MissBlanche WYMBRITSERADEEL, op Zaterdag 4 October, De grenswijziging Sneek—Wymbritseradeel. Offitliil Omni On liNiiti Snif- R I 7 4la WGEHSDAG 8 OCTOBER 1924 Eerste Bled 4le JAARGABG £1. r- z. E. fl, 2 k 3 m, Vergadering van den Raad der gemeente Venchfni DINSDAG* o VRIJDAGSAVONDS UitgBYon Brandbnburgh Co., Sxsbk TelofiW' No 150, Volgons voonraudsn ovareangekomes mat da Hsllaadsoha Algaaneasa Varas» IftOO ksrlBas»Sank Is Sohlstfaai ai|n ansa Absnni’s vanakard tagan sngalskkan vaar aVVV ons voorstel 8- een ,r f 38.000.— 11 o, r. f 23.942.85 a f 1.132.47 e Batig saldo f 5.813.16 e 9 De Voorz.: Weten wij niet; dit is een dok- -- - r> J Conform het voorstel van B. en W. besloten. baggerspecie e. d. i Totaal der inkomsten De uitgaven hebben bedragen Artikel 3. De gemeente Sneek neemt van de gemeente Wymbritseradeel in onderhoud en beheer over het gedeelte van den Hemdijk, dat over de volle breedte van dezen dijk op het grondge bied van Sneek ligt. Artikel 4. Deze wet treedt in werking met ingang van den dag na dien harer afkondiging. Lasten en bevelen enz. BS f51.500.— - 45.686.84 f 4.500.— - 3.367.53 's voorm. 10 uur. V. nu - 17.000.— f55.000.- -31.057.15 NIEUWE SHEKER COURANT - annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL pervlakte van 12 A. en 50 c.A., zoodat er 32 Are 90 c.A. vrij terrein is. Wij deden U tot dusver geen voorstel om dit verzoek in te willigen daar ons medegedeeld werd, dat een aanvraag om meerdere vaarten in eigendom over te dragen zou inkomen. In aansluiting met het in den aanhef genoem de schrijven verzocht hetzelfde Bestuur dan ook in zijne missive d.d. 19 Juli 1924, no. 161 even eens alm het Waterschap in eigendom over te dragen: de Gauwsterhoppen kad. gemt. Scharnegou tum Sectie E no. 183; de Oude Zijlroede kad. gem. Scharnegoutum Sectie E no. 184; de Rollumervaart kad. gem. Scharnegoutum Sectie C nos. 314 en 319; de Opvaart naar Offingawier kad. gem. Schar negoutum Sectie D no. 519; de Oude Ried kad. gem. Scharnegoutum Sec tie C nos. 624 en 626. Wij merken hierbij op, dat de opvaart naar Offingawier kad. bekend gemeente Scharnegou tum Sectie C no. 547 reeds eigendom is van het Waterschap. Adressant vraagt overdracht van het perceel kad. bekend gemeente Scharnegou tum Sectie C no. 519, hetwelk eert gedeelte der Oudvaart omvat en eigendom der gemeente is. Dit perceel is dan ook bedoeld. Bovendien kent het kadaster geen Sjaardema- sloot. Een der meerdere aanduidingen van de Kipsloot is gemeente Scharnegoutum Sectie C no. 317, in de wandeling bekend als Sjaardema- sloot. Adressant acht de overdracht in het belang van het waterschap, aangezien dat meermalen behoefte heeft aan grondberging bij baggeren enz. van vaarten en het, wanneer de vaarten ook zijn eigendom zijn, meerdere zeggingschap heeft, dan thans het geval is, nu het de vaarten slechts in beheer en onderhoud heeft. Bovendien beweert adressant zeer terecht dat de gemeente aan dergelijk bezit weinig heeft. Wij gaan met de motieven, die adressant aanvoert, volkomen accoord en stellen U daar om voor, behoudens goedkeuring van H.H. Ged. Staten van Friesland en onder door Burgemees ter en Wethouders te stellen voorwaarden met gesloten beurs in eigendom aan het Waterschap ,,De Sneeker Oudvaart” over te dragen: le. De Westkant der Sjaardemasloot, in lig ger kadaster vermeld als Kipslopt kad. bekend gemeente Scharnegoutum, Sectie C, no. 317, groot 2 H.A. 23 A. 50 c.A. 2e. Den Gauwsterhoppen, kad. bekend ge meente Scharnegoutum, Sectie E, no. 183, groot 11 H.A. 22 Are 80 c.A., in het kadaster genoemd Jousterhoppen. 3e. De Oude Zijlroede, kad. bekend gemeente Scharnegoutum, Sectie E, no. 184, groot 2 H.A. 16 Are 60 c.A. 4e. De Rollumervaart kad. bekend gemeente Scharnegoutum, Sectie C nos. 314 en 319 resp. groot 1 H.A. 69 Are 60 c.A. en 82 Are en 30 c.A. 5e. een gedeelte der Oudvaart, kad. bekend gemeente Scharnegoutum, Sectie D, no. 519, groot 9 Are en 30 c.A. 6e. De Oude Ried, kad. bekend gemeente Scharnegoutum, Sectie C, nos. 624 en 626, resp. groot 80 Are en 1 H.A. 38 Are en 10 c.A. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt V. Voorstel Burgemeester en Wet houders betreffende het voetpad Goënga- Speersterdijk. (1.811.111.2). B. en W. adviseeren: Reeds werd in twee Uwer vergaderingen ons alleen een eindcijfer. De heer De Boer: Het rijk stuurt ons de rekening maar en weigert verzoeken om hulp. Laat men in ieder geval specificatie vragen. De Voorz.: „Dat kan wel!” De heer Rengers: Dit zal zoo niet door was. De Voorz. zegt dat dit een heel dure ge- Batig saldo 3e. Tot dekking van beschikbaar gestelde gelden voor vérbouw enz. der bijzondere lagere scholen te Abbega, Heeg, Oppenhuizen, Schar negoutum, Oudega en Woudsend is geleend De uitgaven hebben bedragen Batig saldo 2e. Voor den verbouw der open bare lagere school te Scharnegou tum is geleend De uitgaven hebben bedragen zal zoodoende ongetwijfeld in en een voldoend rentedragend Memorie van Toelichting. De bebouwde kom der gemeente Sneek is in de laatste jaren belangrijk uitgebreid en ook thans nog blijft de vraag naar bouwterrein aan houden, niet het minst voorzoover betreft de gronden, gelegen achte^ de Klooster- en Prior- straat tusschen den spoorweg Sneek-Leeu warden en de Leeuwardertrekvaart. Deze gron den zijn echter voor het grootste gedeelte ge legen in de gemeente Wymbritseradeel, en voor een rationeele uitbreiding van Sneek is het van het grootste belang, dat hier een grenswijziging tusschen de beide gemeenten wordt tot stand gebracht; een algemeen uitbreidingsplan volgens de bepalingen der Woningwet, dat naar de be doeling van Burgemeester en Wethouders van Sneek wellicht binnenkort zal worden vastge steld, zal dan ook deze terreinen kunnen om vatten. Volgens het hierbij aangeboden ontwerp zal nu een oppervlakte van ruim 23 H.A. van Wym britseradeel naar Sneek overgaan, welke opper vlakte voor eerstgenoemde gemeente van weinig en voor laatstgenoemde van zeer veel beteekenis sterdijk aangehouden, aangezien de onderhan- delingen, welke wij met een der betrokken eige naren moesten voeren, nog geen gunstige resul taten hadden opgeleverd. Met den eigenaar van de perceelen kadastraal bekend gemeente Scharnegoutum, Sectie B nos. 715 en 717, waarover een gedeelte van de reed loopt, den heër De Jong te Rijsenburg, waren wij nl. niet tot overeenstemming gekomen. Thans meenen wij evenwel, dat het doel, dat wij ons bij onze bemoeiingen met de kwestie van dit voetpad stelden, betere communicatie voor Goënga, bereikt kan worden, aangezien de heer Mulder te Joure, administrateur van den heer De Jong, namens dezen bij ons tweeërlei voorstel heeft ingediend. Volgens het eerste voorstel wil de heer De Jong de perceelen aan de gemeente in eigen dom ovèrdoen voor de som van f 700.doch alsdan de vrijheid behouden om nog hoogstens 300 ton terpaarde af te graven, te zijner keuze, doch niet van de reed. Hij is evenwel ook genegen de perceelen te verknopen' voor de som van f800.zonder verdere beperkende voorwaarden betreffende het afgraven van terpaarde. j Het kleine verschil in de geldsommen vindt deelen is. De financieele nadeelen, welke voor Wym- I britseradeel nog uit de grenswijziging zouden I kunnen voortvloeien, worden ruimschoots ver- I goed door de overneming door de gemeente I Sneek van het onderhoud van de in de artf. 2 ging Sneek— Wymbritseradeel met voorstel Burgemeester en Wethouders. (2.07.151). B. en W. adviseeren: Bij missive d.d. 30 Juli 1924, no. 116, 2e afd., deelen Gedeputeerde Staten dezer provincie ons j i lede, dat het hun tegen hunne verwachting in is gebleken, dat U niet wenscht mede te wer- ken aan eene grenswijziging SneekWymbrit- i Overstelpend is het aantal dergenen, die bij het koopen van sigaretten 2 jthardnekkig herhalen Geef Af IJ maar echter naar ons bij schrijven d.d. 26 Augustus ingekomen, werd medegedeeld, precies f800. Z. h. s. aangenomen als voorgesteld. Punt VI. Voorstel Burgemeester en Wet houders betreffende de beschikking over het batig slot der gemeenterekening 1923. (2.07. 352.18) B. en W. adviseeren: In Uwe vergadering van den 28 Augustus.jl. stelde U de gemeenterekening van den dienst 1923 voorloopig vast met een batig saldo van f61.882.10. Hierin zijn begrepen verschillende bedragen, welke in ontvang op den kapitaaidienst moeten worden gebracht. Eene berekening van die be dragen laten wij hieronder volgen: le. Voor openbard werken is ge leend Van den diénst 1922 is overge bracht in dien van 1923, wegens bijdrage in de kosten van aanleg van den weg WoudsendIndijk seradeel volgens de tusschen de Colleges van Burgemeester en Wethouders dier gemeenten overeengekomen voor waarden. Gedeputeerde Staten merken hierbij op, dat deze beslissing niet is gegrond op bezwaren tegen de grenswijziging op zich zelf, maar uit sluitend een gevolg is hiervan, dat U zich op het standpunt hebt gesteld, dat bij deze aange legenheid getracht moest worden meer voor- voor de gemeente Wymbritseradeel te verkrijgen. Zij achten dit standpunt onjuist en zijn van oordeel, dat enkel behoort te worden nagegaan, zooals ook door ons College is geschied, of het belang van Wymbritseradeel de grenswijziging toelaat en of de bedongen voorwaarden eene billijke schadeloosstelling bieden tegenover de nadeelen, die er uit zouden voortvloeien. Waar deze vragen bevestigend beantwoord moeten worden, hebben Gedeputeerde Staten gemeend, de totstandkoming der grenswijziging, die voor Sneek van veel belang is, te moeten bevorderen en hebben zij een ontwerp-van-wet opgemaakt, hetwelk U met de memorie van toelichting, hier bij gelieve aan te treffen. Volgens artikel 131 der Gemeentewet moet dit ontwerp van wet in elk der betrokken gemeen ten worden voorgelegd aan het oordeel van den Raad en van eene door de kiezers voor den raad te kiezen commissie uit de ingezetenen. Het gevoelen van den Raad en dat van de commissie moet schriftelijk aan Gedeputeerde Staten uitgebracht, en vervolgens door dezen met hun advies aan het Departement van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw ingezonden. Handelende naar den inhoud van onze voor stellen van 22 December 1923, no. 8 en 5 April 1924, no. 6 stellen wij U voor omtrent het ont werp van wet een gunstig oordeel uit te spre ken. Abonnementper jaar f 2.50 fr. p. post f 3.60. Advertentiën 9 ct. p. regel. Inge zonden mededeelingen hooger, bij Abonnement belangrijke korting Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Het terrein waarde stijgen bezit worden. In verband hiermede en het beoogde doel in aanmerking nemend achten wij den koop der perceelen tegen den prijs van f 800.— aanneme lijk. Wij stellen U mitsdien voor: le. thans te besluiten conform d.d. 22 Juli 1924, no. 9 en 2e. van den heer Cornelis Johannes de Jong te Rijsenburg aan te kooppen de perceelen ka dastraal bekend gemeente Scharnegoutum, Sec- en 717 respectievelijk groot 35 10 Are gezamenlijk voor de som verder onder de door Burge-' i Zaterdag jl. is in den Raad van Wymbritsera- en 3 van het ontwerp genoemde wegen (het in deel de grenswijziging tusschen Sneek en Wym- art. 3 genoemde gedeelte van den Hemdijk.be- britseradeel behandeld. Wij geven hieronder de hoort reeds in eigendom aan Sneek)volgens pehandeling van dit punt uitvoerig weer. een door Burgemeester en Wethouders van Punt XIV. Missive Gedeputeerde Staten Wymbritseradeel opgezette berekening is het i op De S e c r e t a-r i s leest de brief waarin B. en W. de bezwaren van den gemeenteraad hebben uiteengezet. De heer Rengers wenscht nog aan Ged. St. toe te zenden het afschrift van het schrijven door Wymbritseradeel aan Sneek gericht en waarin de ruiling van territoir werd voorge steld nl. het stuk van Sneek tusschen park en boterfabriek tegen het stuk waarom ’t nu gaat. Voordat men op een en ander ingaat zou spr. van Ged. Staten willen weten of deze bekend zijn met dit schrijven door Wymbritseradeel aan Sneek gericht De heer De Boer gaat hiermee accoord; ’t belang van Wymbritseradeel laat deze afstand niet toe, tenzij het bedoelde stuk van Sneek aan ons komt. De Voorz. leest nog een schrijven van Ged. St. aan B. en W. van Wymbritseradeel, waaruit o .a. blijkt dat zij een verslag van de gemeente raadsvergadering waarin dit behandeld is, heb ben ontvangen. D.e heer Rengers wenscht toch expresse lijk het voorstel van Wymbritseradeel aan Sneek onder de aandacht van Ged. St. te brengen. De heer De Boer gelooft dat Ged. St. alles wel weten, zij doen het voorkomen alsof wij op extra voordeelen uit zijn, maar het is eenvoudig het belang van Wymbritseradeel dat het een ander stuk terrein voor plaatsing van het ge meentehuis in ruil krijgt. De heer Rengers stelt voor dat alvorens de raad over de voorstellen door B. en W. inge diend een oordeel uitspreekt nog aan Ged. St. zal worden gevraagd of zij wel goed weten dat Wymbritseradeel aan Sneek heeft voorgesteld een ruil waarbij eerstgenoemde gemeente in het bezit zou komen van het terrein aan den Bolswarderweg tusschen Boterfabriek en Park. Spr. is van oordeel dat als deze ruil niet geac cepteerd zou worden Wymbritseradeel gevoe gelijk een actie kon instellen tot afstand van dit gebied door Sneek aan ons. Stemmen: „Precies”. Z. h. s. wordt het voorstel-Rengers alsnu aan genomen. lo, de brugaanleg over de Westerbrugsloot; 2o. verbetering van een gedeelte weg te Op penhuizen; 3o. het aanbrengen van waarschuwingsborden met maximumsnelheid voor auto’s en motorrij wielen. Alsvoren. ‘e. Verzoek van L. L. Suierveld e. a. te Tirns om voor het dorp Tirns gedurende het komen de winterhalfjaar een cursus voor vervolgonder wijs op te richten. Alsvoren. f. Verzoek van de afd. „Gauw” der Ned. Chr. Landarbeidersbond, om bij het verleenen van een subsidie voor het uitdiepen van vaarten door het waterschap „de Sneeker Oudvaart” de voorwaarde te stellen dat voor deze werkzaam heden werkkrachten gebruikt worden uit de ge meente. Aan het afdeelingsbestuur zal medegedeeld worden, dat op hun schrijven zooveel mogelijk zal worden gelet. g. Mededeeling van heeren commissarissen over den Macadamweg van Sneek naar Bols- ward, dat zij het voorstel tot afschaffing van de tolllen in nadere overweging zullen nemen, en voorloopig de tollen die met 12 Mei verval len, voor één jaar zullen verpachten. h. Erkenning door de Kroon van het openbaar belang van de door den Raad bij besluit van 13 Mei 1921 bevolen werken ten behoeve van de electriciteitsvoorziening dezer gemeente. i. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten van het R.B. d.d. 28 Aug. jll. houdende wijziging der gemeentebegrooting voor 1924. j. Goedkeuring van het R.B. d.d. 12 April 1924, tot wijziging van de verordening op de reinigings- en ontsmettingsrechten, bij K. B. van 14 Augustus 1924, no. 41. k. Mededeeling van Mej. A. Siegert te Woudsend, dat zij de benoeming tot onderwij zeres in vak k aan de O. L. School te Wouds end, aanneemt. l. Afwijzende beschikking van de Kroon om tegemoetkoming voor deze gemeente als bedoeld in het 8e lid van art. 205 der L. O. wet 1920 te verkrijgen. Deze beschikking is genomen op het adres dezer gemeente d.d. 21 Mei 1923 bijna an derhalf jaar geleden dus om een extra tege moetkoming te mogen ontvangen in de uitgaven voor het L. O., welke zeer zwaar op deze ge meente drukken. De stukken onder g t/m 1 genoemd worden voor notificatie aangenomen. Punt Ill. Benoeming vim Raadscommis sies (2.07.515). De commissie voor de armenzaken bestaat nu uit de leden Abma, Breeuwsma, Landman, die bij acclamatie worden herbenoemd. B. en W. stellen voor ook een commissie voor strafverordeningen te benoemen, bestaande uit vier leden. De heer De Boer vraagt of de commissie voor het verplaatsen van, het gemeentehuis niet in stand blijft, daar de leden daarvan hebben vergaderd en spoedig rapport kunnen uitbren gen. De Voorz. gelooft niet dat dit eene com missie is welke valt onder het bekende art. der gemeentewet. Dit is geen commissie van beheer. De heer De Boer: Dus die commissie blijft intact? De Voorz.: Zoo denk ik er eigenlijk ook over.” Tot eerste lid der commissie voor de straf- voorstel betreffende ’t voetpad GoëngaSpeer- verordeningen wordt nu benoemd de heer dr. Rengers met 13 st., de heer Atsma had 1 st. Tot tweede lid wordt benoemd de heer Atsma met 12 st., de heer Andela had 1 st, één st. was van onwaarde. Tot derde lid wordt geko zen de heer De Boer met 11 st, de h.h. Reit- sma, Cnossen en Kramer hadden elk 1 st. Tot vierde lid wordt gekozen de heer Andela met 13 st, de heer Kramer had 1 st. Alle heeren nemen hunne benoeming aan. Punt Xll. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op het Lager Onder wijs. (1.851.2.02.7-2). De commissie geeft de volgende aanbeveling: 1. D. Fojkerts te Scharnegoutum. 2. S. de Groot te Heeg. beide hoofd eener bijzondere school. De heer Folkerts wordt met 13 st. benoemd, de heer De Groot had 1 st. De commissie van toezicht verzet zich in het zelfde schrijven tegen een opmerking van den opzichter inzake haar Mei-rapport. De opzichter zegt dat het de taak der commissie niet is der gelijke aanmerkingen te maken als zij deed ten opzichte van het verven der borden in de scho len, wat bovendien nooit een onderwijzer ge weigerd is. De commissie beweert dat dit wel tot haar taak behoort en niet tot de taak van den opzichter daarop aanmerkingen te maken. Punt XVI. Benoeming van leden der com missie van toezicht op de correspondent schappen der arbeidsbemiddeling. (1.839. 61). Deze commissie bestaat uit de h.h. Wesselius, voorzitter, J. Koopmans, IJsbrectum, S. Bruin- sma, Oudega, J. Brouwer, Westhem, J. de Boer, Oosthem. Bij acclamatie herbenoemd. Punt IV. Verzoek van het waterschap „De Sneeker Oudvaart” om overdracht van vaar ten met voorstel van B. en W(2.07.351.14). B. en W. adviseeren: Bij schrijven d.d. 26 Mei 1924, no. 150 ver zocht het Bestuur van het Waterschap „De Sneeker Oudvaart” Uwen Raad den Westkant van -- meente* Scharnegoutum, Sectie C no. 317 aan in het voorjaar werk te verschaffen. D<e gaten Voorzitter de heer H. M. Tromp, burgemeester. Secretaris de heer H. M. Martens. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer Land man. Na opening op de gebruikelijke wijze is aan de orde Punt I. Notulen vergadering van 28 Au gustus 1924. De commissie adviseert tot goedkeuring, waartoe z. h. s. wordt besloten. Tot leden der volgende commissie worden benoemd de h.h. Schilstra, Andela en Abma. Punt 11. Ingekomen stukken en mededee lingen. a. Schrijven van de Vereeniging „Plaatselijk Belang” te Oudega, houdende het verzoek om een complete kast met reddingsmiddelen tegen een nader overeen te komen bedrag van haar in eigendom over te nemen. In handen van B. en W. om praeadvies. b. Verzoek van Tjemme Piso te Heeg om de brug opnieuw voor den tijd van 3 jaren van de gemeente te mogen pachten en ’t huis te huren. Alsvoren. c. Verzoek van Sikke Sikkes te Wolsum om de brug opnieuw van de gemeente te mogen pachten onder de bestaande voorwaarden. Alsvoren. d. Schrijven van het Bestuur der Vereeniging Dorpsbelangen „Oppenhuizen en Uitwellinger- ga” betreffende: gld. MJ verllM vu MS vingar nog terpaarde gewonnen zal worden, de jasker j het batig saldo van den gewonen dienst van hersteld moet worden en dit aanmerkelijke kos- i ten zou medebrengen. Teneinde ons een goed oordeel te vormen heden den toestand ter plaatse opigenomen. De perceelen hebben gezamenlijk eene opper vlakte van 45 Are en 40 c.A. tie B, nos. 715 Are 40 c.A. en van f80Q.en meester en Wethouders te stellen voorwaarden, een en ander, voor zooveel noodig, behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten dezer provincie.. Ten slotte merken wij U op, dat wij in ons voorstel d.d. 22 Juli 1924, no. 9, mededeelden, dat de belanghebbenden ruim f800.— in de kosten hadden toegezegd. De bijdrage bedraagt Batig saldo van den kapitaaidienst f 30.888.48 Op de begroeting van 1924 zijn verschillende uitkeeringen aan het rijk en andere gemeenten verschuldigd, voor het bezoeken door leerlingen in deze gemeente woonachtig van de Rijks hoo- gere burgerschool te Sneek en van bijzondere lagere scholen in andere gemeenten te laag ge raamd. De bijdrage in de kosten van de Rijks H. B. S. te Sneek is geraamd op f 500.en zal vermoedelijk f 6000.— bedragen. De uitkeering aan andere gemeenten inge volge art. 205 der 1.. O. wet 1920 is geraamd op f 1350.Aan de gemeente Hennaarderadeel moet ten behoeve van de R.-K. school te Rood huis worden betaald ongeveer f3400.Voor zoover thans kan worden beoordeeld kan de dienst van 1924 deze verhooging der uitgaven niet dragen. Wij stellen U dan ook voor: a. het batig saldo van den kapitaaidienst van 1923 over te brengen op den dienst van 1924; b. ten behoeve van den dienst van 1924 te beschikken over een gedeelte ad f 10.000.van het batig saldo van den gewonen dienst van 1923; c. ten behoeve van den dienst van 1925 te be- zijn oorzaak in de omstandigheid, dat wanneer I schikken over een gedeelte ad f 20.993.62 van Ontwerp van Wet. Wij WILHELMINA, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz. enz. enz. Allen die deze zullen zien of hooren lezen, salut! doen te weten; Alzoo wij in overweging genomen hebben, dat het wenschelijk is, de grens tusschen de ge meenten Sneek en Wymbritseradel te wijzigen; Zoo is het, dat Wij, den Raad van State ge hoord, en met gemeen overleg der Staten-Gene- raal, hebben goedgevonden en verstaan, gelijk Wij goedvinden en verstaan bij deze: Artikel 1. Aan de gemeente Sneek worden toegevoegd de perceelen, kadastraal bekend gemeente Scharnegoutum, Sectie A nos. 1114, 1220, 1219, 1105, 1104, 254, 1102, 1101, 247, 248, 246, 799, 1210, 1107 en 1140, alle gelegen tusschen den spoorweg Sneek-Leeuwarden en de Leeuwarder trekvaart zén thans deel uitmakende van de ge meente Wymbritseradeel. Artikel 2. De gemeente Sneek neemt van de gemeente Wymbritseradeel in eigendom, onderhoud en be heer over: a. den Oppenhuizerweg, voorzoover deze ligt op het grondgebied van Sneek; b. het gedeelte van den Groenedijk, loopende van den straatweg naar Leeuwarden tot de Dorap. Punt XIV. Missive Gedeputeerde Staten Wymbritseradeel opgezette berekening \geleidende het wetsontwerp tot grenswijzi- j voordeel voor hunne gemeente te schatten 1 - - f245 per jaar. Opgemerkt zij -nog, dat op het in de wijziging begrepen gebied slechts twee gezinnen wonen en dat tengevolge daarvan het ontwerp zich tot de voorgestelde artikelen kon bepalen. De heer De Boer zegt dat het standpunt van dezen raad was, dat Wymbritseradeel zelf die grond noodig kan hebben en Sneek ander grondgebied genoeg had voor uitbreiding. Als wij straks eens besluiten ’t gemeentehuis buiten Sneek te plaatsen, dan kan het bv. geplaatst worden op het stuk dat Sneek nü wil hebben. Heeft Sneek zooveel belang bij dit terrein, laat het ons dan een ander stuk in ruil geven even ver van Sneek om daar eventueel het gemeen tehuis neer te zetten. (Spr. heeft het oog op het territoir der gemeente Sneek tusschen Boter fabriek en Park. Red.) Krijgen we dat niet, dan zou dat mogelijk invloed hebben op een even tueel voorstel om het gemeentehuis uit Sneek te verplaatsen. Daarom gaat spr. niet mee met het voorstel van B. en W.; dit terrein moet Wymbritseradeel houden voor een gemeente huis, waarbij komt dat Sneek deze grond niet persé noodig heeft. Spr. heeft niets tegen een tweede Schrans bij Sneek. De Voorz.: Dit alles is overgebracht aan Ged. St., maar desalniettemin hebben Ged. St. dit wetsontwerp ingezonden. 1923. De heer Cnossen vraagt waarom de ra- kunnen ming der bijdrage aan de R. H. B. S. zoo laag' omtrent beide aanbiedingen, hebben wij schiedenis is, doch dit is voor twee jaar. Wij hebben al eens een beroep ingesteld tegen een Naar onze schatting beslaat de reed eene op- soortgelijke aanvrage gld. bij iavuut- l»ng« invaliditeit gld.Ingevalvaaow- jtn gld. bij verlies van gld. bij varllM EA gld. bij verlies vaa lijden binnen 80 d. Ivv Mn hand, voet el ecg Iv wan een daim, vU een wijf winger van het gymnasium te Doetinchem, doch dat is verloren. De heer Rengers: Hoeveel is dit per leer- Van dit vrije terrein ligt een gedeelte onder'ling? en een gedeelte gelijk met het water, terwijl1 E- - - - zich hier en daar nog een rug boven den water- tersrekening, zonder specificatie. Wij krijgen spiegel verheft, zoodat, zal dit terrein weer vruchten afwerpen, egalisatie <en ophooginfg ge boden is. Naar ons oordeel biedt het eene geschikte ga de Sjaardemasloot, kadastraal bekend ge- legenheid om werktooze arbeiders zoo noodig het door hem bestuurde Waterschap in eigen- kunnen bovendien dienst dojen voor berging van j gaan, want ^hetaantM leerlingen^ neemt^ nu jat dom over te dragen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1924 | | pagina 1