: L. S. C. II—S. V. G. I 0—3. S. D. L. I—Sneek III afgekeurd. Olympia ILemmer I 50. 2e klas A: S. V. G. IISneek IV afgekeurd. Olympia IIL. S. C. III 01. 2e klasse B: S. D. L. II-L. S. C. IV afgekeurd. Sneek VBlack-Boys 03. Ondersteuningsfonds „Noodhulp”. Donderdag 2 October, ’s avonds 8 uur, ook zal in het gebouw voor Chr. Belangen, aan „V. uv uuoiaj; VW1UC11 IJLAUlJ i gemaakt van de gehouden verloting ten schrijver daalt van f1200f2000 tot f 1000 f 1700, een klerk niet f2300 salaris krijgt f470 minder, een adjunct-commies krijgt f621 min der, er zijn ambtenaren die met 1 Jan. 1920 f2472.50 verdienden en nu f 1750 krijgen en anderen wier salaris van f3210 met f1197 ver laagd wordt. „Waar het 1 Januari 1925 met de menschen naar toe moet is niet te begrijpen, het is bitter om het te moeten uitwerken”, schrijft een amb tenaar aan het dep. van financiën, wiens naam spr. geen vrijheid vindt te noemen. Als ooit ambtenaren, die veel met geld omgaan, straks fraude zouden plegen, zou de verantwoordelijk heid liggen bij hen die op Binnenhof en Lange Voorhout zetelen. Spr. heeft echter goede hoop dat er van uit de Kamer de noodige protesten naar voren zul len komen. Het is ons onbegrijpelijk dat men het aandurft de belangen van de publieke dienst zoo in gevaar te brengen, door de ambtenaren terug te dringen naar het pauperisme, waardoor het gevaar ontstaat dat zij waar voor hun geld gaan leveren. Men kan een hond zoo vaak trap pen dat hij ten slotte zijn meester naar de strot vliegt. De maat is vol. Geld wordt ver spild aan maunoevres en voor oorlog en marine, een nieuwe vlootwet moet binnen gehaald door verlaging der ambtenaarssalarissen. Wij ambte naren roepen echter de regeering toe: „Tot hier toe en niet verder’.. Spr. wekte ten slotte de aanwezigen op te volharden en achter de organisaties te staan, die ten slotte den Nederlandschen ambtenaar zullen brengen daar waar hij krachtens zijn recht hoort. Er was veel applaus voor beide redevoeringen. Voetbal. L. S. C. 1 C. A. B. I 3—6. Zondag j.l. had de Lycurgus-Sparta-Com- binatie alhier de Combinatie AchillesBols- ward op bezoek. De gasten verschenen met een goede ploeg terwijl de thuisclub een zeer gehavende ploeg in ’t veld bracht. Met 9 man werd begonnen, terwijl even voor rust de 10e speler verscheen. Deze slechte op komst is L. S. C. noodlottig geworden, met niet minder dan 63 doelpunten wisten de Bolswarders te zegevieren. De L. S. C.ers brachten er ook weinig van terecht. Samen spel was er niet. In ’t laatste gedeelte van de 2e speelhelft toen de Bolswarders een 60 voorsprong hadden kwam er meer verband in de voorhoede, terwijl ook toen de half- linie beter werk ging verrichten. Over de wedstrijd het volgende: De eerste aanvallen zijn voor de Sneekers wanneer Hoekstra een prachtkans heeft om de score te openen schiet hij evenwel wat te vlug. De bal gaat door de L. S. C. voor hoede meters naast. Na nog enkele goed op gebrachte ballen welke door de C. A. B.- verdediging allen worden afgeslagen, krijgt de linksbuiten van Bolsward de bal te pak ken, welke hij keurig voorzet; doch het bin- nentrio schiet naast. Wanneer Lusthof dan een bal fraai voorzet en Hoekstra de kans van de dag krijgt, grijpt de linkerback van C. A. B. nog tijdig in, terwijl dezelfde spe ler even daarna een hard schot van Van Del den retour zendt. De kleine Sneeker doel man laat dan een keurig staaltje voetbal zien door een keihard schot van de C. A. B. links buiten op korten afstand op sublieme wijze te keeren. De L. S. C.ers komen dan weer flink opzetten. De C. A. B.-rechtsback Dijkstra blijkt zeer onbetrouwbaar. Ten minste eenige malen brengt hij zijn eigen gebied in gevaar door de bal mis te trap pen. Volgen eenige fraaie voorzetten van de linksb. van C. A. B. die evenwel doordat ’t binnentrio telkens mist niets opleveren. Wanneer de L. S. C. linksbuiten met een ver schot ’t gaat probeeren heeft hij bijna suc ces, doch nog juist op tijd weet de Bols warder doelman vallende de bal te stoppen. Dan wordt ’t L. S. C.-doel weer bestookt doch voorloopig nog zonder succes; wan neer de rechtsback Dijkstra weer over de bal heen trapt krijgt Hoekstra de gelegen heid L. S. C. de leiding te bezorgen doch hij schiet naast. Eindelijk moet Zandstra zwichten voor een hard schot van Does burg, 10, terwijl even daarna doordat De Haas mist, de C. A. B. rechtsbinnen de stand op 20 brengt. Betrekkelijk kort daarna laat dezelfde speler Zandstra voor de 3e maal visschen. Postma gaat dan mee in de voorhoede spelen wat verbetering brengt, doch de achterhoede wordt hierdoor ver zwakt, zoodat de Bolswarders veel meer kansen krijgen. We zien Zandstra met zijn rug een bijna zeker doelpunt afweren. L. S. C. krijgt dan een hoekschop te nemen, die niets oplevert. Een mooie voorzet van de linksbuiten gaat door buitenspel staan door j Van Delden voor L. S. C. verloren. De L. S. C. rechtsbinnen Jansen schiet even hierna keihard in ’t zijnet. Weer komt L. S. C. ge- i ducht opzetten doch ’t zoo vurig gewenschte j doelpunt wil maar niet komen. In tegendeel vergroot Doesburg de score voor C. A. B. i tot 40 wanneer genoemde speler door de j L. S. C.-verdediging heen breekt en c_L Zandstra geen schijn van kans geeft, spoe- j het Achterom, de uitslag worden bekend dig is ’t dan rusten. j Na dat van doel is gewisseld krijgt de bate van het fonds „Noodhulp”, onderafd. boter en melkproducten boter boter en kaas kaas ninkmeijer, „Pjut” van H. v. d. Zee van A. van Dijk te Hommerts. 2e prijs „Herbert” van J. G. W. Kiezebrink, „Corrie” van A. van Gooi te Hommerts, „Henny” van J. Dorhout, van H. Molenaar en „Bennie” van F. Schoegje te Hommerts. Regenval. De hoeveelheid gevallen regen te Sneek be- l 111.5 m.M., een ab- 1 voor deze stad en meer dan 2/3 in 4 pen weglaat.” Reclame in poststempels. Voor den president van de Haagsche recht bank is Woensdag in kort geding behandeld de actie tegen den staat inzake de Blue Band- reclame in poststempels. Mr. de Hartog, die optrad namens de Hofstede Oud-Bussum, achtte de handeling onrechtmatig en in strijd met ’t eigendomsrecht. Mr. Nijpels, als advocaat van de Vereeniging voor Zuivel industrie en Melkhygiëne, noemde de reclame een inbreuk op de rechtsorde en verdedigde de bevoegdheid van den president. De landsadvocaat, mr. Telders, bestreed die bevoegdheid en deed een beroep op de opvat tingen van het internationaal postverkeer. Bo vendien is het maken van reclame in poststem pels gesanctioneerd door artikel 9bis der Poste- rijenbegrooting 1923. Uitspraak 29 dezer 11 uur. Zuivelfabrieken in Nederland. Volgens de statistiek bedroeg het aantal zui velfabrieken in 1923 in Nederland 951. Zij kun nen als volgt worden onderscheiden: Fabrieken voor: Pluimveekeuring. Het bestuur van de Piuimveever. Sneek en omstreken besloot een keuring te hou den van de door hare leden dit jaar gefokte dieren. Dat voor dit doel veel animo be staat blijkt hieruit dat reeds pl.m. 250 die ren zijn ingeschreven, w. o. de zeer zeld zame Austrolorps. De vele bekroningen welke de leden reeds behaalden, zeggen ge noeg. Om ieder in de gelegenheid te stellen een kijkje te nemen, is de entrée zoo laag mo gelijk gesteld. Men zie verder de adverten tie, voorkomende in dit blad. LEMMER, 29 Sept. De bouw van het elec- trisch gemaal ten laste van het waterschap „Oosterzee” is onderhands opgedragen aan den heer L. Hoogkamp te Follega, terwijl de levering van de machinerieën zal plaats vinden door N. V. Het Landbouwhuis te Sneek. LEMMER. Uitslag der alhier gehouden aanbesteding van de vernieuwing van het remmingswerk, ten behoeve v»n het water schap „De Lemstersluis”. 9 inschr. H. Vis ser f 1854.Gebr. Frankema f 1820. R' nn.H' Bre!J}”kf 175°’ A- M- Bosma f 1675, j- .vu», j„,i en UA. de Jong f 1532, H. de Jong f 1472, W en H. Visser f1420. Laagste inschr ge gund. y De postreclame. Mr. H. Th. Gerlings schrijft in het Weekbl. v. h. Recht: „Een dezer dagen ontving ik ’n geweigerden stond geschreven: „geweigerd rijen". De brief was geadresseerd aan een Zui- veifabiiek en ik kan mij levendig begrijpen, dat een Zuivelfabriek tot een dergelijken protesr- maatregel komt. Hoewel ik zelf absoluut geen bezwaar heb tegen Blue Band, acht ik toch een dergelijke reclame vanwege de Posterijen ontoe laatbaar. Ik zit nu voor de vraag op welke wijze ik, zónder in kostbare telegrammen, advertenties en telefoonkosten te vervallen, toch bedoelde Zuivelfabriek kan bereiken. Het wordt tijd, de Posterijen bedoelde reclame van de envêlop- brief, waarop stond geschreven: „geweigerd wegens misbruik der enveloppe door de Poste- zendt weet deze er geen raad mee en kan i slechts door de bal tot corner te verwerken het gevaar afweren. De bal hierna fraai voorgezet wordt naast geschoten. Al hoe' L. S. C. ook zwoegt om een puntje te be machtigen, ’t wil maar niet gelukken. Weer komt C. A. B. opzetten en weet de Bolswar-j der combinatie voor de 5e maal Zandstra te passeeren. Dit doelpunt werd o. i. even-‘ wel in buitenspel-positie gemaakt. Op ’t moment dat de C. A. B. linksbuiten de bal voorzette stond de rechtbinnen bui tenspel toen hij dit doelpunt maakte. Dit ontging zeker aan ’t oog van scheidsrech ter Lusthof, die overigens uitstekend leidde. Doordat de Sneeker doelman niet op de bal, toeliep toen de rechtsbinnen van C. A. B. het! Sneeker doel in gevaar bracht, kwam voor' „ueveemeiu gevauer de Bolswarders het 6e doelpunt. Bijna had droeg in September 1924 1 Brandsma uit een vrije schop op ’t L. S. C.normaal groote hoeveelheid doel er 7—0 van gemaakt. De bal sprong deze maand. Hiervan viel i.. evenwél tegen de bovenlat terug in ’t veld'dagen, de rest was verdeeld over 18 dagen tei’ waar de Haas voor verdere expeditie wijl gedurende 8 dagen geen regen viel. Hiermee is de glorie van de Bolswarders! •Iubile“n’ A- Smin>a. gedaan. Hun spel gaat verslappen waarvan’‘J. was het 45 Jaren geleden dat A. de L. S. C.ers dankbaar profiteeren. Ook! o e komt er meer verband in de L. S. C.-ploeg BaKker Szn’ alh,er- en de eer van L. S. C. wordt gered doordat Tj. v. d. Zee met een hard schot de C. A. B. doelman ’t nakijken geeft. Nog verschil lende malen wordt ’t Bolswarder doel in ’t nauw gebracht. Postma zorgt met een harde schuiver dat de stand 62 wordt, terwijl even voor ’t .einde dezelfde speler de ach terstand verkleint tot 63. Met deze stand blaast de scheidsrechter inrukken. 2e klas N. V. B. De uitslag van de Zondag j.l. gehouden competitie-wedstrijden voor de 2e klas N. V. B. is als volgt: Velocitas IISneek I 11. Heerenveen 1Be Quick II 12. Forward I—F. V. C. I 0—2. met 1% moest verlagen, wat de regeering niet doet. In het bibberjaar 1918 is den ambtenaren een behoorlijke administratieve rechtspraak be loofd, nu spreekt men daarover niet alleen niet meer, doch de regeering tracht het overheids personeel zelfs alle rechten te ontnemen. Dat de regeering dit kan doen is de schuld van de lam lendigheid der ambtenaren zelf, de regeering neemt de sterkte der organisaties als graadmeter voor haar optreden tegen de ambtenaren. De verdeeldheid onder de ambtenaren uit zich steeds in het centraal overleg, waar de regee- ringsvertegenwoordigers een gesloten front vor men. In het centraal overleg werd men het ech ter eens over het salaris van den laagsten amb tenaar, de schrijver, met ingang van 1 Jan. ’25. Dat zou f 1100 tot f 1800 zijn, en de regeering werd haar oordeel daarover gevraagd om dan daarop een nieuwe salarisregeling op te trekken. Als antwoord brak de regeering het overleg af. Onder deze omstandigheden moesten wij ons tot het Nederlandsche volk wenden; de confes- sioneele bonden vroegen toen audiëntie aan en toen bracht minister Colijn wel advies uit over ’t salaris van den laagstbezoldigden ambtenaar. Spr. protesteert hier scherp tegen het optreden van den heer Perdok, een leider uit de neutrale vakbeweging, die met de confessioneelen mee ging. De heer Colijn wilde op ons verzoek wel een delegatie uit het comité van zes ontvangen, maar de heer Noordhof niet, daar deze op de algemeene vergadering van zijn bond had ge legd, dat „Colijn weggeranseld moest worden”. Toen was het comité solidair en men ging niet naar den minister. Nu een nieuwe duurtegolf dreigt vroeg men echter het bijeenroepen der commissie van centraal oveerleg aan om ter het overheidspersoneel dus ook sprake te brengen of het wel geoorloofd was, nu omlaag moet; maar vroeger heeft men dat per- deze duurte dreigt de aangenomen verlagingen soneel ook niet in dezelfde verhouding omhoog door te voeren. In dat centraal overleg werd gebracht. Het gros der particuliere arbeiders door ons voorgesteld die verlagingen met 1 weet wel dat als nu het rijkspersoneel omlaag Oct. niet door te voeren. De leider der Chr. wordt gedrukt, zij straks weer aan de orde ko-organisatie vroeg toen of de voorz. informa- men. Alle argumenten voor verlaging aange- ties zou willen inwinnen bij Colijn of hem voerd blijken te licht als men ze op den keper dit voorstel welgevallig was, in dat geval zou beschouwt. Waarom spreekt men wel van nivel- deze leider er voor stemmen! Is dat nu behar- leeren bij het overheidspersoneel, waarom niet tiging van de belangen der rijksambtenaren? Op bij de hoogere inkomens in het particulier be-12 Sept, werd een brief aan de regeering ge- nn" ’“gt men echter dat kapitaalvorming j richt om de verdere salarisverlaging niet door te de arbeidsvoor- voeren, de regeering beraadt er zich nu blijk- j baar nog over, terwijl wij nu steun krijgen door I C. A. B.-keepeg ’t eerst weer bezoek, ter-van de Chr. Werkliedenvereen. „/AMu..a wijl hierna Doesburg een harde kogel over i Het belooft een gezellige avond te worden.kaas en melkproducten ’t L. S. C.-doel jaagt. 1 Muziek van „Sonorita”. Toegang vrij. melkproducten H. van Delden gaat ’t dan met verre scho- i S. Z. C. ten probeeren, waarmee hij evenwel niets Zondag werd tot sluiting van ’t seizoen bij I bereikt. De linker vleugel van L. S. C. blijktprachtig weer de estafette wedstrijd van de S.1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1